Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84601) Dare2Live válasza Xanders (#84594) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nézem az "ellenzéki TV-t"" "egymás médiáját talán még elvétve se nézik"

Ez úgy indul, hogy nincs ellenzéki TV. Nincs ellenzéki rádió. Az "ellenzéki"nek mondott médiumok amiket az "ellenzékiek" néznek/hallgatnak valójában az állampárt tulajdonában, ellenörzése alatt vannak. Imádom amikor vki a pl index.hu, népszavával... jön. Igen azok totális állampárti médiumok egy fő céllal. Innen azt látod te is amit mutatni akarnak.
2022re a "független" médiumok is gondban vannak. btw van pl független rádióadó? Megyei lap? (vagy akár ellenzéki?)

"Ahogy visszatekerem magamban eddigi rövid életem filmjének politikai lemezét, ellenzékben mindenki emelni akarta a pedagógus béreket, nem akarta bevezetni/el akarta törölni a tandíjat, rendbe akarta hozni az egészségügyet stb"

Pl pedagógusok bér: [link]
Tandíj? És 2008ban nekiestek az EÜ reformjának. Zseniálisan kaszálták el. btw mivel tényleg bedőlt az oktatás szerintem majd az oktatásnak is dobnak pénzt. Jobb lesz tőle az oktatás? Nem. Az iskola fő célja továbbra is a kulturkampf lesz. Ahol azonos képességű magyar gyerekek dimenzióval lejjebb teljesítenek szövegértés, logikai, matek készségekben mint egy német, spanyol... de azt beseggelik, hogy néz ki egy 17.századi magyar parasztház. De legalább ha lesz fizetés vmivel kevesebb lesz a melegedő matekóra.

Mivel nagyon off a téma én itt befejeztem, privátba, más topikban esetleg mehet bár....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#84602) ngaba válasza fokukac (#84600) üzenetére


ngaba
aktív tag

Utólag könnyű okosnak venni. Akkor én sem vettem, mert azt látta az ember, hogy pár hét alatt 400 ft-ról elmasírozott az EURHUF 430-ig, és egyáltalán nem látszott, hogy ezzel akarnak-e valamit kezdeni, vagy beprópálkozunk a török úttal. Pont ezért volt olyan alacsony az árfolyam, mert nem csak én gondoltam így.

(#84603) SzGee válasza fokukac (#84600) üzenetére


SzGee
aktív tag

Még jó, hogy csak jövő hónapban lesz aktuális a következő adag, addigra "nagyjaink" nem bírják ki, hogy össze ne szarassák megint az állampapírpiacot (is) :U

If you leave me, can I come, too?

(#84604) titetoyz


titetoyz
tag

OTP-n vásárolt BMÁP mikor jelenik meg a megbízás után a netbankban?
pénzt levonta cca 5 órája de a netbankban nem látom, se webes felületen, sem értékpapír számla alatt. rossz helyen kutatom?

(#84605) zoo8800 válasza titetoyz (#84604) üzenetére


zoo8800
veterán

Holnap
[link]

rip and tear, until it is done

(#84606) .mf


.mf
veterán

Benéztem most a WK appba, és az előző napok-hetek trendjével szemben a rövid DKJ-k hozamai emelkedtek: asszem tegnap vagy tegnapelőtt még 10.95% volt a következő pár lejárat, és 12.85% a 0517 (amit még 13.05-ért vettem); most újra 11.10% ill. 13%-ra emelkedtek. Szóval még lehet, hogy emelkedik az 51G hozama, legalábbis én is ebben reménykedek, mert míg én is arra vártam, hogy az egyik rövid DKJ-m lejárjon, és majd abból veszek, közben elindult felfelé az árfolyama...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84607) tlac válasza ngaba (#84602) üzenetére


tlac
nagyúr

én is egyben vettem meg kb. 2 hete
de gondolkoztam, hogy majd csak csipegetek belőle, de mikor kiírta egy este, hogy nincs elég névérték, akkor ezt gyorsan felülbíráltam és elkezdtem automatizálni a vásárlás próbálgatását
aztán végül a scriptem is vette meg délelőtt amint ismét elérhető volt, délutánra már drágább is lett

(#84608) HussarF

US October CPI +7.7% y/y vs +8.0% expected, prior +8.2%

(#84609) tlac válasza tlac (#84070) üzenetére


tlac
nagyúr

erre valaki?

(#84610) nafikra


nafikra
tag

mi történt a dollarral ? 2 oraja meg 403 volt most meg 394.
nem voltam net kozelben. elore is koszi a valaszt

(#84611) bandus válasza HussarF (#84608) üzenetére


bandus
veterán

ezt segítenél értelmezni? gyakorlatilag alacsonyabb az inflációs adat mint számítottak rá?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#84612) stingy2 válasza nafikra (#84610) üzenetére


stingy2
senior tag

Csökken az infláció, ezért azt várja a piac, hogy a FED kevésbé lesz "szigorú".

INTJ

(#84613) HussarF válasza bandus (#84611) üzenetére

8%-ra várták, ehelyett 7,7% lett (előző havi 8,2%). Ezt már kezdik fordulatnak venni az infla alakulásában és beárazni a FED ezutáni kevésbé szigorító fellépését.

(#84614) Drizzt válasza bandus (#84611) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen.
Oktoberi varakozas: 8.0%
Oktoberi valos: 7.7%
Szeptemberi YoY: 8.2%
Oktoberi maginflacio: 6.3%
Szeptemberi maginflacio: 6.6%

I am having fun staying poor.

(#84615) bandus válasza HussarF (#84613) üzenetére


bandus
veterán

akkor az értelmezésem jó. csak eddig minden vörös volt a finviz térképén, bár marketwatch adatokatnézve látni, hogy egész nagy ralli lehet ma felfele. eth is szépen visszaugrott. kár, hogy nem sikerült ezt a swinget (sem) meglovagolni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#84616) whited


whited
addikt

Ma sikerült a DKJ vétel, és meglepődtem, mert 12.75 jött ki a 231018ra
Köszi mindenkinek a tájékoztatást :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#84617) avl


avl
aktív tag

$ gyengülesböl (is) adodo rövidtavu HUF erösödest gyorsan HUF-> € konverziora hasznaltam az aktualisan elerhetö HUF-omból, hogy menjen ETF-be
...
csak nem dölt még el, hogy JPGL, ZPRV vagy AW1R ...
pl. majd amelyik jobb áron lesz,
leginkabb ZPRV-t kellene meglevö mennyisegek miatt vennem,
de multkor kb. 1 honapja mikor 48€ alatt volt, akkor nem azt vettem (mert akkoriban 5MVL még olcsobb volt - az elmult evehez kepest - talan)

(#84618) SzGee


SzGee
aktív tag

Úgy látom vége az inflációnak az USÁ-ban, kitörik a világbéke és mind meggazdaxunk :D

If you leave me, can I come, too?

(#84619) avl válasza Yellow73_a (#84596) üzenetére


avl
aktív tag

en akkor is (meg máskor, mikor leesett) sikerrel vettem:

(#84620) SzGee válasza avl (#84619) üzenetére


SzGee
aktív tag

Lehet lesz most egy jó kiszálló a következő pár napban szerintem az 55%-ot elérheti simán

Megfogadom a tanácsot, decemberben nem egyösszegben fogok invesztálni bele, hanem hetente veszem meg a pakk 1/4-ét
Mondjuk én továbbra sem tervezem eladni, csak 100%-on, nekem így a névértékre fizetett 4%-al sincs gondom hosszú távon
65% alatt nálam vétel

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#84621) avl válasza SzGee (#84620) üzenetére


avl
aktív tag

"tanács": nagyon áttételesen (lett volna) az

az 1ben nagy vétel nem az én világom, semmilyen vételböl sem (másban sem); inkább nyugodt, alkalomra várogató, ahol alkalom tünik, abból csipegetö (ha €-ra valtas, ha epp a kiszemeltek közül valamely ETF, ha allampapirokbol ez-az, ..) a nekem "kedvesebb" (mert objektiven nem tudom, hogy tenyleg tutti melyik nyerö);

nyilván több nyerhetö úgy (1 nagy vetel a "legjobbkor" ..na de: mikor ??), de nagyobb lehet a bukovári / "szuboptimálisság" is

az 1ben nagy vétel is egyfajta idözítési kísérlet, és rv. ETF-ek esetén van az a kb. 2/3 arányban jobb a lump sum, mint DCA ...söt: talán a tanulmányban kötveny vagy vegyes ETF is volt ...de nem unortodoxiában, ahol ismeretlen szabályok és ötletek alapján alakulnak az árfolyamok

valaki (tudjuk ki :-) megálmodik valamit, aztán 2 perc múlva törvény(szerü) lesz belöle; az allamkötvenyek alakulása meg ennek megfelelö

én a kiszállást nem tervezem 2051/G-böl (csak ha irrealisan nagy nyerö lenne mostansag, annak meg nincs érdemi esélye)

(#84622) pictigjis válasza SzGee (#84620) üzenetére


pictigjis
senior tag

en 50 felett biztos nem veszek belole tobbet. 50 alatt sikerult het szamjegyu neverteket bezsakolni, aminek mar az eves fix kamata is hat szamjegy, engem csak 50 alatt fog ujra elgondolkodtatni

szerintem neked is inkabb csokkenteni kene az atlagodat, es nem novelni :)

(#84623) SzGee válasza avl (#84621) üzenetére


SzGee
aktív tag

mondjuk túl nagy összeget már nem tervezek belevenni, kb havi 2-300.000 Ft névértéket fogok elosztani 4 felé a jövőben, amíg az árfolyam kedvező lesz
ha meg már nem lesz annyira kedvező, majd keresek mást

If you leave me, can I come, too?

(#84624) SzGee válasza pictigjis (#84622) üzenetére


SzGee
aktív tag

Áh, 56,61 az átlagom, ha az alatt veszek, akkor csökkentem :D
Akkor egész szép pakkod van, és még engem vádoltatok azzal, hogy felvásárolom a készletet :D
Tényleg jó dolog a türelem, sajna nekem nem sok jutott belőle...
A stratégiai készletet már felhalmoztam belőle, ezek a havi/heti rávételek már nem igazán osztanak/szoroznak, pár tized/század százalékkal tudom az átlagot levinni egy 50% alatti vétellel már

If you leave me, can I come, too?

(#84625) avl válasza SzGee (#84624) üzenetére


avl
aktív tag

ahogy kinez most majd ismet felmegy a 2051/G (es hasonlo hosszuak) árfolyama: [link] [link] a 20 eves ref.hozam -0.45%-nyit valtozott ma ...és a többi is lefele mozdult, nem is minit

(#84626) SzGee válasza avl (#84625) üzenetére


SzGee
aktív tag

Igen ezért is írtam, hogy aki spekára vette annak lehet ez egy viszonylag jó kiszálló időszak

If you leave me, can I come, too?

(#84627) lianna0219 válasza BlackV (#84456) üzenetére


lianna0219
újonc

Köszi! Írod, hogy nem érdemes azért az összes megtakarításomat állampapírba tenni, szokták volt mondani, érdemes diverzifikálni. De, akkor mibe érdemes még rakni a pénzt, mert tudtommal az állampapírok nyújtják a legkisebb kockázatot, vagy ez, csak általánosságban igaz, kivétel (a nem túl megbízható kormányzatunk miatt) erősíti a szabályt. Mai fejjel már lehet eurót, vagy dollárt vettem volna a háború kirobbanása napján vagy még előtte, de az a hajó már elment. Most válságmenedzselés megy nálam is, hogy ne csökkenjen tovább a megtakarításom értéke. Államcsőd, csak nem lesz, azt csak nem engedné az Eu, a görögöket is megmentették. Ha jól tudom, gondolom, csak egy államcsőd esetén kerülne veszélybe a pénzem?!

(#84628) ngaba válasza SzGee (#84626) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ja, az 1 héttel ezelőtti vétel hozott már 5.5%-ot. Jobb, mint a részvény. :)

(#84629) Shadowbull válasza lianna0219 (#84627) üzenetére


Shadowbull
addikt

"a görögöket is megmentették."

Görögország Eurózóna tag.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#84630) geleati válasza Ijk (#84589) üzenetére


geleati
tag

Szerintem jól gondolod, hasonlót csinálok most én is.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#84631) ngaba válasza Shadowbull (#84629) üzenetére


ngaba
aktív tag

Azt én sem hiszem, hogy csődbe megyünk. Ha lerántod a propagandát (és pár propagandaintézkedést), a korrupciót a gazdaságpolitikájukról és a szociálpolitikájukról, akkor láthatod, hogy valójában keményvonalas neoliberálisok (akiket ugye szidni szoktak): Egykulcsos adók alacsony kulcsokkal, fogyasztási adók, és (termelő) multinacionális cégek bőkezű támogatása; emellett az állam szociális szerepe és a klasszikus állami feladatok teljesen leépítve. Ugyanezeket szorgalmazták az ellenoldali közgazdászok 2010 előtt. Csak míg ők ugyanezekre a dolgokra azt mondták, hogy "fogyasztási típusú adók" (meg kiadáscsökkentés), addig a jelenlegiek azt mondják, hogy "adócsökkentés". Ez a barbatrükk, a tojás árának a befagyasztása csak a látszat. :)

Azért nem ez OFF itt, mert előbb löknek ők egy társadalmi csoportot az árokba, mint hogy itt államcsőd legyen... Kevésbé sarkosan fogalmazva, a makroszámokra figyelni szoktak stb., még COVID alatt is ez volt a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#84632) ngaba válasza lianna0219 (#84627) üzenetére


ngaba
aktív tag

Pedig a diverzifikáció pont azt jelentené esetedben, hogy valamilyen befektetésed van euróban/dollárban. (Ha félsz a részvényektől - perpill én is félek -, akkor akár valami kötvény. A PEMÁP sem rossz egyébként, de épp diverzifikálni akarunk.)

(#84633) PredatorZoli válasza lianna0219 (#84627) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hosszabb távon a kötvények (nagyon)magas kockázatúak (pl az állampapírok), mert az infláció ellen nem védenek, nincs rajtuk érdemi reálhozam, ha már az értékét megőrzi az már szerencsésnek mondható de nem valószínű. Ennek az az oka hogy nem reáleszköz.
Ezért van az, hogy a rövid távon szükségessé váló pénzt tesszük kötvénybe így például állampapírba, a hosszabb távon nélkülözhetőt viszont a tőzsdére visszük ETF-ekbe.

Forintban nem lesz csőd, viszont hogy amit visszafizetnek pénzt fog-e bármit is érni, arra már nincs garancia...

[ Szerkesztve ]

(#84634) Shadowbull válasza PredatorZoli (#84633) üzenetére


Shadowbull
addikt

Ki milyen ETFt preferál? Én is most határoztam el magam hogy a megtakarításaink egy részét valamilyen piaci alapú eszközbe kellene tenni.
Mondjuk én első körben olyan részvényekre gondoltam amik fizetnek osztalékot.

"Forintban nem lesz csőd"

Ha nem kapják meg az EU pénzeket akkor SZVSZ bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#84635) PredatorZoli válasza Shadowbull (#84634) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Kezdőként elkezdeni egyedi részvényeket válogatni, hát mondjuk úgy hogy nem nagy esélyed van a sikertörténetre.
Legegyszerűbb egy egyszerű piaci kapitalizáció súlyozott ETF, pl VWCE.

(#84636) emvy válasza Shadowbull (#84629) üzenetére


emvy
nagyúr

Emiatt sok szempontból bonyolultabb kimenteni.

while (!sleep) sheep++;

(#84637) Geller72 válasza pictigjis (#84404) üzenetére


Geller72
veterán

Benéztem bszod, ETF-es volt, de most már tudnál annyiért is venni, ha akarsz. :D:

(#84638) Geller72


Geller72
veterán

Szal BÉT-et mondjuk el lehet felejteni, hiába van gigamega Q3-ad, semmit nem jelent, lásd OTP/RICSI/MOL..etc..viszont közben meg BTC-ben rommá keresheted magad. :D. Amúgy KBC-ben nincs clean BTC vétel, csak ETF?

(#84639) Kukipapa_rr válasza bandus (#84615) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

kár, hogy nem sikerült ezt a swinget (sem) meglovagolni
Én mondjuk nem bírtam ki, hogy 5 EUR alatt ne vegyek egy kis HODL-t.

Köszi, vnorbi, jól behülyítettél. ;]

(#84640) Shadowbull válasza PredatorZoli (#84635) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nyilván kell tanulni hozzá, de nekem mégis ez az út a szimpatikusabb. Meg aztán talán az alapfogalmakkal vagy talán többel is tisztában vagyok.
Nem a trédelés érdekel, hanem a hosszú távú befektetés. Tehát jó pár évig meg is tartanám a részvényeket.

Persze tudom hogy rengeteget kell hozzá tanulni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#84641) PredatorZoli válasza Shadowbull (#84640) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Több éves tapasztalattal rendelkezők, ezzel foglalkozó alapkezelők sem tudják megverni a piacot.
Mi az oka annak, hogy úgy gondolod, te leszel az akinek ez menni fog? Tisztában vagy vele, mennyire borzalmasak az esélyeid már csak valószínűségi oldalról is megközelítve?

(#84642) stingy2 válasza ngaba (#84632) üzenetére


stingy2
senior tag

"Ha félsz a részvényektől - perpill én is félek "
"Emberi dolog reménykedni és félni is, de ha ezeket hagyod belekeveredni a spekulációba, nagy veszélybe sodrod magad. Nem fogod tudni megkülönböztetni, hol lenne e két érzés valódi helye, és reménykedni fogsz, amikor pedig félned kellene, és fordítva." Csak azért jutott eszembe, mert vicces, hogy 20% körüli esésnél félsz a részvényektől, mikor pedig reménykedni kellene, a csúcson meg mindenki reménykedik, mikor félni kellene :)

#84640Shadowbull
"Tehát jó pár évig meg is tartanám a részvényeket." Az megvan, hogy az OTP árfolyama most annyi, mint 2005-ben? #buyandhold :D

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#84643) Catman


Catman
aktív tag

Netbroker GO-ban ti sem tudtok törölni a watchlistből? Illetve a george-ba hogyan tudok belépni, ha csak értékpapír számlám van az ersténél?

[ Szerkesztve ]

(#84644) Kukipapa_rr válasza Catman (#84643) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Jobb felső fogaskerék -> jobbra húzod -> ott a törlés gomb (iOS). Sok app-ban így kell.

(#84645) .mf válasza lianna0219 (#84627) üzenetére


.mf
veterán

"Mai fejjel már lehet eurót, vagy dollárt vettem volna a háború kirobbanása napján vagy még előtte, de az a hajó már elment."

Egy ideje nem volt olyan alacsony az euró, mint most: 430+ volt pár hete, most 400. Az eddigi trendvonalat figyelembe véve jelentősen alacsonyabb már nem lesz, inkább a 400 feletti szintek állandósulása várható. Szóval messze nem ment még el az a hajó, ha most akarnék diverzifikálni, most vennék eurót (nekem már a bő fele eleve abban van, a forint is csak azért annyi, mert lakásfelújításra kell).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84646) Catman válasza Kukipapa_rr (#84644) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi, megvan. Hosszú nyomással próbálkoztam. Kézikönyvben is azt írták...

(#84647) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

mobilkincstárba belépek, legörgetek a főoldalon az értékpapírok aljáig, ott van, hogy "további értékpapírok" és rányomva kidob a főoldalra. Másnak is csinál ilyet? ios.

(#84648) nort_on válasza Kukipapa_rr (#84639) üzenetére


nort_on
senior tag

Szerintem az én voltam, bocsesz... :U Csak aztán nehogy rossz vége legyen. :F

Ez az FTX crash szépen megmozgatta a piacot, tegnap/ma tankoltam is egy kis BTC+ETH-t VWCE-ből.

Meg ebből a mai ETH/BTC 10%-ból is sikerült lecsippenteni egy 6.5%-ot (kék behopp-lefelé, narancssárga TP). Mázli volt. Megint. :B

Geller72 szerintem mindenhol csak ETF van, hodlira jó. Kereskedni meg Binance (FTX-et most nem ajánlom...RIP :().

[ Szerkesztve ]

(#84649) SOAD19 válasza Shadowbull (#84629) üzenetére


SOAD19
addikt

Valóban, de csak nem hagyná az EU az út szélén az egyik tagországát, nem, mégha nem is tagja az euro zónának?!

#84632 ngaba
Köszi! Részvények... Nekem, csak kis összegű megtakarításom van, kicsit több, mint 2M-ról van csak szó... :B

#84645.mf Csak lesz valamilyen szintű megegyezés, és akkor várhatóan csak vissza fog erősödni a Ft 350-es értékekre az euro, dollár vonatkozásában. Vagy ne legyek ennyire optimista? :) Kriminális, ez az ország.

(#84650) vnorbi válasza nort_on (#84648) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hehe, pedig már végigpörgettem, hogy mivel hülyítettem, és még találtam is olyat (más témában), ami az írásakor még jó ötletnek tűnt, most meg már tudjuk, hogy hülyeség :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.