Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) Hikvision


Hikvision
senior tag

Zasszonynak is i4-en van 7.0.3 és szerinte tök jó. tegnap azzal kellett videót csinálni, és kb egy android 2.2 sebesség érzés volt, 5S után.

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#58902) r3dsnake válasza #51177472 (#58897) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Alkalmatlan? Akkor az enyem biztos kulonleges fajta, mert teljesen rendben van hetkoznapi hasznaltra.

(#58903) madgie válasza Hikvision (#58901) üzenetére


madgie
titán

Körülbelül ez jellemzi a helyzetet: kevés memóriás Android 2.2-es szintű kütyü az i4 jelenleg iOS 7-tel.

vans?: de, halál komolyan gondolom. Működésileg értettem, nem mondjuk programkínálatra.

[ Szerkesztve ]

(#58904) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#58902) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Alkalmatlannak én sem mondanám, mert tényleg lehet használni, de ~50 ezer körül már biztos nem ezt a telefont ajánlanám, mert már ezzel a frissítéssel igen lassú lett, na meg csak 3 éves telefonról beszélünk...

(#58905) vans? válasza madgie (#58903) üzenetére


vans?
őstag

Ezt te sem gondoltad komolyan remelem.

hábm bábm

(#58906) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#58904) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor mit ajanlanal 50k korul? Valami retek droidot? Netan wp-t, amire alig vannak appok? Koszi, de nem kell, inkabb hasznalom a lassabb iPhone-t.

(#58907) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#58906) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Attól hogy neked még ilyened van, nem kellene védeni, egy több mint 3 éves telefonról beszélünk ami már kevés az IOS7-nek, szaggat, nem gördülékenyen használható, és pont azért vesz valaki iPhone-t hogy normálisan tudja használni azaz gördülékenyen az androiddal szemben. Na ez a készülék már nem tartozik ide. 50-60 ezerért meg hülye aki ilyet vesz, inkább pótolja ki kicsit és vegyen 4S-t. Andridot 1 éve nem követem, de kétlem hogy ne lehetne találni ilyen összegért már jobbat. De fel lehet háborodni ezen nagyon nem érdekel, a tapasztalatom többet jelent minthogy valaki védi a saját telefonját mert neki ilyen van, bár nem csak én látom így ezt a helyzetet ahogy olvasom.

(#58908) m0ski


m0ski
aktív tag

Az 5S mellett nézve nyilván egy lassú tetü az i4 a 7.0.3-al, de ha valaki nem játszik rajta, csak telefonál meg netezik, akkor még egészen használható. Ráadásul az új telefonként történő beállítás után kis túlzással ég és föld a belakott rendszerhez képest.

Mondom mindezt úgy, hogy 1,5 héttel ezelőttig i4-et nyúztam.

[ Szerkesztve ]

(#58909) madgie válasza m0ski (#58908) üzenetére


madgie
titán

Üzenetírásnál és Safariban is random lagol...

szerk: én meg visszatértem egy hét i5 használat után egy hétre a négyesre (míg szervizben volt az ötös), kínszenvedés volt friss iOS 7-tel is, visszaraktam a hatost rá, azzal jó.

B-L-A-C-K: az a mókás, hogy most én abszolút magam ellen beszélek, van egy eladó négyesem :DD

[ Szerkesztve ]

(#58910) B-L-A-C-K válasza m0ski (#58908) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondom havernak én hétvégén csináltam meg új telefonként, minimálisan gyorsult, de így is idegesített a használata i5 után, sok helyen akad. Ha valaki ilyenben gondolkozik szerintem megéri gyűjteni inkább egy 4S-re...

Mondjuk felőlem ajánlhatja mindenki a sima i4-et másnak, nem én fogom használni...:)

(#58911) m0ski: Azzal viszont még tényleg nem volt gond, ha valaki nem játékra veszi 6.1.3-as iOS6-al teljesen jól használható...

[ Szerkesztve ]

(#58911) m0ski válasza B-L-A-C-K (#58910) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én amikor eladtam, mondtam a vevőnek, hogy ha gondolja visszarakom neki a 6.1.3-at, de azt se értette miről beszélek :))

(#58912) B-L-A-C-K válasza madgie (#58909) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De legalább őszinte vagy, és nem magyarázod meg azt ami nem úgy van...:)

Na de mind1 én a témát le is zártam, mert felesleges erről félnapokat vitázni, aki már használt i5/5S-t utána kezébe vett egy i4-et tudja miről beszélek, egyszerűen kiesett az ajánlott kategóriából részemről.

[ Szerkesztve ]

(#58913) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!
Vki tudja h iPhone-nál h működik az h gmail notes-al automatikusan szinkronizálja a telefon jegyzeteit?
Ez nekem nagyon hasznos funkció és tök jó lenne ha más alkalmazással is működne de sehol nem találok róla semmi infót...

(#58914) Kicsirics77 válasza dabgergo (#58913) üzenetére


Kicsirics77
veterán

itt van
de mivel az adott esemény előtt gondolom nem volt beállítva ilyen így nemhinném,hogy működni fog.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#58915) dabgergo válasza Kicsirics77 (#58914) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! De ezt nem értem, mert nekem most is működik. Bármilyen iphone jegyzetet egyből szinkronizál gmail-el, szal ott is egyből megtalálható. Csak szimplán meg van adva a telefonon h szinkronizáljon ahogy a képen is látható: [link]

(#58916) Kicsirics77 válasza dabgergo (#58915) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen más alkalmazással is működjön?
mire gondolsz?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#58917) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ez vajon a szolgáltatós telefonokra is 'igaz'?

(#58918) Ragnar95 válasza -secret- (#58917) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha ez valóban így lesz, akkor nagy valószínűséggel igen
Viszont ha tényleg javítani fognak, remélem azonnali javítás lesz végre és nem kell napokra otthagyni a telót...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#58919) -secret- válasza Ragnar95 (#58918) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor jobban kell majd vigyázni a telefonra... :(((
S akkor ha találok egy pixelhibát akkor az már nem lesz garanciális, vagy cserélik a kijelzőt, vagy wtf... :(((

(#58920) Ragnar95 válasza -secret- (#58919) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Miért ne lenne garanciális :F Ez csak annyit jelent,h javítják a telót, nem cserélik, tehát nem egy refurb telót kapsz pixelhiba esetén, hanem csak a tiédben kicserélik a kijelzőt

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#58921) -secret- válasza Ragnar95 (#58920) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azért boldogabb lennék, ha pixelhiba esetén újra karcmentes készüléket kapok vissza, na mindegy. :))

(#58922) b4zsi- válasza -secret- (#58917) üzenetére


b4zsi-
őstag

Viszont akinek lejárt a garanciája örülhet, hogy legalább gyári cuccokat építenek majd be ezután a készülékébe javítás során. Gondolom néhány szerviz eddig is ezt mondta (hazudta) a vásárlóinak.

(#58923) Ragnar95 válasza -secret- (#58921) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tény és való,h jobb volt a felhasználóknak,h egy refurb telót kaptak hiba esetén, de úgy tűnik,az Apple-nek mégse érte meg így ez a rendszer...Így legalább lesz itthon hivatalos márkaszerviz és nem kell a csere árát kifizetni bármilyen garin túli meghibásodás esetén...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#58924) -secret- válasza Ragnar95 (#58923) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

refurb mit takar?

(#58925) dabgergo válasza Kicsirics77 (#58916) üzenetére


dabgergo
őstag

Arra gondolok h másik jegyzet alkalmazás is hozzá tudjon férni akár androidos eszközről.

(#58926) b4zsi- válasza -secret- (#58924) üzenetére


b4zsi-
őstag

Amit Te szerettél volna kapni csere esetén. Visszaküldött, garanciában cserélt készülékek felújítva, újracsomagolva, hibás alkatrészek kicserélése után kézbe kapott készülék.

(#58927) Kicsirics77 válasza dabgergo (#58925) üzenetére


Kicsirics77
veterán

értelek de akkor ne az ios-ben akard beállítani azt hogy android is hozzáférjen,hanem az androidos eszközön állítsd be hogy hová mentse a jegyzeteket.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#58928) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Amúgy, kb 2 hónapja kaptam vissza T gariból 4S-em vagyis cserélt 4S-em, most nézem mint hogy-ha a képernyőt takaró üveg és ahol összeér az oldalsó szürke részhez lenne egy nagyon minimális hézag, ez gond lehet a későbbiekben? Emiatt lehet reklamálni, hogy ilyent kaptam?

(#58929) whitezo88 válasza -secret- (#58928) üzenetére


whitezo88
nagyúr

olyan nekem is van és fóliás volt. a hangerő gomboknál van, de kb semmi.
nekem az volt hogy a keretnél pl a ragasztó kifolyt egy körömpiszoknyi részen. látni alig lehet, körömmel végighúzva lehet érezni.

(#58930) B-L-A-C-K válasza -secret- (#58928) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha szemmel látható ez a dolog, vidd vissza, én kicseréltetném...

(#58931) DanielK válasza -secret- (#58928) üzenetére


DanielK
addikt

már nem, ez a tipikus esete, hogy a pénztártól való távozás után nem lehet reklamálni... :U

(#58932) -secret- válasza B-L-A-C-K (#58930) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Annyira nem látni szemmel, csak a kosz meg akad benn, végül is ráérek vele mert találtam egy pixelhibát is, az meg automata csere, csak ettől félek, hogy nem lesz csere dolog mint linkeltem pár hozzászólással ezelőtt, de abban a cikkben a szolgáltatókat nem írja mondjuk. :)

(#58933) #51177472 válasza r3dsnake (#58902) üzenetére


#51177472
törölt tag

Mi ezt mar kibeszeltuk parszor, es tenyleg nem erdemes ezen vitazni. Engem zavar ha nem gordulekeny egy OS, es ez i4 eseteben fenn all. Az animaciok szaggatnak, baromi lassu, hogy megnyisson egy FB-t kozel fel percet kell varni. Kamera, safari, minden lassu. Engem ez zavar, szamomra nagyon off lenne az i4 iOS 7 alatt. 6 alatt OK, de ez igy nagyon fosocska. Foleg ha az ember pakol ra alkalmazasokat meg a lapozas is laggol.
Nem ertem azt aki erre azt mondja hogy teljesen jo, max. ha nagyon minimalista.

(#58934) B-L-A-C-K válasza -secret- (#58932) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem tudom hogy lesz ha így lesz, de azt is eltudom képzelni hogy a szolgáltatós készülékeket elküldik a majd meglévő szervizekbe és ott megcsináltatják. Ha így lesz nagyon nem örülök neki, mivel azért csak kényelmesebb hogy hiba esetén egyből adnak egy zsír új készüléket.
Amúgy a helyedben ha tervezed majd a váltást egy másik készülékre akkor vinném el, mivel egy kicserélt új készüléket könnyebb eladni mint egy használt darabot, persze ha addig nem vezetik be ezt a javításos mi újságit.

(#58935) DanielK válasza B-L-A-C-K (#58934) üzenetére


DanielK
addikt

ja, de csak a telekomnál volt így. vodánál 1 hét volt, mire kaptál egy újat, ott nem azonnal adtak. így mindegy, hogy mi lesz a jövőre nézve.

(#58936) -secret- válasza B-L-A-C-K (#58934) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Eladni nem szeretném, átadom inkább Édesapámnak én meg ugye váltok 5S-re, csak nehéz ebben a tudatban lenni, hogy bármikor kaphatnék egy "zsír újat" de nem viszem be.. mondjuk talán 1,5-2 hónap telt le a garanciából, gondolom ez a javítás dolog se 1 hét alatt jön be. Meg csak jönnek hírek, hogy mikor-hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58937) B-L-A-C-K válasza DanielK (#58935) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen azt tudtam nem azonnal megy, de a jövőre nézve nem mind1 hogy megcsináltatják 1 hét alatt vagy, 1 hét alatt adnak egy új készüléket...:)

(#58938) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

De kva jo lenne ha a Safari nem fordulna el mindenegyes fektetett feloldás után. Kit kell lepippantani emiatt? :DDD

(#58939) r3dsnake válasza -secret- (#58928) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam is van hézag a refurb készüléknél, gondolkoztam rajta visszavigyem-e. Felül az üveg és a fém keret közt, bentebb lehet nyomni.

(#58940) _adaml21_ válasza vadászcsiga (#58938) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szerintem a Safari önmagában kifejezetten szar az iOS7 óta. Tetszik, hogy kihasználja a teljes képernyőt, de attól az első 1 hónapban hülyét kaptam, hogy ha kicsit nagyobb swipeoltam jobbra, akkor azzal elindítottam egy "vissza parancsot". Az továbbra is nagyon idegesít, hogy fektetett nézetben ha kicsit felfele görgetek, akkor megjelennek a sávok, amik konkrétan a tartalom harmadát kitakarják....
Dizájnban bejön összességében az iOS 7, két alkamazást vettem észre ami ocsmány, és nagyon kilóg a sorból: A telefonálás közbeni képernyő nagyon ronda, valamint az ébresztés kijelzése. Ez utóbbit egyáltalán nem értem, még egy monokróm Nokián is több animációt betettek az ébresztéshez....

Remélem a Safarin mihamarább javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#58941) pr0bi válasza m0ski (#58911) üzenetére


pr0bi
senior tag

Hogy a fenébe raktad vissza a 6.1.3-at, vagy ez még akkor volt amikor lehetett? :)
Mit megadnék ha visszatehetném valahogy az ios6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#58942) madgie válasza pr0bi (#58941) üzenetére


madgie
titán

Ha megvan valamelyik hatos shsh-ja, akkor visszatehető az i4-re.

Én direkt így hirdetem, de eddig nem nagyon érdekelte az embereket (pedig szerintem is gáz a hetes azon a kütyün).

(#58943) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

5-ös iPhone-on beállítottam az e-mail klienst IMAP protokollt használva. A berérkező e-maileket szépen le is kérdezi. Az elküldött üzeneteket is eljuttatja a címzetthez, de az elküldött üzenetek mappában már nem jelenik meg. (Egyáltalán nem jelenik meg a szerveren)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#58944) m0ski válasza pr0bi (#58941) üzenetére


m0ski
aktív tag

Anno volt JB a telefonon, így az iFaith simán mentett SHSH-t és csinált nekem custom 6.1.3 ipsw-t :))

[ Szerkesztve ]

(#58945) pr0bi válasza madgie (#58942) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nekem szerencsére az S van így tudok élni vele de jelen állapotában nem érzem, hogy ezt kéne használnom. Sokkal stabilabb volt a 6.1.3 minden szempontból, a kinézetről ne is beszéljünk. Szerintem hirdesd nyugodtan aki ért egy kicsit is hozzá tudni fogja, hogy csak előnye származhat belőle. Én a helyedben visszatenném rá és aki akarja majd upgradeli magának, lehet nagyobb lenne a keletje :)

m0ski: sajnos nincs lementett shsh-m, utólag belegondolva nagy hiba volt így frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#58946) privacy99 válasza Ragnar95 (#58923) üzenetére


privacy99
senior tag

Nem csoda, mivel itt M.O.-n mindenki orrba-szájba cserélteti a telóját. Szinte biztos vagyok benne, hogy a visszavitt telók felének semmi baja nem volt, jó példa erre az akki gyorsan merül. Néhanapján nekem is merül mint az állat, ahogy ezt tegnap meg is beszéltük itt pár kollégával, előfordul minden i5-el, az okát a Mindenható tudná megmondani.

De itt az országban pofátlan cseréltetések voltak, tehát nem csoda, ha ennek vége lesz. Van, aki 3-szor cseréltette ki, az azért már elég erős..

Nyilván ha baja van vele akkor ki kell cserélni, de a szervizesek is túl könnyűvérűek voltak, már kb. arra cserélnek, ha kitalálok valamit (pl. ha megnyomom a telefont, mozog valami).

Jó is meg rossz is van ebben a javittatásban. Mivel rengeteg iPhone-t cserélnek, sztem bőven napokat kell majd várni egy-egy javításra, szóval majd a sok pofátlan csere visszaszorul. Nyilván az Apple is ezt tartotta szem előtt.

(#58947) madgie válasza pr0bi (#58945) üzenetére


madgie
titán

Úgy van a cucc, 6.1.3 aktivizálatlan állapotban, frissen :)

(#58948) Ragnar95 válasza privacy99 (#58946) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk ezért nem a felhasználókat kéne büntetni, h az ellenőrzés nem volt elég szigorú... :U Amúgy az APR-ek elég szigorúan vették a cserét, a szolgáltatóknál cseréltek csak orrba-szájba...
pr0bi: 4S-en tök mindegy, mert SHSH-val sem tudsz downgrade-elni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#58949) _adaml21_ válasza Ragnar95 (#58923) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nálam az az egyik érv az iPhone mellett, és ezért nem is váltanék másra, mert cserélik a hibás készüléket, és ilyenkor a garancia is újraindul.
Én azért cseréltettem anno az iPhone 4-emet 4 alkalommal kevesebb, mint 2 év alatt, mert 4szer tönkrement. Sorrendben: mikrofon nem vette a hangot, beragadt power gomb, besárgult kijelző, beszürkült wifi.

Úgy éreztem ilyenkor mindig, hogy ez egyfajta "kompenzáció" az Apple részéről, hogy ha már egyszer tönkremegy egy ilyen drága telefon, akkor kap egy újat, újra egy év garival.

Ezek után én nem tudom, hogy iPhone-t vennék-e, hiába imádom az iOS-t és utálom az Androidot. Nem elég, hogy 3 év alatt a telefonok ára laza 1,5-szörösére emelkedtek, most már ha meghibásodik, akkor is szívhatom a f*sz kellemetlenebbik végét.

[ Szerkesztve ]

(#58950) privacy99 válasza _adaml21_ (#58949) üzenetére


privacy99
senior tag

Egyetértek.

Ez a cserés dolog olyan "prémium" érzés volt a telefon (ára) mellé, így viszont ez is eltűnik. Mivel az Android vonal nagyon sokat fejlődött a 2.2 - 2.3 óta, az iOS7 meg tele van hibával, kezdem úgy érezni hogy lassan semmi értelme ennyi pénzt kiadni egy iPhone-ért.

Fém/üveg telefont ott is találok, a rendszer gondolom már nem rosszabb semmivel, mint egy iOS7, a gari mostmár ugyanaz lesz. Az ár alacsonyabb :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.