Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) Kobe válasza JoinR (#66100) üzenetére


Kobe
veterán

Minosegi javulas mondjuk 2016 utan elkezdett kivitelezeseknel ;] hat ooooo

(#66102) Kukipapa_rr válasza Ixion77 (#66098) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Köszi szépen, ezt jó tudni.

És ha úgy alakul, hogy ugyan hosszabbítanám lejártával a TBSZ-t (pl. 2022. dec 31.), de egy részét viszont kivenném, van erre mód?

(#66103) válasza travix (#66099) üzenetére



addikt

2000-ben 6% körül volt az alapkamant US-ban, az elmúlt években pedig 0% - 2% között ingadozott.

Ha 2% kamaton kapsz lakáshitelt, akkor ugyanolyan törlesztőrészlet mellett ~82%-kal nagyobb hitelt kapsz 25 évre, mintha ugyanezt 8%-on kapnád.

Ezt és a jelenlegi jövedelmi adatot figyelembe véve kb 460,000 USD házérték felelne meg a 2000-es évekbeli 150,000-nek. Persze csak ha 100% hitelből vennéd. Ha az önrészt bele kalkuláljuk akkor is nagyjából ugyanott vagy kicsit kedvezőbb helyzetben vannak most, mint akkor. Persze közben a házak műszaki színvonala is sokat nőtt, amiről meg sokan hajlamosak megfeledkezni.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#66104) Ixion77 válasza Kukipapa_rr (#66102) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen, van. Akkor az a rész a normál számládra kerül át.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#66105) j0k3r! válasza (#66103) üzenetére


j0k3r!
senior tag

https://fred.stlouisfed.org/series/MORTGAGE30US

2%-on szerintem soha nem kaptál, 3% alatt is csak a COVID utáni 1 évben. Kérdés mi lesz, ha a mostani 4.16% visszamászik 5-6%-ra és azt hasonlítod a 2000-es évek 8%-hoz? Az már érdekesebb matek és egyátalán nem elképzelhetetlen jövő tavaszra.

some men just wanna watch the world burn...

(#66106) AMD Power válasza AcCEsS (#66081) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem mindenki akinek van állampapírja az átváltja ahogy tudja PMÁP-ba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66107) vnorbi válasza Kukipapa_rr (#66089) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Levonják automatikusan, nem kell vele csinálni semmit. Elvileg. Kincstárnál még nem csináltam ilyet, csak OTP-nél. Ott így volt, és a Kincstár üzletszabályzata szerint náluk is így van. [link]

(#66108) válasza j0k3r! (#66105) üzenetére



addikt

Elnagyolt számítás, csak az összefüggést szerettem volna érzékeltetni vele.

Nem tudom, hogy mi fog történni a jövőben, de arra számítanék, hogy ha felmennek és tartósan magasan maradnak a kamatok, akkor az ingatlan árak is hozzá idomulnak. Nem tehetnek mást.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#66109) Resike válasza julius666 (#66019) üzenetére


Resike
tag

Gyakorlatilag soha senkinek se sikerül, ahhoz üveggömb kéne. Nyilván ha valami (nem túl nagy hülyeséget) jósolsz, akkor előbb-utóbb teljesül...

Hogyan is akarják a toleranciasávban tartani az inflációt amikor a jelenegi tippelésük 2023 végére 2 és 9% közé esik? Ezek aztán megérik a pénzüket.


Ha idén 3-5x szorzó van az építőanyagokon, az építőipar pedig padlót fog, mert megszűnnek az ellátási problémák + kivezetésre kerül a felújítási támogatás + az építőipari cégek kukázzák az összes jövőben induló projektet a megemelkedett költségek miatt, simán lehet, jövőre lesz az árakban 50% korrekció. Hiába lesz egy ilyen forgatókönyv után továbbra is 1.5-2.5 szorzó a tavalyi árakhoz képest az építőanyagokon, a jövő évi inflációt már a negatív tartomány felé húzzák az árváltozások...

Ezen kár álmodozni. Mellesleg nem (csak) az anyagárakkal van gond hanem hogy a munkadíj az anyagár két-háromszorosa, az meg ha fejreállsz sem fog csökkenni, mert ebben az országban már mindenki meg akarja keresni legalább a bruttó egymillióját.

(#66110) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Államkincstárnál TBSZ-t szeretnék feltörni majd, miután lejárt a 2022/K március 30-án.
Ezt online megtehetem, vagy mindenképpen be kell menni az ügyfélszolgálatra?

[ Szerkesztve ]

(#66111) PredatorZoli válasza batagy (#66110) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ugye tudod, hogy ha meg is várod hogy lejárjon a papír és csak azután töröd fel, akkor is adóznod kell a keletkezett hozamra vonatkozóan?

(#66112) attiati válasza j0k3r! (#66105) üzenetére


attiati
veterán

valszeg a concorde írása helytálló + Zsiday bejegyzésével érdemes kombinálni

A piac az árak emelkedésén keresztül elvégzi a kamatemelést.
A fed pedig nem emel majd eleget, mert inkább a növekedést választja inflációval, mint a drasztikus kamatemelést és elfojtást.

megoldás kulcsa: célzott fiskális stimulussal vagy ingyen hitellel növelni a kínálatot a hiányszektorokban, hogy csökkenjen a ársokk.
Minden más területen pedig a megemelt kamat elvégzi a dolgát az infláción.

U.S. 10 éves hozam hamarosan megérkezik egy 40 éves csökkenő trendhez.
Ha onnan továbbrakétázik, akkor a fenti sztornó :)

(#66113) tlac


tlac
nagyúr

az miért van az rc-n ha bekapcsolom a bét 1 ársávot, akkor pl. most az otp-re üres lesz az ajánlati kötvény lista, még egyébként ha ki van kapcsolva, akkor több dolgot látok?

azt értem, hogy az 1 ársáv miatt csak a legjobb ár lesz és most este van
de hát akkor miért látok több dolgot kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#66114) aujjobba válasza tlac (#66113) üzenetére


aujjobba
addikt

A késleltetett valószínűleg a legutolsó adatokat mutatja tovább, míg a valós idejű csak az aktuálist, ami ugye üres.
De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#66115) h1mpi válasza aujjobba (#66114) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jól mondod, nemsokára majd megjelennek a vételi ajánlatok a valós idejűben is és azon az áron kezd a kereskedés.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#66116) AcCEsS válasza AMD Power (#66106) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Szerintem is! Viszont ez a kamatemelés nem sokat javított a forint árfolyamán, sőt, mintha már lassan-lassan megint romlana...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#66117) Oppenheimer válasza AcCEsS (#66116) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Annyit emelt az MNB amit a piac várt. Ne számíts nagy erősödésre amíg a háború tart.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#66118) Brandynew válasza AcCEsS (#66116) üzenetére


Brandynew
őstag

Először elkezdődött egy világszintű recesszió. Aztán beütött a világjárvány, amelynek következtében csoda, hogy nem omlott össze jobban a világgazdaság, de tömegesen szűntek meg cégek, munkahelyek, egekben az öngyilkosságok száma. Aztán jött egy háború, amelyből lehet, hogy világháború lesz, egyes iparágak (pl. autógyártás) gyakorlatilag megszűntek, ha csak átmenetileg is (remélhetően).

Nyilván nem azért 370 Ft az EUR, mert O1G, és nyilván nem az MNB 100 bázispontos kamatemelése fogja varázsütésre megváltani a világot. Ennél kicsit összetettebb folyamatok játszódnak most le, és őszintén csodálom, hogy ilyen jól áll a gazdaság, és nem fosztogatnak üzleteket Mad Max-szerű bandák, mert amit megéltünk és megélünk ezekben az években, az valami elképesztő(en szomorú).

[ Szerkesztve ]

(#66119) Oppenheimer válasza Brandynew (#66118) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Semmiféle recesszió nem volt a COVID járvány előtt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#66120) Brandynew válasza Oppenheimer (#66119) üzenetére


Brandynew
őstag

Valóban, nem is írtam ilyet.

(#66121) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
Számomra sok euróm van német bankszámlaszámon.
Ha a közeljövőben forinthoz szeretnék jutni, hogy érné meg legjobban? OTP, -nél, ahol bankolok, ha jól tudom napi vételi árfolyamon váltanak. Gyalázatos. Van ettől jobb megoldás? :)
Köszönöm előre is a segítséget!

Tisztelet a Gépésznek!

(#66122) Oppenheimer válasza Brandynew (#66120) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az irasod pedig ez implikalja, persze ki lehet magad magyarzni belole azzal, hogy nem akartal idobeli osszefuggest leirni vele. Pedig az alapveto ertelmezese.

"Először elkezdődött egy világszintű recesszió. Aztán beütött a világjárvány..."

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#66123) aujjobba válasza VMatteo (#66121) üzenetére


aujjobba
addikt

Van jobb persze, Revolut / Wise.
Nem kell ezeken tartani a forintot, csak feltoltod az eurot, atvaltod forintra, aztan kiutalod a forint szamlara.

[ Szerkesztve ]

(#66124) Kukipapa_rr válasza Ixion77 (#66104) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Ixion77, vnorbi: köszönöm a segítségeteket.

(#66125) VMatteo válasza aujjobba (#66123) üzenetére


VMatteo
őstag

A Revolut-ról már hallottam, de még sosem használtam. Sokkal jobb árfolyamon vált, mint pl Csányi úr? illetve milyen jutalékot von le ha mondjuk milliókról beszélünk, forintban? :) Mert ha valóban sokkal jobban megéri akkor jó ötlet lehet. :))

Tisztelet a Gépésznek!

(#66126) avl válasza Ixion77 (#66098) üzenetére


avl
aktív tag

mellékszál: hány TBSZ-ed és kiknél vannak ? megvalosult mar ilyen egybeolvadas tenyleg ?

mert van szolgáltató ahol nem olvadnak össze, pl. nekem van, akiknél 2010 óta minden évben külön TBSZ-em van, azaz náluk van 2010-es, 2011-es, 2012-es, 2013-as, 2014-es, 2015-ös, 2016-os, 2017-es, 2018-as, 2019-es, 2020-as, 2021-es és 2022-es, azaz 13 db külön TBSZ.

ennek elönye addig volt, amig nem volt részkivét, lehetett volna jatzani: melyiket szünteti meg az ember
(nincs naluk külön TBSZ vezetesi dij [nekem])

(#66127) aujjobba


aujjobba
addikt

Az OTP sajat oldala szerint szamlak kozti valtasnal jelenleg 10 000 EUR = 3 668 300 HUF lenne, arfolyam 366.83 HUF/EUR.
Revolut-on most epp kb. 3 690 000 Forintot kapsz ezert ugy, hogy ebben mar benne van 16ezer forint osszegu dij.
A dij azert van, mert az ingyenes csomagban csak 350ezer forintig ingyenes a valtas.
De: ha befizetsz premium csomagra, amit 14 nap utan lemondasz, akkor ezt a muveletet meguszod 2500 + 5000 forint dijbol (1 havi premium dija + a lemondas dija).

Az eurot kartyaval a revolutra feltolteni ingyenes, a vegen a forintot kiutalni is az.
A revolut topikban pontosabb es tobb infot tudnak mondani, erdemes ott is validalni az irasomat.

[ Szerkesztve ]

(#66128) VMatteo válasza aujjobba (#66127) üzenetére


VMatteo
őstag

köszönöm, átmegyek oda és utánajárok!
Köszönöm az infót! :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#66129) forceberg


forceberg
veterán

Kinek mit mond az üveggömb? 101+-os ár és 370+-os váltás mellett érdemes most menni VWCE-ért?
Vagy esetleg némi várakozás? :))

A 95-ös beugrót lecsúsztam...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66130) Kobe válasza aujjobba (#66127) üzenetére


Kobe
veterán

Vodafone ugyfeleknek most oont nyitasi akcio van, 5K huf jovairas revoluton es 2 honapig ingyen premium elofizetes hozza

(#66131) aujjobba válasza forceberg (#66129) üzenetére


aujjobba
addikt

A VWCE-t hosszu tavu tartasra berendezkedett B&H tipusu befektetesnek szoktuk ajanlani, ahol az idozites es az arfolyam kvazi lenyegtelen, tovabba a ki/be ugralas tilos.

#66130 Kobe
En is kaptam errol emailt, de ugy tunik ez nem automatikus.
Nekem azt irja a Vodafone appon belul porgessem meg a JoDolgok szerencsekereket, aztan ha bedobja a Revolut ajanlatot akkor tudom ezt igenybe venni.
Mondjuk nekem mindig az "1 nap korlatlan beszelgetes 200 forintert" cuccot sorsolja ki...
(Mikozben azert valtottam vissza feltoltokartyara, mert havonta kb. 10 percet hasznalom hanghivasra a telefont. :C )

[ Szerkesztve ]

(#66132) forceberg válasza aujjobba (#66131) üzenetére


forceberg
veterán

Tudom, de azért talán nem mindegy, hogy pl. 100 vagy 94 db-ot kap az ember a pénzéért. :B
Legalábbis próbálnám jobban időzíteni a belépési pontokat, ha lehet. :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66133) aujjobba válasza forceberg (#66132) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyreszt hosszutavon nincs igazan sok jelentosege, masreszt nem tudsz jol idoziteni, definicio szerint :)

(#66134) net91 válasza forceberg (#66129) üzenetére


net91
senior tag

Én tegnap vásároltam 100-on és ma is fogok.

Eddig azt hittem, hogy van egy jó állampapírom, mert infla+2 %-ot ad.
A MÁK-ba csekkoltam és 5,3 % az aktuális kamata, novemberi kifutásig. A 2020-as évi inflációt :Y veszik alapul nála. Felét váltom vissza azonnal, megy VWCE-be.
(Nem fogja érinteni a 2021-es évi infláció, a 2020-as évi inflációval fut ki.)

szerk.: 2022/J

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#66135) Moleman válasza forceberg (#66129) üzenetére


Moleman
addikt

Én is mindig pont rosszkor kapok fizetést. De ha várakoznék, tuti akkor emelkedne tovább fékezhetetlenül. :DDD

Bár panaszra már nincs okom, aránylag hamar pluszba jött így is. :)

(#66136) Lex Icon válasza Moleman (#66135) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem lehet, hogy azért magas áron vesztek, mert sokan vesznek a fizetés környékén és ettől megy fel az árfolyam? Lehet, ha 1/2, 3/4 hónapot várnátok, akkor jobb lenne az árfolyam. Persze ez csak egy hipotézis. :)

[ Szerkesztve ]

(#66137) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Szerintetek mennyire érdemes most júliusban lejáró Prémium Magyar Államkötvény 2022/I átváltani 2028/I-be?
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#66138) Moleman válasza Lex Icon (#66136) üzenetére


Moleman
addikt

De, simán lehet, bár minden országban minden cég máskor fizet. Most a hónap utolsó munkanapján kapok fizetést, az előző helyen a hónap első munkanapján, de korábban volt, hogy csak 10-én.
Felveszem a historikus vásárlásaimat egy másik portfólióba, mintha mindig VWCE-t vettem volna, és megnézzük.

(#66139) batagy válasza PredatorZoli (#66111) üzenetére


batagy
őstag

Igen, ez természetesen világos, hogy TBSZ törés után adózni kell.

Abban nem vagyok biztos, hogy a TBSZ törés procedúra egyszerűbb-e, ha már lejárt vagy eladtam minden állampapírt rajta, vagy tökugyanaz a logikai procedúra, ha már előtte töröm a TBSZ-t.

Van különbség?

Illetve, továbbra is kérdés, hogy az államkincstárhoz személyesen be kell fáradni a TBSZ töréshez? Úgy látom nincs erre való menüpont a Webkincstárban.

(#66140) Ixion77 válasza apszi (#66137) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem nem érdemes. A 2022/I kamata talán 5.3%, a 2028/I pedig 6.6%. Egy évre a különbség 1.3%, de csak 4 hónap van hátra lejáratig, tehát 0,43% a nyereség. A visszaváltási költség viszont 1%. Tehát a váltáson buksz kb. fél százalékot.

Abban az esetben érheti meg, ha feltételezzük hogy júliusban már a 2028/I-nél csak rosszabb kondíciójú papír lesz elérhető, amibe újra befektetheted. De ezt meg nem tudhatjuk.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#66141) aAron_ válasza Lex Icon (#66136) üzenetére


aAron_
őstag

Egy több tízezer milliárd dolláros kapitalizációval rendelkező indexet követő alapról van szó...

What is your ikigai?

(#66142) apszi válasza Ixion77 (#66140) üzenetére


apszi
őstag

5.5% a kamata. Örök hálám a válaszodért. :R :R :R
SZERK:
Gondolom nagyjából ez a helyzet a 2024/J-vel is? Vagy azt esetleg érdemes beváltani?

[ Szerkesztve ]

(#66143) Lex Icon válasza aAron_ (#66141) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igen, tudom, de a világon nagyon sokan vannak, akik fizetésből rendszeresen vásárolnak, míg a nagy befektetők nem. És attól, hogy egy intézményi befektető 1B értékben tart ebből, az még nem mozgatja az árfolyamot, csak a vétel-eladás. Moleman írta, hogy megnézi korábbi adatokkal, mert lehet, kimutatható periodicitás havi szinten és akkor ehhez lehet igazodni. Ha csak 1-2-3%-ot sikerül ezen nyerni, az már jó.
VWCE havi periódusban. Egy visszatesztelés jó lenne hosszabb távon, hogy a nyerő és vesztő időzítések összességében pozitív vagy negatív hozamot adnak, de ezt majd megcsinálja az, akinek kell.

[ Szerkesztve ]

(#66144) AMD Power válasza AcCEsS (#66116) üzenetére


AMD Power
titán

Hát nem igazán. Ezt a 370Ft ársávot nem tudja áttörni. Sőt ma még gyengült is egy kicsit. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66145) Moleman válasza Lex Icon (#66143) üzenetére


Moleman
addikt

Meg is van. Egyrészt jól jártam volna, abszolút +4.56%-on állnék a jelenlegi -3.95% helyett, de ezt eddig is tudtam, ez volt a tanulópénz a rossz brókerrel/rossz papírokkal. :D

Viszont csak az utóbbi kettő igazodik szerencsétlenül a csúcsokhoz, a korábbi vásárlásaim többnyire lokális dipek voltak.

(#66146) avl válasza Lex Icon (#66143) üzenetére


avl
aktív tag

itt könnyen meg lehet nezni/latni a forgalmat: [link]

(#66147) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok,

Államkincstárnál lévő megtakarítások egy részéről érdekelne a véleményetek. Amikor még lekötöttem a lenti összegeket, adott pillanatban nem tűnt rossz választásnak, arra a célra, hogy legyen likvid, de mégsem párnaciha kamatozással. Most már nem tűnik annyira jónak.

A lekötött összegek:
MÁP+ N2026/16 - 2.000.000 Ft - Köv. esedékességf.: 2022.04.19.
MÁP+ N2026/44 - 4.000.000 Ft - Köv. esedékességf.: 2022.05.02.
MÁP+ N2026/26 - 10.000.000 Ft - Köv. esedékességf.: 2023.02.08.

Egyik kérdésem, hogy ezek közül van-e olyan (vagy mind olyan) amit érdemes lenne másikba átraknom (pl.: PMÁP, PEMÁP), vagy akár más befektetést néznem, ami nem kripto vagy részvény.
Egyelőre úgy látom, hogy bár magasan van az EURHUF és a dollár is, de én nem gondolom, hogy itt érdemi csökkenés lenne. Inkább ellenkezőleg. Lassú lejtmenet továbbra is. Most hozzászokunk a 370-hez, mint ahogy megszoktuk a 310-et, majd 320-at, majd 350-et. Ezek fényében nem lenne célszerű EUR-ban, vagy inkább dollárban tárolni ezen összegeket? Az elmúlt években már csak azzal önmagában, hogy más devizában tartom, megverte volna bármelyik állampapírt.

Másik kérdésem, hogy néhány tízezer EUR-t céges, fintech cégnél lévő számláról szeretnék biztosabb helyen tudni, akár olyan helyen ami befektetésnek is minősül.
A WISE-nál nincs betétbiztosítás, illetve jelenleg nem is alkalmas nagyobb összegű EUR tárolására, mivel X összeg felett költséget számol fel.
A Revolut-nál van betétbiztosítás, eddig nem is volt rossz tapasztalatom, de mégsem szeretnék ott egy komolyabb nyaraláshoz szükséges összegnél többet tárolni, egyelőre.
A magyar bankok nagy részénél pedig nevetséges összegeket számolnak fel devizaszámlákra és az azon történő mozgásokra, köztük akár egy összeg beérkezésére is. Meg ugye az sem baj, ha "nemzetközi szinten" is diverzifikálva van némi tartalék, ha esetleg bármi gond lenne az országban.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#66148) mgoogyi válasza HoTDoG (#66147) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha átrakod MÁP+-ból, azzal csökkented a likvidást.
Ha arra vagy kíváncsi, hogy PMÁP-mal nagyobb lesz-e a hozamod 4-5 éves távon, akkor talán inkább igen, de nem lehet tudni.

"Ezek fényében nem lenne célszerű EUR-ban, vagy inkább dollárban tárolni ezen összegeket?"
Ha forint pénzügyi célod van, akkor az arra szánt összeget nagyrészt forintban érdemes tartani. Ha hosszú távon megtakarítasz, akkor az euró a stabil forinthoz közeli erős pénz.
Hogy melyikben lesz a legnagyobb hozamod, az találgatás.

Sok EUR tárolás:
Likviden tartáshoz revolut, néhány éves távra PEMÁP, hosszú távra ETF.

Mi a pénzügyi célod? Ahhoz kéne igazítani a dolgaid.

(#66149) fecus


fecus
őstag

RC-n vagy ERSTE-n elérhető fegyvergyártó ETF?
Amit találtam a keresővel a Neten azt nem találom a két szolgáltatónál.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#66150) mgoogyi válasza fecus (#66149) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az RC instrumentumkeresőt nézd meg.
ISIN alapján érdemes keresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.