Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69551) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok segítenétek #69519 -el kapcsolatban?

(#69552) Calyd


Calyd
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbiak függvényében kérném a segítségeteket, hogy ajánljatok valami jó laptopot.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben, legkésőbb szeptember végén. Ha van "nyertes" gép, akkor akár egy héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
180.000 Ft.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Irodai alkalmazások, internetezés, film.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minoség vagy a teljesítmény?
Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Egyelőre nem, de később igen. Ha házilag könnyen (garanciavesztés nélkül) megoldható, az a legjobb.
(7) Kijelzo mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Maximum 14", de inkább 13.3"-okat néztem.
(8) Notebook tömege?
<1.8 kg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Tárhely nem érdekes, RAM 4GB (a 8 az "csak extra"), optikai meghajtó felesleges.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
A fémház nagy előny lenne, de ritka, ha van egyáltalán ebben az árban. Esetleg billentyűzet-világítás, de az sem baj, ha nincs.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem. Dedikált kártyát, ha lehet, nem szeretnék belele, csak felesleges alkatrész nekem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
- Acer Aspire V3-371: ez egy nagy kedvenc eddig, bár élőben még nem néztem meg.
- Lenovo IdeaPad M30: ebben nem tudom hova tegyem azt a 8GB-os flash valamit.
- ThinkPad Edge E440
- Dell Vostro 5470
- HP ProBook 430 G1
- Dell Latitude E5430: ez túlmegy az limiten, úgyhogy inkább nem.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#69553) Primary92


Primary92
senior tag

Dell E6440-nek van valami FullHD IPS kijelzős alternatívája?
Merevlemez + mSATA + merevlemezre cserélhető optikai meghajtó.

(#69554) pjen válasza kicsicsuvi (#69540) üzenetére


pjen
félisten

Azért én 3-4 évre nem mernék ilyen vakmerően jósolni.Egyébként gratulálok a 9 éves géphez,biztos pakson gyártották az erőműben hogy még mindig olyan szuper. ;]

(#69555) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Én is ugyanazt a levelet kaptam meg amit Amadako, viszont szerintem abban semmilyen konkrétum nincsen.Gépészmérnöki karra vettek fel és ott azt mondták, hogy inventor 2014-t és solidworks 2012-t fogunk valószínűleg használni.Én is laptopot szeretnék venni ,csak is új legyen , és olyan 155 000-t tudnék rászánni maximum. Tudnátok ajánlani laptopokat amelyek viszik ezeket a programokat ?

Előre is köszönöm.

(#69556) Pocok256 válasza Calyd (#69552) üzenetére


Pocok256
veterán

Vostro tökéletes lesz neked erre a célra.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69557) spyduck válasza Primary92 (#69553) üzenetére


spyduck
nagyúr

Latitude E7440 - IPS, ugyan az csak vékonyabb, könnyebb és nincs benne optikai meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#69558) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Notebook vásárlásba szeretnék fogni, de sajnos a szakmai tudásom szinte egyenlő a nullával, ezért kérném a segítségeteket. Elsősorban újat szeretnék vásárolni(15") de használttól sem zárkózom el. Ha újat vennék, részletfizetéssel vásárolnám így a maximális keretösszeg 150e ft környéke. Használtan maximum 90e ft körül adnék érte, természetesen egy összegben.
Legfőképpen internetezésre és Online játékra szeretném szeretném használni (World of Tanks / World of Planes / War Thunder) ha nem is maximum grafikán de azért egy élvezhető szintet érje el, ennyi a kikötésem.
Milyen típust tudnátok ajánlani újban és használtban?

Segítségeteket előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#69559) gab116


gab116
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap váltottam asztaliról, laptopra. A préda az újonnan megjelent Lenovo Z50-70
http://www.laptopszalon.hu/#pid_13293

A billentyűzet, középső felének van egy kis holt játéka, olyan mintha puha lenne, kicsit eláll és amikor ott gépelek besüllyed, ez normális vagy cseréltessem?
Valamint a kijelző fényes FHD, nagyon szép a képe, de gyakorlatilag a betekintési szöge borzalmasan alacsony, csak pont szemből ad jó színű képet, ebben a kategóriában ez van, ezt kell szeretni? vagy panaszoljam?
A beállításokban 60 Hz a max laptopnál ez a normál?
Nem tudom most mitől fáj a szemem, a betekintési szögtől vagy az alacsony frissitési gyakoriságtól.

+ az akksi 68% van és azt írja 2 óra 12 perc van hátra ez is egészséges?

[ Szerkesztve ]

(#69560) Amadako válasza Pocok256 (#69544) üzenetére


Amadako
tag

14-15,6" képátlójú,100-200 ezer között és új kéne

előre is köszönöm a választ :R :)

(#69561) Khelben válasza gab116 (#69559) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez a konzumer kategória. Minden, amit leírtál, jellemző ezekre a gépekre ebben a kategóriában. Nem véletlenül ajánlgatunk mindenkinek használt üzleti gépeket. A frissítés normális, mindegyik lcd 60Hz-es, pár ritka kivételtől eltekintve.

(#69562) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Acer 4830TG 3 éves notebook (120GB SSD / 500GB HDD / i3 2310m 2,1 GHz / intel hd 3000 / nvidia GT 540m 1 Gb ddr3) mennyit ér maximum? Esetleg véleményeket tudtok róla mondani? Játékra mennyire alkalmas?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#69563) Scooter válasza culas25 (#69507) üzenetére


Scooter
tag

Azt a procit nem ajánlom, mert ezek inkább ilyen tabletekbe szántak.
Ha csak ennyi a keret akkor javaslom a Lenovo b590et keresni újonnan, Pentium procival.
De ha játszhat használt gép akkor sokkal jobbat is kaphatsz a bussiness kategóriából.

(#69564) kicsicsuvi válasza pjen (#69554) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Hangra is olyan :D
Lóf@szt szuper, egy szóval sem írtam :)

(#69565) ZS3NI válasza gab116 (#69559) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ez a puha billentyűzet feltűnt ma nekem is amikor megtapogattam a z50 70et egy helyi boltban, reméltem csak a kiállítási darab hibás de úgy látszik nem.. Pont ezt a laptopot rendeltem meg ma amit linkeltél, ez alapján lehet átgondolom és visszamondom mielőtt végleges lenne. :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#69566) csalu


csalu
újonc

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem laptop vásárláshoz.
Még szeptember előtt szeretnék beruházni egy ÚJ laptopra, maximum olyan 130.000 forintért.
Leginkább egyetemhez használnám, filmeket nézek online.
Játékokat nem igazán játszanék rajta.
Fontos, hogy sok programot egyszerre tudjon futtatni, és hogy minél több évig kitartson.
SSD-re szerintem nincs szükségem.
13,3"-as vagy 14"es laptopot szeretnék ,de lehetőleg olyat, amiben van optikai meghajtó.
Legyen minél könyebb, mert sokat hordom magammal, de olyan max 2/2,1 kg.
Ha van rajta op. rendszer, akkor windows 7 legyen, de nem muszáj rá gyárilag.
A HDD legyen legalább 500 GB, a RAM 3-4 GB.
Eddig ezt néztem ki: http://www.laptop.hu/termek/acer-aspire-e5-471-39vh-i3-white-lx

Előre is köszi a segítséget!! :)

(#69567) Calyd válasza Pocok256 (#69556) üzenetére


Calyd
csendes tag

Mennyire probléma, hogy csak egy memória modul megy bele? Mert nyilván két modul jobb lenne, de lehet, hogy amire nekünk kell, annál nem annyira jönne ki a két modul előnye.
Megnéztem közben a kézikönyvét, és abban írják, hogy hogyan lehet benne merevlemezt, memóriát stb. cserélni. Nem tudom, hogy ez esetben jár-e garanciavesztéssel, ha idővel magam tennék bele SSD-t és RAM-ot. Vagy ezt inkább a boltban vagy Dell-nél érdeklődjem meg?

(#69568) Calyd


Calyd
csendes tag

Most találtam egy Fujitsu Lifebook UH552-őt. A Vostro-hoz képest ez milyen? Ebben i5 van és két memória hely.

(#69569) Mikulásbá válasza Calyd (#69568) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ilyenem van,hibátlan!
Van saját topikja,ott is olvasgathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#69570) szabyka95


szabyka95
őstag

milyen laptopot ajanlanatok, aminek szep a kijelzoje es jol osszevan rakva, kibir 4+ evet? max 270 ezerert, csak uj erdekel

(#69571) laszlobak válasza valeno (#69555) üzenetére


laszlobak
tag

valeno: Van egy jó és egy rossz hírem.

A rosszal kezdem:
A mérnöki alkalmazásokra speciális mobil gépeket fejlesztettek ki, „Workstation” elnevezéssel.
Ezek általános felépítése:
- az aktuális legerősebb, „kommersz” i7-es procitól kezdődően felfelé,
- 16 – 32 GB RAM,
- min. 1920 x 1080-as képernyőfelbontás, (3200x1800 Pixel jelenleg a plafon)
- Speciális, FirePro vagy Quadro elnevezésű videokártyák
- sok csatlakozó, akkumulátor, stb.
- nehezek, (3,0 – 4,5 kg), robosztusak (35 – 45 mm magasak), és baromi rondák.( Ez alól egyik kivétel a DELL újdonsága, a Dell Precision M3800).
Áruk általában 2.500,-EUR körüli, (1.500 – 7.500,- EUR).

Néhány típus, és konfiguráció:
a. HP ZBook 15 :Intel Core i7-4800MQ, NVIDIA Quadro K610M
b. Dell Precision M4800 : Intel Core i7-4900MQ, NVIDIA Quadro K2100M,
c. HP EliteBook 8570w :LY550EA-ABD Intel Core i5-3360M, AMD FirePro M4000,
d. Lenovo ThinkPad W530:-N1K43GE Intel Core i7-3820QM, NVIDIA Quadro K2000M,

Persze, nem azt akarom tanácsolni, hogy már egyetemistaként beruházz e gépek egyikébe is.
Mindezt azért tartottam fontosnak leírni, mert laptop forgalmazó szakemberek nagy része is – még ha jóindulatúak , és segítőkészek is – bizonytalanok, ha CAD alkalmazások gépigényéről van szó. Az a pár kevésbé jóindulatú meg megesküszik az anyja életére, hogy a GT720-at műszaki alkalmazásokra fejlesztették ki.

Ezek után a jó hírem:
A fenti CAD konfigurációkon kívül, akár lényegesen olcsóbb hardveren is futtathatók a CAD programok.
A leggyengébb gépen is meg fogod tudni csinálni a házidat, más kérdés hogy hányszor fog lefagyni és mennyi időd megy rá. Ha viszont komolyabban szeretnél foglalkozni a CAD alkalmazásokkal, akkor az alábbiakat ajánlanám:
• válassz egy i5-3000M, vagy i5-4000M sorozatú procit,( ezek közül mindegyik erősebb mint a legújabb Haswell i5-4000U vagy i7-4000U sorozat.)
• Keres hozzá egy közepes teljesítményű, olcsó Radeon grafikus kártyát. (Az AMD GPU-k valami oknál fogva jobban teljesítenek műszaki alkalmazásoknál mint a GT-k)
Ezt kiegészítve egy jó kidolgozással, több évre megfelelő laptopod lesz.Pld.:HP ProBook 450 G1.

Vagy veszel használt üzleti laptopot - mérnöki alkalmazásokra - 100-150k között, azzal még jöbban jársz.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#69572) szabyka95 válasza szabyka95 (#69570) üzenetére


szabyka95
őstag

elfejeltettem h : egyetemre kell, nem tudom mi a magyar megfeleloje de tukorforditasban : Automatizalas es szamitogepek
nos, kell a teljesitmeny es a Full HD kijelzo, sokaig hasznalni szeretnem a laptopot
eddig gamer gepet kerestem, y50 kilove a tul magas homerseklet s a gyenge kijelzo miatt

(#69573) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Helló!
Milyen laptopot ajánlanátok a barátnőmnek?
a lényeg, hogy fehér legyen :D
leginkább netezésre, filmezésre használná meg egy kis játékra (sims3, sims4 akadás nélkül fusson rajta)!
maximum 130ezret adna ki érte!
Köszönöm!

(#69574) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket kérném notebook vásárlással kapcsolatban
(1) Lehetőleg minél előbb, de ráér ebben a hónapban..
(2) 200-220 ezer forint
(3) Főleg internetezés, sok megnyitott böngészőfület is bírjon, ezenkívül szövegszerkesztés, esetleg AUTO CAD, játék
(4) Igen, Watch dogs, GTA 5, Tomb Raider, Battlefield 3 jó lenne ha elfogadható minőségben futna, nem kell feltétlen maxon
(5) Egyaránt mindkettő
(6) Igen, szeretnék
(7) 15,6"-nál mindenképpen legyen nagyobb, felbontása mindegy, mindenképpen matt!
(8) Mindegy a tömeg
(9) Mindegy az operációs rendszer
(10) TÁrhely minimum 500GB, ha nem nagy gond, akkor jó lenne az 1 T, memória 6GB min. legyen
(11) HDMI, illetve nagyon jó lenne ha üzletit sikerülni találni, netán ha haszáltba akkor abba, viszont használt laptop esetén legyen garanciális!
(12) nem
Előre is nagyon szépen köszönöm

(#69575) sanyigtasa


sanyigtasa
csendes tag

Sziasztok, azt hol tudom beállítani, hogy a touchpad működjön akkor is ha gépelek/nyomva tartok billentyűt. Nagyon idegesítő. hp elitebook 8570p. Vagy szedjek le másik drivert?

(#69576) Pocok256 válasza Calyd (#69568) üzenetére


Pocok256
veterán

Uh552 egyik kedvenc laptopom :P Nagyon korrekt cucc úgy ahogy van :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69577) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Laptopot keresek, ami megfelel a következő igényeknek:
- intenzív böngészés (egyszerre akár két-három böngésző megnyitva, mindegyik tíz lappal)
- bluetooth
- háttérvilágításos magyar billentyűzet
- beépített kártyaolvasó
- 15.6"-os kijelző (lehetőleg matt, de a fényes sem kizáró ok)
- strapabíró márka
- normális töltőcsatlakozó

Ez utóbbi kettő kifejtve: hosszú távra, nagyjából öt évre kellene a gép. Eddig volt két Acer is a családban, és mind a kettőnek meghalt a töltőcsatlakozója/töltője kb. két év után, azóta pedig csak a szívás megy a mindenféle utángyártott vackokkal. Nem vagyok tehát márkahívő, de nyilvánvalóan az Acernek nem sok bizalmat szavazok ezek után. Az Apple ideális választásnak tűnne, azonban mindenképpen Windows-ra van szükségem, és nem szeretnék emulálással és hasonlókkal szórakozni (a gép a szüleimnek lesz).

Ami nem érdekel: szín, SSD, HDMI csatlakozó, nagy HDD (120 giga is elég), ujjlenyomatolvasó, érintőképernyő (Win 7-tel használnánk).
Új gépben gondolkodom, akár több éves garanciával (hajlandó vagyok bővíteni, ha van rá opció), árban nagyjából 150 ezer forintot áldoznék rá, de a keret flexibilis.

Kösz előre is!

“The wha-"

(#69578) Khelben válasza szabyka95 (#69572) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szorozd meg a keretet kettővel, akkor lesz. 270ért újban nincs, csak használtban.

(#69579) Calyd válasza Pocok256 (#69576) üzenetére


Calyd
csendes tag

Köszönöm Pocok256 és Mikulásbá! Szerintem nem keresek már nagyon tovább, mert csak el fogok veszni a dömpingben. A három versenyző:
1. Fujitsu LifeBook UH552
2. Dell Vostro 5470
3. Acer Aspire V3-371
Gondolom, hogy az Acer nem egy kategória a Dell-el és a Fujitsu-val, de azért én meghagyom, mint lehetőség. Otthoniaknak csak Acer laptopjai voltak elég régóta, és nem volt velük semmi gond. Alapvetően ebből a háromból fog választani a feleségem, mert végül is neki lesz, és amelyik neki tetszik. Azért majd próbálom a Fuji felé irányítani, az nekem is nagyon megtetszett. :)

(#69580) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Látom sok a kérdés kevés a válasz, azért megpróbálkozom én is.
150K Csak HP + op rendszer. Semmi játék. Net, flim, office. Egy Csajszinak lenne.
Egyelőre ezeket nézte ki. link link

Más, "jobb" alternatíva?

(#69581) stratova válasza Calyd (#69579) üzenetére


stratova
veterán

A Vostro 5470 billentyűzete nekem a halálom (de ez mindenkinél másképp esik latba és máshoz viszonyít) szóval +1 a Fujitsura.

[ Szerkesztve ]

(#69582) runner 125 válasza stratova (#69581) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sajnos ahogy egyre vékonyabbak lesznek a gépek, egyre rosszabb lesz a bill is. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#69583) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok ha mindhárom usb fekete, honnan lehet kiszűrni az usb 3 ast? (dell 3542)

[ Szerkesztve ]

(#69584) spyduck válasza dunc (#69583) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#69585) spyduck válasza stratova (#69581) üzenetére


spyduck
nagyúr

UH 552-nek még rosszabb billje :DDD
Hangszórót leszámítva egyébként nagyon jó cucc. 1 hibás darabbal találkoztam még csak munkám során.

[ Szerkesztve ]

(#69586) ZavaBalazs válasza dunc (#69583) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

azt hiszem, hogy így jelölik:

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69587) Mikulásbá válasza spyduck (#69585) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért?Most néztem meg,az én Fujimnak sehol nem süllyed a billentyűzete.Jó a nyomáspontja,nem fakul sehol.
A hangszórója tényleg nem valami jó,de én asztalit hangfalakat használok,ha pl. zenét akarok hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#69588) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, milyen laptopot tudok itthon venni, amit ha kell tudok majd németországban gariztatni? pl egy cikben itt phn olvastam hogy vmi dellekre 3év világgarancia volt, minden márkának van ilyen ajánlata adott termékhez? vagy pl csak a dellnek?

(#69589) spyduck válasza spyduck (#69584) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tényleg, az SS jelzés lemaradt :D

(#69587) Mikulásbá: A Vostrohoz képest. Kicsik a gombok. Ezt csak akkor érzed ha próbáltál már 100 gépet.

[ Szerkesztve ]

(#69590) dunc válasza ZavaBalazs (#69586) üzenetére


dunc
nagyúr

SS az szeretem! ;]
THX

[ Szerkesztve ]

(#69591) Pocok256 válasza spyduck (#69585) üzenetére


Pocok256
veterán

Na jó igen a bill érdekes, de ezt sosem veszem én számításban mert mindenkinek más a jó meg ugye nagyon gyorsan hozzá lehet szokni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#69592) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Feltenném a kérdést ismét :) Kinéztem a barátomnak egy Lenovo IdeaPad G50-30 laptopot, ez a max keret amit rá tudna áldozni de a leírásoknál nem szerepel a win7 kompatibilitás/támogatás. Megnéztem a lenovo support oldalát, ott viszont letölthetők a win7 driverei. Szóval mennyire kell ezt komolyan venni? Mindenképp win7-et szeretne az illető.

Régebben volt egy Toshiba laptop amivel szívtam és az Istenért sem akart felmenni rá a win7, így kénytelen voltam a 8-at feltelepíteni.

:R

[ Szerkesztve ]

(#69593) szabyka95 válasza tomi5244 (#69592) üzenetére


szabyka95
őstag

hello
ha van driver win7 re, akkor fellehet rakni ra a win7t gond nelkul

(#69594) laszlobak válasza Wlac (#69577) üzenetére


laszlobak
tag

Ha új gépben gondolkodsz, a háttérvilágításos billentyűzet 150k-ért elfelejtheted.

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#69595) MaxxDamage válasza Pocok256 (#69524) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Erről vélemény [link] ? :D
/alap felhasználásra, net meg ilyenek.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69596) laszlobak válasza Tom5 (#69580) üzenetére


laszlobak
tag

Ezek nagyon "alja HP-k". Nem értem, hogy mer vállalni ezekre a HP 2-3 év garanciát. Persze, ha valaki vigyáz a gépére, nem mondom, hogy ezek nem fognak működni 2-3 évig, vagy azon túl is...

Ugyanennyiért, jobb anyagminőséggel, 150k-ba az OS is belefér:
HP ProBook 450 G0

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#69597) Greentea válasza gab116 (#69559) üzenetére


Greentea
senior tag

Hello!
Pont nekem is ilyen gépem van, tegnap vásároltam. :)
Szerintem a billentyűzet és a kijelző is vállalható, bár te asztaliról váltottál, biztos komolyabb monitorod volt, ezért lehet furcsa.
Az akksi időt nekem még nem volt időm kitapasztalni (18 órája van meg), eddig egyszer töltöttem most 42%-on van és másfél órát ír.

2x2 néha 5

(#69598) siletto válasza Greentea (#69597) üzenetére


siletto
tag

Üdv! Én is ilyen gépet szeretnék, illetve Amd-s változatot, ha kapható lesz.

Az anyagminőséggel hogy vagy megelégedve? Nem zavaró a széles monitorkáva és a fura alakú akkumulátor?

(#69599) Sheld válasza siletto (#69598) üzenetére


Sheld
senior tag

Szerintem az AMD-t felejtsd el...
Ha intel proci +amd videókártya, akkor elég necces a driveres támogatás.
Ha meg amd proci, akkor inkább ULV-s intel, mert jobb a teljesítmény és az üzemidő is.
Szóval ez egy nagon jó gép. Ha kevés lenne az ULV-s proci, akkor kis szerencsével még találhatsz Z510-es laptopot GT740m-el.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#69600) Pocok256 válasza MaxxDamage (#69595) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a gép azzal a procival középkori kinzóeszköznek minösül minden embernél aki csak használni akarná. Egy szóval: hulladék.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.