Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68501) Kriszti D válasza Tikakukac (#68496) üzenetére


Kriszti D
csendes tag

pont azért, hogy valaki valami okosat mondjon nekem

(#68502) Khelben válasza XFoxyX (#68498) üzenetére


Khelben
nagyúr

A tökéletes gép számodra.

(#68503) Tikakukac válasza Kriszti D (#68501) üzenetére


Tikakukac
titán

Téma összefoglalót töltöd és csapatjuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68504) tipuka válasza Tikakukac (#68503) üzenetére


tipuka
addikt

Akkor kérlek rám is szánjatok időt. :D Hsz-em (#68473). Ha kell akkor máshogy fogalmazom meg, hogy nektek könnyebb legyen, de igyekeztem pontokba szedve mondani így is.

[ Szerkesztve ]

(#68505) zsoltee10 válasza Tikakukac (#68471) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi szépen, akkor első körben utána olvasok az Asusnak. Jól gondolom, hogy erről az Asusról beszéltek itt a topicban, hogy égen-földön nincs hazai nagykerben?

(#68506) premete válasza tipuka (#68486) üzenetére


premete
veterán

Az neked is jó lehetne éppen, vagy Alfánál van egy e7240-es, illetve van e6440-ese is, de e6230-asa is van.
HP 8470 sem rossz, ahogy a Thinkpad x220, T420 sem. Szóval szubjektív sorrendben a fentiek.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68507) tipuka válasza premete (#68506) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm, de tudom mik vannak alfánál, nincs nála semmi nekem való. Vagy 200k felett van, vagy kicsi, vagy alig van rá gari (2-3-4 hónap az szerintem nagyon kevés), vagy én érzem drágának nagyon, szóval hagyjuk kérlek az ő kínálatát. (Nincs bajom Ő vele, félre ne értsél, csak nem nekem való az a bolt. egyedül a HP 850 lenne szuper tőle az én számomra, de az megint túl lő több tízezerrel a keretemen)

Tehát maradjunk a megadott keretemnél, lehet nem írtam, de a garira szükségem van. :)
Egy csomó laptopot felsoroltam összeszedetten és nem csak úgy beszúrtam ide poénnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#68508) halkow


halkow
őstag

Valami jó olcsó megbízható gamer gépet tudnátok ajánlani :)

És mit tartsak szem előtt ha keresgélek azt tudom hogy az a leg erősebb az i7 proci meg vannak a jó nvidia gpu-k

Alcatel onetouch idol2s the king

(#68509) Kriszti D válasza Tikakukac (#68503) üzenetére


Kriszti D
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Augusztus.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Kb. 140-150e ft.
(3) Felhasználási kör? Net, film, office.
(4) Játékra használnád-e? Alkalmanként.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség, időtállóság, akku
(6) Szeretnél bele SSD-t? Nem feltétlenül, de jó, ha van.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15.6, ne tükröződjön
(8) Notebook tömege? Jó lenne, ha minél könnyebb, mivel hordozni fogom.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Windows 8-cal
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Minimum 500gb, DVD író
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Webcam mindenképp.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem sűrűn.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! még nem néztem ki magamnak egyet sem
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Mindenféleképpen új.

Egyébként egyszer már töltöttem feljebb :D

[ Szerkesztve ]

(#68510) laszlobak válasza tipuka (#68473) üzenetére


laszlobak
tag

Felsoroltad a legjobb minőségű gépeket 200k alatt (csak az utolsó 2 lóg ki a sorból), úgy emlékszem, ezeket mind úgy ajánlották neked, tehát a megfelelő segítséget, figyelmet már megkaptad.

Van egy pár elméleti kisebb tévedésed (a Z510 kijelzőjének talán a fényerő ez egyetlen erőssége,
a HP 8750M-je simán lenyomja az iPON teszje alapján (i5-xxxxM-mel) a GT 740-et,
viszont - pont a HP (korábban) kékes árnyaltú kijelzője nem tetszett sokaknak,stb, stb.) - de tök mindegy, ha neked „bejön” a HP kijelzője, vedd meg azt, – bármelyiket választod, nem nyúlhatsz nagyon mellé.

Tehát további tépelődés helyett menj el a kiválasztott boltba, és nézd meg élőben azokat is, amiket még nem láttál. Magadnak kell eldönteni, hogy Neked a bill. világítás a fontosabb, vagy a FHD képernyő, vagy a k.erős videokártya, és vedd meg, amelyik a legjobban tetszik és ami a legfontosabb a számodra.

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#68511) kiscsanyo


kiscsanyo
csendes tag

Szép estét!
Laptop vásárlás előtt állok és ehhez szeretném segítségeteket kérni. Ami fontos:
- Dell párti vagyok a 3 év garancia miatt, de a laptopszalon.hu-n most van +1 év minden laptopra, tehát más is szóba jöhet (pl. lenovo)
- Nem játékra kell, nem játszom! Viszont szeretném, hogy 3 év múlva is azért elfusson rajta egy-egy program. (Idén a suliba kellett virtualizálnom, de azthiszem már nem lesz). Nem tudom milyen programokat kellhet majd használnom (gazdaságinformatikus hallgató vagyok, még elég zöldfülű).
- SSD-re nem hiszem, hogy lenne pénzem most.
- Kijelző méret 14 vagy 15.6
- Nem kell oprendszer
- 200-220 ezer ft. a max összeg, amit kitudok adni.

Ezeket néztem ki:
1.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5547_Intel_Core_i7_4510U_8GB_1TB_ATI_Linux_Ezust_DLL_5547_166972_12374.html

AMIT HALLOTTAM: Radeon kártyák szoftveresen nem olyan jók, mint a Geforce kártyák. Driveres bajok (elcsíptem egy mondatot az egyik üzletben, ezért nem akarok hülyeséget mondani).

2.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_7537_Intel_Core_i5_4200U_6GB_500GB_NVIDIA_Linux_Ezust-aluminium_DXHU272312688_11255.html

AMI DILEMMÁT ÁLLÍT: Félek, hogy kevés ez az i5 és kb 3 év múlva már nem lesz az igazi.
FÉMHÁZ gyönyörű.

3.
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Vostro_5470_Intel_Core_i7_4510U_4GB_1TB_NVIDIA_Linux_Grafitszurke_DLL_V5470_167661_13158.html

KEVÉS RAM (utólag bővíthető)

Előre is köszönöm a segítségeteket, érveiteket!

(#68512) Chaser válasza Kriszti D (#68509) üzenetére


Chaser
titán

Kaptál választ is. 150k-ból ne akarj játszogatni ha W8-at is veszel a géphez. Z510 pentiumos + W8 licensz belefér 150k-ba, flashes hülyeségekkel tudsz vele játszani. Matt, viszonylag könnyű.

laszlobak Nehéz eset a srác...:D ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68513) tipuka válasza laszlobak (#68510) üzenetére


tipuka
addikt

Ezeket nem nekem ajánlották, hanem úgy olvastam a fórumot és néztem a teszteket, utána választottam ki ezt a párat, az üzleti laptopok terén megkaptam, de a kommersz laposok körül viszont nem.
Ha lenne lehetőségem csak besétálni a boltba és megnézhetném őket mind élőben Szegeden, már megtettem volna és nem ide irkálnék. (most 5 laptopot rendeljek le bontassam ki és nézegessem a képernyőjét freedossal ?! - ki is paterolnának gyorsan a boltból)
Média Markt-ban voltam és ott az általam említett 2 lapost láttam egyedül, a többit sajnos nem, csak ilyen olcsó valamik és a szokásos Macbookok... de azt le is írtam. Én élőben full fényerőn nem ezt érzékeltem, hárman is megnéztük a Z510-et és a G500-as szériát. Akkor az egy olyan darab volt, ami viszonylag alacsony fényerővel bír. Ezért kérek itt segítséget, akik látták is a felsorolt típusokat, hogy 3 évig ne üssem a fejem a falba utána, mert nem tudom hol ezeket megnézni, pedig nagyon jó lenne, mert pár napja már aktuális a téma.
Nem sértegetésnek szánom, félre ne érts, de így már érted, miért ide írok.
Elég lenne már az is, ha leírnátok a tapasztalatokat a többihez képest, aki már találkozott vele vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#68514) laszlobak válasza halkow (#68508) üzenetére


laszlobak
tag

Mennyire legyen olcsó, és mennyire legyen gamer (milyen játékokat játszanál, évjárat)?

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#68515) laszlobak válasza tipuka (#68513) üzenetére


laszlobak
tag

Ne haragudj, segíteni BÁRKI segíthet, de helyetted SENKI nem dönthet!

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#68516) tipuka válasza laszlobak (#68515) üzenetére


tipuka
addikt

Nem azt várom, hogy helyettem döntsetek, hanem, hogy segítsetek dönteni, ha nem így jött le, akkor elnézést, a fogalmazásom nem a legjobb, azt bevallom.

(#68517) laszlobak válasza tipuka (#68513) üzenetére


laszlobak
tag

Egyébként, ha meg ezeket Te vadásztad össze, gratu, már csak DÖNTENED kell!

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#68518) Roshon


Roshon
csendes tag

Sziasztok
http://www.digiprime.hu/laptop/acer-laptop-akcio/acer-aspire-v3-772g-16639-elado
Ezt a laptopot néztem ki
Van valakinek valami tapasztalata ezzel,hogy mennyire jó?, vagy a webshopról?
Esetleg, tudnátok valami jobbat max 210 ezer-ig?
Filmnézésre és néhány játékra kellene,mint az Aion vagy a World of Tanks
Köszi

(#68519) patkányevő


patkányevő
csendes tag

Sziasztok! Mostanában szeretnék laptopot venni, valószínűleg 1 hónapon belül. A keretösszeg: 180 ezer forintom van, de ez minden spórolt pénzem, ha az igényeim megfelelnek egy 100 ezer forintos szintnek, akkor annyit költök rá. Mindenekelőtt átlagfelhasználás: internetezés, zenehallgatás, filmnézés + zene stúdiózás. Talán játék is, azonban csak az a lényeg, hogy úgy-ahogy fusson, de ez nem szempont. A legfontosabb a minőség, ezért is célirányosan üzleti notit keresek. Nem tudom hogy szeretnék-e bele SSD-t. Talán, de ha nincs az se baj. A kijelző mérete mindegy, de mivel ez a gép lesz a jövőben is az egyetlen gépem, mindent ezen fogok csinálni, nem baj ha nem 14". Viszont a tömeg minél kisebb, annál jobb, de ez sem sorsdöntő szempont. OP rendszer mindegy, hiszen ha használtat keresek, akkor úgyis adják vele, ha meg nem olyat adnak, felhúzom én ami kell. Legalább 4 giga ram legyen, a tárhely mindegy, ígyisúgyis elég. Webkamera jó lenne, de ha nincs hát az se baj, ugyanígy nagyon örülnék a hdmi-nek, de ha nincs nem gond. Akksi idő azonban fontos, minél több legyen, legalább 4-5 órát bírjon. Ne melegedjen, és ne legyen hangos. És a gép maga legyen masszív, ne recsegjen-ropogjon összevissza a műanyag.

Eddig ezt ajánlották nekem, nagyjából tetszik is, és még ezt .

Igazából pénztárcakímélő okok miatt inkább csak a használt gépek érdekelnének. A probléma ami miatt a segítségeteket kérem az, hogy egy őskövület laptop -ot használok már 6-7 éve, és néha úgy érzem, hogy egy sima thinkpad T400-asnál többre nincs is szükségem, azonban néha elfog az érzés hogy most megveszem a lehető legjobbat, és majd akkor nagyon jó lesz. Ti értetek hozzá, hogy érdemes ezt az egészet csinálni, adni-venni a laptopot, vagy befektetni egy drágábba, vagy az is lehet hogy ezek alapján amiket fent írtam nekem az igényeim nem is olyan nagyok hogy több 100ezret költsek rá.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#68520) Pocok256 válasza tipuka (#68516) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát őszintén megmondva én láttam azokat a gépeket amiket felsoroltal és bár vállalom, hogy elfogult vagyok de a z510 messze köröket ver mindre. Én messze az összes laptopom közül azt imádtam a legjobban. Iszonyat jó osszeszereles, mellé iszonyat jó hűtés és teljesen balansz belső. Talán ha 750m el lenne szerelve akkor mindem idők legjobb gépe lenne.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68521) tvamos válasza kiscsanyo (#68511) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha beleferhet a keretbe, egy latival jobban jarsz. Mondjuk ezzel: Dell Latitude E5430 laptop.
Egy Inspiron, vagy Vostro 3 ev mulva nem lesz az igazi mar...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68522) Kos48


Kos48
újonc

Hello fórumozók!

Laptopvásárlás előtt állok, olyannyira hogy már meg is rendeltem ezt a gépet az oly annyira méltatott RADIUM-ról: http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/asus-n550jk-cn126.html
de viszont még nem fizettem ki (előre utalás)

Ahogy egyre jobban olvasgatom a topikokat azt látom, hogy szinte mindenki szidja a Radium-ot (szürke import gépek, billentyűzet átmatricázás, lassú kiszállítás miatt) bár igaz szép számban találok a neten elégedett kommenteket is... szóval most nagyon elgondolkoztam h mit csináljak, visszamondja e és rendeljek egy másik, közvélemény szerint megbízhatóbb webshopból?!

Szóval kérlek világosítsatok fel hogy hogy is van ez?! most akkor egy "felmatricázott" billentyűzetű külföldi (német, vagy nem tudom honnan hozzák) gép nem egyenértékű egy magyar piacra gyártottal? tényleg ennyire megbízhatatlanok?

és a legfontosabb, hogy milyen webshopok a megbízhatóak?

válaszotokat nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#68523) btudos válasza Kos48 (#68522) üzenetére


btudos
veterán

Amelyik bolt itthon nem letezo gepeket arul, es ennek megemlitese utan azzal fenyegeti a forum tagjait, hogy bepereli oket uzletrontasert, soha semmilyen korulmenyek kozott nem lesz ajanlott hely. Az orszagban mindenhol hianycikk az N550, naluk megis van. Biztosan nem magyar gep, igy a garancia kerdeses. En elvbol lebeszelek mindenkit arrol, hogy ilyen boltban vasaroljon.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68524) Khelben válasza Kriszti D (#68509) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már választ is kaptál, hogy ennyiért normális csak a Lenovo Z510 van.

(#68525) bandee0817


bandee0817
tag

üdv mindenki. többé kevésbé (inkább kevésbé xD) kaptam választ korábban kérdésemre, úgyhogy csak egyszerűsítek :)
mely laptop márkák vállalhatók és megbízhatóak véleményetek szerint? én szeretem asust de valahogy mindenki panaszkodik rá :/ delltől tartok (személyes tapasztalat), de jókat mondanak róla. lenovoval szintén ez a felállás. acer-ről nem sokat tudok. toshibát messziről kerülöm, az viszont biztos :)
kíváncsi lennék a véleményetekre, holnap gépet kell vásárolnom, asusban gondolkozom de hogy őszinte legyek, ahol tudom venni gépet részletre ott nem a legjobb asusok vannak most raktáron és kíváncsi lennék hogy lenovo-dell-acer gépek között is válogathatok-e bátran?

(#68526) Kriszti D válasza Chaser (#68512) üzenetére


Kriszti D
csendes tag

csakhogy ez már bőven túllépte a keretet sajna

(#68527) btudos válasza Kriszti D (#68526) üzenetére


btudos
veterán

Ez plusz egy Win8 boven kijon 150-bol.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68528) Khelben válasza bandee0817 (#68525) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nagyon leegyszerűsítem:

100-200k: Lenovo, Dell.
200-300k: Lenovo, Dell, HP, Asus
300k+: Dell, HP

Persze vannak kivételek, de ha a fentihez tartod magad, akkor nagyon nem nyúlhatsz mellé (csak kicsit :D ) De jobb, ha konkrét modellről kérdezel. Vagy megmondod, melyik helyről van szó.

(#68529) premete válasza tipuka (#68507) üzenetére


premete
veterán

Ha nem érdekel a véleményem, akkor ne nekem címezd a kérdést, ilyen egyszerű. :)
Azt sem szeretem, ha valaki össze-vissza hazudozik, amiket ajánlottam, egyikre sem 2-3-4 hónap a garancia, hanem 10-34 hónap (Alfánál 6 hónap a minimum eleve).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#68530) Pocok256 válasza bandee0817 (#68478) üzenetére


Pocok256
veterán

Vagy veszel egy ilyet vagy egy i5 ös lrnovo z510 gt 740m el a kettővel ugyanott vagy.

(#68528) Khelben
Ezért ez tényleg le van egyszerűsítve mert ha gamer gépet keres Dellnél és HP nál nem nagyon talál. MErt a alienware normális is 400k+ os játék :D Míg asusnak van vállalható gamer gépe 300k+ os kategóriában.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68531) btudos válasza Khelben (#68528) üzenetére


btudos
veterán

Probookok aranylag jok 200 k alatt, szoval nincs ertelme ennyire leegyszerusiteni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#68532) Kriszti D


Kriszti D
csendes tag

mit jelent a notebook neve után a számok? keresem a Z510-et és 2félét dob ki, és 40k különbséggel

(#68533) bandee0817 válasza Khelben (#68528) üzenetére


bandee0817
tag

ez az asus amit kinéztem magamnak:

http://www.expertelectro.hu/Termek/asus-x550cc-xo093d-i5-4-gb-1-tb-geforce-gt720m-15-6-dos-notebook-laptop-p115615.html

ez a dell amit néztem:

http://www.expertelectro.hu/Termek/dell-inspiron-3542-166912-fekete-i5-4210u-4gb-1tb-nvidia-geforce-gt-820m-15-6-led-linux-p145213.html

lenovo (TALÁN):

http://www.expertelectro.hu/Termek/lenovo-g510-59-412603-i5-4200m-radeon-r5-m230-4-gb-1008-gb-15-6-p145795.html

esetleg sony (már a név miatt is):

http://www.expertelectro.hu/Termek/lenovo-g510-59-412603-i5-4200m-radeon-r5-m230-4-gb-1008-gb-15-6-p145795.html

elsősorban asusban gondolkodom, a dell az amit második helyezettként néztem, a 3. meg a lenovo-sony verseny. ár is fontos, bolt az fix (itt tudok részletre venni)

(#68534) Pocok256 válasza Kriszti D (#68532) üzenetére


Pocok256
veterán

Z510 ből van a világon vagy 50 féle.Magyarországon meg vagy 20. Különböző felszereltség külön névvel van jelezve.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68535) Pocok256 válasza bandee0817 (#68533) üzenetére


Pocok256
veterán

Leirtam én is és a kolléga is mit kéne venned ha szart akarsz sz*r helyen ne tőlünk kérj segítséget.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68536) MurdR válasza bandee0817 (#68533) üzenetére


MurdR
veterán

Hozzászólásnál használdd légyszíves a link gombot, mert nagyon kényelmetlen bemásolgatni.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68537) bandee0817 válasza Pocok256 (#68535) üzenetére


bandee0817
tag

sz* helyen? egybe nem tudok venni sak részletre, itt tudok legjobb áron venni. szerintem nem szarok azok se amit bemásolgattam, a 4-ről kértem véleményt, ennyi :) nem értem miért egyből szart szar helyen veszek mert itt nézek ki magamnak valamit :) a fő kérdés amúgy is az volt hogy márkára melyik megbízható, ennyi :)

nekem az első szempont az ár, utána márka, utána felszereltség, az hogy gamer/nem gamer laptop szerintem nem számít, a mostani i3-as asus gépemmel is szépen elmennek mai játékok :) ez a vegyünk 400k-s alienware-t, számomra nem reális mikor a 140k-s asus gépemmel is fél full grafikával hajtom a grid autosport-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#68538) Pocok256 válasza bandee0817 (#68537) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor miért írtad hozzá, hogy játék is fontos lenne ha ez neked 100000 rangú kérdés.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68539) bandee0817 válasza Pocok256 (#68538) üzenetére


bandee0817
tag

fontos de tudom hogy nem kell ahhoz gamer 400k-s laptop hogy tudjak játszani :D fontosságban annyi fontos hogy ne 2 magos alaplapi intel hd 3000 vagy 4000-es videokártya legyen benne, de ha megnézted a linkeket, egyik se olyan :D én csak márkára voltam kíváncsi hogy melyik megbízható, ennyi :) de hogy konkrét legyek akkor, a 4 belinkelt gép közül melyik éri meg legjobban, márka megbízhatósága szempontjából :)

(#68540) XFoxyX válasza Khelben (#68502) üzenetére


XFoxyX
tag

Köszi a választ. Jónak tűnik, de nem tudom hogy a HP gépek mennyire megbízhatóak. A matt kijelző +pont mondjuk.
Esetleg más márkákban valamilyen?

(#68541) ZavaBalazs válasza btudos (#68523) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kis kiegészítés: az n550 már kapható normál helyeken is i7-tel, tehát létezik itthon, persze attól még nem kell a radiumtól megvenni. :)

Kos48: én a helyedben nem kockáztatnék, és megvenném egy normális helyről, közel ugyanannyiért. ilyen összegnél az a párezer plusz, amit a notebook specialistának ki kell pengess, nem oszt nem szoroz, cserébe biztonságban vagy (meg nem futtatod a radium bizniszét)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#68542) Pocok256 válasza bandee0817 (#68539) üzenetére


Pocok256
veterán

De te azt nem érted meg hogy ennyiért van jobb olyan helyen ahol ugyanúgy van a kamu "ingyen hitel" szerkezet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#68543) Khelben válasza XFoxyX (#68540) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP üzleti gépek megbízhatósága kb. a legjobb, még a Dell van ezen a szinten, aztán ennyi.

(#68544) 426os válasza bandee0817 (#68539) üzenetére


426os
őstag

Hitel a boltok 99%-ában van, nem csak abban, amit linkeltél.
Gari szempontjából: Dell
Minőség: Lenovo
Teljesítmény (játékot szem előtt tartva): Egyik sem. Talán a Z510 Pentium+gt740m párosítással. Játékhoz a gt740m-el bőven elég a Pentium proci is és még így is jobban vinné őket, mint a linkeltek közül bármelyik is. Ráadásul olcsóbb is és nem fogsz szívni a driverekkel (Intel+nVidia). Ebben a kategóriában mindig is a vga lesz a gyenge pont, nem a cpu, ezért is vicces az "i3-mas Asus"-os kijelentésed. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy az én piros autóm is tud menni 200-al.

[ Szerkesztve ]

.

(#68545) bandee0817 válasza Pocok256 (#68542) üzenetére


bandee0817
tag

itt viszont nem kamu ingyenhitel van, előzőt is ott vettem és szépen kiszámoltam, egy forinttal n em fizettem többet és még 10% kedvezmény is jár ha cetelem kártyára veszi az ember :) :D

(#68546) bandee0817 válasza 426os (#68544) üzenetére


bandee0817
tag

biztos hogy van máshol is, de ahogy előző hsz-ben írtam, itt kamatmentes, kiszámoltam előzőt is, valamint a 10% kedvezmény is megvolt és az se semmi már egy 180-200k összegnél :) valóban lehetne máshol is de mivel sos gépvásárlás lesz, azaz holnapi nap le kell ezt rendeznem, az a bolt helyben van és nem kell várnom még házhozszállításra, egy hét papír oda-vissza küldözgetéssel hogy megkapjam a hitel elbírálást is, stb :)

(#68547) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok

Mi a véleményetek erről a laposról? Ez a VGA ami benne van a mostani játékokkal hogy bírkózik meg?

Köszi,
Mima1017

(#68548) bandee0817 válasza 426os (#68544) üzenetére


bandee0817
tag

btw, van z510 is a boltban :)

[link]

viszont azt ahogy látom, se akksi nem kivehető, se nem lehet cserélni benne merevlemezt és memóriát. jól láttam videón vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#68549) 426os válasza bandee0817 (#68548) üzenetére


426os
őstag

Hivatalosan nem lehet. De egy kis elszántsággal és kellő óvatossággal azért szét lehet szedni, utána hozzáférsz mindenhez.
De mondjuk 195k-ért már megint van más, talán jobb választás is. Z510-et 140k-s változatban éri meg leginkább venni, annak a változatnak legjobb az ár-érték aránya.

[ Szerkesztve ]

.

(#68550) bandee0817 válasza 426os (#68549) üzenetére


bandee0817
tag

hát igen, csak akkor garancia meg ugrik ha bármi ilyet elvégzek rajta. és mit ajánlanál annyi pénzért? lehetőleg olyan gépet amibe tudok cserélni hdd-t és ramot, valamint az akksija kivehető :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.