Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69051) szabyka95 válasza runner 125 (#69050) üzenetére


szabyka95
őstag

clevo w230ss
4710 MQ
gtx 860m 2gb
8 gb ram
QHD+ kijelzo (IGZO)
killer wireless chip
1 terra 7200 rpm es HDD, s meg van 2 mSATA hely ssd nek
ugyanannyiert megkapnam mint az y50 256 gb SSD s valtozatat. itt erdelyben

[ Szerkesztve ]

(#69052) Tikakukac válasza szabyka95 (#69051) üzenetére


Tikakukac
titán

Na és akkor tippelj, hogy a kolbászból a kerítés hol bukik. Én már tudom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69053) Khelben válasza Tikakukac (#69052) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én is, én is!!! :D

szabyka95: segítek: a HP 8560w alig bírja lehűteni a 2 magos i7-est (2620m+Firepro m5950). Ha elindítok 2 virtuális gépet meg egy sql servert, akkor kb. meg se tudom fogni a palmrestet és külső billentyűzetet kell használnom. És ez egy 15,6-os, 4 centi vastag üzleti workstation gép. Az a Clevo tudod miket tud majd terhelés alatt? Lehet vele vasalni (gőzölősen) és a másik felén közben tojást sütni ;) (vagy automatikusan leveszi a teljesítményt egy i3U szintjére...)

(#69054) szabyka95 válasza Tikakukac (#69052) üzenetére


szabyka95
őstag

Na hol?

(#69055) Tikakukac válasza szabyka95 (#69054) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd végig a piacot, keress ilyen feltételekkel gépet. Meglepően kevés van, sőt. Na és nézd meg azok mit művelnek.
Én mindig is bírtam, hogy vannak elvetemültek akik workstationt akarnak faragni kicsi gépekből. De amíg a fizikát megbecsteleníteni nem nagyon tudja senki, addig marad majd az, amit a pasztás topikban írtak: hát 15", van benne 4 magos i7 meg egy dGPU is, és mikor egyben megy mindegyik render alatt 100 fok és reccs. Ez egy olcsó kis semmi HP, vagy fél milla.

Ennyit erről ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69056) sphe válasza Chaser (#69023) üzenetére


sphe
senior tag

Köszönöm! :R
Esetleg van olyan picivel átlag feletti színhelyességű laptop, aminél az egérpad a monitor középvonalához közelebb van? (erre bocsánat nem gondoltam)

(#69057) szabyka95


szabyka95
őstag

teszteket olvasva, van hogy a proci majdnem eleri a 100 fokot ..
gondolom ez nem valami jo ?

(#69058) runner 125 válasza szabyka95 (#69057) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

Pont ezért kérdeztem, h mi az, amit konfiguráltatni szeretnél.
Felejtős, egyértelműen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69059) Pocok256 válasza szabyka95 (#69057) üzenetére


Pocok256
veterán

100 foknál már károsodik a CPU. 90 foknál károsodik a GPU.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69060) Tikakukac válasza szabyka95 (#69057) üzenetére


Tikakukac
titán

Lám, még tesztet sem kellett olvasnom és megmondtam előre.

Nos, a kerítés kolbászból továbbra is álom marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69061) premete válasza Pocok256 (#69043) üzenetére


premete
veterán

Milyen suliba jártál, hogy ezeknek a kifejezéseknek a jelentését nem ismered?
"Ebből nekem ...
Szerintem.."

Ebből hogy jön ki az, hogy mindenki ilyent vegyen?
Cégesen csak DEll 6xxx-ekkel, HP Elietebookkal és lenoxo x-ekkel találkozok, de azért volt már nálam az aktuális Dell Inspiron mindhárom sorozatából az ismeretségi körből, nem véletlen, hogy a cégek az első hármat preferálják, pedig spórolnak mind, ahol tudnak. :)
Múltkor a kolléganőm megkért, hogy az új Inspiron 7000-ére tegyem fel a w7-et, a 6 éves emachinesére szintén, mert azt odaadja az anyukájának, és szűz rendszert szeretne rá.
Mikor mindkettő gép kész lett, az Emachines állt fel hamarabb, a Dell hdd-je olyan lassú, 5400 rpm-es darab. :)

@runner 125: A 6430u-m sem került többe, 300K-ból megvolt, a pluszban vett német háttérvilágításos billentyűzettel, második akkuval és 42 mbites wwannal. Az sem biztos, hogy drágább gyárilag ssdvel, ebben is gyári, 512 GB-os samsung 841-es van, valamint hd+-os kijelző, 330 nites, ami a notebookcheck szerint a kommersz ipsnél nem sokkal gyengébb.
Így a Pick téliszalámi/parizer kérdés inkább úgy szólhatna, hogy ugyanannyiért melyik a jobb vétel. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69062) whited válasza Tikakukac (#69060) üzenetére


whited
addikt

Mint egy Dell n5010?:D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#69063) bnorci71


bnorci71
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
sulikezdésig
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
egyetemista lánynak
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
indiferens
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
inkább minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
nem kell
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
matt 15"
(8) Notebook tömege?
indiferens
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
oprendszer nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
indiferens
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál
akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
nincs semmi kinézve
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
inkább új

tudom nem egyszerű, de pénzből a hülye is tud....

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69064) Tikakukac válasza whited (#69062) üzenetére


Tikakukac
titán

Picit másabb, vannak olyan jellegű dolgok amiket nézésre és tesztre sem tudsz megmondani csak idővel. Ott is több ilyen van, de alapjában véve az a 2-3 sorozat borzalom volt.

premete: Vinyóhoz: van nálam 2 kegyetlen fullos konfig 7200rpm-es HDD-vel és megpusztulsz olyan lassú, anyám T60-ja a maga kegyetlen lassúcska meghajtójával 15 másodperces rádiuszban van. Manapság önszopatásnak jó ez a kerregő vacak, nem másnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69065) premete válasza Tikakukac (#69064) üzenetére


premete
veterán

Ezt mondom én is, kicsengetett a Inspiron 7000-ért 251 ezret, és lett a nem túl jól csengő Acer Emachines helyett egy cpu/hdd lassúbb gépe, gyengébb kijelzővel, játékra biztos megérte. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69066) barna320 válasza runner 125 (#69039) üzenetére


barna320
csendes tag

Dell 7537 (157862) volt, amit ha a sarkánál megemeltem a többi lába az asztalon maradt!!! és gyalázatos volt a hangja. Egy ASUS N550JK CN060D van helyette. Bang & Olufsen hangrendszer (4+1), amit ha meghallgatsz egyszer szerintem meglepődsz. Merev váz és duál hűtés, a többiről nem is beszélve.

(#69067) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

110-120 körül szeretnék notit venni. Egyetlen egy feltétel lenne, de az annál keményebb.

PWM-mentes legyen.

Ha valaki tud ilyenről, kérem szóljon. :)

Esetleg érdemes még nem led-es háttérvilágítású notit venni használtan, amelyek garantáltan elketyegnek évekig?

(#69068) Tikakukac válasza premete (#69065) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egy 7200rpm-es vinyó kárpótolja a supportot és anyaghasználatot, akkor megvettem az ötleted. Egyébként adatlapozás megint, a 7k Inspiron konzumer tetejében teljesen rendben van.

barna320:

Dell 7537 (157862) volt, amit ha a sarkánál megemeltem a többi lába az asztalon maradt!!!

Ezt tudja az Asus is.

és gyalázatos volt a hangja

Ezt is.

Bang & Olufsen hangrendszer (4+1), amit ha meghallgatsz egyszer szerintem meglepődsz

Én nem lepődtem meg. A kis doboz csatiját majdnem beletörtem annyira silányra sikerült, emellett puffog nem mélyet ad. A másik 4 kis csipogó elszól, de ezt tudta 2-vel a Pavilion is.

Merev váz és duál hűtés

Olyan merev, hogy a nullkm-es darabokból szakad kifele a menet és potyog szét. A duál hűtés meg olyan, mint a keret nélküli oldalablak. Elmondani jó, de mint feature elég necces.

a többiről nem is beszélve

Tell me more.

Mééééég mielőtt: igen a 7537-et is használtam 2,5 hétig és az N550-et is. Kicsit, talán, esetleg jobban rálátok, de cáfolhatsz nyugodtan. És maximálisan objektívek vagyunk ugye, semmi tulajdonosi bizonyítási vágy ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69069) runner 125 válasza premete (#69061) üzenetére


runner 125
nagyúr

Menthetetlen vagy, de azé' bírlak. :D

A Latitude-ödben is benne van a GT750M, igaz? Akkor teljesen jogos az utolsó mondatod, de nyilván nincs, a kérdés költői.

Majd, ha egy workstation E6540 GT750M-mel i7-es procival, FHD panellal ugyanazon áron lesz elérhető, mint a 7xxx Inspiron, igazad lesz. Erre várhatunk a végtelenségig, mert nem fog bekövetkezni. Soha.

Másik fele, h az emberek 90%-a nem vadássza össze a német ebay-ről, héber billentyűzettel, kóreai Windows-zal a pár hónapos prémium üzleti gépeket jóval magyar árak alatt, hanem bemegy a boltba / szaküzletbe és vesz magának egy olyat, amin tud játszani / tervezni és tetszik neki. Tapasztalatból mondom, h a vásárlók 10% hallott arról, h vannak üzleti és consumer gépek, 20%-a h mi az a gyártói garancia.
Ezt el kell fogadni, sőt, én nem is akarok változtatni, hisz a kereskedelem erről szól. El kell adni a consumer-t is, kell a bevétel minden gyártónak, hisz a kommersz termékek értékesítéséből sokkalta nagyobb haszonra tesznek szert. Így tudják ide oda csoportosítani a pénzmagot, így lesz mindig jobb (rosszabb? :D lásd E6540, E5540 minősége) Latitude-öd.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69070) barna320 válasza Tikakukac (#69068) üzenetére


barna320
csendes tag

Az ASUS nem hajlik, csavarok a helyükön (eddig). A hangrendszert be kell lőni. Nálam max. hangerőn se puffog. A másik két Pavilionhoz képest a hangja.... nem tudom Te mit hallgattál?
A hűtés eddig tökéletes ellentétben pl.két DV6-os Pavilion ettől vérzett el nálam. Az i7 4700HQ és Nvidia GeForce GTX 850M nekem elég. Az objektivitás maximális, hiszen idén ez már a 4. gépem, sajnos :(

(#69071) Tikakukac válasza barna320 (#69070) üzenetére


Tikakukac
titán

Hagyjuk. Akkor legyen az, hogy hülye vagyok hozzá és akkor mindenki boldog :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69072) whited válasza barna320 (#69066) üzenetére


whited
addikt

Tudod minek volt jó hutese? Úgy hívják g73 de oda méret is kell :) :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#69073) barna320 válasza Tikakukac (#69071) üzenetére


barna320
csendes tag

Érdekes aspektus...
Csak egy példa: itt azért lehet hangolgatni a cuccot.

(#69074) barna320 válasza whited (#69072) üzenetére


barna320
csendes tag

Vagy az Alienware :)

(#69075) szabyka95 válasza Tikakukac (#69068) üzenetére


szabyka95
őstag

Szerinted, akkor melyik a piacon a jelenlegi legjobb gep a te szemszogedbol, mert latom eleg tapasztalt v laptop teren?

[ Szerkesztve ]

(#69076) barna320 válasza whited (#69072) üzenetére


barna320
csendes tag

Lehet nem a legjobb, de sok gépet überel.

(#69077) Tikakukac válasza barna320 (#69073) üzenetére


Tikakukac
titán

Zsírkirály. És akkor most így ha behangolom a 20k-s gitáromat akkor lesz egy 200k-s szimplán jó gitárom? Érdekes gondolatmenet, de Sliders üzemmódban működhet.

Dupla hűtéshez: tök f.sza, hogy 2 venti is zabálja a delejt és párosával kell cserélni majd. Önmagában az, hogy belinkelsz képeket meg nagy számokat nem lesz sem jobb egy hangszóró membránja és nem lesz hatékonyabb egy hőcső sem egy rendszer. De ha éppen akad egy király mérésed amiben 2 venti vs 1 venti harc van és játszanak a hőcsövekkel-térfogatokkal-gázokkal és lapátszögekkel, várom. Régi vágyam a bagolyventit is megnézni mennyivel hatásosabb a szárnyprofil :K

szabyka95: Jelenleg sincs saját gépem. Nincs rá időm és nincs értelme így semmit venni. Most x220-am van (úton) félig meddig mégis, egy T1-es IPS panelt rendelek hozzá és meglátjuk. Ha bejön talán marad, de inkább eladom.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69078) barna320 válasza Tikakukac (#69077) üzenetére


barna320
csendes tag

Kíváncsivá tettél. Neked milyen géped van?

(#69079) Tikakukac válasza barna320 (#69078) üzenetére


Tikakukac
titán

Te is kíváncsivá tettél.

El is olvastad amire reply íródott vagy regeltél, write only azóta és done? Ott van leírva, szerintem elég egyenesen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69080) jobbab


jobbab
tag

Ez a Lenovo Y510 változat mennyire "hűvösebb" (ha egyáltalán az) a tesztben szereplő i7+SLI-vel ellátotthoz képest?

(#69081) szabyka95 válasza Tikakukac (#69079) üzenetére


szabyka95
őstag

Imadom a stilusod :D

Jelenleg i3 530 van a gepemben, ennel melyik intel haswell erosebb?

(#69082) Khelben válasza szabyka95 (#69081) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az i5-4200u ráver kb. 10%-ot.

(#69083) barna320 válasza Tikakukac (#69079) üzenetére


barna320
csendes tag

Nyugalom a hosszú élet titka, meg a vigyorgás :D
Nem lehet mindenki akkora penge az informatikában, mint Te.
Csak egy vélemény volt részemről, ami empirikus úton keletkezett, bár így utólag inkább ne keletkezett volna.

(#69084) Pocok256


Pocok256
veterán

Na gyerekek rá kellett jönnöm, hogy a laptop nem játékra való. Kicsit méricskéltem meg nézegettem mi hogy történik.
Alap szitu laptop alá hűtő jó légmozgás + nyár 27 fok.

Szépen monitorozok mindent amit csak lehet és érdemes.
Gondoltam egyet és meg akartam nézni mit is tud ez a i5u ha úgy használjuk ahogy azt a gyárban kitalálták. Ergo ha kell a kraft akkor 2,3 Ghz en jár folyamat ha csak 1 magon kell a craft akkor 2,6 Ghz en jár. Tudjátok mi lett. Békés 75 fokos CPU ból 86 fokos CPU a 1000 Mhz en lévő Nvidia GPU behúzta a kéziféket már 75 foknál és letolt gatyával 450 MHz en kullogot. Asszem nem kell elmondanom hogy ez mit is jelent. Szóval mit is kapunk a laptop gyártóktól. Belepakolnak bika hardvereket a gépekbe majd nyakon öntik jófajta profilozással ami nálam azt jelenti ha az ember fia játszani akar akkor 1,8 Ghz nél magasabbra nem fog szökni a cpu és a vga is igazából olyan 800 Mhz körül fog járni. Feltéve ha használjuk. Konkrétan ha kikapcsolnám a hőmérséklet védelmet és hagynám maxon járni a gpu t és a cpu t (ugye miért ne tenném hisz azért vettem ilyen erős hardvert, hogy kihasználjam ami benne van) akkor olyan 10 perc alatt ropogósra sütné magát a rendszer. Ez kérem szépen nem más mint pofátlan átbaszás átkúrás és a vásárlók hülyének nézése. Semmi más. Még mielőtt azt hinné valaki, hogy ez egyedi eset nem ez mindenhol így van max nem veszed észre. Én sem vettem észre mert eszméletlenül pofátlanul csinálja ezt a program. Szépen lassan veszi le ugye a teljesitményt
mindig csak 5-6% ot egyszerre és igy egyszerűen hozzászoksz. Csak éppen ha összevetjük ezeket a százalékokat ilyen melegben az jön ki, hogy Cs go ba pl indításnál mikor minden maxon megy 130 FPS t kapsz 2-3 órás játék után meg 80 at ami nem mindegy mert egyes szitukba az a 130 fps leesik 60 ra a 60 fps meg leesik 30 ra ami már játszhatatlan határán van. Persze mondhatjuk miért akarnám én azt a cpu t 2,3Ghz en használni miért nem elég a 1,8 Ghz azért mert én abban a tudatban vettem ezt a gépet, hogy a specifikációknak megfelelően képes működni és sehol sem volt ráírva, hogy ez a gép szar és egyes (hétköznapi) esetekben nem képes biztosítani ezt. A korrekt az lenne ha minden laptopra rá lenne írva, hogy a géped 1 óra játék után csak a teljesítményének a 30% -40 avagy csak 50% át lesz képes leadni...

Még egyszer kiemelném ez NEM egyedi eset ez a gamer laptopok 90% át érinti.

Most lehet azt mondani, hogy teszt alatt nem bukik meg az én gépem sem, hát igen nem ha 10 órán keresztül tolom rajta a burn teszteket akkor sem vesz vissza, de csak azért nem mert már alapból vissza van véve minden.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69085) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Beírtam a topicba, hogy segítségre lenne szükségem notebook vásárláshoz. Egy srác küldött privit, hogy segítene választani, de véletlenül kitöröltem. Ha olvassa az illető írjon rám please!

Egy HP 250 C2-t néztem ki, de az ipon-on található cikkben ez a grafikon kicsit elbizonytalanított. (Hiba statisztika 2 illetve 3 év után) Bár tudom, csak gyártóra, nem típusra vonatkozik.

[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69086) Khelben válasza Forestgreen (#69085) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó ez a grafikon :D Asust meg Toshibát kell venni, nincs mese.

(#69087) gyenge47


gyenge47
tag

Borote a laptopszalon, elektroszalon fizetett marketingese?
Mást is ezekkel webshopokkal traktál privátban?

(#69088) Forestgreen válasza gyenge47 (#69087) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Nekem csak javaslat kell típusra, nem biztos hogy onnan veszem, ahonnan ő javasolja... :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#69089) ZavaBalazs válasza gyenge47 (#69087) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nekem volt egy hosszabb levelezésem vele, oldalakkal/webshopokkal nem traktált, segítőkészséggel és válaszokkal annál inkább.
ezúton is köszi neki! :R

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69090) Batistuta7


Batistuta7
tag

110000ft-ig ,15,6-os képátlóval mi a legjobb választás most?

(#69091) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok!
Jelenlegi 3-4 éves gépemet van lehetőségem most eladni, érdekelne hogy hozzáértők szerint tudásban gyengébb gépet vásárolnék-e helyette? Az én gépemnek a következő a konfigja:
Toshiba SATELLITE L500D-163
AMD Athlon™ II kétmagos M300
Merevlemez 320 GB
4,096 MB DDR2 RAM (800 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 4570
A gépnek egyébként azon kívül hogy meghalt az akksija és időnként önálló fűtőtestként üzemel semmi baja, 70e-ért sikerülne elpasszolni.
A kérdésem az lenne megéri rádobni egy keveset és venni egy Lenovo B590-et Pentiummal helyette? Játékra egyáltalán nem használom a gépet, asztalról le sem kerül. Net, munka, időnként 1080p filmezés TV-re kötve.
Előre is köszönöm!!

(#69092) tipuka válasza Batistuta7 (#69090) üzenetére


tipuka
addikt

Lenovo B590, az igényeidnek megfelelően lehet kérni többféle procival és vga-val.
Vagy használtan HP 8460p. Utóbbit venném ilyen árkategóriában...

[ Szerkesztve ]

(#69093) Handball94


Handball94
aktív tag

Leginkább egy használt üzleti.

(#69094) nemlehet


nemlehet
őstag

Sziasztok!
Hátha valaki ismer valami rejtett gyönygyszemet ebben a kategóriában.:)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250k de ha valami nagyon tuti über csokimaci vétel van akkor 300-ig is felmehet.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
CAD, programozás és tanulás illetve casual játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
LoL, Guild Wars 2, de ez igazaból másodlagos mert van egy erős asztalim és csak nyaranta külföldi meló alatt játszanék rajta, de akkor amúgy se nagyon van idő ilyesmire.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A teljesítmény, vigyázni szoktam a dolgaimra, rongyrazasra meg nem adok.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Mindenképp, de meglátasom szerint olcsóbb ha utólag magam rakom bele. De leginkább 2 HDD helyes gép lenne az ideális vagy az ODD lecserélése lévén évek óta n használok DVD-t.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
17,3", mindenképp matt, FHD, de a HD+(1600x900) is elfogadható.
(8) Notebook tömege?
Nem igazán szempont.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Lehetőleg nélküle mert van legalis student licensem win7-hez. Win8-tól meg óvjon meg a jóisten...
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Nem olyan fontos a tarhely lévén van egy fő asztali gépem, RAM 8gb, optikai meghajtó nem fontos.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Billentyűzetvilágítás jó lenne.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
CAD-hez és programozáshoz nem árt a bika CPU, dedikált gpu nem olyan fontos, de jó lenne.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Eddig 2 gépet néztem ki
[Asus x750 LN]
Ennél azért csípi a szemem az U-s proci, de egyébként jó lenne.
[lenovo G710]
Itt meg a kijelző ne az igazi....
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Hasznaltat nem szivesen vennék a gari hiánya és a bajos beszerzés miatt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#69095) premete válasza runner 125 (#69069) üzenetére


premete
veterán

Direkt a Dell.com-on rendeltem, US (international) billentyűzettel, refurbished, van belőle gazdagon (ha nincs, akkor valamelyik újra ráírják, hogy refurbished, volt már fóliás is köztük), ha GT750M lett volna benne, akkor nem veszem meg, van rezsóm, hősugárzóm és villanytűzhelyem is. :)
Nem véletlenül nincs az üzleti gépekben dedikált vga, fontosabb a megbízhatóság és az akkuidő, nálunk a több tízezer laptopból egyben sincs, és mind 12.5, vagy 14"-os, dokkolóval, monitorral, wwannal.
Játékra kompromisszummentesen szerintem egyébként sem alkalmas egyik notebook sem, azt se mondja senki, hogy kényelmes egy 3+ kilós gépet, hűtőpaddal cipelni; az a 2 játék, amit játszok, a sakk és az online póker meg ezen is elmegy vígan. :)
Szerintem főleg a divat miatt vesznek notebookot a legtöbben, végül sehova sem viszik, és elméleteket gyártanak, hogy a low end, 120 ezres cucc alkalmas mindenre, és kibír 5 évet, ahogy egy rendes üzleti.
Az új Latitude-ok szerintem sem előre mentek minőségben, de az új Lenovok és HP-k sem, mondjuk csak e7240-e7440-esem volt, meg a céges G1 840.
A német ebayen gyakran járok, de én még nem láttam héber billentyűzetes cuccot koreai windows-zal. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69096) mighawk


mighawk
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlással kapcsolatban.
Ár: 110000-140000 Ft
Processzor: lehetőleg Intel
Videó: Lehetőség szerint dedikált
Operációs rendszer: semmi vagy Linux
Márka: nincs különösebben preferált
Felhasználás: szövegszerkesztők, filmnézés, egyszerűbb játékok futtatása (pl.: Sims 3)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#69097) dash17291


dash17291
tag

Sziasztok,

soha nem volt még laptopom, de most munka miatt muszáj vennem egyet. Az üzleti kategória legalját (180-220k) szeretném megcélozni. A bajom az, hogy egyik se pont olyan ami nekem kellene. Jó lenne, ha nem kellene kifizetni a gyári HDD és a 4GiB RAM modul árát, hanem eleve csak 1 SSD és mondjuk 1 db 8GiB modul lenne benne, ami mellé később betehetem a párját. Szóval nem a kijelzőt akarom cseréltetni, viszont fázom attól, hogy akkor ugye a cserealkatrészeket is gondolom ugyanannál a boltnál kell megvenni, amiknek a gyári papírjait, garanciajegyeit vagy odaadják vagy nem, és mivel elvileg nem előttem szerelik be, a laptop csomagolását és a magát a laptopot is meg kell bontaniuk - borzasztóan utálom az ilyen "csak a bizalmon" alapuló dolgokat, főleg ekkora összegnél. Ugyanis innentől kezdve semmi sem biztos, még az se, hogy a termékek teljesen újak, stb. Nem vagyok hozzászokva ehhez, szeretem teljesen saját kézben tartani a dolgaimat. Tudom, nem nekem való a laptop, dehát ez van...

Szóval, egyáltalán, a gyári konfiguráció módosítására (RAM + háttértároló) lehetőség van bármelyik kiskereskedésben? Közvetlen a gyártótól van lehetőség rendelni? Esetleg célozzam meg az adott márka márkaképviseletét Budapesten, és ott vásároljak?

[ Szerkesztve ]

(#69098) ZavaBalazs válasza jobbab (#69080) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

friss tulajdonos haver tapasztalata (gta IV high): gpu 83, cpu 70 fokra megy fel a speedfan szerint, a palmrest éppen a "nemizzadás" határáig melegszik, a levegő amit kifúj az kellemetlen tud lenni, ha a sört a gép bal oldalán tartod.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69099) Handball94 válasza dash17291 (#69097) üzenetére


Handball94
aktív tag

Bármilyen kompatibilis RAM-ot, és SSD-t beletehetsz vagy beletetettetsz a legtöbb gyártó esetében. (Néhány Lenovo gépnél nem nézik jó szemmel -> matricázott alkatrészek), de üzleti kategóriában ez nem szokott gondot jelenteni.

(#69100) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek,ha munkára(programozás-visualstudio/netbeans,böngésző,néha napján virtuális gép futtatása,napi 8-10+óra uptime) a használt ~70 ezres kategóriából kéne venni valami legfeljebb 15"-os laptopot akkor szerintetek mit érdemes?
Játék nem szempont.
A gép mindenképp meg lenne támogatva 6/8GB ram-mal.

Leginkább a T410-esekkel szemezek,illetve hasonló kategóriájú HP/Dell gépek amik elfogadhatónak tűntek.
Esetleg T400 és társai,de ezeket a core2duo-k miatt inkább hanyagolnám.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.