Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69901) Sidorovich válasza Chaser (#69891) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Ebben a tesztben olvastam, persze tudom, hogy az SSD-nek nyomába se érhet, de a mostani 5400 rpm-es HDD-hez képest mindenképp előrelépés lesz. Más alternatívám az M.2 hiánya miatt nemigen van. :(

(#69902) siletto válasza akoska23 (#69898) üzenetére


siletto
tag

Üdv! Nekem mobiltelefonban van ilyen hardver(Tegra 3), és hááát... Az android se fut mindig rajta teljesen flottul. Win8-cal nem tudom hogy működhet, ha legyártották akkor csak megy, de szerintem ahhoz nagyon optimalizálni kellett a rendszert

(#69903) akoska23 válasza siletto (#69902) üzenetére


akoska23
aktív tag

Ezzel a hsz-el elkedvetlenítettél.......már csak az árából és a márkanévből kiindulva gondoltam hogy nem lehet olyan rossz kiválthatja a laptopom mert egy ultrahordozható gépet kerestem........ :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#69904) Jannn válasza akoska23 (#69903) üzenetére


Jannn
senior tag

Ha nem atverni akar a 'haverod' akkor kérdd el tőle egy hétvégére és próbáld ki h neked megfelelő - e.
Problem solved

(#69906) btudos válasza akoska23 (#69903) üzenetére


btudos
veterán

Nem a hardver, hanem a Windows RT lesz a nagyobb gondod. Bar bongeszni es Skype-olni az se rossz, de az x86-os Windowshoz csak kinezetben hasonlit.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69907) MzperX07


MzperX07
tag

Üdv.!

A Digiprime-ot tényleg jobb, ha kerülöm? Vagy ez csak urban legend? Mert itt a fórumon egyenlő arányban olvasom jó és rossz tapasztalatokat, de a rosszat nem mindig indokolják meg. :))

Azt honnan lehet eldönteni, ha valamelyik gépük szürkeimportos? A sorozatszámból?
Vagy mindegyik az?

[ Szerkesztve ]

(#69908) floax94


floax94
tag

Hali ! Én is vásárlás előtt vagyok de nem tudom hol feltenni a kérdést ,szóval egy kis off lesz bocsi !!
Mennyire erősek ezek a integrált vga-k ?
hd graphics 4400
hd graphics 4600

??
Mert ahol csak nézem szinte minden hova csak ilyen vga-kal árulnak !! Gondolom lehúzásképen is, de ténylegesen milyen erejük van?

(#69909) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Valamikor az ősz első heteiben szeretnék beszerezni egy új laptopot, ebben kérném a segítségeteket.
Első hozzászólást követve, címszavakban;

1 hónapon belül
Nincs keret de törekedjünk a legköltséghatékonyabb megoldásra (ésszerűség határain belül, jöhet használt is)
Nem játszanék rajta.
Minőség
Lehetőség szerint szeretnék SSD-t (Ha nem az se baj, 128GB-os elég)
~14" kijelző matt lenne az ideális. (fényes sem hatalmas érvágás)
Könnyű kompakt netbookot szeretnék viszonylag hosszú üzemidővel
Win nélkül
Teljesítményben annyi lenne az elvárás hogy win 7/8 alatt szépen fusson a 720p.
Optikai meghajtó nem kell.
HDMI, USB 3.0, webcam kellene. (utóbbi nincs, kibírom

(Barátom Dell 5470-e pont ideális lenne de árban magas)

Tippeket előre is köszönöm!

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#69910) baro32 válasza akoska23 (#69903) üzenetére


baro32
aktív tag

Helló

Te megnézted egyáltalán hogy mit veszel?
Ne vedd sértésnek de a proci Tényleg telefonokba meg táblagépekbe készült.
A procit 2011-ben dobták piacra:
[link]

Mint látod linkeltem is hogy tisztában legyél a dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#69911) Chaser válasza Zewa (#69909) üzenetére


Chaser
titán

14" az már régen nem netbook:) újban 14-esből pláne olcsón nem nagy választék van. Laptopsystem.hu-n nézz szét. Igazából egyikkel sem lőhet sz mellé, de ha találtál szimpatikusat majd véleményezzük.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69912) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Esetleg valaki tudna ajánlani üzletet ahol ezt a legjobb áron tudom megvenni: Dell Inspiron 7737 160294
Külföld is szóba jöhet.Tudom,hogy akkor a bill. és garancia gond lehet..Köszi :R

(#69913) Khelben válasza akoska23 (#69898) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hiba volt. Nekem volt Tegra3-as Windows RT-s gépem (Surface RT).Felejtős, még böngészni is lassú. Az i3 ahhoz képest űrtechnika.

(#69899) Zolly444 : nem az a lényeg, hogy a szobából mindenhonnan lásd a képet, hanem hogy ha a gép előtt ülsz, akkor ne legyen különböző a piros szín a képernyő közepén, tetején és alján. Márpedig az olcsó TN panelek ezt tudják.

[ Szerkesztve ]

(#69914) akoska23 válasza baro32 (#69910) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szia! Igen megnéztem. Elsőnek utána olvastam hogy a win8 RT ezekhez a mobil hardverekhez van optimalizálva. Most egy lumia 820 at használok és a mai sokmagos 2-3gb memóriás telefonokhoz képest is nagyon jól van rajta optimalizálva a rendszer. Ekkor arra gondoltam hogy a lenovo nem egy kezdő cég és biztos meg tudta oldani hogy flottul fusson a win ezen a hardveren. Ami nekem lejött hogy a win8 rt változat nagyban hasonlít a telefonokhoz készültekhez.Amire én szeretném használni a gépet: böngészés,kapcsolattartás,filmnézés utazás közben(1 hónapban megyek 5000km-ert). Viszont szeretem ha korrekt a kijelző,és nem kell várni a programok futtatására és nem izzad meg ha több lap is meg van nyitva.
Itt csak az a kérdés hogy ezeket az igényeimet kielégíti-e teljes mértékben és hogy megéri e az árát.
:R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#69915) floax94 válasza akoska23 (#69914) üzenetére


floax94
tag

Hali !!
Szeretnék vásásrolni laptopot !!
Ebben a hónapban lenne esedékes!
Vásárlási összeg ,hát jó lenne ha 150e-170e körül mozogna !!
Játékra használnám (wow és lol) illetve weblapozásra és tanulásra !!
4-8GB Ram
Akkumulátor annyira nem fontos hogy meddig bírja !!
Márkára nincs nagy kikötésem !(Asus,Hp,Acer,Dell)
Eddig amiket kinéztem :
Acer Aspire E5
Acer Aspire E1
Asus K451LN

Az utolsó már túl ment rajta tudom ,de még talán bele fér !!
Viszont arra lennék még kíváncsi ,hogy vannak ugye olyan vga-k amik vannak 64 bites és 128 bites kiszerelésben !! ÉS pontosan hol tudom megnézni hogy az adott laptopban melyik típus van?

(#69916) btudos válasza akoska23 (#69914) üzenetére


btudos
veterán

Ezt csak ugy tudhatod meg, ha kiprobalod.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69917) kecskesadam


kecskesadam
csendes tag

Üdv srácok,

ez mennyire jó vétel?

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_Thinkpad_Edge_E531_Intel_Core_i7_3632QM_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_LEN_N4IE5HV_9142.html

A keretösszeg pont ennyi, én eddig ezt találtam a legjobb teljesítményű gépnek azok közül, amik ennyiért elérhetők. Jó gép ez szerintetek? :R

(nem tudom, a link mennyire gond, nem reklámozni akartam... törölje a modi, ha problémát jelent.)

[ Szerkesztve ]

(#69918) cellpeti válasza Chaser (#69897) üzenetére


cellpeti
veterán

T410esem volt, de kilopták a kocsiból már vagy 3 hónapja

Tigris, tigris, csóvafény...

(#69919) Khelben válasza kecskesadam (#69917) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha tojást akarsz sütni rajta, akkor megfelelő. Minek 4 magos I7-es proci? Még az üzleti gépek sem tudják lehűteni rendesen, ebben meg kb. atomreaktor forróságú lesz és folyamatosan leveszi majd a teljesítményt a túlmelegedés miatt, arról nem is beszélve, hogy közben a billentyűzetet meg a csuklótámaszt nem tudod megfogni. A GT740M mellé meg végképp felesleges, azt egy Pentium is kihajtja, mert egy belépő szintű alap vga.

(#69920) siletto válasza Khelben (#69919) üzenetére


siletto
tag

Üdv! Ez a cpu-vga limit pontosan mit jelent? Vagy mi az a szint az egyes vga-nál ami szükséges? Leírnád mit gondolsz? Ilyenekre gondolok hogy gt740-pentium 3050, gt 820-i3 3400, gt 840-i3 4010, gt 750-i5 4200. Milyen párosítások azok, amik maximálisan kihasználják egymást, de egyik sem túl erős(az ár miatt)

(#69921) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

Az egyik barátom vásárlás előtt áll és kikérte a tanácsom. Az én véleményem erősen részrehajló és szubjektív, ezért hogy korrekt tanácsot tudjak adni szeretném megtudni, hogy milyen lehetőségek vannak a piacon.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő hetekben, még szeptember előtt.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
300 nagyon max 360k

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Archicad, Photoshop, renderelés, videokonvertálás és társai. (építész a kolléga)

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Egyáltalán nem.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
A tapasztalatom az, hogy a gyári SSD opció olyan mocskos feláras, hogy azért lazán belepakolhatok kétszer akkora kapacitású darabot utólag. SSD kell, 120 de inkább 240 GB.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
17,3 col, full hd, matt. Bónusz az IPS panel.

(8) Notebook tömege?
Nem szempont. Inkább legyen masszív, strapabíró a gépház.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Oprendszerrel.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
240 GB SSD gyárilag vagy ha olcsóbb, akkor utólagos bővítéssel. 8GB ram de ha több, az sem hátrány.
Optikai meghajtó kell.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Szívesen venne az üzleti szériás gépek közül valamilyet.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen. Photoshop, Archicad...

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
A DELL felé hajlok. Egy több százezer embert foglalkoztató multinál, ahol dolgozok beváltak. Páromnak a 6 éves DELL Latitude D620-a is sok viszontagságot kibírt már.
Fontos, hogy legalább 3 év garancia legyen a gépre.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
A garancia miatt inkább az újat preferálná de egy jó ajánlat esetén megfontolná a garis, használtat.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#69922) Calyd


Calyd
csendes tag

A laptopsystem.hu-nál mi a "catch"? Mert úgy tűnik, hogy feltűnően jó áron dolgoznak. Használt gépeket adnak? Erre csak a dátumra pontos garanciából következtetek: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#69923) stratova válasza Calyd (#69922) üzenetére


stratova
veterán

Újszerű ált. EU/HU használtakat, van ami csak pár órát ment. De nyugodtan kérdezd meg magát Alfát.

[ Szerkesztve ]

(#69924) pinnacle válasza runner 125 (#69864) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Z50 is van FHD-val. Z50-nek van valami különösebb rossz tulajdonsága? Nekem mondjuk már 17"-n is kicsi volt a menük betűje, gondolom, 15"-n még kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#69925) kiscsanyo válasza Chaser (#69861) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

Tesztre miért ne alapozzak?

(#69926) stratova válasza kiscsanyo (#69925) üzenetére


stratova
veterán

Úgy értette, hogy ne egyetlen tesztre. Amúgy ami miatt ip@n ekézte az a VGA (ami min. 2 szintet lépett vissza s jogos csak neked nem érdekes) ill. az akku.

[ Szerkesztve ]

(#69927) kiscsanyo válasza stratova (#69926) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

Értem, csak egyelőre nem láttam más tesztet. Nem játszom, de nem ellenezném ha lenne benne egy jó grafikus vezérlő... Nem tudom mennyit használnék ki belőle. Te mit tanácsolnál?

(#69928) Chaser válasza Calyd (#69922) üzenetére


Chaser
titán

Árulnak használt és új gépeket is. És ezt nem titkolják:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69929) Khelben válasza kiscsanyo (#69927) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem játszol, akkor teljesen felesleges a vga, csak az akkuidőt csökkenti és a hőmérsékletet növeli. Én is legszívesebben kidobnám a céges gépből, de sajnos nem lehet...

(#69930) Calyd válasza Chaser (#69928) üzenetére


Calyd
csendes tag

Ezért kérdeztem direktben rá, mert sejthető volt. Csak egyértelmű utalást nem láttam, értsd: nem volt olyan sor, hogy "új/használt: használt". :) Elnézést, ha félreérthető voltam, nem arra céloztam, hogy tisztességtelen lenne a bolt.

[ Szerkesztve ]

(#69931) szabyka95 válasza Khelben (#69929) üzenetére


szabyka95
őstag

lelehet tiltani ! ha van integralt mellette !

(#69932) Calyd válasza Khelben (#69929) üzenetére


Calyd
csendes tag

Szerintem is. Tegnap nyúztam az UH552-met, és nem éreztem lassúnak egyáltalán. Pedig az asztali gépben egy i7 2600 van 8GB RAM-mal és SSD-vel. A nyúzás azt jelenti, hogy HDMI-n kitettem TV-re, ott ment egy WiFi-ről szedett sorozatrész 720p-ben, később film 1080p-ben, közben ment a háttérben nyitva Word, Excel, böngésztem kb. 10 füllel, ebből volt YouTube is, és szerkesztettem Gimp-pel 16MP-es képet. Minden gond nélkül megbírkózott ezzel az i5 3317U 4GB RAM-mal, HHD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#69933) Khelben válasza szabyka95 (#69931) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amelyik gépet úgy csinálták, abban le lehet. Ebben nem lehet. Az integrált ki sincs vezetve.

(#69934) kiscsanyo válasza Khelben (#69929) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

Teljesen felesleges, ez biztos? Ezen felül jónak tűnik akkor ez a gép, hiába írnak kedvezőtlen dolgokat az iPon tesztben?
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5547_Intel_Core_i5_4210U_8GB_1TB_ATI_Linux_Ezust_DLL_5547_166975_12372.html

(#69935) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#69921) üzenetére


QwErTy42
addikt

Valaki?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#69936) Khelben válasza kiscsanyo (#69934) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mihez képest? Kicsi a felbontása, gyenge a processzora és drága. Ezeken kívül jónak tűnik...

(#69937) Calyd válasza kiscsanyo (#69934) üzenetére


Calyd
csendes tag

Az asztali gépemet már három éve csak az integrált kártyával használom. Játékon, CAD-en és a Toy Story legújabb részének lerenderelésén kívül mindenre elég.

(#69938) szabyka95 válasza Khelben (#69933) üzenetére


szabyka95
őstag

limitald le integralt szintre vmilyen programmal?

[ Szerkesztve ]

(#69939) kiscsanyo válasza Khelben (#69936) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

SSD-vel vettem volna. Az a baj, ebben az árkategóriában ilyen panellel szerelik...

(#69940) kiscsanyo válasza Calyd (#69937) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

csak én lehet renderelnék... tervezek ismét videószerkesztéssel foglalkozni, de persze csak hobbi szinten

(#69941) premete válasza QwErTy42 (#69921) üzenetére


premete
veterán

Itt nézelődj, vagy figyeld az aprót.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69942) btudos válasza szabyka95 (#69938) üzenetére


btudos
veterán

Egyre jobb otleteid vannak. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69943) szabyka95 válasza btudos (#69942) üzenetére


szabyka95
őstag

ugy kevesebbett fogyasztana, nem ?

(#69944) btudos válasza szabyka95 (#69943) üzenetére


btudos
veterán

Vannak hatarok, plusz nem is mindig lehet szorakozni ilyesmivel. Integralt szintig sose fogod tudni levinni egy fixre kotott dGPU fogyasztasat.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69945) Tetran


Tetran
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Napokban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160.000
(3) Felhasználási kör? egyetemre lesz, megbízható, gyorsan bootoljon, nyisson meg alapvető alkalmazásokat: chrome, excel, word stb. Nagyobb erőforrás igényű alkalmazásoknak van asztaligépem.
(4) Játékra használnád-e? NEM
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Csak ssd-t
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Lehetőleg matt és ha lehet ne TN paneles :)
(8) Notebook tömege? Alacsony
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküli
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? SSD, 4gb, nem
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera skype-hoz
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Samsung NP900 X3C
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Főként használtat, eddig nem bántam meg semmi elektronikai dolgot sem amit vásároltam használtan. Persze garancia nem ár, elég 1 hónap is. SSD-s laptopoknál nem gyakori a meghibásodás tudtommal, mert ugyebár legtöbbször bad sectoros lesz a HDD.

Köszönöm kedves fórumtársak! :R

[ Szerkesztve ]

(#69946) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok, ezekre keresek alternatívákat, hasonló árban és teljesítményben, ugyanis angliában nem találom öket, csak drágább verziókat.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_Thinkpad_Edge_E531_Intel_Core_i3_3110M_4GB_500GB_NVIDIA_DOS_Fekete_LEN_N4IDUHV_11440.html
http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_z510_59_403839_barna/527269

Bocsanat nem ment a BBC kodos linkeles.

[ Szerkesztve ]

(#69947) QwErTy42 válasza premete (#69941) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ebben az esetben a garancia hogy működik?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#69948) kecskesadam válasza Khelben (#69919) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Köszi, akkor mit tanácsolsz helyette?

Cél a minél simább (zajmentesebb!...) futás, a tartósság, és azért flight simulator meg hasonlók menjenek rajta könnyen. A keretösszeg 200.000 HUF

Néztem kommersz gépeket, mint pl [ez], vagy [ez itt], esetleg [emez]

Rosszfelé keresgélek?

[ Szerkesztve ]

(#69949) btudos válasza kecskesadam (#69948) üzenetére


btudos
veterán

Probook vagy M5400 jó, garancia miatt inkább a Probook, de az M5400-ban van NGFF foglalat. Neked kell eldönteni mi a fontosabb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#69950) premete válasza QwErTy42 (#69947) üzenetére


premete
veterán

Honosítani kell és ugyanúgy 3 év NBD.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.