Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69501) MaxxDamage válasza sanyigtasa (#69500) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Itt van ez pl. kg

vagy itt is van 100+ér már választható amibe nem celeron van pl. (L:http://www.laptopszalon.hu)[link] /dell akciók (máshol lehet olcsóbb, nem néztem szét)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69502) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#69501) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sorry a linkekér, telefonról vagyok és valami bug van... (vagy nemtom) :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69503) flash-


flash-
veterán

sziasztok

laptopot keresek cél filmezés internet,youtube, de azért nemárt ha a youtube videók pár év után sem szaggatnak..

ehhez mit szóltok?
maga a gép mennyire jó felépítésű, megbízható?
betekintési szöge a kijelzőnek milyen?

meg hát 3 év gari!
a proci Intel Celeron 1005M, ami nem rossz!
[link]

vagy valaki írta hogy lenovonál problémás a gariztatás.mit jelent ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#69504) sanyigtasa válasza MaxxDamage (#69501) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

Az elitebook amit linkeltél elsőnek, na én tegnap rendeltem meg, holnap fog megérkezni, úgygondolom nem nyúltam mellé de ez majd holnap eldől, ha gondolod írok. Nagyon kritikus szemem van az ilyesmihez úgyhogy átfogó véleményt tudok majd adni, a külső állapotát illetően, a hirdetővel privátban is beszéltem ahol szintén azt írta, hogy szép állapotú. Jók a visszajelzések vele kapcsolatban úgyhogy pozitívan állok a dologhoz.

Én azt az inspiront azért nem venném mert a haveromnak ennél 2x drágább van és 2 év kollégium után elkezdett széthullani, ő beszélt le a dellről, legalábbis a consumer kategóriásakról.

De várd meg az okosakat mert én nem vagyok tapasztalt, pusztán jó szemem van és kiszúrom a sz.rt

(#69505) flash- válasza flash- (#69503) üzenetére


flash-
veterán

Vagy milyen cpu-s notit ajánlanátok ?

tényleg nem játszanék, csak annyi a szempont, hogy a youtube 3-4 év után is normálisan menjen tehát ez azt jelenti hogy jelenleg is jól vigye +legyen benne azért tartalék átlag netes felhasználásra 2-3-4 évre..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#69506) sanyigtasa válasza sanyigtasa (#69504) üzenetére


sanyigtasa
csendes tag

Bocs valamit elnéztem a linkekkel kapcsolatban.
Az első szövegrész storno.

(#69507) culas25


culas25
tag

Sziasztok,
Most készülök notebook-ot venni, bár van már egy kiszemelt jelölt, lenne pár kérdésem. Nem biztos, hogy 100%-ig témához tartozik, de lényegében igen.

Szóval olyan 100 ezer forint körüli belépő szintű gép kellene, office-t használok leginkább, autocad-et 2D módban, néha matematikai szoftvereket, és általában mindet egyszerre megnyitva. Játszani, vagy komolyabb véges elemes, szimulációs programokat futtatni nem szoktam, ha a GTA Vice City nosztalgiából elfut, az nekem elég.
Eddig kinéztem magamnak a lenovo G50-30 -as laptopját, 100.000 Ft-ért lehet xtreme digitalban.

Az lenne a kérdésem, hogy van -e tapasztalata valakinek hasonló géppel kapcsolatban. 6 évig használtam Fujitsu Amilo gépet, mindenki szidta a márkát, de nekem soha semmi gondom nem volt vele. Nem szeretnék 2 év múlva újat venni, szóval szerintetek megbízhatóak a belépő szintű lenovo gépek?

A másik, hogy ebben celeron dual-core n2830 processzor van. Ez a legolcsóbb verzió (ha a 4 Gb RAM-hoz ragaszkodom), megéri -e több pénzért jobb processzoral venni? Szerintem nekem elég ez is, a rajzoló programok inkább memória igényesek, de túlzottan nem értek hozzá.

Végül van -e értelme oprendszereset venni? Eddig win7-et használtam, és imádom, de ezt csak 8-al árulják. Azon kívül, hogy tiszta lesz a lelkiismeretem, van bármi előnye? Még szűz vagyok ilyen téren, sosem próbáltam :P

[ Szerkesztve ]

(#69508) culas25


culas25
tag

[link]

Ezt néztem ki, bocsi a külön linkelésért, de ha az előző részbe raktam bárhová, linknek vette az egész hozzászólást.

(#69509) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Kedves apósom 100 éves Acere lepukkant. Szeretne beruházni egy új laptopra. Használt nála szóba sem jöhet.
A dolog gyenge pontja, hogy max 90 ezret tud rászánni. Tudom, hogy ennyiért ne várjak minőséget, de talán ti tudtok ajánlani valami "normálisat".
Általános dolgokra használná: net, videó, skype

Amit kinéztem:
http://www.notebook.hu/dell-inspiron-3531-168905-fekete

Ötleteket, véleményeket előre is köszi.

(#69510) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,
Kolléganőm 2008 előtt vett laptopja helyett szeretne végre egy újat :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Szeptember eleje.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Átlag felhasználás, irodai munka, net, film.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Ha az árba belefér.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 13 és 15 col között, felbontás mindegy, fényes vagy matt mindegy.
(8) Notebook tömege? Lényegtelen.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500GB HDD, 4GB RAM, DVD író mindenképpen legyen.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webkamera legyen.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Nincs kinézve eddig semmi.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#69511) Pocok256 válasza a347 (#69509) üzenetére


Pocok256
veterán

90k ért nincs új gép ami meg van az hulladék. Vagy teljesítménybe vagy minőségben. 100-110k ért már van.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69512) szabonagyur válasza a347 (#69509) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt a gépet semmiképpen, gondolj csak bele még a Win8.1 is belefért egy új gépbe...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69513) Pocok256 válasza Renok (#69510) üzenetére


Pocok256
veterán

Kolléga nődnek egy ilyet ajánlanék.
Klikk
A maradék pénzből meg egy 128 vagy 256 os SSD na meg egy win 8.1 és lőn boldogság :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69514) a347 válasza Pocok256 (#69511) üzenetére


a347
aktív tag

Mi tudnátok ajánlani az általad említett 100-110 ezer ft-os kategóriában? Az OP rendszer nem feltétlen szükséges.

(#69515) Mottie válasza Pocok256 (#69513) üzenetére


Mottie
őstag

Ezeknek a Fujitsuknak milyen az összeszerelési minőségük/hazai garanciájuk? :)

Be Victorious!

(#69516) Renok válasza Pocok256 (#69513) üzenetére


Renok
senior tag

Köszönöm szépen. :R
Jónak tűnik.
Egy kérdésem lenne ezzel a géppel kapcsolatban: felnéztem Fuji honlapra, és sehol sem találom a géphez való drivereket. Honnan lehet őket beszerezni?

(#69517) Bertiee válasza Mottie (#69515) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Ez engem is érdekelne! Mondjatok már róla valamit! Köszönöm!

(#69518) szabonagyur válasza Renok (#69516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott van az csak nézd jobban ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69519) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket kérném notebook vásárlással kapcsolatban

(1) Lehetőleg minél előbb, de ráér ebben a hónapban..
(2) 200-220 ezer forint
(3) Főleg internetezés, sok megnyitott böngészőfület is bírjon, ezenkívül szövegszerkesztés, esetleg AUTO CAD, játék
(4) Igen, Watch dogs, GTA 5, Tomb Raider, Battlefield 3 jó lenne ha elfogadható minőségben futna, nem kell feltétlen maxon
(5) Egyaránt mindkettő
(6) Igen, szeretnék
(7) 15,6"-nál mindenképpen legyen nagyobb, felbontása mindegy, mindenképpen matt!
(8) Mindegy a tömeg
(9) Mindegy az operációs rendszer
(10) TÁrhely minimum 500GB, ha nem nagy gond, akkor jó lenne az 1 T, memória 6GB min. legyen
(11) HDMI, illetve nagyon jó lenne ha üzletit sikerülni találni, netán ha haszáltba akkor abba, viszont használt laptop esetén legyen garanciális!
(12) nem

Előre is nagyon szépen köszönöm

(#69520) Mikulásbá válasza Mottie (#69515) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A legjobbak egyike a gépek minősége és a szervíz is.

(#69521) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#69502) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt megérné megvenni, vagy van jobb az adott ár/érték arányba ? /Dell Inspiron 3542 laptop/ (használtba is jólenne akár, de nem igen találtam "megfelelő" példányt a notik közt...) :U

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69522) Pocok256 válasza Mottie (#69515) üzenetére


Pocok256
veterán

Kategóriájában tökéletes. Nem igazán hallottam selejtes vagy problémás fujitsu gépről mostanság. Nem hiába aprópénzért lehet bővíteni a garit is hozzá mert egyszerűen nincs esély rá, hogy 3-4 év alatt tönkremenjen. Normális vastag műanyagból van a váza ami rendesen tart bírja a gyűrődést cserébe viszont nem szép.

(#69514) a347
Lenovo g510 pl.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69523) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#69521) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vagy ebbe a kategóriába ? [link] /teccik a RED Color , CPU nem igazán tűnik jónak, de gondolom netezésre megfelelő... , zene/film lejátszás max. HDMI -n keresztűl TV -re kötve, netes videók pl. youtube nézése, meg torrentezésre 24hr !?) /másra nem lenne használva - Win7 -em lenne rá mint OP Rendszer/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69524) Pocok256 válasza MaxxDamage (#69523) üzenetére


Pocok256
veterán

Valahogy told ki kicsit a keretet és tied lehet ez az irdatlan jó gép . Valószínűleg használt, de még így is van rá fél év gari és ennyi pénzért ilyen minőséget nem kapsz sehol sem.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69525) Rjanó


Rjanó
csendes tag

Sziasztok!
Több éve olvasgatom a fórumot és most jött el az ideje,hogy nem mint szakértő,hanem mint felhasználó mondjak véleményt.
Csak azért írok.hogy talán tudok segíteni néhány embernek a notebook választásban.
Több mint 12 éve vannak külömböző márkájú laptopjaim.Általában az üzleti szférából választottam.
Tudjátok miért?-a 3-5-év garancia miatt.(Ford mondta,hogy a legjobb autó az új autó)én azt mondom,hogy a legjobb laptop
általános felhasználásra-aminek a leg hosszabb a garanciális ideje.
Lehet venni játékra(ez azért vicc)vagy egyébb alkalmazásra,mindig bejöhet a crack.Ugye tudjuk,hogy a szar a garancia lejárta
után,már másnap bekövetkezik és pikk pakk,jöhet az 50-80 ezer forintos javítási költség.
Természetesen a 100 e.forintos gép többszőr kerrűlhet szervízbe mint,a 300 ezres gép,de ugye amíg van garancia addig nem kell fizetni.
Láttam már ócska anyagból készűlt 40 éves Trabantot szinte új állapotban és láttam,kiváló anyagokból készült 8 éves szarrá hajtott
Mercit.
Ami a lényeg,hogy ha valaki hosszú élttartamú laptopot akar magának(mindegy mennyibe kerűlt új korában)annak
oda kell figyelni a felhasználásra és a karbantartásra.
A legtöbb baj a melegedéstől keletkezik az alkatrészekben és az alaplapban,ezért érdemes legalább évente kitisztíttatni és pasztázni a gépeket.
Valamint mindig szabadon kell hagyni a szellőző nyillásokat.
A zsanérok és a képernyő megvédése miatt,érdemes a fedelet nem felcsapni és lehetőleg középen megfogva felhajtani.
Mivel a minőségbiztosítási besorolások miatt az olcsóbb laptopok gyengébb(nem rossz)anyagokból vannak,ezeknél ha az ember odafigyel a felhasználásra,
és a hosszú garanciára,nagyon sokáig hű társ lehet a mindennapokban.
Bocs,hogy bele vauztam.

(#69526) Pocok256 válasza Rjanó (#69525) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezzel a résszel nagyon nagyon egyet tudok érteni !

Ami a lényeg,hogy ha valaki hosszú élettartamú laptopot akar magának(mindegy mennyibe kerűlt új korában)annak
oda kell figyelni a felhasználásra és a karbantartásra.
A legtöbb baj a melegedéstől keletkezik az alkatrészekben és az alaplapban,ezért érdemes legalább évente kitisztíttatni és pasztázni a gépeket.

Sajnos sokan elfelejtik ezt. :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69527) MaxxDamage válasza Pocok256 (#69524) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi ! :R
Ez jónak néz ki tényleg és asszem le is csapok rá ! :K

/az a baj a világgal, hogy hatalmas a kínálat a piacon, mindenből..../ :(((

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69528) szabyka95 válasza Rjanó (#69525) üzenetére


szabyka95
őstag

na igen.. a ho nagy ellenseg

[ Szerkesztve ]

(#69529) Renok válasza szabonagyur (#69518) üzenetére


Renok
senior tag

Úgy éljek nem találom, egy linket tudnál dobni, akár privátban is.
Köszönöm szépen a segítséget.

(#69530) szabonagyur válasza Renok (#69529) üzenetére


szabonagyur
félisten

Privátba nem írom, itt jó helye lesz a dolognak..

1. lépés: [link]
2. lépés: Notebook/Lifebook/Lifebook A/Lifebook A512 kiválasztása
3. lépés: OS kiválasztása

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69531) Renok válasza szabonagyur (#69530) üzenetére


Renok
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, én nem jutottam már el a support honlapjára a fujinak, a main oldalon keresgéltem a gép adatlapnál.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#69532) Pocok256 válasza zsombor22 (#69490) üzenetére


Pocok256
veterán

Full hd s játékos noti az általad linkelt Lenovo Z50 70 en kívül 200 alatt nincs. Csoda, hogy ez is van. (mondjuk nem nevezném játékos notinak mert csak épphoyg eldöcögnek rajta a játékok) 220k körül kezdődnek a valóban játékra termett full hd notebookok. Alatta csak maszat van és megszorítás.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69533) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Megint a segítségeteket szeretném kérni, egy használt , de nem túl leharcolt laptopot szeretnék venni:

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
Maximális keretösszeg Ft-ban?
max 60.000 Ft
Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Net, filmnézés
Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Ha használom főleg régebbi, több mint 3 éves játékok, pl.: witcher 1
Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Jelen esetben a teljesítmény, de ne kelljen 1éven belül azért szervízbe vinni :o
Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
kijelző 15" - 16 között
(8) Notebook tömege?
mind1
Operációs rendszerrel vagy nélküle?
mind1
Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD legalább 160 Gb, memória 2 Gb
Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Jó ha van HDMI
Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Ilyen még nincs :/
Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak használt

köszönöm!

Egészség legyen és térerő!

(#69534) zsombor22 válasza Pocok256 (#69532) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Nem játékos laptopot keresek,arra van asztali gépem.
Ha néha játszanék vele nem fontos ultrán játszani.
A full hd-s paneleknek szebb a képe ,ezért keresek ilyet.(haveromnak van egy lenovo z710 és nagyon szép a képe és a betekintési szöge)
Vagy a Lenovo Z50 70 vagy Y510P de ez meg piszkosan melegszik.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69535) Pocok256 válasza zsombor22 (#69534) üzenetére


Pocok256
veterán

y510p 1 vga s i5 verziója tudtommal nem melegszik. Főleg ha rendesen van pasztázva és takarítva.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69536) zsombor22 válasza Pocok256 (#69535) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi.Akkor y510p lesz.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69537) Pocok256 válasza zsombor22 (#69536) üzenetére


Pocok256
veterán

Annyit még javasolnék, hogy miután kézhez kapod tolj le vele egy cpu gpu stress tesztet és ha 90 -95 fok körül van az i5 ös proci hőmérséklete akkor pasztáztasd újra. Mert sajnos a gyártósorról előszeretettel sz*r pasztázással jönnek le ezek a példányok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69538) zsombor22 válasza Pocok256 (#69537) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Ok.Meg fogom nézni.
Tudsz még adni egy tippet hogy honnan érdemes megrendelni az imperiumot nagyon nyomatják,csak nem tudom hogy megbízható-e?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69539) pjen válasza flash- (#69505) üzenetére


pjen
félisten

Celeront semmi képen ,Azt hogy 3-4 év mulva milyen gép kell youtubra senki nem tudja,de hogy nem celeron az szinte biztos.Helyedben egy I3-I5 kategóriában gondolkodnék jó sok rammal.

(#69540) kicsicsuvi válasza pjen (#69539) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Az én 9! éves, akkor középkategóriás pc-m lazán lejátsza a youtube videókat HD minőségben, szóval egy i5, de még i3 is eléggé overkillnek tűnik ilyesmire. Sok ram is fölösleges, 4 GB bőven elég bármire a következő pár évben.

(#69541) szabyka95 válasza kicsicsuvi (#69540) üzenetére


szabyka95
őstag

ha 4k s videokat akar lejatszani, akkor oda kell 1 kis szufla

(#69542) Pocok256 válasza zsombor22 (#69538) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem kifejezetten szeretem az imperium ot, de nem is látok nagyon máshol ilyen gépet mivel már lassan kifutott széria. Szóval nincs más lehetőséged vagy megveszed ott vagy nem :D

Esetleg még spyduck nál érdeklődhetsz itt privátban hátha valami csoda folytán tud szerezni még egy darabot neked :)

(#69541) szabyka95
Semmi szufla nem kell csak normális gpu driver ... Az integrált ihd3000 röhögve elviszi a 4k s tartalmat. Már rég elmúlt az a idő mikor a cpu nak kellett dolgoznia a video lejátszás közben.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69543) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok

egyetemre kéne nekem tervezőprogramokhoz egy új hordozható gép,ehez kérnem segitségeteket.Kaptam egy emailt az egyetemtől hogy mik lennének az elvárások a géppel kapcsolatban és szeretnék tőletek alternatívákat kapni.
A választ előre is köszönöm :R

Elegendő:

Kb. 100.000 Ft-tól
Egy ilyen konfigurációjú gép minden bizonnyal többségeteknek már bőven elegendő, azonban tanulmányaitok során előfordulhat, hogy elégtelen lesz a teljesítménye, mert kevéssé válik a memória, vagy lassú a processzor. A tervező/szimulációs programok megfelelően futnak, a feldolgozás sebessége azonban lassú lehet (főleg integrált GPU vagy Pentium CPU esetén).

• CPU: 2 magos Intel Pentium / Core i3 - 2 GHz-től
• GPU: Dedikált Nvidia / AMD 1 GB beépített memóriával
Integrált esetén legalább Intel HD Graphics 4000
A kategorizált listán jellemzően a 3-as csoportba tartozó videokártyák.
Pl.: Nvidia GT 710M, 720M, 820M / AMD HD 8570M, 7670M, R5 széria
• RAM: 4 GB DDR3

Megfelelő:
Kb. 125.000 Ft-tól
Az arany középút egy jó hosszabb távú megoldás felé. Egy ilyen konfiguráció esetén is előfordulhat, hogy kevéssé válik a memória, esetleg lassúnak bizonyul a processzor, attól függően, hogyan fejlődnek a jövőben esetleg szükséges programok. A tervező/szimulációs programok kényelmesen, megfelelő megjelenítéssel üzemelnek, s a gépek játékra is alkalmasak (újabb játékok esetében jelentős megkötésekkel).

• CPU: 2 magos Intel Core i3 2 GHz-től
• GPU: Dedikált Nvidia / AMD 1 GB beépített memóriával
A kategorizált listán jellemzően a 3-as csoportba tartozó videokártyák.
Pl.: Nvidia GT 710M, 720M, 820M / AMD HD 8570M, 7670M, R5 széria
• RAM: 4-8 GB DDR3
Ajánlott:
Kb. 150.000 Ft-tól
Az ajánlott konfiguráció esetén nem kell attól tartani, hogy pár év múlva már nem bírná a tempót. Intenzív felhasználás esetén is megállja a helyét, nem fog egyhamar elfogyni a memória, avagy hátráltatni a processzor. A megjelenítés hasonló a “megfelelő” kategóriás gépekhez.

• CPU: 2 magos Intel Core i3 / Core i5 2,4 GHz-től
• GPU: Dedikált Nvidia / AMD 1 GB beépített memóriával
A kategorizált listán jellemzően a 3-as csoportba tartozó videokártyák.
Pl.: Nvidia GT 710M, 720M, 820M / AMD HD 8570M, 7670M, R5 széria
• RAM: 8 GB DDR3

(#69544) Pocok256 válasza Amadako (#69543) üzenetére


Pocok256
veterán

Most már csak az a kérdés, hogy használt játszik e mennyit szánsz rá és mekkora kijelző méretbe kell ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69545) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Notebook VGAnál, a 820M és a 840M között sok a különbség?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#69546) Pocok256 válasza ZS3NI (#69545) üzenetére


Pocok256
veterán

Ég és föld.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69547) zsombor22 válasza Pocok256 (#69542) üzenetére


zsombor22
aktív tag

:R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69548) baro32 válasza ZS3NI (#69545) üzenetére


baro32
aktív tag

Ennyi:

[link]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#69549) Pocok256 válasza baro32 (#69548) üzenetére


Pocok256
veterán

jaj ezt a cpu boss meg gpu bossos oldalt ne már ... Akkora nulla, hogy valami hihetetlen .. ott a noticsekk ott mindent meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69550) szabyka95 válasza Pocok256 (#69549) üzenetére


szabyka95
őstag

igy igaz, meg a vegen a 820m et hozza ki erosebbnek :))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.