Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85851) adnoctum18 válasza nort_on (#85848) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Koszonom szepen a valaszokat! Igyekszem informalodni :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#85852) Ringman


Ringman
nagyúr

Leszámol a kormány a „nyerészkedéssel”: a külföldi befektetők előnybe, a hazaiak hátrányba kerülnek
Az ársapka után megérkezett a kamatsapka, amely a hazai intézményi befektetőket versenyhátrányba hozza a forintpiacon manőverező külföldi spekulánsokkal szemben.

(#85853) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Nyesz számlánál az adójóváírás hogy működik? Lejelent mindent a számlavezető és majd ott lesz az adóbevallás tervezeten mint az önkéntes nyugdíjpénztárnál vagy van vele teendő?

Neten keresgélve többféle verzió is van, van ahol azt írják, hogy tárgyévet követő jan. 31-ig egy k84 jelű nyomtatványon nekem kell leadni a nav felé az adatokat, mások szerint az értékpapír számlavezető megoldja saját maga.

(#85854) nort_on válasza bozsokiandra (#85853) üzenetére


nort_on
senior tag

Random Capital-nél nem volt vele teendő, pont ahogy írod, adótervezetben megjelent, elfogadtad és a NAV utalt, ennyi. :K

(#85855) bozsokiandra válasza nort_on (#85854) üzenetére


bozsokiandra
tag

Köszi, erstés vagyok remélem itt is így fog működni.

(#85856) ngaba válasza Ringman (#85852) üzenetére


ngaba
aktív tag

Tehát az a terv, hogy az infláció alaposan megcsapolja majd a forint-megtakarításokat (is). Jelen állás szerint a P(E)MÁP-on kívül az összes forint megtakarítási forma felejtős. Persze ez változhat.

(#85857) .mf válasza ngaba (#85856) üzenetére


.mf
veterán

"Tehát az a terv, hogy az infláció alaposan megcsapolja majd a forint-megtakarításokat (is). Jelen állás szerint a P(E)MÁP-on kívül az összes forint megtakarítási forma felejtős."

Jóreggelt... Ez már egy hetes lerágott csont, hogy a 18%-os O/N betétekből további köröket kizártak, de hagytak még pár kiskaput. Az pedig éves lerágott csont, hogy a jegybank nem vagy csak későn interveniál a forint mellett, ezzel végrehajtva egy csúszó leértékelést. Aztán még a tetejébe jött sok egyéb tényező: háború, EU-s pénzek, és új mélységekbe taszajtották a forintot, meg még ott az infláció is. Eddig is tisztán látszott. Én is ezért tartom a megtakarításaim nagyobb részét devizában (sajnos csak euró és egy kevés font, mert ezeken jöttek a bevételek), a forintos rész csak egy tervezett lakásvásárlás, illetve felújítás miatt maradt, de jövőre ahogy nekilátok a felújításnak, elkezdem felhasználni.

A mostani 28-as P€MÁPot se mondanám jó dealnek: 2.85% jövő őszig, bicsplíz? Tegnap fordult a 26X, az a következő félévre 10.55%, na az már valami. A 28-as majd csak fordulás után lesz érdekes.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#85858) HussarF válasza .mf (#85857) üzenetére


HussarF
addikt

A mostani 28-as P€MÁPot se mondanám jó dealnek: 2.85% jövő őszig, bicsplíz? Tegnap fordult a 26X, az a következő félévre 10.55%, na az már valami. A 28-as majd csak fordulás után lesz érdekes.

És szerinted 28/Y-t meddig tudsz majd venni? Lehet év végével le is zárják a lehetőséget és onnantól tudsz majd venni olyat, ami csak 2024 elejére fordul rá a 2022-es inflára.

(#85859) Gallmix válasza HussarF (#85858) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Pont ezt kérdeztem múlt héten... neked látom sokkal borúsabbak az elképzeléseid...

Én azt gondoltam volna, hogy január, február új papír és akkor már 22-es infla. januári, februári stb fizetéssel...

De a te verziódban még a 21-es (vagy elmúlt 12 hónap - utóbbi majdnem 22-es infla már) infla és 2024-es fizetés... nah az durva lenne...

(#85860) pictigjis válasza Gallmix (#85859) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha valamit változtatnak, az pont ilyen lesz: még szarabbá teszik

(#85861) .mf válasza HussarF (#85858) üzenetére


.mf
veterán

Igen, valószínűleg jó szokás szerint úgy fogják ezt is lezárni, egyik napról a másikra, hogy már a beutalás se érkezzen be, mint az előző kettőt. De ilyen feltételekkel kenjék a hajukra, inkább másba fektetem be az eurót, mint hogy egy évig csak álljon ott minimál kamattal, 4 hó alatt ledolgozandó visszaváltási büntetőkamattal. Persze, úgy könnyen beszélek, hogy 26 és 27X-ből már bevásároltam, azokat tartom lejáratig, vagy amíg le nem esik az EU-zóna infla és véget ér a tőzsdei medve.
Aki most akar eurót hosszabb távra aránylag kockázatmentesen befektetni, jobb híján marad ez, de szerintem az se boldogan veszi ezt, mert ez olyan jó deal lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#85862) BugZ-e válasza Ringman (#85852) üzenetére


BugZ-e
csendes újonc

Ebből kifolyólag van-e még értelme bármilyen forint alapú befektetésnek? Pont a napokban néztem utána a TBSZ-nek illetve az Erstenél láttam az "ERSTE Group HUF Note 22-24" kötvényt de a hír után elgondolkodtató, hogy megéri-e PMÁP-on kívül bármibe is belemászni.

A dollár most 390 körül jár, ilyen árfolyamon megérné valutát venni vagy valami dollár alapú befektetésbe tenni?

Más: fórumot olvasgatva mindenki óva int az egyedi részvény vásárlástól és inkább az ETF-et ajánlja, viszont körülnézve a piacon szinte az összes részvény "ár alatt" van. Egy pár amit nézegettem (AMD, MARA) 1 hónap alatt 20% vagy aközeli pluszt hozott. (a Mara azóta beszakadt) Mennyire érdemes a mostani helyzetben a day tradelésekbe beszállni?

(#85863) PredatorZoli válasza BugZ-e (#85862) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A daytradelésbe semmilyen környezetben nem érdemes beszállni, magyarul a mostaniban sem.

(#85864) aujjobba válasza PredatorZoli (#85863) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha kitanulja, es ez lesz a szakmaja amivel egesznap foglalkozik, tovabba jo erzeke es idegrendszere van hozza, akar lehet o is azon kevesek egyike, akik tartosan megverik a piacot, vagy rovidtavon jol megszedik magukat aztan kiszallnak.

(#85865) kkjoz válasza ngaba (#85856) üzenetére


kkjoz
újonc

nekem van párezer eurónyi 26-os PEMÁP, azt most nagyon szépen hoz, de
1) a most kapható PEMÁPok tényleg elég gyenge kamaton pörögnek
2) a PMÁP pedig az árfolyamkockázat miatt már-már kockázatosabbnak tűnik mint egy nagy tehetetlenségű indexkövető ETF.

Szerintem ha csak nem számítasz jelentős EUR/USD erősödésre, a főként amerikai részvényeket követő fundokba belevenni sem tűnik rosszabbnak mint egy egyéves DKJ vagy akár a PMÁP.

Én úgy látom hogy a valós infláció bőven meghaladja a KSH által közölt számot (szerintem egy szlovák vagy szlovén infla + euro árfolyamgyengülés mértéke egy reálisabb becslés), ebben az esetben pedig a PMÁP-pal még forintos személyi költségvetéssel sem vagy igazán biztonságban. Disclaimer: ez vitatható és a személyes véleményem.

(#85866) SzGee válasza aujjobba (#85864) üzenetére


SzGee
aktív tag

rovidtavon jol megszedik magukat aztan kiszallnak

na ilyen garantáltan nincsen, senki sem hagyja abba addig, amíg el nem veszít mindent :) ez pszichológia

If you leave me, can I come, too?

(#85867) j0k3r! válasza SzGee (#85866) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ez 2051/G tradelés közben nem jut eszedbe? ;] Ha nullázni a megtakarítást a cél, akkor nem szóltam.

some men just wanna watch the world burn...

(#85868) SzGee válasza j0k3r! (#85867) üzenetére


SzGee
aktív tag

Hát ez kb olyan, mint amikor valaki bemegy félkarú rablózni, és az első nyeremény után abbahagyja, hogy elég volt ennyi pénz, köszönöm :)
A kaszinók elmondása szerint nem így szokott folytatódni az eseménysor... :U

Egyébként nem tradelem a 2051/G-t, egy darabot sem szándékozom eladni belőle

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#85869) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Kamatsapka kérdés. Azt írjátok, hogy ezután nem érdemes intézményi papírba fektetni.
Jól értem, hogy a 20M alatti befektetéseket ez nem érinti? És hogy nézik a 20M-ót? Személyenként? Vagyis össz 20 milliónyi megtakarítás alatt nem vonatkozik rám?
Vagy kötvényenként? Vagyis pl 20M 2027/B, 20M 2023/C, 20M D230517, stb?
Mondjuk az első verzióba is beleférek...

(#85870) ngaba válasza Yellow73_a (#85869) üzenetére


ngaba
aktív tag

A kamatsapka nem az intézményi állampapírokra vonatkozik, csak a (bank)betétekre.

(#85871) Mercutio_ válasza Ixion77 (#85833) üzenetére


Mercutio_
félisten

2008 után se így alakultak az árak, pedig akkor se épültek új lakások...

Autós hasonlat: azon a piacon is kezdik érezni a magas inflát és a kivárást/bizonytalanságot. 10% visszamondta az új autó foglalását. Az előző 2 évvel ellentétben, idén lassan elfogynak a várólisták. USA-ban már pukkan kifelé a használtautó piac.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85872) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Üdv! Önkéntes nyugdíjpénztár költség terén mennyire számít rossznak a Pannónia? Minden befizetésem 4-4,7%-át a befizetés pillanatában lenyúlják, de tudtommal nincs semmi más költségem. Ez évi 750e Ft befizetésemnél 33.400Ft. Nyitottam egy NYESZ-t Ersténél, érdemes lenne átvinni az önkéntest is? Erste is 27,5e körülre jön ki, de ott más a sávozás.

egyéni számla likviditási tartalék működési tartalék:
Évi 200.000 Ft-ig terjedő tagdíjrész 95,2 % 0,1% 4,7%
Évi 200.000 és 800.000 Ft közötti tagdíjrész 96,0 % 4,0%
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#85873) Csabroncka válasza KIA Ceed (#85872) üzenetére


Csabroncka
addikt

OTP sem jobb...

"in medias res"

(#85874) PredatorZoli válasza KIA Ceed (#85872) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

az allianz és az otp az ajánlott mert ott vannak a legjobb eléárhető portfoliok.
A befizetéskori elvonás sávos, és egyébként a legtöbb pénztárnál nagyságrendileg hasonló.
Nem igaz az, hogy csak ennyi a költség. Ez az amit látsz, de a legnagyobb költség nem ez mert ez csak egy egyszeri induló költség. A legnagyobb költség az, hogy ezek általában befektetési alapokba fektetnek, aminek van éves alapkezelési költsége, ami már viszont lévén hogy éves díj, elég húsbavágó. Érdemes utánanézni a különböző TKM mutatóknak.
Pontosan ezek miatt a költségek miatt érdemes olyan portfoliot választani, ami magas hozammal hosszútávon képes kitermelni ezt (ilyen nem minden pénztárnál van, ezért a fenti kettő az ajánlott).
Ha sok van még nyugdíjig, és nem kapsz rá támogatást munkáltatói oldalról, akkor nem túl nagy üzlet az önyp. Valószínűleg még az adójóváírás ellenére is egy tbsz-re csinált etf portfolioval jobban jár az ember.

(#85875) bozsokiandra válasza PredatorZoli (#85874) üzenetére


bozsokiandra
tag

Ersténél idén indult trend portfólió ez szerinted mennyiben jobb/rosszabb, mint az otp és az allianz? Ennyit találtam róla, a költségekről semmit.


Persze biztos jobb a nyesz idéntől én is inkább arra fizetek, de meghagytam mellé az önyp-t is jóval kisebb összegű befizetéssel. 10 év tagság után már 3 évente ki lehet venni a hozamot adómentesen és azt újra befizetve jár rá 20%.

(#85876) PredatorZoli válasza bozsokiandra (#85875) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ez 70% részvény, a korábban említeteknél van 90-es is.
Jol hangzik ez a kiveszem a hozamot aztán visszateszem, de kevesebbet nyersz vele mint gondolnád. A költségek jelentősek azért. Persze a nyugdíjbiztosításnál jobb, de hosszú távon egy sima etf-nél nem valószínű, a támogatások ellenére sem.

(#85877) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok. Mit ajánlanátok?
Kb 15M forintunk parkol a folyószámlánkon, kb 3 éven belül szeretnénk lakást vagy házat vásárolni, szóval bármikor kellhet a pénz, de lehet hogy évekig nem fogunk hozzányúlni. Mit ajánlanátok, mit érdemes csinálni vele, hogy kevésbé értéktelenedjen, és bármikor hozzáférhető legyen ha kell?
Előre is köszi!

(#85878) .mf válasza SkyLaci (#85877) üzenetére


.mf
veterán

MÁK -> PMÁP. Ld. összefoglaló.
Ingyenes számlavezetés, a mostani PMÁP egy hónap alatt behozza a visszaváltási jutalék díját, utána jövő tavaszig 11.75%, utána meg előző éves infla+1.5%, azaz 2024 tavaszi fordulón ~15.5-16%-ot ad. Ha pedig kell a pénz, a webkincstár appban bármikor eladod az egészet vagy egy részét, és 1-2 nap alatt kiutalod a számládra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#85879) KIA Ceed válasza PredatorZoli (#85874) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Igen, a munkáltatóm elég szép summát utal rá, így vétek lenne nem kiegészíteni 750e-ig, és fenntartani az ÖNYP-t. 20 év van még nyugdíjig, ami sok, de 13 éve fizeti a cég és jómagam.
Van olyan pont, mikor érdemes váltani? Pl.Január 1., vagy mikor megjött az adójóváírás? OTP-nél mondod a portfólió nevét? Amúgy van ÖNYP, NYESZ, KBC, államkincstár, nem csinálnék TBSZ-t is, hacsak a sima KBC-t át nem váltom.

(#85880) concret_hp válasza KIA Ceed (#85879) üzenetére


concret_hp
addikt

attól hogy a munkáltatód fizet be rá, attól még nem lesz jó biznisz 4% fee (+ egyéb költségek, mint pl. alapkezelői díj, ami a hozamba van építve) mellett.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#85881) cdl


cdl
senior tag

BMÁP-ot, 2025/N-t érdemes lenne 12.30-i kamatfizetés után visszaváltani és 2209/J-t venni belőle?

(#85882) attiati válasza Ringman (#85852) üzenetére


attiati
veterán

Az a meglepő helyzet, hogy mnb nyert.
(vagyis a nevében / tudtával (?) intézkedő minisztérium).

Nem is értem, hogy miért nincs tele a fél sajtó vagy a mérvadóbb blogok.
Vagy nem jól látom, vagy alig páran éberek.

Az mnb gyakorlatilag nem spórolt kamatkiadást az O/N betét korlátozásán.
Effektív, alig pár szereplő kizárása történt meg !
Ellenben beszakadtak az állampapír hozamok. (Úgy, hogy jelentős összegek nem terelődtek át az állampapír piacra (?) - ezt csak feltételezem).

Bárhogy is van, MNB kamatkiadás helyben maradt, állampapír hozam beszakadt. Így szóbeli intervencióként lehet felfogni az intézkedést. A piac pedig elfogadta (rövidtávon) és az "mnb" nyert. De már ez is meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#85883) Kobe válasza concret_hp (#85880) üzenetére


Kobe
veterán

De ha a munkaltato ezt adja csak, akkor meg nem hulyeseg kihasznalni, mert ha a ceg ad ra X osszeget es lejon a 4%, akkoris meg 0.96X ingyenpenzed van a vegen

nekem is volt ilyen ahol a munkaltato az altalam befizetett osszeget annak 2xesevel tolta meg manyupba. Mondtak is hogy milyen szar hogy csak manyupba mert annak nem vmi combos a kamata, hat, sajnaltam is a havi 200%bol 10% elment kezelesi ktgre es csak havi 190% ingyendella maradt belole…. ;]

(#85884) KIA Ceed válasza concret_hp (#85880) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Nézd abból választhatok, hogy ÖNYP havi 30e céges befizetés, vagy semmi más. Ez nem része a caffetériának, azon felül jutattja a munkáltató, butaság nem élni a lehetőséggel.

(#85885) Hi!King válasza KIA Ceed (#85884) üzenetére


Hi!King
őstag

De nem az a kérdés, amit a munkáltató fizet, hanem amit magad fizetsz. Ilyen nekem is volt pár évig, csak ott úgy, hogy ha a bruttó fizetésem 4%-át befizettem (a nettómból), akkor a cég még befizetett a bruttó fizetésem 6%-ának megfelelő összeget. Úgy sim#an megérte.

(#85886) Yellow73_a válasza ngaba (#85870) üzenetére


Yellow73_a
tag

De akkor miért írjátok ezt:
"Jelen állás szerint a P(E)MÁP-on kívül az összes forint megtakarítási forma felejtős" ?

(#85887) HussarF válasza Gallmix (#85859) üzenetére


HussarF
addikt

Én azt gondoltam volna, hogy január, február új papír és akkor már 22-es infla. januári, februári stb fizetéssel...

De miért gondolod, hogy jobb papír jönne ki a jelenleginél? Jobb papírt, azaz az akutálisnál korábban jól fizetőt, nem szoktak kiadni. A P€MÁP 28/Y meg majd jövő ősztől fizeti a '22-es inflát.
Ilyen "jobb papír kiadása" HUF alapú papírnál is csak egyszer történt (legalábbis amire emlékszek, de biztos nem gyakori), most a PMÁP 2029/I-vel, de csak azért, mert gyorsan meg kellett fogni a kiáramló forintot. €-t a lakosságtól beovnni úgy, hogy a lakosság ezt forint eladással finanszírozná, sztem teljesen ellentétes lenne az állam céljával.

[ Szerkesztve ]

(#85888) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy 1-2-3 hónapos távlatra a diszkont kincstárjegynél nincs jobb opció jelenleg?
Lakás vásárlás a cél, arra tippelek, hogy 2023 jan-feb-márc környékén esni fognak az árak és akkor szinte azonnal kell a szabad tőke.

Illetve mit gondoltok, hogy a bankban tártolt (otp,raifaissen) pénz nagyobb biztonságban van, mint az államnál? Vagy ha az állam "bukik", akkor a bank szektor is? Fordítva viszont, ha csak 1 bank " bukik", akkor az állam még stabil?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#85889) donat_sz válasza membrandj (#85888) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ilyen rövid távra nem biztos, hogy találsz dkj-t. Ha nem találnál és továbbra is ilyen rövid távról lenne szó, akkor megfontolandó lehet a cetelem látraszóló 9% (-kamatadó!) kamata

(#85890) membrandj válasza donat_sz (#85889) üzenetére


membrandj
nagyúr

Szia!
Rengeteg van. Dec 28-as lejáratú is van.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#85891) Shade45 válasza membrandj (#85888) üzenetére


Shade45
senior tag

1. Jól sejted, már ha van szabad készlet belőle.

"Rengeteg van." Az nem azt jelenti, hogy vásárolni is tudsz belőle, ez csak a fizetés pillanatában fog kiderülni; sajnos az, hogy a kereső listázza még nem jelent semmit.

2. Ha az állam "bukik" kb semmit nem fog érni a forintos megtakarításod, tartsd azt bárhol (OTP, MÁK, párnaciha, stb).

[ Szerkesztve ]

(#85892) membrandj válasza Shade45 (#85891) üzenetére


membrandj
nagyúr

Február 1-es lejáratúra csináltam vételt tegnap és végig ment, látszódik a portfólióba is. Akkor ez így ok?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#85893) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Szeretnék nyárig parkoltatni egy kis pénzt állampapírban, mert szükség nem lesz rá vélhetően, viszont most már jó lenne ha egy picit kevésbé inflálódna a számlámon.
Tehát fél évre körülbelül (ez lehet több is, ha akkor sem lesz szükséges hozzányúlni), mi a legjobb megoldás?
Én a PMÁP-ra gondoltam, a DKJ lenne talán a legnagyobb hozam, de előbbit biztosabbnak érzem, olvasgatva egy ideje a topicot, főleg, ha netán 6 hónapon túl is bent marad az összeg.

köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#85894) Shade45 válasza membrandj (#85892) üzenetére


Shade45
senior tag

Ha végig ment a fizetési folyamat, akkor rendben van!

(#85895) Gallmix válasza HussarF (#85887) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ha jan, feb jönne új papír annak az előző 12 hónapot kellene alapnak vennie. Ahogy nézem általában ez a gyakorlat is, nem az éves inflát nézik. Így pedig már 1 év múlva fizetheti a 22-es inflát. Vagyis ha azt nézem előbb fordulna. A 2028Y csak augusztustól fordul. Minden másban azonos paraméter akkor legfeljebb kamat fizetésben állna vissza a rend....
Egyszer már hosszabbították a 2028Y-t, én nem gondolnám hogy lejáratközélig hagyják ezt a sorozatot...

Itt többen a forint papírokra is írták, hogy ez meg azaz érdek, elhúzni, majd egy decemberi kibocsátással...

€-t forintból váltani annak nincs értelme valóban, az államkincstár szempontjából meg főleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#85897) membrandj válasza Shade45 (#85894) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszönöm!
Gondolkoztam azon is, hogy a maradék összegből eur-t, usd-t vegyek és csak álljon a pénz, de akkor meg az infláció viszi..

Az tiszta, hogy ha valami lesz az állammal, akkor tovább értéktelenedik a forint, de attól jobban félek, hogy még ehhez az értéktelen forinthoz se fogok hozzáférni.

Ez a dilemma, hogy egy bajban lévő bankból könnyebb kivenni a pénzt vagy esetleg egy bajban lévő államkincstártól.(?)
Legszívesebben beleugranék egy ingatlanba, de napi szinten látom, hogy csökkennek az ingatlan árak, így az márciusra szerintem tuti bukós lenne.
Lassan ott tartok, hogy az autó "jó" befektetés.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#85898) fokukac válasza SzGee (#85868) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Egyébként nem tradelem a 2051/G"

nehéz is lenne trade-elni... azt néztem, hogy ma már megint több mint 6 százalékpont lesz a marzs. Azaz értékben cirka 10%. nagyon durva....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#85899) SzGee válasza fokukac (#85898) üzenetére


SzGee
aktív tag

Igen, vételi eladási között majdnem háromévnyi kamat van... Azért elmennek a picsába már ezek komolyan

If you leave me, can I come, too?

(#85900) SzGee válasza SzGee (#85899) üzenetére


SzGee
aktív tag

56,2871 vs 62,3411 10,75% :W :U

If you leave me, can I come, too?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.