Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) Bazsee71 válasza soldier2 (#39850) üzenetére


Bazsee71
őstag

Úgy szabtam a poharat, hogy a peremnél lejjebb nem csúszik a szűrőben, így csak azon a részen marad rés, amit utána teljesen le is tömörítek. Magasságra pedig a Graefhez igazítottam. Nem szép, de így szerintem minden szempontból tökéletes, és rendkívül olcsó célszerszám, egyelőre marad. Inkább majd egy 20g körüli VST szűrőt próbálnék valamikor, az ésszerűbb befektetés lenne. :)

Szerk.: ha jól láttam, akkor fragolának is van ilyen tölcsére, csak műanyagból.

Szerk_2.: férfi létemre nagyon bejönnek ezek a piros Gaggiák, szerintem rendkívül mutatósak. Valamiért a piros "bakelit" baby piszkálja a fantáziám, mindig a Knight Rider autója jut róla eszembe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39852) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

https://caffe35.webnode.hu/

(#39853) Szyszko


Szyszko
tag

Sziasztok, gaggiához vennék naked kart, ha esetleg valakinek van eladósorban.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#39854) adp válasza Bazsee71 (#39851) üzenetére


adp
őstag

Én egy sima fehér műanyag poharat vágtam szépen körbe, úgy hogy pont illeszkedjen, és az még nem is néz ki annyira "hülyén" mint a joghurtos színes feliratos :) Távolról meg nem mondaná egy laikus, hogy mi az :)
Annak a tölcsérnek az árán már tényleg inkább egy VST kosarat vennék kis kiegészítéssel

[ Szerkesztve ]

(#39855) Bazsee71 válasza adp (#39854) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Yogobellán a színes minta is ragasztott papír, így nálam is teljesen fehér a tölcsér. A szélek egyenetlenségein látszik, hogy házi készítésű. :)

(#39853) Szyszko: Expolygonnál a Gaggia nyitott szűrőtartó cikkszáma 700565/N, ára 4500 Ft + Áfa. Szerintem ennél olcsóbban használtan sem igazán lehet találni, ha egyáltalán lehet találni.

(#39856) Szyszko válasza Bazsee71 (#39855) üzenetére


Szyszko
tag

köszi a tippet, ez tényleg nem drága, sztem meg is rendelem.

Igazából nem is tudom, hogy kell-e ez nekem, de nagyon jól néznek ki az ilyen lefolyások.
De akkor meg is kérdezném, hogy technikailag akkor nyitott karba csak duplaszürőt tudok tenni, és értelemszerűen ezt egy csészébe kell engednem. Nekem van egy IMS 18gr os kosaram, amibe ha ketten KV-zunk 19 gr KV szoktam tenni. Tehát ha nyitott karral egyedül akarok kávézni ugyan úgy ezt a mennyiséget kell beleraknom?

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#39857) Keresztapper válasza Szyszko (#39853) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Danetti-t is keresd meg szerintem. Néha egészen meglepő árakon tudnak dolgokat...

http://palscoffeetech.com/

(#39858) Toobee válasza soldier2 (#39850) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem külön tetszik benne, hogy a tegnap vásárolt Brikkához is pont passzol, a lépcsős kialakítás miatt. Egy kicsit könnyebb bánni vele, mint a joghurtosdobozzal, a súlya miatt. Nem is biztos, hogy ugyanúgy használjuk, sőt. Én először egy küblibe őrlök, aztán a peremmagasítóra rakom a szitát és átszitálom az őrleményt. Ha valaki csak a daráló alá tolja, lehet, hogy ugyanolyan kényelmes a joghurtosdoboz is.

https://barbieripnk.hu/

(#39859) Bazsee71 válasza Szyszko (#39856) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mehet bele a szimpla szűrő is, a duplánál pedig nem kell változtatni az őrlemény mennyiségén, ha eddig úgy jó volt.

(#39860) Szyszko válasza Bazsee71 (#39859) üzenetére


Szyszko
tag

Hát duplának úgy volt jó, hogy két szimpla lett belőle, de ha ezt egyedül iszom meg akkor túl sok, túl erős intenzív íze van.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#39861) zolnagy válasza fragola.6035 (#39852) üzenetére


zolnagy
őstag

Ami szép, az szép.

(#39862) vikla007 válasza fragola.6035 (#39852) üzenetére


vikla007
aktív tag

Szia,

írtam privátot, de ha nem nézed, adsz számot amin hívhatlak?

[ Szerkesztve ]

(#39863) kk831228 válasza t-bali3 (#39846) üzenetére


kk831228
addikt

Neked hogy nem szőkül ki?? :F Azt hittem majd szimplánál nem fog kiszőkülni, de ott is kiszőkül a végén... :U Tuningos az evo-d?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39864) t-bali3 válasza kk831228 (#39863) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez most nem szőkült, de nekem is szokott a duplak végén, ha nem kapom el időben. Szimplat soha nem csinálok.
A főző egyébként nem tuningolt.

(#39865) kk831228 válasza t-bali3 (#39864) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem szimplánál is... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39866) soldier2 válasza kk831228 (#39865) üzenetére


soldier2
őstag

Szimpla sokkal könnyebben szőkül.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39867) kk831228 válasza soldier2 (#39866) üzenetére


kk831228
addikt

Itt van : [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39868) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó Quick Mill 0820, szép állapotú, rendbe rakva, új pumpa, új FoT OPV, szimpla és dupla szűrővel.
Ára: 45e. Ft.
Érd. pü-ben, vagy a FB oldalamon lévő telefonon.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39869) noss válasza Bazsee71 (#39855) üzenetére


noss
csendes tag

ez nekem is segített, ráadásul 4200+fa

noss

(#39870) GaborKun


GaborKun
újonc

Uraim! Velemenyeteket szeretnem kikerni. Van egy Cimbali MD6 orlom. Gyors, csendes, nagyon konnyeden allithato az orles finomsaga. Megis egyre tobbet gondolkodom a lecserelesen egy karba orlos gepre. 100e forint alatt tudok aldozni ra. Van ertelme cserelnem?

(#39871) belidzs


belidzs
csendes tag

Sziasztok! Keresek Iberital Challange, vagy hasonló króm őrlőt egy Gaggia Classic mellé. 30 ezer forint lenne rá

(#39872) levytee


levytee
csendes tag

Volt wdt is, és a kicsi 16,5g szűrővel ma ez jött össze. Kamerázást is tanulni kell.

[második]

levytee

(#39873) soldier2 válasza levytee (#39872) üzenetére


soldier2
őstag

Na látod? Alakul ez :) még pár nap gyakorlás, és meglesz a jó lefolyás.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39874) lagoon79 válasza levytee (#39872) üzenetére


lagoon79
tag

én a helyedben tennék egy próbát egy kicsit finomabbra vett őrleménnyel.

(#39875) levytee válasza lagoon79 (#39874) üzenetére


levytee
csendes tag

Én is úgy gondoltam.köszi

levytee

(#39876) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#39465) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hátha érdekel valakit...

Végül a Hario koppintás lett a befutó, tegnap meg is érkezett. Meglepően jó kialakítás, szép kidolgozás. Kell a literes méret, még ez is elég pici. Egyedül a nyél rögzítésének időtállóságával van némi fenntartásom, de megcibáltam, nem akarta elengedni. A csőr végén a kancsó felőli részen mint ha lenne minimális vágási sorja, de mivel nagyon szépen, egyenletesen folyik ki belőle a víz, így nem fogom piszkálni. Konkrétan olyan egyenletes a kifolyás, mint ha egy nagyobb viszkozitású folyadékot öntenék ki belőle, pl. étolajat. Hétvégén élesben is tesztelem. :)

(#39877) paljoc


paljoc
tag

Ez a Vario nem nagyon akar rogositeni, legalabbis az lxr-t ma igy orolte:

(#39878) lagoon79 válasza levytee (#39875) üzenetére


lagoon79
tag

egyébként a nyitott karos csapolások nálam azóta szépek mióta a következő "rituálét" végigcsinálom az előkészítésnél:

- külön edénybe darálók, ebből öntöm át a magasítóval ellátott szűrőbe
- kis habverővel jól összekeverem az őrleményt
- aztán hústűvel még párszor áttúrom
- tampert nem nyélnél hanem fejnél fogva óvatosan nyomom meg, h tuti ne tömörítsek félre
- végül a pogácsa kap egy aeropress filterpapírt a tetejére (ez sokat segít a fej tisztán tartásában is)

plusz kapott egy IMS felső szűrőt.

Előtte gyakran megesett, h spriccelt, csatornásodott, félre folyt, azóta viszont szinte soha!

Érdekesség, h ha szemre kicsit sem rögös és elég homogén az őrlemény és ezért kihagyom a keverést, sokkal rosszabb lesz a csapolás.

(#39879) meander válasza paljoc (#39877) üzenetére


meander
tag

Eljött a pillanat, hogy megjegyezzem... van egy eladó Variom :) akit érdekel privátban beszéljük meg.

Egyébként a kommentedtől függetlenül nekem is az volt a tapasztalatom, hogy nem nagyon rögösít. Szerintem azért, mert baromi rövid úton eljut az őrlemény a szűrőbe, ráadásul közben függőlegesen halad, nem vízszintesen kell végigtolni egy csatornán.

(#39880) jveres válasza lagoon79 (#39878) üzenetére


jveres
csendes tag

A filterpapírt és a habverős keverést leszámítva én is ezt a metódust követem és abszolút működik.
Egyetértek: a rögösödés nálam sem probléma, hanem az egyenletes eloszlatás, ami jelentősen befolyásolja a végeredményt

(#39881) Wolfy999 válasza jveres (#39880) üzenetére


Wolfy999
tag

Én a szép lefolyást úgy érem el, hogy egy kis papír pohárba őrlök, utána még a pohárban összekeverem egy fogpiszkálóval. Pohárból magasítós szűrőbe, ahol utána a tetejét még eligazgatom fogpiszkálóval. Tömörítés hasonlóan a tamper talpat nyomva nem a nyelét.
A papír helyett én a vizet pazarlom tisztán tartáshoz. Minden kikapcsolás előtt vakszűrőzök vízzel, egyet lazán körbeöblítve, egyet meg ráhúzva rendesen.

(#39882) lagoon79 válasza Wolfy999 (#39881) üzenetére


lagoon79
tag

ettől függetlenül a vakszűrős öblítést én is megcsinálom minden alkalommal, ez inkább a fej oldalára és így később a tömítés környékére feltolt zacctól óv meg.

jveres: úgy-úgy. erről már sokszor beszéltünk, h az egyik legfontosabb tényező a jó eloszlás. sajnos sokszor elsikkad, főleg felsőbb kategóriás gépek mellett, pedig eddig nem találkoztam olyan őrlővel, ahol karba őrlés után ne javított volna a végeredményen a keverés.

[ Szerkesztve ]

(#39883) Parci válasza lagoon79 (#39882) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig elég logikus, hogy ha nem ugyanannyi őrlemény van a teljes felületen, hanem van, ahol sok, máshol meg kevés, akkor ugyan össze tudom ügyesen nyomni, de a pogácsa sűrűsége néhol a duplája lesz. a víz meg úgy is arra megy, amerre lát :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39884) jveres válasza Parci (#39883) üzenetére


jveres
csendes tag

Ja. Mégis sokan kihagyják ezt a lépést, akik felső kategóriás őrlővel rendelkeznek. Sokaknál mintha a rögösítés és az eloszlatás keveredne: azért mert nem rögösít a daráló még lehet rossz az eloszlás

(#39885) Keresztapper válasza lagoon79 (#39878) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én is így csinálom, csak szűrőpapír nélkül. Az eloszlatásban is sokat segít a szűrőmagasító.

Múltkor látta valaki ezt a rituálét és meg is jegyezte, hogy nem teljesen épelméjű amit csinálok. Aztán az erkélyen kortyolgatva a produktumot, vissza is vonta. :)

(#39884) jveres

Pedig pontosan számított adagnál nem megy az a népszerű módszer, hogy lecsapják a kúp tetejét és aztán tömörítenek. :)

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#39886) soldier2 válasza jveres (#39884) üzenetére


soldier2
őstag

Erre a legjobb példa a hg1. Rög 0, és spriccel amerre lát wdt nélkül. Vario ugyanez volt. A napi rutin nálam is A Lagoon-é, de nincs vakszűrőzés :), és a hústű helyett megrázom a kosarat picit (nem ideális tudom, próbáltam hústűnél vékonyabb kis acéldróttal, úgy jobb volt, valamiért mégsem úgy csinálom).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39887) adriankoooo válasza waxos (#39600) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Végre visszajött a kicsike Simi mestertől. :))

Rézcső, réz vízterítő, nyomásmérő, szilvike kar. Komplett átnézés.

A nyomásmérő volt a legnagyobb szopatás, jó nehéz szerezni kapillárist a megfelelő végekkel itthon. Kínából persze simán lett volna, csak 2-3 hét mire megjön. Most nagyon minimálisan rezeg a mutató, köszi az itteni tippeket.

(#39888) Parci válasza adriankoooo (#39887) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól néz ki, bár a nyomásmérőnek nem sok értelme van szerintem, azon túl, hogy megnyugodhatsz minden csapolásnál, hogy még mindig működik az opv-d.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39889) norkov84 válasza adriankoooo (#39887) üzenetére


norkov84
tag

Jól néz ki. Kedden volt szerencsém élőben is látni, mikor az én Babym vittem hozzá :C
Elvileg ma az is elkészül (szintén rézcső + PID, FoT OPV, ipari felsőszűrő, átnézés). :))

[ Szerkesztve ]

(#39890) kk831228 válasza Parci (#39888) üzenetére


kk831228
addikt

Dehogynem sokértelme van, pont leírtad " jól néz ki" ... ;] Néha ez mindennél többet ér... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39891) jveres válasza soldier2 (#39886) üzenetére


jveres
csendes tag

Pontosan! Amikor először használtam a HG-One-omat pont emiatt csak értetlenkedve néztem: gyönyörű őrlemény és mégis a "fél konyha" kávés lett. Aztán jött a WDT és megoldódott ez a kérdés
@Keresztapper: Így van. Sokan azt gondolják, hogy az elég. Pedig NEM

[ Szerkesztve ]

(#39892) kk831228


kk831228
addikt

Miért van az hogy a csapolás végén elfogy a nyomás... Végén már alig folyik... :F [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39893) mester6 válasza kk831228 (#39892) üzenetére


mester6
tag

Én megnézném a csapolás alatt , hogyan változik az OPV-ről a víztartályba vissza vezetett víz mennyisége? :F

[ Szerkesztve ]

(#39894) excalibur36


excalibur36
senior tag

Szervusztok!

Mi a véleményetek az Ariete 1387 kávégépről?
mekkora és milyen kart, szűrőt használ, miből van a bojlere stb.
Érdemes lehet megvenni, mennyire megbízható, lehet e venni hozzá kompatibilis tartozékokat?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#39895) Bazsee71 válasza excalibur36 (#39894) üzenetére


Bazsee71
őstag

Annyi pénzért érdemesebb innen a fórumról valakitől egy bevált Gaggiát venni, azok már szépen tuningolva is vannak. Erről még infót sem sokat találni, gondolom alkatrészt még nehezebb lehet, kompatibilitás meg nem túl esélyes.

(#39896) adriankoooo válasza Parci (#39888) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ja ja olyan sok értelme nincs a Gaggián, de nagyon tetszett, meg azon az 5 ezren ne múljon. Elvileg azt is mutatja, ha nagyon félredarálnék és nem lenne meg a 9 bar.

norkov84: remélem semmi rosszatt nem mondott a kicsikémre, rendesen megkínlódott vele szegény. :Y

Nem tudom, hogy a rézterítő -e, de csontszáraz a kvpogi. Eddig mindig volt egy kis nedvesség majd pár mp múlva elmúlt. Ez miatt nem hiszem hogy jobb a KV, de ez is egy érdekesség.

(#39897) excalibur36 válasza Bazsee71 (#39895) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nézegettem őket...ami tetszik az a Gaggia Baby Twin... egy olyat vennék ha lenne eladó..
Az nem gond ha alu kazános a gép?

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#39898) adriankoooo válasza excalibur36 (#39897) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Siminek pont van eladó egy GBT!

(#39899) nemethsza válasza excalibur36 (#39897) üzenetére


nemethsza
tag

Ha rendesen karbantartod, akkor nem. 😀

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#39900) excalibur36 válasza adriankoooo (#39898) üzenetére


excalibur36
senior tag

hol?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.