Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) kk831228 válasza vendingo (#39099) üzenetére


kk831228
addikt

Az úgy tényleg nehéz, mondjuk nekem is olyan a munkám egesz nap cigizhetnék, ha akarnék... :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39102) looser válasza vendingo (#39097) üzenetére


looser
addikt

Én 2005-ben hagytam abba, a Sziget után. Elmentem tüdőszűrésre és nem a szokásos "itt a negatív lelete, minden jót", hanem "holnap vissza kellene jönni, egy nagyobb felvételt készítenénk" volt a szöveg. Aznap este nem aludtam :-/
De azóta megvagyok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39103) kk831228 válasza looser (#39102) üzenetére


kk831228
addikt

Múltkor haver pont így járt, ráadásul soha nem cigizett... Ő se aludt egy pár napig... :N

Na még ezt leírom, majd kimoderálják a sok offot... :D

Ecigi: Szerintem nem jó módja az elhagyásnak mivel a szokásos rutin mozdulatok stb. megmaradnak, ami egy erős dohányosnál nem jó. Mindig emlékeztetni fogja a rituálé... Szerintem a legtöbb dolgot ki kell zárni amit előtte cigizéskor csinált az ember... Mozdulatokat, helyszíneket ahol cigizett egy ideig kerülni kell ha lehetséges, persze nem mindig megoldható...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39104) jveres válasza soldier2 (#39091) üzenetére


jveres
csendes tag

Akkor legyen a hétfő du. 2-fél3 körül?

(#39105) jveres válasza paljoc (#39092) üzenetére


jveres
csendes tag

Na, ja. Így könnyű! :))

(#39106) Toobee


Toobee
veterán

Melyik Brikkát érdemes most venni? Alapvetően csak nekem kellene, évi néhány alkalommal.

https://barbieripnk.hu/

(#39107) HaDeSzKa válasza soldier2 (#39079) üzenetére


HaDeSzKa
csendes tag

Catlerből csak kijelzős automamtát találtam, de az meg elég drága így elsőre... meg ugye komoly főzőm sincs (még) :)

(#39108) soldier2 válasza HaDeSzKa (#39107) üzenetére


soldier2
őstag

Azért írtam, hogy ha nyújtható a keret. Ha tervezel komoly főzőt akkor előbb utóbb kelleni fog. De a többi is tökéletesen megfelel a feladatnak.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39109) Upo válasza tibi970307 (#39084) üzenetére


Upo
addikt

A nyomásfokozó szelepet ki lehet venni. Nem a menetes kupak a szelep, alatta ven a rugós szerkezet. Vagy a szűrő alatti műanyag lappal együtt, de akkor a gumiágyban a fém szűrő mozogni fog, ami tömörítésnél nem ideális. Vagy kipattintod a műanyagból a szelepet. Egy műanyag körlap van benne egy pöcökkel, és egy pattintós műanyag gyűrűvel van rögzítve a rugó. Fentről, a fém szűrő felől kell nyomni a pöcköt, hogy kipattanjon. Figyelj, hogy ne lője ki a pöcköt, a gyűrűt vagy a rugót. Utána a műanyag lapot vissza lehet tenni a helyére, és akkor rendesen lehet tömöríteni.

[link]

Az utolsó képen látszik a dolog. A permanensnek nevezett mód nem permanens, vissza lehet pattintani az egészet, és visszaáll az eredeti állapot.

Sokan írják, hogy nem tudnak jó kávét csinálni a szelep nélkül. Kell hozzá egy rendes daráló (a forgó késes "mákdaráló" nem jó, az nem csinál megfelelő őrleményt, csak átzubog rajta a víz). Ki kell kísérletezni az őrlemény finomságát, szelep nélkül sokkal finomabbra kell őrölni hogy csöpögős legyen, és attól egy kicsit durvább fokozaton lesz "egérfarok" lefolyás. De van olyan kávé, aminek a csöpögős jobban áll. De ilyenkor kizárólag a kávépogácsa fogja azt az ellenállást képviselni, amit régen a rugós szelep csinált. Rendes tamper is kell, az a rászerelt műanyag lap semmit nem ér. Ha nincs megfelelően tömörítve, akkor szintén nem lesz meg a megfelelő ellenállása a kávépogácsának. Ki kell mindent kísérletezni, elsőre nem fog menni.
A bolti előre őrölt kávék is nyilvánvalóan kiesnek, erre alkalmatlanok.

Habosító edényt én kínából rendeltem (ebay, ali), csészét kávészaküzletek árulnak, esetleg meglepő módon edényboltok. Tamper ha jól rémlik 52-es vagy 53-as kell, de lehet hopgy 52.5-es, meg kell mérni. Innen is lehet esetleg venni, az enyém fragola terméke. De a többit is lehet esetleg nézni hirdetésekben.

Tehát alap egy megfelelő daráló (neked milyen van?) és egy minél pontosabb méretű tamper. Ha megvan, akkor lehet próbálkozni a szelep kiszedésével, mert amúgy csak vizelet lesz az eredmény kávé helyett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39110) ronin s8 válasza Toobee (#39106) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mindenképp a kétszemélyeset érdemes szerintem. A román ugyanolyan jó, mint az olasz. Ha Bécsben jársz, mindkettőt meg lehet találni polcon.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39111) Toobee válasza ronin s8 (#39110) üzenetére


Toobee
veterán

ÁFA-s számla kell róla, rendelek majd valamelyik webshopból, csak hirtelen nem találok :)

https://barbieripnk.hu/

(#39112) Bazsee71 válasza Toobee (#39111) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kávé Kalmárnál elvileg van. Én a kavebolt.net-ről rendeltem 4 személyeset, mert tényleg csak 2 adag jön le belőle. Egyébként mindenhol a 2 személyeset ajánlják, viszont az tényleg csak saját részre. :)

(#39113) HaDeSzKa válasza soldier2 (#39108) üzenetére


HaDeSzKa
csendes tag

Több lépésben fejleszteném fel a rendszert, de egyelőre a frissen őrölt jobb minőségű kávé lenne a cél, viszont valami olyan őrlőt vennék, amit tudok használni majd a philips saeco utódjával is, amihez majd jön egy profibb őrlő. Nem idén tervezem az egész rendszer cseréjét, ezért most nem igazán költenék 50k-nál többet őrlőre. A használt piac meg elég üresnek tűnik, vagy nem találtam meg a megfelelő helyet...

(#39114) levytee


levytee
csendes tag

Akkor valakinek válaszolt ez a szabopeti a [link] caravel-lel kapcsolatosan.

mert nagy a csend. :DDD

levytee

(#39115) noss válasza ronin s8 (#39110) üzenetére


noss
csendes tag

(Brikka) "A román ugyanolyan jó, mint az olasz."

ez mióta van így?
a katasztrófális hibasorozatukat már teljesen kiszorták?

noss

(#39116) Parci válasza noss (#39115) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmiképp sem akarnék állást foglalni ebben a hitvitában :B, csak annyi, hogy nekem román van, olasz ebay-ről vettem pár éve és különösebb bajunk nem volt vele

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39117) radi8tor válasza Parci (#39116) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem hitvita kérdés szerintem. Román gyártmánynál már én is hallottam olyanról, hogy 2 éves modell egyszerűen kilyukadt. Nem Brikka volt, de Bialetti kotyogós.

Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy egy tömítéssel kevesebb van a román Brikkában.

⭐ Stella

(#39118) bluesfan válasza Parci (#39116) üzenetére


bluesfan
tag

Én is egy román 2 személyest használok napi szinten és semmi bajom vele.

(#39119) Daffni2 válasza kk831228 (#39103) üzenetére


Daffni2
addikt

"Ecigi: Szerintem nem jó módja az elhagyásnak mivel a szokásos rutin mozdulatok stb. megmaradnak, ami egy erős dohányosnál nem jó. Mindig emlékeztetni fogja a rituálé... Szerintem a legtöbb dolgot ki kell zárni amit előtte cigizéskor csinált az ember... Mozdulatokat, helyszíneket ahol cigizett egy ideig kerülni kell ha lehetséges, persze nem mindig megoldható..."

Anélkül,hogy bántani akarnálak- ez konkrétan egy baromság!

Ilyet azok szoktak terjeszteni,akiknek gőzük nincs arról,mi az élvezet a cigarettázásban.

Saját,és 10-15 ismerősöm tapasztalatából kiindulva, az e cigaretta tökéletes alternatívája a dohányzásnak.

Szinte minden nehézség nélkül leszoktat a dohányzásról.

Csak nem büdös, és nagyságrendekkel egészségesebb.Mondhatnám azt is az óriási mennyiségű publikált komoly vizsgálatokra alapozva,hogy nem károsabb,mit a városi levegőt belélegezni.

"Aki ad,az nyer"

(#39120) Parci válasza Daffni2 (#39119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrva egészségtelen az is és a tanulmányok olvasása közben talán elkerülte a figyelmed, hogy a leszokás több összetevős, a konkrét nikotin-függés két-három hét alatt kifut, ennyi idő alatt teljesen kiürül a szervezetből. nem amiatt "képtelenség" leszokni a cigiről, hanem épp a többi miatt, amit az e-cigi sem mellőz, ergo csöbörből-vödörbe leginkább.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39121) Parci válasza radi8tor (#39117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ereszt a román valahol az egy tömítésével? ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39122) Daffni2 válasza Parci (#39120) üzenetére


Daffni2
addikt

Elég alaposan elolvastam mindent ezzel kapcsolatban!

Érdekes, az Angol TB támogatja az e cigit(a Brit ÁNTSZ tanulmánya,és állásfoglalása alapján miszerint 185 nemzetközi kutatási anyagot tanulmányozva 95%- al kevésbé káros,mint a dohányzás)

A miniszterelnökük a parlament ülésén,felszólalásában fejezte ki örömét és teljes támogatását a e cigaretta, mint több millió angol honfitársa életmentő eszközével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#39123) Parci válasza Daffni2 (#39122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

brit tudósok életmentő eszköze :DDD

hát jó, igazából inkább kimaradok ebből a körből, ha az elmúlt évtizedeket lehúztam cigi nélkül, most már úgy sem fogom elkezdeni semmilyen formájában, ergo nekem off topik :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39124) bajnokpityu válasza looser (#39102) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennek az a háttere, hogy először nagyon pici filmen készítik el a felvételt, és nagyon könnyen sikerül rosszul, ezért nem merik kijelenteni a negativ leletet. ezt elmagyarázták, amikor nekem is megvolt a pár álmatlan éjszakám. Persze volt olyan is, h láttak valami gyanúsat, és azért kell nagyobb méretben elkészíteni a felvételt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39125) kk831228 válasza Daffni2 (#39119) üzenetére


kk831228
addikt

Na úgy látszik Te se cigiztél életedbe... ;] :B Kíváncsi lennék mennyien szoktak le E-cigivel az ismerőseid közül, én akit tudok hogy szívta, az azóta is vagy ecigit szív, vagy vissza szokott... Az ecigizes még nem leszokás... :N Pontosan az a baj amit leírtál, hogy tökéletes alternatívája... Így hasonló problémák lesznek ha arról is le akar szokni az ember...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39126) Daffni2 válasza kk831228 (#39125) üzenetére


Daffni2
addikt

40 évig dohányoztam.

Ismerőseim közül 15 ember akik javaslatomra megpróbálták a leszokást e cigivel, 1(most így hirtelen összeszámoltam) nem tette le a cigarettát,a többi már csak gőzöl.
Én 6 éve szoktam le az e cigivel.

"Aki ad,az nyer"

(#39127) Deadzone41 válasza kk831228 (#39125) üzenetére


Deadzone41
őstag

Hát pont ez a lényeg, az ecigisek nem akarnak lemondani a dohányzás kellemes rituáléjáról, csak nem akarnak beledögleni. :)

Ugye a kávézás is egy függőség, mégsem akarunk leszokni róla, mert élvezzük, és nincs jelentős negatív élettani hatása.

(#39128) kk831228 válasza Daffni2 (#39126) üzenetére


kk831228
addikt

Pontosan ez az amit én is írtam :B , szóval eddig csak Te szoktál le... :R Persze biztos hogy könnyebb átszokni ecigire mint a semmire, ezt aláírom... Na de részemről nem offolok többet mert "sokk" lesz... ;]

Deadzone41: Ja, akkor átszokásról beszéljünk... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39129) Daffni2 válasza kk831228 (#39128) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem olvastál elég figyelmesen, 15 ből 1 nem szokott le.14 e cigizik.

KV cigi együtt jár ezért talán nem is annyira off :DD

"Aki ad,az nyer"

(#39130) Parci válasza Daffni2 (#39129) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor mindenki cigizik és csak az a kérdés, hogy mit szív. a kávé és cigi meg szerencsére nem jár együtt, amekkora rombolást végez a szájban az ízekkel a cigi, ezer szerencse, hogy lehet nélküle is kávézni. vitatkozunk itt mikrogrammokról és billiárdos darálók közti nüansznyi különbségekről, miközben a cigi egy olyan tockos az ízlelőbimbóknak, hogy kb. minden mindegy utána. uff.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39131) Surda- válasza Parci (#39130) üzenetére


Surda-
őstag

Számomra a legnagyobb rejtély az, hogy hogy lehet raszokni egy baromi büdös, füstös, drága és iszonyú egészségtelen dologra önszántunkból.
Ami ráadásul semmiféle euforikus érzést sem okoz. Elképzelni nem tudom.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#39132) bajnokpityu válasza Parci (#39130) üzenetére


bajnokpityu
félisten

aszontad nem is cigizel, és nem is cigiztél? akkor mi is rombolja az izlelőbimbókat, pláne olyan embereknél, akik már nem is cigiznek, csak ecigiznek?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39133) killerjohn


killerjohn
addikt

tök jó, hogy az egyetlen kérdésre nem jött közelítő válasz sem: amit feltettem és amiből ez a flamewars indult :U

(#39134) peter.szabo válasza levytee (#39114) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Bocsánat, akinek még nem válaszoltam Caravel-ügyben. (Nagyon elfoglalt vagyok a napokban.) A sorban első Paljoc, hozzá viszem holnap v. hétfőn a gépet. Utána jelzek majd mindenkinek.

(#39135) noss válasza Parci (#39116) üzenetére


noss
csendes tag

a brikka koncepció tetszik, valamikor lesz is egy darabom majd.
testközelből még nem csodálhattam meg, viszont elég csúnya és sokrétű meséket mondott két külön eladólány is róla a ba.szaküzletben és valahol neten is olvastam egy sráctól, aki egész szépen orvosolja a gyári hibáikat.

a román szállítmányból alkatrészhiányos darabok mellett üres dobozok is akadtak szép számmal, rengeteg volt a viszáru. később már a rázogatásukból megmondta az egyik alkalmazott, hogy melyik a problémás.
10-ből 8-as selejtarány elég rosszul hangzik.
a kereskedő megírta a gyártó felé a problémát, amire nem érkezett semmi válasz.

én kb ennyit tudok róla, ilyen forrásból. nekem masszívan úgy tűnik, a gyártást sikeresen kiadták, a minőségellenőrzésről viszont "megfeledkeztek".
hitvita vagy sem, hajlok rá, hogy hitelt adjak a kereskedőéknek, akik brikkát nem, de a többi bialetti kotyeszt továbbra is forgalmazzák.
kiváncsi lettem volna vmi underground infóra, hátha kiderül, hogy kiment gyárat látogatni az olasz vezetőség, erősen összeráncolt szemöldökkel, majd a gyártósort látva a küldöttség több tagját az ájultságból ébresztgették föl, míg végül azon megelégedettségükkel térhettek haza, hogy gatyába rázták elhanyagolt leány(vállalat)ukat.

noss

(#39136) radi8tor válasza noss (#39135) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak a Brikkát gyártják Romániában? Szerintem a többit is ott gyártják már.

⭐ Stella

(#39137) tibi970307 válasza Upo (#39109) üzenetére


tibi970307
tag

Először is köszönöm a választ!

Most éppen szervizben van a kávéfőző, manuális tisztítás (szétszedés) és vízkőmentesítő adalékkal sem volt elég nagy nyomása a pumpának. Ha megjön, akkor meg fogom nézni. Emlékeim szerint az EC152-esben az a műanyag csak egy kiöntött korong, amin van egy pöcök, és nem szerelhető rajta semmi. Lehet, hogy ez már nem is nyomásfokozós? :F Mindenesetre majd megnézem, nem akarok hülyeséget mondani látatlanban.

Nekem igazából pont egy forgókéses "mákdarálóm" van. Olyan darálót, amit láttam és jó is, annyiba kerül, mint a kávéfőző (~20eFt). Kérdés, hogy egy jobb kávédarálóval érek-e el olyan eredményt, amiért érdemes ilyen arányban rákölteni. Szerintem még nem is ittam igazi eszpresszót, legfeljebb csak kávézóban.
Tamper vásárlásánál mire érdemes figyelni? Láttam rugósat, 20eFt-osat és 2-3eFt-ért is. Jól gondolom, hogy ilyen eszközökkel bőven elég lenne a legolcsóbb is, ami már fém?

Köszönöm a segítséget még egyszer. Érdekel a téma nagyon, sajnos csak az anyagi háttér nincs meg hozzá most. Később biztos fogok venni majd komolyabb gépet, kiegészítőket, kávét, viszont amíg ez van, szeretném a legjobb eredményt elérni. Így talán fogom tudni az alapokat később.

Egyébként jelenleg a Tcibo Sicilia Style kávéja bejött azok közül, amit a boltokban lehet kapni. Természetesen szemes, de "mákdarálóval" darálom. Esetleg szubjektív vélemény alapján tudtok ajánlani 3-4000Ft/kg áron viszonylag értékelhető ízű kávét?

[ Szerkesztve ]

(#39138) Ábi


Ábi
tag

Aki kedvet kapott a Pharoshoz, az most Angliából megrendelheti:
Készleten!
Ingyen szállítás, nincs vám, nem kell heteket várni 113.000-ért. :D

(#39139) Parci válasza bajnokpityu (#39132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kommunikáltam már életem folyamán azért pár emberrel, aki cigizett. anyám és egy - éveken át - volt párom, hogy ne menjek messzire. de ha ez a topik az a hely, ahol a cigaretta ízlelést romboló brutális hatása is hitvita :) lesz, akkor én picit remeteségbe vonulok mindenki örömére :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39140) kk831228 válasza Parci (#39139) üzenetére


kk831228
addikt

Áá, még inkább kiemeli az ízeket... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39141) adp


adp
őstag

Megegyszer felteszem. Filterezni szeretnek chemex/v60
MilYen kave ajanlott hozza. Cm702-es daralom van egyaltalan lehet ezzel akkorara daralni?
Paljoc kavek kozul valami?
Paljoc ha olvasod tudsz valamit javasolni a sajatodbol? :)
Esetleg valaki tapasztalat filter teren?

[ Szerkesztve ]

(#39142) soldier2 válasza tibi970307 (#39137) üzenetére


soldier2
őstag

A 20.00-es kategória sem jó erre. A minimum a Graef 702, ami 27k körül van azt hiszem. Az alatt ne vegyél, inkább spórolj még, és igen, megéri, és érezhető a különbség.

#kk831228: kiemeli, de csak a karcosakat :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39143) Deadzone41 válasza adp (#39141) üzenetére


Deadzone41
őstag

Bármilyen kávé, amit filterhez pörköltek. Espresso pöri is jó lehet.

Jó a cm702, ha nem őröl elég durvára, játsz az alátétekkel. Érdemes kiszitálni az őrleményt, hogy egyenletesebb szemcseméret legyen.

(#39144) Parci válasza kk831228 (#39140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor keresek egy boróka bokrot és 18 évig hallgatásba burkolózom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39145) bajnokpityu válasza Parci (#39139) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de nem ecigiztek, és azért elég alapvetően különbözik a kettő. nanehogymá picsogó sértődött kislány legyél, van abból itthon kettő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39146) kk831228 válasza Parci (#39144) üzenetére


kk831228
addikt

Előjönnek még itt majd a " tápkábelek" is... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39147) adp válasza Deadzone41 (#39143) üzenetére


adp
őstag

Most annyit en is tudok, hogy barmilyen kave amit filterhet porkoltek, de konkret kavet szeretnek amit mar valaki itt probalt es bevallt neki

(#39148) zolnagy válasza Ábi (#39138) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezt linkeltem én is két hete: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39149) peter.szabo válasza adp (#39147) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Én szeretem paljoc Kenya AA-ját filterre pörkölve. Kár, hogy csak ritkán van készleten. :)

(#39150) Parci válasza bajnokpityu (#39145) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem mondtam, hogy nem különböznek. de azért leszokásnak hívni az ecigit olyan... cigis-leszokós. az van leszokva, aki leszokott, "de" nélkül... ;)

(a picsogással nyilván hülyéskedtem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.