Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) jveres válasza fragola.6035 (#39300) üzenetére


jveres
csendes tag

Én az elmúlt 1 hónapban kezdtem Kalitázni (kényszerűségből, hogy a kávéfüggőségemet presszó gép híján kielégítsem :) ). Egy teljesen más világ. Presszóhoz képest lágyabb, "teásabb" íz, ahol van időd (nagyobb mennyiség miatt) megérezni az ízeket, cserébe kevésbé intenzív

[ Szerkesztve ]

(#39302) fragola.6035 válasza jveres (#39301) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Filterről érdeklődött, nem presszóról.
Nekem van Kalitám pár hónapja, szerintem nagyon jó cucc. Nem hiszem, hogy érdemes hasonlítgatni a presszóval. Bár az 1:1.5 italt még presszónak sem nevezném.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39303) Parci válasza Upo (#39298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ajánlom, nem bírtam belőle igazán jót húzni. ráadásul nagyon-nagyon más, mint a malabar. ha olcsóbb arabicázni akarsz jól, akkor inkább east timor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39304) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek (fragola.6035, jveres) a válaszokat, igazából pont azt várom tőle, amit jveres leírt (illetve piszkálja a fantáziám a cold brew). Az Iwaki-t már valamelyest leinformáltam, a Kalita viszont nagyon új nekem. Informálódok a témában, aztán megpróbálok döntést hozni. Ha bejön az elsőnek vásárolt eszköz, akkor lehet majd később próbálkozom egy másikkal is. Szummázva: Iwaki (~8k), Kalita (13k), Mizudashi (4,5k) a ringben.

AeroPress bejött, de ugye az nem hideg kivonatolásra lett tervezve. Nagyon tetszett, hogy hosszan lehetett kóstolgatni, és kiemelte a gyümölcsös jegyeket. Egy dupla espresso koffeintartalma nem hat meg, de AP után éreztem a bizsergést. :)

[ Szerkesztve ]

(#39305) Toobee


Toobee
veterán

T&P Columbia: csinalnak naked karral tripla szurovel is. Mert in es output, szoval eleg vagany :) 26 grammbol csinaltak.

https://barbieripnk.hu/

(#39306) Upo válasza Parci (#39303) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm, a malabar most nagyon ízlik mindenkinek. Timor is volt a csomagban, az már elfogyott. Jó volt az is, nincs olyan kiugró vagy különleges ízvilága, tetszett az is, de a malabar jobban.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39307) soldier2 válasza Upo (#39306) üzenetére


soldier2
őstag

Annyit dícséritek a Malabart, előbb utóbb kipróbálom. Hol érdemes próbálkozni, ha elsősorban a minősége a fontos?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39308) Toobee válasza soldier2 (#39307) üzenetére


Toobee
veterán

Mi kotyeszba ittuk 2 éve, nyaralás alkalmával. Késes darálóval, 4 személyes Brikkából. Abban szuper volt, eszpresszónak semmi kimagasló, de teljesen iható mindenféle bántó dolog nélkül. Akkoriban 4000 Ft/kg áron ment, annál azért többet ért ízben. Látom azóta szépen felment az ára.

https://barbieripnk.hu/

(#39309) Xabi78


Xabi78
aktív tag

CM Mahembe (Ruandai): ajándékba kaptam belőle egy 200g-os zacsit. A legjobb eredményt az utolsó csapolásnál kaptam, 22g őrleményből 30g kávé készült, a kazánhő nálam 95 fok volt, nagyon lassú, csöpögős lefolyással. Nagyon intenzív málnaízzel, minimális fanyarsággal.

Pacificaffe Monsooned Malabar: kevéssé háklis kávé, klasszik vonal, nálam 88 fok körül (SO arabica alatt 4-6 fokkal) adja a számomra optimális ízösszetételt. Iszonyatosan sok crema, ami viszont gyorsan össze is esik. 18g-ból 40g körüli kávénál, a 25-30mp körüli lefolyással nagyon intenzív csokoládé íz, füstös-fás-fűszeres vonal is, minimális savassággal, nagyon balanszos kávé.

Cave canem!

(#39310) adp válasza Bazsee71 (#39304) üzenetére


adp
őstag

én is most próbálkozom ilyen témában. szerintem akkor jársz a legjobban ha veszel egy hario v60 tölcsért és hozzá filterpapírt, azt akármilyen csészére,kiöntőre ráteheted. Kell hozzá még egy jó hőmérő és egy retro teafőző kancsó vagy valami kiöntő. (tök felesleges megvenni a hőszabályzós vízforralót tízezrekért)
Igazából ezek szerintem mindenkinél otthon megvannak, szóval a kb 1650-ft-s drippert ( filtertartót) és a filterpapírt kell csak megvenni ami megincsak hasonló áron van. :) Én több helyen is ittam v60-al készített coffet és nagyon bejöttek, csak egyenlőre nem tudtam otthonra venni kávét sehol sem

(#39311) Parci válasza soldier2 (#39307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért csodát ne várj. robuszta mennyiségű crema, pedig arabica. ízvilág is olyan robusztás, de a bántó élek és mocsári jellemzők nélkül. szívesen iszom, de azért eléggé a skála egyik vége (ami viszont nem zavaró, "hibás", ellentétben a legtöbb robis cuccal).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39312) soldier2 válasza Parci (#39311) üzenetére


soldier2
őstag

Kösz. Most el vagyok látva kávéval kb egy hónapra. Utána majd meglátjuk.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39313) Bazsee71 válasza adp (#39310) üzenetére


Bazsee71
őstag

Újabb versenyző, örvendek. :DDD

Na de köszi a tippet, a barátkozásnak lehet innen a legolcsóbb nekifutni. Szummázva ez kb. a Kalitával konkurál, aztán hideg kivonatolásra pedig ott az Iwaki, még hosszabb extrakcióval pedig a Mizudashi.

Esetleg ilyen hosszú csőrös kancsóra nincs alternatíva, amivel szépen lehet adagolni a vizet? Gondolok itt IKEA-ra, egyéb háztartási boltra, ebay-re. Aztán a vízforralást már megoldom külön eszközzel.

(#39314) Parci válasza soldier2 (#39312) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pacific east timort viszont muszáj duplán megénekelnem. ennyire "sok kávét" ennyire kevés pénzért még nem ittam. tudom-tudom, ha zölden veszem, még olcsóbb, ha meg mondjuk két tojást veszek helyette, nagyságrendileg is. akkor is, tök jó cucc (kell neki a hő és a nem lassú lefolyás), 3600 ft-os kiló áron :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39315) adp válasza Bazsee71 (#39313) üzenetére


adp
őstag

Hát ja kalita, v60, chemex végeredményre ugyanaz. Nekünk ilyen régi aluminium csőrős teafőzőnk van otthon, kb mint amivel ezt rendesen is csináljak, csak picit vastagabb a csőre, de annyi, hogy óvatosabban bánsz vele. Nem nagyon látni, ilyesmiket amúgy mostanában. Háztartási boltokba, családba kérdezősködj körbe :)

(#39316) adp válasza Bazsee71 (#39313) üzenetére


adp
őstag

most gyors ezt találtam ami nem egy vagyon. vagy ez, itt még ott is van, hogy v60-hoz. az a 18$-os kb 5ezer ft. nem tudom lehet, e itthon olcsóbban kapni

[ Szerkesztve ]

(#39317) prandris válasza Parci (#39314) üzenetére


prandris
tag

Én is kipróbáltam, nagyon korrekt!

(#39318) fragola.6035 válasza adp (#39315) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én a v60-at kihagynám. Inkább csak Chemex, Kalita wave.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39319) rallypix


rallypix
csendes tag

QM 0650 PID-elését valakinek sikerült már megoldania? Van értelme egyáltalán próbálkozni vele? Milyen buktatói vannak az ilyen rendszerű kávéfőzők PID-elésének?
Még csak 2 hete használom és eddig nagyon pozitívak a tapasztalatok, csak hiányzik, hogy tudjam kb. milyen hőmérsékletű a blokk a csapolások indításakor. A Gaggian ott a PID, és a Pavonin is van hőmérő, ami nagyon jó támpontot ad. Itt ez hiányzik sajnos.

(#39320) Illesvik válasza Parci (#39314) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Hány fokon kezted?

Üdv V.

(#39321) Parci válasza Illesvik (#39320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a próbálkozást? fogalmam sincs már, 92 a végállapot. ez nálam az arabica tartomány felső része.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39322) adp válasza fragola.6035 (#39318) üzenetére


adp
őstag

nem értem én ezt. személyesen chemexel és a kalitával nem volt dolgom, de hát lényegében ugyanazok a dolgok másnévem. filterpapír minősége a lényeg, ízben semmi különbség nincs köztük szerintem, ha ugyanazzal a techinkával van elkészítve...

[ Szerkesztve ]

(#39323) jveres válasza fragola.6035 (#39318) üzenetére


jveres
csendes tag

Bár a V60-at nem próbáltam, de az internetes kutakodásom alapján a Kalitát írták a "legmegbocsátóbb" technológiának, illetve mivel ennek az alja laposabb egyéb technoilógiáknál, így nagyobb eséllyel fog egyenletesebb kioldást eredmányezni.
Én megvettem a Bonavista hőfokszabályzós kancsót. Bár ez a technológia nem annyira érszékeny a hőfoka, mint a pressző főzők, azért 3-4 fokot már meg lehet érezni.

(#39324) jveres válasza adp (#39322) üzenetére


jveres
csendes tag

Hát nem. Próbálj ki egyszer egymás után két különböző technológiával készített italt és meg fogod látni/érezni a különbséget

(#39325) adp válasza jveres (#39324) üzenetére


adp
őstag

egymás után közvetlen még nem próbáltam őket, de nekem óriási különbségek nem érződtek úgyhogy egyik nap ez másik nap a másik. Hőfoknál az tényleg az az 1-2 nem olyan veszélyes.
Én azoknál a helyeknél ahova járok és inni szoktam ott a v60 a legközkedveltebb. Múltkor egyik helyen beszéltem is erről a baristával és hasonló véleményen volt mint én, óriási különbségeket nem kell várni mint két presszó gép között... sokkal inkább az arányok és az időfaktor ami meghatározóbb, és az öntéstechnika, minthogy épp milyen a tölcsér kialakítása... Arra meg, hogy ismerkedj a filterrel az 1600-ftos tölcséren és papíron kívül jobb megoldás szerintem nincs, ami fentebb lényeges volt

[ Szerkesztve ]

(#39326) jveres válasza adp (#39325) üzenetére


jveres
csendes tag

Ha már belemegyünk a részletekbe: a Kalita laposabb alja a V60, Chemex technikákhoz képest nem mindegy. Én pl. a CasMo-sokat kérdeztem és ők is megerősítették.

(#39327) bbuffy válasza fragola.6035 (#39318) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nálam meg pont a v60 lett a befutó, melitta/chemex/kalita/stb mellett. Bár ez inkább izlesbeli lesz csak. Mind jót csinál. A filterpapir sokat tol az ízen, az biztos.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#39328) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#39206) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

A gumilaszti (inspiráló hatású eszköz) a sarki gyógyszertárban kapható 2500-é, nincs illesztési és visszaszívás probléma. 0,2mp alatt eltávolítható és visszahelyezhető. Nem ismerem a gyártóját :-). De sorozatban nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#39329) jveres válasza bbuffy (#39327) üzenetére


jveres
csendes tag

Egyetértek. Szerintem is ízlés kérdése, hogy kinek melyik jön be.

(#39330) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Kaptunk a melóba egy automatát, srácok hoztak szemest a Lidliből :Y
Terelem őket egy irányba. A Pacificaffe még lenyomható a torkukon árban. Egy 100% robi elmegy egy ilyen masinába?

Üdv V.

(#39331) lagoon79 válasza Illesvik (#39330) üzenetére


lagoon79
tag

sőt, talán még a legjobb választások között is lehet. automatába általában minél kevésbé hőigényes kávét érdemes választani.

(#39332) soldier2 válasza Illesvik (#39330) üzenetére


soldier2
őstag

Paljoc GetUp nem tudom mennyi, de egész jó eredményt adott anno kollégánál. A Choco szintén nem nagy hőigényű kávé, és jól is muzsikál az aquavivában, de az árban már fölötte van.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39333) fragola.6035 válasza bbuffy (#39327) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, egyetértek. Nekem volt régebben Melitta, azzal nem nagyon voltam elégedett, de akkor még nem volt elérhető rendes alapanyag.
Inkább azt mondanám, hogy a Kalita megbocsájtóbb a bénázással. Inkább az őrlőt gondolnám meghatározónak, jobban, mint a presszónál.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39334) Surda- válasza lagoon79 (#39331) üzenetére


Surda-
őstag

Így van.
Szinte bárhol iszom automatasat, hőhiányosat kapok.

Más:
Eger, Zuzmó Cafe!
Black Sheep: Ethiopia Chelba-t ittam, tökéletesen elkeszítve. A vár aljában van a hely, ajánlom.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#39335) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Quick Mill szűrő rendelésre valaki nem akar társulni?
A szűrő 4.90 EUR, posta 8.90 EUR. [link]

Ha valakit érdekel, jövő hét péntekig írjon privátban!!

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#39336) Ábi


Ábi
tag

Skalpolás után:

NAKEM tetszik és csak 200 g Columbia volt baráti alapon.😎

(#39337) kk831228 válasza Surda- (#39334) üzenetére


kk831228
addikt

Múltkor voltam, nem rossz de a pultos nő olyan bamba volt hogy el is ment a kedvem... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39338) Toobee válasza Ábi (#39336) üzenetére


Toobee
veterán

Nem akartál még levetetni belőle? Akkor szép a naked, ha síkban van a szűrő és a kar alja :)

https://barbieripnk.hu/

(#39339) soldier2 válasza Ábi (#39336) üzenetére


soldier2
őstag

Videjót pls.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39340) Ábi válasza Toobee (#39338) üzenetére


Ábi
tag

Sajnos a gyári kar tengelyével egy síkban van a dupla feneke.
Nem biztonságos addig kimarni, mert kikönnyítette volna a kar foglalatát és könnyen letőrne.
Így legalább nem tud annyira oldalra spriccelni egy elrontott csapolásnál.

(#39341) Ábi


Ábi
tag

Elsősorban nem a látvány miatt skalpoltattam, mert úgysem fogok minden húzásnál behajolni.( Hifis tükrös trükkje erre jó), hanem a közvetlen csészébe érkezés volt a cél.

(#39342) Ábi válasza soldier2 (#39339) üzenetére


Ábi
tag

Rajta vagyok, de lehet előbb látod élőben a HG-ONE, Mahlgut, Pharos talin. ;)

(#39343) meander


meander
tag

Tudtok esetleg valakit, akitől lehetne venni 15-30cm hosszú 60mm vastag akril csövet? 4-es vagy 5-ös falvastagságú kéne. A lényeg tehát, hogy ne kelljen egy 2m-es szálat megvenni. Ha az illető tud esztergálni is, akkor az egész alkatrészt le is gyártatnám ott gyorsan.
Köszi

(#39344) gubabela


gubabela
senior tag

Sziasztok!
2 személyes brikkát keresek és hozzá darálót. Ha valakinek van eladó vagy tud eladóról az kérem, hogy privátban jelezze. Köszönöm! :R

(#39345) Ábi válasza gubabela (#39344) üzenetére


Ábi
tag

Brikka+Hario Mini Mill

Brikkához jó a Hario kézi őrlő is. 23.000ből meg vagy + ajándék!

(#39346) Surda- válasza Ábi (#39345) üzenetére


Surda-
őstag

Kár,hogy a kávébetöltő tölcsér ilyen drága,lassan kéne valami esztétikusabb megoldás,mint a levágott joghurtos dobozom :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#39347) gubabela válasza Ábi (#39345) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszi, megtaláltam én is az oldalt, elég jó ajánlat, de próbálom minél olcsóbban megúszni. Talán akad valaki, aki továbblépett és hajlandó megválni a mokkás szettjétől. Hordozhatósága miatt keresgélek elsősorban. Ha nem akad eladó, akkor valószínűleg tőlük rendelem majd.

[ Szerkesztve ]

(#39348) Ábi válasza Surda- (#39346) üzenetére


Ábi
tag

Nekem is műanyag pohár van használatban. :DD

(#39349) mufi válasza Xabi78 (#39309) üzenetére


mufi
senior tag

A csokis jól hangzik!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39350) Upo válasza Surda- (#39346) üzenetére


Upo
addikt

Fújd le mondjuk mattfeketére. :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.