Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68951) lambda5


lambda5
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy pentium processzoros, dedikált videókártás, olcsó laposra Op. rendszer nélkül...
Felhasználás Otthon: Internet, Skype, Face, Film ... és nem lenne baj, ha akár low-on is, de WoT, WoW...

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#68952) Stev


Stev
csendes tag

Szerintetek az árához képest jó választás?

http://www.edigital.hu/Notebook_ultrabook/Notebook/Lenovo_Ideapad_Z510_59-412682_notebook_csokibarna-p408431.html

Mert a DELL latitude 5540 akcioról(202.000 Ft) ami a usanotebooknál volt sajna lecsúsztam.
De az is lehet, hogy észrevették, hogy nagyon elírták az rat, mert 290e helyett adták ennyiért és csak egy napig volt fent.
Még totojázok hogy legyen ez ,vagy várjam meg még lesz LATITUDe akcióban :))

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#68953) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Még idén, de legkésőbb januárig szeretnék vásárolni egy notebookot.
Ár tekintetében 200-250000 forint a keret.
A felhasználási kör az képfeldolgozás (LR), Matlab, CAD, nagy ritkán FullHD videóvágás, böngészés, irodai dolgok. A játék nem szempont.
A minőség fontos számomra, mert az előző (Acer TimelineX) nem bírja a sok cipelést.
SSD-nek jó lenne beleférnie. 256 GB tuti kell.
Kijelző tekintetében jó lenne 14" alatt meglenni. Matt lenne az igazi, de erre kicsi esélyt látok.
A tömeg annyira nem izgat.
Oprendszer nélkül.
Optikai meghajtót még véletlenül sem szeretnék cipelni, maximum, ha az SSD mellé így férhetne egy HDD is. 8 GB ram egészen biztosan szükséges.
USB 3.0, digitális monitor kimenet, VGA jól szokott jönni. Külső monitorral is használom majd.
Alapvetően újban gondolkodom, de nem zárkózom el más megoldástól sem. Angol billentyűzetes is lehet.
Akksi is bírja sokáig, mert azért hordozható.

Így neten nézegetve a Lenovo Thinkpad Yoga Pro vagy az új Microsoft Surface Pro 3 nagyon meggyőző. Bécsig is elmennék egy jó gép miatt. Ezek lennének számomra az ultimate megoldások. Érintő kijelző csak akkor kellene, ha lehet úgy használni a stylusszal, hogy ráteszem a kezem, nem csak a levegőből.

A laptopomat (Acer TimelineX, i5-450M, 4GB, Ati 5470/1gb, 13,3") és az asztali gépet szeretném leváltani (q9550, 8gb, GTX260).
A 8 gb a mindennapokban elegendő, de a 4 gb gyakran elfogyott. 8 gb-tól több ram is jó lenne, mert volt, hogy az is kevésnek bizonyult.
1366*768 13,3"-on is ciki, 15,6-on szánalmas, szóval valami tisztességes felbontás kellene, de nem kell a csillió pixel sem.
Egy 896Mb-os GTX260-hoz képest mit tudhatnak az Intel csodák, vagy valami AMD megoldás?
Szívem az intel felé húz, de nem zárkózom el az AMD-től sem.
Az Acer 9 cellás akksijával így 4 év után is meg vagyok elégedve (új korában minimális használat mellett ( Word, Internet) 10 órát tudott).

Milyen típust ajánlatátok, ami belefér a keretbe? Minden igény úgy sem teljesül ennyiből. Mennyiből lenne meg?

(#68954) Puszunty válasza mrkorooo (#68948) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Köszönöm!
Bár ez nem az az árkategória (újban gondolkodom 200 k-ig). :DDD

(#68955) Khelben válasza Primary92 (#68953) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyon kevés a keret az igényeidhez. Ennyiből max használtan kapsz megfelelő gépet, valami ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#68956) sanyigtasa válasza Pocok256 (#68906) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

A full hd panel nagyon csalogató, ez tényleg jónak tűnik.
De még mindig nagyon félek, hogy elreped a zsanér 1-2-3 év alatt. Ennek fényében hajlandó vagyok lemondani a játékról, inkább vagyok el egy lomha de masszív géppel mint egy full hd gyengusszal, persze ez a lenovo már lehet tud valamit, mégiscsak "lenovo"

(#68957) szabyka95


szabyka95
őstag

errol mi a velemenyetek ? itt romaniaban, szinten emagtol, megkapom atszamitva 180 ezer forintert

az a FULL HD ips nagyon kecsegteto .. felek az y50-70 tol, a gyenge kijelzo miatt, ami az egyik legfontosabb szempont lenne

[ Szerkesztve ]

(#68958) mrkorooo válasza Puszunty (#68954) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

en keresek, nem mondtam :))

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#68959) Puszunty válasza mrkorooo (#68958) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Igen, elcsesztem... :DDD

(#68960) Tikakukac válasza szabyka95 (#68957) üzenetére


Tikakukac
titán

N550 spór kiadásban.

Amúgy ha van rendes asztali moncsid ennek a képe is csúnya lesz, csak szólok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68961) mrkorooo válasza mrkorooo (#68948) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Ez eleg lenne hozzaertok szerint? :D

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#68962) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok:
Ha a kettő közül kéne választani, akkor ez vagy ez?

(#68963) szabyka95 válasza Tikakukac (#68960) üzenetére


szabyka95
őstag

N550 ? az nem asus ?
jelenleg egy LG TN paneles monitorom van

(#68964) Primary92 válasza Khelben (#68955) üzenetére


Primary92
senior tag

A használt gépek mennyire rizikósak?
Nem annyira fix a keret, de jó lenne beleférni.

(#68965) Chaser válasza Primary92 (#68964) üzenetére


Chaser
titán

Pont mint az újak..
Amit ajánlott az éppen új, 2019-ig garis. 14", 256GB SSD nagyon necces 250-ből, főleg ha normálisabb panellel akarod. Ez legalább FHD, SSD-t meg majd veszel bele ha lesz rá keret.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68966) Tikakukac válasza szabyka95 (#68963) üzenetére


Tikakukac
titán

De, az.

Hát, ahhoz a moncsihoz képest valszeg tetszetősebb. De rendes monitort ne láss, mert utána hajtépés lesz, én már csak tudom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68967) szabyka95 válasza Tikakukac (#68966) üzenetére


szabyka95
őstag

de azert jobb mint ami az y50 ben van, nem ?

(#68968) Tikakukac válasza szabyka95 (#68967) üzenetére


Tikakukac
titán

Annál jobb, nyilván. Csak megjegyzésként tettem be, hogy egy 50k-s moncsi innen apróról úgy kifújja az orrát az egésznek, hogy ihaj.
Vagy az ősöreg AFFS is amit most mágiázok oda és vissza, de az IPS T60 is úristen kategória, pedig már olyan röge, hogy lassan egy generáció felnő.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68969) Pocok256 válasza sanyigtasa (#68956) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem igazán jöttek zsanér törési hírek z500 avagy z510 ről. Sőt nagyon problémás esetről sem tudok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68970) szabyka95 válasza Tikakukac (#68968) üzenetére


szabyka95
őstag

joo, de mutass egy olyant, ami sokkal jobb, es ugyanilyen vastag
lenovo z50-70 nek milyen a kijelzoje (ha valaki latta)? vagy minden TN egyre megy ?

[ Szerkesztve ]

(#68971) sanyigtasa válasza Pocok256 (#68969) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

Kezdesz meggyőzni. Meg maga a gépezet is, de ha úgykérdezném hogy mit ajánlasz, ha csak a masszivitás számít egy 200ezres keret körül (kis +/-) ? Használtan valami dell latitude / igazi thinkpad/ hp elitebook? Vagy van újra is valami alternatíva?

De őszintén nem tudom, hogy szükség van e az üzleti szintű strapabírásra, télen nyáron vonatozgatni meg hurcolgatni fogom az biztos.

Nagyon kényes vagyok ilyen beruházások idején, eddig mindig megszívtam valamin, legutóbb a sony xperia z-mmel, most másodjára válik le a hátlap, egyszerűen elengedi a ragasztás... Pedig minimum 3 évre terveztem vele.. És tessék.
Laptoppal nem akarok így járni, inkább legyen csigalassú csak ne essen már szét

[ Szerkesztve ]

(#68972) Tikakukac válasza szabyka95 (#68970) üzenetére


Tikakukac
titán

Most hadd ne keltsem fel anyámat és nézzem ki a pontos paneltípust meg bontsam ki, hogy ó igen 1.25mm-el vastagabb, akkor már mindegy is képminőség, hiszen ez már valami, ez 3-4 papírlap is, much technika, wow fejlődés. Hogy ez 8 éve is bitang volt, meg ma is kifújja a taknyot 250-300k alatt mindegy is :B Asztali moncsit csak példaképp hoztam fel, hogy nagyon régi nagyon olcsó monitorok is tudnak kategóriákkal szebb képet adni, ami mellett ocsmány lesz a képed és nem fogod annyit használni. Én mint gyakorlott panelcserélgető tapasztalom magamon.
Sok-sok éve csináltak már kétszer jobb kijelzőket ennél, a Mac "retina" is annyira egyedi dolog, hogy most már tolható lefelé a torkon, anno meg üzleti krémje volt, de már annak is fél évtizede.

Z50-ekbe sem hiszem, hogy beleraknák a millás AW-be rakott talán Samu TN-t, alatta meg mindegy is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68973) szabyka95 válasza Tikakukac (#68972) üzenetére


szabyka95
őstag

kozben rakerestem, azt hittem hogy asztali monitort mondtal, de latom h laptop kepernyo

(#68974) Tikakukac válasza szabyka95 (#68973) üzenetére


Tikakukac
titán

Is.

A noti panel az 30k alatt van vastagon, 50k fuhu, olyan drágát nem is tudok hirtelen, max az almás gépekbe meg az új sok k-s notikba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68975) Dapro


Dapro
senior tag

[link]
találtam egy ilyet.
egy 10essel lenne drágább mint egy n550jk + 4gb ram.

csak attól félek, hogy nagyon melegszik majd a gép, azt nem tudom, hogy ez aluminium-e. de jó vételnek tűnik, nem? :R

(#68976) Dapro válasza Dapro (#68975) üzenetére


Dapro
senior tag

Ja, mindegy is. [y50] és n550jk itt a 2 tesztben majdnem 20 fok a különbség teljes terhelésnél :O

(#68977) szabyka95 válasza Dapro (#68976) üzenetére


szabyka95
őstag

azt azert ne felejtsd el, hogy a lenovoban joval erosebb GPU van

(#68978) Tikakukac válasza Dapro (#68975) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem.

szabyka95: Leszámítva, hogy nem látod mit játszol és kihagyva, hogy nyáron a pokol legdurvább bugyrában érzed magad vele, igen, megesik, hogy erősebb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68979) Dapro válasza Tikakukac (#68978) üzenetére


Dapro
senior tag

Ja hát ezért nem hanyagolom inkább az y510p-t is, pedig ugyanaz az ár és sli vga-s. De arról is azt hallottam, hogy olvad.. ahogy az én acer 5750g-m stabil 96+ fokon :D

(#68980) szabyka95 válasza Tikakukac (#68978) üzenetére


szabyka95
őstag

en elrettentem az y50 tol.
nem ertem, hogy mi ertelme ultran jatszani, ha a kijelzo atlagos/alatti
egy gyonyoru, kijelzo, ahol a szinek telitettek, nem adna jobb elmenyt, akar mediumon ? v en vagyok csak ilyen maradi ? :D

[ Szerkesztve ]

(#68981) Tikakukac válasza Dapro (#68979) üzenetére


Tikakukac
titán

Én épp azért hanyagolom, mert SLI VGA-s, amivel nonstop szopás van, grátiszban tényleg nincs pontja a gépnek ahol a kezemet le tudnám rakni. Nem véletlen, hogy ment a levesbe az SLI, mindig a baj volt/van vele mióta csak van notiban.

szabyka95: Némileg értem a közönséget, de igazándiból mégsem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68982) szabyka95 válasza Tikakukac (#68981) üzenetére


szabyka95
őstag

te milyen lapos tokot hasznalsz jelenleg?

(#68983) Tikakukac válasza szabyka95 (#68982) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem használok. Minden táskámban van notis rekesz, aminek így is baja van az ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68984) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Az asztali erős gépem mellé kellene egy notebook netezésre, honlap szerkesztésre, tehát nem kell egy erőmű. Elég a HD Ready, legyen matt kijelző, HDMI kimenet, 15,6" és az aksija azért bírjon 5-6 órát.Oprendszer nem kell, de 7-el és 8-al is legyen kompatibilis.

A keret rá 115 ezer környéke.

A segítségeteket előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#68985) Stev válasza Stev (#68952) üzenetére


Stev
csendes tag

Valaki?

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#68986) premete válasza Stev (#68985) üzenetére


premete
veterán

[link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68987) Primordus


Primordus
csendes tag

Haliho,

Nekem egy olyan kerdesem lenne,hogy:

Laptopot szeretnek venni gamer kategoriaban, jatekra egyertelmuen. Sajnos mobilitas miatt szigoruan laptop.

880m-es Nvidia kartyaval.( tudtommal most ez a legerosebb)

A leheto "legkevesebbet" szeretnek ra kolteni. Viszont ugye fontos, hogy dongessen,tehat minel erosebb legyen. Viszont ilyen 700000-1100000 Ft os Alienware laptop ugyebar nem erdekel.

Miket javasoltok?

Persze ha van egyeb videokartyas laptop javaslat azt is meghallgatom. :DD

Valaszokat elore is koszonom :R

(#68988) Tikakukac válasza Primordus (#68987) üzenetére


Tikakukac
titán

Van erősebb, mondjuk egy SLI ugyanebből pölö. De 860M SLI is megfújja.

880M-el van egy sor gép, MSI ugyanarra az alapra épül mint az olcsóbb AMD, így az kuka, elcseszett az egész.

Asus 750-es ad 880M-et 450k körül, ez az alja.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68989) Stev


Stev
csendes tag

Konkrét azonnali vásárlási szándékom van.
erösítsetek meg LENOVO-s guruk, hogy szerintetek ez:

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_Essential_M5400A_Intel_Core_i5_4200M_4GB_500GB_+_8GB_NVIDIA_Free_DOS_Ezust_LENOVO-M5400-59-409074_11442.html?_oldV=1

vagy ez:

http://www.edigital.hu/Notebook_ultrabook/Notebook/Lenovo_Ideapad_Z510_59-412682_notebook_csokibarna-p408431.html

legyen a kiszemelt áldozat.

Tudásban majdnem ugyanaz, csak a strapabírásban és egyéb kisebb jellemzőkben nem tudok dönteni :(

SŰRGŐS!!!
PLEASE!

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#68990) Primordus válasza Tikakukac (#68988) üzenetére


Primordus
csendes tag

Es had kerdezzem meg 860m SLI vel milyen gep van szerelve?

Vagy kozel hasonlo teljesitmenyu AMD vidi kartyaval? vagy annak a crossfire valtozataval?
Marmint ugye laptop :R

(#68991) Tikakukac válasza Primordus (#68990) üzenetére


Tikakukac
titán

Épített gép, nem érdekes jelen esetben.

AMD felejtős. Az elviekben hasonló erős kari nem hasonlóan erős, nagyon nem. Crossfire meg fuhuhuhuhuuuuuuu, vannak a fejemben tippek az mennyire hatékony, ha még 1-et sem lehet rendesen meghajtani.

Ennyi van, amit keresel az egy szűk metszet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68992) Pocok256


Pocok256
veterán

Hatalmas off, de hátha valaki megtud dobni egy ötlettel :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68993) Khelben válasza Stev (#68989) üzenetére


Khelben
nagyúr

Milyen strapát kell kibírnia? Mert ezeket arra tervezték, hogy az asztalon álljanak, néha leporolják őket valami puha ronggyal és kb. ennyi. Ennél több igénybevétel esetén lekopnak, eltörnek, stb.

(#68994) Stev válasza Khelben (#68993) üzenetére


Stev
csendes tag

Hát azért ennél többet.
A lakásomról az irodámba szoktam hordani minden nap.
Én ha lenne olyan kategória, akkor valami "fél" professzionális-üzleti típust választanék, de sajnos az bőven 200 felett van :((

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#68995) premete válasza Stev (#68994) üzenetére


premete
veterán

Még senki sem halt bele, ha egy pár hónapos üzletit vett, fél-kétharmad áron. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68996) stratova válasza Stev (#68994) üzenetére


stratova
veterán

(#68997) Stev válasza stratova (#68996) üzenetére


Stev
csendes tag

Használt, egy generációval öregebb i5-öst nem akarok venni. Ha már kiadok 150-180e Ft-ot akkor legyen új, teljes idős garival.

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#68998) premete válasza Stev (#68997) üzenetére


premete
veterán

Akkor gyűjts még hozzá 150-200 ezret. :)
Valamint magyarázd meg, mitől jobb a 2 év (szerviz) garancia a 3-4 év (helyszíni) garanciánál.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68999) Pocok256


Pocok256
veterán

Fiúk azért ne szopassátok már az embereket egy mezei z510 et nyugodtan lehet már hurcibálni noti táskában... Semmi baja nem lesz annak a gépnek ... Ugyan fölös mindenkire latit és elitebookot erőltetni...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69000) Tikakukac válasza Stev (#68997) üzenetére


Tikakukac
titán

190k-ért ott a Probook 190k-ért. Problem solved.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.