Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) methox1991 válasza JoinR (#96888) üzenetére


methox1991
lelkes újonc

Bitcoinal attól tartok hogy egy nagyobb állam tolvonással betiltja az egészet , elég csak megtiltani a cégeknek hogy ezzel tevékenykedjenek , ATMeket beszántják pár pillanat alatt..

(#96902) Domináns Hím válasza D1Rect (#96899) üzenetére


Domináns Hím
kezdő

Ezzel már 6 évvel ezelőtt is foglalkoztam.

robag93

Nem, ez már egy négy budapesti lakással és egy thaiföldi házzal upgrade-elt változat.

Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

(#96903) kukulec


kukulec
őstag

hali, ha a közeljövőben szeretnék 1 évre a kincstárnál venni inflációkövető prémium állampapírt, akkor melyik sorszámúra érdemes gyúrni? (bocsi a gyenge megfogalmazásért, ez lenne az első kincstáras ügylet)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#96904) cdl válasza kukulec (#96903) üzenetére


cdl
senior tag

PRÉMIUM MAGYAR ÁLLAMPAPÍR 2030/J
Ez van most.
Márc 20 a fordulója, így 11 hónapig kamatozik.
Természetesen utána újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#96905) julius666 válasza Domináns Hím (#96890) üzenetére


julius666
addikt

25,7 millió Ft a lesajnált PMÁP-ba bedugva idén 342 666 Ft-ot hoz/hó. Adózás után. 0 kockázattal. 0 beletolt idővel/energiával.

Jövőre ráadásul garantáltan többet fog hozni, miközben az ingatlanárak lehet esni fognak.

(Csak azért válaszolok mert kivételesen szállítottál valamit, ami legalább nagyjából megfogható. Adózás utáni eredménnyel azért többre mennénk ha már hasonlítgatni akarunk más befektetésekhez)

[ Szerkesztve ]

(#96906) Norbeez81


Norbeez81
csendes tag

Ti mibe fektetnétek most (most!), hogy pmáp utáni időszakban kb 2025-2027 -ben a legjobban járjatok?

(#96907) PredatorZoli válasza julius666 (#96905) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Kamu az egész sztori amit ír. Nem vett annyiért ingatlant, nem lett belőle annyi hozama, egy kamugép az ember. Valószínűleg nem is az az illető a való életben akinek állítja magát.

(#96908) PredatorZoli válasza Norbeez81 (#96906) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

részvény ETF-ekbe.

(#96909) Czimby


Czimby
addikt

Múlt héten vásárolt 20240221-es DKJ-t ha most eladnám menniyt buknék rajta?
Változott a terv és úgy fest, mehetne 7éves PMAP-ba is.

Tartsam meg lejáratig, vagy inkább adjam el most és kerüljön át PMAP-ba mihamarabb?
(CSak jó lenne tudni mennyi a minusz rajta, kalkulátorral -48e Ft jött ki nekem, az jó lehet?)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#96910) bandus válasza Czimby (#96909) üzenetére


bandus
veterán

Nezd meg a mobilkincstarban :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96911) Vesa válasza Norbeez81 (#96906) üzenetére


Vesa
veterán

Magam részéről külföldi ingatlanba...

A tudomány a valóság költészete!

(#96912) PredatorZoli válasza Vesa (#96911) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

De tedd hozzá, hogy te nem azért, mert azzal lehet a legjobban járni (legmagasabb hozamot elérni), hanem azért, hogy csökkentsd az országkockázatodat, ami a vállalkozásod miatt magas. Így kerek mert egy erre tévedő nem biztos hogy ismeri a mögöttes indíttatást ha nem olvasott sokat vissza.

(#96913) Czimby válasza bandus (#96910) üzenetére


Czimby
addikt

Igaz az a legegyszerűbb, ott 36e a minusz. :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#96914) Domináns Hím válasza julius666 (#96905) üzenetére


Domináns Hím
kezdő

Neked PMÁP-ba bedugva úgy-ahogy követi az inflációt a pénzed. Nekem 5 év múlva a hozamból már nem egy lakásom van, hanem kettő, 10 év múlva négy és ez egy óvatos számítás, ami romló hozamszinttel kalkulál. Hasonló modellel (pontosabban ennél gyorsabb ütemben) építettem fel ezt a portfóliót. Aki viszont állampapírban tartotta, az ma egyetlen hasonló lakást sem tud venni. :N

PredatorZoli

Ha csak annyit teszel, hogy rákeresel az ingatlan.com-on, még idén is láthatsz olyan felújítandó lakásokat Belső-Erzsébetvárosban, amelyeket 700-800 ezer közti irányáron hirdetnek. Pedig ezeket a lakásokat már megnézte és kiköpte egy rakás, hozzám hasonló befektető, ezért nem adták még el őket. Ha pedig rákeresel a Bookingon, hogy a 9+-ra értékelt kategóriájú stúdiólakások ugyanitt mennyiért vannak kiadva (hónapokkal a főszezon előtt), le fog esni az állad. ;) Szóval hidd el, nem azért építenek itt emberek milliárdos értékű portfóliókat hasonló lakásokból, mert nem tudják, hogyan kell állampapírt, vagy ETF-et venni. ;]

Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

(#96915) kukulec válasza cdl (#96904) üzenetére


kukulec
őstag

az a kérdésem, hogy ez azt jelenti, hogy ha nem nyúlunk hozzá, akkor 2030-ig megy az állampapír és akkor egy vaskosabb kifizetés történik?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#96916) avl válasza PredatorZoli (#96908) üzenetére


avl
aktív tag

lehet a kerdest többfelekepp erteni szerintem

ha ugy ertjük, hogy legjobban jarni 2025-27-ben, mert akkor ki is akarja venni, akkor is a rv. ETF-et ajanlod ? (gondolom nem vagy max. reszben csak)

szerintem a kerdezönek kell(ene) pontositania

...ha hosszu tavra gondolkozna, akkor szerintem nem kellene szerepelni a kerdesben a 2025-2027-nek, az ugye matol csak 2-4 ev, arra szerintem veszelyes a rv. ETF

no meg persze sok egyeb körülmeny is befolyasolja a jo eljarast (pl. #96912 -ben Te is utaltal ilyenre)
pl. mekkora az összeg, feloszthato-e gazdasagosan, mert akkor en többfelebe tenném

mennyire nagy a hozamehseg, mennyire nagy a buktatüres, mit ert bukta alatt (nominalisat csak vagy hivatalos inflanal kevesebbet vagy ...), HUF vagy € vagy $ a szemlelet alapja, ...
mi van, ha nem sikerült annyira (harakiri az egesz csaladnak, vagy no problem), stb.

(#96917) D1Rect válasza Vesa (#96911) üzenetére


D1Rect
félisten

Így lehet gyorsan nagyot bukni.
Tudom még ajánlani a kriptot is!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96918) cdl válasza kukulec (#96915) üzenetére


cdl
senior tag

Nem.Minden év Márcis 20.-án kifizeti az éves kamatot.
Oda, ahová szeretnéd, megjelölted. (saját bankszámla, pénzpiaci számlád)
Ezt újra be kell fektetned, ahová akarod.
Volt itt szó róla, kicsi az esély, hogy jövőre még lesz vehető PMÁP.
Szóval minden évben a lehető legjobb befektetést meg kel majd keresned a kamatnak.

(#96919) Vesa válasza PredatorZoli (#96912) üzenetére


Vesa
veterán

Részben jogos, de őszintén szólva, bár nem látok a jövőbe -ahogy egy portfólió hozama se látszik előre-, a korábbi évek tapasztalatai alapján itt kétféle hozamot veszek számításba. Egyrészt, ezek az ingatlanok átmenetileg kiadásra kerülnek, jelen esetben nagyjából 1500-1700 EUR/hó áron, ez eleve egy passzív bevétel, miközben (és ez számít vakfoltnak itt is), vélhetően az ingatlan értéke is emelkedik majd. A korábbi években ez kb. duplázódást jelentett 5 éves távlatban ott, ahol én vettem, de a pandémiát követően ez már nem igaz, Jelenleg pont azért veszek még, mert ott is belassult a piac, jobb az alkupozíció. Ennek ellenére bízom abban, hogy hoszabb távon jelentősebb értéknövekedést fogok realizálni rajtuk. A két hozam együttese mondjuk 5-10éves távlatban már pariban lehet egy jobb portfólióval (sőt, előzheti is), a nem várt rizikófaktorokat pedig nem érzem többnek. Plusz az egész hozam EUR-ban képződik, nem HUF-ban (bár ez a portfóliók többségében is így van).

D1Rect
Miért? Gyorsan, nagyot azzal is tudsz bukni, hogy valahol tartod a pénzedet. Láttunk már rá példát banktól, alapkezelőtől, brókercégtől. Ilyen szinten nincs 100% biztonság sehol.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#96920) SzGee válasza cdl (#96918) üzenetére


SzGee
aktív tag

Miért ne lenne PMÁP jövőre? A zászlóshajója az Államkincstárnak, nem fogják beszántani...
Inkább a feltétleken fognak változtatni, a kamaton, a prémiumon, ilyesmin...
Kell a pénz a lakosságtól

Én pld bevezték egy hó/hó alapon fizető, havi kamatozású állampapírt is, mindig az előző havi infláció + 0,15% (min 0,15%) kamatozna, kifejezetten a kamatból éldegélőknek lenne jó, nyugdíjkiegészítésre, stb...

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#96921) szabi__memo válasza Vesa (#96919) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Befektetésnek veszed? Vagy lakni? Spanyolországban vagy még ez sem lefutott?

(#96922) Norbeez81 válasza avl (#96916) üzenetére


Norbeez81
csendes tag

Igen pontosítom a kérdést, jogos.
Arra gondoltam hogy amikor kivesszük a pmápból a biztonságos kis pénzünket 2-3 éven belül,. akkor már nem biztos hogy lesznek olyan jó befektetések, hogy vissza tudjuk azt fektetni.
Tehát már most kell arra is gondolni hogy miből lesz a vagyongyarapodás pmáp után.
Az onnantól hosszú táv.

(#96923) PredatorZoli válasza SzGee (#96920) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Már tavaly év végefele kommunikálták, hogy mit fognak tenni. Már akkor mondták, hogy jelenelg amíg felfele megy az infláció, az inflációkövetőn kívül nagyon nem lehet másféle állampapírt eladni nagyobb tételben, viszont már akkor is mondták, hogy amint a helyzet elkezd normalizálódni, végrehjatanak egy állampapírreformot, ahol kevesebb féle állampapír lesz a választékban, az inflációkövető verzió kedvezőplenebb lesz, lesz új máp+, és hasonlók.
Te se gondolod, hogy majd jövő évben amikor már 1 számjegyű infláció lesz, még szabadon lehetlesz 20% körül kamatozó pmáp-ot venni. Úgyanúgy beszántják, ahogy az euróssal tették.

(#96924) szabi__memo válasza PredatorZoli (#96923) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos, hogy megszüntetik, vagy módosítják, hogy ne legyen jó. Kérdés mikor

(#96925) julius666 válasza PredatorZoli (#96907) üzenetére


julius666
addikt

Tudom. De még a szétkamuzott számaival is szar a matek. Mert a munkavállalók bére, amortizáció, adók után szépen be fog esni a jövedelem a PMÁP hozama alá. Ez benne a vicc, ezért válaszoltam.

Nem véletlen, hogy konkrét számokat nem szokott írni, csak hablatyolni meg több éves kiragadott példákat hozni. Nem tudom most miért tett kivételt.

És nem eloldalog ilyen beégés után, hanem még teszi tovább a hülyét. Nagyon kész. :DDD

(#96926) D1Rect válasza Vesa (#96919) üzenetére


D1Rect
félisten

Gyorsan azzal is lehet nagyot bukni, hogy egy másik országba kiteszed a pénzed.
Ahol nem vagy ismerős, fogalmad sincs a helyről, az adózásról, meg úgy semmiről sem.
Persze, lehet idegen országban ingatlant venni, ha milliárdjaid vannak és van aki kezelje vagy ha ez nincs, akkor neked érdemes ott lakni.
Arról nem is beszélve, hogy egy ingatlan megvásárlásához meg kell nézni 20-40 nagyon hasonlót, hogy egyáltalán el tudd dönteni, hogy megéri-e annyiért.
Mindezt egy olyan országban amit nem igazán értesz, persze excelen lehet, a valóságban meg nem.
Oké, beleöltél egy csomó időt és pénzt, megveszed adott országban az ingatlant és elkezdhetsz bérlőt keresni.
Remélem addigra megtanultad az adott ország anyanyelvét, mert igen macerás lesz.
Szuper, rengeteg idő, pénz és utánajárással vettél egy ingatlant egy idegen országban.
Most elkezdhetsz ott adózni.
Elromlott a zár, most aztán X km-ről intézzél már el egy zárcserét, vagy csapot, vagy valami baja van a klímának.
Oké, odamész.
Ja, lemerült az elem a klíma távirányítóban.

Majd a következő 3 évben erősödik a Ft a tetszőleges országod devizájához képest 10%ot.
Nem kerestél semmit, achievement unlocked.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96927) Morgenstern válasza D1Rect (#96926) üzenetére


Morgenstern
junior tag

A "kiégett a villanykörte, jönni kéne kicserélni" kimaradt ;]

(#96928) D1Rect válasza Morgenstern (#96927) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy egyszerűen a bérlőnek nincs kedve fizetni.
Vagy csak bömbölteti a zenét és elkezded kapni a hivatalos leveleket egy nyelven amit nem is értesz és fogalmad sincs mihez kellene kezdeni.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96929) bandus válasza D1Rect (#96926) üzenetére


bandus
veterán

az megvan, hogy ezt az osszes szolgaltatast meg tudod venni? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96930) Vesa válasza D1Rect (#96926) üzenetére


Vesa
veterán

Nem igazán értem, hogy egy befektetői topikban hogyan lehetséges az ilyen negatív hozzáállás. Külföldön sem bonyolultabb ingatlant venni mint itthon, és nyilván senki nem úgy költ el tízmilliókat, hogy fogalma nincs semmiről (illetve lehet ilyen is, de ez nem külföldi ingatlan vs. portfólió kérdése, mert aki felületes, az mindenhol felületes). Már régen túl vagyok az utánajáráson. Ráadásul 25 éve járok oda, ahol vettem. Bérbeadást, menedzselést, takarítást, jogi ügyintézést egy helyi cég végzi bizonyos %-ért cserébe, ez teljesen bevett dolog, semmi nuclear science nincs mögötte. Semmilyen milliárdok nem kellenek, nem tudom ezt honnan veszed. Az tény, hogy utána kell járni mindennek, ki kell menni, meg kell nézni, ott kell lakni 2-4 hétig, ez vele jár. Ha tőzsdézni akar valaki vagy pénzügyi termékekbe fektetni, annak is sokat kell vele foglalkoznia. Mi a különbség a kettő között? Ha tanulás nélkül kezd el valaki portfóliót építeni, akkor szintén bukhat méreteset, ezt Zoli is és más profik is elmondják rendszeresen.

"Elromlott a zár, most aztán X km-ről intézzél már el egy zárcserét, vagy csapot, vagy valami baja van a klímának"

LOL! :D Ez komoly? Ezt most úgy mondod, mintha hungarisztán a világ közepe lenne, ahol minden IS van a sarkon. :DDD Ja nem! Egy nyamvadt burkolót nem találsz hónapokig, vagy ha mégis akkor benyög egy olyan árat, hogy elájulsz.

"Majd a következő 3 évben erősödik a Ft a tetszőleges országod devizájához képest 10%ot"

Szelektív, nem objektív érvelés. Elegánsan kihagysz két dolgot. 1. nem érdekel a forint, mert eleve EUR-ban képződik a haszon és abban is fogom elkölteni. 2. Ha még tényező is lenne a forint, az esélyesebb scenariót nem említed, nevezetesen, ha gyengül a forint az EUR-hoz képest, akkor extra hasznot realizálok!

Bukni bármin lehet és nem állítottam, hogy ez mindenkinek egy jó lehetőség, mert nem az. Volt itt egy kérdés, hogy ki, mibe fektetne, amire konkrétan azt írtam, hogy "magam részéről külföldi ingatlanba". Tehát szubjektív. De ne feltételezzük azt, hogy mindenki aki nem az ETF-et választja, vagy nem csak azt választja, az méreteset fog bukni. Pénzügyi termékeknél is azt nézed, hogy mit művelt a papír az elmúlt 10-15 évben és ebből következtetsz arra, hogy mi várható és megveszed-e. Pontosan ez van ingatlannál is. Nincs garancia semmire, ez nálam a diverzifikálás része, plusz menekülés a forintból.

A tudomány a valóság költészete!

(#96931) D1Rect válasza Vesa (#96930) üzenetére


D1Rect
félisten

Csináld, legyél okos!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96932) druzil


druzil
tag

Szeretnék venni az erste netbrókeren etf-et most hétvégén. Ilyenkor limitáras megbízást érdemes adni? Hova kell belőni az árat, hogy biztosan teljesüljön majd az első munkanap (előző napi záróár, utolsó kötés, legjobb vétel, legjobb eladás)? Bármit adok meg, hibaüzenetet kapok, hogy egyrészt hamis vagy félrevezető jelzést adhatok a piacnak (=piaci manipulációt követek el), másrészt, hogy "A kiválasztott piac eltér a társaság legjobb végrehajtási politikájában meghatározottól." iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD a kiválasztott etf. Vagy ha zárva van a piac ne is próbálkozzak? Köszi

(#96933) Vesa válasza D1Rect (#96931) üzenetére


Vesa
veterán

Már nem az elsőt veszem amúgy... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#96934) D1Rect válasza bandus (#96929) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, de attól teljesen feleslegesen bonyolítod az életed.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96935) D1Rect válasza Vesa (#96933) üzenetére


D1Rect
félisten

Legyen szerencséd!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96936) cdl válasza szabi__memo (#96924) üzenetére


cdl
senior tag

Én nyár vége, őszre tenném a tétjeimet.
Az infláció remélhetőleg akkorra már ténylegesen beszakad.(nem 2 tized százalékkal havonta).
Így az akkori(10% kb) + 1,5 % lenne a hozam a megújult PMÁP-nál.
+ 2025 Jan.1-től megemelném a visszaváltást 5 %-ra mondjuk.
Különben március 20.-án elég sok pénzt fognak kivonni a MÁK-tól.

(#96937) PredatorZoli válasza druzil (#96932) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Amikor zárva van a tőzsde, nem fog teljesülni a megbízás, legyen az bármilyen áron, ez gondolom világos.
Hogy milyen árat éri meg megadni, az attól függ, hogy hol fog nyitni a piac hétfőn. A piaci áras nem szerencsés, mert sok pénzt lefoglal feleslegesen. Ha biztosan azt akarod, hogy teljesüljön, akkor tedd be limitárasra a záróárhoz képest 2%-al magasabbra.
A figyelmeztetések pedig normál esetben nyugtázható, feltételezem nem áll szándékodban manipulálni semmit.

(#96938) druzil válasza PredatorZoli (#96937) üzenetére


druzil
tag

Nem értem, hogy merülhet fel egyáltalán a piacbefolyásolás kérdése, ha a valós piaci árakkal szinte megegyező ajánlatot adok be, na mind1. Érdemes inkább akkor vásárolnom, amikor épp nyitva a piac? Ebban az esetben a piaci árat válasszam, vagy ott is is a limitár a nyerő, valamivel az utolsó kötés felé lőve?

(#96939) D1Rect válasza Vesa (#96933) üzenetére


D1Rect
félisten

Remélem jobban megy majd, mint az euró befektetéseid. ;] :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96940) PredatorZoli válasza druzil (#96938) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A piaci árat sose érdeme választani. Mindig limitárral dolgozunk.
Nyitvatartási időben szerencsésebb, mert akkor jobban látod az aktuális árat, könnyebb belőni a helyes limitárat (a legjobb eladási ár fölé valamivel).

(#96941) druzil válasza PredatorZoli (#96940) üzenetére


druzil
tag

Köszönöm, akkor hétfőn újra próbálom

(#96942) szabi__memo válasza D1Rect (#96939) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak mondom, hogy még csak tavaszból van két hónap :B

[ Szerkesztve ]

(#96943) D1Rect válasza szabi__memo (#96942) üzenetére


D1Rect
félisten

Konkrétan a tavasz pontos közepe van. :)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96944) szabi__memo válasza D1Rect (#96943) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nincs 4 hete hogy tavasz van :)

(#96945) Vesa válasza D1Rect (#96939) üzenetére


Vesa
veterán

EUR-ba nem befektetek, csak szimplán veszem, folyamatosan, ráadásul még nincs vége a tavasznak, szerintem térjünk vissza erre kicsit később, pl. amikor kivezetik a 18%-os kamatot! ;)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#96946) .mf válasza D1Rect (#96943) üzenetére


.mf
veterán

Tavasz közepe? A "naptári tavaszé". Múlt hétvégén még hóesésben sátraztam a Börzsönyben :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#96947) D1Rect válasza .mf (#96946) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván a naptári tavasz közepe a 04.15.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96948) Vesa válasza D1Rect (#96947) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek egyébként sincs jelentősége. Jelenleg pont olcsó az EUR, tehát duplán jól járok, mert a vételekkel folyamatosan csökken a teljes EUR állományon átlagára. Egy 200k-s ingatlan most nem 80M-be kerül, hanem csak kb. 75-be, ha valaki most vált EUR-t emiatt. Annak esélye, hogy a forint drasztikusan tovább erősödik, minimális, ellenben minden paraméter arra mutat, hogy előbb-utóbb bedől. Emlékeztetnék márciusra, megjegyzem, ha már fingreszelünk a dátumokon, volt 400-as EUR márciusban egy ideig. :D De ennek semmi jelentősége nincs, kifejezetten jó, h ogy erős a forint, mert lehet venni az EUR-t. Aztán ha majd bedől a forint, akkor lehet számolni a profitot.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#96949) Ra3 válasza cdl (#96936) üzenetére


Ra3
őstag

Pmáp az előző évi átlagot nézi, az összes amit az idén indítanak az a tavalyi 14.5+kamatprémiummal dolgozik.
A jövőre indított sorozatokra az idei átlag lesz a mérvadó szóval az még 16-nál is feljebb lesz, akár 20% is elérheti ha minden marad a jelenlegi formában.
A 2025-ben indított sorozatok lehetnek majd 10% környékén, ott lehet hogy tényleg emelnek a visszaváltáson, de addig még sok víz lefolyik, azt én is simán elképzelhetőnek tartom hogy megvariálják még akár az idén. Ki szerintem nem vezetik, a máp+-t is megtartották, a pmáp sztem erősebb brand ahhoz hogy csak úgy megszüntessék.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#96950) D1Rect válasza Vesa (#96948) üzenetére


D1Rect
félisten

A nemzetközi bankpánik miatt ingott meg a Ft.
Pontosan az ellenkezője történik mint amire te nagyobb összegben mertél volna fogadni egy fél éve. :)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.