Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

tök jó, meg minden. csak valaki érthetően magyarázza már el nekem, hogy ez az "AI" dolog miért lesz jó nekem, egyszerű user szemszögből nézve...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) BiP válasza anulu (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Érezheted, hogy részese vagy valami trendinek.
Kb. ennyi.
Most azokat a problémákat, amiket eddig is meg tudtál oldani, most meg tudod oldani új, más módon :)

(#3) Busterftw válasza anulu (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Ott a videoban tobb tucat pelda, azokbol indulj el, neked mire lenne jo.
Ezek pont az egyszeru usernek szolnak.

BiP
"most meg tudod oldani új, más módon egyszeruen, gyorsabban" :)

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó dolog, hogy jelenleg nincs pénzem 1000€ okos eszközre az már más kérdés. Talán majd a következő asztali konfigurációmon már AI -s oprendszer fog futni.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) moleculez


moleculez
veterán

Amúgy most az AI vonatkozású topikok lesznek olyanok mint az eautós topikok voltak, 70-80% ment a huzavona miért (nem) jó az eautó, kiadja-e a matek, és ha igen akkor miért nem? Az cikk tárgyáról meg csak úgy itt-ott? Az már kezdi kinőni, most kezdődik itt :C

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) anulu válasza Busterftw (#3) üzenetére


anulu
félisten

talán a real-time fordítás. talán. de anélkül is megvagyok alapvetően... a többi "példa" nettó hidegen hagy.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Busterftw válasza anulu (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Majd bovul ez. :)

(#8) Jagon válasza anulu (#1) üzenetére


Jagon
tag

"hogy ez az "AI" dolog miért lesz jó nekem, egyszerű user szemszögből nézve..."

A kicsi-puha így fogja teljesen kivéreztetni a Win 10-et, nagyjából ennyi.

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#9) anulu válasza Jagon (#8) üzenetére


anulu
félisten

RTM óta Win11-et használok, szóval ez annyira nem érint :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) anulu válasza Busterftw (#7) üzenetére


anulu
félisten

nem ártana. jelenleg a "nice-nice-nice to have" kategóriába esik. magyarul teljes mértékig jól elvagyok nélküle.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) powerage76 válasza anulu (#1) üzenetére


powerage76
csendes tag

Erre lesz jó: https://apnews.com/article/microsoft-ai-pcs-windows-recall-cc4c52316b035840f1590ef3a589cf0f

" Microsoft wants laptop users to get so comfortable with its artificial intelligence chatbot that it will remember everything you’re doing on your computer and help figure out what you want to do next."

Részemről a közelébe se megyek ennek a szarnak...

(#12) Jesus_Shaves válasza anulu (#6) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Amíg durvább hallucinációkat tol az AI, mint egy teljes hippi kommuna Woodstockban, addig nem igazán bíznék meg ezekben a fordításokban sem.

(#13) nubreed


nubreed
veterán

Biztos velem van a baj, elolvasva a cikket és megnézve (inkább végig szenvedve) a beágyaztott videot, nem alakul ki benne a zsigeri érzés, hogy igen, ez kell nekem. Minden amit a videoban mutatnak, már most is megvalósíthatóak. Generative kép generálásra ott a stable diffusion/midjourney, ha valakinek nincs erős gépe, millió online tool is van erre, translate -re is van kismillió megoldás, stb. Bennem inkább az ellenkezőjét váltja ki, csak taszít. Ha valamiért is, de biztos nem ezért fogok gépet fejleszteni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14) podtibi


podtibi
senior tag

Mint a win11 esete. Adjunk el valami újat, de sebességén kívül ne számítsunk semmi jobbra.

Ezt inkább rád bízom.

(#15) nubreed válasza powerage76 (#11) üzenetére


nubreed
veterán

Most olvastam ezt.

Részemről a közelébe se megyek ennek a szarnak...

+1

Már a gmailbe egy ideje beépített smart functions is zavart (vagy hogy hívják ezt), amikor kb. helyetted akar levelet írni, tiltottam is azonnal, de ez még durvább amit az MS akar. Hát köszi de nem. Az OS ne találja ki helyettem, hogy mit akarok és FŐLEG NE emlékezzen arra, hogy mikor mit csináltam. :W

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16) Busterftw válasza nubreed (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Ugye itt inkabb a kenyelem abbol ered, hogy idovel a Windows/Microsoft okosziszteman belul csinalhatod mindezt.
Nyilvan a Paint nem fogja a Photoshop kepgeneralast kivaltani, de akinek (jelenleg) egyszerubb szerkesztes/generalas kell, az megoldja "paintbol" vagy a Photos appbol helyileg Windowson. Nem kell StableDiffusion meg semmi, nem kell Github repokat turni ilyen olyan modellek stb utan.

Itt tenyleg a teljesen normal userre kell gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#17) nubreed válasza Busterftw (#16) üzenetére


nubreed
veterán

Persze értem. Ez igaz, átlag user nem fog GitHub -ot túrni, mert átlag user legtöbb esetben még azt sem tudja, hogy le lehet cserélni a default böngészőt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) Busterftw válasza nubreed (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

Es ugy pont erre utazik szerintem a Microsoft, a meglevo default Windows szoftverek lesznek igy "felturbozva", hogy az usernek ne okozzon nagy fejfajast.
Aztan aki komolyabban akar foglalkozni vele, az ugy is megtalalja a 3rd party cuccokat.

(#19) nuke7


nuke7
veterán

tehát annyi a különbség, hogy nem szerveren futtatod hanem lokálban a copilot-ot..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) nubreed válasza nuke7 (#19) üzenetére


nubreed
veterán

Amúgy kb. szerintem ja. Ez csak arra jó, hogy eladják az új hardvereket, mert amúgy a nagy többség szerintem nem venne csak egy új gépet/laptopot. A kérdés az, hogy mennyire fogja mindez majd felpörgetni a hardver eladásokat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) Pötyi válasza nubreed (#20) üzenetére


Pötyi
őstag

Majd rá lesz kényszerítve a gépfejlesztésre / új gép vásárlására az egységsugarú júzer, ha nem más ringyóz verzió, csak AI-s... :DDD

QNX is cool!

(#22) bunevo


bunevo
tag

Nem is kell tudni előre pontosan, mire használják majd a szoftverek 1-2-3 év múlva.

Olyan gyorsan fejlődnek a neurális számításokra alapuló technológiák, hogy most érdemes volt felállítani egy hardveres minimumkövetelményt (40TOPS + 16GB RAM), amire számíthatnak a fejlesztők a következő években. Szerintem Androidon és MacOS-en is hasonló nagyságrendű minimumok lesznek.
Aztán majd 5-6 év múlva megint belőnek egy magasabb minimumot (pl.: 500TOPS + 256GB RAM). Később talán újratervezik az egész NPU-t memrisztor alapon.

(#23) bunevo


bunevo
tag

Ha csak azt az 1 felhasználást nézzük pl. hogy egy beépített chatGPT-4o+++ szerű mindent látó, halló, olvasó személyi asszisztensed legyen, ami speciálisan rádtanul, hogy fél szavakból is értsétek egymást, ezzel megsokszorozva a szellemimunka-végzési és ügyintézési hatékonyságodat (ingyen beosztott és ingyen magántanár), akkor nem állunk messze a valóságtól.

Évről évre egyre kevésbé lehet majd megkerülni az ilyen technológiákat, ha versenyképes szellemi munkaerő szeretnél maradni.
A saját érdekünk lesz, hogy mindenünkbe belelásson és akár helyettünk is döntsön, ha nem szeretnénk, hogy drasztikusan lecsökkenjen a fizetésünk,
ez a riasztó realitás! :(

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Nem vagyok ellene a fejlődésnek, használok AI eszközöket, engem az sem zavar ha rendszer szinten integrálva van, ha nem tolakodó és mindent jobban tudni akar, meg kitalálni mikor mit akarok etc. Legyen elrejtve egy jobb klikk mögé azt felőlem maradhat.

A lényeg az az, hogy szépen lassan kiteljesedjen a Windows SaaS modelje, és teljesen egy szolgáltatás legyen az egész, lokálisan csak fileok meg front end, meg driverek.

Plusz az elkényelmesedés újabb foka: 5-10 év és az AI funkciók nélküli app/OS/platform olyan lesz mint ma a manuális váltós autó. Ezzel sincs semmi baj amúgy, tényleg nem zavar ha fél óra helyett 5 perc alatt van meg xy feladat. Hiányolja amúgy valaki hogy DOS-ban matassunk? Naugye.

Ami kérdéses, az az hogy ezt milyen áron kapjuk. Mármint nem anyagi értelemben. Mennyire kell az online (akár fizikai) személyazonosságunk és adataink védelmét beáldozni ezért? És még sorolhatnám.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) nuke7 válasza bunevo (#23) üzenetére


nuke7
veterán

autoGPT..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) Semplar


Semplar
őstag

...és végül az agyát is gépre cserélte az ember...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#27) cucka válasza bunevo (#23) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem itt egy barlangban éltek, és nem látjáktok a fától az erdőt.
Az AI az egy paradigma váltás, egy új módja az ember-gép interakciónak.

Régen ugyanez történt, amikor a szöveges terminált felváltotta a grafikus felület.
Amikor az egér+billentyűzetet felváltotta az érintőképernyő.
A következő lépés, hogy az ember-gép kommunikáció emberi nyelven, párbeszédben történjen.

Ez egy sokkal nagyobb horderejű lépés, mint az, hogy ma éppen milyen fícsöröket tudnak az AI asszisztensek.

A mai 10 éves gyerekek teljesen természetesnek veszik, hogy ha látnak egy képernyőt, azzal érintéssel lehet interakcióba lépni.
Azok a gyerekek, akik most születnek, 10 év múlva teljesen természetesnek fogják venni, hogy a géppel úgy beszélgetsz, mint egy emberrel.

Ugyanezeket a kommenteket olvashattuk akkor, amikor kijött az iphone vagy az ipad, és a tech fórumokon senkinek se esett le, hogy mit lát, mert hát ők elégedettek voltak a nyomógombos Nokia telefonjuk szolgáltatásaival, így el sem tudtak képzelni mást.

[ Szerkesztve ]

(#28) bunevo válasza cucka (#27) üzenetére


bunevo
tag

Egyetértek.
Én is, úgy értettem, hogy főleg szóval, mimikával és gesztusokkal kommunikálunk majd a beépített aszissztenssel, vagy az egyszerűbb alkalmazásokkal is.

(#29) moleculez válasza cucka (#27) üzenetére


moleculez
veterán

:R :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30) apatyas válasza cucka (#27) üzenetére


apatyas
Korrektor

Akkor gyorsan beomlasztom a barlang bejáratát. Egy dolog a technikai fejlődés. De egészen más az az OKOS eszköz, ami helyetted akar okos lenni.
Főleg ez a kitalálja, mit tervezek csinálni.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#31) powerage76 válasza bunevo (#23) üzenetére


powerage76
csendes tag

"mindent látó, halló, olvasó személyi asszisztensed legyen, ami speciálisan rádtanul, hogy fél szavakból is értsétek egymást, ezzel megsokszorozva a szellemimunka-végzési és ügyintézési hatékonyságodat (ingyen beosztott és ingyen magántanár), akkor nem állunk messze a valóságtól."

A valóságban ez kábé úgy néz ki, hogy akaratod ellenére kapsz egy olyan asszisztenst, aki hülyébb és megbízhatatlanabb, mint egy átlag indiai helpdeskes, de legalább tolakodó és nem tudod, kinek jelent rólad. Ráadásul minden rendszer update alkalmából tűnődhetsz azon, hatással volt-e a további működésére/megbízhatóságára.

Remek lesz.

(#32) olymind1 válasza powerage76 (#11) üzenetére


olymind1
senior tag

Csak azt felejtették el leírni a végére hogy:

and our your smart AI we gather all your data and habits telemetry more efficiently and will send it back into our AI clouds servers for us to analyse you and sell your data make a better next windows experience :U

Az a durva hányan fogják ezt gondtalanul használni mivel éjáj vazze mindenki ilyen van. Nem hiába tolják annyira a gyártók, kezd olyan érzésem lenni mintha nem az embereket vinnék a WestWorld-be, hanem a WestWorld-öt vinnék el a felhasználók feltérképezésére otthon, észrevétlenül, még csak azt se mondanám hogy olcsón, mert nekik profitot fog termelni mikor még a user fizeti meg az eszközöket is + adja majd át az adatait.

CES 2024 in a Nutshell (AI)

(#33) Kolbi_30 válasza anulu (#1) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Hetvegen kiprobaltam a copilotot. Ipari robbantashoz kerdeztem dolgokat. Nem gyozott meg. Belso egesu motorhoz adott kepletet. Meg osszeollozott szoveges bullshitet innen onnan.
De az ebedem receptjet es hogyan keszitsem el dolgait szepen lepesrol lepesre leirtam Valami t a nyari nyaralasra is adott par impozans talalatot/javaslatot.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#34) babo105 válasza cucka (#27) üzenetére


babo105
csendes tag

Én most sem használom hang alapon a telefonom. Pedig diktálhatnék neki, mert tényleg egész jól leírja amit mondok.
De akkor ülhetnék egyedül egy szobában.
Így most még pár emberrel együtt tudunk dolgozni, mindenki el tud mélyülni. Arról nem is beszélek, hogy amikor beszélek akkor nem tudok elmélyülten gondolkozni, mert arra is kell koncentrálnom, ohgy az agyam ne legyen gyorsabb mint a kimondott szavak. Míg gépelés közben megvan a szellemi kapaictásom, hogy közben előre gondolkodjam szabadon.
Elképzelem azt az irodai munkát amikor mindenki próbál a gépéhez beszélni... Igazi katasztrófa munkahely lesz.

(#35) bunevo válasza powerage76 (#31) üzenetére


bunevo
tag

Az első néhány évben erről is szó van valóban, de amint megközelíti a nagyobb általános műveltségű és kreatívabb ismerőseid szintjét, azon veszed észre magad, hogy a kollégáidtól vagy az ügyfélszolgálatostól már sosem kérdezel szakmai témában.

... google a barátod, helyett AI a barátod lesz a mondás.

És persze megtagadhatod a használatát, csak azzal szép lassan kiszállsz a szellemi munkaerőpiacról.
Marad a fizikai: tanuljatok villanyszerelőnek vagy WC pucolónak.

(#36) nubreed válasza babo105 (#34) üzenetére


nubreed
veterán

Pont most akartam írni én is, hogy nézzük már meg ezt a dolgot, hogy vitelezné ki bárki is egy viszonylag zsúfolt irodában. Mindenki diktál, meg hadonászik meg gesztikulál a gépnek... Szerintem 1 nap se kéne ahhoz, hogy mindenki sírva könyörgje vissza a jó öreg egér+bill -t.

Otthon meg én magamnak szintén nem tudom és nem is akarom elképzelni, nem fogok hangüzenetekkel kommunkálni a géppel, mikrofonom és webcamom sincs mondjuk...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) Pötyi válasza bunevo (#35) üzenetére


Pötyi
őstag

Csak egy apró kérdés: ha az AI hülye tanácsa miatt anyagi kár, vagy személyi sérülés keletkezik, akkor azért ki lesz a felelős? A Google/MS, vagy az adott okostelefon gyártója, vagy a júzerre tolja a a felelősséget a multi? Csak kérdezem csak...

Kiegészítés:

Ha jót mond, akkor az a Google/MS érdeme, de ha rosszat, akkor az a júzer porblémája? :D

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#38) cucka válasza babo105 (#34) üzenetére


cucka
addikt

Én értem, csak ugye nem a te személyes felhasználói szokásaid diktálják azt, hogy merre fejlődik az informatika.

#36nubreed
Azt ugye vágod, hogy egy irodában a kommunikáció jelentős része chat-en vagy email-ben történik. Pedig elérhető mindenkinek a videóhívás, képpel hanggal.

És attól, mert az emberek többsége egy érintőképernyős grafikus felületen interaktál a számítógéppel, a szöveges terminált továbbra is használjuk, nem dobtuk ki a kukába.

#37Pötyi
Ha a google-ben rákeresel valamire, és a találat, amit kapsz téves információt tartalmaz, azért ki a felelős?

[ Szerkesztve ]

(#39) Pötyi válasza cucka (#38) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem tudom, hogy a google címlapján van-e olyan figyelmeztetés, hogy a keresőtalálatokat csak saját felelősségre használd, mert legfeljebb 62 %-os a pontossága/helyessége? Meg az anyagi felelősség kizárva? De ha ott olyan alacsony a találati pontosság, meg nincs felelősség, akkor vajon miért tolják az AI-t ugyanilyen feltételekkel a pofánkba? Ééérted!

QNX is cool!

(#40) bunevo válasza nubreed (#36) üzenetére


bunevo
tag

A mai 80-asok hasonlóan vélekednek a PC-ről, a 70-esek az okostelefonról, a 60-asok az önkiszolgáló kasszáról.
Persze marad néhány alkalmazás, ahol gyorsabb/pontosabb érinteni, egérrel kijelölni, meg pötyögni, de a verbális interface egyszerűen túl kényelmes lesz, hogy ne használnánk rendszeresen.

(#41) sb válasza Pötyi (#37) üzenetére


sb
veterán

Nem láttál még politikai hirdetést? (vagy bármilyet) :D
Sok helyen sok mindent mondanak és az anyagi kár is jelentős... ennél csak jobb lehet. :D

De viccen kívül: Tényleg nem nehéz elképzelni a meglévő példákból mire lehet jó. Arra amit ma nem tudsz megoldani egy mondattal, AI-al meg talán... esetleg, egyre jobban.
Elég visszagondolni arra, hogy ki hogyan használt PC-t 20 éve, mennyire kellett kockának lenni és mennyire kell ma. Sokat segít a gép, sokkal intuitívabb a felhasználás, de még ma is rettentő buta sok mindenhez. Ha már a példa: egy nem elég szofisztikáltan megadott keresés sem hoz eredményt. Régen meg a gép bekapcsolásához is át kellett hívni a szomszéd gyereket aki "tanult informatikát".

[ Szerkesztve ]

(#42) Busterftw válasza cucka (#38) üzenetére


Busterftw
veterán

"Azt ugye vágod, hogy egy irodában a kommunikáció jelentős része chat-en vagy email-ben történik."
Nekem is ez a tapasztalatom, covid alatti home office par eve mar heti 2 irodai napra modosult, ilyen kozhelyekkel puffogtatnak, hogy "knowledge sharing" meg "team building", mindenki ugyanugy Teamsen, emailben kommunikal, pedig egy szigeten ulunk a csapattarsakkal.

(#43) NandoXXL válasza bunevo (#40) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Sok kárt is okoztak a kütyük társadalmi, és mentális szintet illetően, nem mintha a kocsma jobb lett volna. A tény az hogy elembertelenedik a társadalom egy része. Kinek jó ez a titán rangú... szófosos beteg közösség, ahol online él a nagyrész? A hatalomnak, cégeknek.. Ez fos is út a pokolba, a.i. copilote.. A technlógiát, jól kellene használni, most még rátesz egy lapáttal a fölmelegedésre, klímaválságra, mentális majd egziszetnciális válságra.. Remélem beled..öl minden éljenző :R

(#44) Pötyi válasza sb (#41) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát ja... Ráadásul akármilyen szofisztikáltan írom be a keresőbe, hogy kék színű négykerekű kiskocsit keresek Budapesten, 1000,- Ft alatt, akkor is az első helyen kapok egy szponzorált hírdetést a pofámba, hogy rózsaszín háromkerekű Győrben 5000,- Ft-ért...

Mert még a Google saját maga által felállított szabályai is megdönthetők egy kis pénzzel...

:DDD

QNX is cool!

(#45) bunevo válasza NandoXXL (#43) üzenetére


bunevo
tag

"... elembertelenedik a társadalom egy része ... A technlógiát, jól kellene használni... út a pokolba ... beled..öl minden éljenző"

Egyetértek azzal, hogy túl gyors a technikai fejlődés ahhoz, hogy a civilizáció megtanulhasson vele felelősen bánni. Viszont megállítani meg reménytelen.

Az ösztöneink (mit érzékelünk kellemesnek/fájdalmasnak) nem a "jóság"-ra lettek szelektálva, hanem a gátlástalan túlélésre, szaporodásra és fejlődésre.
Inkább azon szoktam csodálkozni, amikor néha békésen/felelősen viselkedik/döcög a társadalom, annak ellenére hogy belőlünk áll.
Az elembertelenedés szerintem sajnos törvényszerű. Sőt, eleve bármiféle erkölcsi érzék/empátia kizárólag a szülői és szociális ösztönök mellékterméke: ÉRTÉKES ritka fehér foltok a sötét, kegyetlen és IZGALMAS univerzumban.

(#46) sb válasza Pötyi (#44) üzenetére


sb
veterán

Az lehet. De nekem pl. elég releváns reklámokat szokott dobni. Amíg pelenka kellett a gyerekhez addig az jött a bannerben. :D

Aztán lehet, hogy burokban élek, mert amúgy a Firefox/Youtube adblock elég jól működik. Nem értem néha mit sírnak egyesek, aztán mikor 1-2 napig gond volt velük/nem működött akkor rájöttem és sikítva téptem a hajam milyen dózist kap az átlagember.
De vissza a témára: nem csak reklám létezik. Valamelyik nap épp multivitamin hatóanyagokat böngésztünk és próbáltunk összehasonlítani ami beláthatatlan feladatnak tűnt, aztán friss ötletként a gpt 3 kérdés után kidobta a táblázatot pár típusról összerendezve. Itt fentebb olyasmikről írtak, hogy azt csinálja meg amit mi is tudunk... csak lehet, hogy nem akarunk és mondjuk felesleges időtöltés is 2 kérdés helyett.
És itt már elértünk oda, hogy egyáltalán nem reklámként működött, mégis lehet, hogy hozhat pénzt ha hasznosan tud feladatokból felszabadítani... akár otthon, akár munkahelyen.

(#47) ddekany


ddekany
veterán

16 GB... Azzal azért elég óvatosan kell adagolni a helyben futó modelleket, főleg ha alkalmazás része, és nem tudod mi fog veled együtt futni. Másik hírben meg az összes méregdrága Snapdragon X Elite notebook 16 GB-os, szóval az a minumum most egyben a maximum is.

Hogy amúgy mit aknák helyben futtatni, azt még nem érzem... OK, talán most már használható lesz a Start-ba épített kereső. Akár a mikrofon hangerő beállítást is meg lehet ép elmével találni majd, és nem "Microsoft Szabolcs"-al jön nekem. Átvágták a gordiuszi csomót! Vagy még szarabb lesz...

És nem, speciális esetektől eltekintve a franc sem akar beszélni a gépéhez! Megőrült mindenki? Be is rekednék 1 óra munka után. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) nuke7 válasza Busterftw (#42) üzenetére


nuke7
veterán

:K pontosan. Semmi értelme az irodai napoknak, csak nyűg ha nem kifejezetten csapat építés, dehát akkor meg nem produktív :N

#27 cucka : na várj. Távolról nézve van értelme annak, amit írsz. De a mostani munkák / munkafolyamatok nem támogatják igazából ezt.
Ahhoz, hogy ennek az interakciónak értelme legyen új workflow-k, process-ek és feladatok kellenek majd :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#49) Dr. Akula válasza Busterftw (#16) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"itt inkabb a kenyelem abbol ered, hogy idovel a Windows/Microsoft okosziszteman belul csinalhatod mindezt"

De jó is amikor szabadulnál már tőle, erre visszarángatnak a mocsárba...

(#50) cucka válasza nuke7 (#48) üzenetére


cucka
addikt

A munkafolyamatok majd megváltoznak. Ezek nincsenek kőbe vésve, folyamatosan változnak.
Gondolj bele, a 25 éve a cégek többsége nem használt internetet.
15 éve nem volt cloud.
De a cégek ügyvitelének digitalizálása is 30-40 éve történt.

Szóval lehet, hogy holnap nem lesznek új workflow-k és process-ek. De 5-10 éves időtávban lesznek, mindenhol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.