Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68751) World-Soft válasza dkpisti (#68684) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia!
Köszi a kielégítő választ, hogy konkrét típusokat is írtál (bár több kiesett, mert a leendő tulaj nem szeretne kisebb kijelzőt a mostani 15"-nál).
Az kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy akinek a gép lenne, annak érdemes -e egy 4-5 éves gépről egy másik 4-5 éves gépre váltania (ha az márkásabb), ha az még megy.

Persze nem a legfullosabb állapotban van, de még megy:
-pici repedés a fedélnél, de nem vészes (ha kell az is kicserélem)
-illetve valamiért hideg induláskor néha fekete-fehér csíkos a kép, de ha enyhén simogatjuk a billentyűzetet, akkor az is eltűnik (nem találom a kontakt hibát, mert ha szétszedem, akkor 2-3 hétig nem csinálja)

Amit legjobban látok gyengeségét a mostaniban (Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727) az, hogy hivatalosan csak Celeront tudna a lap, de ez kijátszható volt (T7500-re cserélve, bár nem teljesen erre tervezve a hűtés), illetve a HDD-t is bővítettük.
Sajnos viszont a 2 GB-os memóriahatár nem sikerült kijátszani (vagyis ha lenne 2 GB-os modulom, akkor állítólag van esély a 3GB beleerőltetésére) ami viszont egy Win7-hez már kicsit karcsú.

Tehát érdemes egyáltalán cserében gondolkodni, vagy inkább még amíg megy addig nyüstölni a régit, ha csak 100eFt körüli keret van rá?

A Medion-t (MD 99235) azért néztük, mert egy nyitási akcióban van a 130eFt-os gép 90eFt-ért, és ez most felkeltette az érdeklődésünket.

[ Szerkesztve ]

(#68752) World-Soft válasza World-Soft (#68751) üzenetére


World-Soft
senior tag

Illetve azért is, mert volt ahol (igaz másik Medion gép esetén) így kezdik a leírását a gépnek: "A Lenovo által fejlesztett és gyártott termékek Medion néven futnak az Aldiban"
Illetve [itt is] ott a Lenovo logo.

[ Szerkesztve ]

(#68753) Rolly válasza Khelben (#68750) üzenetére


Rolly
veterán

jelenleg 12,5 1366x768-as notebookom van (Lenovo x230i tablet) ez már kicsit pici de a közel 1 col (13.3-asok) szerintem már pont használhatóak... még a 12.5-tel is ellennék, ha 1400x900-as felvontása lenne legalább...

(#68754) Khelben válasza Rolly (#68753) üzenetére


Khelben
nagyúr

Üzleti gépekben 14,1-nél kezdődik az 1600x900. Az alatt 1366x768 van. Lehet, hogy van pár kivétel, de nem hiszem, hogy használható lenne 13 alatt az ilyen kis felbontás. Én most váltottam 15,6-on 1600x900-ról 1920x1080-ra és nagyon határeset, a gép monitorán csak végszükség esetén dolgozok, inkább kirakom monitorra.

(#68755) jagofett


jagofett
tag

Sziasztok!
Egy barátom megkért, hogy segítsek neki laptopot választani, tudtok valamit ajánlani? :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
szeptember és november között
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
350e Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Fejlesztés, virtualizáció (sok memóra)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem lesz játék
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
igen, de az is jó, ha később beépíthető
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15", felbontás nem prioritás, full hd nem kell, matt
(8) Notebook tömege?
nem számít (20 kg-nél azért ha lehet könnyebb legyen :D )
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
RAM minimum 8GB, HDD méret nem releváns, adatok külső vinyón lesznek, jó ha van ODD
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
usb3, webkamera nem elvárás, intel proci preferált (i7)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
virtualizáció, programozás
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
nincs még
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

(#68756) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok!

Egy fullos Inspiron 7537 és egy fullos Vaio flip 15 közül melyiket ajánlanátok? Esetleg Acer V7? Elsősorban multimédiára kéne, szóval a kijelző minősége fontos. Filmezés, zenehallgatás, munka a bővebb felhasználási körök.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#68757) tomtomm


tomtomm
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy laptopra, de nem tudom milyet vegyek? Tudtok segíteni?
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Augusztusban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) iroda,CAD, filmek, internet,
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Teljesítmény.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Nem kell FullHD felbontás, 13” méret, matt.
(8) Notebook tömege? Minél könnyebb, mert sokat fogom cipelni.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Op. rendszerrel
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? SSD-ből legalább 128 GB-os, RAM legalább 4 GB, nem kell optikai meghajtó
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) USB3, wifi, magyar billentyűzet, legalább 5 óra üzemidő töltés nélkül (lehetőleg ennél több), gyors legyen és gyorsan álljon fel , i5 – i7 proci,
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Virtualizáció
(13) Eddig kinézett notebookok? Lenovo U330, Asus ZENBook,
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Kizárólag új.
Köszi!

(#68758) btudos válasza cudarz (#68756) üzenetére


btudos
veterán

7537

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68759) Gooffancs


Gooffancs
tag

Sziasztok!

Ismerős szeretne gépet venni, mivel már nem követem a piacot, ezért inkább benneteket kérdezlek.
- most lenne esedékes
- 250 eFt
- átlagos felhasználási kör, erős CPU, sok RAM nem árt..
- játékra nem lenne használva, ha még is azok régebbiek, akár integrált GPU-n is mennek
- bővítve lenne SSD-vel
- 15.6, FullHD, lehetőleg matt
- tömeg nem számít
- OS nélkül
- min. 4GB RAM, ODD cserélve lenne HDD + SSD kettősre
- csak új gép

Első nekifutásra Lenovo z50, de ez nem felel meg minden kitételnek.
Ha esetleg tudnátok ajánlani valamit, azt megköszönném. Ha esetleg nincs megfelelő gép, akkor az igények enyhén befolyásolhatóak..

Előre is köszönöm!

(#68760) Arolotifar válasza Gooffancs (#68759) üzenetére


Arolotifar
őstag

Sziasztok :) Esedékessé vált egy új gép vásárlása, ugyanis az előző (Asus) 5 év után már az utolsókat rúgja :) A segítségeteket előre is köszönöm :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200e Ft.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Általános felhasználás.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem annyira fontos.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Valahol a kettő között :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15.6, 1366x768 vagy nagyobb, fényes.
(8) Notebook tömege?
Max. 3 kg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Oprendszer nem kell, viszont fontos, hogy Win7 64bit kompatibilis legyen.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500 GB - 1 TB, 4-6 GB RAM, DVD Supermulti
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Minimum 3 USB (1 USB 3.0), HDMI, webkamera.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Asus és Dell között vacillálok (Acer kizárva), de egyelőre nem találtam megfelelőt :(
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új gép.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#68761) Pocok256 válasza Stev (#68745) üzenetére


Pocok256
veterán

Még el kéne dönteni, hogy mennyire fontos neked a sebesség mert ha munkaszerűen fotoboltozol és arra kell a gép, hogy a RAW fájlokkal dolgozzál akkor kell az i7, de ha csak hobbi akkor nincs értelme.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68762) Serpenthelm


Serpenthelm
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni, és már leszűkítettem a kört néhány típusra, azonban ez még nem végleges, szóval csak támpontok. Most szeretném vásárolni, általános otthoni felhasználásra kellene, Photoshop, hasonló grafikai programok nincsenek, néha egy kis játék, de nem várom el (főleg a rászánt összegért), hogy mindegyik legújabb játék max grafikán fusson, és főleg régebbi illetve nem túl nagy igényű játékokkal játszom (az asztali gépemen is elfutnak, ami már legalább 5 éves config, bár ez nem sokat jelent). A maximum összeget 170 ezerben határoztam meg, ennél semmiképpen sem szeretnék eltérni felfelé. Szóval a kinézett laptopok (a boltot ne nézzétek, ugyanonnan linkelem mind a kettőt az azonosság miatt):
[link]
[link]
[link]
A Lenovoban tetszik az SSHD háttértár, viszont az MSI-nek jobb a processzora (a kisebb háttértár annyira nem lényeges), a Dell-t csak úgy beraktam a más videokártya miatt.
Segítenétek esetleg dönteni? Esetleg tipikus, gyártóra visszavezethető pozitívumok/negatívumok? Vagy ha van esetleg másik ötletetek akkor azt is meghallgatom természetesen! :) Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#68763) Pocok256 válasza Serpenthelm (#68762) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez a lenovo z510 mindenben jobb az általad kiválasztott konfigoknál.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68764) Serpenthelm válasza Pocok256 (#68763) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Köszönöm, bár ez már drágább sajnos, mint amit meghúztam árhatárt. Viszont még az lenne a kérdésem, hogy ezek közül a laptopok közül melyikre nem lehet win7-et telepíteni? Ezt elfelejtettem írni, hogy szempont nekem.

(#68765) Pocok256 válasza Serpenthelm (#68764) üzenetére


Pocok256
veterán

Tessék ez még akkor az árkereteden belül marad.

Ne gondolkodj azon a 3 gépen amit linkeltem tényleg mindenben jobb mint az a 3 gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68766) Roshon


Roshon
csendes tag

Sziasztok

Ezt a laptopot néztem

http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=GeForce+GTX+850M#pid_13247

Ebben az i5 4200u kitudja hajtani ezt a videokártyát, nem túl gyenge hozzá?
A laptop filmezésre, néha játékra(World of Tanks, Aion) és tervező programok futtatására (Inventor) kellene.

Köszi

(#68767) Pocok256 válasza Roshon (#68766) üzenetére


Pocok256
veterán

Acereket errefele nem szeretjük.
Kérdésedre válaszolva, az i5u a 850M et sok esetben nem tudja kihajtani.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68768) Pocok256 válasza Rolly (#68733) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez igen könnyű feladat. Ha kell a felbontás a memória és a könnyű súly akkor nincs más :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68769) tipuka


tipuka
addikt

Srácok!

Az új Lenovo Z50-Z70-est látta már valaki? Még nem kapni nagyon sehol, csak elvétve, kíváncsi lennék már nagyon arra a fullhd-s kijelzőre. :) (reménykedve, hogy jobb a több konténernyi, évtizedekre elegendő vacak 786p-s TN paneleknél)

[ Szerkesztve ]

(#68770) premete válasza tipuka (#68769) üzenetére


premete
veterán

Nincs olyan, hogy 786p.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68771) Pocok256 válasza premete (#68770) üzenetére


Pocok256
veterán

typo 768 ra gondolt szerintem :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68772) Roshon válasza Pocok256 (#68767) üzenetére


Roshon
csendes tag

Ha az acer nem az igazi erről valami vélemény?

http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=5400a#pid_11442

A processzor i5 4200m esről azt hallotam, hogy elég jó, de a
fentebb említett dolgokra (filmezésre, néha játékra (World of Tanks, Aion) és tervező programok futtatására (Inventor)) alkalmas lenne a gt740m?

Valakinek vele tapasztalat?

Köszi

(#68773) tipuka válasza Pocok256 (#68771) üzenetére


tipuka
addikt

Igen 768p-re gondoltam. (1366x768-as TN panelra ):D A kérdés még él. :)

Keresem még mindig a számomra jó laptopot, sok van a piacon (laptopszalon) belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#68774) cptbamboo


cptbamboo
újonc

Sziasztok!

Nem nagyon értek a laptopokhoz, azonban szükségem lenne egyre, ezért a segítségeteket kérném. Tulajdonképpen netezésre és játékra szeretném használni, játékok közül amivel szoktam játszani: World of Warcraft, League of Legends, War Thunder, Call of Duty 4, ARMA 2. Nagyjából ezekre kéne, maximum 170 000 forint értékig. Jó lenne, ha nem akadoznának ezek a játékok, és nem teljesen lebutított grafikán kéne játszanom. Szeptemberig szeretném megvenni a laptopot és csak újat szeretnék. Köszi előre is :R

I'm not retarded, I'm a very special boy.

(#68775) tipuka válasza cptbamboo (#68774) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!

Miért off-ban írtad? :D
Lenovo M5400 vagy Z510, ha még van valahol 170k körül 4GB RAM, i5 4200m-es procival és 740m-es vg-val. A laptopszalonban +1 év gari van minden laposra, és kérheted 8GB-vel is, ha engedi a tárcád. Várd meg míg más is ír. 170K alatt nem találtam "erős" i5-öset 740m-mel vagy más hasonló teljesítményű vga-val most hirtelen, online játékokhoz jól jöhet még, ha 25 fős raideken vagy nagy mapos sok playeres pályán. De csodát ne várj ezektől azért. 740m így megy.

[ Szerkesztve ]

(#68776) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Sziasztok

max 120ert keresek laptopot netezésre,film nézésre ,valaki tudna ajánlani valamit?:)

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#68777) zsoltee10 válasza Tikakukac (#68646) üzenetére


zsoltee10
addikt

Lehet már valahol kapni ezt az Asus-t hazai hivatalos forrásból? Mi az oka, hogy hány van, annyira azért nem friss modell, vagy igen?

(#68778) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Van egy korosodó laptopom, amitől elég szép összegért tudnék megválni. Nincs semmi probléma vele, de újítani, korszerűsíteni szeretnék kicsit.:) Tanácsot szeretnék kérni az új laptoppal kapcsolatban.

- a vásárlás késő ősz környékén lenne esedékes
- a maximális ráfordítani kívánt összeg kb 300-350eFt
- nincs szükség nagy erőgépre, HD felbontásban, High/Medium beállításon fussanak el a mai játékok
- mindenképpen legyen felszerelve SSD-vel és Blu-Ray-íróval
- a kijelzője legyen minimum 17" FullHD és mindenképpen valami minőségi, pl. IPS paneles legyen
- nem ártana ha vékony lenne és könnyű, bár nem elsődleges szempont
- minimum 8GB RAM legyen benne, Win7 64 bithez legyenek driverei, maga az oprendszer nem szükséges rá

Előre is köszönöm!!! :)

(#68779) tipuka válasza CoroStar86 (#68778) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!

Ha ilyen október vége/novemberben vásárolnál, akkor gyere vissza szerintem majd a vásárlás előtt 1-2 héttel, addig még lehet változnak az árak / típus kínálat. :) De várd még meg más véleményét is.

(#68780) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok. Laptop vásárlás előtt állok. Van egy kiszemeltem http://m.ebay.co.uk/itm/131258095683?nav=SEARCH bocsánat mobilról nem tudok rendesen linkelni. Érdekelne a véleményetek. Játékra lenne es kikapcsolódásra. Pl. Wow... És néha kiprobalni egy egy újabb játékot. 800 fontnal (kb. 310.000ft) nem szeretnék többet költeni. Esetleg ha tudtok jobbat megneznem de fontos lenne hogy angliai legyen hogy ne kelljen vammal szórakozni (Londonban élek) tehát erdekelne a véleményetek a gépről esetleg pro kontra érvek. Nem nagyon ismerem ezt a "cube" márkát. Köszönöm előre a segítséget :)

(#68781) Khelben válasza illes0102 (#68780) üzenetére


Khelben
nagyúr

EU-n belül nincs vám és áfa, nyugodtan megveheted bárhol. Egyedül a garanciának kell utánanézni. A cube márkát mi se ismerjük (legalábbis én nem hallottam még róla), úgyhogy ezt a gépet kerülném.
Nézd meg inkább ezt: y510p

(#68782) Chris78 válasza Khelben (#68748) üzenetére


Chris78
aktív tag

Köszi. Megmutatom neki. Üdv

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#68783) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok! Kollégám keres laptopot többnyire irodai célú felhasználásra, de azért már a használhatóbb kategóriában. Nincs különösebb elvárás, 15,6" 4GB Ram, HDD teljesen mindegy, SSD-re lesz cserélve, de ezekben a mobil processzorokban nem vagyok otthon meg úgy általában a megbízhatóbb, masszívabb márka lenne a cél, mivel valószínűleg hurcolná is egyetem, meló, meg persze otthoni felhasználás stb.

Ami lényeges, hogy Edigital vagy Auchan kínálatából kellene kiválasztani, mivel részletre szeretné megvenni.

Az ára 140K körül lenne optimális, de ha van értelme, akkor 10-15K-val még feljebb kúszhat. :R

(egyébként, ha már "szóba került" akkor nem tudom milyen policy vonatkozik erre, de HDD SSD-re cserélése "házilag" garanciavesztéssel jár? )

[ Szerkesztve ]

(#68784) Rolly válasza Khelben (#68781) üzenetére


Rolly
veterán

Pontosítsunk: EUn belül nincs vám, de ha magán személyként vásárolsz kint, akkor a kinti áfát természetesen megfizeted. Ha van EUs adószámod, akkor EUs országból tudsz áfa mentesen vásárolni...

(#68785) illes0102 válasza Khelben (#68781) üzenetére


illes0102
aktív tag

Köszönöm akkor eddig 1 ellene. Elég masszivnak tűnik pedig 16gb ram stb. Utana olvasok mert ha azt nézzük a lenovo es akozt nincs nagy arkulombseg.

(#68786) ZavaBalazs válasza illes0102 (#68785) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ilyen árkategóriában (~300k) elég sovány az a 840M, ha már játékra kell... nagyjából ilyen felszereltséggel kapnál 200 alja körül lenovot, illetve ilyen árban jobb vidkaris, ismert cuccot (pl asus n550jk / g56jr, vagy a már linkelt lenovo y510p)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#68787) Pocok256 válasza illes0102 (#68780) üzenetére


Pocok256
veterán

Vááá bepisilek :DDD

Processor Type Intel i7 Quad Core 4700MQ
Processor Speed 3.4Ghz x 8 Threads = 27.2Ghz Turbo Speed

xDDDDDDDDDDDD

Na ne ... :DDDDD ez kész...

Komolyra fordítva a szót ezt a ipari hulladékot meg ne vedd.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68788) illes0102


illes0102
aktív tag

Értem akkor ezt inkább lehet hanyagolom. 850M az már jobb? Vagy még az is gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#68789) Pocok256 válasza illes0102 (#68788) üzenetére


Pocok256
veterán

Neked is azt tudom javasolni mint mindenki másnak. Ilyen árban ez a két ASUS van.

Asus1
Asus2

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68790) illes0102 válasza illes0102 (#68788) üzenetére


illes0102
aktív tag

asus n550jk az egészen jónak néz ki :) bocsánat hogy benaskodok ez lesz az első laptop akkor már jót akarok :D ez a freedos jo rendszer? Még nem is láttam

[ Szerkesztve ]

(#68791) jeklib


jeklib
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, leginkább programozáshoz, irodai munkákhoz kellene. Minenképp erős hardvert akarok, hogy egy jó darabig még csak eszembe se jusson lecserélni. 200 felett találtam kb ilyesmi notikat, De lehet akkor még ráköltenék kicsit többet, hogy játékra is alkalmas legyen és akkor a és4 vásárlást elhalasztom 1-2 évvel. Jelenleg a Lenovo y50, y510p és az asus g550jk között vacilálok. Valakinek tapasztalatok valamelyik géppel? Melyiket ajánlanátok? Az asus talán minőségibb és a kijelzője mindenképp jobb, viszont a videókártya gyengébb. y510p-nél pedig az SLi technológia aggaszt(nem minden játék támogatja, bugos stb.) és a melegedés. y50-nek pedig a kijelzőjét szidják. De ha tudtok hasonló árban jobb vételt, azokat is szivesen meghallgatom.

Esetleg még az i5ös, sima HD kijelzős, egy videókártyás y510p-n gondolkozok. Azt írják, hogy mivel nem full hd, így az egy videókártya is szépen viszi a játékokat.

(#68792) sutyesz96 válasza illes0102 (#68790) üzenetére


sutyesz96
őstag

Igen, a FreeDos abszolút elég mindenre egy átlagfelhasználónak :K

;]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68793) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Gyors segítséget szeretnék kérni. Két gépet néztünk ki:

Elsődleges

[link]

Másodlagos

[link]

Melyiket ajánlanátok? Van esetleg ebben az árban ultrabook kategóriában jobb ár/érték arányú gép? Dell mellett szól a 3 év garancia, meg úgy hallottam, hogy a Dell gépek garanciáztatása is jóval egyszerűbb. Lenovo mellett szól a bill. világítás, picivel erősebb aksi, illetve jobban is néz ki.

Köszi

(#68794) Pocok256 válasza illes0102 (#68790) üzenetére


Pocok256
veterán

" Free Dos azt jelenti, hogy a windowst külön kell rá venni :) "

(#68793) Sur1G
Én a vostrot vinném.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68795) illes0102 válasza Pocok256 (#68794) üzenetére


illes0102
aktív tag

Ahh értem :) szóval a cubeot dobom a levesbe nem kockázatok nem éri meg. Asus lesz mindenképpen már csak el kell dönteni melyik :D

(#68796) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne laptopot venni, ehhez szeretném kérni a tanácsotokat:

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben,2-4 héten belül jó lenne
Maximális keretösszeg Ft-ban?
100- nagyon max 120k
Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Mezei felhasználás :) elsősorban film+netezés+office+régebbi játékok
Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen mint írtam elsősorban régebbiekhez kéne Witcher 1 mindenképpen fusson rajta :D
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség fontosabb
Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14" - 16" között, annyira fényes ne legyen, mármint kívül az szerintem könnyen karcolódik
Notebook tömege?
Passz, de sokat nem lesz cipelve.
Operációs rendszerrel vagy nélküle?
OP rendszer nélkül
Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD legalább 250 Gb , memória 2-4 Gb
Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ha HDMI van benne az külön öröm, de nem feltétlenül szükséges!
Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Sajna nincs kinézett, mert annyira nem értek hozzá hogy tudjam mire kell figyelni :/
Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új érdekel

Remélem, sőt biztos vagyok benne, hogy tudtok segíteni :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

Egészség legyen és térerő!

(#68797) Chaser válasza harkhon (#68796) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 pentiumos kicsivel 100k, alatt. Azt hogy milyen game megy rajta nem tudom. i3-as HD4000-es verziója 120k körül van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68798) MurdR válasza harkhon (#68796) üzenetére


MurdR
veterán

inkább használtban gondolkozz el...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68799) -Dave-


-Dave-
csendes tag

Üdvözletem.

Barátomnak keresek laptopot. Az előző gépe egy Toshiba Satellite L5000-es volt mely nemrég elromlott. Elsősorban munkára használná, leginkább dokumentum szerkesztésre de azért kérte, hogy a pasziánsz is játszható legyen ( :N )
Ami még szerintem ez alapján előnyös lehetne számára:
- 15-16"-os kijelző
- Elfogadható akkuidő
- CD/DVD meghajtó
Az árat illetően nem mondott konkrétumot, ami leginkább megéri ezen feltételekkel az megfelelő számára.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#68800) cos81


cos81
csendes tag

Kezdő vagyok itt a fórumon. A segítségeteket kérném notebook választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ez év november-december
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 350.000 HUF
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Netezés, office, E-mail, Adobe Lightroom, filmezés és zene.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Igen, de nem vagyok biztos benne, hogy ezen az áron belefér.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Legalább fullHD
(8) Notebook tömege? 2 kg alatt. Sokat cipelném, így minél könnyebb, annál jobb.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nem szükséges, de ha van hozzá az sem gond.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 128 vagy 256 GB SSD, RAM: 8 GB, optikai meghajtó nem kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem igazán.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[Asus Zenbook UX32LN-R4031H]
[MacBook Pro 13" 2.4GHz Retina kijelző 128GB]
[LENOVO IdeaPad YOGA2 PRO]
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.