Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68801) cos81 válasza cos81 (#68800) üzenetére


cos81
csendes tag

A kijelző méreténél lehagytam, hogy 13.3"-esben gondolkodom.

(#68802) -Dave- válasza -Dave- (#68799) üzenetére


-Dave-
csendes tag

Végül Lenovo B590 lesz, így a kérdés megoldva.

(#68803) Dhampir válasza sutyesz96 (#68792) üzenetére


Dhampir
félisten

DOS-on íródik a Trónok Harca. Egy írónak valóban elég. :)

(#68804) harkhon válasza MurdR (#68798) üzenetére


harkhon
tag

Tudom én is olyat vennék, de akinek kell hajthatatlan :/

Egészség legyen és térerő!

(#68805) harkhon válasza Chaser (#68797) üzenetére


harkhon
tag

Köszi szépen a segítséget, szerintem az elég jó lenne, nézegettem még hasonlókat:

Asus X552CL-SX136D
[link]

Acer Aspire E1-530G-21174G50Mnkk
[link]

Lenovo IdeaPad B590
[link]

Acer Extensa EX2510g-48ME
[link]

Dell Inspiron 15 3000 (3542)
[link]

Inkább az első 3 felé hajlok, mert szerintem a célnak megfelelnek és árban is barátibbak, vélemény? :o

Egészség legyen és térerő!

(#68806) btudos válasza harkhon (#68805) üzenetére


btudos
veterán

Ezek közül a Lenovo vagy a Dell, a többi felejtős.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68807) harkhon válasza btudos (#68806) üzenetére


harkhon
tag

Köszi :R , és kaphatnék egy pár szavas magyarázatot, bocsi, csak annyira nem értek hozzá és így nekem annyira nem nagy a különbség :U

Egészség legyen és térerő!

(#68808) btudos válasza harkhon (#68807) üzenetére


btudos
veterán

Anyag- és összeszerelési minőség, billentyűzet, zsanérok. Több anyag van az említett két modellben, mint a többiben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68809) musorszunet


musorszunet
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépet szerettem volna venni, de felvettek az egyetemre és ezért most elkezdtem laptopokat nézni. Egy középkategóriás gépet szeretnék amin futnak az újabb játékok ~medium beállításokon és persze lehet jegyzeteket írni. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Augusztus vége, szeptember eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200.000Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Irodai programok, játékok.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Igen, ARMA III, league of legends.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem létszükséglet, de ha van nem hátrány.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Nem lényeges, de 17.3"-nál kisebb.
(8) Notebook tömege? Lehetőleg könnyebb, de nem mérvadó.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Min. 500GB, nem szeretnék optikai meghajtót.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) [link] [link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt is.

Köszi a segítséget!

(#68810) Kbali válasza cos81 (#68800) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy egy 13,3-as MacBook Air is elég lenne neked.

(#68811) brumi1024 válasza cos81 (#68800) üzenetére


brumi1024
veterán

A Lightroom miatt én kilőném a Yoga 2 Pro-t. Az a kijelző nagyon messze van a színhelyestől. Nem rossz, de grafikára teljesen alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#68812) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Jövő héten szeretnék új notebookot vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?: 1 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?: 200000 Ft.
(3) Felhasználási kör? Játék, munka, filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Mindenféle játék érdekel, főként max beállításokon futtatnám a játékokat.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség és teljesítmény egyaránt.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Utólag
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6, ennyi pénzért nem igazán láttam FHD kijelzős notit, matt.
(8) Notebook tömege? Cipelném szinte minden nap magammal munkába.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Oprendszer nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Min. 750GB, ODD is fontos lenne.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI :)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Játékokat leginkább.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Még nem nézelődtem.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

Előre is köszönöm a segítséget!

(#68813) cos81 válasza brumi1024 (#68811) üzenetére


cos81
csendes tag

Értem és köszi! Az Asus Zenbookról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#68814) cos81 válasza Kbali (#68810) üzenetére


cos81
csendes tag

A Mactől tartok egy kicsit. Első Apple gép lenne, de itthon teljes win környezet van. Ismerősi körben volt gond az mkv lejátszásával (VLC), harmatgyenge a flac támogatása (nincs foobar). Viszont másik oldalról egy jól kezelhető, "kulcsrakész rendszer", gyönyörű kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#68815) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Notebook vásárlása előtt vagyok, egy ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki kiválasztani egy "jót", viszont 80-90.000-nél nem áldozna rá többet. Én annyira nem vagyok jártas a notebook CPU-k erősségében, tudnátok ajánlani egyet, lehetőleg Extreme Digital vagy MediaMarkt-ból. Legfőkképpen netezésre, facebookos játékokra szeretné használni.

Köszi előre is!

(#68816) #30734848


#30734848
törölt tag

Ár/érték kategóriában mennyire éri meg ez a laptop?
Illetve mennyire acélos ez a processzor? Csak otthoni használatra lenne (net, filmezés, néha játék)

Előre is köszi!

Dell Inspiron 15R 5537

(#68817) brumi1024 válasza cos81 (#68814) üzenetére


brumi1024
veterán

Tapasztalatból mondom, mindkettő user error. A gondot maximum az rendszer ismeretlensége okozhatja. Az, hogy nincs foobar egyáltalán nem jelenti azt, hogy gyenge a flac támogatás, a foobar is csak egy program, semmi köze nincs a flac-hoz azon kívül, hogy lejátsza azt. Az általad említett VLC is tökéletesen kezeli a flac-ot.

(#68813) cos81: Mindkét alternatívát jobb választásnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#68818) cos81 válasza brumi1024 (#68817) üzenetére


cos81
csendes tag

Köszi a segítséget! :R

(#68819) sajtffhs


sajtffhs
újonc

Hali!

Az alábbi két laptop közül melyiket ajánlanátok?

[link]

[link]

(#68820) Tikakukac válasza sajtffhs (#68819) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az utóbbi a K56CB utóda akkor azt, de még nem volt nálam, így passz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68821) btudos válasza sajtffhs (#68819) üzenetére


btudos
veterán

A HP-t semmikepp, szoval marad az Asus.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68822) Khelben válasza sajtffhs (#68819) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha kicsit hozzáteszel: [link]

(#68823) runner 125


runner 125
nagyúr

Szabi óta 700 hsz., azt hiszem nem olvasok vissza. :D

Holnap megnézem a K551-et, valaki tapogatta már?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68824) goodbyekitty


goodbyekitty
újonc

Sziasztok! Totál laikusként szeretnék tőletek tanácsot kérni notebook vásárlás terén :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
0-2 hónap
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Főleg iskolai felhasználásra (egyetem) és filmnézésre, zenehallgatásra netezésre használnám. A jelenlegi gépemen (jóó öreg samsung rv509) ütköztem probkémába sulis melók elkészítésénél, szóval ha a keretösszegből kitelik ennél erősebbet szeretnék.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem játszom játékokat.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A minőség természetesen fontos, de a teljesítményre sem szeretnék nagyon gyatra gépet, akkor maradnék a mostaninál :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem szükséges SSD.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15" körül, mindegy hogy matt vagy fényes
(8) Notebook tömege?
Nem kimondottan releváns.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy, jó nélküle is.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
4 GB RAM-ra és 500 GB HDD-re gondoltam
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi különös
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Eddig kettő notebookon gondolkodtam, de nyitotta vagyok bármi másra is.
[link]
[link]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Nem bízom túlzottan a használt műszaki cikkekben.

Előre is köszönöm!!! :)

(#68825) szabonagyur válasza goodbyekitty (#68824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit kinéztél mind jóval lassabb procival mint amid most van...
Milyen sulis munka van amihez nem elég a 380M? 100k-ból erősebb max használt gépből lesz vagy abból sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68826) runner 125 válasza goodbyekitty (#68824) üzenetére


runner 125
nagyúr

G510-zel jobban jársz, illetve ha már Dell, érdemes a 3542-ben gondolkodni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68827) Khelben válasza goodbyekitty (#68824) üzenetére


Khelben
nagyúr

"Nem bízom túlzottan a használt műszaki cikkekben."

Akkor sem, ha ezerszer jobb minőséget, teljesítményt és megbízhatóságot kapsz ugyanannyi pénzért és még garancia is van rá?

(#68828) sajtffhs válasza btudos (#68821) üzenetére


sajtffhs
újonc

Ha HP-t senki sem ajánlja akkor marad az ASUS. Köszönöm a válaszokat. :)

(#68829) goodbyekitty


goodbyekitty
újonc

Nos, ahogy már írtam abszolút nem értek a számítógépekhez, szóval előre is elnézést kérek a következőkben esetlegesen lejegyzett marhaságok miatt :D
Szerettem volna egy térképet csinálni, aminek bizonyos részleteit kinagyítva, feliratozva akartam ábrázolni, és mivel nem nagyon értek képszerkesztő programokhoz sem így power pointban csináltam meg, rajzeszközökkel, de a gépem olyan szinten lassan dolgozik alatta, hogy az már nagyon idegesítő volt. Valamint a húgom szokta rajta használni a picasat és ő is panaszkodott rá hogy lassú. Lehetséges, hogy akkor valamilyen problémája van szegénynek? Mert mostanság általánosságban véve sem mondható túl fürgének...:/

Bocsi, ezt válasznak szántam, csak közben mást is csinálok és elfeledtem....:/ :D

[ Szerkesztve ]

(#68830) runner 125 válasza goodbyekitty (#68829) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdemes valamelyik szervizbe beadni egy általános átnézésre. Egy takarítás, portalanítás, pasztázás, újratelepítés sokszor csodára képes, noh és egy SSD sem rossz befektetés.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68831) goodbyekitty válasza Khelben (#68827) üzenetére


goodbyekitty
újonc

Nos, valamiért él bennem az a hit- ami szerintem általában az olyan embereknél megvan, akik nem merülnek el ebben a témában- hogy ha valami zsír új, akkor az jobb. (persze elképzelhető, hogy az én képzeletem szüleménye, és valójában tévhitnek mondhatnánk). Tulajdonképpen ezért is kerestem fel ezt a fórumot, hogy hozzáértő emberektől kapjak tanácsot :)

(#68832) goodbyekitty válasza runner 125 (#68830) üzenetére


goodbyekitty
újonc

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, akkor lehet, hogy először ezt megpróbálom. Mondjuk az akksija sem túl pöpec már, kb. fél órát bír ki, ezért is kezdtem el újban gondolkozni, de ha csak gyengébbet vagy kb ugyan ilyet tudnék venni, akkor lehet megváltoztatom ezt az elképzelést :D

(#68833) szabonagyur válasza goodbyekitty (#68831) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vegyél bele SSD-t meg takaríttasd ki, a maradékot meg tedd el későbbre egy tényleg jobb gépre. Szerintem felesleges most kidobni a Samsungot még, ha más baja nincsen és amúgy megfelelhet a teljesítménye neked.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68834) sanyigtasa


sanyigtasa
csendes tag

Üdv!
Felvettek egyetemre(gépész) és szeretnék egy masszív strapabíró laptopot-ez nagyon fontos ;] , bírja a hideget meleget hurcolászást gyakori nyitogatást csukogatást kisebb ütéseket, de a teljesítmény is ott legyen azér. A témában abszolult kezdő vagyok nem volt még notebookom. Hosszú távra tervezem. ;)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Max 200 000Ft de jólenne ha alámennénk :D
(3) Felhasználási kör? játék, CAD, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka, sulis dolgok, net, filmezés, torrent
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Hát azért az aktuális játékokat vigye de nem vagyok nagy gamer, medium grafika legyen meg
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség, erős zsanérok, ne recsegjen ropogjon a burkolat de ne legyen lajhár se :DD
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem jönne rosszul de sshd is megteszi
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 col, jobb felbontásnak örülnék, ??1600x1200?? Azt, hogy fényes vagy matt legyen nemtudom, nem néztem utána még hogy melyik miért jó, de a matt jobban tetszik, ne tükröződjön meg karcolódjon.
(8) Notebook tömege? Nem igazán számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Szerintem sokat lehet spórolni az oprendszeren de nem értek hozzá
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Ram 4giga=< gyors(ddr3??), sshd esetén 500gb optikai meghajtó is legyen
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) lenovo thinkpad és dell latitude 120-200 ezer közötti árfekvésűeket - ezeket nézegettem de sajna semmilyen tapasztalatom nincs mert nem volt még notebookom, ezekről hallottam hogy bírják a húskloffolást is :DD
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új, minél több gari van rajta annál jobb, szervizelés is legyen emberbarát

[ Szerkesztve ]

(#68835) Khelben válasza goodbyekitty (#68831) üzenetére


Khelben
nagyúr

Értem én, nincs ezzel gond, ha van 500k a zsebedben. Akkor tényleg újat, erőset és minőséget kapsz. De 100k-ból még notebook is kevés van, nem hogy minőség meg erő. Viszont ha megveszel egy használt gépet megbízható helyről, garanciával, akkor megkapod a felső kategória minőségét az alsó kategória árán.

(#68836) goodbyekitty válasza Khelben (#68835) üzenetére


goodbyekitty
újonc

Igen, igen, én is teljesen megértem az érveidet, és biztos igazad is van, mert nyilvánvalóan több tapasztalattal rendelkezel e téren, mint én. Csak még mindig megvannak azok az aggályaim, hogy honnan tudjam mi a megbízható hely?? :D de ez már egyéni probléma :D

(#68837) szabonagyur válasza goodbyekitty (#68836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Linkelt neked boltot is a kolléga, ettől több utalás mi kell még, hogy mi a megbízható?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68838) Ronam


Ronam
addikt

Erről a laposról mi a véleményetek? Megéri ezt megvenni? Itt ((#68812) Ronam van, hogy főként mire, és hogyan használnám a gépet.

(#68839) Csigavair


Csigavair
tag

Hi all 300k-s árban nézegetek gépeket, elsődleges szempont a hűtés és teljesítmény (játékok) és persze a minőség. Jelenleg egy asus g75-öt használok melynek mind a teljesítménye mind hűtés/minőség rendben van.
AsusG750JM (digiprime g750 corie 5 gtx860m, 315k)
Asus G56 jr (hűtés miatt tartok tőle, és jóval gyengébb a 760m mint a 860 árban 250-270k)
Asus N750/550, mindenben tetszik szintén a hűtés, amiben nem vagyok biztos, viszont jól összerakott gépnek tűnik és a 850m-el már megbarátkoznék.
Lenovo y50 ez minden tekintetben tetszik viszont hűtéséről nem hallottam jókat, (anno y560p-m volt na rühelltem, mert kazánként működött)

Esetleg ha valaki tud valami gépet ebben az árban/teljesítményben ne tartsa magában :R

(#68840) szabonagyur válasza Csigavair (#68839) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha jó a hűtés, elég a teljesítmény akkor minek cserélni a gépet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68841) Csigavair válasza szabonagyur (#68840) üzenetére


Csigavair
tag

Lejárt a gar. és odaadom tesómnak photoshoppolni, mert a kazán y560p meghalt a napokban :R

(#68842) harkhon válasza btudos (#68808) üzenetére


harkhon
tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Egészség legyen és térerő!

(#68843) vga2014


vga2014
újonc

Ezek az alumínium Servo szarvak a Racers Edge a tökéletes illeszkedést a Savox Servos! CNC megmunkált kiváló illeszkedés és a rendelkezésre álló, kék, fekete és kemény

[ Szerkesztve ]

(#68844) szabonagyur válasza vga2014 (#68843) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem eltévedtél haver ;) Más kérdés, hogy a mondatod értelmetlen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68845) runner 125 válasza szabonagyur (#68844) üzenetére


runner 125
nagyúr

Google Translate. :D Nem sokáig lesz online a tag.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68846) Sopi


Sopi
senior tag

Sziasztok!

Egy barátomnak segítek laptopot keresni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
CAD, építőmérnöknek készül
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem játékra, de a CAD miatt fontos a dedikált grafikus gyorsító
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Próbáljunk egyensúlban maradni :). Core i5 legalább kell, i7 kétlem, hogy beleférne, a nagyfelbontás fontosabb.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Egyelőre nem (később ha lesz még pénz, akkor mehetne HDD helyére SSD, HDD meg az optika helyére)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6", minél nagyobb felbontás, FullHD fincsi lenne, de nem biztos, hogy belefér. Sima 1366*768 felejtős. Matt preferált, de nem peremfeltétel.
(8) Notebook tömege?
Nem érdekes
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle is jó, van egyetemi licence
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
8GB RAM (de bővíthető legyen 16GB-ra), optika nem érdekes (később ha lesz még pénz, akkor mehetne HDD helyére SSD, HDD meg az optika helyére)
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Minél hosszab garancia, lehetőleg 3+ év.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
CAD programok, azon kívül nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
ASUS N550LF-CN103D
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új

Még én is keresgélek.
Előre is köszi!

Üdv,
Sopi

[ Szerkesztve ]

(#68847) Chaser válasza Sopi (#68846) üzenetére


Chaser
titán

Ilyesmire jobb lenne egy üzleti gép, de FHD, erős vga nem jönne össze újan abból. Maga kategóriájában nem rossz ez sem éppen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68848) ZavaBalazs válasza Sopi (#68846) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

asus n550jk / g56jr lesz a nyerő erre, 250-ből kijön a fhd matt IPS kijelző, (konzumer szinten) jó minőség, erős i5 proci, erős gpu. n550-ből hamarosan érkezik 230-240 körül, g56-ból nemrég találkoztam 245 körül i5 verzióval (most elsőre ez a legolcsóbb amit találtam)
mind a kettő jobb választás az n550lfnél, az n550jk pl ugyanaz a ház, csak erősebb cpu+gpuval (igaz kevesebb ram van benne mint az igény, és mivel az alsó fedlap csavarjai elég érzékenyek, a bővítést csak a márkaszerviz vállalja/csinálhatja itthon hivatalosan, szóval a +4, illetve +12 giga ram macerás bele...), ami CAD esetén nem hátrány.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#68849) szabyka95


szabyka95
őstag

Acer Aspire V5-573G i5,720m es Lenovo z50-70 kozt vacilalok (i5,840m 4gb)
fontos a szep kijelzo es a teljesitmeny.
szerintetek ?

(#68850) _adaml21_ válasza Sopi (#68846) üzenetére


_adaml21_
őstag

Én viszont saját tapasztalatból mondom, hogy inkább vegyél egy jó minőségű üzletit, kicsit gyengébb videokártyával, sok RAM-mal és SSD-vel. Rengetegen túlmisztifikálják ezt a gépet egyetemre dolgot, főleg azok, akik majd CAD-ezni is fognak, de egyetemi keretek közt nagyon kicsi a feladatok erőforrásigénye, nem kell sem i7 proci, sem brutál VGA kártya....
Főleg, mivel a delikvens játszani sem szeretne, sokkal jobb választás egy "gyengébb" üzleti gép.

Szerk: Esetleg itt egy új 8560w, 280-ért. Munkaállomás, kifejezetten CAD-re optimalizálva. Köszönőviszonyban sincs ezzel az Ánusz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.