Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) FeniX- válasza nort_on (#66600) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszi!!

(#66602) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

MAK-nal vezetett szamlara, PEMAP vasarlas erdekeben, a bankkartyas fizetes es utalas kozott van valami kulonbseg? (Időben/koltségben) Revolutrol csinalnam mindkettot.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#66603) nort_on válasza Pfiucska (#66602) üzenetére


nort_on
senior tag

Költség ugyanaz (ingyenes), utalás kicsit gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#66604) Pfiucska válasza nort_on (#66603) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ugyanarra a szamlaszamra kell utalni mint HUF esetén?
koszomom :R

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#66605) nort_on válasza Pfiucska (#66604) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem, az eurósra kell. #62668

[ Szerkesztve ]

(#66606) KMT válasza SiTe (#66535) üzenetére


KMT
addikt

Eléggé pörgettem a hozzászólásokat, de talán senki nem írta még. Szóval szerintem autót most vegyél, ebben az időtávban nem valószínű, hogy olcsóbb lesz, sőt.

(#66607) VoltanIgor


VoltanIgor
tag

Csináltam Revolut accountot. Két kérdésem lenne, nagyjából összefüggenek.

1 - Érdemes-biztonságos EUR-tárolni Revolut számlán értékmegőrzés célból, akár hosszabb távon?
2 - Amennyiben igen, érdemes lenne szerintetek most egy nagyobb összegben EUR-t küldeni Revolutra Forint számláról? (tudom, ez a jóslás kategória, de kíváncsi vagyok a véleményekre)

Alapvetően az lenne a célom, hogy átváltsam a forint megtakarításaim egy részét EUR-ba, és biztos helyen tartsam. Egy más nagyobb része már PMÁP 28/I-ben van.

Köszi előre is!

(#66608) DJMDJM válasza PredatorZoli (#66544) üzenetére


DJMDJM
tag

Érzem a benyelés felé terelsz, de nagyon fájnak az ilyen rossz döntések. Vhogy jobb lenne, ha kevésbé sok pénzt dobnék el. Nem akarom tetézni, de massziv minuszos g10-m (most már emda) és supram is van. :O :B

(#66609) Csabroncka válasza SiTe (#66535) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én most nem irigylek senkit aki ilyen helyzetben van! Van egy szép X összegem, de konkrét dologra nem elég, az meg amúgy is túlárazott. Itt most elsősorban ilyen 10-20-30 milliókra gondolok, amiből ember legyen a talpán aki megmondja 100%-ra, hogy ebbe rakd és az értékét biztosan megőrzi.

Fundamenta had ketyegjen, ingatlan hitel esetén jól jön betörlesztésre is.

Igazából jót nem tudok mondani, ha visszanézem magam akkor nem azért vettem jókor ingatlant 2015, autót 2018, hiteleztem magam el..stb mert akkora ász lennék, hanem mert akkor kellett.

Most a fentieket csak akkor vennék, ha muszáj lenne.

32M-nál nem opció + zöld hitel + funda és lakás (?) lehet érdemes lenne futni egy kört vele, mert a korszerű ingatlanok szerintem semmivel nem lesznek olcsóbbak a későbbiekben!

pirvátbankár, ...van itt néhány vélemény :N

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#66610) vendingo válasza VoltanIgor (#66607) üzenetére


vendingo
veterán

Én szétosztottam. Egy részét randomnál, egy részét pemáp-ba, egy részét revoluton tartom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66611) PredatorZoli válasza VoltanIgor (#66607) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

semmi értelme revoluton parkoltatni, akkor már utald be a kincstárhoz és vegyél belőle PEMÁP-ot.

(#66612) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Melt up (lustaport)

(#66613) ghostie válasza vnorbi (#66323) üzenetére


ghostie
tag

Megnyitottam a TBSZ-t a személyesen a MÁK-nál. Érdekes sztori, mert az ügyintéző nem akarta megnyitni, azt mondta semmi szükség nincs rá, mivel minden állampapír kamatadó mentes. Mondtam neki, hogy csak a lakosságiak, de ragaszkodott hozzá, hogy ez mindegyikre vonatkozik. Kis vita után megnyitotta, de azt mondta ne használjam.

Felmerült bennem egy kérdés. Ha 5 éves lejáratú vagy annál rövidebb nem lakossági papírt vennék, akkor egyértelmű a dolog, de mi van ha 5 évnél hosszabb a lejárata? A TBSZ lejárta után kamatadó köteles lesz a többi, fennmaradó év?

(#66614) vnorbi válasza ghostie (#66613) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, de dönthetsz úgy, hogy az öt év után meghosszabbítod a TBSZ-t újabb öt évvel, és viszed rajta tovább a papírt. Így megúszható végig az adókötelezettség, már ha a meghosszabbítás után is végig ki tudod ülni az öt évet (ha idő közben lejár a papír, átrakhatod lakosságiba a pénzt még a TBSZ-en belül).

(#66615) ghostie válasza vnorbi (#66614) üzenetére


ghostie
tag

Köszönöm!
Még egy kérdésem lenne. A nem lakossági papírokat általában jelenleg a névértéknél alacsonyabb áron meg lehet vásárolni, adnak valamekkora kamatot évente és a lejáratkor kifizetik a névértéket. A kamat esetében tiszta, hogy ha nem TBSZ-en van, kamatadót kell rájuk fizetni, ha azon akkor pedig nem.
Viszont a névérték és a vásárláskor fizetett összeg különbsége is kamatadó köteles ha már mondjuk nem TBSZ-en van a kötvény (mert lejárt az 5 év)?

[ Szerkesztve ]

(#66616) stingy2 válasza ghostie (#66615) üzenetére


stingy2
senior tag

A névérték és a vásárláskor fizetett összeg különbsége nem kamat, hanem árfolyamnyereség.

INTJ

(#66617) vnorbi válasza ghostie (#66615) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Tapasztalatom ilyennel nincs, de úgy gondolom, hogy ha ezt akkor kapod meg, amikor már nincs a papír a TBSZ-en, akkor ezen utolsó kifizetésen a teljes kamat/árfolyamnyereség összegére felszámolják az adót.

(#66618) mephisto5 válasza ghostie (#66613) üzenetére


mephisto5
csendes tag

érdekes, itt is arra a következtetésre jutottak, hogy a DKJ-hoz nem kell TBSZ. ellentmondásos infók vannak mindenesetre.

(#66619) Cicero válasza PredatorZoli (#66611) üzenetére


Cicero
őstag

Kincstárnál P€MÁP-ot nem lehet simán kártyával venni HUF-ból? A bankom átváltja középárfolyamon és EUR-ként érkezik a kincstárhoz, vagy rosszul tudom?

Lex Icon: köszi, olvasom!

[ Szerkesztve ]

(#66620) dugo_ válasza Cicero (#66619) üzenetére


dugo_
veterán

De lehet, csak napokig tart, amíg kártyával vásárolva odaér a pénz.

(#66621) germinator66 válasza Cicero (#66619) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem tudom, melyik banknál/milyen számlacsomagod van, de a bankod leginkább EUR eladási árfolyamon fogja váltani.

(#66622) aujjobba válasza Cicero (#66619) üzenetére


aujjobba
addikt

A bankod valoszinuleg nem kozeparfolyamon valt, sokkal rosszabb.
Nezd meg a bank oldalan a deviza-eladasi arfolyamot, az nyujthat tampontot.
Jah, es nem is a vasarlas napjan ervenyes erteken, hanem majd napokkal kesobb amit ugye nem is lathatsz elore, mennyi lesz.

Pelda: OTP-nel EUR eladasi arfolyam most epp 372,01 HUF, ugyanez Revolut-on 369,14 HUF.
Az OTP szerint 368,33 a kozep.

[ Szerkesztve ]

(#66623) vnorbi válasza Cicero (#66619) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha a bankod átváltja középárfolyamon, akkor mind megyünk oda.

Amúgy a Revolut is szépen csendben beáll a sorba. Eleinte még 0,1% körül volt az árfolyamba építve, most meg van 0,2-0,3% marzs is az árfolyamukban az investing.com-hoz képest (ennyi most a "díjmentes" devizaváltás ára náluk).

(#66624) skristof válasza vnorbi (#66623) üzenetére


skristof
tag

epp ezt akartam irni en is a revolutrol, most mar a help portaljukon is csak annyi szerepel

We use the real exchange rate for foreign exchange (FX) and for most currencies, don't add any markup to it, outside of a small markup on the weekends.

The “real” rate can mean different things (it has different names, like the “interbank” rate). Here at Revolut, the real exchange rate means the buy and sell rates we have determined based on the foreign exchange market data feeds that we get from a range of different independent sources.

(#66625) ghostie válasza mephisto5 (#66618) üzenetére


ghostie
tag

8 napja vettem 10.000 Ft névértékű D220629 DKJ-t normál számlára, 9855 Ft-ért. Most eladtam próbaképpen és 9915-Ft-ot kaptam érte. Vagyis 8 nap alatt 60 Ft hozam a 9.855 Ft-os befektetésre. Nem vont belőle semmit, legalább is nem írta, hogy vont volna.

Ez csak nekem tűnik egész jó befektetésnek? (Persze itt kis összegről volt szó, tesztelési célból)

[ Szerkesztve ]

(#66626) joey04


joey04
titán

Ha van 1200 eurom revoluton ami nyaralásra van elkülönítve, és augusztus közepén lesz rá szükségem, akkor azt érdemes eurós állampapírba tenni és augusztusban eladni, vagy akkor már inkább parkoltassam revo-n addig? hogy jön ki a matek?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66627) aujjobba válasza joey04 (#66626) üzenetére


aujjobba
addikt

2028/X-et tudsz venni belole 1195 EUR nevertekben.
Jelenleg 99.3907%-ert lehet eladni a bunti miatt, 120 nap alatti arfolyam emelkedes 3.1%/365*120 = 1,0191780822, azaz 100,4098780822%-ot fogsz erte kapni kb.
ami pedig 1199,89 EUR.

Magyarul ha jol szamolom epp visszakapod amit betettel.

(#66628) Cicero válasza aujjobba (#66622) üzenetére


Cicero
őstag

Köszi a válaszokat!

Nincs euróm, de szeretnék venni P€MÁP-ot kísérlet képp.
Ezt hogy tudnám a pénzt leginkább kímélve megtenni? Revolutra ráutalok forintot, ott átváltom és abból veszek P€MÁP-ot?

(Az elmúlt 10 évben a forint csak romlott az euróhoz képest, így arra lennék kíváncsi, hogy habár a P€MÁP kamatja alacsonyabb is, a forint gyengülése miatt mégis jobb vagy legalább olyan jó, mint a forint alapú PMÁP.)

(#66629) Pfiucska válasza Cicero (#66628) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ha a dijmentes keretbe (vagy van premiumod) belefer az osszeg a revo-nal, akkor igen :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#66630) aujjobba válasza Cicero (#66628) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyugodtan csokkentheted a kockazatot P€MÁP utjan, marmint a forint gyengulesenek kockazatat kevesbe futod vele.
PMAP-pal az inflacios kockazatot csokkented.
MAP+ a likviditasa miatt jo.
Valaki nezegette a napokban a regebben indult allamkotvenyeket is, van olyan amelyik fix. 6.5% koruli hozamot ad. Ilyennel az infla drasztikus csokkenesenek kockazatara tudsz loni, tehat ha visszaesik az infla a kovetkezo evekben es ezaltal a PMAP nem lesz a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#66631) joey04 válasza aujjobba (#66627) üzenetére


joey04
titán

köszi, akkor marad ahol van. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66632) MasterMark válasza Cicero (#66628) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lehet közvetlen PEMÁP-ot venni.

Ez úgy működik, hogy kártyával be tudsz fizetni eurót a pénzszámlára, ami több nap mire oda megérkezik, és utána a pénzszámla euró egyenlegéből tudsz PEMÁP-ot venni.

Így jó ahogy írtad, forintot a revolutra, ott euróvá váltani, aztán revolutos kártyával betenni a MÁK-os pénzszámládra, utána abból megvenni a PEMÁP-ot.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#66633) gg07


gg07
tag

Ha államkincstárnál nyitok számlát saját névre és PMÁP-ot vennék édesanyám megtakarításából, akkor pénzmosás miatt igazolnom kell valamit?
Ergo más számlájáról tennék be pénzt arra a számlára ami az én nevem alatt fut.

(#66634) Moleman válasza gg07 (#66633) üzenetére


Moleman
addikt

Elméletileg nem kéne gondot okoznia.
A barátnőmnek az én bank- és hitelkártyáimmal fizettünk be sokmilliót a Kincstárba, mert nem tudta kikapcsolni a vásárlási limitet a sajátján. Nem kérdezett senki semmit.

(#66635) skristof válasza Moleman (#66634) üzenetére


skristof
tag

nem vagyok expert, de szerintem ez igy azert meredek :)

egyenesagi rokonok illetekmentesen ajandekoznak, szoval az eredeti kerdes nem para (le lehet papirozni), de a baratno neveben az en penzembol vett befektetes szerintem mar izgalmasabb a NAV szempontjabol.

mas kerdes, hogy valszeg a kutyat nem fogja erdekelni.

(#66636) Moleman válasza skristof (#66635) üzenetére


Moleman
addikt

Én is erre számítok. :D

De ha bele is kötne a NAV, minden pénz legális forrásból van, nyomon lehet követni, és végül minden az eredeti tulajdonosánál kötött ki. Ennyiben különbözik a példám gg07 helyzetétől.

(#66637) Lex Icon válasza Moleman (#66636) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Itt elsősorban nem az a lényeg, hogy nem rakéta vagy narkó eladásból van a pénz, hanem, hogy pénzátadás történt nem rokonok között, ami illeték és esetleg adófizetési kötelezettséget vonhat maga után.
"Sokmillió" esetén nem biztos, hogy az a kis bankköltség spórolás megéri az esetleges sok százezres bírságot és a vizsgálattal járó stresszt. Itt is érdemes a hozam-kockázat arányát megfontolni!
A pénzmosási vizsgálatnál sem a befizetésnél van a gond, mert akkor még ellenőrzött helyen van, hanem kifizetéskor. A MÁK-nál csak egy pipa a magánszemélyre, de ez nem jelenti azt, hogy később nem kérdezősködhetnek. Az adatokat megőrzik jó sokáig, ha később lesz rá automatikus programjuk, akkor lehet, 10 év múlva vesznek elő.
Nem akarlak ezzel riogatni, de saját meglátásom szerint nem érdemes ennyi pénzért próbálkozni.
A MÁK számla ráadásul totál ingyenes, fotelból is megy, tehát nem kerül semmibe, ha a barátnőnek is van.

[ Szerkesztve ]

(#66638) forceberg válasza Lex Icon (#66637) üzenetére


forceberg
veterán

Nyugdíjas szülő esetén ez egy valós szcenárió (ha valaki épkézláb nyugdíjat tud kapni), ha KP-ban kapja a nyugdíjat, venne állampapírt a gyerekének a nevére, így meg fog jelenni egy vagy több KP befizetés a számlán a gyerekénél, ha a gyereke intézi neki az állampapírt. Vagy ez esetben kellene erről valami igazolás, le kellene papírozni, hogy a szülő nyugdíjból spórolt pénzéről van szó?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66639) Moleman válasza Lex Icon (#66637) üzenetére


Moleman
addikt

A MÁK számla a sajátja, azzal nincs probléma.
Igen, kacifántos a dolog, de nem látom, hol kerülnénk adót azzal, hogy ha épp nekem van Revolut prémiumom, akkor hozzám utaljuk ki az ő MÁP-ját, hogy 2 perccel később visszautaljam a saját kincstári számlájára, hogy PEMÁP-ot vegyen. :)

(#66640) section9


section9
őstag

Nalunk is aktualis lesz szuloknek PEMAP vasarlas, kivancsi vagyok mi a jo megoldas. Alapbol azt mondtam nekik, hogy toltogessek fel bankkartyaval, de nincs nekik csak hitelkartya ott meg felek, hogy esetleg beterhelnek valami fee-t, mint anno nekem Revolutnal. :U

(#66641) tlac válasza Lex Icon (#66637) üzenetére


tlac
nagyúr

Az adatokat megőrzik jó sokáig, ha később lesz rá automatikus programjuk, akkor lehet, 10 év múlva vesznek elő.

addigra már elévül a nav-nál

[ Szerkesztve ]

(#66642) aujjobba válasza tlac (#66641) üzenetére


aujjobba
addikt

Úgy tudom az eseményt követő 5 évig nem évül el, közel 6 év.
Valamelyik blogon megjelent erről cikk a revolut kapcsán, hogy attól hogy idén nem adott át adatot a revolut a NAV-nak a tőzsdei viselt dolgaidról, további öt éven belül kiépülhet ez és akkor jöhet bukta.

(#66643) DJMDJM válasza nort_on (#66560) üzenetére


DJMDJM
tag

Ez tetszett. :)
#Tradeelek11 vagy az Okosak:
Kérdezhetnek a buták is? Mi azaz SPX opció? Értem én, hogy s&p500 index követés,de mit is jelent ez pontosan?

(#66644) Ixion77 válasza DJMDJM (#66643) üzenetére


Ixion77
őstag

Az S&P500 index jövőbeli értékére vonatkozó opció (alias CFD), amelyet hasonlóképpen lehet adni-venni mint a részvényeket. Határidős terméknek minősül, mivel minden esetben van egy határidő, ameddig érvényesíteni lehet. Nem kezdőknek való befektetés. Nem is tudom hogy Magyarországon van-e egyáltalán olyan bróker amelyiknél elérhetők.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#66645) Handball94 válasza aujjobba (#66642) üzenetére


Handball94
aktív tag

Igen, adóügyekben az elévülés az év végének utolsó napja + 5 év, tehát 2022-es adókötelezettség igazából 2027.12.31-én évül el.

[ Szerkesztve ]

(#66646) Vesa válasza Lex Icon (#66637) üzenetére


Vesa
veterán

"ha később lesz rá automatikus programjuk, akkor lehet, 10 év múlva vesznek elő."

Szja esetén tudtommal 5+1 év az elévülési idő...De amúgy a többivel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#66647) ivana válasza forceberg (#66638) üzenetére


ivana
Ármester

Mégis miért a gyerek névere vesz állampapírt? Ha online nem megy elmászik a postára és megveheti papíron.

(#66648) Lex Icon válasza forceberg (#66638) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"pénzátadás történt nem rokonok között"
Tehát nem a nagyiról van szó. Egyenesági rokon annyi pénzt tol, amennyit akar.

#66639 Moleman:
Ott köthetnek bele, hogy te fizettél be pénzt az ő számlájára, tehát neki bevétele keletkezett tőled.

Elévülés: az 5 évtől eltérően az adócsalás, mint bűncselekmény (BTK) más időtartamokkal évül el. Számít, hogy mekkora az összeg és milyen formában követték el, így a kiszabható szabadságvesztés is változik és ettől is függ az elévülési idő.

Ettől függetlenül szerintem nem ezt kellene centizgetni, hanem megfelelően lepapírozott, esetleg jogásszal/adószakértővel egyeztetve intézni nagyobb összegű dolgokat ha nem rokonok között történik vagy eleve elkerülni a kérdőjeles helyzeteket.

[ Szerkesztve ]

(#66649) mephisto5 válasza ghostie (#66625) üzenetére


mephisto5
csendes tag

hasznos infó, köszi, szóval nem kell emiatt TBSZ-t nyitni.

(#66650) tradeelek11 válasza Ixion77 (#66644) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Egy picit kiegészítenélek NEM CFD de az igaz hogy az S&P500 indexre.
"amelyet hasonlóképpen lehet adni-venni mint a részvényeket" ezt hívjuk annak hogy jogunk van az aktuális strikon megvenni. Illetve még hogy bonyolítsam egy picit ha eladom akkor pedig kötelezettséget vállalok az adott strikon számolunk el. Még egy kis csavar van eladási
és vételi opció. Magyarul 4 féle opció tipus van:
Long Put, Eladási opció vétele
Short Put, Eladási opció kiírása
Long Call, Vételi opció vétele
Short Call, Vételi opció kiírása

Nem teljesen határidő de így van lejárata , szép "magyar" szóval hívjuk Derivatívnak,
származtatottnak aminek alap terméke maga az index.
Nem tudom hogy magyar brókernél köthető-e? Ha igen akkor sem éri meg :)

(ne haragudj a kiigazításért de így éreztem kereknek)

Tisztelettel :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.