Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68301) showdown


showdown
csendes tag

Sziasztok! Egy kedves leányzónak kéne ajánlanom egy gépet, ebben kérem a segítségeteket.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztus hónapban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
200-250k
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Semmi extra. Sima egyszerű casual user lány, szóval (gondolom) net, zene, film, ilyesmik
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nope
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem fontos
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15'6-os, felbontás HD, de az se baj ha fullHD, matt is jó lenne, de nem fontos követelmény
(8) Notebook tömege?
Mindegy, de azért ne legyen túl nehéz
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindenképp Win8 vagy Win8.1
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD legalább 500giga, RAM legalább 4giga, optikai meghajtó nem ártana, de ez a prioritási sor alján van
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nope
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nope
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Ahogy néztem az Asus N550 a leginkább ajánlott most ebben az árkategóriában, de win8-al nem találtam 250k alatt.
Dell Inspiron 5547-et néztem még, de nagyon rossz véleményeket olvastam róla külföldi oldalakon

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Kizárólag új

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#68302) Chaser válasza showdown (#68301) üzenetére


Chaser
titán

Dell 7537 pl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68303) BRIKLY válasza Tikakukac (#68298) üzenetére


BRIKLY
veterán

A statisztikáddal az a baj,hogy ahhoz hogy elfogadható legyen az eredmény,azt is tudni kellene,hogy melyik gépből hány db kerül le a boltok polcairól. Mert a hülyék mint én,bemennek a boltba,körülnéznek,és nagy valószínűséggel ár/teljesítmény arányt nézik.. És hát ugye abban a lenovo elbújhat... Lehet,hogy 100 lenovo-ból kerül be egy,és 1000-ből 10 asus. Ki tudja. :U
Asus-nak a zsanér a gyenge pontja,oké ezt aláírom. De fogadni merek hogy a lenovo-nak is van gyenge pontja,és nem tartom kizártnak hogy drágább móka javítani..

"Minden egyes hónapban leküldjük ezt a kört x-szer" Na hát akkor nem vagyok egyedül a véleményemmel..

(#68304) Gedeon31 válasza BRIKLY (#68303) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Lenovonak a szerviz a gyenge pontja az utóbbi időben :D

(#68305) btudos válasza BRIKLY (#68303) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo rossz ár/teljesítmény arányban? Lehet, de az általában azt jelenti, hogy annyival kevesebb anyag van a többiekben, csodák nincsenek, valahol spórolni kell. De megnézem, hogy mutatsz-e 2020M szintű processzorral 100 k alatt értelmes gépet a B590-en kívül.

Komolyan nem értelek, van egy Asus géped, amivel elégedett vagy, örülj neki, de nem tudom miért veszed személyes sértésnek, hogy nem ajánljuk az Asusokat a belépő kategóriában. Egyszerűen melléteszed a B590-nek, és gagyi. Rosszabb a billentyűzet, gyengébb a zsanér, és jellemzően a matt kijelző is hiányzik, bár ez ugye ízlés kérdése. Nincs közöm gyártóhoz, pusztán hobbi céllal foglalkozom notebookokkal, de pont ezért nem fogok olyan ajánlani, ami összeszerelésben, anyaghasználatban, billentyűzetben, zsanérban gyengébb, mint a konkurensek, az a célom, azért vagyok itt, hogy más is normális gépet használjon, és ne habzó szájjal hajítson be ide válogatott szitkozódásokat mert valami vackot sóztunk rá. Fogadd el, hogy a Te néhány gépre vonatkozó tapasztalatod nem ugyanaz, mintha az aktuális kínálatból látsz naponta 10-15 gépet. Örülj neki és használd gond nélkül a gépedet, ne legyél olyan mint a többi habzó szájú fanatikus, aki személyes sértésnek veszi, ha rosszat írunk a kedvenc márkájáról/boltjáról/gépéről. :R

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68306) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, meguntam hogy az asztali számítógépem "nem túl mobil" :) ezért szeretnék egy Laptopot vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában, akár még ma is
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?130-140.000Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Leginkább játékra

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?Igen, játékra, nem vagyok egy fullHD megszállott, de azért ne LOW-on keljen futtatni

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény :)
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem feltétlen muszáj
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? A lényeg a filmek miatt hogy HD kijelző
(8) Notebook tömege?Lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?Minimum 500GB tárhely, és legalább 4, de inkább 8GB memória
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)HDMI
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?Csak a játékok
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Nincs még elképzelés.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Szóba jöhet használt is

(#68307) DithenS


DithenS
senior tag

Sziasztok,az egyik ismerősöm is laptopot szeretne vásárolni a közeljövőbe,kinézett kettőt de nem tudja melyik a jobb,néha játszik tehát az erősebb VGA előnyben lenne.

http://ipon.hu/webshop/product/dell_inspiron_15_3542_14204_fekete/671515

vagy:

http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_g500_59_390528/513709

Ajánlhattok mást is szerintem,vagy is nem mondta h csak ez a kettő lehet a befutó nála.

(#68308) btudos válasza mima1017 (#68306) üzenetére


btudos
veterán

140 k és nem low játék, el vagy Te tévedve. Ott a Z510 3550M+GT740M-mel, azzal lehet úgy ahogy játszani és vége, ennél kicsit mélyebb pénztárca kell, hogy valódi játékos igényeid legyenek.

DithenS: Ennyi pénzért csodát akar, nem játszani. :N A Dell nem rossz választás, de túl sokat nem kell várni tőle.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68309) Tikakukac válasza BRIKLY (#68303) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egyik oldalon széthullott gépek sorozata a másik oldalon vélemények. Végülis igen, legközelebb kipróbálom, hogy megdicsérem a tulaj csodáját, milyen jól is választott, hátha attól majd erőre kap meg a sorstársai is. Bármi megtörténhet :B

DithenS: Ha fontos a játék és a VGA akkor asztalit vegyen, talán abból már lesz valami. 3542 is jó meg a G500 is, de ha néha játszana mondjuk jövőre is vagy utána, akkor lehet már nem fog recsegés mentesen menni a játékok menüje sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68310) DithenS válasza Tikakukac (#68309) üzenetére


DithenS
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :) Természetesen sokat utazik ezért jött noti szóba :S
Minden esetre én a DELL-re voksolnék inkább,ha jól tudom akkor 820m erősebb mint a 8570M-es VGA,bár a DELL-ben meg gyengébb a processzor,mert azért a Lenovoéba a 35w-os proci szerintem simán kenterbe veri az i7u procit is.

(#68311) kristof123


kristof123
őstag

Üdv Urak!

Egyik ismerősöm is hasonló igényekkel szeretne laptop-ot vásárolni, mint mima1017 ebben a hozzászólásában írt, de 160-180 ezres kategóriában és csak új jöhet szóba. Ezeket néztük ki: Asus k551ln xx031d, Lenovo Essential m5400a, Dell Inspiron 3537.

(#68312) Gedeon31 válasza Tikakukac (#68309) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egyik ismerősöm szekált tavaly nézzek a lányának fehér laptopot , de csak Asusba volt a legtöbb helyen jött a karácsony későn szólt ,de előbb szólt volna ,akkor se ajánlottam volna neki az Asust . Főleg úgy kollégista a leány mindig viszi hozza a laptopot.

Aztán az anyuka bement egy helyi boltba , majd Ő vesz egyet , pechemre ott voltam vásárolni én is , aztán megsértődött ,mert nem mondtam neki azt vegye meg a kinézett Asust :D

Azóta a leány már leejtette a fehér laptopját ,lett is baja :D ,mert a szín a fontos nem a jobb minőség :U

(#68313) Gery355 válasza Tikakukac (#68219) üzenetére


Gery355
csendes tag

Na igen, de kérdés, hogy Intel HD 4400 körül elmegy -e a játék. Tesztelni eddig nem tudtam, fórumokon utána olvasva ki pozitív ki negatív tapasztalatokról számolt be. Ennyi pénzt nem adnék ki látatlanra, inkább mennék biztosra.
730Mről biztosan tudom, hogy elég most, mivel az eredeti kiszemelt gépet is azzal szerelték fel, így annak utánajártam. Van 870M is 14 colon, de egyrészt megfizethetetlen, másrészt pedig megsüti a gépet.
Pontosan elmondtam, hogy mit akarok venni. Egy játékra is alkalmas gépet, amit nagyrészt nem játékra fogok használni. A T440s ennek tökéletesen megfelelt. Azt is leírtam, hogy az előző laptopom kihúzta 5 évig, úgyhogy az én szememben működik az 5 éves befektetés gondolata. A DELL E7440 egy remek gép, de nem vagyok meggyőzve arról, hogy megfelel a követelményeimnek. Miért kéne nekem gémer gépet illetve kotvány ipari hulladékot vennem? Úgy tünteted fel a piacot, mintha nem lenne rajta élvezhető alternatíva.

(#68314) Tikakukac válasza Gedeon31 (#68312) üzenetére


Tikakukac
titán

Van amikor nekem is meg kell hajolnom, ha csak fehér és lehet és csak 140k van rá mondjuk, akkor kész ez van, vigyétek aztán lesz amilyen lesz. Csak ha már valaki racionális és ezt indokként hozza fel, akkor ugyan ne üsse már a szín a minőségibbet, mert falnak megyek.

Gery355: Nekünk és 7 éve megy beállt ventivel a boros Fu-Si, akkor most lengedezzek? Ugyan.

Amit te keresel arra adatlaposan elég a T440s, ez a helyes mondat. Az meg a privát véleményem ezen kívül, hogy 300k felett vastagon illene összetákolni valami TP brand alatt, amit nem tud egy akár 200k alatti gép is minőségileg más márkában.
Főleg nem értem, hogy jelenleg látatlanban néztél egy gépet én meg látottban mondom, hogy majd megváltozik. Menj el, kajtasd fel ezeket, nézd össze. Ha utána is kell a gémer vonal, akkor köss kompromisszumot és vegyél valami mást. De ennek így zero értelme. Én is akarok valami olyat, ami 4-5 gépből kikeverhető lenne, de ha nem létezik egyben a piacon, még utólagos barkáccsal sem akkor nem tudok mit tenni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68315) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Nem vagyok annyira otthon a notebook-ok világában, de ugye ha adott egy típus, ez esetben Dell 3542 akkor az külsőre ugyanolyan, anyagot tekintve is a Celenron-tól kezdődően az i7-ig mind, és csak belsőben különböznek? Vagy vannak nagyobb eltérések esetleg? Unokatestvéremnek kell laptop, és a Dell 3542-est néztem ki neki i3-assal, de előtte megakarta nézni valahol élőben, és talált is MM-ben egy 166845-öst (i7-es verzió) ami külsőre nem jött be neki ("rücskös" a felülete :W ). Akkor az i3-as is ilyen ha jól gondolom, ugye?

Mondtam neki szedje össze amik külsőre tetszenek neki, és akkor itthon utánajárok majd melyik éri meg, de nem értem miért gond, hogy nem tükörsima, csili-vili fényes a felülete.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#68316) Tikakukac válasza Sordoran (#68315) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben ugyanaz mind.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68317) Pocok256 válasza Tikakukac (#68314) üzenetére


Pocok256
veterán

Létezik az csak nem Magyarországon :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68318) btudos válasza Sordoran (#68315) üzenetére


btudos
veterán

Ha a formavilág bejön, nézze meg az 5547-est, az ugyanaz a konstrukció, egy fokkal minőségibb borítással.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68319) tony_snow


tony_snow
tag

Sziasztok!

Pár hete érdeklődtem itt, akkor még (még) tudatlan(abb) voltam, de fel lettem világosítva, hogy 100-ért alap felhasználásra ( 0 játék ), új, viszont viszonylag minőségi laptopot hiába is keresek. Illetve talán 1 érné meg, a Lenovo B590.

Akkor teljesen elzárkóztam a használt géptől (persze, majd hülye lennék ilyen "sok" pénzért használtat venni, ugye...), de szakértő forumozó véleményét meghallgatva és a forumot olvasgatva átfogalmazódott bennem a dolog.

Tehát 100 jó magyar forintnál többet nem szánok rá, csak netre használom, illetve sorozat nézésre. Még egy tetrist sem indítok el rajta, viszont sokat fogom hurcibálni, szóval az elsődleges szempont a minősége legyen, tehát jó szerencsével 5 év múlva is működjön és ne szakadjon le a kijelzője vagy ne essen ki a csatlakozója.

Ennek fényében szerintetek Lenovo B590 vagy egy használt üzleti gép lenne a legmegfelelőbb nekem? Az sem gond, hogy ha ezekre az alap dolgokra 100-nál olcsóbban is lenne használt, de a tető az 100.000. Még talán annyi, hogy az 500 gb-nak örülnék a sorozatok miatt. Köszi előre is!

szerk: ha úgy gondoljátok egy használt üzletivel jobban járnék, akkor légyszíves ajánljatok konkrét darabot! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68320) stratova válasza tony_snow (#68319) üzenetére


stratova
veterán

Laptopsystemnél ez felelne meg az általad leírtaknak, bár 5 év nagy idő. Nekem ezzel kb. egy idős és kategóriába eső Dell E6510 a kulis gépem (4 éves), a burkolaton itt-ott meglátszik az idő és a napi hurcolás utazás nyoma, de funkcionális hibája a mai napig nincs.

Szerk.: ha nem feltétel a 15.6" akkor az asztaltársak által javasolt Dell még frissebb, szintén felső kategóriás üzleti masina.

[ Szerkesztve ]

(#68321) btudos válasza tony_snow (#68319) üzenetére


btudos
veterán

Egyértelműen használt üzleti, de a hurcolászás miatt elgondolkodnék 1-2 számmal kisebb méreten.

Ez kiváló választás.

szerk.: Az előttem linkelt gép is jó, ott még belefér a keretbe a HDD csere is (akár eleve nagyobb HDD-vel rendelve).

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68322) Khelben válasza tony_snow (#68319) üzenetére


Khelben
nagyúr

13,3-as jól hordozható gép: http://laptopsystem.hu/adatlap/14065579147848

Kicsit nagyobb, nagy felbontással:
http://laptopsystem.hu/adatlap/14056693159020

Látod, ha valaki értelmesen keres gépet, mennyi jó választ kap. De amikor 100-ból gémer gép kell fullhd kijelzővel, akkor felháborodnak, hogy nem kapnak választ :)

[ Szerkesztve ]

(#68323) Rivyan


Rivyan
csendes tag

Nos, ezekre sikerült leszűkítenem: (picit más árkategóriák, de ha radikálisan jobb a teljesítmény, akkor gyűjtögetek még rá)

1) Új: ASUS N550JK
Cpu: i5-4200H
RAM: 4 GB (12k-ért rakna bele +4 GB-ot) DDR3
Kijelző: 15,6", 1920x1080, IPS, LED, Matt
GPU: GTX 850M (2 GB, de csak DDR3-as)
HDD van benne, 500 GB
Ár: 235 ezer (plusz rammal együtt 247k)

2) Használt: Acer Aspire V5-573
CPU: i5-4200U
RAM: 8 GB
Kijelző: 15,6", 1920x1080, IPS, Matt
GPU: GTX 750M
1 Terrás vinyó
Ár: 185k

3) Használt: Lenovo Ideapad y510p (ettől félek picit, rengetegen akarnak túladni rajta, nem tudom mi lehet a gond vele)
CPU: i7-4700MQ
RAM: 8 GB
Kijelző: 15,6", 1920x1080, IPS, Matt
GPU: GTX 750M (SLI-ben van kettő)
1 Terrás HDD + 24 GB SSD
Ár: 259k

4) Új: Acer Aspire V5-573G (ebből két alternatíva is van)
a) CPU: i5-4200 U
RAM: 4 GB
Kijelző: 15,6", 1920x1080, IPS, Matt
GPU: GTX 850M
1 Terrás HDD
Ár: 213k
b) Ugyanez, csak i7-4500U-val, 241k-ért. Ahogy olvasom, nem ad akkora plusz teljesítményt az i7, hogy megérje a 30k+t.

5) Használt: Lenovo IdeaPad Y500
CPU: i5-3230
RAM: 8 GB DDR3
Kijelző: 15,6", 1920x1080, IPS, Matt
GPU: SLI GTX650M
1 terrás HDD
Ár: 165k

6) Új: Lenovo IdeaPad Z50-70
CPU: i7-4510U
RAM: 4 GB
Kijelző: 15,6", 1920x1080, LED
GPU: GTX 840M
8 GB SSD + 1 terra HDD
Ár: 218k

A szívem jobba húzna az Acer-hez, de nagyon félek az ULV-s prociktól. Itthon nem fogom használni túl gyakran, szinte mindig egyetemen kell majd projekt bemutatáshoz, térképszerkeztő, illetve office szoftverek futtatásához. De szeretném, ha pár alapabb játékot is vinne, nem kell feltétlen az ulta high, inkább medium, de natív felbontásban. Full HD alá nem akarnám adni, de ha ezek mellett esetleg van jó alternatíva, akkor bármire nyitott vagyok. Az y510p azért került bele a listába, mert ha tényleg radikálisan erősebb, akkor lehet összekapargatnám rá a pénzt. A mindennapokban max olyan játék menne rajta, mint a LoL, Heartstone, kisebb kaliberű játékok, nagyon ritkán erősebb igényűek.

Esetleg valami vélemény a fent említett laposokról?

Előre is köszi a segítséget :C

(#68324) Tikakukac válasza Rivyan (#68323) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt most szögezzük le, hogy itt már konfig szinten van pár marhaság. A lenovokban nem IPS a kijelző.

Másik véleményem: döntsd el mit akarsz. Mert LoL és HT-ra nagy kazánt venni nuku értelem, ha havonta csapsz 1 játékot az úgy kicsit erős kompromisszum.

Y510 eladásokra van pár tippem, de mindegy is.

Innen N550-et vennék, ha már mindenképpen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68325) premete válasza Rivyan (#68323) üzenetére


premete
veterán

"A szívem jobba húzna az Acer-hez" Viszonzatlan szerelem ez, az Acer szíve már foglalt, és Brno felé húz. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68326) tony_snow


tony_snow
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Teljesen egyértemű az állás, használtat veszek.
Habár a hurcolászás miatt valóban célszerűbb lenne egy kisebb gép, de az előbb sajnos nem írtam, hogy a jelenlegi fujitsu siemens-em 15,6"-os és már megszoktam ezt, max 1 mérettel kisebbet meg tudnék szokni, de a filmek és sorozatok miatt ennél kisebbet nem szeretnék. Illetve van egy nagy laptoptáskám, abba belefér a 15,6"-os :).

A méretet figyelembe véve az ajánlottak közül ez a kettő tetszik:

Lenovo Thinkpad T410 - 14,1", 320 GB - 85e

HP EliteBook 8440P - 14.1", 250 GB - 82e

Nem akarok telhetetlen lenni, de szerintetek hasonló minőségű használt gép létezik max 100-ért, ami 15,6"-os? (és még talán 500 GB is van benne? de ez csak másodlagos a kijelzőmérettel szemben)

(#68327) Rivyan válasza Tikakukac (#68324) üzenetére


Rivyan
csendes tag

LoL HT mellett néha WoW is futna rajta, amikor pl több ideig vagyok barátosnénál, illetve évente 2-3 alkalommal LAN partyra is őt vinném. Mondjuk ott sem nagyon mennek BF4 szintű cuccok. Valszeg főként Steam-es indie játékokkal játszanék rajta, ezesetben az Acer V5 jó választás lenne? (Tudom, hogy abban van mSata slot, szóval tudnám később SSD-vel bővíteni)

(#68328) btudos válasza Rivyan (#68323) üzenetére


btudos
veterán

Acerek megsülnek az ULV procival is, a Lenovo-k érdekes jószágok, azok is tudnak melegedni, a GT840M szerintem kevés FullHD mellé játszani, így maradt az Asus.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68329) Rivyan válasza premete (#68325) üzenetére


Rivyan
csendes tag

Úgy általában jó minőségűek az Acer laptopok mostanában? Nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy most melyik márka képes maradandót alkotni ilyen árgszegmensben.

(#68330) Rivyan válasza btudos (#68328) üzenetére


Rivyan
csendes tag

Az ASUS-tól azért tartok picit, mert notebookreview.com-on lehúzták a touchpadot, és mivel 80%-ban arról fogom használni, ezért nem lenne túl jó ha az gány lenne.

(#68331) btudos válasza tony_snow (#68326) üzenetére


btudos
veterán

Thinkpad T510, Elitebook 8540p, Latitude E6510 ezek az adott generáció nagyobb tagjai.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68332) Tikakukac válasza Rivyan (#68327) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez esetben nem tudom miért választod azt a gépet amit meg minden review szép nagy piros folttal mutat, mert annyira képtelenségesen rossz benne a hűtés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68333) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150 000

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
office, net, filmek

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
semmi komolyabb játék

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
ártól függ, msatás lenne a legjobb, ha nem fér bele az árba, akkor nem lényeges

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,4 15,6
matt jobb lenne

(8) Notebook tömege?
mindegy

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle jobb lenee

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500as vinyó elég, ramból 4 gigát gondoltam. optikai meghajtó előny de nem feltétel

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
fehér kellene, de ha van valami bestbuy más színben azt is szívesen meghallgatom

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak új

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

Tomikapc

(#68334) mima1017 válasza mima1017 (#68306) üzenetére


mima1017
tag

Nem aztmondtam hogy full grafon akarom tolni a játékokat, arra ott lesz az asztali gépem.

De én is ilyesmire gondoltam, DOTA 2, WoW, LoL, aztán ezek ne akadjanak. Szerintem erre elég lehet a 130-140-es kategória, de javítsatok ki ha tévedek, mostanában nem nézelődtem NB-k után.

Köszi előre is,
Mima1017

(#68335) btudos válasza mima1017 (#68334) üzenetére


btudos
veterán

Ez van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68336) mima1017 válasza btudos (#68335) üzenetére


mima1017
tag

okés, köszi a tippet, utánna nézek hogy milyen is :)

(#68337) Tomikapc válasza Tomikapc (#68333) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Ezeket néztem. A sony a legcsábítóbb, de nem tudom mit bírhat az a pentium proci. Az utolsó toshibáról mi a vélemény?

[link]
[link]
[link]
[link]

Tomikapc

(#68338) tony_snow válasza btudos (#68331) üzenetére


tony_snow
tag

Köszi szépen, megnézem ezeket is!

(#68339) whited válasza btudos (#68202) üzenetére


whited
addikt

A rádium amúgy itteni tapasztalatok alapján felejtős vagy mi az oka ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68340) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Végül G550JK lesz, dvd helyére beépítőkerettel SSD.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#68341) btudos válasza whited (#68339) üzenetére


btudos
veterán

Az a bolt, ami itthon nem létező gépeket árul, majd mikor ezt itt a fórumban leírjuk, akkor megfenyeget többünket, hogy beperel, soha nem lesz ajánlott, már csak a hozzáállásuk miatt sem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68342) tony_snow válasza btudos (#68331) üzenetére


tony_snow
tag

Sajnos ezek közül laptopsystemen csak egy Thinkpad T510 van, de mivel olcsóbb is mint a kisebbek és semmi olyasmi megnyugtató leírás nincs ott, hogy újszerű vagy hibátlan, ebből gondolom azt, hogy ez inkább használtabb féle. Úgyhogy nem ragaszkodnék a nagyobb mérethez, jó lesz az eggyel kisebb is.

Nagyon tetszik ez a HP EliteBook 8440P, köszi szépen Khelben az ajánlást, egyelőre ez a befutó.
Az a Dell is rohadtul tetszik, amit még ajánlottál meg btudos is. Azon gondolkozom lehet meg tudnám szokni a még kisebb kijelzőt is. De egyelőre inkább a HP a nyerő. Nem csak nagyobb de olcsóbb is:).

Még a Lenovo Thinkpad T410 amit ajánlottatok és specifikációk alapján versenyben van, de ami inkább a HP felé billenti a mérleg nyelvét, az a rendkívül szakmai vélemény, hogy nagyon nem jön be a Lenovo kívülről :), viszont a HP meg annál inkább. Plusz a Lenovo billentyűzete német, szemben a HP europaiával.

Igaz a HP-ben kisebb a HDD, de megkérdezem őket mennyi lenne 500-assal.

Szóval hiába több mint 4 éves ez a konstrukció, ár/érték arányban jobbat 100 alatt nem kapok, és nyugodtan megvehetem ezt, ugye? [link]
(nyilván ha nem, akkor nem ajánlottátok volna, csak magamat akarom nyugtatni, mert 4 év elég sok idő (tudom magát a gépet nem 4 éven át használták), és még minimum ennyi ideig szeretném ha kiszolgálna).

(#68343) btudos válasza tony_snow (#68342) üzenetére


btudos
veterán

Odamész és megnézheted őket, korrekt hely, segítenek is, ha kell.

Nem egyszerű a kérdés, én sem tudnék a fotelből dönteni.

premete: Azért jobb, mert a német az nem európai. ;]

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68344) premete válasza tony_snow (#68342) üzenetére


premete
veterán

Azt elmesélhetnéd, hogy milyen az európai billentyűzet, és miben jobb a németnél?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68345) tony_snow válasza premete (#68344) üzenetére


tony_snow
tag

Gondolom lejött, hogy kissé laikus vagyok e témakörben, viszont valamiért ők az egyiknél német billentyűzetet adtak meg, a másiknál európait, talán van valami differencia, ha már ők is mást írtak oda. Reméltem, hogy az európai billentyűzet esetleg angolt takar? (németül egy szót nem beszélek, ellenben angolul igen). Majd megkérdezem őket! De újra gondolva, lehet francia billentyűzet is:). Vagy akár görög!

btudos ja elcsattogok feléjük a héten, az a legtisztább, csak nem árt, ha van konkrét elképzelésem, és ha nem beszéltek le erről a gépről, az már jót jelent:).

(#68346) btudos válasza tony_snow (#68345) üzenetére


btudos
veterán

Igazából nem sok következetesség van a laptopsystem specifikáció-kezelésében (legalábbis elég vegyes az összkép), szóval bármit jelenthet az európai billentyűzet. A lényeg csak annyi, hogy minden magyar karakternek megvan a helye, így a hozzá kapott matrica felhasználásával normális magyar billentyűzetet varázsolhatsz belőle.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68347) premete válasza tony_snow (#68345) üzenetére


premete
veterán

Én nem tudom, hogy milyen az európai billentyűzet, azért kérdeztem tőled, ha már olyan előnynek írod, azt hittem tudod is, hogy miről beszélsz. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68348) Khelben válasza premete (#68347) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az európai azt jelenti, hogy nem magyar, de minden karakternek megvan a helye. Ellentétben pl. az USA billentyűzettel, ahol a bal oldali shift hosszú és nincs gomb az Í-nek.

(#68349) tony_snow válasza premete (#68347) üzenetére


tony_snow
tag

Előbb írtam, hogy bíztam benne, hogy angol billentyűzetet takarhat az európai... Mivel leginkább a német és az angol nyelv elterjedt európában. De lehet ebben is tévedek. De igazad van, lehet cirill billentyűzet. Meggondolatlan voltam, elnézést :K .

btudos köszi, akkor valójában ez nem kritérium.

[ Szerkesztve ]

(#68350) premete válasza btudos (#68346) üzenetére


premete
veterán

Nekem jobban bejön a háttérvilágításos német qwertz billentyüzet, ö,ü betűkkel, mintsem mondjuk egy szerb, cirill háttérvilágításosat felmatricázzak, amivel a háttérvilágítást rögtön kukázod. :)
Múltkor majdnem vettem egy XT3-ast, de kiderült, hogy héber a billentyűzete.....:)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.