Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68901) sanyigtasa


sanyigtasa
csendes tag

Valaki legyen szives válaszoljon már, ez már a 3. Kérdés amit felteszek :U de akkor leegyszerűsítem:

mely gyártó és melyik kategóriájában keresgéljek ha nem akarok repedező széthulló zsanérokat, alkatrészeket. 5 év múlva is legyen 1 darabban.

200e Ft körül szánok rá, koleszos hurcolászós használat. tanulás, film, kis játék. Képátló igazából mind1 súly is, csak legyen benne anyag legyen strapabíró.

Amiket nézegettem: dell latitude, lenovo thinkpad e, hp probook - ezekben a kategóriákban keresgéltem max 200e Ft-ig.
De 0 hozzáértésem van mert nem volt még laptopom, segítsetek légyszives, köszi. :R

(#68902) Pocok256 válasza sanyigtasa (#68834) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez lesz a te géped.

Amiket most utolsó hozzászólásodba említettél azokon egyáltalán nem lehet játszani. El kell döntened, hogy játékos teljesítmény kell-e vagy strapabíró gép. A lenovo sem rossz mert nem csuklik szét ha leesik a földre. De egy latti azért más kategória. A druva strapabíróság és a teljesítmény ebben az árkategóriában ahol keresel nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68903) tipuka válasza Pocok256 (#68897) üzenetére


tipuka
addikt

De még az M5400-at is "M"-el. :D Érdekes.

(#68904) sanyigtasa válasza Pocok256 (#68902) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

A strapabíróság az elsődleges szempont. A linkedben egy elég széles árválaszték van, lenovo laptopok 100-500ezerig :D. Én erre gondoltam egyébként: [link]
De totál bizonytalan vagyok. Kisebb rászánással lehetne ennél szignifikánsan jobbat venni? Asztali gépem egy öreg core2 duo e4500 szóval nekem még ez is űrkategória ahoz képest. :DD

(#68905) sanyigtasa


sanyigtasa
csendes tag

Most nézem hogy laptopszalonon is van, lehet egy ssd kombóval álmaim gépe lenne?

(#68906) Pocok256 válasza sanyigtasa (#68904) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a baj, hogy a szarrakás laptopszalon új rendszere, és ha mobilról nézed semmi nem jön be... ezt még tetézi azzal is, hogy nem lehet kikapcsolni azt a fos mobilnézetet..... Most megfogadom, hogy amíg nem lesz átalakítva vagy legalább opció a használhatatlan nulla sz*r mobilnézet kikapcsolására addig nem fogok egy gépet sem linkelni onnan mert csak agyvérzést kapok...

Témához visszatérve... ezt a gépet akartam neked mutatni:
LENOVO-Z50-70-59-424600

Ha a strapabíróság a szempont akkor egy vostro vagy latit kell venned. Az a edge csak nevében edge. Pont olyan mint bármelyik más konzumer gép. Sőt annál az általam linkelt gép gyorsabb strapabíróbb és jobb is :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68907) sutyesz96 válasza Pocok256 (#68906) üzenetére


sutyesz96
őstag

Én meg azt hittem csak én vagyok ekkora barom, hogy valamit benézek.

De ezek szerint nem. :D

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68908) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!
Egyetemre szeretnék notebook-ot vásárolni magamnak.
A keret 180.000 Ft, átlagos, 15,6"-os méretűt szeretnék. Inkább az akkumulátor ideje lenne a fontos, nem pedig a legújabb játékok futtatása. Még ebben a hónapban szeretném megvenni a gépet.
Linux-os gépet keresek.
Tudnátok pár gépet ajánlani, ami megfelel a kritériumaimnak?
Köszönettel: Gábor

(#68909) Dapro


Dapro
senior tag

Hali, én még mindig aug végét várom az n550jk -ra épp (meg közbe azért nézegetek hátha akad ellenfele). de láttam itt a fórumon használt y510p-t 250k ért. sli vga-s, i7. na már most ha asus-ba rakatok még 4 giga memóriát szalonnal (tuti kell) akkor ugyanott van árban.
Vajon melyik a jobb vétel akkor? [link] vagy n550jk +4gb memó. y510p ről azt olvastam több helyen h nagyon melegszik. :R

[ Szerkesztve ]

(#68910) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Szeretnék használtan vásárolni innen az oldalról egy laptopot, 15"-ban netezésre és némi játékra. Nem kell egy erőmű, World Of Tanks játékra kellene elsősorban. Anyagi keret 100e ft körül van. Milyen típust és márkát tudnátok ajánlani? Lenovo G580-at ismerem, tökéletes is lenne, de ha van más gyártónak is hasonlóan jó terméke, az is érdekelhet...
Köszi

Üdv!

(#68911) gyenge47


gyenge47
tag

Hali

Munkahelyre (üzletbe) kéne egy normálisabb felépítésű laptop. Keret igazándiból nincs, annyi, hogy nyilván jó lenne relatíve minél olcsóbban megúszni. Vevői kiszolgálásra, netezésre lenne használva, tehát egy i3as proci 4 GB ram, a nagyjábóli elvárás.
Thinkpadokat néztem, klasszikusan jó felépítésű, de pl Idepad is hasonlóan masszív? Sajnos még nem volt a kezemben egy sem. Ezen kívül mit volna érdemes megfontolni?
Köszi előre is.

(#68912) whited válasza whited (#68873) üzenetére


whited
addikt

:F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68913) mayafree


mayafree
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek választani.

Dell 15.6" ha lehet i5-ös max. 200eFt-ig új notebookot keresek ami inkább minőségi és strapabíróbb. Jó lenne ha könnyen lehetne benne SSD-re cserélni a vinyót később! 4GB memória elég és nem használok erőforrás igényes alkalmazásokat. NEM játszok de egy dedikált Nvidia 820M minimum kellene ha esetleg 3D filmet szeretnék HDMI-n keresztül nézni TV-n.

Amit kinéztem és nem baj ha 200eFt alatt van:
[Dell Inspiron 3542-166912 notebook]

Vagy lenne Lenovo ebben a kategóriában ami jobb ajánlat?
Ja és fontos hogy jó legyen a szellőzése IS!

Előre is köszönöm!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#68914) szabyka95 válasza mayafree (#68913) üzenetére


szabyka95
őstag

Del 3537 , i7 4500u, 8850hd, szerintem ez a legjobb valasztas

(#68915) mayafree válasza szabyka95 (#68914) üzenetére


mayafree
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ.
Nekem tetszik, bár az Intel-AMD párost nem igazán kedveltem de mindegy...
Az i7 és amúgy ez az AMD VGA nem melegszik jobban mint az általam kinézett i5 és NVIDIA páros?

ÉS MÉG nagyon megköszönném ha a guruk is tanácsolnának konkrét típust ebben a kategóriában...

Köszönöm! Üdv.

(#68916) Khelben válasza mayafree (#68913) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha tartósság meg strapabírás kell, akkor ne konzumer gépet vegyél. Dell Latitude vagy HP Probook van ebben az árban. Úgy tudom, az Intel HD4000 lejátssza a 3D filmeket, nem kell külön vga.

(#68917) Csöves


Csöves
senior tag

Megéri megvenni?
c55

Aquila non captat muscas.

(#68918) Tikakukac válasza Csöves (#68917) üzenetére


Tikakukac
titán

Nope.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68919) formula01 válasza mayafree (#68915) üzenetére


formula01
aktív tag

Nyílván egy valamennyivel erősebb proci, meg egy jóval erősebb VGA jobban melegszik. :))

(#68920) szabyka95 válasza mayafree (#68915) üzenetére


szabyka95
őstag

hello
ami erosebb, az jobban melegszik, a videokartyanal jobbat nem kapsz ennyiert, 128 bites GDDR5
nekem bejon a mintazata, nem maradnak ujjlenyomatok az tuti

[ Szerkesztve ]

(#68921) whited


whited
addikt

A most bejött MSI gépekről van valakinek valami tapasztalata? anyaghasználat, zsanérok, stb ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68922) Sopi válasza _adaml21_ (#68859) üzenetére


Sopi
senior tag

Megértem. Nálunk a cégnél is a tervezőmérnökök (villamos- és gépészeti) sokszor simán elvannak a mai integrált kártyákkal. Persze van dedikált erőművünk izmosabb célokra.
Meglátom mit találok. Most nekiállok túrni a használtakat, mert belátta, hogy újonnan ennyiért nem lesz jó az eredmény.

(#68923) Tikakukac válasza whited (#68921) üzenetére


Tikakukac
titán

Van.

Köpedelem zsanér, úgy nyöszörög, mintha muszáj volna. Összedobált gépház, qrva hangos hűtés, tiszta bugos szoftverek. És gépenként még 1-2 kisebb nagyobb szívásfaktor. Tökéletes vételek, kétség sem fér hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68924) whited válasza Tikakukac (#68923) üzenetére


whited
addikt

szeretem a hangnemed, de tényleg :D

akkor MSI is kilőve, ha tartós gép kell akkor latitude vagy elitebook akkor ?
már kezdek letenni a dell 7537-ről, mert hát engem meg lehet győzni ész érvekkel, és tényleg nem akarok blamát csinálni pláne ennyi pénzzel :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68925) Tikakukac válasza whited (#68924) üzenetére


Tikakukac
titán

Tartós-tartós használatra biztosan. Nekem a 7537-el sem volt gondom, van akinek van. Ezt én nem tudom megvitatni 1-2 példány alapján megmondom mi a helyzet, ha nagyon konzumer akkor többről, de kb. ennyi a rálátásom+szerviz, de az inkább később.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68926) Dapro válasza Dapro (#68909) üzenetére


Dapro
senior tag

Erre valaki? Köszi :R

(#68927) whited válasza Tikakukac (#68925) üzenetére


whited
addikt

köszi a válaszod ismét

ezek alapján mérvadó mindennapi használatban a különbség a 2 processzor között?
mert új dell-nél árban azért van szépen különbség....
i5 vs i7

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68928) DerDer


DerDer
tag

Szerintetek? Lenovo z510 - i5

Ami miatt kéne tetszik:
i5
SSHD
Súly
anyaghasználat

Az 1T-s háttértár kicsit fölösleges, 500gb elég lenne, de abból a verzióból már nincs. Szerintetek vegyem vagy ne?

(#68929) Chaser válasza DerDer (#68928) üzenetére


Chaser
titán

Ez egy nagyon túlárazott gép...kicsivel többért sokkal erősebbet kapsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68930) Tikakukac válasza whited (#68927) üzenetére


Tikakukac
titán

i5 untig elég.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68931) whited válasza Tikakukac (#68930) üzenetére


whited
addikt

ha kiveszem a hdd-t és a helyére teszem az ssd-t most akkor bukom a garit vagy szabadon cserélhetem?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68932) Chaser válasza whited (#68931) üzenetére


Chaser
titán

Cserélheted persze.
Ajánlott a hdd-t megtartani. Bár elvileg nem vagy köteles odaadni gais gondnál, adatvédelmi okokra hivatkozva...de jobb a békesség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68933) Pocok256 válasza whited (#68931) üzenetére


Pocok256
veterán

DEllnél vicc lenne ha buknád. Én nem buktam.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68934) whited válasza Pocok256 (#68933) üzenetére


whited
addikt

neked melyik kiépítés van? a FHD IPS paneles, mert ahogy nézem az jobb vétel mint a másik kijelzős...

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68935) DerDer válasza Chaser (#68929) üzenetére


DerDer
tag

Köszi a gyors választ! 190e már a keret nagyon felső határa.
Esetleg:
dell inspiron 3537 - i7 - 175e vs. Asus X550LB - i5 -170e ?

(#68936) Pocok256 válasza whited (#68934) üzenetére


Pocok256
veterán

Tudod mikor adnék +70k t egy IPS kijelzőért :P 230k s alap i5 ös verzió van nekem. Majd ha nagyon zavar teszek bele magam egy rendes kijelzőt poton pénzért.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68937) whited válasza Pocok256 (#68936) üzenetére


whited
addikt

nem zavar a "csak HD" felbontás?
tulajdonképp csak a kijelző miatt van a felár?
aksi mit bír?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68938) Pocok256 válasza whited (#68937) üzenetére


Pocok256
veterán

90% ban külső monitorról használom.
Igen a FULL hd kijelző miatt van felára neki. I7 es nem oszt nem szoroz i7 el is ugyanúgy CPU limitet kapsz azokba a játékokban ahol az i5 is azt kap. Bf 3 konkrétan multiba játszhatatlan akkora FPS droppok vannak még low on is :D Míg a z510 es 740m el szerelt és normális i5 el teljesen vaj simán ment minden.

Akksi bravúros. Rendes használat mellett 8 órát röhögve elmegy és akkor még nem vigyáztál semmire. Ha tabletként funkcionál akkor 1 napot kibír. Tablet alatt azt értem, hogy le van dobva ágyra ha kell felnyitod használod ha nem lecsukod ledobod (de ugye végig bekapcsolva marad és nem altatod).

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68939) Tikakukac válasza Pocok256 (#68936) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahhoz nem kell másik fedlap? Nem véletlen sincs 900p-s x200 konverzió sem, mert a fedlap+kijelző+zsanér trió kiteszi a gép dupláját, esetedben legalább a felét :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68940) beni10


beni10
újonc

Augusztus
150-160
Egyetemre kellene főleg tanuláshoz, prezentációk, ha jól sejtem, emellett nyilván internet, film stb. , játékra viszonylag keveset használnám
League of legends, a felbontás nem annyira fontos
minőség
Nem
15.6''
Lényegtelen
Nélküle
1 TB hdd és minimum 6-8 giga ram
Webkamerás előnyben
Nem
Még nem, de a Lenovot és dell-t ajánlották.
Inkább új

(#68941) Pocok256 válasza Tikakukac (#68939) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg nem, de ha odajutok egyszer és rászánom magam kiderül :D Egyelőre bakancslista legalján van. Na meg a full hd nekem nem pálya 15 ben. 1600*900 lenne az ideális .. de hát na.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68942) premete válasza Pocok256 (#68941) üzenetére


premete
veterán

Kábel szokott másik kelleni nagyobb felbontáshoz, az viszont majdnem annyiba kerül, mint a kijelző.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68943) Tikakukac válasza Pocok256 (#68941) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja kihagytam igen, kábel is kell bele gyanúsan. Nagyon végén lesz az a listának hidd el :B Pedig nálam többre kevesen értékelik a jó kijelzőket, de van az a szint amikor a gépcsere a logikus. Na ezért léptem én is egyből 2 kategóriát fiatalításban saját gépen, nem 1-et :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68944) whited válasza Pocok256 (#68938) üzenetére


whited
addikt

most el lehet baromság lesz, de akkor minek szerelnek i7-el, gondolom mert ha nem csak játszol máshova meg annyit számít az a +200mhz ? meg valamivel jobb gyorsítótár ?

szerk: akkor mégis megéri a felárat? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68945) Tikakukac válasza whited (#68944) üzenetére


Tikakukac
titán

Anno 1 GHz-el nagyobb procit vettem magonként, gondoltam azzal már haladni fogok.

Utána mikor a melegedésen kívül sok mást nem kaptam, összeraktam az asztalit és felhúztam addig, ameddig kb. a kupak bírja. Na azóta a proci limitem 2-szer van megcsapva: amikor direkt szórakozok meg amikor indul a gép. Notiban i5U és i7U közötti difi ha valós igény akkor még 1 szinttel kell fentebb lépni, mert kevés lesz az az 1-200MHz meg némi plusz turbo és apróságok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68946) Pocok256 válasza whited (#68944) üzenetére


Pocok256
veterán

Mert a sok birka a nevet veszi nem a teljesítményt..

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68947) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok!
Mint már annyiszor feltett kérdés... Melyiket ajánlanátok? Hurcibálható laptop 14", könnyű súly, de hosszú akksi idő.
HP
Lenovo
Esetleg van valami kézzel fogható tanács, ötlet?
Nem játszani kell, de atombiztos, stabil legyen, mindenféle irodai, és statisztikai munkára. Na meg persze bírja a biciklin való utazást...
Köszönöm a tanácsot! :K

(#68948) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Uraim!

Kellene 1 kis help...

Laptopot keres egy ismerosom, kb 200K ig

Gyarto nem lenyeges OP rendszer jo lenne.
A gep football manager , online pokerre lenne hasznalva, es kozbe filmet szeretne nezni. Ezt lehetoleg mind egyidobe.

Valaszotokat elore is koszonom!

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#68949) Khelben válasza Puszunty (#68947) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hurcibálni leginkább egyiket se. HP-ból a 6-os sorozattól felfelé, de az atomstabil ott is az Elitebooktól indul, Dellből Latitude 6xxx-et. Pl. egy ilyet vagy egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#68950) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Megkaptam feladatnak, hogy születésnapra keressek egy notit. Főleg használtat kéne keresnem az ár miatt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Ezen a héten, max jövőhét, ez annyit jelent csak Budapesten
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
-45.000 nagyon,nagyon max 50.000
(3) Felhasználási kör?
- Netezés, Youtube, Skype, filmnézés,
(4) Játékra használnád-e?
-NEM
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
-Teljesítmény, 2 mag intel,
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
-15" ( ez nem kizáró ok ), elég sima HD, fényes és matt is jó.
(8) Notebook tömege?-(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- HDD Azért érje el a 200-250 GB-ot, és min 2 gb ram jól jönne, optikai meghajtó nem lényeg.
(11) Egyéb kívánság?
-Webcam, mikrofon kell! Ez fontos, HDMI-nek örülnénk, de nem dőlünk kardunkba ha nem lesz

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
-Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Itt Haprón kinéztem párat.
[link]
[link]

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Ezek a paraméterek gondolom csak használtat engednek meg, így nem gond :)

Minden javaslatot, tanácsot meghallgatok amúgy!!! :R

Ui.:És még egyszer köszönöm a múltkor segítséget a Lenovo U430-cal kapcsolatban! Tökéletesen működik, teljesen meg vagyok vele elégedve! :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.