Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) pacuha69 válasza Ábi (#39050) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Bizony ám :)

(#39052) levytee válasza Kávé Kálmán (#39049) üzenetére


levytee
csendes tag

Csináld inkább görgőn,én úgy szoktam.

levytee

(#39053) And06 válasza pacuha69 (#39047) üzenetére


And06
aktív tag

komoly :C :DD
mondjuk a tamperelés előtti előkészitést még finomithatná a barista: egy hegy van a szürő egyik oldalán, a másikon meg semmi, igy nem lesz egyenletes a kioldás!

(#39054) kk831228 válasza Kávé Kálmán (#39049) üzenetére


kk831228
addikt

Szép bicó, "ennyiből" is... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39055) adp


adp
őstag

Filterre tudok valami jo kavet ajanlani? Igazabol v60 / chemex szerusegem van otthon.
Paljocnal vagy pacificnel van valami erre alkalmas?

[ Szerkesztve ]

(#39056) Kávé Kálmán válasza levytee (#39052) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Csináld inkább görgőn,én úgy szoktam."

Gyűlölöm a görgőt. Meg minek is ilyen időben. Itt van a Pilis és a Visegrádi hegység a kert végében...

@kk831228 :-) imádom. Kevés idő jut rá.

(#39057) tariattila válasza Kávé Kálmán (#39056) üzenetére


tariattila
veterán

anno a görgőzést akkor fejeztem be mikor két bicajomról is lemarta a festéket az izzadtság ... iszonyat víz jön az emberből ha a menetszél tényező megszűnik... :DDD
jahh.. és a kamikaze görgővel nyomtam persze... a három hengeres-egyensúlyozós-elesős verzával
mondjuk ez kb olyan 17-18 éve lehetett... azóta gondolom fejlődött ez az ágazat is.... (és nem visszafele mint a kávégépipar egyes része)

[ Szerkesztve ]

(#39058) levytee válasza Kávé Kálmán (#39056) üzenetére


levytee
csendes tag

A fórumozást csináld görgőn. A kerózáskor meg keróz! Én triatlont toltam, ma már csak inkább a futi, úszás rendszeres, keró meg ahogy időm engedi. Én se szercsizem a görgőt,30perc és már minden bajom van rajta.

levytee

(#39059) levytee válasza tariattila (#39057) üzenetére


levytee
csendes tag

Ha kültéren nyomod akkor egész jó a komfort,inkább uncsi.

levytee

(#39060) ronin s8 válasza levytee (#39058) üzenetére


ronin s8
senior tag

"Senki se tudott úgy szercsizni, mint Anyukám...! Brühühühűűűű..." :))

17:40

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39061) Kávé Kálmán válasza tariattila (#39057) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Annyira orulok, hogy nem kell aggodjak az egeszsegedert. Mindig rakj kavet a szurotartoba, mert nagyon buntet, ha a user szorakozott.

(#39062) tariattila válasza Kávé Kálmán (#39061) üzenetére


tariattila
veterán

? :U

(#39063) Ed_007 válasza BlacKSouL (#39028) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Ha már elmentünk anyagismeret irányba:
Gondolkodtam rajta, mennyire lehet pótolni nyomtatott alkatrészekkel a hagyományos módon készülteket. A nyomtatásnál rétegenként készül az alkatrész, a hagyományos megmunkálásnál pedig a szálirányra figyelve, hőkezelve stb.
A mechanikai terhelésnek kitett helyeken ugyanannyit "tud" egy nyomtatott alkatrész is, mint a hagyományos módon készült? (Olvastam, hogy repülőgépek futóműveinél is kísérleteznek nyomtatott alkatrészeknél - hát, megszorult a zabszem...)

(#39064) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megjött a dalla corte dc pro felsőszűrő, csak tudnám, hogy miért... kifejtés nélkül inkább mondom a summázatot: ha véletlenül dc gép vásárlására adná valaki a fejét, akkor a gyári vízterítő/felsőszűrő kombót egy lezser, anyagiakon átlendülő dobással kukázza, aztán egy san marco vízterítőből esztergáltasson magának egyet, amire mehet a san marco ims felsőszűrő.

1961-ben a faema már megcsinálta ezt az e61 fejen normálisan, nem értem, hogy 40 évvel később miért kell kifejleszteni egy rosszabbat. :U (szerencsére a gép többi része zsírsárkány)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39065) BlacKSouL válasza Ed_007 (#39063) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem az nagyban függ attól, hogy milyen anyagot milyen anyaggal akarunk helyettesíteni. Egy adott egytengelyű igénybevételnek kitett fémet lehet helyettesíteni megfelelően tervezett műanyaggal pl. De bizonyos alkatrészek nem, vagy csak nagyon költségesen helyettesíthetők. Nálunk pl. másik munkahelyen anno volt olyan elképzelés, amit a konkurencia már meg is valósított, hogy bizonyos jelenleg alumíniumból készülő alkatrészeket sima fröccsöntött műanyaggal helyettesítsenek. Mert az alu se nehéz, de a műanyag könnyebb. Főleg, hogy a teszteken a térfogatban kikönnyített, megfelelő szilárdsági merevítéssel megtervezett műanyag alkatrész strapabíróbbnak mutatkozott, mint az alu. Egyébként nem muszáj ám homogén rétegekből állnia a nyomtatásnak, márpedig egy vegyesen nyomatott rétegelt szerkezet lehet sokkal erősebb is, mint egy homogén az egyik komponensből. Illetve ha a terhelés a rétegzési irányra merőleges, akkor akár alapból is lehet akár ugyanolyan erős, mint egy öntött, vagy egy más anyagból készült alkatrész.
De sajnos nem vagyok benne eléggé a nyomtatási technológiában, én még egyelőre a hagyományos technológiákban próbálom kellően kiművelni magam. Ami nagy előny a nyomtatásnál inkább a kis szériás vagy egyedi dolgok elkészítése, vagy mondjuk egy tömeggyártásos alkatrész prototípusához. Mert egy 1 fészkes fröccsöntő vagy prés proto szerszám is € ezrekbe kerül, míg nyomtatóval a töredéke, és a proto szerszámmal is kb. 10-100 db-okat szoktak csak csinálni, utána kuka, ha meg csak 1-2 kell, az nagyon nem éri meg.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#39066) mester6 válasza Parci (#39064) üzenetére


mester6
tag

Én La Spazialéhoz ezt vettem: [link] Úgy tudom ez jó a DC-hez is.

Az nyém persze dupla szűrő így ezt kellett megvenni:
1x IMS SP/SPD 200 IM Spaziale Competition Shower Screen for La Spaziale*/ IMS Duschesieb - Integrated Shower Screen Spaziale - SPD 200 IM for €24.00 each

[ Szerkesztve ]

(#39067) Parci válasza mester6 (#39066) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, én is megvettem első körben. szerintem a san marco a teljesen sík felületű, sima ims 200-zal lényegesen jobb. sokat csapoltam eleinte a spaziale szűrővel, de azóta, hogy elkészült a san marco alapú, elő sem vettem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39068) mester6 válasza Parci (#39067) üzenetére


mester6
tag

A lényeg az hogy most szuper. :) Én is elégedett vagyok a La Spaziale Rossinivel!

(#39069) mester6 válasza mester6 (#39068) üzenetére


mester6
tag

[ Szerkesztve ]

(#39070) Parci válasza mester6 (#39068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát azt nem csodálom :)

kár, hogy nem mondtam, hogy van ilyen szűrőm fölösbe, odaadtam volna. valamikor régesrégen raktam be képet a san marcos verzióról... meg is van!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39071) mester6 válasza Parci (#39070) üzenetére


mester6
tag

A La Spaziale Rossini eredeti vízterítőjét használom az 10 lukú. Szépen terít.
Sajnálom, hogy nem Tőled vettem a szűrőket. :((

(#39072) Parci válasza mester6 (#39071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahhoz reklámoznom kellett volna, hogy van ilyenem, az én mulasztásom. lassan amúgy nyithatnék egy kisbótot, pavoni műanyag tál és rács, millió felsőszűrő és egyéb szűrő, mittoménmégmivanitt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39073) Elekellek válasza BlacKSouL (#39028) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Vettem ma egy bronz felsőszűrő-tartót Gaggia Classicba. Krómozva van, nem értem miért. A GC-hez használt ipari karok belsejéről lekopott a króm az évek során, tehát megittuk. Nyilván ez történik majd a szűrőtartóval is.
Gondoltam rákeresek az ezzel kapcsolatos véleményekre (a króm mérgező elvileg, bár μg-nyi mennyiségekre szükség van).

Rég nem jártam erre, úgyhogy most érdeklődve olvasom, hogy azbesztről és acélokról van szó. Utóbbiról nem is gondoltam, hogy vitatható anyag, azt hittem, mindegyik rozsdamentes alkalmas élelmiszeripari célra...

Szóval, a karokból, szűrőtartókból kioldódó króm/nikkel nem öl meg minket?

(#39074) Elekellek válasza Parci (#39072) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Huh, Parci, most látom csak az aláírásodat : ))

(#39075) weinmaker válasza Elekellek (#39073) üzenetére


weinmaker
őstag

A villamos is mérgező ha elüt ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#39076) Elekellek válasza weinmaker (#39075) üzenetére


Elekellek
csendes tag

Hm, asszem kevés szmájlit helyeztem el a hozzászólásomban... :))

(#39077) adp válasza Elekellek (#39073) üzenetére


adp
őstag

Sajnos van ez igy meg par dologgal pl teflonos konyhai eszkozok, csomagolo anyagok

Mas: valaki a fentebbi filteres hsz-emre valami ajanlott kv?

(#39078) HaDeSzKa


HaDeSzKa
csendes tag

Sziasztok,

belépő szintre keresnék valami használt őrlőt, magam a Graef CM800-at néztem ki, esetleg nem válna meg mostanában valaki egytől? Más típus is szóba jöhet...

kösz,
hadesz

(#39079) soldier2 válasza HaDeSzKa (#39078) üzenetére


soldier2
őstag

Iberital Challange, a kinézett Graef, Imat Lux, Lelit Fred (ez kb az Iberital és az Imax előnyeit gyúrja egybe, mindhárom ugyanazt az orlőművet használja). Ha egy picit feljebb nézel, akkor meg ott a Catler, ami az eddigiek alapján megszorongatta, vagy akár el is verte a HG-1-t. :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39080) paljoc válasza soldier2 (#39079) üzenetére


paljoc
tag

Jajjjj!!!:-) /nem mondtam ilyet h megszorongatta volna, csak még bent vagyok az erdoben az uggyel kapcsolatban!/

[ Szerkesztve ]

(#39081) Keresztapper válasza paljoc (#39080) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Apropó Paljoc! Arról tudsz valamit, hogy a CG10 és CG30 őrlőművében van-e különbség a felső kés manuális állíthatóságán kívül?

http://palscoffeetech.com/

(#39082) soldier2 válasza paljoc (#39080) üzenetére


soldier2
őstag

Mivel nem kapott ki kapásból, már csak nyerhet. Ha esetleg alul is marad picit, nem kicsivel kerül kevesebbe :) kíváncsi vagyok milyen lesz ha visszajön. Anno amikor megvettem nem éreztem jelentős előrelépést (bejáratatlan késekkel meg rosszabb is volt) a Lux-hoz kepest. De most a Varion már érzem, hogy hiányoznak olyan ízjegyek amik eddig megvoltak, most meg nincsenek. Ha a hétvégén nem jutsz dűlőre próbáld a tekerőlantot használni egy hétig, majd a Catlerre térj vissza. Jövő péntekig maradhat (azután is, ha szeretnél még próbálni valamit).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39083) mester6 válasza soldier2 (#39079) üzenetére


mester6
tag

Nagyobb összeget nem tennék a HG1-re 😃😂

[ Szerkesztve ]

(#39084) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a kávéfőzőmről (Delonghi EC152). Találtam egy-két érdekes dolgot. Ugye ebben a készülékben nyomásfokozós szűrő van. Észrevettem, hogy amikor nagyon finom őrleményt csináltam, és jól megtömtem, akkor nagyon-nagyon lassan folyt ki a kávé. Tulajdonképpen csepegett csak. Ha azt a nyomásfokozó műanyag, menetes szorítógyűrűt kivenném, akkor nem olyan lenne az eredmény, mint ha egy nyomásfokozó nélküli szűrőm lenne? Vagy ha esetleg ez nem megoldás, lehet bele venni normál szűrőt? Nem tudom, hogy milyen fajta jó bele. Kezdetnek elég lenne egy egy adagos is, mivel azt egyébként sem adtak hozzá gyárilag, így a kétszemélyesbe kell egy adag kávét tömni, ezt azonban tejesen fellazítja a víz átfolyása és a végén ki lehet önteni belőle. Sajnos így nem is kézül eléggé tartós Cremaval az "Eszpresszó", volt, hogy mire elkevertem a cukrot, nem is volt rajta.

Még ami érdekelne, hogy hol lehet beszerezni elfogadható áron kezdő kávékészítéséhez elengedhetetlen eszközöket? Gondolok ezalatt olyan alumínium kiöntőre, amiben tejet habosítani tudok, rendes kerámia eszpresszó csészére, tamperre.

(#39085) paljoc válasza soldier2 (#39082) üzenetére


paljoc
tag

Megnezzuk jovo het elejen jveressel, meg ma is jon vki, ha raer megkaveztatom, aztan sztem megkoszonven a lehetoseget viszem vissza!:-) Remelem tobb szem tobbet lat alapon talan elobbre jutok! Az a helyzet hogy oke hogy ez az őrult nagy kes kituno minosegu, csak a tekeresi sebesseg miatt /meg meg akad esetleg, tul lassu, nem egyenletes, stb/ nem vagyok meggyozodve rola h az optimum hozhato-e ki eme verzioju meghajtassal. Lasd pacuha tesztje ahol a fordulatszammal jatszadodas erdekes eredmenyeket mutatott...?!

(#39086) Szyszko válasza tibi970307 (#39084) üzenetére


Szyszko
tag

Ezt én is kérdeztem már korábban, hogy mi lenne ha a nyomásfokozós gépekből (amik ugye nem ajánlottak) kivennénk a nyomásfokozós részt, akkor miaz amitől elmarad egy ajánlott géphez képest. Kíváncsi vagyok/leszek, mit mondanak.

NE mond, hogy ALUMÍNIUM kiöntő mert egy hétig ez lesz a téma :DD

pl.:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#39087) soldier2 válasza paljoc (#39085) üzenetére


soldier2
őstag

Megjött ma végre az alátét, ami gyakorlatilag odaragasztja az asztallaphoz (nem ragasztós, de olyan mintha az lenne, csak kicsit vastag). Nem tudom Jveres mikor megy, de ha hétfőn du, akkor lehet csatlakoznék, és elvinném ezt az alátétet is. A Variót meg megkövetem, a ma délutáni kávé mondhatni tökéletes volt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39088) paljoc válasza soldier2 (#39087) üzenetére


paljoc
tag

Mindenkepp megkerlek ha van idod h csatlakozz vagy akar ha erre jarsz gyere be!!! Az lenne az igazi ha ti is osszevetnétek, akkor az is konnyebben kivitelezheto h vakon kostolja 2 a harombol. Nekem tokmindegy amugy az eredmeny, csak azt szeretnem ha egybehangzo lenne!:-)

(#39089) paljoc válasza Keresztapper (#39081) üzenetére


paljoc
tag

Szerintem nincs egyeb kulonbseg, csak jobb az allithatosaga!

(#39090) jveres válasza soldier2 (#39087) üzenetére


jveres
csendes tag

Egyezkedjünk! Mégis csak jobb a groupen, mint a páros! :D

(#39091) soldier2 válasza jveres (#39090) üzenetére


soldier2
őstag

Nekem hétfőn vsz bármikor jó. Utána már neccesebb (esetleg kedd délelőtt).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39092) paljoc válasza soldier2 (#39091) üzenetére


paljoc
tag

Nekem igen megértő és rugalmas a főnököm, így alkalmazkodom! Ráadásul a kofit is szereti, megérti h milyen fontos ennek az ügynek a kivizsgálása.

(#39093) killerjohn


killerjohn
addikt

hali!

azt lehet sejteni, hogy 'kb' mennyi koffein van pl 22gr Choco-ból főzött kávéban? Valszeg öregszem, mert elkezdtem odafigyelni pár dologra (étkezés, dohányzás, kávé). Ebből az étkezés már alakul, ma átálltam nikotin mentes ecigire, és az egyetlen kérdés az, hogy napi hány duplát ihatok a kedvencemből :)

[ Szerkesztve ]

(#39094) kk831228 válasza killerjohn (#39093) üzenetére


kk831228
addikt

Hajrá, :R a cigi nem lesz egyszerű... ;) Ha nagyon akarod menni fog... :K

Miota nem cigizek sokkal több kv-t iszom... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39095) vendingo válasza kk831228 (#39094) üzenetére


vendingo
veterán

Amióta kávézok, sokkal több cigit szívok. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39096) kk831228 válasza vendingo (#39095) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, fordítva is műkszik... :K

Akkor neked is ideje eldobni... Pont múltkor beszéltük fragola-val hogy milyen jó volt cigizni... Én is szerettem, meg szerintem mindenki így van vele, de azért jobb hogy már szüneteltetem pár éve...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39097) vendingo válasza kk831228 (#39096) üzenetére


vendingo
veterán

Nem bírom :(
Addig jutottam, hogy jelenleg tömöm a cigit, így kevesebbet szívok mert lusta vagyok gyártani, illetve havi 20 ezerrel több marad a zsebembe.

Próbáltam mindent, még az el caminon is végigmentem, hogy majd közben leszokok. Nem jött össze.
Kávé mellé meg nem bírom megállni a cigit, főleg reggel, vagy kaja+kávé után.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39098) kk831228 válasza vendingo (#39097) üzenetére


kk831228
addikt

Nem kell semmi hókusz-pókusz, nekem a sport segített...
Jan. 1 szakadó hó, irány futás 200 m után halál... :D Majd, mindennap mentem. A kv - t elkezdtem cukor nélkül inni, úhh nem volt jó az elején. :N Most meg már attól vagyok rosszul ha véletlenül raknak bele... :) Első 2-3 hónap kemény... Utana nem annyira vészes. Persze evek mulva is neha ugy csap meg hogy de jo... De inkabb többször büdös most már...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39099) vendingo válasza kk831228 (#39098) üzenetére


vendingo
veterán

Sportot is próbáltam. Napi 2x 40km tekerés a hegyekben.
Én a tejről szoktam le a kávénál, kevés cukor mindig kell.

Nekem meló miatt is kell a cigi, vagy unatkozok, vagy felkúrj@'k az agyamat. Mind a kettőt cigivel csillapítom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39100) Deadzone41 válasza vendingo (#39097) üzenetére


Deadzone41
őstag

ecigi? szerintem aki arra nem tud/képes átszokni, az reménytelen :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.