Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68201) dani4991


dani4991
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, és elég tanácstalan vagyok. Remélem tudtok segíteni nekem!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztusban mindenképpen meg kéne vennem, mivel szeptemberben kezdődik a suli, és addigra kéne.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000 Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Játék, filmezés, netezés.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, leginkább Counter Strike menne abból is az 1.6, meg nem lenne hátrány az sem, ha esetleg valami frissen megjelent játék is elfutna segg minimumon, de azért élvezhető sebességen, és nagyjából minőségben is.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is!

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ha belefér a keretbe, akkor igen. Az sem baj ha utólag kell berakni, de akkor sincs semmi ha nem jönne össze.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15.6" kisebb ne legyen, nagyobb viszont lehet. Fényes vagy matt? Igazából mind1, mert nem tudom melyik mennyivel drágább és jobb.

(8) Notebook tömege?
Mindegy.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500 GB minimum, amúgy mindegy. 4 GB minimum. Igen.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, Teljes billentyűzet, Megbízható márka legyen (HP-ket néztem javarészt), CPU illetve GPU téren tájékozatlan vagyok melyik a jobb, mindig is AMD procis gépeim voltak és elégedett is voltam velük. Most is egy A10-es procival szerelt gépet néztem, de ha valaki azt mondja és meg tud győzni, hogy egy két magos i3-mal vagy esetleg i5-tel jobban járok hosszútávon az A10-es 4 magossal ellentétben, akkor ám legyen!

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Játékok, film ( bár nem tudom manapság mennyire CPU illetve GPU igényes egy videólejátszó :D)

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
[link]
Igazából ezzel az ajánlattal annyi bajom volt csak, hogy rákerestem a neten, és a HP hivatalos oldalán 8 GB RAM-mal írták, és találtam is egy másik webshop-ot, de csak 1 volt, ahol kapni lehetett még ezt a gépet, ott viszont a hivatalosan is leírt 8 GB-al árulták, ezért kicsit furcsa nekem az egész.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Inkább csak új, de nyitott vagyok mindenre.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#68202) btudos válasza dani4991 (#68201) üzenetére


btudos
veterán

Felejtős a gép és a bolt is, Z510 lesz a Te géped Pentiummal és GT740M-mel.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68203) Grind válasza btudos (#68202) üzenetére


Grind
tag

Ez a gép miért rossz? Ha valamibe AMD proci van az már rossz? Ennyi pénzért full hd kijelző meg stb! Nem kötekedésnek szántam csak kíváncsiságból kérdezem! :)

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#68204) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok!

A Lenovo Z510 (Pentium 3550M+ 740M) Rome 2 Total War-hoz Medium beállításnál és 768p felbontáson a 30fps-hez elég? Valakinek van tapasztalata?
Előre is köszi! :R

(#68205) btudos válasza Grind (#68203) üzenetére


btudos
veterán

Az igen, egyből megy a hangulatkeltés, honnan szedted, hogy az AMD proci a gond? :U

A gép maga egy hulladék, az anyaghasználat fele ennyiért is szégyen, ami ekkora méretben még hülyébben mutat, ráadásul ennyi pénzért FullHD kijelző finoman szólva gyanús, nem véletlenül van rossz híre a boltnak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68206) Tikakukac válasza Grind (#68203) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valamiben AMD proci van az amiatt lehet csak rossz? Logikád alapján, ami ugye nettó baromság.

Ha kérdezed akkor ne válaszold meg a kérdésed. Ez egy kupac fos, menj el nézd meg micsoda minőségű dombocska szemetet kapsz ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68207) Grind válasza btudos (#68205) üzenetére


Grind
tag

Nem feszültség keltés volt a célom, csak megkérdeztem semmi rossz szándék nem volt bennem! Azért gondoltam, hogy az AMD proci volt a gond, mert hetek óta olvasom a fórumot és aki AMD procis gépet linkel az legtöbb esetbe Inteles ajánlást kap! Emiatt mertem feltenni a kérdésem!

Nem tudtam, hogy ez milyen minőségű gép csak a linkelt gépet láttam és úgy tűnt eléggé egyben van főleg ennyi pénzért! Elnézést a tudatlanságom miatt! :R Tényleg nem a hangulatkeltés volt a cél!

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#68208) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok! A húgom egyetemre megy így esedékes egy laptop vásárlás a számára. Nincsenek nagy elvárásai : film, office, böngésző, esetleg böngészős játékok. De kitöltöttem a kérdés sort is a biztonság kedvéért. A kérdésem az lenne hogy amit kinéztem az mennyire bírná az ilyen minimál használat mellet. Köszönöm a gyors válaszokat!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár héten belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100k

(3) Felhasználási kör?
office, facebook, filmek, böngésző

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
teljesítmény

(6) Szeretnél bele SSD-t?
nem

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
matt

(8) Notebook tömege?
lényegtelen

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélkül

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
RAM : 2-4 gb (attól függően hogy mennyi szükséges)
Hdd : max 500 gb

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
nem valószínű hogy sor kerül ilyenre

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

Ez a kiszemelt, de ah ez nem megfelelő arra a minimális célra akkor lenne a másik jelölt is
http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_11968

egyéb alternatíva :

http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_11899

(#68209) btudos válasza Russel009 (#68208) üzenetére


btudos
veterán

Egyel erősebb B590, szerintem ez a legértelmesebb 100 k-ig.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68210) Russel009 válasza btudos (#68209) üzenetére


Russel009
csendes tag

Értem, közben alaposan beleástam magam én is a témában és még egy ASUS gépet találtam,

http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/asus#pid_13193

bár erről a márkáról elég sok rosszat hallottam. Vagy még talán Acer is szóba jöhetne, de azoknál a hűtésre panaszkodtak, ami egy "ágyból gépezős" életvitelt lehet nem bírna sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#68211) btudos válasza Russel009 (#68210) üzenetére


btudos
veterán

Felejtsd el, belépőszinten a Lenovonak van nagyjából értelmes gépe, a többi kuka.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68212) Chaser válasza btudos (#68209) üzenetére


Chaser
titán

+1

szerk: A privátban állandóan segítséget kérőeket megkérném hogy ne...nincs kapacitásom napi 20-30 emberkének személyre szólóan válaszolgatni. Köszönöm a megtisztelő bizalmat de erre a fórum való :R amikor van szabad kapacitásom segítek, amikor nincs akkor privátban sincs...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68213) Tikakukac válasza Chaser (#68212) üzenetére


Tikakukac
titán

Csatlakozom. Főleg ne legyen senki besértődve, mert ha írok azt 2 hét múlva teszem. Ha így dobta a gép ez van. Ha jutalékot fizetsz, garantáltan 10 perce belül írok, addig meg szabadidőből megy, a kocsit nem mossa le meg takarítja ki a macskám, így nekem kell. Prioritások ugye.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68214) Chaser válasza Tikakukac (#68213) üzenetére


Chaser
titán

Igen a besértődés a másik..de akik privátban kérnek gondoljanak bele, ha rajta kívül csak 5-10 ember talál meg ezzel a témával aznap és chat szinten kell válaszolgatnom az mennyi idő. Pláne amikor sokkal több. És azon felül ott vannak a kötelező körök meg az ismerősök, akik miatt főleg itt vagyok.
A fórumban megmarad minden, van kereső, aki játék témáról érdeklődik net tele van tesztekkel, én már leginkább csak női mellekkel szeretek játszani, azoknak ismerem a gépigényét, másnak nem igen...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68215) Gery355 válasza Tikakukac (#68197) üzenetére


Gery355
csendes tag

Diszkrét VGA és ultraportable kategóra szűk találkozásánál azért van néhány gép.
Viszont néhány év múlva Intel HD 4400 Mobile semmire nem lesz elég. Előző notim (Acer Aspire 3810TG) dedikált kártyával 2009 óta szolgált. Szeretném ha az újtól se kéne hamarabb megválnom.

(#68216) Gery355 válasza Pocok256 (#68200) üzenetére


Gery355
csendes tag

Köszönöm!

Kiszúrtad az egyetlen helyet, ahol még árulják. Őt akartam volna venni eredetileg is, de nem találtam senkit, aki forgalmazza. Remélem ők se véletlenül felejtették kint :)

(#68217) Tikakukac válasza Gery355 (#68215) üzenetére


Tikakukac
titán

Van néhány gép, hogyne volna. Csak mindig ott a de.

Viszont néhány év múlva Intel HD 4400 Mobile semmire nem lesz elég.

Na kérem a jósgömbödet. Én viszont mondok tényeket. A 4500MHD 6 évvel ezelőtt is tökéletes volt arra amire kitalálták és a mai napig is tökéletesen visz mindent, amit a neten találsz (igen én is tudok dolgokat amibe belereccsen az asztalim is, de ez <1%). Tehát a semmire sem elég az elég nagy botor kijelentés, főleg, hogy itt most már valóban kraftos dolgokról van szó, nem integrált dekóderek összességéről, mint kb régen.

A diszkrét GPU-d mit is tud most? Azt amit egy tök alap integrált is, mert játékra ezt sem használod, minden mást meg visz mindkettő. Szóval én tökre megértem aki akar rendes külön kártyát is, de ott indok legyen, ne maszatolás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68218) Gery355 válasza Tikakukac (#68217) üzenetére


Gery355
csendes tag

Indokot kérsz?
Régi notim diszkrét kártyája viszi a League of Legendset. 5 évvel ezelőtt nem volt League of Legends. 5 év múlva mi lesz? Nem tudom. Jóslás --> 5 év múlva elég jó lesz nekem az a diszkrét kártya.
Főleg nem játékra fogom használni a gépet, de mint leírtam, ott van a pakliban. És ott meg fog akadni az integrált kártya. Ha most még el is viszi küszködve, pár év múlva nem fogja.
Ennél komolyabb érvem nincs. Hosszú távra tervezek és nem akarok falakba ütközni. Abban mindenesetre igazat adok neked, hogy a semmire sem erős kijelentés volt :)
Ha nem kéne a diszkrét kártya valószínűleg sony vaio pro-t vennék a maga 1 kilójával.

(#68219) Tikakukac válasza Gery355 (#68218) üzenetére


Tikakukac
titán

Maszat tehát pipa :B Ha most megy egy játék az 5 év múlva is úgy fog menni, a játék nem erősödik fel a kártya nem gyengül. Stagnál. Az új játékhoz meg olyan hardver kell amit nem ismerhetsz, innen jön a kövi pont.

Ha most akkor nem tudod akkor honnan is tudod, hogy elég-e egy 740M szintű most? Miért nem 750M, az még biztosabb. Vagy 850M? Vagy 850M SLI? És akkor a talánra veszel egy gémer gépet körülbelül, vagy egy olyan kotvány ipari hulladékot, amit az év 350 napjában kell elviselni, mert a maradék 15 napban kellene játszani. Ez így nem megy. Ha most csak az jut eszembe, hogy 5 év alatt lazán dupláztuk az akksi időket, akkor ekkora távra lehet nem is fektetnék be 1 gépet.

Sonyt support miatt biztosan nem vennék ilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68220) jasohn


jasohn
tag

Sziasztok, új gépet szeretnék vásárolni az eléggé régi (7éves) Asus F7f-em helyett.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy, maximum két héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
300-320 ezer HUF
(3) Felhasználási kör?
ACAD Civil 3D, kis játék, Word, Excel, film nézés, böngészés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Igen, de nem fő profil. MMO-k, Diablo 3-at kipróbálnám és általában autóversenyzős játékok. Mivel FHD kijelzőt szeretnék, ezért natív (FHD) felbontáson játszanék, közepes esetleg magasabb részletességgel.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Ha kell választani akkor a teljesítmény, de 60-40 arányban.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
(I)Igen, mindenképpen, egy Samsung 840 EVO (120 Gb) néztem.(/I)
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6", FullHD, mindegy hogy fényes vagy matt
(8) Notebook tömege?
nem számít
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nem számít
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
(I)Szeretnék a gépbe SSD-t, de csak utólag, mivel horribilis ára van előre szerelve, így az eredetileg gépben megvásárolt HDD-t szeretném egy külső USB 3.0-s keretbe tenni, amúgy a mérete nem nagyon számít. (/I)RAM szerintem 8 GB, ODD nem feltétlen kellene bele.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Billentyűzet háttérvilágítás, ha lehetne benne az jó lenne és ne legyen gamer gép piros világítással és csicsa designnal.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
ACAD Civil 3D, AutoCAD 2012
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot!
E között a két gép között vacillálok.
[link]
[link]

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.

Köszönöm a segítséget.

(#68221) Pocok256 válasza Tikakukac (#68219) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem akarok nagyon bele wau wau de a Lol szintű és típusú játékok napról napra fejlődnek és nagyobb lesz a gépigénye.Érthető hogy valamennyire fel akar készülni rá. A740m es vga pedig korrekt cucc ilyen téren tuti elég lesz még jó ideig.Míg az integrált szutyok játék szempontjabol ott tart most hogy mimdent minimumon épphogy képes vinni. Szóval kifejezetten nem előre mutató dolog. Meg kell érteni hogy valakinek mások az igényei amik logikusak és érthetőek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68222) HoaryFox válasza jasohn (#68220) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az Asus jó gép, csak a bővíthetősége kicsit (nagyon) macerás, tehát az SSD annál elég bonyolult megoldani.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#68223) Pocok256 válasza jasohn (#68220) üzenetére


Pocok256
veterán

Dellem van megvagyok vele elégedve nagyon jó gép de ha nem kell a kiemelkedően magas akkumulátor idő akkor az Asus sokkal jobb választás.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68224) jasohn válasza HoaryFox (#68222) üzenetére


jasohn
tag

Szia, mit értesz a nehéz bővíthetőségen?
Szedtem már szét pár notebook-ot és desktop gépeket is szereltem párszor és van torx T5-ös csavarhúzóm is.

Pocok256:
Nem kell a magas akkuidő, szinte csak bedugva használnám, max 1 óra lenne amikor akkuról kellene mennie.

A boltról mit gondoltok, megbízható, van e esetleg az Asus N550JK raktáron máshol is Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#68225) Pocok256 válasza jasohn (#68224) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebben az esetben a te géped az Asus n550jk lesz. A bolt ahol kinezted teljesen korrekt.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68226) jasohn válasza Pocok256 (#68225) üzenetére


jasohn
tag

Esetleg valami alternatíva még a dell-en kívül?

(#68227) Chaser válasza jasohn (#68226) üzenetére


Chaser
titán

Asus, dell, jókat néztél. Dell sztem durván túlárazott, gyakorlatilag egy normál i5 van benne 300k-ért átnevezve ulv i7-re. DVD nincs, nem tudsz helyére mást rakni, szomorúbb hogy msata sincs.
Asusból a win nélküli verzió 230-240k volt amikor volt, de lehet újra raktáron, nem néztem. Viszont abban IPS van, dell passz, de ott valszeg nem.
Lenovo y510p még esetleg. 1 vga-s verzióban olcsóbb, SLI-vel k:vad i7-tel 280k pl itt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68228) Pocok256 válasza jasohn (#68226) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesítményben ő még alternatíva.
klikk

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68229) premete válasza Tikakukac (#68197) üzenetére


premete
veterán

A 3G kártyánál azért álljunk meg egy pillanatra, mert ezeknél az új e7xxx-eknél utólag már nem olyan egyszerű, mint a 6xxx-eknél volt, hogy ~10K-ért bele a kártya, és kész: a 7xxx-ekben ha nincs kártya, nincsenek a fedélben antennák sem, új fedél, belevaló wwannal ~50K; ha eleve wwanos kivitel, akkor árban nem nagyon látszik meg (akinek most van lehetősége, például wwanos e7240, rendesebb cpuval (i4300u) most megvan a Dell UK outletből refurbished ~190, nem fefurbished ~205 ezer HUF kuponkóddal UK ingyenes szállítással).
Az e7440-esnél van mégegy csavar, ha nem az 5mm-es hdd-vel veszi valaki, akkor a msata ssd elfoglalja az egyetlen minipcie helyet, és a normál, 2.5"-os cuccokhoz külön csatit kell szerezni, tehát itt a hdd-s a jobb, annak a helyére mehet az ssd alapból, és ott a minipcie üresen.
Jó, bele lehet tenni egy régebbi wwant, feleannyiért, de akkor a sebesség is kb. a fele lesz, éppen tegnap teszteltem centire ugyanott a 6430u-ban a dw 5560 tudott max. 15 mbps-t le, ~3.5 mbps-t fel, kicseréltem a kártyát dw 5570-re, és ez lett:

Pestről nem is beszélve, ott a dw 5570-esen a mobilnet aláz sok vezetékes netet. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68230) Pocok256 válasza premete (#68229) üzenetére


Pocok256
veterán

Sokra megyünk a nagy sávszéllel ha 1 giga 2k ... :'( Én is sokra megyek a 4 g mmel meg a 50 megás downloadommal teloba ... mire véget ér a speedtest lemegy a 500 megás keretem :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68231) premete válasza Pocok256 (#68230) üzenetére


premete
veterán

Alapból az 1 GB 414.- Ft-ra jön ki, ha az éjszakait is beleszámolom, akkor az 1 GB 44.- Ft.-ra :)
Bárkinek elérhető, nyilvános tarifa.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68232) Pocok256 válasza premete (#68231) üzenetére


Pocok256
veterán

hol merre ? :D Max külön kártyával.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68233) premete válasza Pocok256 (#68232) üzenetére


premete
veterán

Te miről beszélsz, a Dell Wireless 5570-es mellé akarsz még egy kártyát tenni?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68234) Pocok256 válasza premete (#68233) üzenetére


Pocok256
veterán

Nope én csak általánosságban beszéltem, hogy drága a mobilnet. Ergo telefonhoz mellék szolgáltatásként. Külön csak netre vett simmel már úgy ahogy okés. De még mindig nevetségesen drága ha valaki nem hajnali 1 kor akar netezni :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68235) premete válasza Pocok256 (#68234) üzenetére


premete
veterán

Csak amire válaszoltál, az nem telefonos net, és nem okostelefon topikban vagyunk. :)
A drága is relatív, napi ~120 forint, annyiért nem kapsz se fél kiló kenyeret, se egy pohár sört, de kb. ennyivel többe kerül 1 liter benzin is a "rezsicsökkentés" óta. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68236) ZavaBalazs válasza Pocok256 (#68228) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

illetve Chaser, az y510p javaslatra, ezt nem olvastátok?
"ne legyen gamer gép piros világítással és csicsa designnal."

jasohn: igazából ha se ODD nem kell, se nem akarod a HDD-t is gépen belül tartani (nekem pl végül ez zárta ki a 7537-et, és döntött az n550jk mellett - az árat leszámítva) akkor mindkettő jó lehet neked.
az akkuidő azért alkalmanként jól jöhet, nekem az előző gép másfél órás üzemideje után hatalmas előrelépésnek tűnt, hogy az asus bír 4-et, és nem kell kb a wcre is töltővel menni... de a tegnapi 14 órás vonatutamon nem bántam volna, ha 7537-em van és nem kell egy órát hisztizni a csak románul beszélő kalauznak, hogy még mindig nem folyik az amper a csatlakozóból :D

az oké, hogy van torx5-öd, de állítólag nagyon könnyű elbaszni a meneteket az n550ben, még akkor is, ha odafigyelsz nagyon, épp ezért pl a laptopszalon is már levette a ram bővítés / ssd bővítés opciót, és a hivatalos álláspont szerint (csak?) a fixdirect bonthatja meg a gépet. persze ha visszamegy probléma nélkül, azt nem fogják észrevenni, matrica nincs rajta.

szerintem nagyon egyikkel se fogsz mellé, de ha a HDD+SSD egyszerre a gépen belül nem kell, és tűröd/bírod a csillogós kijelzőt, akkor lehet inkább a dellt venném a helyedben (mint n550jk tulaj mondom), azért mégis összébb van az rakva mint ez, hiába unibody alu a palmrest az asuson is, az alsó borítás nem a legjobb (és művel érdekes dolgokat néha a borítás-ODD találkozási pontnál), a hátlap is horpadósabb a dellhez képest, meg arra van +1 év gari.
persze ez csak akkor, ha még fellelhető 285 körül a 7537-ből a fullos verzió, illetve ha nem elég a legalapabb, 230-240 körüli 500 hdd - 4(+4) ram verzió.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#68237) Pocok256 válasza premete (#68235) üzenetére


Pocok256
veterán

Igazad van :R
A "rezsicsökkentés" ről és a magyar kormányról is megvan a véleményem csak azért nem mentem még ki külföldre dolgozni programozóként mert még van egy kis türelmem, de nem sok kell, hogy elrúgják a pöttyöst ... szívesen leadnám a magyar állampolgárságom és vennék fel valami értelmesebb nyugatit...és ha így folytatják ez meg is fog történni... Na de off vége.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68238) Chaser válasza ZavaBalazs (#68236) üzenetére


Chaser
titán

Ezt nem láttam valóban. Világítás gondolom kikapcsolható. De legalább össze van rakva meg van 3 év gari, asusra csak kettő...igaz ott meg van IPS. De ha magamnak venném és mindkettő 280k lenne y510p-t vennék egyértelműen. Haswell i7, SLI...igaz a 2. kártyát eladnám:D kijelzőt meg cserélném ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68239) ZavaBalazs válasza Chaser (#68238) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

attól hogy kikapcsolod a bill. világítást, még mindig úgy fog kinézni a laptop, mintha az ördög designolta volna személyesen... :P valamiért minden gamer laptopnál kötelező a "gonosz" kinézet, gondolom erre gondolt a kolléga, hogy ezt kerülné.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#68240) Tikakukac válasza Pocok256 (#68221) üzenetére


Tikakukac
titán

WoW-ot ismerem/tem, ott nem tudtak akkora léptéket ütni a graffal, hogy ne érte volna be sokkal hamarabb a vidkair osztály és lenne tisztán CPU limites mint állat.
Kövi gond, hogy megint az van, hogy akkor mekkora vidkarit vegyen? Meddig erősödik? Tekintve, hogy a választék kb. nulla ilyen téren annyira nem lenne nehéz dönteni csak hát na.

premete: Teljesen mindegy, mert ő nem akar mást venni, csak T440s-t, ha tekegolyó hull az égből akkor is. Más kérdés, hogy nem képről megnézve ez változna, de ez ellen tényleg nem tudok tenni semmit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68241) Pocok256 válasza Tikakukac (#68240) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem élőben is tetszett a gép sőt a billjét egyenesen imádtam. Mondjuk ezek a kissé mélyedéses billek amúgy is a gyengéim :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68242) Tikakukac válasza Pocok256 (#68241) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor egy előző generációs gép árán adsz frissebbet és így sem tudod eladni, akkor jól mutatja mi a probléma. Miután kézbe vettem sikoltozva dobtam vissza, jobb helyen van az ott. Mondom biztos rájöttek, hogy a recsegős T430 után kéne valamit csinálni...megnyomom bal oldalon reccs-reccs. Köszönjük szépen, máris pirítok 3-400k-t ezért, hát persze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68243) whited válasza btudos (#68211) üzenetére


whited
addikt

Szia, csak pusztán mert érdekel és nem kötözködni akarok, miért van ez ?
Mármint, hogy lenovo a belépőszint a többi pedig ilyen árban felejtős?
Ha lehetne még egy kérdésem, nemrég itt olvastam, hogy 200k alatt Asus kiesik, mit nem tud 200 alatt amit felette igen ? :R :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68244) BRIKLY válasza whited (#68243) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ezzel kapcsolatban én átmentem itt egy vitán kb másfél éve. Kb annyi a lényeg,hogy egy "olcsó" Asus gyenge műanyagból van,egy lenovo meg erősebből,esetenként fémből. Tehát ha egy Asus gépnek rátenyerelsz a tetjére vagy a billentyűzetre,akkor látványosan hajlik a műanyag. Ha mindkettőt földhöz vágod,az Asus talán szétesik vagy sérül/törik,a lenovo talán nem... Én akkor nem hallgattam az itteni ajánlatokra,és vettem egy Asus X55V-t. Előtte persze megnézegettem egy lenovo gépet is a boltban,és a két gép közti külömbségből arra jutottam,hogy a Lenovonál nem feltétlen a minőségért kell többet fizetni gyengébb hardverért is,hanem a név miatt..Az Asus gépem köszöni szépen,azóta is jól van,én pedig teljesen meg vagyok vele elégedve. Persze lehet ez csak azért van így,mert vigyázok rá..

Bocs mindenkitől,nem akarok vitát robbantani,csupán leírtam a véleményem. Azt hiszem azt szabad.

[ Szerkesztve ]

(#68245) Tikakukac válasza BRIKLY (#68244) üzenetére


Tikakukac
titán

1 valamit nem fizetsz meg Lenovonál: a nevet :DDD Amit te keresel az mondjuk a Sony és Apple, na ők bármit beáraznak bármennyire.

X55V ahogy nézem klasszik Asus zsanéros, szerezz addig műanyag elemet és zsanért amíg van, 3 éves kor után valahogy kifogynak a raktárkészletek :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68246) Leleményes válasza Pocok256 (#68237) üzenetére


Leleményes
tag

Bátyám kódol Londonban, évi 60000, számolj. :DD

(#68247) syl5


syl5
őstag

Hol érdemes megvenni a kiszemelt gépet?
Pár ws-ot, bolthálózatot mondanátok?

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#68248) btudos válasza syl5 (#68247) üzenetére


btudos
veterán

Laptopszalon, USAnotebook, notebookspecialista, mysoft, ipon, edigital, laptop.hu, notebook.hu, notebookzone a teljesség igénye nélkül.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68249) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Hello.

Ennyiért ez megéri? (Minőség és szerviz előtérben)

Dell 3542

Mindennapi munkához kellene, nem nagyon lenne hordozva, Internet, Office, és ennyiben ki is merül a használati kör.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#68250) Pocok256 válasza drmazsi (#68249) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen.
Mondjuk ha játszik a használt garis gép akkor jobbat kapsz ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.