Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) vicces


vicces
addikt

sziasztok!
megszereztem a bialetti 1 csészés mokafőzőt. egész jó, ahhoz képest, hogy milyen kis 1xű szerkentyű. igaz a kávétartókosár mindig úgy beleragad-dagad az alsó részbe, hogy egy kis, hegyes kés hegyét kell betuszkolni a két eszköz szélei közé és úgy valahogy felfeszegetni. de még birja. lett is egy kis hiba igy a kosár peremén, de úgy látom a gumigyűrű ezt hibátlanul tömiti amikor összecsavarom a felső résszel.

más:

először kockásitott kávét vettem, ami ugye örölt. már lassan 1 hónapja fel van bontva és kb 1 hete újra a pocsék pados-kapszulást izt kapom reggelente. eredetileg sem volt nagy show a kávé - lavazza valami rosa, az indexes brikka ajánlólistán találtam - , de most visszatért a förtelem íze a reggeli kávézásom idejére. gondolom megdöglött vagy kiszáráadt. eredetileg a 7 gramm kávét alig birtam beleszedni a kosárba. most meg már meg sem telik ettől a súlytól. hiába, egyedül negyed kiló KV sem fogy el olyan gyorsan. :N
úgyhogy jöhet a frissen örlés! találtam is itt pár boltot a közelünkben ahol árulnak pörkölt babaot kimérve. /Mainz, DE/

viszont a kérdesem az lenne, hogy esetleg melyik hario őrlőt ajánlanátok?

a minit találom nagyon költséghatékonynak, de az amazonos vélemények között sokan nagyon lehordják. illetve a hario skeretont vegyem inkább, ami picit drágább, de szintén fogalam sincs a minőségéről és a tartósságáról. egyébként ennek már ha jól látom van koppintott verziója is: hario skerton másolat?? :C

esetleg jobban járnék valami 100 euro érték körüli elektromos csodával? a későbbi továbblépést is figyelembevéve? mármint egy rendes karos eszpresszó gépre gondolok /értsd: kitartó spórolás és legfőképp végtelennek tűnő időkön át kitartó könyörgés a főnökasszonynak itthon, aki nem kvzik és nem érti mi a különbség egy eszpresszo és egy noname kapszulás között :K /

:)

(#39402) Bazsee71 válasza levytee (#39376) üzenetére


Bazsee71
őstag

Van olyan külföldi oldal, ahonnan érdemes lenne csoportosan VST szűrőt rendelni? Ha igen, akkor engem érdekelne. :)

(#39403) adp válasza vicces (#39401) üzenetére


adp
őstag

Ha majd a kozeljovoben karosat veszel, erdemes sztem a greaf cm 702-ot venni egybol.
Ami a legolcsobb ajanlott,az osszefoglalobol.Ha ez evek kerdese sztem a kezivel elvagy foleg ha keveset is iszol. Igazabol a kezit nem nehez eleadni itt a forumon is par hetente valaki mindig keres.

BAZSEE71 engem is erdekel

[ Szerkesztve ]

(#39404) ronin s8 válasza vicces (#39401) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hu, hát innen nehéz tanácsot adni. Ne sértődj meg, de nekem az az érzésem, a kérdéseid nagyjából akörül forognak, hogy "mi a legolcsóbb?" A kávé egy szint fölött luxuscikk (ha megértjük, hogy kávé nem egyenlő koffein), és bizony sokat kell ahhoz költeni rá, hogy igazán jót kapjunk.
No de költséghatékonyan is léteznek alternatív megoldások. A kapszulások nem, hogy rosszak, de sok embernek ezek az elérhető legjobb minőségi alternatívák. (Ezt csak azért írtam, mert nem értettem a kapszulás példádat.)
Érdemes lenne megkóstolnod a Brikka kávéját - a sima kotyogóshoz képest. Ha bejön, akkor daráló nélkül 14-15e ft-ból meglesz az eszközöd. Nem igényel darálót, de a Lavazzákat felejtsd el. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39405) Parci válasza ronin s8 (#39404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja tényleg, a napokban ittam vmi limited edition nespresso kapszulát, vmi mexikói arabica volt. meglepően vállalható volt ízre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39406) adp válasza ronin s8 (#39404) üzenetére


adp
őstag

Hat azert a brikkabol ha jot akarsz kihozni a bolti ezer eve porkolt es ezer eve daralt kave mindegy milyen nem lesz valami jo.. En ugy gondolom akkor mar inkabb egy bolti olcsobb szemes es egy kezi orlo.
Sztem a kapszulas sem az olcsobb verzio inkabb az igyunk valamit gyorsan egyszeruen olcso geppel verzio. Ha utanaszamolsz egy valamire valo kapszula 120-150 ft a finobabb inkabb 150 v felett. Egy pacific rome espresszo 8-9g-bol fozve nekem 30ft-ra jon ki egy nem is olyan rossz presszo.

[ Szerkesztve ]

(#39407) ronin s8 válasza adp (#39406) üzenetére


ronin s8
senior tag

Semmiképp nem olcsó a kapszulás, nem ezt írtam, csak közel volt a másik mondathoz. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39408) adp válasza ronin s8 (#39407) üzenetére


adp
őstag

Ja bocsi :D en igy ertelmeztem

(#39409) lumija620 válasza vicces (#39401) üzenetére


lumija620
tag

Hario Minit használok egy alap presszó géphez. Így a kettő tud egy iható alap presszót. Szerintem a brikkával sem tudsz nagyon varázsolni, de jóval minőségibb kávét kaphatsz így együt.

(#39410) vicces válasza adp (#39403) üzenetére


vicces
addikt

ez a brikka lesz asszem a következő szerzeményem. már rég fenem a fogam rá. főleg a különleges szelepe miatt. csak a 2 adag ami nem tetszik. kávéfüggő vagyok, nem tagadom, éppen ezért próbálom minimalizálni a bevitelt. van olyan nap, hogy 5-6 kv jön csak az ügyfelektől és nem nagyon illik visszautasitani. viszont indulás elött már kora reggel bennem van 3 is. a koffein meg dolgozik íztől függetlenül. és bizony függőséget okoz. na meg néha alvászavart, de ezt az üzemorvosnak nem kell tudnia. :N próbáltam 1 kvval egész nap, de nem voltam önmagam ;]
rendelek egy minit hariot. csak remélni tudom, hogy nem fog másfélkilo kv után tönkremenni, mint ahogy valaki irta az amazonon a véleményeknél. :K

:)

(#39411) rallypix


rallypix
csendes tag

Eladnám a képen látható PID-elt Gaggia Babyt.
Extrák, és tartozékok:
- Rex C100 PID, oldalára felszerelve pilírozott zártszelvényben
- Rancilio Silvia gőzkar (az eredetit is adom hozzá)
- Egy- és kétszemélyes szűrők, vakszűrő, vicctamper, egyes kifolyó

2014-es, de szinte új állapotban tavaly nyáron vettem egy index fórumostól, aki elötte kb. 2 hetet használta csak. Simi nézte át neki, a szétszedett állapotról vannak képeim.
Természetesen hibátlanul működik, Nordával, vagy Vera-val, néha forralt csapvízzel használtam.

Azért adom csak el, mert már hárman is kitúrták szegényt a konyhapultról. Egy Pavoni, egy QM és a feleségem...

Kérésre tudok még képet küldeni róla.

Ár: 75 000 Ft
(Szerk.: telóról állóképet, hogyan lehet rendesen feltölteni?)

[ Szerkesztve ]

(#39412) adp válasza vicces (#39410) üzenetére


adp
őstag

Az a ket adag inkabb 1-1.5 mint ketto

(#39413) paljoc válasza rallypix (#39411) üzenetére


paljoc
tag

Fektetett teloval fotozol, nem alloval es siman feltoltod.

(#39414) Bazsee71 válasza Ábi (#39395) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez engem is érdekelne. :)

(#39415) Surda- válasza rallypix (#39411) üzenetére


Surda-
őstag

:R ez nagyon korrekt ár!

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#39416) rallypix válasza paljoc (#39413) üzenetére


rallypix
csendes tag

Igen, így is lehetne, bár inkább ez a probléma elkerülése, nem a megoldása... :)

(#39417) tariattila válasza rallypix (#39411) üzenetére


tariattila
veterán

amennyiben a galériában álló akkor állva kell beillessze is... ha nem akkor telón be kell forgatni és elmenteni...

normálisabb droidokkal ezzel a résszel nem kell foglalkozni, minden úgy történik magától mint a nagykönyvben... ;)

jó a színe a masinának!

(#39418) And06 válasza vicces (#39401) üzenetére


And06
aktív tag

nálunk az 1es moka expressbe kb 5g kávé megy. nem kell a kotyogót megtömni, csal lazán tölteni!
ehhez bőven elég a minimill/skerton, de ha tovább akarsz lépni, akkor lehet érdemes egyből jobbat venni.

(#39419) paljoc válasza rallypix (#39416) üzenetére


paljoc
tag

Igaz!:-)

(#39420) vicces válasza And06 (#39418) üzenetére


vicces
addikt

Nem szoktam én sem tömni. A kVs csomag elején mikor felbontottam, kB 1 hétig a 7 gramm úgy ment bele a tartóba, hogy pont belefert. Most meg marad hely még 1 grammnak minimum.
A kiskanál nyelével szoktam csak szintbe egyengetni kb mint a kőműves mikor húzza az aljzatbetont. Egyelőre örölök kézzel aztán majd meglatom. :)

:)

(#39421) meander válasza Bazsee71 (#39402) üzenetére


meander
tag

érdekelne engem is, viszket a tenyerem egy VST-re. Gondolom azért mert valami baromságot mindig vennem kell...
ha már itt tartunk ki mekkora kosarat használ? 14-es ridgelessbe csinálni 12g körüli szimplákat működhet? duplára 18 vagy 20g?

(#39422) Toobee válasza meander (#39421) üzenetére


Toobee
veterán

14-es a maganyosan kavezo duplakedveloknek valo. Tegnap 19 gramm Jailbreak-kel tudtam szintbe huzni. Ennel tobb max akkor szukseges, ha ket cseszebe szeretnek ertekelheto mennyisegu kavet prezentalni.

https://barbieripnk.hu/

(#39423) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Végül egy 2-4 személyes üveg Kalita mellett döntöttem. Ha netán valakinek nem jött be és eladná, az dobjon egy privátot ma estig, legkorábban holnap délután rendelem meg.

(#39421) meander: fél órás böngészés során nem nagyon találtam olyan oldalt, ahonnan megérné rendelni. Amerikai oldalon olcsóbb, de ott meg elég durva a szállítási költség. Az európaiak elég drágák, vagy csak én kerestem rossz helyen. Elvileg a versenyekre 20g-osak mennek, én egy olyat próbálnék. Kevesebb őrleményre ott a Reneka. :)

(#39424) fragola.6035 válasza meander (#39421) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nekem van egy 14 grammos Ridged. Nem használom semmire. Ha akarod, kölcsönadom pár hétre.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39425) meander válasza fragola.6035 (#39424) üzenetére


meander
tag

Akarom! :C
Köszönöm!

(#39426) jveres válasza Bazsee71 (#39423) üzenetére


jveres
csendes tag

Helló "Drusza" :D
Ezek szerint ti többen is isztok kávét? Nálunk csak én, így a 2 személyeset vettem meg

(#39427) gubabela


gubabela
senior tag

Sziasztok!
Elkapott engem is az őrület, úgyhogy szert tettem egy gaggia baby classra (a jófogáson hirdetett). A leírásban szerepel, hogy van hozzá gyári szűrőkosár (szimpla és dupla).Azt szeretném tudni, hogy érdemes egyből cserélni ezeket, (és ha igen milyenre?) vagy jó lesz nekem a gyári is? Olvasgattam a fórumot ezzel kapcsolatban, de nem igazán tudom eldönteni. Találtam pár linket az expolygonhoz szűrőkre de sajnos azok már nem élnek így nem tudtam ránézésre megállapítani, hogy melyikről is van szó. Köszönöm előre is a segítséget! :R (tudom daráló is kelleni fog, egyelőre keresek, szóval ha valakinek van eladóban valami budget az ne tartsa magában :) )

(#39428) And06 válasza meander (#39421) üzenetére


And06
aktív tag

nekem van egy 15 meg egy 18grammos. a kedvencem a 15ös, ebbe az én gépemen 17-18gramm megy világos pörkölésből. sötétből hozzák a névértéket. kávétól függően váltogatom amúgy.

(#39429) Bazsee71 válasza jveres (#39426) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az esetek 99%-ban otthon, és egyedül kávézom, de nyárra lehet beviszem az irodába a Skertonnal, ott már nagyobb az esély, hogy teljesen ki lesz használva. Egyébként más szempontok alapján is erre a méretre jutottam:
- CM-nál üveg csak ebben a méretben van,
- japán jeges kávéval szeretnék kísérletezni, nagyobb adag is elkészíthető előre,
- ezzel is szeretném az otthon pörkölt kávékat tesztelni, hogy mit mutatnak melegében, illetve hidegen (ilyenkor is egy adag frissen fogyasztva, egy hűtve későbbre).
Ha nagyon bejön, akkor majd lehet utazós fém is lesz, de egyelőre nem költekezném ki magam. :)

Most még egy rendes kancsón vacillálok, mert nincs otthon ilyen célra alkalmas eszközöm. A műanyag kancsóm és a vízforralóm szája sem éppen kulturáltan ontja magából a vizet...
Megköszönöm, ha Te is, és a tapasztaltabb fórumozók is vetnek egy pillantást az alábbi kínai edényekre, hogy használhatóság szempontjából melyik lehet a legmegfelelőbb kialakítás:
1. Kalita koppintás, 700ml
2. Hario koppintás, 1000ml
3. Egyszerű kancsó fa nyéllel, 1000ml
4. Egyszerű kancsó fém nyéllel, 1000ml
5. Még egy egyszerű fém nyéllel, 1000ml
6. Egyszerű kancsó, 1500ml

Személy szerint az első három közül választanék.

Szerk.: az alábbit találtam még "antik" kereskedőnél, anyaga alpakka, mérete és használhatósága kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#39430) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

FYI Catler CG8030 megrendelve :) izgulas van. foleg hario kezi utan. (amit egyebkent szeretek csak amikor vendegsereg van akkor 3x-4x 21g ledaralas kezzel pottyet idoigenyes. (nomeg izom)

(#39431) jveres


jveres
csendes tag

Állítólag jövő héten érkezik a CT1. :DD

(#39432) jveres válasza Bazsee71 (#39429) üzenetére


jveres
csendes tag

Sajnos érdemi tanácsot nem fogok tudni adni, mert nincs gyakorlati tapasztalatom az egyes kancsók között. Én a Bonavitát (hőmérséklet beállítós) vettem meg. Ez ugyan nem olcsó, de 1000%-osan elégedett vagyok vele. Amiket a home-barista-n olvastam (nem az általad belinkeltekről), ott a következő szempontokat sorolták fel (sorrendiség nélkül): megfelelő csőr a finom kiöntéshez, tisztíthatóság, egyensúly, rozsdásodásra való hajlam, hőmérséklet szabályozás,...
Tudom, hogy ezekkel sok mindenre nem mész :( de talán lesz majd valaki, aki nagyobb gyakorlati tapasztalattal rendelkezik

[ Szerkesztve ]

(#39433) kk831228 válasza Z0mbi (#39430) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen főződ van?? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39434) Z0mbi válasza kk831228 (#39433) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Abi 'regi' Ascaso steel uno pro v3 ja....PID elve. Nagyon megvagyok vele egyebkent elegedve. Hozzateszem erosen kezdonek szamitok (augusztus ota probalgatom a szarnyaim) de ugy nez ki a daralom 'vegre' szuk keresztmetszet lett :)

(#39435) kk831228 válasza Z0mbi (#39434) üzenetére


kk831228
addikt

Jah, hát ehhez a hario... :B Finman szólva szűk... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39436) Z0mbi válasza kk831228 (#39435) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Nespresso rol valtottam uj GC re. Ott sima gozkarra akartam valtani, majd lattam hogy az ujra nem lehet raapplikalni. Ekkor kezdtem nezni rezbojleres torteneteket. Es ezt dobta a gep. Nekifutasra 50k ert akartam gepet :D majd a penzugyminiszter a csaladban kibukott...es en vettem ezt :D daralora mar nem maradt.
Most viszont van daralora is...mar csak kv ra kell penz :D

(#39437) kk831228 válasza Z0mbi (#39436) üzenetére


kk831228
addikt

Tetszik ez a gépezet nekem is... :R Mibe fájt ez használtan kb?? :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39438) adp


adp
őstag

Mi az a kávé amivel pid nélkül is jobban elvagyok?
Amiket eddig próbáltam: PY összes blendje. Ezek voltak az elsők itt még azért eléggé sokat bénáztam ismerkedtem a géppel eszpresszókészítéssel és hát nagyjából cortádóként végezte az összes úgy viszont nagyon jó volt mind még picit elrontva is... vagy lehet ez csak a kotyogós utáni változás adta. choco nagyon bejött így tejjel, viszont eszpresszónak szinte mindig égett volt (lehet én bénáztam a mérleg hiányában)

Pacific: ház kávéja: igazából nem emlékszem már rá nem hagyott bennem nagy élményt
rome espresszo: ár/arányba jó volt főleg, hogy még akciósan is vettem viszont így a végére ráuntam.

Lidl-s bio kávé: vicces de presszóban ezt sikerült a legfinomabbra elkészíteni ( sok van otthon, mert szülők is ezt isszák szarvasiban)

Na szóval valami 5k alatti kávét keresek ami a Baby classon presszónak is jót hoz pid nélkül.
az olaszos vonalat jobban kedvelem, SO-t se vetem meg viszont ne legyen savanyú ízélménye, mert azt nagyon nem.

(#39439) jolti


jolti
senior tag

Láttátok ?
Kíváncsi vagyok milyenek lesznek, mondjuk így elsőre kicsit borsosnak tűnik az áruk, de ezt már lassan kezdem megszokni a mai világban... :U

(#39440) zolnagy válasza adp (#39438) üzenetére


zolnagy
őstag

Múltkor vettem palermo aranyát (nekem helyben van). Még mindig jó klasszik cucc sztem. Pid nélkül viszont nem próbáltam.

(#39441) adp válasza zolnagy (#39440) üzenetére


adp
őstag

na ez az a posta meg 1200 amiből kijönne máshol egy plussz csomag.
.... Nyáron tuti pideltetem, de most még nincs erre időm, és nem sokat vagyok otthon sem.
az a baj hogy azt vettem észre, hogy ha kiengedek egy kis kávéscsészényi vizet kb 50ml-t akkor pont nem kapcsol még be a fűtés, vagy csak az utolsó másodpercekben ami ugye még pont nem befolyásolja, de ígysem mindig finom.

[ Szerkesztve ]

(#39442) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

lecseréltem a dupla kifolyót szimplára, mert az asszony inkább a megjavított automata gépből kávézik. Igenám, de így meg a tamperolás nem egyszerű, mert nincs állványom. Az E-bayen láttam 3-4.000 közötti áron, de fogalmam sincs milyen a minőségük, ezért inkább azokat nem erőltetem.
Tudtok helyet ajánlani, hogy hol és milyet érdemes beszerezni? A 10.000 ft lenne a nagyon lélektani határ erre, így inkább alatta keresnék. Használt is lehet, nem probléma.

Köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#39443) Wolfy999 válasza mrrr74 (#39442) üzenetére


Wolfy999
tag

Én a helyedben egy naked karral oldanám meg a kérdést! :D
(Jah bocs, errefelé a feneketlen a jó szó rá.)

(#39444) kk831228 válasza mrrr74 (#39442) üzenetére


kk831228
addikt

fragola.6035... ;) Írj neki privit...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39445) zoomon


zoomon
tag

Nagy pakolásban találtam otthon egy ilyet, zsír új, fekete műanyag nyél. A talpa 58-as, ezt kérésre lehet negatív irányban módosítani, akit érdekel privizzen.

(#39446) Z0mbi válasza kk831228 (#39437) üzenetére


Z0mbi
senior tag

130 PIDesitve szurokkel es ajandek kv val :)

(#39447) mrrr74 válasza Wolfy999 (#39443) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Gondoltam már rá 😃

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#39448) mrrr74 válasza kk831228 (#39444) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, közben láttam, hogy februárban írt róla, úgyis kéne egy tölcsér is ha van még Neki.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#39449) Keresztapper válasza mrrr74 (#39442) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én a pult szélét javaslom. Olcsó, és kiválóan megfelel a célnak. :)

http://palscoffeetech.com/

(#39450) ronin s8 válasza mrrr74 (#39442) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy ilyen...? ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.