Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) M@te válasza PiE137 (#4743) üzenetére


M@te
senior tag

köszi de ez nem jó. már próbáltam. 16 helyett 32 gigásnak mutatja az enyémet és regisztráció után is csak 2 dollár ellenében ígérik a választ a függetlenség kérdésre. nem vagyok benne biztos hogy ki akarok dobni 2 dodót :)

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4752) M@te válasza eszgé100 (#4745) üzenetére


M@te
senior tag

nekem 1 nap alatt megtörtént a folyamat. (t-mobile)

MÁS: nem emlékszik valaki hogy hogyan alakultak az i4 árai az i4s megjelenését követően?
érdemes lenne megvárni az őszt az új generáció miatt? vagy 200-220 felett lesz az ára és inkább vegyek egy 4s-t most?

bocsánat 2-be írtam.

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4753) sunahunter válasza whitezo88 (#4744) üzenetére


sunahunter
senior tag

Igen, olvastam a hitelt. De a forgalmat nezve meg feltetelezem nem 10 szazalek a haszonkulcs mint pl a speedshopnal sem ;) akkor siman megy ez zsebbol is.

(#4754) Csapi007 válasza peugeotmate (#4749) üzenetére


Csapi007
veterán

Esetleg tedd egy zacskó riszbe egy napra.

"Csak úgy mondom"

(#4755) SigmaW


SigmaW
tag

sziasztok, iphone 3GS-emet a gép és az itunes is csak DFU-ba látja, a telo müködik, hasznalom most is, csak nem tudok rakni ra zeneket, kepet is csak dropboxal, gépröl restore-olni nem lehet 21-es hiba kód, ez nemis érdekel, tinyumbrella teleszemetelte a host file-t, teljesen mind1.. a fő probléma hogy miért csak dfu-ba latja a pc ? igy kb kuka a teló, osx latja rendesen, usb-ken kijön az 5V, müködik mind1ik port, valakinek 5let ? kábel jó, hardweresen jó a teló és valszeg szoftveresen is.

valaki? :/

üdv

Rendszergizda :)

(#4756) szekfizsolt válasza M@te (#4751) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Meg lehet nézni az Apple oldalán a készülék adatait, de most éppen nem működik. 1 hete én még megtudtam nézni az enyémet, azt is írta, hogy eredetileg milyen szolgáltatófüggő!
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Szerintem próbáld később! EZ ingyenes.

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4757) M@te válasza szekfizsolt (#4756) üzenetére


M@te
senior tag

köszönöm, próbálgatom majd!

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4758) szekfizsolt válasza M@te (#4757) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

:R

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4759) Brumi˘ válasza SigmaW (#4755) üzenetére


Brumi˘
addikt

Másik windowsos géppel próbáltad, illetve a múltkor ajánlott újratelepítés megvolt?

(#4760) papp_no1 válasza SigmaW (#4755) üzenetére


papp_no1
senior tag

Másik gépre tennném, ott szűz szoftver fel és megpróbálni a Saját gépeddel..Esetleg új kábel,windows újra

(#4761) manchester85 válasza M@te (#4752) üzenetére


manchester85
addikt

Az i4 szinte azonnal megkapta a 3GS árát. Ez akkor azt jelentette, hogy ikon 200-zal 80 ezer lett az i4, sima előfizetéssel pedig 110k. A jelenlegi árakat egyszerűen nem is értem, hogy hogy képzeli a T, de ennél mar kizárt, hogy feljebb menjen. Nem tud mar hova feljebb menni, ugyanis már alap előfizetéssel is eléri lassan a független árat. Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy az új iPhone annyi lesz, mint most a 4S. Max a drágább csomagokban tudják picit feljebb verni az árat, de a legtöbb csomagban ezek az árak már elérték az elméleti maximumot.

i6 Silver

(#4762) M@te válasza manchester85 (#4761) üzenetére


M@te
senior tag

köszi az infót. én függetlenre hajazok mert telenoros vagyok sajnos és drága lenne felmondani a szerződést!

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4763) manchester85 válasza M@te (#4762) üzenetére


manchester85
addikt

Hivatalosan az Apple 650 dollárért adja a csúcsmodellt, 550-ért az eggyel korábbit, 375-ért a harmadmodellt. Ezek nettó árak.

650x1,27x230= 190 000ft

Ha függetlenül vennéd, akkor mindenképp várd meg az őszt, 200-nál semmiképp nem lesz több szerintem. A 4S pedig max 165 lesz.

i6 Silver

(#4764) M@te válasza manchester85 (#4763) üzenetére


M@te
senior tag

jó érvelés :) köszönöm ezt is! :R

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4765) szilrobi válasza sunahunter (#4737) üzenetére


szilrobi
aktív tag

A telefon nálam van, a navi az autóban. Nem éri meg
megvenni az igo-t az i4-re, ha már egyszer a navival megvettem, autós tartó és töltő is plussz költség. Ezért nem navigálok telefonnal😊 persze ha nincs navi biztos használható az iphone is erre, de nekem nincs szükségem rá:)

(#4766) M@te válasza szekfizsolt (#4758) üzenetére


M@te
senior tag

már működik!

Itt a screenshot, de sehol sem írja ki az eredeti szolgáltatót, akármire kattintok. :F Eredetileg T-mobile-os voltam aztán ott hivatalosan lett függetlenítve.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4767) vadászcsiga válasza Csapi007 (#4754) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt próbáltad is vagy csak úgy beirtad?

(#4768) M@te válasza vadászcsiga (#4767) üzenetére


M@te
senior tag

ez sok helyen írják, a rízs remekül beszívja a vizet. szervizek honlapján is írják jótanácsként.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4769) mondomén válasza vadászcsiga (#4767) üzenetére


mondomén
őstag

Én fülhallgatóval már csináltam, tényleg segít. A sótartóba is ezért raknak pár rizsszemet...

(#4770) ittakary válasza vadászcsiga (#4767) üzenetére


ittakary
nagyúr

Persze hogy működik :) Egy nagy zacskó főzetlen rizsbe kell tenni a beázott dolgokat és elég faszán magába szívja a nedvességet.

(#4771) vadászcsiga válasza mondomén (#4769) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem hiszek benne szortam én már olyan sotartot amiben rizsszem volt mégis nedves volt.

Ittakary
Ja hogy fozetlen így mindjárt más :D

[ Szerkesztve ]

(#4772) ittakary válasza vadászcsiga (#4771) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ez nem a csúcsos épület két keresztberakott bottal a tetején, ebben nem hinni kell. Ezek tények :)

de viccet félretéve: tényleg működik, hatszáz leírás van neten erről.

[ Szerkesztve ]

(#4773) mondomén válasza vadászcsiga (#4771) üzenetére


mondomén
őstag

Nem ismerem az említett sótartó előéletét, de az a pár szem rizs sem tud minden nedvességet felszívni ám.:) Egyébként mint mondtam működik a dolog, a kimosott fülesem még mindig szól.

[ Szerkesztve ]

(#4774) eszgé100 válasza M@te (#4752) üzenetére


eszgé100
őstag

Nekem is elkérték az emailemet, meg azt mondta a gyerek, hogy csak hétfőn fog elkezdődni a procedúra és kb 3 napig tart

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#4775) vadászcsiga válasza ittakary (#4772) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Értettem tanárbácsi.

(#4776) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szerintetek ha vennék most egy i4-et 72ért (32g, t-mobile), ősz vagy tél környékén el tudnám-e adni ugyanannyiért hogy 4s-re váltsak?

(#4777) ittakary válasza r3dsnake (#4776) üzenetére


ittakary
nagyúr

Az viszonylag jó ár. De szerintem minimális bukás is bőven belefér :)

(#4778) r3dsnake válasza ittakary (#4777) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk doboz és headset nincs szóval csak töltő + usb.

(#4779) manchester85 válasza r3dsnake (#4776) üzenetére


manchester85
addikt

Most ha pár ezret buksz rajta, összedől a világ? Emlékszem, hogy kampányoltál, hogy milyen pofátlanság 90 ezrekért i4-et árulni. Na most gondolj bele, hogy 145 ezer volt két év hűséggel, mikor kijött a 4S a T-nél, és most 180 ezer. 110 ezer volt két év hűséggel a 8 gigás i4, mikor megjelent, most 150 ezer. 80 ezer volt ikon 200-zal, most 130. Igazából nem csökkennie, hanem emelkednie kéne a használt áraknak. Egy GS 2 meg 100 körül van dominósan, használtan meg annyi, mint az i4, vagy még több. Valójában az a röhej, hogy az iPhone az egyik legrosszabb értektartó telefon, és egy használt i4-nek 100 körül kene lennie, tekintve, hogy mennyibe kerül újonnan. Az tök mind1, hogy két éves telefon, hisz két éve olcsóbb volt újonnan, mint most...

i6 Silver

(#4780) Ragnar95 válasza manchester85 (#4779) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De a most árult használt iPhone-okat régebben vették még az olcsóbb áron, tehát max akkor fognak fölmenni a használt árak, amikor már a most vadiúj iphone-ok lesznek 1-2 évesek, de aki használtan vesz iPhone-t, az vagy nem akar több pénzt kiadni érte vagy nincs rá több pénze, tehát ha felmegy az ára, nem fogja megvenni, ez ilyen egyszerű :)
Annyit ér egy termék használtan, amennyiért megveszik és egy átlagember mivel csak 1 használt telót ad el, nem teheti meg,h árat emel, ha egyszer nem fogják megvenni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#4781) manchester85 válasza Ragnar95 (#4780) üzenetére


manchester85
addikt

"De a most árult használt iPhone-okat régebben vették még az olcsóbb áron, tehát max akkor fognak fölmenni a használt árak, amikor már a most vadiúj iphone-ok lesznek 1-2 évesek"

Nem hiszem, hogy azoknak lesz bármiféle hatásuk a piacra. Egyébként meg honnan tudod, ki mikor vette? Egy bontatlan i4 se nagyon ér többet 90-nél, pedig 160 ezer dominósan. Hiába magyarázod, hogy de 50 ezerrel többért vetted ikon 200-ban, mint aki novemberben vette, semmivel nem fog többet érni.

Így van, minden annyit ér, amennyiért megveszik. Ettől függetlenül röhej, hogy egyesek sokallják ezeket az árakat, miközben abba nem gondolnak bele, hogy mennyiért vették meg anno. Talán ha az emberek jobban kitartanának az árak mellett, akkor ertektartobb maradnának az iPhone-ok. Ha egy termek új ára nem változik, a használt árának miért kéne esnie? Egyébként még azt tudom elképzelni, hogy rengeteg iPhone-os drága csomagban van, ezért nem tűnik fel nekik, milyen olcsón pazaroljak el a telefonjaikat. Fent lehetne tartani az árat, ha az embereknek több eszük lenne, ugyanis nonszensz, mennyire töredéke az új árnak a használt. Ugye, ha 80 ezer alatt van, akkor kevesebb, mint 50%. Az ilyen okádék ZTE telefonokat meg 30 ezerért hirdetik, miközben 40 ezer dominósan... :W

Egy GS 2 is használtan 80 kb, újonnan meg 108 ezer webshopból. Ez kicsit jobb ártartás azért...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#4782) M@te válasza manchester85 (#4781) üzenetére


M@te
senior tag

Teljesen egyet értek. Én is 95ért árulom a gyári független i4-emet és a kutyát se érdekli.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4783) manchester85 válasza M@te (#4782) üzenetére


manchester85
addikt

Hát sajnos ez a létező legrosszabb konstrukció. (Függetlent eladni, aztán függetlent venni.) Mondjuk ha a premier körül vetted meg, és 2 évente váltasz, akkor a 100k bukó talán belefér. Minél kesobb veszed, annál nagyobbat buksz rajta, ezért is írtam, hogy várd meg az újat mindenképp.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#4784) M@te válasza manchester85 (#4783) üzenetére


M@te
senior tag

tré mobilos voltam viszonylag olcsón vettem, nagy üzleti csomagban 140ért másfél éve és 2ezer volt a havidíjam aztán ott függetleníttetem hivatalosan (20k). van itt ph-n bontatlan 4s független 140ért. olyat vennék ha valaki elvinné a telóm.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4785) r3dsnake válasza manchester85 (#4779) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem tudom miért kell ezen kiakadni. Nem szeretek (és nem is igazán szoktam) bukni a cuccaimon használat után. Ezért próbálok mindig jó ajánlatot találni.

(#4786) manchester85 válasza r3dsnake (#4785) üzenetére


manchester85
addikt

Ezzel semmi gond nincs, ha tudsz ügyeskedni, jó áron adni-venni, az egy jó dolog. A baj ott kezdődik, ha megjegyzést fűzöl, nevetségesnek, irreálisnak titulalod a 90 ezres árakat, és reálisnak a 70-et... Ráadásul ez hónapokkal ezelőtt volt. Gondolom, ha te vennél 190 ezerért egy telefont, akkor te is szívesen adnád 70-ért... Ja tudom, te nem veszel annyiért. Csak az a baj, hogy ahhoz, hogy megvedd használtan, valakinek előtted mar meg kellett vennie... Magyarul, ahhoz, hogy te ne bukj a használaton, másnak buknia kell. Akkor miért is nevetséges, hogy más nem akar több, mint 100 ezret bukni, miközben te mar pár ezret se akarsz bukni? :F

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#4787) r3dsnake válasza manchester85 (#4786) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Feladtam egy hirdetést hogy vennék 70-75ért iphone4-et. Egyből odajöttek páran trollkodni, hogy többet ér meg ilyenek. Szerintem meg nem. Ha nem ír senki, akkor kivárok, de nem fogok (véleményem szerinti) áron felül venni valamit. Nekem ennyit ér. A 4S meg 100-at. Aki meg megveszi 200ért újonnan, tisztában van vele, hogy ahogy kibontja kapásból rengeteget csökken az értéke. Én ha használtat veszek, tisztában vagyok vele, hogy a használat nyomaival, hiányos tartozékokkal, garancia nélkül veszem. Nem értem neked ez miért probléma, vagy ha mégis akkor minek kell kinyilvánítani.

[ Szerkesztve ]

(#4788) manchester85 válasza r3dsnake (#4787) üzenetére


manchester85
addikt

De ha ár alatt akarsz megvenni valamit, mi lenne ha annyit írnál, ennyid van rá? Mi lenne, ha nem okoskodnál, mennyit ér? Gondolom, mikor eladsz valamit, egyből fordul a kocka... Legalább magadat ne akard mar becsapni. Majd ha senkinek nem fog érni 190 ezret egy telefon, nezegetheted az üres hirdetéseket... Továbbra is az a gondom, hogy aki ár alatt vásárol, ne mondja meg, mi mennyit ér, írja azt, hogy ennyit szán rá.

i6 Silver

(#4789) r3dsnake válasza manchester85 (#4788) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Több van, de ennyit szánok rá és kész. Neked ár alatt, nekem meg normális áron. Ha fél évet kell várni rá, akkor is ennyiért fogok venni, mert nem szánok rá többet. Ez csak kötekedés, valószínűleg azért adtam fel a 75k-s kereső hirdetést, mert ennyiért vennék. Az már teljesen mellékes, hogy ennyit szánok rá, vagy csak ennyim van, vagy számomra csak ennyit ér. Ez magánügy. Ha találok, akkor veszek, ha nem, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#4790) ittakary válasza r3dsnake (#4787) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem fog írni senki :D Neked kell vadásznod :)

(#4791) StLui válasza r3dsnake (#4789) üzenetére


StLui
veterán

Ne legyél balek, én a helyedben 20-at adnék, többet egy fillérrel sem ér ;)
Igazam van? Igazam van, máris 1.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4792) manchester85 válasza r3dsnake (#4789) üzenetére


manchester85
addikt

"Ha fél évet kell várni rá, akkor is ennyiért fogok venni, mert nem szánok rá többet."

Ez korrekt, bár pont, hogy logikátlan. Fél évvel kesobb jóval kevesebbet fog érni (nem feltétlenül a 75-nél, hanem a valós értékénél, bármi is az), igy az lenne a logikus, ha még kevesebbet szánnál rá. :DDD

A valós indokok lényegtelenek, igy van, ezért nem kene beleirni, hogy normális áron. Ezzel ugyanis még ki is állsz amellett, hogy a te árajánlatod a reális, másé meg tularazott. A legalacsonyabb árral nem kene belemenni ilyen értékbecslési vitákba... :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#4793) szijartg


szijartg
senior tag

a probléma ott van, hogy sajnos a mai országunkban nagyon sokan ingyen akarnak mindent...

(#4794) r3dsnake válasza szijartg (#4793) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És ki beszélt it ingyenről? Azt írtam, hogy KIVÁROM hogy annyi legyen az ára, ami SZÁMOMRA megfelel. Nem értem egyeseknek miért probléma az, ha tudatosan vásárolok / spórolok.

(#4795) M@te


M@te
senior tag

ne veszekedjetek gyerekek. :C

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#4796) snooze válasza r3dsnake (#4794) üzenetére


snooze
veterán

lehet téged olyanok fikáztak,fikáznak,akik nem dolgoztak meg a telo áráért,hanem megvették nekik..ezért gondolom te is azért sporolsz,megnézed az árakat,mert tudod mennyit doliztál érte..

GO Gunners!!!

(#4797) StLui válasza r3dsnake (#4794) üzenetére


StLui
veterán

Most ezt nem viccnek szánom: szerintem mindenki drágán akarja adni a dollárt én kivárom amíg 200 lesz
Ennek van realitása, ahogy a te várakozásaidnak is, csak az a kérdés mikor.
Másik példa: nem veszem meg ezt az autót újonnan 3milláért, majd csak 10 évesen 500-ért, ez is egy járható út. Természetes, hogy fél év múlva fogsz annyiért kapni i4-et hiszen harmadik generáció lesz már, tehát kifutó.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4798) vadászcsiga válasza szijartg (#4793) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez miért probléma?

(#4799) manchester85 válasza StLui (#4797) üzenetére


manchester85
addikt

A másik meg az, hogy továbbra se érti a lenyeget. Azzal, hogy olcsón akar venni, semmi gond. Azzal, hogy kivárja, míg lejjebb megy, azzal végképp nincs. Azzal van, hogy felad egy hirdetést, hogy 70 ezerért akar venni iPhone-t, mikor még 100 körül ment átlagban, és meg hozza is teszi, hogy reális áron, nem pedig a tularazott 90 ezres árakon. Ne bírálja az aktuális átlagárat, főleg ne tegye hozza, hogy reális áron, ha minden hirdetés az ő ára fölött van 30-40%-kal.

Evidens, hogy a reális ár a legolcsóbb és a legdrágább hirdetés között van valahol, nem a legolcsóbb alatt 20 ezerrel...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#4800) StLui válasza vadászcsiga (#4798) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem azért mert nagyon olcsón a lopott dolgokat kapod meg, semmi mást. Használt legális forrásból származó cuccnak csak akkor irreálisan olcsó az ára, ha lenyomja a sok lopott cucc ami ugyanabból kapható. Én pl 20éve sem vettem meg soha a hozzánk, kocsmába betérő kedves forgalmazótól a félárú cigarettát, mert én eldöntöttem hogy nem csinálok piacot neki, hozzánk is betörtek rengetegszer és csak azt vitték szinte, lusták voltak a nehéz árút cipelni.
Az megint más, hogy pl xbox-ot meg mindenki szinte új áron szeretné eladni, de ráadásul van olyan aki meg is veszi, de árulni mindent lehet bármennyiért az biztos, és alkudni is lehet, ki-ki vérmérséklete szerint.

manchester85 erről van szó, semmi gond azzal, ha ennyit szán rá.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.