Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#154823) instantwater


instantwater
addikt

Nem biztos, hogy teljesen jó topikba írok, de szerintem itt is releváns az infó.

Azt hiszem nyertem a "panel-lottón"!
Viszont tudni szeretném, hogy hogyan nyerjek a jövőben is.

Kezdjük az elején.

A gép amin dolgozom Dell 7490, i7, 16GB, 512 SSD.
Szimpatikus volt, ezért is kértem ilyen gépet a munkahelyen, hogy kipróbáljam.

A neten azt írták sok tesztben, hogy nem fényerőbajnok a készülék, de irodába elmegy.
Kicsit fura volt a kijelzője, olyan "túl matt", de megszoktam.

Jött egy jó ajánlat, hogy saját használatra is vegyek egy ugyanilyet.
Ugyanaz a specifikáció, mint amit fent említettem.

Az első bekapcsoláskor jött a meglepetés.
Először még gyengébbnek tűnt, mint a céges gépem kijelzője.
Mondom, ilyen nincs, hogy este, otthon rosszabbul látszik a kijelző, mint nappal a világos irodában?

Pár perc elteltével a Windows észhez tért, és feltette a drivereket.
Mintha atomvillanás történt volna, és megnyílt volna a mennyország kapuja.
Hirtelen olyan fényereje lett, ami jelentősen erősebb, és tapintásra is érezni, hogy a bevonat sem annyira matt, mint a céges gépemen.

Nem hagyott nyugodni ez a különbség, és utánajártam, hogy mi lehet az oka.

Service tag alapján mindkét gépben ugyanaz a R6D8G Dell cikkszámú kijelző van.

Gyakorlatilag mégsem, és a cikkszám nem jelent semmit. Nem elég, hogy többféle cikkszámú kijelzővel szerelik a gépet, azonos cikkszámnál sem garantált, hogy mi kerül a gépbe.

A céges gépemben egy BOE gyártmányú kijelző van.
14", Full HD, papíron 300 nit fényerejű, matt kijelző.
Viszont ezen a fehér nem fehér, hanem mintha szivárvány színű lenne, mert a matt réteg annyira megtöri a fényt, ezáltal minimálisan romlik az élesség is.

A saját gépemben egy Chi-Mei Innolux CMN14D3 kijelző van.
Szintén 14", Full HD, 300 nit, matt.
Ezen nem annyira durva a matt réteg, viszont a rendeltetését betölti, tükröződésmentessé teszi a kijelzőt.
Ez a panel ránézésre fényesebb, mint a BOE gyártmányú, de mi szemmel látható, az az, hogy a fehér az szép homogén, nem szivárvány szemcsés, és tűéles a kép, de mégsem tükröződik.

Az eszközkezelőből ki lehet bányászni az infót:

Most szerencsém volt, mert jobbat kaptam, mint amire számítottam, de lehet, hogy legközelebb nem lesz ilyen szerencsém.

Van rá mód Service Tag alapján megállapítani a kijelző típusát?
Vagy használt gép esetén kérjük az eladótól a fenti képernyő tartalmát, új gép esetén, ha pechünk van, akkor csak simán küldjük vissza?

Ennél a modellnél 4 gyártótól sokféle Dell cikkszám alatt kaphatunk kijelzőt, de ahogy a fenti történetből látszik egy adott cikkszám alatt is lehet 2 különböző kijelző.

Egyáltalán honnan lehet megtudni, hogy melyik a legjobb kijelző azok közül ami a gépbe kerülhet? Hiszen hiába bányásszuk ki az azonosítót az eszközkezelőből, nem tudjuk, hogy a többi jobb vagy rosszabb.

Remélem valakinek hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.