Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69153) freaghill válasza freaghill (#69146) üzenetére


freaghill
őstag

Valakiiii?

(#69156) NemesTom


NemesTom
tag

Üdv, első laptop vásárlása előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni a megfelelő darab kiválasztásában. Az asztali gépet teljes mértékben helyettesítenie kellene, és elsődleges szempont a teljesítmény, hiszen játékra használnám. Hordozhatóság nem igazán szempont, de a jó bővíthetőség, az anyaghasználat, a kijelző fontosak. Kritériumok ( minimum): 4. generációs I7 processzor, 4 maggal, 4 sodimm slot, 2 2,5"-es hely, FHD kijelző ( jó minőségű tn+, ips..) minél erősebb videókártya, lehetőleg amd, de az nvidiától sem zárkózom el. Így hirtelenjében ennyi, előre is köszönöm! A végére a keret: NETTÓ 257.820 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#69158) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Na de Uraim! Ugye senki nem akar pihenni? Akkor legyetek szívesek úgy is fórumozni!

(#69159) meowmeow


meowmeow
csendes tag

Sziasztok, egyik ismerősömnek kellene notebookot venni. Paraméterek:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
szeptemberig
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
120000HUF körül (+10% max)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
egyetemre lesz, kicsi programozás (Python, Wolfram Mathematica), doksiszerkesztés, filmezés, net kb. amire használva lesz
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség (ennyiből ami kijön)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
most még nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
12-15 col körül, ami belefér a keretbe
(8) Notebook tömege?
2-2.5 kb
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle, linux mint kerül rá
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500GB HDD és 4GB és mindegy
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Lenovo G500, B590, Dell Inspiron 3542
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Következő 2-3 évre kellene, úgyhogy jó lenne erre az időre garancia

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#69160) _adaml21_ válasza meowmeow (#69159) üzenetére


_adaml21_
őstag

Dell 3542 egyedül a 3 év minőségi gari miatt ajánlott, szerintem egyébként kerülendő, csak egy hajszállal jobb, mint az előző szériás olcsó Inspironok.

Én saját tapasztalat alapján merném ajánlani a Lenovo Thinkpad Edge E531-et, a touchpadjére szoktak panaszkodni, de szerintem megszokás kérdése, és egész jól használható, na meg egy normális vezetéknélküli egér kb. 3ezer forint :)
Amúgy meg nagyon jó anyagokból van a gép, a billentyűzet az egyik legjobb, amit láttam, és csendes, halk kis gép, jó akksival.
Az i3-mas proci is meglepően sok mindenre elég, a Te igényeidet szerintem feltétlenül kielégíti jó pár évig.
Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a kijelző matt, ami szerintem igenis előny :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#69161) kerxy


kerxy
senior tag

sziasztok!

haverom szeretne egy új laptopot venni, olyan 120-130 között. milyet ajánlanátok?
talán egy kis játék néha lenne, de inkább átlagfelhasználás, böngészés, videók, filmezés stb.
oprendszer nem szükséges, márka valójában lényegtelen.
Ugyan azt mint az előző hozzászólásban?

köszi előre is :)

(#69162) czarpika


czarpika
csendes tag

Sziasztok

Laptop-ot szeretnénk vásárolni. Mit szóltok a Tesco-bab hirdetett toshiba satellite c55-a-1j8.
Válaszokat köszönöm.

Üdv.

(#69163) szabonagyur válasza czarpika (#69162) üzenetére


szabonagyur
félisten

Inkább ne... tescoba jó gép még nem volt szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69164) Khelben válasza czarpika (#69162) üzenetére


Khelben
nagyúr

A teszkóban spórolás miatt csak egyféle műanyagot használnak. Abból készül a tejfölöspohár, az ásványvizes palack és a notebook is. És ez nem vicc.

(#69165) peach_y


peach_y
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Következő héten
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 350.000 FT (Egy 250GB SSD (35eFt) is bele kéne, hogy férjen)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék, CadCam szoftverek, Photoshop, videóvágás
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Használnám néha, megelégszek egy medium beállítással mindennél. CS:GO menne, és kipróbálnám a Watch Dogs-t
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Úgy egyenlően?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, de külön olcsóbb.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14" - 15,6", FullHD, matt
(8) Notebook tömege? 3,5 kg alatt
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Legalább 8GB ram
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera, hdmi
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Lenovo Y50-70
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Jöhet megfelelő garanciával

Ennyi pénzért az lenne a legjobb, ha legalább 3 év gyári garancia lenne a gépre, sajnos a most nagyon kelendő hasonló gépek az Asus-ok, de azokra csak 2 év garancia van, amit egy 20-as lenne kibővíteni +1 évvel, ami akár egy jobb gépet is eredményezhet.

Remélem tudtok segíteni, hogy az általam kinézett gép jó-e. Olvastam, hogy a kijelzője nem a legszebb, de élőben én nem láttam kifogást benne, persze nem a legjobb, de nem is annyira borzasztó, mint amennyire beállítják.

(#69166) ZavaBalazs válasza peach_y (#69165) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha csak a kevesebb, mint 3 év garancia szól az asusok ellen, akkor javaslom a laptopszalont, minden náluk vett laptopra +1 év garanciát vállalnak, amennyiben beviszed évente egy takarítás-újrapasztázásra.
igen, ez is pénzbe kerül persze, mint a gari hosszabbítás, de legalább nem azonnali költség, hanem kétszer 6-10k körüli összeg 1, illetve 2 év múlva, illetve karban is lesz tartva cserébe a géped.

srácok, a részesedést hl is adják? ;] :U

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69167) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Mostanában kéne venni netezésre, filmezésre egy 15,6" (felbontás mindegy) notit, ami lehetőleg bírja 3-4 órát akksiról, nem túl gyenge a procija, és minimumon viszi a játékokat. Jó lenne, ha win7 lenne rajta, vagy a keretbe beleférne az is. Laikusoknak kell.
Ezt néztük +win7, de ebben a vga elég minimális.
A keret max 160k, használt nem játszik.
Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#69168) Tikakukac válasza peach_y (#69165) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha lesz fotóbolt meg vágás akkor a TN paneles gépeknek viszlát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69169) szabyka95 válasza Tikakukac (#69168) üzenetére


szabyka95
őstag

Sokkal dragabb az IPS vagy mi a fakkert eroltetik a TN t?

(#69170) Greentea


Greentea
senior tag

Üdv.
Kinéztem egy laptopot, arról szeretnék információt kapni.
A kinézett laptop egy Lenovo z50, legjobb felszereltséggel (intel core i7 4510U, gt840m, fullhd)
Ennyi pénzért (220ezer forint) ennél jobb Specifikációjú gépet nem találtam. Vélemény?
Valaki már használt ilyet?

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

2x2 néha 5

(#69171) Tikakukac válasza szabyka95 (#69169) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert olcsóbb vagy pár dollárral és mint úristen ez IPS! eladható nagyon sok dollárért mint extra. A sima TN-ek meg kipöröghetnek nyugodtan a felbontást már kezdi megérteni az 1 bites user, azt, hogy van vagy 7-8 panelfajta eltérő tulajdonságokkal még nem. Ezért lehet prémium egy sima okádék HD+ kijelző is. Szomorú.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69172) insertcsaki


insertcsaki
csendes tag

Sziasztok! Előre szólok, ez egy hosszú poszt lesz.

Laptopvásárlás előtt állok, szűk egy hónapja elég aktívan rajta vagyok a témán, és eddig két (új) gépet néztem ki magamnak: [Dell Inspiron 3542 (i7 4500U, GT 840M) és [Lenovo Y510P (i5 4200M, GT 850M)] (a két link a legolcsóbb amit az árukereső/árgép elémdobott).

Már szeretném a gépet megvenni, szóval mihamarabb dönteni szeretnék. Elég régóta a ülök a tojáson, szóval itt az ideje hogy egy új fázisba lépjen a dolog (= hogy megvétózzátok az eddigi döntéseim.. :D )
Összesen 185.000 HUF a keret, de még ráköltök egy 256-os SSD-re, ami fájva bár, de +35k-t jelent.

Nyitott vagyok más laptopokra is! De a kutakodás e két géphez vezetett.

Amire használnám:
- Programozás (Visual Studio 2013, gépigényes, a mostani HP 655-on beletelik 5 percbe is mire elindul és sűrűn fagy).
- Játék (TERA a legnagyobb gépigényű játék amit futtatnék rajta, med-high grafon tökéletesen elég lenne egy 30-40-50 fps (a jelenleg 1-5-10 helyett), de fel akarok készülni arra, hogy esetleg 2 év múlva valami le fog nyűgözni).
- Böngészés, szkájp, zene, videó, stb.

Amit fontosnak tartok (fontossági sorrendben):
- Teljesítmény. Maximálisan a teljesítmény. A mostani (AMD) procim Passmark pontja 850, és marhára idegesít.
- Gyorsaság. Veszek bele SSD-t, ez fix (samsung 840 evo basic vagy kingston hyperx szériából - nem tudom melyik a gyorsabb, strapabíróbb, adnátok ebben is tanácsot?)
- Bővíthetőség (lásd az előző pont)
- Strapabírás (főiskolás vagyok, tehát állandóan hurcolom, természetesen 1000000 szemem rajta, de az ördög sosem alszik, léptek már rá a laptopomra)
- Ne merüljön le 20 perc alatt. Egy-másfél órás vonatutat jó lenne ha kibírna úgy, hogy nem gyűröm nagyon a gépet (nem játszok, pl).

Amit nem tartok fontosnak:
- Kijelző. Természetesen egyáltalán nem baj, ha jó, de nem elsődleges szempont (bár ez lehet azért van, mert még nem volt előttem normális kijelzőjű gép, de nekem - a gyenge szemem miatt - a 1366x768 tökéletesen megfelel).
- Hűtés. Az esetek 99,9%-ában hűtőpaddal használom, és ha nincs is valamilyen oknál fogva nálam, soha nem rakom ágyra, földre, stb. hogy ne porosodjon.
- Oprendszer. MSDNAA accountom van, azt szedek le rá amit akarok.
- Slotok, esata, pcie, stb. nem lényeges dolgok. Egy usb 3-as port ha van benne, az jó.

Amiért vacilálok a két fentebbi laptopokon:
A Dell gépen 3 év garancia van, míg a Lenovon csak kettő, és az i7-es 4500U passmark pontja (3900) közel annyi, mint a Lenovo i5 4500M-je (4100), csak az i7 tdpje 15W míg az i5 tdpje 37W. Mellette szól, hogy sokkal könnyebben bővíthető (csak néhány csavar, és tökéletesen hozzá lehet férni a ramhoz, merevlemezhez). És olcsóbb, beleférek a keretbe.
A Lenovo gép viszont "híresen" gamer laptop, ami azt jelenti, hogy minőségibb mint az Inspiron 3542. Elvileg. Erősítsetek meg vagy cáfoljatok rá, szeretnék a lehetőségekhez mérten minél minőségibb gépet venni a consumer kategóriából. Olvastam most fentebb, hogy végső soron vegyen az ember az Inspiron 3000-es szériájából, mert nagyon gagyi és műanyag.
Mivel nálam most a leglényegesebb a teljesítmény, hajlok afelé, hogy kiadjak +10ezer forintot a lenovora, mivel egy Geforce 750M van benne (3542-ben egy 840M van), ami +400 G3D pontot jelent. 3DMark nem mutat nagy eltérést, de később lehet hogy jól fog ez még jönni. (Tehát inkább most +10ezer... értitek.) Plusz, a 4200M nagyobb órajelen pörög, tehát érezhetően gyorsabbnak illene lennie. Cáfoljátok meg hogyha nem, fontos szempont - ha nem gyorsabb egy szálat sem, akkor inkább adok az akkuidőre.
Még ha szét is kell szed(et)nem a Lenovot, hogy SSD-t rakjak bele, bónusz pont neki, hogy ott az Ultrabay, amibe ha veszek egy caddy-t, nem kell külső vinyóként használnom a belső merevlemezt, hanem belerakhatom a gépbe, elvégre ha az SSD-t használom, az ultrabayes SATA2 slot nem zavaró tényező.
Ja igen, az inspiron ellen szól, hogy 1 ramslot van benne meg 100megás lanport, amelyek számomra nem befolyásoló tényezők jelenleg (veszek bele 8gigát a 4gigát meg eladom, egyefene), és olyan helyen lakom, ahol csak mobilnet esedékes.

Vegyétek jelenleg úgy, hogy az Y510 felé hajlok a játék miatt, mivel szoktam sokat játszani. Viszont utazom relatíve sokat, és van, hogy bizonyos tanórákon nincsen konnektor a közelben. Ha jobb teljesítményt nyújt és merevebb maga a masina, akkor inkább adok még bele.

Hozzátenném, hogyha jelentősen jobb gépet tudtok max. 200-205-210k forintért, és szerintetek megtérül az ára, abszolút meggyőzhető vagyok. Ram és tárhely nem szempont, cpu és gpu az ami mindent eldönt.

Köszönöm hogy végigolvastátok! Várom tanácsaitokat, válaszaitokat. :))

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni. És nem megenni." /Egy étterem falán/

(#69173) Khelben válasza insertcsaki (#69172) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nincs olyan új gép, ami bírja a hurcolást és lehet rajta dolgozni. 1366x768-on egyenesen kínzás a visual studio. Az meg külön öröm, amikor progamozás közben rásül a kezed a gépre, ez az ilyen konzumer gépeknél feature. 180ezer körül hurcolni és programozni ezt venném,, 2,5 év garanciával. Meg kell kérdezni a kijelzőt, de szerintem 1600x900-as. Kérheted ssd nélkül is, ha mindenképp 250-est akarsz bele. És ebben már benne van a 8GB ram, ami megintcsak jól jön programozáshoz. Játékot meg felejtsd el notebookon, amennyire egy notebookon játszani lehet, arra elég a HD4400 is.

[ Szerkesztve ]

(#69174) Dhampir válasza insertcsaki (#69172) üzenetére


Dhampir
félisten

Abban a Lenovoban GT 750M található. Számomra az Y 510P minősége (néha rémisztő dolgokat olvasni a topicjában) kétséges és az itthoni szerviz is néha fura.

A Dell Inspiron 7537-ben nem gondolkodtál a jobb anyagminőség és a 3 év szervizgarancia miatt? Itt egy teszt róla.

(#69175) insertcsaki válasza Khelben (#69173) üzenetére


insertcsaki
csendes tag

"Játékot meg felejtsd el notebookon, amennyire egy notebookon játszani lehet, arra elég a HD4400 is."

Ezt most nem láttam, nem olvastam, senem semmi. Hidd el nekem, hogy lehet egy HP 655-ön is, és napi szinten játszom is. :D Értem az elfogultságod, de nekem nincs más opcióm. A mostani gépem egy nagy darab műanyag, ennél rosszabbat ha keresnék se találnék, és én ehhez viszonyítva szeretnék javítani a helyzeten.

Szóval az elitebook integrált vidikártyával felejtős, a Dell gép amit Dhampir linkelt pedig GT 750M-el erősen túllépi a keretemet (240k+). A teljesítmény elsődleges szempont, szóval az i7 4500U teljesítménye alá nem adnám hacsak nem veszettül muszáj, vagy nem győznek meg, hogy egy i7 4500U detto ezt a teljesítményt nyújtja. (nyilván nem.)

Egyébként valóban szenvedés kissé 1366-on a visual studio, de megszoktam. (oldalsávok ki...)
Az Y510P-re meg valószínűleg azért találni annyi nyafogást, mert rengetegen veszik, hiszen ez az egyetlen "gamer lapop" 200 körül, és így értelemszerűen több a panasz is rá. Nem hinném, hogy a nagytöbbségben sok baj lenne vele, tehát hogy hibás lenne a széria. Én is olvastam fura dolgokat, de ez egy népszerű terméknél szerintem teljesen természetes.

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni. És nem megenni." /Egy étterem falán/

(#69176) troland26 válasza Khelben (#69173) üzenetére


troland26
őstag

A gép amit linkeltél sérült és aksi sincs benne...

(#69177) Dhampir válasza insertcsaki (#69175) üzenetére


Dhampir
félisten

Van az olcsóbban is csak keresni kell. :)

(#69178) Khelben válasza troland26 (#69176) üzenetére


Khelben
nagyúr

... és minőségben még így is veri a teljes konzumer notebook mezőnyt :)
Akksit lehet kapni, a sérülés meg valószínűleg nem nagyobb, mint amit egy konzumer gép az első héten összeszed sima asztalon állással.

[ Szerkesztve ]

(#69179) Tikakukac válasza insertcsaki (#69175) üzenetére


Tikakukac
titán

Még mielőtt kiment volna millió emberhez akkor is megmondtam mi a baja, azóta ez csak tetéződött. Y50-el dettó, és nézd meg mi lesz/van már most is.

Ami elmelegszik az elmelegszik, ami hangos az 1 embernél is meg 600-nál is hangos. Itt az a difi, hogy bizonyos emberek nem tudják, hogy egy notinak nem szabad olyan hangosnak lenni, hogy félnyitott fülesben is emelni kelljen hangerőt.

stb stb. döntsd el mit akarsz. Ha kell akksi idő akkor Dell ha nem akkor Levonó és cső. Hiába akarod nyújtani ez egy pofonegyszerű választás, csak kell a kockásfüzet és egy toll.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69180) szabyka95 válasza Tikakukac (#69179) üzenetére


szabyka95
őstag

négyzethálós :D

(#69181) Tikakukac válasza szabyka95 (#69180) üzenetére


Tikakukac
titán

krova-racsnis dugókulcs

A terminológia jó dolog, de van ami jobban hangzik mugliul. Ez is ilyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69182) fkrinya


fkrinya
tag

Sziasztok!

Az alábbi kínálatból melyik gépet vennétek, ha 50k körül kell maradni?

[link]

Az X200 nem játszik, mert 14-15"-os kellene.
Ha 50k-ból akarom kihozni, akkor a HP 6910p-re gondoltam. Néztem még a HP 6530b-t, de nem valószínű, hogy elmehetek addig.

Köszi! :R

(#69183) Tikakukac válasza fkrinya (#69182) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott a 6530b 46k és nem kell 50-ig menned. Problem solved.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69184) fkrinya válasza Tikakukac (#69183) üzenetére


fkrinya
tag

Ezt eddig, miért nem vettem észre? :DDD

Köszi :R

(#69185) tomy17


tomy17
csendes tag

Üdv!

Notebook vásárlás előtt állok és véleményeteket szeretném kérni az Intel Core i5-4200H Processzorról és erről a notebookról:

http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-g750jm-16063-elado

Ennél többet nem akarok költeni és nem szeretnék 17.3-as kijelzőméretnél kisebb gépet.Legfőképp játékra használnám (Watch Dogs,WoW,LoL és 1-2 újabb játék pl.) csak nem tudom, hogy mondjuk egy i7 4700HQ-hoz mérten ez a processzor mennyire marad el. Asztali gépet nem szeretnék hurcolászni sehová sem. :D

/ ROG Strix / - Scar 15, Scope NX TKL, Keris WL - / LG27GP850B / Logitech Z623 /

(#69186) Sheld


Sheld
senior tag

Ismerősöm érdeklődik, hogy 300eFt-ig melyik a legnagyobb teljesítményű laptop, ami már játékra is alkalmas. Legfőképp a teljesítménye érdekli. Mozgatva nem nagyon lesz, évente 2-3x csak 1-1 rendezvényre. Egy kritériuma van, hogy legyen rajta HDMI vagy mini display port, és min 3 USB csatlakozó.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#69187) illes0102 válasza tomy17 (#69185) üzenetére


illes0102
aktív tag

En is g750jm-nel tartok :) eddig nem találtam ami jobban tetszene nála ára is elfogadható :)

[ Szerkesztve ]

(#69188) Khelben válasza illes0102 (#69187) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az nem gyanús, hogy egyetlen nagy webáruház sem árulja?... :U

(#69189) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Olyan laptopot /netbookot keresek, ami teljesen passzív hűtésű. SSD-vel, venti nélkül, így zajtalan. Teljesítmény mellékes, akár celeron / atom is jöhet, sőt akár ARM alapú is lehet. Linux megy rá.
Képernyőméret: 10 – 11- 12.

Köszönöm

(#69190) Tikakukac válasza t420s (#69189) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennek neki kell esni és ki kell keresni. Teljesen passzív gépből marha kevés van. Egy éppen nálunk is akad, a Toughbookok családja szerintem mindegyik teljesen passzív, ATG Dellekben van venti emlékeim szerint másra rálátásom nincs. De biztos van még. Olcsó ha újat akarsz akkor nem lesz, készülj fel a millás tétel feletti cédulákra.

Ennek a hullámban moderálásnak egyszer megkérdezném az okát. Napokig itt habzik a szája random jóembernek, végiganyázza a fél bagázst privátban és lehordja a sárga földig. Semmi. Aztán valakiből kiszakad végre, mert már nem bírja elviselni a hülyeséget és akkor lecsap a kecsap.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69191) eris94


eris94
tag

Üdv!

Húgomnak szüksége van egy laptopra, és összegyűjtöttük vele a szempontokat ami alapján esetleg tudnátok tanácsot adni.. :)

-max. 2 hónapon belül kellene neki
-100-140e forintot tudna maximum rászánni (használt is szóba jöhet)
-irodai munkához, esetleg valami lazább videó szerkesztésre használná
-sima HDD egyelőre elég lenne neki, 500giga minimum
-13-15colos kijelző
-4giga ram
-dvd meghajtó nem szükséges

(#69192) insertcsaki válasza Dhampir (#69177) üzenetére


insertcsaki
csendes tag

Jó jó, de melyik az és hol? Árukereső, árgép, radium és néhány laptopos oldal határain kívül nem kifejezetten leskelődtem...

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni. És nem megenni." /Egy étterem falán/

(#69193) t420s válasza Tikakukac (#69190) üzenetére


t420s
aktív tag

akkor teljesen félreérthető volt írásom. milliós tétel?
kollegának volt 10-es kijelzős totál passzív arm-es netbookja valami MeeGoo oprendszerrel. ára? btto 80.
nem 800, 80.

Olcsó ha újat akarsz akkor nem lesz, készülj fel a millás tétel feletti cédulákra.

(#69194) Khelben válasza eris94 (#69191) üzenetére


Khelben
nagyúr

15,6-os: [link]
ha elég az 1366x768, akkor 14-esben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69195) Greentea válasza Greentea (#69170) üzenetére


Greentea
senior tag

Valaki? :B

2x2 néha 5

(#69196) Sheld válasza Greentea (#69170) üzenetére


Sheld
senior tag

Szerintem ha találsz még Lenovo y510p-t i5össel, és GT755m-el, akkor az jobb vétel...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#69197) eastone1


eastone1
senior tag

300eft környékén melyik a befutó nálatok?
Grafikus teljesítmény a fontos. Amd párti vagyok.
MSI GX70 3CC-201X destroyer t nézegettem.

(#69198) Tikakukac válasza t420s (#69193) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem volt félreérthető. Írtam, hogy ezt ki kell keresni, mert fejből passzív gépeket szerintem nem sokan tudnak, én ezekről tudom, hogy igen, azok. A nem Intel-AMD párosra épülő dolgok pedig full sötétség, szerintem életemben 1 ilyet láttam eddig, annyira nem létező piaci rész.

Ehhez specialista kell, vagy aki ezzel foglalkozik. De még ilyet sem tudok.

eastone1: Őszintén: hidd el, nem akarod azt a gépet és nem akarsz AMD párti lenni. Előbbire és utóbbira is sírógörcsös érveim vannak. Még az azonos gyártó Inteles gépei is jobbak, pedig azok is nagyon lent vannak.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69199) zsoltee10 válasza eastone1 (#69197) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én Asus N550JK-t vettem. Fényévekkel minőségibb érzést kelt, mint az MSI. i7 konfiggal, 1TB vinyóval 300eFt.

(#69200) beach head


beach head
senior tag

szasztok!
[link] vagy[link] ?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.