Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) Ábi válasza Kávé Kálmán (#39789) üzenetére


Ábi
tag

Piroslapot család oldaláról érthette, amiért ennyi időt áldoztál ránk és a témára szombaton helyettük.

(#39802) Gigi01 válasza adp (#39800) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem egyelőre kézire futja.(Hario pl.)

(#39803) Kávé Kálmán válasza Ábi (#39801) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Meg a pirost nem huztak elo. De rezgett a lec... Megerte :-). A modolt Mahlgut csunyan oda fog verni.

[ Szerkesztve ]

(#39804) And06 válasza Gigi01 (#39802) üzenetére


And06
aktív tag

majd ha elektromosra váltasz, engem érdeklne a hario :) (utazós őrlőnek)

[ Szerkesztve ]

(#39805) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#39788) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az eddigi 2 használat után hasonló a véleményem, üdítő elkortyolgatni.
Világosabbra pörköltem a Sidamo-t, már egész jó végeredményt adott.
A héten lesz alkalmam CM Siervo Moreno-t próbálni, már nagyon kíváncsi vagyok.

Más:
A hétvégén készítettünk Tiramisut, receptben 3dl hosszú kávé...erre is tökéletes volt a Kalita. :)

(#39806) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy jó karos gépet, de mivel a napi kávéfogyasztásunk max 2, ezért nem akarok több száz ezer Ft-ot kifizetni rá...
Kávéból is a tejes dolgokat részesítjük előnyben... :)

Két kiszemeltem van, ezek közül melyiket ajánljátok?

Breville Prima Latte VCF045X-01

Senseo latte Select ( őröltkávé tartóval, után tölthető poddal)

Minden infót szívesen veszek róluk! :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#39807) Ábi


Ábi
tag

Ki tudja mi ez?

(#39808) Ábi válasza Ábi (#39807) üzenetére


Ábi
tag

Ez a 440 Ft-os megoldás minden Gene tulajnak a pörkölő élete végéig. :)
Kuktatömítés, amit a madarasban vettem. Min. 15 db csapódás gátló bakot lehet belőle vágni.
Nem olvad, nem ég meg.

(#39809) levytee


levytee
csendes tag

Azt hittem ez a nyereményjáték első kérdése.

levytee

(#39810) adp válasza excalibur36 (#39806) üzenetére


adp
őstag

Olvasd el elso korben az osszefoglalot :)

(#39811) soldier2 válasza Ábi (#39808) üzenetére


soldier2
őstag

És eredeti Made in Italy. Azért az is fontos szempont :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39812) dozó


dozó
tag

Sziasztok

Eladó PID-es Gaggia New Baby Class 2006
A gép teljesen szét lett szedve kitisztítva, minden tömítés cserélve, OPV cserélve egy FOT OPV-re (beállítva), gyári felső szűrő cserélve iparira, a csepptálca belsejében van egy-két festés hiba, de egyébként kifogástalan állapotban van.

Ára: 65 000 Ft

(#39813) soldier2 válasza excalibur36 (#39806) üzenetére


soldier2
őstag

Felejtsd el a két kiszemeltet, és csapj le a Dozó gépére. Ha meggondolod magad simán eladod amennyiért vetted. Már csak egy daráló kell, és öröm boldogság :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39814) zolnagy válasza dozó (#39812) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez nagyon jó ár! Ha nem lenne gépem, megvenném. :)

(#39815) dozó válasza zolnagy (#39814) üzenetére


dozó
tag

:R

(#39816) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Egy ismerősömnek DeLonghi Esam 3200 gépe van. valami ok miatt nem tudja visszatolni a csepptálcát a helyére. A főzőegység alsó csőre lejjebb lóg, mint kéne, ezért a tálca nem fér be alá.
A kérdés az, hogy ennél a modellnél létezik-e egy olyasmi szervizmenü, mint pl. a Saeco-knál, hogy valami gombkombinációval minden egyes funkcióját külön lehet kezelni? Én neten nem találtam. Gondoltam, hogy vissza fel kéne húzatni a főzőegységet, és úgy berakni a tálcát.
A manualban nem találtam semmi erre utaló segítséget.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#39817) adp válasza dozó (#39812) üzenetére


adp
őstag

Nagyon korrekt ar :)

(#39818) hanolfe válasza BlacKSouL (#39816) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!
Létezik teszt üzemmód ezeknél a gépeknél is.
http://www.kaffeevollautomaten.org/forums/index.php?act=Attach&type=post&id=66771

A melléket doksi 2. oldala.

(#39819) BlacKSouL válasza hanolfe (#39818) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi, továbbítom, próbálkoznak vele.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#39820) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Ma megjöttek a Quick Mill szűrők. Hamarosan küldöm az érintetteknek a fizetnivalót.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39821) vicces


vicces
addikt

ma megérkezett a rancilio. nagyon ott van. elég impozáns darab. hazafelé gondoltam beugrok a mediamarktba és veszek gyorsan egy cm702-est, de sajnos csak a kiállitott darab volt már csak. úgyhogy igy jártam. még egy pár napba beletelik mire én rendes eszpresszot csapolok a gépen. a gyári tamper is elég félresikerült, mert sokkal kisebb mint a kávékosár. szóval az is kell még.

ezek az örült olaszok mellédobtak még egy - asszem - e.s.e podos második kávéfőzőt. mondjuk nagy értéket nem képviselhet, mert hasonló minőségű konyhagépet találn 25 éve láttam utoljára a lengyelpiacon. eleinte nem értettem, hogy miért 25 kilós a csomag, mikor a rendelt gép csak 14. most már világos.

még annyi a kérdésem, hogy a homorú vagy a domború vagy a sima egyenes tamper a jobb. vagyis milyen létezik egyátalán?? :F

[ Szerkesztve ]

:)

(#39822) And06 válasza vicces (#39821) üzenetére


And06
aktív tag

kezdetnek sik tampert vennék

(#39823) rallypix válasza vicces (#39821) üzenetére


rallypix
csendes tag

Ha már megvetted a Ranciliot, akkor ne kínozd magad egy CM702-vel. Ha Graef, akkor legalább a 802-est vedd meg, az a graef.hu-n 40e forint. Több fokozat van rajt mint a 702-n.

A podosról küldenél nekem képet privátban? Ha eladó, megvenném a feleségemnek.

[ Szerkesztve ]

(#39824) adp válasza rallypix (#39823) üzenetére


adp
őstag

A 800/802 'csak' a tobb fokozattal tud tobbet vagy a kesek is masok?

[ Szerkesztve ]

(#39825) jolti válasza vicces (#39821) üzenetére


jolti
senior tag

Gratulálok hozzá! :C
Sok jó kávét vele!
A sima jó lesz. Fragolától tudsz jó minőségűeket venni, akár méretpontosat is a szűrődhöz.

(#39824) adp A kések ugyan azok, a kialakítás és az anyaghasználat más.

[ Szerkesztve ]

(#39826) soldier2


soldier2
őstag

Tegnap óta a céges automatában vallatóra fogtuk a Pacificaffee Monsooned Malabart. Bár a kávé íze egész jó (is tud lenni), eddig ez az egyetlen ami olyan szinten beragad a daráló utáni kis csőrbe, hogy kis bombaként hullnak ki a rögök, a kávé fele mellé megy. Ha épp jól hull, és telemegy a kosár, akkor jó, de ez csak ritkán fordul elő sajnos. 3 nap alatt úgy tűnik elfogy a 250g, ami máskor egy hétre is elég, mert annyit szór mellé, hogy emelni kellett az adagot. Lehet otthonra jó, de itt nem vált be. Megpróbálom pici vízzel (RDT) hátha jobb lesz, de ha van más ötlet, azt is szívesen látom.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39827) Parci válasza soldier2 (#39826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az acquaviva?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39828) soldier2 válasza Parci (#39827) üzenetére


soldier2
őstag

Az

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39829) rallypix válasza soldier2 (#39826) üzenetére


rallypix
csendes tag

Nálam ez a kávé a Varioval is csak úgy volt "darálható", hogyha cseppentettem rá vizet. RDT nélkül nagyon feltöltődött. Hasonlót produkált egyébként a Kávékalmár féle Malabar is, ami nálam most az egyik legnagyobb kedvenc.

Ha jól emlékszem múltkor te kérdezted, hogy melyik Pacificaffee-s kávé lehet jó autómatába.
A munkahelyemre már egy ideje tőlük rendelek kávét egy Jura J9-be és a Yirgán kívül mindegyiket próbáltam már. Eddig a Malabar, és a La Piazza voltak a nyerők, a Pin-Up is egész elfogadható vele, az SO-ek pedig a magasabb hőigény miatt nem váltak be sajnos.

A Pacific előtt sokszor a Laurini Oro-t rendeltem, ez nagyon finom volt a Jurával és jó áron is van. [link]

(#39830) vicces válasza jolti (#39825) üzenetére


vicces
addikt

köszi srácok!
cm800-as örlőt rendeltem. meg tampert is. pár nap és remélhetőleg itt lesz. meg kell hagyni tartok tőle, hogy sokára fogok csak rendes eszpresszot főzni vele. tegnap bolti előre őröltel próbáltam ki, mert volt itthon, de baromi gyorsan átszaladt a viz rajta..

igen, a pid beépitést mindenképp meg akarom csináltatni, remélem a mester majd ráér. de ezt még leegyeztetem vele.
egyébként tegnap este kb 1 órán át volt bekapcsolva és szépen átmelegedett az egész készülékház, a tartályban a víz is a visszafolyó miatt. gondolom ha elég idő van hagyva neki bemelegedni, akkor a hőtartása a csapolásnál is egyre jobb. persze ára van ennek is, mert pörög a villanyóra akkor rendesen. :C

rallypix: lehet szó az eladásról. küldök infot a gépről. :K

:)

(#39831) Keresztapper válasza vicces (#39830) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ennek a gépnek 25 perc bőven elég szerintem a hőstabil állapot eléréséhez. (csak a villanyszámla miatt említem meg, mert amúgy ártani nem árt, ha bekapcsolva hagyod, már amennyiben van a bojlerben víz)

http://palscoffeetech.com/

(#39832) vicces válasza Keresztapper (#39831) üzenetére


vicces
addikt

most épp a tejhabbal gyakoroltam és a teteje a gépnek kb negyed óra alatt szépen átforrósodott. a kezem rá birom tenni, de nekem már nem kellemes. az időzitőkapcsolót ébredés elött 15 percre állitottam. ezt még ki kell tapasztalnom. úgyis egyelőre még hiányos a géppark.
közben az asszonykám is benevezett koffeinmentessel. imádja a kávét, csak sajnos a koffeinnel van problémája. :K

:)

(#39833) Surda-


Surda-
őstag

New Yorkban a The Wooly Daily ajánlott.
Világos porkolesu presszó, szuper.
Barclay street, közel a Ground zerohoz. Nagy kincs itt egy jó kvzo.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#39834) t-bali3


t-bali3
senior tag

Holnap reggel nagy kihívás vár a kis Evora.

A képen jobbról a második kávéval kezdek.
Igaz megtámogattam a hetekben egy ims 200-as felsőszűrővel meg egy Reneka szűrővel, de azért nem lett belőle ipari gép...

Kíváncsi vagyok a végeredményre :)

(#39835) soldier2 válasza t-bali3 (#39834) üzenetére


soldier2
őstag

Nice :) a pult környéke legyen könnyen takarítható és ha akad egy mobil kéznél ami videót is készít, annál jobb.
Milyen daráló teljesít szolgálatot az Evo mellett?
Nem nagyon érdemes ennyire berendelni, sok idő amíg elfogy.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39836) bluesfan válasza Surda- (#39833) üzenetére


bluesfan
tag

A Greenwich-ben nem nézted? Igaz, én több, mint 10 éve jártam arra utoljára, de azidőtájt több jó hely is volt azon a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#39837) t-bali3 válasza soldier2 (#39835) üzenetére


t-bali3
senior tag

A szűrőkkel már összeszoktam, így remélem nem lesz fröcskölés.
Közel egy éve egy Graef Cm800-at nyúzok. Elég lassan rázódtunk össze, mostanra megbékéltem vele.

Kapuczinernél jellemző volt eddig, hogy finomabbra kell darálni, így lehet nagyon a szélén leszek, de remélem belefér.

A Kona nagyon szép emlék maradt, meglátjuk a Blue Mt felér-e hozzá.

Mindig kiló körül szoktam rendelni. Utoljára Pallyotz kávém volt, abból 1,5 kilót kértem. Friss pörkölés volt minden, március elejiek. Még a napokban is igen jót húztam a maradékból. :K

(#39838) levytee


levytee
csendes tag

Én is holnap fröcskölök, már körberaktam tálcával a gépet. :-)
Azért azt videózni ami nálam holnap reggel lesz?? az lenne egoista vakmerőség.

levytee

(#39839) soldier2 válasza levytee (#39838) üzenetére


soldier2
őstag

Beújítottál egy feneketlen kart? Kár, hogy nem filmezed, pedig jó lenne látni. Meg az arcodat is mikor látod, hogy spriccel :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39840) levytee válasza soldier2 (#39839) üzenetére


levytee
csendes tag

Volt,hamarabb ,mint a gép. Lásd kivel van dolgod,csak a te szórakoztatásodért lefilmeztem :-) ,feltöltöm majd. Ami az egyes lefolyós karon csöpögős volt, itt zuhatag lett.Lehet ebben a tamperelésem is belejátszik.

levytee

(#39841) levytee válasza soldier2 (#39839) üzenetére


levytee
csendes tag

[nem röhög! :) ]

:DD

levytee

(#39842) Keresztapper válasza levytee (#39841) üzenetére


Keresztapper
senior tag

WDT volt? A kávé mikori, nem lehet hogy döglött kicsit? És mennyi volt a kosárban?

http://palscoffeetech.com/

(#39843) levytee válasza Keresztapper (#39842) üzenetére


levytee
csendes tag

nem volt wdt. Nem volt döglött, ízre legalábbis (két napja bontottam ki, pacificafe a ház kvja.) , a grammra csak saccom van, mert én 26g mértem ki, de nem fért bele mind, kb 22-24 között az igazság. A többi bent maradt a darálóban. :Y

Képeken látszik fért volna még és csatornás a széle.:

[ Szerkesztve ]

levytee

(#39844) Bazsee71 válasza levytee (#39843) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem lehet, hogy kicsi a tamper, és a szélein nem tömörít megfelelően?

Nálam a gyári kosár (GC) volt rendkívül háklis, a Reneka csak az elején szokott 1-1 spriccet megejteni, mondjuk mindig wdt-zek. 18g-mal töltöm. Ma érkezett meg fragolától a megfelelől tamper, késő délután lesz a próba, kíváncsi vagyok így mennyire csatornásodik a széleken.

Egyébként csekély tapasztalataim szerint világos pörkölésnél jellemzőbb, hogy ide-oda spriccel.

(#39845) levytee válasza Bazsee71 (#39844) üzenetére


levytee
csendes tag

Kicsit nekem is gyanús a tamper. Mert amikor csatornásodik akkor mindig a széleken látom jeleit. Majd "faragtatok" rá egy hajszállal nagyobbat.

levytee

(#39846) t-bali3 válasza t-bali3 (#39837) üzenetére


t-bali3
senior tag

Megtörtént az első húzás. Szokásosnál jóval finomabb őrleménnyel kezdtem. Hiába fotóztam csapolás közben a fókusz nem sikerült, de teljesen jó lefolyás volt. Hőfokra nincs túlzott ráhatásom.
Jamaican Blue Mt
A kávébabok a csomagolásra írtan közepes pörkölésűek. Illatában kellemes, de van benne már ott egy kis savasság.

Ízre egyelőre nem győzött meg. Ahogy az illatából következtetni lehetett egy picit túl gyümölcsös meg savas nekem. Ez persze nem végső verdikt, csak első benyomás. A napokban még próbálkozom.

(#39847) soldier2 válasza levytee (#39841) üzenetére


soldier2
őstag

Pedig nem indul annyira rosszul. Wdt-t próbáld meg, az szinte mindig kell.

T-balu3: abból a kevés infóból ami a kép alapján átjön, nem volt ez annyira rossz, sőt. Inkább több mint kevesebb hőt kapott (már ha színhelyes a kép, mert nálam minden sápadtabb mint a valóságban). Ha ragaazkodsz az SO-hoz és a klasszikusabb vonalat kedveled, próbáld ki a Kalmár féle Brazil kávét, sokan szeretik (nekem annyira nem lett a kedvencem).

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39848) Bazsee71 válasza soldier2 (#39847) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Renekához egy Yogobella pohárból faragtam "tölcsért", így a szűrőben mehet a wdt (fogpiszkálóval), egyel kevesebb macera, és rendkívül költséghatékony. Illetve így a CM702 sem hinti körbe magát őrleménnyel (ez szintén a világosabbakra jellemző), minden a kosárban köt ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#39849) Toobee válasza Bazsee71 (#39848) üzenetére


Toobee
veterán

Kalmár magasítóját ajánlom. Eddig én is joghurtoztam :)

https://barbieripnk.hu/

(#39850) soldier2 válasza Toobee (#39849) üzenetére


soldier2
őstag

Az egy jó cucc valóban, használtam párszor. Bár ha a funkcionalitást és árat nézzük a yoghurtos pohár verhetetlen :). A rendes magasító előnye (a vitathatatlan jobb kinézet mellett), hogy ráül a peremre, és nincs pici rés a kávé és a szűrő között (a yoghurtos pohár helye), hátránya, hogy sokkal többe kerül.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.