Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68651) Mukih válasza Tikakukac (#68646) üzenetére


Mukih
tag

Vagy akkor inkább már ez? (ez gddr5-ös) - bár jobb lenne win nélkül :/ - Ezzel csak az a bajom, hogy semmit nem tudok az MSI szervizről meg az anyaghasználatról meg kb. semmiről se. Neked/Nektek van valami tapasztalatotok?

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#68652) Mukih válasza Mukih (#68651) üzenetére


Mukih
tag

Bocs dupla. Most így jobban elnézve ez az MSI ritkán ronda egy gép... úgy néz ki kívülről mint valami házilag összerakott valami (na meg az í betű mit keres a szóköz mellett? :U )... Inkább hagyjuk.. Maradok a G550jk vs Y50-nél.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#68653) PistiSan válasza stratova (#68650) üzenetére


PistiSan
addikt

AMD A8-4500M volt a gépben.
I3 procis gépek vanak még ilyen árkategóriában.
Max 120 ig mennénk el, de félek az intel hírhedt driver támogatása miatt ilyet venni, vagy ennek csak játéknál van jelentősége?

(#68654) bsanya válasza Chaser (#68644) üzenetére


bsanya
aktív tag

Köszönöm a véleményeket, akkor a PB kiesett.

Tudnátok-e nekem mondani olyan, most is kapható laptopot, ami megfelelhetne nekem:
A mostani Core 2Duo T6600 proci, 3GB RAM, 320GB HDD-nél legyen jobb, gyorsabb, újabb, hogy ne kelljen mostanában gép váltáson gondolkodnom.
Amire használni szoktam:
Irodai feladatok, net, néha 1080p filmek lejátszása, youtube ... kb. ennyi, játszani nem játszom a géppel.
Árban olyan 120e gondoltam max., de ha van egy kihagyhatatlan ajánlat kicsit feljebb is tudok menni.
Tényleg annyi lenne csak az elvárás, hogy azonnal reagáljon mindenre, ne érezzem egy év múlva, hogy már megint cserélnem kell...

Köszönöm
Sanya

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#68655) Chaser válasza bsanya (#68654) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 pentiummal kicsivel 100k alatt. Mielőtt azt mondod de neked most c2d van, pentium rosszabb...nem rosszabb:) reggelire eszi a T6600-ot. Video gyorsítása fejlett, 1080p mkv/flash csuklóból. Veszel a gépbe még egy SSD-t és megoldva a gondod egy időre. 120k-ból ki is jön.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68656) whited válasza SkyS1gn (#68641) üzenetére


whited
addikt

na, milyen a gépállat? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68657) stratova válasza PistiSan (#68653) üzenetére


stratova
veterán

Pardon, benéztem a linket. Az a konfig mysoftnál 117 magasságában van.

(#68658) Khelben válasza bsanya (#68654) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] - ezzel ellennél még 5 évig. Tovább lesz jó gép, mint az új B590.

(#68659) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Irodai felhasználásra eredeti 8.1 illetve Office licensszel szükségem lenne notira. Milyet ajánlotok?

Köszi, de nincsen szükség ekkora teljesítményre :) Jó lenne 200 alatt maradni, de az talán még asztali géphez is kevés amilyen áron az MS termékek vannak.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68660) Khelben válasza Bdanyy (#68659) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#68661) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Erről valaki tud mondani valamit?
MEDION® AKOYA® E6234 (MD 99235)
Mennyire érdemes megvenni?

Sok dolgot nem találtam meg róla?
Pl. most 2 vagy 4 USB van?
Mekkora a webkamera?
Milyen teljesítményű az aku?
Meddig bírja az?
Stb.

Előre is köszi.
Üdv:
Zoli

(#68662) Khelben válasza World-Soft (#68661) üzenetére


Khelben
nagyúr

Felejtsd el.

(#68663) Tikakukac válasza Mukih (#68651) üzenetére


Tikakukac
titán

Erősnek erős de maga a gép erősen aljadék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68664) sutyesz96 válasza Tikakukac (#68663) üzenetére


sutyesz96
őstag

Felér egy Acerhez? ;]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#68665) Pala válasza tony_snow (#68434) üzenetére


Pala
veterán

Hehe, mi is pont egy nappal azelőtt vettünk a páromnak egy 8440P-t, szintén 82-ért! Borzasztó masszív gépnek tűnik elsőre (meg másodikra is), sehol nem hajlik/recseg/ropog, a hardvere pedig simán jó átlagos felhasználásra. Megy bele majd még egy SSD, és remélhetőleg hosszú évekig még hűséges társunk lesz. :R
Úgy érzem, jó vételt csináltunk! Örülök, hogy a párom is hajlott a dologra, és nem kellett valami új, csillogó fost vennünk a rászánt 400 euros keretből. És még pénzünk is maradt!

[ Szerkesztve ]

(#68666) Tikakukac válasza sutyesz96 (#68664) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ, TL szériból Acer is tudodd, csak büdösül melegedtek.

MSI baja elég összetett, leginkább az a gond, hogy 2 centibe akarnak már tényleg asztali közeli gépet rakni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68667) World-Soft válasza Khelben (#68662) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Azért kicsit bővebben ki tudnád fejteni?
Ha pl. azért mert nem esetleg a 3D az erőssége, akkor a gép nem 3D játékra lenne használva.
PC-s játékok nincsenek a gépen most sem, csak netes falash és ilyenekkel játszik a kölyök.
Tehát érdekelne, hogy 90eFt-ért (új) ár/érték alapon hol helyezkedik el.
Előre is köszi.
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#68668) jobbab válasza jobbab (#68649) üzenetére


jobbab
tag

Erre valaki? Légy szíves! :B

(#68669) Tikakukac válasza World-Soft (#68667) üzenetére


Tikakukac
titán

A mélytengeri angolna és a bányászbéka popója környékén kb.

jobbab: Kopp ugyanazzal a panellel és felszereltséggel van köztük egy rahedli pénz difi. Na szerinted mire nem költöttek Acerék? Nyilván nem kell ecsetelnem, hogy ez nem szeretetszolgálat alapon megy tőlük sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68670) Khelben válasza World-Soft (#68667) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem az erejével van baj, hanem a ház minőségével, a hűtés elégtelenségével, a kritikán aluli összeszereléssel. Hiába teszel egy Ferrari motort egy Trabantba, attól még az Trabant marad, csak még le is ég a Ferrari motortól. Remélem, érthető a hasonlat.

(#68671) jobbab válasza Tikakukac (#68669) üzenetére


jobbab
tag

Mond el kérlek mire nem költöttek Acerék, mert gőzöm sincs. :B Bár ha tippelnem kéne akkor a hűtésre vagy a zsanérok "megerősítésére" tippelnék.

(#68672) Tikakukac válasza jobbab (#68671) üzenetére


Tikakukac
titán

Jól tippelsz. Minusz support és minden más ahonnan úgy lehet kivenni pénzt, hogy nem látszik az adatlapon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68673) jobbab válasza Tikakukac (#68672) üzenetére


jobbab
tag

Azt hiszem értem. :K Ez esetben megvárom az N550 augusztus végére várható szállítmányát vagy egy i5-tel szerelt G550-et.
Köszönöm a segítséget! :R

(#68674) #35692544


#35692544
törölt tag

http://www.laptop.hu/termek/dell-inspiron-3521-27-black-i3-lx-djn1
Erröl alaptopról tudnátok véleményt nondani
Vagy ebben az árkategorriában valami jobbat
Ami fontos lenne: numerikus bill, jó betekintésükijelzö, dvd, hosszú üzem idő :)

[ Szerkesztve ]

(#68675) Tikakukac válasza #35692544 (#68674) üzenetére


Tikakukac
titán

jó betekintésükijelzö

Felejtős, olyan 200k felett indul amire te gondolsz.

Más kérdés, hogy azóta már 2 generációt cserélt ez a sorozat ez beragadt gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68676) Khelben válasza #35692544 (#68674) üzenetére


Khelben
nagyúr

Átlagos minőség, átlagos akkuidő, gyenge hardver. Az i3U processzor a netezésen kívül nem sok mindent bír. Jó kijelzőt meg ne a 130ezres kategóriában keress (legalábbis ne az új gépek között).
Ennyiért van Lenovo Z510 Pentium M-mel, GT740m-mel, ami kb ugyanez a minőség, de erősebb a processzor és a vga is.

(#68677) World-Soft válasza Khelben (#68670) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Most egy Amilo Li 2727 van kicsit turbózva:
2GB RAM-ra
500GB HDD
T7500 (ha jól emlékszem) CPU a Celeron helyett.

Költeni már nagyon nem éri már ár tovább...

A tulajdonos olyan 100eFt körül tud rá szánni, és jó lenne a netes játékok a filmnézés és az alap dolgok szépen futnának.
Tehát nem 3D játék, de valóban érezzék, hogy megérte beruházni az új gépbe.
Mit ajánlanátok?
Köszi.

Zoli

(#68678) Tikakukac válasza Khelben (#68676) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk akksi idő kell akkor 3537 inspiron vagy 3542. Mert a 3537 konkrétan dupláját tudja akksiról mint a Z510 M-es procival.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68679) Khelben válasza World-Soft (#68677) üzenetére


Khelben
nagyúr

valóban érezzék, hogy megérte beruházni az új gépbe

100.000 forintért nem éri meg új notebookot venni. Azt fogják érezni, hogy egy vacakot vettek. Ennyiért a használtak között érdemes nézelődni, üzleti gépekből lehet venni olyat, ami tényleg jó. -> laptopsystem.hu

(#68680) bszabi89


bszabi89
csendes tag

Sziasztok!
[link]
esetleg egy ssd-vel turbozva vagy
[link]
a dell gépet dicsérték máshol,a lenovot kevésbé. szerintetek?

(#68681) #35692544 válasza Khelben (#68676) üzenetére


#35692544
törölt tag

Internettre meg irodai felhasználásra kellene, de ne egy hét alatt töltsön be egy oldalt :)

[ Szerkesztve ]

(#68682) World-Soft válasza Khelben (#68679) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Rákerestem. Így 2 találat van náluk.
Vagy 1.5-ös Celeron, vagy 520M, de az csak 14.1"-os.

(#68683) frici69 válasza PistiSan (#68647) üzenetére


frici69
tag

Nem én vettem meg! Én még csak a keresgetési szinten vagyok! De aki megvette -15 - 20 ezer Ft-ot spórolt a többi webáruház áraihoz képest! Hogy jól járt-e nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#68684) dkpisti válasza World-Soft (#68682) üzenetére


dkpisti
tag

hp 8440p,lenovo t400,t410,t500 56-82 ezer között vannak mind ajánlott gépek,nem érdemes ujat venni ennyi pénzért mert 1év mulva rájön az ember,hogy szar a hütése,nyikorog a zsanér,gagyi minőség beragadnak a gombjai,hamar elkopik a touchpad késöbb rájön az ember,hogy mennyivel jobban járt volna egy üzletivel,ráadásul alfa megbízható eladó.

(#68685) jaja1981


jaja1981
addikt

Kollégák!

Segítséget kérek.
Meghalt párom notija és kellene valami egyszerű gép. A régi valami 2 magos beugró AMD volt, 3GB rammal és éppen kezdett kevés lenni.
Fő felhasználás netes böngészés és facebook, win 7 lenne rajta.

Most találtam egy elég jó áron lévő gépet, kérem véleményetek.
[link]
HP 250 G2-F0Y97EA

Kérdés, hogy ez mennyire életképes a fent említett feladatokra.
A matt kijelző előny, de nem szükséglet, illetve DVD nem kell, aksi sem számít, itthon lesz használva és töltő van.

Árban 100k körül gondoltam, de nem baj ha olcsóbb.

Használt gépen is gondolkodtam, de nem tudom, hogy mennyire merjem megvenni. Mondjuk egy üzleti noti az agyonüthetetlen.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#68686) Khelben válasza jaja1981 (#68685) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne is keress tovább, nőnek ideális: [link]

(#68687) jaja1981 válasza Khelben (#68686) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez használt? És német a bill. mondjuk az átmatricázható.

(#68688) Khelben válasza jaja1981 (#68687) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt, de messze jobb és tartósabb, mint egy új 100k-s (vagy akár 150k-s) gép.
Ha nem sürgős, várj egy kicsit, folyamatosan cserélődik a kínálat, lehet hogy ki tudsz fogni egy magyar billentyűzetest is. Vagy veszel hozzá 5k körül egy magyart és kicseréled.

(#68689) dorkapapa : abban a kis házban szerintem egy U-s i3 is ontaná a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#68689) dorkapapa válasza tvamos (#68648) üzenetére


dorkapapa
csendes tag

Vicces ez az 520m. Úgy dől as gépből a forró levegő, mint egy hajszárítóból (X201). Amúgy pöpec.

(#68690) dorkapapa válasza Khelben (#68688) üzenetére


dorkapapa
csendes tag

Nem engem zavar. A golyóimat fűti fel 😀

(#68691) Dhampir válasza dorkapapa (#68690) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább érzed, hogy erő van a gépedben. Télen még díjazni fogod. :D

[ Szerkesztve ]

(#68692) Dhampir válasza PistiSan (#68653) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt kapható az AMD-s géped. :)

(#68693) lord.lakli válasza Pocok256 (#68630) üzenetére


lord.lakli
őstag

Na meg macot venni windows-os fejlesztő környezethez nem sok értelme van. 600e Ft-ért "dobálják" M4800-at.

(#68694) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Gyakorlati tapasztalat érdekelne: fősulis használatra, sok utazással, vonaton tanulásra, gépelésre elegendő a 11,6-os kijelző, vagy inkább 15,6 ajánlottabb? Az előbbiek kisebb tömege nagyon szinpatikus, de a méret nem megy-e az előbb felsorolt szempontok rovására?

(#68695) Pocok256 válasza lord.lakli (#68693) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén szólva szívből gyűlölöm az összes MAC et a semmivel sem kompatibilis csatlakozójukkal az irdatlanul túlárazott 1 év garanciás javíthatatlan gépükkel együtt. Erre meg már csak hab a tortán, hogy a fejlesztői környezet win lenne és MAC en akar szenvedni valaki vele :D De ez csak az én pökhendi véleményem szigorúan személyes. Ettől függetlenül ha valaki komoly grafikai munkára akar laptopot akkor nincs jobb választás mint a MAC. De más esetben személyes véleményem szerint pénzkidobás.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68696) Tikakukac válasza Bertiee (#68694) üzenetére


Tikakukac
titán

11.6"-ból jellemzően netbook van, 12.1 és 12.5" ami neked kell.

És igen, meg fogod köszönni. Ha esetleg ultrabookról van szó akkor 14" is beleféreget, azt még én is el bírom viselni 12" után, de akkor az olyan is legyen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68697) stratova válasza dorkapapa (#68690) üzenetére


stratova
veterán

Attól én meghibbannék. Így is vacak lenyomni 27-30 fokban 8-10 órát, irodai székben cseppfolyósodni. A golyóidnak pedig határozottan nem tesz jót.

(#68698) Bertiee válasza Tikakukac (#68696) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Acer travelmate b115 net- vagy notebook?

(#68699) Bertiee válasza Tikakukac (#68696) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Acer travelmate b115 net- vagy notebook?
[link]

(#68700) Tikakukac válasza Bertiee (#68699) üzenetére


Tikakukac
titán

Ipari hulladék. 10"-os változata ami kopp ugyanez csak 1"-al kisebb, olyan dolgokat csinál nuku használattal is, amit más gépek több év püföléssel sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.