Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) PredatorZoli válasza fecus (#99245) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Vegyél valami euroban jegyzett erstés befalapot, vagy váltsd le ft-ra és vagyél pmáp-ot belőle.

(#99252) axioma válasza Yellow73_a (#99249) üzenetére


axioma
veterán

hat nekem pont 8 volt 7 lett, es igy nincs mar lapozas, nem tudom megnezni... de szerintem nem volt a feluleten lapozasi darabszam (legalabbis kelloen a szemem elott)

szerk hova irtal, azt hittem ha mar van webkincstaron levelezes, ott irni is tudok, de nem....

[ Szerkesztve ]

(#99253) Paxker315 válasza fecus (#99245) üzenetére


Paxker315
addikt

idei TBSZ v korábbi évből maradt? Ha idei, én biztos csapnék még hozzá, aztán több opciód lenne, mire érdemes elkölteni : )

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#99254) BugZ-e


BugZ-e
csendes újonc

Miért van az, hogy már Webkincstáron nem tudok 2030/J-t venni? Nem úgy volt, hogy június 1.-én szüntetik meg az árusítást?

Alternatív megoldásként vegyek inkább DKJ-t? Ahogy olvastam a 2031/I nem egy jó befektetés.

(#99255) dugo_ válasza BugZ-e (#99254) üzenetére


dugo_
veterán

16:00 óra után már holnapi értéknap van, erről lemaradtál.

(#99256) PredatorZoli válasza BugZ-e (#99254) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha 2-4 éves távon tervezet tartani, akkor az új még jobb is mint a régi.

(#99257) pictigjis válasza PredatorZoli (#99256) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem ezt már elégszer túltárgyaltuk, hogy az ilyen erős kijelentéseid nem igazán helyesek, mert túl sok feltételezésre alapozol hozzá. ha így alakul az infláció, ahogy várod, ha valaki úgy vásárol, hogy kerek szám helyett annyi névértéket vesz, amennyit az előzőből felhalmozott kamattal vett volna... stb. szerintem ez a topik az egyetlen, ahol egyáltalán bárki mert olyan eredményt kihozni a számolgatásaival, mint például te

engedjük el, főleg, mert szerencsére nem is kell hasonlítgatni, mert már csak az új van

[ Szerkesztve ]

(#99258) PredatorZoli válasza pictigjis (#99257) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem is, arra jutottunk többen, amit írtam, aki meg istenbizony módszerrel dolgozott, az ágált ellene.
Nem tudsz olyan (reálisnak mondható) feltételezésekkel élni, amivel pl mostantól számított ~3 éves távon a régi jobb. A 2-4 év az nem extrém, hanem a jelenleg legvalószínűbb paraméterekkel van kalkulálva és ez akkor sem változik meg értemben, ha a vártakhoz képest egy némileg gyorsabb/lassabb inflációlefutás lesz. Több ismeretlen pedig nincs az egyenletben. A matek az egy kemény dió de nem érdemes ellenkezni vele ugyanis elég objektív tudomány.

[ Szerkesztve ]

(#99259) Yellow73_a válasza pictigjis (#99257) üzenetére


Yellow73_a
tag

A "hivatalos" médiában megjelent számolgatós cikkekben meg a ló túloldalára estek, ott meg olyan csúsztatások voltak, hogy változatlan feltételekkel kalkulálták az újrabefektetést, aztán a 2030/J lejáratáig számoltak, amikor is a 2031/I-nél még egy visszaváltási büntit is hozzászámoltak. Egyébként az én - szintén feltételezésekre is hagyatkozó - számításom szerint is az újabb papír nyert az évek folyamán lassan apadó előnnyel, de nálam pontosan azzal nyert az új PMÁP, hogy én nem azonos névértékkel, hanem azonos befektetett pénzzel számoltam, így a régebbi PMÁP a megveendő kamata miatt bukta az összehasonlítást, de csak minimálisan. Nekem három éves távon kevesebb, mint 1% volt a különbeség, a vége felé meg kevesebb, mint fél százalék.
Hiába írja Zoli, hogy a matek objektív dolog, de ebben az egyenletben nagyon sok a változó.
De igazad van, felesleges számolgatás ez, nagyjából fifty-fifty.

[ Szerkesztve ]

(#99260) pictigjis válasza PredatorZoli (#99258) üzenetére


pictigjis
senior tag

objektiv, de te megis csak azt veszed figyelembe belole, amit te akarsz :) tok felesleges ujrakezdeni nyilvan, de amugy altalaban jozanabb vagy ennel

es kb. x napja irtam, hogy fillerekrol beszelgetunk raadasul, amivel minden ha es tetszolegesen kivalasztott parameter teljesulese eseten esetleg nyer az uj, te megis eleg durvan teszel kinyilatkoztatasokat

dejohogyvege :)

[ Szerkesztve ]

(#99261) PredatorZoli válasza pictigjis (#99260) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én egy objektív, minden jelenleg rendelkezésre álló infót figyelembevevő összehasonlítást csináltam különböző időtávokra (amit többen viszaigazoltak itt mások is), nem igazán értem hogy mire gondolsz. Egy matematikai bizonyosságon vitatkozunk, nem is értem....

(#99262) BiP válasza pictigjis (#99260) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem engedd el, mert ebben a helyzetben nincs igazad.
Zoli normálisan leírta , hogy 2-4 év időtávra az új a jobb, a matek őt igazolja.
(Nekem is ez jött ki.)
(És most inflációs feltételezésektől függetlenül teljesül).
A többi helyzetre meg nyilván a régi volt kedvezőbb.

Te meg csupán 1 paramétert figyeltél, minden mást figyelmen kívül hagyva, és azt sulykolod, hogy márpedig a régi a jobb.
Nem kell hitvita szinten erőltetni a dolgot. Próbáljuk matematikai oldalról megközelíteni, és objektív számolással körüljárni a dolgot, - ha már pénzről, befektetésekről beszélgetünk - részletes választ adva, nem fekete fehérre egyszerűsíteni a dolgot,
erre meg jössz itt, hogy így túlzó, meg részrehajló, meg kinyilatkoztatásnak hívsz egy bárki által ellenőrizhető eredményt.

Szóval utoljára: általánosan a régi volt a jobb, de bizonyos időtávra mégis előnyösebb az új.
Nincs egyértelmű győztes, a befektetési céltól-időtartamtól függ.

De valóban mindegy, most már csak az új van.

[ Szerkesztve ]

(#99263) bugizozi válasza BiP (#99262) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Próbáltam visszakeresni, de átsiklottam fölötte: melyik kommentben van levezetve, hogy az új PMÁP jobban megéri mint a régi 2-4 éves távlatban? :B

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#99264) tlac válasza bugizozi (#99263) üzenetére


tlac
nagyúr

itt [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#99265) Vesa válasza axioma (#99243) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem is csak webkincstár van. :D
Nem találkoztam még a hibával, de köszönjük, hogy feljívtad rá a figyelmet, remélem javítani fogják!

A tudomány a valóság költészete!

(#99266) A2lite


A2lite
csendes tag

[link] Ez se semmi.

(#99267) Vesa válasza A2lite (#99266) üzenetére


Vesa
veterán

Mondom...este lefekszel, és reggelre a király alkot valami eszement b*romságot, majd arra ébredsz, hogy már hatályos. Komolyan mondom, mint valami istenverte banánköztársaságban. :W Fostenger ez az ország...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#99268) forceberg válasza Vesa (#99267) üzenetére


forceberg
veterán

* Komolyan mondom, mint valami istenverte banánköztársaságban.

Várható volt, mert a nerenceken kívül a propival etetett szavazóik nem épp a megtakarítók...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#99269) tlac válasza A2lite (#99266) üzenetére


tlac
nagyúr

itt a közlöny is hozzá
[link] (42. oldal)

[ Szerkesztve ]

(#99270) axioma válasza A2lite (#99266) üzenetére


axioma
veterán

Hm, reszveny-nyeresegre nekem pont nem derul ki, h ervenyes-e [eddig ugye szocho-plafonos volt, es ugy tunik a kifizeto kene vonja, igy lehet h az marad?]

(#99271) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

TBSZ számla esetén is meg kell fizetni vajon?

[ Szerkesztve ]

(#99272) Vesa válasza axioma (#99270) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem az sem derült ki, hogy DKJ-re vonakozik-e? Ha igen, akkor max. a maradék forintomat is kilapátolom ebből az országból aztán kenjék a hajukra az egészet.

A tudomány a valóság költészete!

(#99273) Ringman válasza tlac (#99269) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyszerűen csodálatos!

szocho, anyám borogass!
(korábban ingatlanbérbeadásnál is volt ez a baromság - na meg osztalék esetén is egy összeghatárig)

ráadásul ezt is a veszélyhelyzetre hivatkozva - természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#99274) Ringman válasza Vesa (#99272) üzenetére


Ringman
nagyúr

a hvg szerint [link]
Az adó megfizetése alól csak az ingatlanalapok befektetési jegyei és az állampapírok mentesülnek.

szerk:
vagy állampapírban takaríts meg, vagy költsd el minden pénzed, természetesen 27%-os áfatartalmú termékekre.

megszorítások nem lesznek, ez a szó csak a baloldali kormányok szótárában szerepel, és ezt a polgári kormány nem hozza vissza, legfeljebb költségvetési egyensúlyjavító intézkedések lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#99275) tlac válasza Ringman (#99274) üzenetére


tlac
nagyúr

viszont kriptóra nem vonatkozik, ugye?
lehet abba kell akkor menekülni :D

(#99276) forceberg válasza tlac (#99275) üzenetére


forceberg
veterán

Innen fizikálisan kell menekülni...

(#99274) Ringman : tök mind1 mit írnak, a szavazóik úgyse értik.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#99277) Ringman válasza tlac (#99275) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennyire üres a kassza? (ill. ennyire drága lesz finanszírozni az államadósságot?) mondjuk mai cikk: [link]

(#99278) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Én úgy értelmezem, hogy ez ETÜ-kre nem vonatkozik, vagyis részvényekre, ETF-ekre nem, csak bankbetétre meg befalapokra, vagyis azokra amiknek az adóját eddig is nem te hanem a szolgáltató vonta le és vallotta be.
Szvsz itt a fő cél a befalapokban elért nyereség nagyobb megsarcolása, mert itthon abból van sok, elvégre az van tukmálva. Na meg a bankbetéten elért kamatbevétel...

[ Szerkesztve ]

(#99279) forceberg válasza Ringman (#99277) üzenetére


forceberg
veterán

Fizessenek a gazdagok!
Én mindenkit hülyének tartok, aki még itt van, nem lépett le, beleértve magamat is.

(#99278) PredatorZoli: holnapra kiderül, mindenhol kijönnek majd az értelmezések.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#99280) Silεncε válasza A2lite (#99266) üzenetére


Silεncε
őstag

Mondjuk együtt: Magyarországon nem lesznek megszorítások! :(((

(#99281) PredatorZoli válasza forceberg (#99279) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem ez arról szól, hogy aki befalapokon keresztül gyűjti be a jelenlegi magasabb kamatkörnyezet jelentette hozamot, azt lehúzzák.

(#99282) hellboy válasza tlac (#99269) üzenetére


hellboy
csendes tag

"e rendelet hatálybalépésétől megszerzett értékpapír kamatára, hozamára"
Erre mondhatnánk hogy "Boldog karácsonyt!" ?

Azért az értékpapírba bármit bele lehet érteni:
https://dolgospenz.hu/ertekpapir-fogalma/

Szja tv. 65. § hol találálható meg?

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#99283) Ringman válasza hellboy (#99282) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#99284) bigdady


bigdady
nagyúr

Dkj-re meg céges betétre vonatkozik?
Juli 1 utáni kötésekre csak?

(#99285) dani0113


dani0113
senior tag

Állampapír marad ugyanúgy adómentes nem de? Tehát nem csak a PMAP hanem a DKJ is?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#99286) ngaba


ngaba
aktív tag

Én is úgy értelmezem, hogy részvényre nem vonatkozik. De attól még durva...

Zsidaynak megint igaza lett.

(#99287) Gallmix válasza Vesa (#99215) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Az aszteroida becsapódás esélye is valid, akár naponta is történik (parányi, mikro) - még sem az ami miatt beszélni szoktak erről a témáról. :)

#99216 KMT
Értem. Én a kamatok miatt kérdeztem.
Van opció elköltés meg leköltés kivétel egyebek.

Ha most pl 1- 1,5 -2 évig lesz ez a papír és a következő már a régihez hasonló típus akkor melyik érné meg jobban? Ezt ahogy nézem, 4 havonta fizet, olyan mint a bónusz magyar állampapír euróban. Az pedig addig jó amíg a kamatok mennek fel. Utána meg hamar követi a változásokat, negyed évente.

Rövidtávval a gond, az 1% levonás. Ahhoz meg sokat kell kamatoznia, hogy kitermelje. És akkor még csak nullán vagy.

Vagy kriptoba is be lehetne rakni ;] :DDD

#99218 AssAssynn
Ennek a papírnak hamar lefelé fog menni a kamata várhatóan, az új máp+
Csak míg az kiszámítható volt addig a kamatkörnyezet extrémen megváltozott, így már édes kevés volt. Pmáp lett a nyerő, hiába hozott akkor látszólag kevesebbet.

#99275 tlac
Elvileg 15% kriptora, de csak 2 évig írhatod le a kedvezményt.
Van olyan forma ahol elvileg 15%+13% eleve.

#99278 PredatorZoli
Szerintem is még mindig túl sok pénz van feleslegesen bankszámlán, betéten. Ez kis ösztönzés.

[ Szerkesztve ]

(#99288) tlac válasza Gallmix (#99287) üzenetére


tlac
nagyúr

Elvileg 15% kriptora, de csak 2 évig írhatod le a kedvezményt.

nem tudom, hogy mire gondolsz a 2 év alatt
egy 3 éves intervallum van, amin belül lehet játszani az adókiegyenlítéssel, viszont egy év végi, év elejei ki-beszállás ez okosítható

(#99289) Vesa válasza Gallmix (#99287) üzenetére


Vesa
veterán

Tehát ha valaki úgy gondolta, hogy beteszi mondjuk a Gránitnál 9% látraszólóra a pénzét, mert mondjuk nem akarja odaadni a szovjet kémnek és bandájának állampapír formájában, akkor a fent tárgyalt megoldást nem erőszaknak és kényszernek kell nevezni, hanem un. "ösztönzésnek"? Parádés! :C

A tudomány a valóság költészete!

(#99290) Vesa válasza forceberg (#99279) üzenetére


Vesa
veterán

'Én mindenkit hülyének tartok, aki még itt van, nem lépett le..."

Nem tudok nem egyetérteni! :K

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#99291) julius666 válasza tlac (#99269) üzenetére


julius666
addikt

Hú de fasza. Vajon pl. a Wise "cashback" esetén mi a helyzet?

TBSZ-re kötvény ETF-ek szerencsére biztosan mentesek ez alól. Ha nem így lenne, azért az fájna, lévén hogy árfolyamnyereségre is rárakódna az új adó. :U

Zsiday jósgömbje most egész jól működött.

(#99292) Vesa


Vesa
veterán

Mindig van még lejjebb!

Itt a hab a tortán: a bankoknak kell levelet küldeniük arról, mennyit buktak, akik nem állampapírba fektettek

"Pénzügyi jogszabálydömpinget hozott a szerda este a Magyar Közlönyben, melynek nagy része arról szól, hogy a legváltozatosabb eszközökkel terelje állampapír-befektetésbe a lakosságot és a pénzügyi szektort egyaránt. A legszebb rendelet az, amelyik előírja a bankoknak, hogy év végén bemutassák majd az ügyfeleknek, mennyit nyertek volna, ha pénzüket állampapírba teszik...
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva."

A tudomány a valóság költészete!

(#99293) Vesa


Vesa
veterán

Van itt még szemétség bőven

Váratlan és kötelező lépéssel terel brutális összegeket a kormány az állampapírokba

A tudomány a valóság költészete!

(#99294) D1Rect válasza Vesa (#99290) üzenetére


D1Rect
félisten

Én azt tartom hülyének, akinek folyamatosan sír, hogy mennyire szar X országban és mégis X országban él.
Teljesen mindegy, hogy ez hol van.

(Kivétel azok ahonnan nem tud valaki megszabadulni.)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#99295) Peter.70 válasza D1Rect (#99294) üzenetére


Peter.70
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy egy bizonyos idő után / szinten nem teheti meg az ember hogy másik országban kezdjen új életet a 0ról

(#99296) szabi__memo válasza Vesa (#99289) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az megvan azért kié a Gránit Bank?

(#99297) Kátai


Kátai
senior tag

Már itt [link] lehetett sejteni,hogy erre megy a játék.Nagy bajban lehet a "költségvetés"!
Még hogy állampapír...,van egy sejtésem, hogy akik ideviszik a pénzüket a végén valahogy megfogják szívni,de nagyon. Egy törvény 23:59-kor és vége.

[ Szerkesztve ]

(#99298) Kátai válasza szabi__memo (#99296) üzenetére


Kátai
senior tag

Pont ezért léptem le tőlük.

(#99299) D1Rect válasza Peter.70 (#99295) üzenetére


D1Rect
félisten

Dehogynem.
Nyilván lehetnek nagyon speciális egyéni körülmények ami miatt nehezebb lehet.
De általában csak a sírás megy, hogy mennyire szar minden itt-ott.

Nekem van több olyan ismerősöm akik féltucat+ országban éltek már, de mindegyik szar volt...

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#99300) section9 válasza D1Rect (#99294) üzenetére


section9
őstag

Azert nem olyan egyszeru dontes itthagyni az ember csaladjat es baratait.

(Meg a TBSZ-t ;] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.