Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140562) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

1-2 hónapja bújom már a netet használtautó ügyben, de eddig még nem jutottam dűlőre. Valószínűleg az igényeimmel van a baj, meg azzal, hogy ha kinézek egy típust, akkor tuti találok a neten róla vmi lelombozó véleményt ami eltántorít :).

Na szóval, 1. autómat szeretném megvenni:
Árban 2-2,5 misi (max. 2,7 körül, úgyis lehet egy 100ast alkudni :) ), benzines motor (városban melóba járás, néha hétvégente/nyáron hosszabb út, kb. évi 10 ezer km), max 6-7 éves, 150 ezer futott km alatt, Golf kategóriás méret (sima 5 ajtós).
Extrák amiket szeretnék, hogy legyen benne: klíma (jó lenne azért a digitális), tolatóradar, tempomat (igaz városban nincs rá szükség, de ennyi pénzért jó lenne), USB-s (vagy SD kártyás) zene, középső könyéktámasz, Bluetooth jó ha van, de nem feltétlen létszükséglet.

Amik eddig felmerültek:
Golf VI: külsőre-belsőre ez tetszik legjobban, de 1.4 80 LE-s motor gyenge, 1.2 TSI-től meg tartok a nem túl jó hírneve miatt, sok a fapad.
Focus: 2011-es modell jöhet max szóba, ebből viszont kb. csak dízel kombit találni. Amúgy 1.6 101 LE jönne szóba.
Mégane: 1.6 101 v. 110 LE, esetleg 1.2 TCe 116 LE. 1.4 TCe állítólag sokat zabál. Külseje miatt nem jövök lázba.
Mazda 3: 1.6 105 LE, kívülről nem rossz, műszerfal kicsit béna (2 különböző kijelző hót gáz sztem)
Astra J: 1.6 116 LE vagy 1.4T 140 LE. Jól néz ki, de nehéz kasztni miatt elvileg az 1.6 kevés.
Citroen C4: 1.6 120 LE, ennek még annyira nem jártam utána.

Nagyjából ezeket találtam mint lehetséges alternatívák, 308, Ceed, i30, Toyoták, UFO Civic nem igazán begyere.

Igazából nem tudom, hogy mennyire kéne tartanom a 100-150 ezret futott turbós motoroktól, vagy maradjak csak a kicsit gyengébb, lomhább szívóknál. Higgadtan vezetek, betartom a sebességhatárokat, de annyi erő legyen a kocsiban, hogy egy előzésnél ne kelljen imádkoznom.

Nagyjából ennyi most ami így eszembe jutott, bocsi, hogy hosszúra sikeredett.
Hátha tud itt vki tapasztaltabb vmiféle hasznos tanácsot adni, esetleg saját tapasztalat alapján eltántorítani vmelyik típustól, vagy csak kicsit a "jó" választás felé navigálni :). Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.