Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69801) karcsi3


karcsi3
tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlás miatt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 190.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Főként Cad (autocad,solidedge,solidworks)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem jellemző
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem most
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17,3 a matt előny de nem szükséges
(8) Notebook tömege? Nem lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó, 8gb RAM
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
CAD alkalmazésok, renderelés
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Acer E5
Asus X750LN
Asus X75VB
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

[ Szerkesztve ]

(#69802) Khelben válasza karcsi3 (#69801) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kicsit feljebb kéne emelni a keretet és megvenni ezt.

(#69803) brumi1024 válasza Fdsa (#69800) üzenetére


brumi1024
veterán

"egy generációval korábbi"

Ha ezt a procira érted, akkor cáfolnám: a 4200M aktuális generációs Haswell.

(#69804) Fdsa válasza brumi1024 (#69803) üzenetére


Fdsa
újonc

Neem...a videokártyára gondoltam, hogy az 700as széria, és ha jól tudom, akkor a z510 a z50-70 elődje :)

(#69805) brumi1024 válasza Fdsa (#69804) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja így oké, ezek igazak is. Részemről egy szavazat a Z50-re. Egyáltalán nem rosszak a Haswell U-k, sőt a legtöbb felhasználásra bőven elegek, az üzemidőbeli jótékony hatásuk pedig kifejezetten látványos.

(#69806) tipuka válasza Greentea (#69798) üzenetére


tipuka
addikt

Pacsit, én is most vettem olyat, +4GB RAM-al. :D (Z50-70)

(#69807) siletto válasza tipuka (#69806) üzenetére


siletto
tag

Kérdezték már előttem sokan, de most ez a téma, hátha megválaszolja a nagyérdemű: Mi a helyzet ennek a lenovi z50-nek az AMD-s változatával? kb 140eFt-ért árulják a8 kaverivel meg duál grafikával, minőségi köntösben. Ennyiért jó vétel?

(#69808) SDDS22


SDDS22
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még nincs konkrét időpont kitűzve, de decemberig szeretném megvenni.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
110000 Ft! (Ha kevesebb nem baj! :D )
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
net, film nézés és vágás (FHD), zene hallgatás és "építés", Office, Photoshop
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Asphalt 8-al és Life for Speed-el szoktam játszani, amik mindenen elmennek. Az nem lenne rossz ha a GTA 4 és esetleg az 5 elfutna legalacsonyabb beállításokon, de nem játék a fő cél.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
MINŐSÉG!
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, szeretnék! (Nem "out of box".)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Na ebben vagyok tanácstalan, hurcoláshoz jobb lenne a 13"-14", de 17"-est szeretnék.
(8) Notebook tömege?
Kétszer utazna egy héten hosszabban, szóval mindegy. Azért egy lépcsőn fel tudjam vinni kézben.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Örülnék ha előre lenne telepítve, de nem zavar ha nincs.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
SSD-t lehessen belerakni (akár a HDD helyére a HDD-t az ultrabay-be), ram-ból elég alapból 4 GB, viszont 2 ram slot kellene, mert később kapna még 4-et.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI vagy Displayport, ha belefér mSata.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Sony Vegas FHD renderelés mellett elég sokat fogyaszt azon kívül nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[Lenovo ThinkPad X201](kicsi a kijelző, de valamiért tetszik)
[Lenovo ThinkPad T410]
[HP Elitebook 8440p]
[Dell Latitude E6510]
(Illetve volt a fent linkelt weblapon egy Dell Precision M6500 ami nagyon tetszett, de eladták, nem tud valaki eladót?)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak használt.

Huawei P30, Dell E7440

(#69809) Chaser válasza SDDS22 (#69808) üzenetére


Chaser
titán

"Asphalt 8-al és Life for Speed-el szoktam játszani, amik mindenen elmennek. Az nem lenne rossz ha a GTA 4 és esetleg az 5 elfutna legalacsonyabb beállításokon, de nem játék a fő cél." GTA5 biztos nem. Találd ki mire is kell a gép, mert 12-15"-ig írtál mindent. FHD videohoz javallott 8GB ram, SSD, ha a notebook saját kijelzőjén csinálod akkor FHD kijelző.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69810) tipuka válasza siletto (#69807) üzenetére


tipuka
addikt

Linkeld kérlek az AMD-s változatot, amit kinéztél, addig nem akarok hülyeséget mondani. :K

(#69811) stratova válasza siletto (#69807) üzenetére


stratova
veterán

Ez egy fogós kérdés. Bejáratottab boltokban még nem láttam hivatalosan forgalba hozott verziót s emiatt még tesztet sem, csak a két szürkeimportos boltban. A10-7300-at már tesztelte notebookcheck, de sokat javitott rajta 13.351-et követő 14.6RC catalyst (a CPU teljesítményen is i3-3217U/i3-4010U szinten volt). A mercateo-nál van FX-7500-as is (80EC004JHV) de mind a modell, mind a bolt ismeretlen számomra.
(Finomhangolásra már kezeli az AmdMsrTweaker, FX-7500 vállalati ikertestvérével A10 Pro 7350B-vel van már felhasználói tapasztalat, de még csak single channel RAM-mal és nem Dual Graphichs felállásban).

[ Szerkesztve ]

(#69812) SDDS22 válasza Chaser (#69809) üzenetére


SDDS22
tag

A GTA 5-re nem is számítottam, csak kis biztonsági kérdés, az FHD-ból le tudok adni, egyébként videó vágás és esetleg aláfestő zene (FL Studio-val) készítés a fő cél, némi fotó javítás (PS és Lightroom) és cikk írás társaságában. Mint írtam 14-től 17-ig nézelődöm az 201 csak megtetszett (főleg az ára miatt) és érdekel hogy a hasonló feladatokra elég-e. Mivel csak amatőr szinten csinálom nem kell IPS panel és i7 viszont a jó beviteli eszközöket (bill., touchpad/trackpoint) szeretnék!

[ Szerkesztve ]

Huawei P30, Dell E7440

(#69813) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
A feleségem egyre gyakrabban panaszkodik, hogy akadozik és lassú a laptopja, lassan venni kell helyette egy újat. A választásban kérném a segítségeteket! Most Dell D830 (T7500 (2,2GHz) 3GB RAM) laptopja van.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2014.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150k. De inkább sokkal kevesebb. Ideális eset: 100k alatt.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Csak Internet + Word (több oldalas doksik rendszeres begépelése).

(4) Játékra használnád-e?
Soha.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.

(6) Szeretnél bele SSD-t?
Nem. Nem szempont az extrém gördülékeny működés, inkább olcsóbb legyen, mindegy, ha másfél másodperccel később indul el a képnéző program...

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Kizárólag matt. Méret és felbontás: ami netezni a legmegfelelőbb. A magam részéről kevésnek érzem a laptopok 1366x768 felbontását, alig látszik valami a weboldalakból (csak a tetejük), szóval jobban örülnék több sornak.

(8) Notebook tömege?
Mindegy. Kizárólag ágyon (ölben) lesz használva, soha nem kerül ki a lakásból.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle is jó, vagy W7/8.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- ODD lehetőleg legyen.
- RAM: min. 4GB.
- HDD: kicsi (pl. 250-320GB) is elég.

(11) Egyéb kívánság?
- Jó minőségű webkamera előny, de igazából nem szempont (vagy egy kiváló minőségű USB-s).
- Legyen minél ellenállóbb egy 1 év körüli gyerek támadásaival szemben...
- Minél több év garancia.
- Évek múlva is bírja az akkori igénybevételt (pl. Videa videók, meg hasonló rendszerterhelő förmedvények se okozzanak neki problémát a jövőben, ne akadjon).

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem.

(13) Eddig kinézett notebookok?
Nincs.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

Megjegyzés: akár tabletben is gondolkozhatunk, ha van a szempontoknak megfelelő, amivel tényleg jól és gyorsan lehet gépelni, azaz nem csak tartalmat fogyasztani, de előállítani is (hosszabb e-mail vagy blogbejegyzést írni).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#69814) Akos96


Akos96
senior tag

Sziasztok!

Édesapám szeretne notit vásárolni, leginkább olyat, amely:
- 100k alatt van
- megbízható, kellemesen sok garanciával

Igazából ez lenne az összes "kötelező" kritérium. A teljesítmény nem fontos, főleg netezésre és egyéb alapfeladatokra lenne használva (persze sok mindenre abban az árkategóriában nem lehet számítani). Mindenképp új kell, a kulcskifejezés (idézem) a "ne kelljen szervizbe rohangálnom vele másfél év múlva".
Ő egy Dell 3531-et nézett ki. Nem tudom, mennyire lehet mellényúlni ebben a kategóriában, azért rákérdezek a dologra. Köszönöm előre is. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#69815) stratova válasza Akos96 (#69814) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Némi fenntatással kezelném azt a gépet. Kérdés az is pontosan mit vár el édesapád a géptől és milyen gépről vált. Az Inspiron 3531-ben ugyanis a Celeron N, Pentium N az aktuális Atommal azonos alapokon nyugszik (Bay Trail).

[ Szerkesztve ]

(#69816) Khelben válasza Akos96 (#69814) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a legfontosabb kritérium a megbízhatóság, akkor neki csak és kizárólag használt üzleti gépet lenne szabad vennie 100k-ért. Ennyiért újból a legalját kapja, nulla minőséggel, nulla megbízhatósággal.

(#69813) Laslow: neked is ugyanez: ha a gépelési minőség fontos, akkor csak üzleti gép jöhet szóba. Konzumerben nincs olyan, amin normálisan lehet gépelni (akadozó, kieső billentyűk, alátámasztás nélkül lebegő billentyűzet, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#69817) siletto válasza stratova (#69811) üzenetére


siletto
tag

Erről van szó: [link]
Az FX verziót én is most láttam hogy mutattad, de a másikkal már rég szemezek. Egyszerűen csak senki nem tudja megmondani mekkora a teljesítménye ebben a kiépítésben

Nekem nagyon birizgálja a fantáziám, de hát ahhoz drága hogy megvegyem és vagy jó lesz vagy nagyon gyenge.

Kb ennyi a keret rá, egyáltalán nem sürgős, és azért kérdeztem, mert nem tudom ennyiért van-e újban komolyabb hardverrel

(#69818) Khelben válasza SDDS22 (#69808) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha kicsit még hozzáteszel a 110-hez és lesz még ebből a gépből, akkor ez megfelelne. Hetente kétszer ki lehet bírni (én minden nap viszem a 3,2 kilós gépet) és a te felhasználásodra tényleg jobb lenne ez a 17-es kijelző.

(#69819) Akos96 válasza stratova (#69815) üzenetére


Akos96
senior tag

Hát, az egyedüli elvárás igazából az, hogy netezni lehessen rajta. Semmi filmnézés, játék (3ds Max render ;] ). Gondolom ez azzal a procival is lehetséges.

Khelben: jelen esetben olyasmiről, mint mondjuk gépelési minőség vagy hasonlók szó sincs (gépelésről sem. közepesen gyors pötyögés). A minőség és a megbízhatóság leginkább annyiban merül ki, hogy a garancia érvényességének végéig (ami lehetőleg 3 év) húzza ki. Tudom, ez elég véletlen dolog, de hátha van valami tapasztalat, hogy melyiket abszolút nem érdemes (mindet) vagy ilyesmi.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#69820) brumi1024 válasza Khelben (#69818) üzenetére


brumi1024
veterán

Most nézem az aláírásodat, én is azon röhögök már pár napja. :DDD

(#69821) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 220 000, de inkább alatta
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Egyetemre lesz, mérnöki szakra, AutoCAD és társai
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem szempont
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Igen, de az is elég, ha később belerakható
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6-os, matt előny, de nem feltétel, és FullHD-t szeretnék, de meggyőzhető vagyok
(8) Notebook tömege? -
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 8Gb RAM minimum
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen, a fentebb említett AutoCAD, Inventor és társai
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Lenovo Y510p - egyedül csak a bolt ismeretlensége riaszt el
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#69822) szabyka95 válasza LógaGéza (#69821) üzenetére


szabyka95
őstag

hello
ugy hallottam h az a laptop elegge melegszik

[ Szerkesztve ]

(#69823) LógaGéza válasza szabyka95 (#69822) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hűtőpad természeten lesz alatta, minden kezem alól kiderült laptophoz adtam / vettem - mást nem sokmindent tudok tenni :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#69824) szabyka95 válasza LógaGéza (#69823) üzenetére


szabyka95
őstag

nos, az segit, de azert olvasgass rola

(#69825) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

[link] <---- Erről a gépről valaki tudna nekem írni egy véleményt?
Mérnöki szakra megyek, azt mondták Solidworks 2012-t és Inventor 2014-t fogunk használni, ezekre kellene a gép. Mennyire lenne ez megfelelő rá, nem túl régi már?

[link] Vagy még ezt ajánlották nekem új gép gyanánt ezekre a feladatokra,melyik lenne a jobb?

(#69826) kiscsanyo válasza tvamos (#68521) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

Eltűntem, bocsi. Zűrös napjaim voltak ,de most gőzerővel itt vagyok. Sajnos ez már magas ár. Sőt olvastam az iPonon egy tesztet az 5547ről és nagyon nem jókat írnak... de tényleg. Valami tanács?

(#69827) Khelben válasza valeno (#69825) üzenetére


Khelben
nagyúr

A két gép olyan, mintha egy új Opel Corsát hasonlítanál egy 3 éves 7-es BMW-hez. Egyértelmű, hogy melyik a jobb. A 8740 nem régi, nem elavult és sokkal jobb arra, amire használni akarod, mint a Lenovo (aminek átverős a neve, mert az Edge sorozat nem igazi Thinkpad). Feltéve, ha nem akarod sokat hurcolni, mert azért egy 17-es, 3,5 kilós gép nem arra való, hogy minden előadásra viszed magaddal és kirakod a padra. Meg menet közben a buszon, vonaton sem nagyon fogod előkapdosni. Viszont lesz egy géped, ami kb. mindent kibír, erős, jól felszerelt és a HP WVA kijelzőinek képe majdnem olyan jó, mint az IPS kijelzőké.

(#69828) czarpika


czarpika
csendes tag

Sziasztok

Mit szóltok a HP Pavilion 17-e110sh laptophoz.[link]

Köszönöm a visszajelzéseket.

Üdv.

(#69829) Khelben válasza czarpika (#69828) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a CPU kb. farmvillezni is kevés.

(#69821) LógaGéza : alapszabály, lassan be kellene írni az összefoglalóba: egyetemre nem veszünk konzumer gépet. Ha olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy nem akarsz rajta játszani (vagy csak keveset és régebbi játékokkal), akkor 220-ért már kapsz belépő üzletit vagy csúcs üzletit használtan. Azok valók egyetemre, mert azok bírják ki azt az igénybevételt. Legalábbis az én gépem akkoriban többet kapott, mint a mostani melós gép :)
Ezek közül választanék, ha most mennék egyetemre. De én egy kisebb gépet vennék (12,5-13,3) és a maradék pénzből egy külső monitort. Akkor megmarad a notebook mobilitása és normálisan tudsz rajta dolgozni is.

[ Szerkesztve ]

(#69830) Chaser válasza valeno (#69825) üzenetére


Chaser
titán

Edge-t hanyagold, egyrészt nem TP, másrészt csak. 8740w nagyon jó, viszont azt hordozni nem fogod. Már a 8540p is dög nehéz, w még nehezebb, ez meg +2". Tehát ha szaladgálós gép is kell egyben ez nem lesz jó neked.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69831) LógaGéza válasza Khelben (#69829) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ötletnek nagyon jó, megfontoljuk. Annyi ezekkel a problémám, hogy nem nagyon van bennük normális VGA - úgy tudom az Autodesk is kezdi támogatni a VGA erejének a használatát, de pl egy HD4600-al nem sokat tud kezdeni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#69832) Because válasza Because (#69799) üzenetére


Because
őstag

írtam laptopszalonéknak látom náluk van erre lehetőség, igaz utólag fizetnek... szóval ha nem kell nekik mégse akkor szívás

(#69833) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Sziasztok!

200 ezer körül (+-10k) főleg játékra melyik laptopok most a legjobbak (14-15,6" képernyő esetén)?

(#69834) kiscsanyo


kiscsanyo
csendes tag

Szevasztok!
Laptopvásárlás előtt állok, Dell párti vagyok.

1.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5547_Intel_Core_i5_4210U_8GB_1TB_ATI_Linux_Ezust_DLL_5547_166975_12372.html

2.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_7537_Intel_Core_i5_4200U_6GB_500GB_NVIDIA_Windows_8_Ezust-aluminium_INSP7537-6_10112.html

Az 5547-ről egy iPon teszten sok rosszat olvastam. Teljesen tanácstalan vagyok. Játszani nem játszom, de erős gépet akarok (az 5547-hez akartam ssd-t, de ha a 7537-et választom nem futja, talán az sdd nélkülözhető és amikor lesz rá keret akkor beletetetni). Nap, mint nap utazom vele a sulim miatt, így a fémház előnyt jelentene. Ha nagyon szükséges elkacsingatnék más márka felé, de számomra presztízs kérdés, hogy Dell gépem legyen. Mindenféle tanácsot elfogadok!

Előre is köszi!

(#69835) Chaser válasza kiscsanyo (#69834) üzenetére


Chaser
titán

A 7537 "erőstől" nagyon messze van. Tipikus multimédiás/belépő gamer gép, de frankó köntösben. Ulv i5 az nem erős. Normál órajeles i3 egálban vele.
Ha nem játszol ez a verziója bőven jó neked. 20k-val olcsóbb, vehetsz bele SSD-t a HDD helyett. Mivel optika nincs benne optibay keret kilőve, msata sincs benne. Teljes egészében be kell áldozni a HDD-t. Más kérdés ha eladod belőle annak árából és a 20k különbözetből már kapsz majdnem egy 250-es SSD-t újan. De a HDD-t javallott megtartani, mondjuk én nem foglalkoznék vele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69836) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy minőségi ultrabookot venni 13-14collosban. Valami 3.-4. Generacios cpuval. Jó kijelzővel esetleg nvidia vgaval. Gondoltam pl asus zenbookra ux32vd re. Esetleg tudtok ajanlani alternativat. Melyik jó minőségű? Használt is szóba jöhet! Előre is köszönöm!

(#69837) Chaser válasza Szatesz. (#69836) üzenetére


Chaser
titán

Téma összefoglaló. Ár elképzelés/mire kell.

szerk: E7440-et néznék amúgy IPS panellel. Aprón használtan, csillió garral.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69838) Handball94 válasza Szatesz. (#69836) üzenetére


Handball94
aktív tag

MacBook Air

(#69839) runner 125 válasza Handball94 (#69838) üzenetére


runner 125
nagyúr

dGPU?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69840) Feenyx válasza LógaGéza (#69831) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nekem a Latitude E5530-ban HD4000-es videókártya van. Egyetemen én is Inventor 2014-et és Creo 2.0-át használok (végzős gépészmérnök vagyok). Bőven elég a sulis feladatokhoz a HD 4000. Szaktársam egy x3100-as videókártyával szerelt fujitsu-n használta egy ideig az Inventor 2014-et, azon is elfutott, igaz ott már voltak akadozások azért. Karácsonykor váltott egy Pentium 2020m-el szerelt Lenovo G500-ra amiben ugye HD 2500-ös gpu van. Ez is simán akadás nélkül viszi az Inventort.
Nem kell túlmisztifikálni azt hogy az ember mérnöki szakra megy és akkor százezreket kell beleölni egy laptopba és i7 meg izmos videókártya kell. Ha nem játszik az ember bőven elég egy integrált gpu-s gép és mellé SSD, amivel tényleg hasítani fog a program, főleg mikor alkatrészeket vagy összeállítást kell megnyitni, beilleszteni.

(#69841) Chaser válasza Feenyx (#69840) üzenetére


Chaser
titán

Hát jah, ahhoz el is kell jutni olyan szintre, hogy az alap dolgok kevesek legyenek. De mivel ezekről a helyekről első félévben már nagy % kihullik, sokan nem tudják, feleslegesen áldoztak a gépre kelleténél jóval többet...ráadásul duplán ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69842) Handball94 válasza runner 125 (#69839) üzenetére


Handball94
aktív tag

esetleges feltétel volt, de az tényleg nincs:)

(#69843) Feenyx válasza Chaser (#69841) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ez teljesen így van :D De amúgy az egyetem (Bsc) vége felé sem kérnek olyan hú de nagyon erőforrás igényes dolgokat a tervező programokban. Szóval kiszolgálja az embert egyetem alatt egy újabb integrált gpu-s gép is (de ez az én személyes tapasztalatom). Kivéve ha az ember jóval tovább jár oda mint a hivatalos képzési idő :D

(#69844) Calyd


Calyd
csendes tag

Nos, megvettem a Fujitsu UH552-t. Pontosabban UH552/UB, amiben nem tudom pontosan mi az UB, nem találtam róla információt a neten. Ha valaki tudja, akkor megírhatná.

Mit is mondjak... Nagyon vártam a közös ismeretségünket, mert tetszik a kis gép, jókat is írtak róla tesztekben és itt a fórumon is. Nagyjából fél napnyi használat után kijelentem, hogy nem vagyunk barátok. :(( Még használom, próbálgatom, de igen esélyes, megy vissza a boltnak (netes rendelés volt).

Később részletesebben is leírom, hogy mik a gondjaim, de addig is várok alternatívákat.

(#69845) siletto válasza Feenyx (#69843) üzenetére


siletto
tag

Bár én is csak most fogom kezdeni, nem akarok hülyeséget mondani, de ahogy én hallottam, az első pár félévben egyáltalán nem lesz szükség gépre, míg le nem teszed az alap elméleti tárgyakat. Szóval szerintem teljesen felesleges ezen izgulni hogy jajj egyetem, gépet kell venni

(#69846) Khelben válasza Calyd (#69844) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kitalálom, nem tetszik a billentyűzet és/vagy a kijelző, valamint gyenge a processzor. Alternatívát ne várj ebben az árkategóriában, csak jóval feljebb vagy használtan.

(#69847) Fdsa válasza brumi1024 (#69805) üzenetére


Fdsa
újonc

És egyébként milyen a véleményed eddig a z50-ről? Mert valahol azt olvastam, hogy igaz, hogy Full HD, de rossz a betekintési szög...

(#69848) Gedeon31 válasza Fdsa (#69847) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem IPS a kijelző így csodát nem lehet várni tőle.

(#69849) Calyd válasza Khelben (#69846) üzenetére


Calyd
csendes tag

Nem, a billentyűzettel nincs különösebb bajom. A teljesítmény is egyelőre elégnek tűnik. A touchpad az inkább zavar, és az, hogy gyakorlatilag nem kapcsol ki a hűtés. Meg a driverek felvarázslása sem volt a legkézenfekvőbb.
Találtam ilyen árban HP ProBook 430-at, és még versenyben volt egy Dell Vostro 5470.

(#69850) kiscsanyo válasza Chaser (#69835) üzenetére


kiscsanyo
csendes tag

Köszi, de olvasd el a tesztet az iPon oldalán. Csak rosszat írnak... Miért vennék olyan terméket amit nem dicsérnek? Más ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.