Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Wolfy999 válasza soldier2 (#39650) üzenetére


Wolfy999
tag

Ha valaki márkásat szeretne, amit itthon forgalmaznak, annak itt a D-Link ilyen cucca.

(#39652) Bazsee71 válasza soldier2 (#39650) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez egy visszautasíthatatlan ajánlat, főleg hogy nálam a dugaljtól 4 méterre van a router, és semmi nem is árnyékolja. Így köszönettel élnék vele, legalább meglátom, hogy valójában mennyire használnám. Egyébként biztonsági öv párti vagyok... :)

(#39653) adp


adp
őstag

Pestiek!

Valaki felesbe egy kilos pacificaffes yirga? Most akcios ;)

(#39654) Karthmann válasza Surda- (#39648) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Nagyon tetszik a nagy kijelző, és a saját aksi is megnyugtató, mert ha elmegy az áram egy pillanatra, akkor világvége van, a meglévő kínai igen együgyű darab csak másnap reggel indul újra automatikusan, biztonsági játékos lévén reggel 4.30kor bekapcsolunk 19kor kikapcsolunk, hogy a kávézási lehetőség mindig biztosítva legyen.

Happy wife happy life

(#39655) Surda- válasza Karthmann (#39654) üzenetére


Surda-
őstag

Így van,hasznos nagyon, jó kis cucc,le is kopogom...
Annyi,hogy arra figyel ,hogy tényleg jó nagy a kijelző,legyen a dugalj fölött legalább 10cm hely.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#39656) vicces


vicces
addikt

egész hétvégén a netet böngésztem a masinák miatt. na, azt hiszem most már tudom milyen gépet akarok:

vagy rancilio silvia vagy catler/gastroback dualbojleres gépét. csak az a gond, hogy az egyik drágább mint a másik :O
a rancilioba berakatnám a pidet és a rézcső tuningot. de igy már vehetnék catlert is. a catlertől csak azért félek, mert nem tudhatjuk mikor száll el egy kondi vagy száll ki a füst bármelyik diódájából vagy tranzisztorából. és az ugye nem jó. lehet majd javittatni milliókért ;] a ranciliohoz viszont - ha jól gondolom - lesz javitó készlet még talán 10 év múlva is. és ha jól látom nem is olyan bonyolult szerkentyű.

ami viszont tényleg nagyon állat lenne, ha találnék használt felújitottat 75-85 ezer pengő környékén. vagy régi gaggiát esetleg.

...

egyébként elfogyott a bolti téglás kvm. most kicsit pihen a moka főzőm. brikkát nem veszek, igazatok van. felesleges. mától pusztitom a még maradék kv-imitációimat. nescafé és senseo podom van még. vasárnap rosszul lettem a nescafétól, azt nem szivesen innám a jövőben, pedig még 2 originál 20% gratis-es üveggel van bontatlanul. a senseo pados kv viszont most cremás-ra sikeredik. de nem is akármilyenre. FEHÉR habja lesz a kvnak! ki tudja milyen vegyszer okozza ezt! és az ize is elég izé. koffeinnek viszont elmegy, mert az kell.

:)

(#39657) adp válasza vicces (#39656) üzenetére


adp
őstag

Már párszor linkelték: evo
és ebbe nem kéne semmit se tetetned van hozzá tamper is ami megkímél még plusz 3-5któl

[ Szerkesztve ]

(#39658) rallypix válasza vicces (#39656) üzenetére


rallypix
csendes tag

Ha 75-80 pengő körül tudsz Rancilio Silviat, arra bármelyikünk vevő lenne. :-)
Ha esetleg a fenti Evo nem lenne jó, akkor ott van az én Gaggi Baby-m PID-el, szinte új állapotban 75-ért. Kb. fél évet használtam és február óta szinte be sem volt nagyon kapcsolva.

(#39659) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Úgy néz ki jövő hétvégén tud nekem hozni egy budapesti barátom PY kávét. Espressohoz Spicy Italy lesz, az már bizonyított. Viszont valami kellene a Kalitához is. Mit javasolnátok? Jelenleg nekem nem jön be az oldal sem, illetve írtátok, hogy van pár típus, ami nincs a weblapon.

Gyakorlásnak elsőre saját pörkölésű Sidamoval töltöm a Kalitát, de kéne egy jó referencia is.

(#39660) peter.szabo válasza Bazsee71 (#39659) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Múlt héten még volt Kenya AA, ha még van, akkor azt.

(#39661) simi.esp.28 válasza lagoon79 (#39585) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

köszi, a klímás tipp bevált, sikerült találni náluk.

jolti: addig még sok víz lefolyik a Dunán, csak győzd kivárni! :D

(#39662) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Rendelni szeretnék egy lm klón szimpla szűrőt + egy csészés kifolyót Gaggia-hoz. Ez jó lehet a szűrőből: [link] Ez 7g-os ??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39663) mgy


mgy
senior tag

Ha valaki rendelne Francesco kollégától beszéljünk, osszuk a postaköltséget! Nekem nem túl sürgős, elég rugalmas tudok lenni (időben).

(#39664) prandris válasza fragola.6035 (#38098) üzenetére


prandris
tag

Az Evo elkelt!

(#39665) jveres válasza kk831228 (#39662) üzenetére


jveres
csendes tag

Miért klón? Miért dobsz ki pár száz forintot egy klónra? Gondolod, hogy ez javít bármit is a mostani "set up"-od minőségén?

(#39666) Parci válasza jveres (#39665) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondolom nincs még ilyen szimplája és szeretne, azért rendel. nekem egyébként volt gyári és klón is, semmi különbséget nem bírtam kimutatni a végeredményben. az lm-et nyilván sokkal jobb érzés volt kézbevenni, de ez csak annyit segít a kávéban, mint a centi vastag szálcsiszolt alu előlap az erősítőn a hangzásban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39667) Ábi


Ábi
tag

Nem vagyok villanyszerelő, de miért lenne pontosabb a Caravel termosztát, hogy ki kötöm a földkábelt, forralok, majd visszakötöm? :F
[link]

Érdemes kipróbálni?

Szerk.:
Ja, ez rövidzárlatra megoldás... :U

[ Szerkesztve ]

(#39668) jveres válasza Parci (#39666) üzenetére


jveres
csendes tag

Biztos úgy van, ahogy mondod.
Nekem mindenesetre -viszonylag jó felszereléssel és kávéval- sikerült jelentős ízbeli különbséget érezni (és nem pszichésen :)) ) egy VST és egy IMS szűrő között. Ezért gondolom, hogy az olcsó sokszor nem biztos, hogy tényleg olcsó

(#39669) Parci válasza jveres (#39668) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehhez nem tudok hozzászólni, 58 mm-esből csak vst-m és utángyártottam volt, azokat viszony évekig használtam együtt. ims most van, de most meg csak az van (és a gyári -- szintén nem érzek különbséget).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39670) kk831228 válasza jveres (#39665) üzenetére


kk831228
addikt

Pontosan leírta Parci a lényeget, :R mivel nincs normálus szimpla szűrőm amit 41 - es tamperral meg tudok tömöríteni, szóval nekem nagyobb előrelépés egy klón mint neked klónról vst-re vagy ims-re... :K ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39671) vicces válasza rallypix (#39658) üzenetére


vicces
addikt

Az a fekete nagyon szimpi, de én full analóg gépet akarok. Az nem megy tönkre, csak ha már szetoxidalodtak a kontaktok. A rancsira jelentem megkaptam a beleegyezest a pénzügyminiszter asszonytól! Viszont kicsit imitalom a spórolást és előbb elfogyasztom a még itthon felllelhető mutáns kávékat :K

:)

(#39672) jveres válasza kk831228 (#39670) üzenetére


jveres
csendes tag

Biztos szimplázni akarsz? Nekem legalább is sokkal ritkábban sikerült olyan minőségű presszót csapolnom, mint a duplából, így egy után fel is hagytam vele. Persze ettől még másnak sikerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#39673) soldier2 válasza vicces (#39671) üzenetére


soldier2
őstag

Egy Gaggia Baby pont annyira analóg, mint a Silvia. Persze ha megvan rá a keret és az engedély, én is azt venném, csak a magyarázat hibás.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39674) vicces válasza soldier2 (#39673) üzenetére


vicces
addikt

Én a gombokrol azt gondoltam, hogy nem analogok hanem van valami minimális - tudom is én - műveletierősitős vagy a fenetudja milyen elektronika. Csak ezért.

:)

(#39675) kk831228 válasza jveres (#39672) üzenetére


kk831228
addikt

Biztos, mert már nagyon sok egyszerre mindig dupplát inni... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39676) rallypix válasza vicces (#39674) üzenetére


rallypix
csendes tag

Ez még nem az a változat, ebben nincs ott semmi elektronika, csak a gombok, meg a kábelek. Ilyen bonyolúlt villamos kütyük mindenesetre a Rancilioban is lesznek. :-)
Van olyan is a Baby-ből, amiben van ott egy kis áramkör, de az már programozható gombokkal van ellátva. Amúgy azon körben vannak elhelyezve a gombok. Mindenesetre ha már full analóg a cél, akkor karos kellene neked inkább, nem pumpás. Pavoni, Caravel, hasonlók.
Persze, ha választani kellene, és nem az árat nézném, akkor én is a Ranciliot választanám. Ebayről lehet használtan venni 350-400€ körül. Abban kockázatként benne van, hogy kicsit kell rá még költeni, plusz PID, egyebek is kellenek majd bele, viszont itthon nem nagyon hirdetnek ilyet. Talán egy-két példány volt az elmúlt 1 évben fórumokon.

(#39677) adp válasza jveres (#39665) üzenetére


adp
őstag

Ha ez olyan mint az expoligonos akkor a gyári szimpla gaggiától ezerszer jobb. Köztudott, hogy a duplával jobbat el lehet érni, de nem lehet mindig duplát inni, főleg ha késő délután/estefele kíván meg az ember egy kávét.

[ Szerkesztve ]

(#39678) peter.szabo válasza mgy (#39663) üzenetére


peter.szabo
csendes tag

Én rendelnék, benne vagyok!

(#39679) mgy válasza peter.szabo (#39678) üzenetére


mgy
senior tag

hánnemrendeltélmégeleget? :)
Lehet meg tudjuk oldani itthon, Simi legalábbis azon van, de azt hiszem arról felől is van valaki érdeklődő.

(#39680) vicces válasza rallypix (#39676) üzenetére


vicces
addikt

csak mert már 500-ért van rancilio. és ez új és asszem 2 év gari van rá.
egyébként igazatok van az elektronikát illetően..!
asszem hagyom most a kompjútert dolgozni. :D

:)

(#39681) rallypix válasza zolnagy (#39598) üzenetére


rallypix
csendes tag

QM 0650 manométer update: Megjött tegnap a kapilláris csöves manométer, ki is próbáltam. Ezzel már tényleg nem ugrál a mutató, köszi a tippet neked is, Zoli, meg a többieknek is.
Annyit már látok, hogy eddig max. 7-8 bar környékén használtam csak a gépet. Ízben így is jó volt eddig minden kávé, de ezek szerint akár jobb is lehetne, persze ha számít az a pár bar különbség. Próbálkozok még majd többféle "nyomásprofillal", remélem lesz érezhető különbség, bár ilyen kis gépen szerintem nem oszt, nem szoroz...
Az is bevált, hogy digitális hőmerőt raktam a fejre, így látom pontosan mikor indul a felfűtés, nem kell mellette állnom hogy tudjam, hol tart a hőmérséklet.

(#39682) rallypix válasza vicces (#39680) üzenetére


rallypix
csendes tag

Milyen őrlőt tervezel hozzá? Vagy az már megvan?

[ Szerkesztve ]

(#39683) Bazsee71 válasza mgy (#39663) üzenetére


Bazsee71
őstag

Gyengébbek kedvéért leírnád miről van szó? :)

vicces: Esetleg nem próbálsz ki kezdésnek egy PID-es Gaggiát? Mert a leírásod alapján vennél egy alap RS-t minden okosság nélkül, miközben az ára feléért meglenne egy jól idomítható gép, és ha nem jött be, akkor sem tudsz bukni rajta. Én kezdőként főleg hálát adok érte, még egy ismeretlen az egyenletben már kiverné a biztosítékot. :)

(#39684) Ábi válasza mgy (#39679) üzenetére


Ábi
tag

Caravelhez nekem is kellhet tartalék tömítés és fűtőszál.
Nem 1-2 évre tervezek vele! :K
Szóljatok ha aktuális, akkor pontosítok én is, mit enged a kancellárom.

(#39685) zolnagy válasza rallypix (#39681) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezek szerint bevált. Örülök neki. :)

(#39686) mgy válasza Bazsee71 (#39683) üzenetére


mgy
senior tag

Nála nézz szét, bár (minden bántás nélkül!) ha érintett lennél, meg lett volna elsőre. :D
---

Alakul a csapat, már vagyunk vagy négyen! :D
Szerencsére senkinek nem sürgős eddig, szóval ráérünk fészkelődni.

[ Szerkesztve ]

(#39687) mester6 válasza Ábi (#39684) üzenetére


mester6
tag

A Caravelhez milyen méretű szűrőtartó kar tömítés kell?

(#39688) Bazsee71 válasza mgy (#39686) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát igen, most már tudom, hogy mit nem tudtam. :)

(#39689) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!(ismét ;] )

Tehát a szarvasi gépem helyett.Mivel (egyelőre)nem akarom kézzel darálni,és viszonylag olcsó kávékat fogyasztok,hanyagolnám a Brikkát.(visszaolvasva olcsó kávéhoz felesleges is)
Ugye késes darálóval rendelkezem,így szemes kávét vásárolok.
Van itthon egy békebeli kotyogó,csak az 6 személyes.
Melyik kotyogó lehet jó a számomra?És talán egy lépést teszek ezzel a számomra jobb kávé felé.
Szemes(én darálom,tudom mi van benne,ha van rá idő a kávéfőzés előtt frissen).
És akkor kisebb adagot főző,max. 2-3 személyes.

(#39690) soldier2 válasza Gigi01 (#39689) üzenetére


soldier2
őstag

A késes daráló nekem minden kotyogóssal elfogadhatatlan eredményt adott. Ez még azelőtt volt, hogy espressozni kezdtem, és igen válogatóssá váltam kávé témában.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39691) Gigi01 válasza soldier2 (#39690) üzenetére


Gigi01
őstag

Lehet azt is hozzádobok. ;) De a kávé marad az olcsóbb! ;]

(#39692) jolti válasza Gigi01 (#39689) üzenetére


jolti
senior tag

"Melyik kotyogó lehet jó a számomra?"

Ezekhez az igényekhez bármelyik... ;]

(#39693) adp válasza Gigi01 (#39689) üzenetére


adp
őstag

sztem ha nem Brikkát veszel, akkora különbséget nem fosz találni kotyogó és kotyogó között. Én a helyedben akkor már filtereznék ha az árakat nézzük 1500 ft-os v60 dripper hozzá egy ebayes 0,00 mérleg szintén ezer forintos tétel és egy kézi daráló ~10 ezer. A kávé mondjuk itt nem olcsó de 10g kávéból nagyjából 1.5 deci ital jön ki, és ha nem fogy el hűtve is nagyon finom. Ha Egy olcsóbb filter kávé keresel megvagy kb 2000 ftból ami mondjuk 25 adag. Szóval nagyjából napi két kávénál havi 4-5 ezer. Ha ez sok akkor szerintem felesleges bármibe is belefogni.

(#39694) Gigi01 válasza adp (#39693) üzenetére


Gigi01
őstag

Brikka ,és kotyogóra is azt irják(irjátok),hogy nem találni a habon kívül különbséget,ha nem minőségi a kávé. :U
Nekem a jelenlegi kotyogo is jobb,mint a szarvasi,csak nagy.
Mindegy,lehet veszek akkor egy ilyet,csak 2 személyeset. :R

(#39695) weinmaker


weinmaker
őstag

Ha valakit érdekelne egy szett Goriziana kapucsínós csésze+alj (6db) 5000.-
vagy egy San Remo ipari profi podos gép (gőzölni is tud+forró víz) 50.000.- az írjon rám privátban. Utóbbihoz van vagy 150 podom. Ár megbeszélés kérdése.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#39696) prandris válasza weinmaker (#39695) üzenetére


prandris
tag

Valaki esetleg társulna hozzám a csèszék miatt? :) fele-fele, nekem a 6db felesleges

(#39697) adp válasza Gigi01 (#39694) üzenetére


adp
őstag

Nezz korbe a pacificaffe kinalataban. Lehet kapni 'olcson' is jo es friss kavet ha kilosba veszed.

(#39698) Gigi01 válasza adp (#39697) üzenetére


Gigi01
őstag

DE Palomát szoktam általában,majdnem ez is annyi.Az olcsónak 2-3ezer/kg-ra gondolok.
Ezeket nem ismerem,azt mondod jobb?Innen mondjuk ez?

[ Szerkesztve ]

(#39699) mester6


mester6
tag

Ábi a Caravel kávéfőzők nagykövete járt nálunk ma délután, bemutatta csodás Caraveljét és természetesen a Pharos darálót is. Engem nagyon meggyőzött mindkettő minősége, a bemutató kávé csodás volt. A darálót bizony meg kell tanulni tekerni! :DD
Csak gratulálni tudok az elkötelezett lelkesedéshez az aprólékos szakmai trükkökhöz.
Sokat tanultam, köszönöm a látogatást! :R

(#39700) ronin s8 válasza Gigi01 (#39694) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ennél azért nagyobb a különbség, de nem fogsz a Brikkával espresso minőségű kávét főzni.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.