Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#69651) robrobert113 válasza MurdR (#69650) üzenetére


robrobert113
csendes tag

akkor valami hasonlót :D

(#69652) Peddy789


Peddy789
őstag

Tudja valaki hogy lehet e olyan laptopot vásárolni itthon amire van németországban is garancia?

(#69653) Zolly444 válasza robrobert113 (#69649) üzenetére


Zolly444
aktív tag

,,Intelcore i7 processzorra gondoltam , 2.00 ghz körül legyen és nem szeretem amikor kiforrosodik"
Akkor elfelejtheted az i7-et véleményem szerint.. Bár legalább télen kevesebb fa kell majd ;] Egyébként se hiszem hogy 210kból találsz NORMÁLIS i7-et..

[ Szerkesztve ]

(#69654) Leleményes


Leleményes
tag

Tesóm elejtette a MBP-t 1,5 méterről, sarkára esett, semmi baja.
Barátnője az ajtófélfának koccolta az Acer-t, elromlott a kijelző. :DD

(#69655) robrobert113 válasza Zolly444 (#69653) üzenetére


robrobert113
csendes tag

Hát kaptam egy tosibát 30 millioért..i7, 1.90ghz, 6gb ram, amd radeon 2gb v gforce 2gb,stb..elég jonak tünik.

(#69656) MurdR válasza robrobert113 (#69655) üzenetére


MurdR
veterán

?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#69657) robrobert113 válasza MurdR (#69656) üzenetére


robrobert113
csendes tag

Egy toshiba 2gb-ás amd radeonnal...és i7es, 212k-ért..

(#69658) robrobert113 válasza robrobert113 (#69657) üzenetére


robrobert113
csendes tag

Vagy egy i5 jobban megéri?

(#69659) MurdR válasza robrobert113 (#69658) üzenetére


MurdR
veterán

tosibát 30 millioért?
Miért kéne neked i7? Ís olvasgass egy kicsit. 2 "gb-ás" VGA van 8000ért is, és 180000ért is. Nem az számít hány giga.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#69660) ZS3NI válasza MurdR (#69659) üzenetére


ZS3NI
őstag

Nyelvezete alapján erdélyi a srác, és régi pénznemben számol, 30millio = 3000 uj leu ami pont 212k huf.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#69661) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket kérném notebook vásárlással kapcsolatban
(1) Lehetőleg minél előbb, de ráér ebben a hónapban..
(2) 200-220 ezer forint
(3) Főleg internetezés, sok megnyitott böngészőfület is bírjon, ezenkívül szövegszerkesztés, esetleg AUTO CAD, játék
(4) Igen, Watch dogs, GTA 5, Tomb Raider, Battlefield 3 jó lenne ha elfogadható minőségben futna, nem kell feltétlen maxon
(5) Egyaránt mindkettő
(6) Igen, szeretnék
(7) 15,6"-nál mindenképpen legyen nagyobb, felbontása mindegy, mindenképpen matt!
(8) Mindegy a tömeg
(9) Mindegy az operációs rendszer
(10) TÁrhely minimum 500GB, ha nem nagy gond, akkor jó lenne az 1 T, memória 6GB min. legyen
(11) HDMI, illetve nagyon jó lenne ha üzletit sikerülni találni, netán ha haszáltba akkor abba, viszont használt laptop esetén legyen garanciális!
(12) nem
Előre is nagyon szépen köszönöm

(#69662) Sztenn


Sztenn
tag

Hali!

Ti melyiket választanátok ezek közül (ha ingyen lenne):

HP

Asus

(#69663) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a gépről?Megérné?Érdemes volna megvenni?
Netezésre, filmezésre lenne használva.KÖszi

ASUS X553MA - N2830, 15.6HD, 500 GB, 4GB, Integ., DVD RW
4GB DDR3 1600MHz
Grafikus kártya

Integ.

(#69664) MurdR válasza ZS3NI (#69660) üzenetére


MurdR
veterán

Ez eszembe sem jutott. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#69665) Zolly444 válasza robrobert113 (#69655) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Lehet 2gb-os kártyád de ahogy írták előttem nem mind1 hogy milyen..(főleg ha GDDR3 és nem GDDR5..) Jónak tűnik.. Aztán majd átveszi a kandalló szerepét.. De legyen az ellenkezője. Minden jót ;)

(#69666) kecsawi válasza Sztenn (#69662) üzenetére


kecsawi
senior tag

Ha a vga számít, akor asus, de a hp-nak újabb a procija.(Én az asust kérném)

(#69667) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Kérdés:
Előtelepített Win 8.1 azt jelenti, hogy azért a HDD egy felhasználó által el nem érhető partícióján ott figyel az oprendszer telepítője, ha rendszervisszaállításra, formázásra stb kerülne a sor?

(#69668) nega12


nega12
csendes tag

Üdv!

Mi a véleményetek erről a gépről?
[link]

"Insanity is doing the exact same f*cking thing, over and over again... expecting sh*t to change."

(#69669) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Am. ez az AMD A10 5750 CPU-val szerelt kis HP ProBook 455 G1 remélem megfelelő lesz a celjaimnak (netezés, meg ilyen alap dolgok) :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69670) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!

Testvérem nemsokára egyetemista lesz, és kellene neki egy laptop amivel átvészelheti ezt a következő pár évet. Lány, és sok hozzáértése nincs a tech dolgokhoz, ezért engem kért meg hogy nézzek utána a dolgoknak. De inkább én is megkérdezem itt a szakikat, elindulásképp. Tehát a szempontok:
(1)Nagyjából 2 héten belül szeretnénk kézhez kapni.
(2) 130k, (de annyira nem ért a dolgokhoz, hogy észre nem venné a különbséget egy 200k-s gép és egy 80k-s gép között ha mindegyik csilivili házban lenne.)
(3) Egyetemi felhasználásra kellene, szóval office, böngészés, skype kapcsolat tartás, anyagok tárolása. Informatika nem lesz az órarendjébe, maximum alap office kezelés, tehát nagy számítás igényes programok futtatására nem lesz szükség.
(4) Játékkal nem szeret játszani, filmeket szokott rajta nézni, de abban sincs nagyon kiélezve a fullHD akadásmentes, stb. lejátszásra.
(5) Minőség sokkal fontosabb lenne, már tett tönkre laptopot hogy rácsukta a kijelzőt egy ceruzára, tehát olyan laptop kéne ami kicsit strapabíróbb és ellenáll a csekélyebb user erroroknak.
(6) SSD nem kell, a mostani gépe is telis-tele van a háttérben futó felesleges vackokkal és nem nagyon okoz neki különösebb fennakadást, szívesen vár ;] .
(7) A kijelző úgy 14-15" közé kellene valahova, fullHD nem szükséges, lehetőleg matt legyen és ha belefér IPS panel.
(8) Minnél kisebb tömeg jobb lenne, sokat kell majd hurcolnia.
(9) Operációs rendszer nem kell rá, azt itthon is meg tudom oldani neki.
(10) HDD-ből elég egy 500GB-os, ramból 4GB. Optikai meghajtó nem kell bele, még egy dolog ami elromolhat.
(11) Egyéb kívánság: Bluetooth megléte jól jönne, emellett egy jobb minőségű kamera, valamint ha van rá lehetőség egy könnyen szerelhető modell legyen (beleönt valamit, telemegy porral, itthon is szét tudjam neki szedni).
(12) Mint már írtam, nagy számítás igényű program nem fog rajta futni.
(13) Legutoljára 2 éve néztem szét laptopok között, azóta PC-vel nyomulok. Márkák között az Asus, Dell, Lenovo preferáltabb, de mindenre vevő vagyok.
(14) Lehetőség szerint új gép kellene, de ha van egy kihagyhatatlan ajánlat használtba, olyan típus ami bizonyítottan megbízható, van lehetőség annak megvételére is.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#69671) bogdanypeter


bogdanypeter
tag

Üdv!

Szeretnék vásárolni itthon használatra egy laptopot. Max 125e HUF van rá. Weboldalakat szerkesztgetek. Egy XAMPP kell hogy fusson rajta, ezen kívül grafikai programok, amik erőforrás igényesek, más nincs. Mindegy, hogy milyen márka, de ne legyen a legalja. Ebben szeretnék segítséget és ötleteket kérni! Kérlek titeket ajánljatok ezek tudatában jó gépeket!

Köszi!

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#69672) MaxxDamage válasza kaposznyak (#69627) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

itt 180k és a különbség csak a RAM és HDD :B /gari 12hónap !!!/ pff. (remélem jól jövünk ki a dologból...) :U
Nekem már megküldték a visszaigazoló mail amibe leírják, hogy összekészítik raktárról a terméket és futárnak átadják kiszállításra (én utánvétes átvételt választottam, nem utalást..) ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69673) culas25 válasza Scooter (#69563) üzenetére


culas25
tag

Köszi a választ.
Most lesz a Metro áruházban egy akció, ahol elvileg core i3-as processzorral és 1 Tb HDD-vel lehet lenovo g50-30 -at venni, 100 papírért. Egy gondom van ezzel, hogy nem találtam az egész interneten áruházat, ahol ezt a modellt i3-as procival árulnák, a gép típusát is email-ben kellett megkérdeznem, mert a szar prospektusban még azt sem írták oda. Szóval egy kicsit még félek tőle hogy elírás a dolog, de ha mégsem, akkor szerintem jó vételnek tűnik
Ha viszont kiderül, hogy van valami elhallgatott gyengesége a gépnek, akkor esélyes, hogy az általad ajánlott laptopot veszem meg.

(#69674) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!

Öcsém most megy főiskolára, ezért egy notebookot kell néznem neki, de mivel én nem értek hozzá a Ti segítségeteket kérem, hogy ezen az áron a legjobb gépet sikerüljön megvásárolni.

A kérdésekre a válaszok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Minél hamarabb, még Augusztusban

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
- 120 000Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
- Gépész karra megy, ezért gondolom CAD programok. Játszani a League of Legends-el szokott.
Ezen kívül internetezés, filmnézés, office programok.

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
- League of Legends, a felbontás és a részletesség, pedig ami ennyi pénzből kijön.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
- Valami aranyközépút a kettő között.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
- Egyelőre nem fontos az SSD, de nem baj, ha később lehetne rakni bele.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
- 15,6" Ekkora összegnél a felbontás gondolom ugyan akkora (HD) mindegyik gépnél, fényes vagy matt nem fontos

(8) Notebook tömege?
- Nem számít

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
- Operációs rendszer nélkül.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
- Min. 500GB HDD és 4GB RAM, optikai meghajtó nem fontos, de jó ha van.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- Nincs

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
- CAD programok, játék

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
- Nincs

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
- Újat szeretnék

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#69675) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Mondjatok nekem alsó kategóriás Matt képernyős Notebookokat.
Én úgy láttam, hogy sok esetben ez inkább a jobb felsőbb kategóriára jellemző tulajdonság. Én most itt a 100-140k közötti árkategóriára gondolok.
Kinéztem két lapost, amik kinézetre nagyon bejönnek: az egyik a Dell Inspiron 3521 [link]
A másik ASUS_X551CA-SX130D
[link]

Fő felhasználási terület internet, Office. Játszani nem játszok rajta. Az alap grafikus teljesítmény nekem szerintem bőven elég. A lényeg a win 8 jól fusson rajta. Később lehet vennék bele egy SSD t. Ha van HDMI kimenet az jó. 500Gb winyo bőven elég. DVD író elvileg nem baj ha nincs.

Amiket fent írtam felül azokkal csak az a bajom, hogy nem matt. ( Legalábbis én úgy tudom)
1) Az általam írt két lapos mennyire jó?
2) Van e hasonló paraméterekkel rendelkező gép matt monitorral? mondjuk max 140-150k ig. ( JA természetesen Win nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#69676) greensatan


greensatan
csendes tag

1. 2-3 héten belül venném
2. 125-150k huf értékben
3. PokerTracker4 programot használom ami a postgres adatbázisokból ( 10-15gb-osak) szedi ki a statisztikát
+ egykét kisebb program
4. nem fogok játszani rajta, nem szükséges jó VGA
5. Teljesitmény
6. Az asztali sázmitogépembe lévő SSD-t (250gb) akarom belerakni
7. 15"
8. hát ne legyen tul nehéz, mert utazni fogok, és ezért kell
9. nem kell op rendszer rá
10. hdd elég 500gb mivel ssd-t rakok bele, RAM 8gb minimum, nem kell optikai meghajto
11. lehet későbbiekben szeretnék még 1 monitort csatlakoztatni, ez lehetséges?
12. Kb. 40-50% ossan használja a procimat most az asztaliban (AMD x4 955) nem tudom ezzel mennyit segitettem
13. Szegeden venném
14. csak uj"

(#69677) Greentea válasza TAKÍÍ (#69675) üzenetére


Greentea
senior tag

[link]
Pár kivételével az összes matt. (sajnos összetéveszti pár darabnál a matt burkolattal)

2x2 néha 5

(#69678) Mikulásbá válasza TAKÍÍ (#69675) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.

Vagy inkább ez : [link]

[ Szerkesztve ]

(#69679) TAKÍÍ válasza Mikulásbá (#69678) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Greentea: Köszi a linket. Nézelődök.
Mikulásbá: a Lenovo ennyire jó? Ez engemet meglepett. Csomószor látom mostanában, hogy Lenovo t ajánlanak. Régen pedig mindenki a Dell re esküdött. Ezekszerint akkor bátran lehet Lenovo-t is venni? (vagy akár jobb mint a DELL?
Ez most komoly kérdés. Sose volt még notebook om. ÉN a HP, Dell, Asus, felé mertem csak nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#69680) Khelben válasza bogdanypeter (#69671) üzenetére


Khelben
nagyúr

125k-ért kiváló használt üzleti gépeket kapsz, amik erre a munkára alkalmasak. A laptopsystem.hu-n nézz körbe, 125ért még mellé se nagyon tudsz nyúlni.

(#69681) MurdR válasza TAKÍÍ (#69679) üzenetére


MurdR
veterán

Azért olvass ell párszáz hszt a dell és a lenovo topicban. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#69682) Mikulásbá válasza TAKÍÍ (#69679) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,jók.De ez még jobb : [link]

(#69683) kaposznyak válasza MaxxDamage (#69672) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Én meg már lemaradtam, elfogyott.
Bár az az igazság, ezt a "veszek-egy-laptopot" kört félévente lefutom, mégse veszek semmit.

(#69684) MaxxDamage válasza kaposznyak (#69683) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem akarok melléfogni, de többet Gamer noti se kell (Y580 volt fullra felszerelve azt eladtam, 1évet sem használtam) meg gamer PC-m is eladtam... most Dual PIII-S -en még a YouTube videó se fut zökkenőmentesen :(
HP ProBook remélem kisegít majd! :P
/i7-es noti jó volt, de AMD A10-et nem ismerem.../
PC-n FX8350 volt amivel megint meg voltam elégedve

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#69685) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

15,6"-os gépek esetén van olyan amelyiknek nincsen numberikus billentyűzet a Fujitsi Lifebook E szériát leszámítva?

(#69686) szabyka95 válasza Pikkolo^^ (#69685) üzenetére


szabyka95
őstag

Van

(#69687) Pikkolo^^ válasza szabyka95 (#69686) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kérlek mondjál típust.

(#69688) szabyka95 válasza Pikkolo^^ (#69687) üzenetére


szabyka95
őstag

at kellett jojjek gepre, h tudjak linkelni
ezek

nem magyar oldal, de siman ellehet igazodni

szeptemberben jon az asus gx 500, annak se lesz num padja, keress ra youtuben

[ Szerkesztve ]

(#69689) kaposznyak válasza MaxxDamage (#69684) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Biztos jó lesz a HP. Majd számolj be róla (ki volt a forgalmazó, garancia esetleges hosszabbítása, stb.)

(#69690) Pikkolo^^ válasza szabyka95 (#69688) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Jó áruk van :)

(#69691) szabyka95 válasza Pikkolo^^ (#69690) üzenetére


szabyka95
őstag

magyarorszagon dragabbak, v olcsobbak ?

(#69692) DRobola


DRobola
csendes tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm. :)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
250.000 Ft

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Photoshop, programozás meg a szokásos

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
CS: GO, 1280x800-nál nagyobb felbontás, minimum részletességgel

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Lehet benne, nem baj, ha nincs.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14", 1366x768 vagy nagyobb, matt!!! (Igazából egy könnyebb 15"-os is jó lenne)

(8) Notebook tömege?
~2kg

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Ha HDD: 500 GB, ha SSD: 128 GB. Ram legalább 4GB.

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera, (kártyaolvasó), LAN

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Igen.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Én az összeset megnéztem, de egyiket sem merem megvenni. :D (Ipon,laptopszalon,radium, még itt a használtak között is szemezgettem kíváncsiságból)

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új, legalább 2 év gyári garanciával.

(#69693) Chaser válasza TAKÍÍ (#69675) üzenetére


Chaser
titán

B590

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69694) Pikkolo^^ válasza szabyka95 (#69691) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kinti árakra gondoltam.

Úgy látom meg kell barátkoznom a numpaddal.

(#69695) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok,
(1) November-December
(2) 300K
(3) netezés, filmezés, 1-2 játék esetleg...
(4) Nem csak igen ritkán,inkább filmezés 3D...
(5) teljesítmény
(6) Igen
(7) 15" FHD, mindegy hogy fényes v matt
(8) Nem számit a súly,nem fogom hordozni nagy távon.
(9) Oprendszer nélkül,de nem baj ha van hozzá....
(10) HDD kb. 500GB /SSD 256GB is kellene, min 8gb de inkább 16 ram, optikai sem árt
(11) világító billentyűzet,HDMI v Displayport, webcam, eSata,ujjlenyomat olvasó is lehet nem feltétel
(12) Photoshop,filmek konvertálása, 3D filmezés néha
(13) Nincs ezért érdeklődnék...illetve egyet már kinéztem
(14) új garanciális min.2 év
Pár évig nem szeretnék laptopot cserélni ezért egy olyan gépet keresek ami állja a sarat, egy jó ideig....bármit meghallgatok nincs márka függőségem..... náztem rMBP-t is de 550K-t már nem adnék egy notiért...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#69696) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Megtaláltam a gépemet ami nem 250-300.000 Ft és fedi az igényeimet, LENOVO ThinkPad E545

(#69697) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Erről a laptopról mi a véleményetek: [link] ?
Én egész jónak találtam.

(#69698) premete válasza Pikkolo^^ (#69696) üzenetére


premete
veterán

Arra azért figyelj oda, hogy ez nem rendes Thinkpad, hanem Edge.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#69699) Primary92


Primary92
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100000
(3) Felhasználási kör? Iroda, net, film
(4) Játékra használnád-e? Nem
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Igen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 12-13,3" közötti mindenképpen, lehetőleg matt és nagyobb felbontású
(8) Notebook tömege?
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 4GB ram minimum, ha az ssd msata lenne, az lenne a legjobb. ODD nem kell.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem, de valami tisztességes Intel megoldást keresek.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt, az újonnan nem lesz ennyiért.

(#69700) Petros55 válasza baro32 (#69639) üzenetére


Petros55
csendes tag

Szia. 1 kérdés az alább belinkelt gép mennyire jó? szerinted?
[link]
Persze, ha valakinek bármilyen építő jellegű észrevétele van, vagy tud valamilyen okosságot max 130k ért annak a válaszát is megköszönöm. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.