Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

SBS settings olyat produkál, hogy:
Ha fényerőt akarok állítani, akkor bejön a fényerőcsík, de az a kapcsolósáv meg eltolódik jobbra a háttérben, nem értem miért. Tehát félig lehet látni ugye, hogy mennyi a szabad memo meg ilyenek, a másik fele pedig a kapcsolók. Ez valami bug lehet? :F

Ha nem túl egyértelmű, akkor lefilmezem miről van szó.

Tovább a fényezőbeállítást is elfelejti valamiért ha lezárom a kijelzőt, mindig visszaveszi valami alapszintre. Ez mitől van? :F

(#31902) Onderon válasza kenny123 (#31900) üzenetére


Onderon
senior tag

már csak az a kérdés, nálam miért nem csinál ilyet? :D safari pedig megsúgom, újratölti a lapokat állandóan jb nélkül is :)

(#31903) kenny123 válasza Onderon (#31902) üzenetére


kenny123
addikt

Eddig nem csinálta, nem tudom. Én meg megsúgom, hogy tudom hogy normális, ha újratölti a lapokat, csak az nem normális, ha 2-3percenként.

yo

(#31904) Onderon válasza kenny123 (#31903) üzenetére


Onderon
senior tag

akkor megsúgom, hogy máskor ne csak félinfo-t közölj és akkor nem fogok megsúgni semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31905) Xero válasza kenny123 (#31900) üzenetére


Xero
nagyúr

Crash logokat is szép számmal gyártotta. Sajnos közel sem tökéletes még.

(#31906) vadászcsiga válasza Onderon (#31904) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sztem rajtad kívűl mindenki értette hogy Kenny123 mire gondolt.

(#31907) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Sziasztok!
a game centerben hogy lehet megváltoztatni a nevem?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#31908) Ragnar95 válasza skidrowkill (#31907) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gamecenter>Én>legörgetsz, fiók>Fiók megtekintése>becenév

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31909) skidrowkill válasza Ragnar95 (#31908) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

köszönöm sikerült!

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#31910) Onderon válasza vadászcsiga (#31906) üzenetére


Onderon
senior tag

Igen okoska? Örülök! Elnézést kérek, akkor én vagyok a leghülyébb itt a fórumon. Sajnálom, hogy a "safari újratöltötte a lapokat állandóan"-ból nekem nem esett le, hogy ez azt jelenti, hogy 2-3 percenként. Ne haragudj, hogy azt hittem, nincsen vele tisztában, hogy a safari újratölti amúgy is a lapokat. Kérlek legyél elnézőbb a magamfajta buta söpredékkel is, még ha nehéz is a magadfajta agytrösztnek az ilyesmi! :R

[ Szerkesztve ]

(#31911) vadászcsiga válasza Onderon (#31910) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne húzd fel magad

(#31912) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Az iTunes 42110-es hibaüzenete ellen ki mit tett? Ezt találtam. Ennél "kézenfekvőbb" megoldás nincs?

meg

(#31913) Kommy válasza peugeotmate (#31912) üzenetére


Kommy
veterán

(#31914) agabe válasza knbs (#31892) üzenetére


agabe
addikt

i5 az alap dolgokon kivul ami specibol is tudhato (nagyobb kijelzo meret, gyorsabb proci es gpu, tobb ram) gyorsabb is. kb annyi a kulonbseg az I4S es I5 kozott mint I4 es I4S kozott, szoval eleg jelentos. Volt mindegyik, igy tapasztalatbol mondom.
Jelenlegi allapot sebessegben szerintem (appok valtasa, menukben torteno maszkalas, atlagos hasznalati sebesseg szempontjabol) az alabbiak mondhatok el...androidosokhoz hasonlitom, mert azokat is ismerem, es bar azoknak mas problemai vannak (igaz nexus 4-nel mar a mikrolag is ritka jelenseg, egyeb dolog meg nem nagyon jon elo) , es mas rendszer, de sebessegerzetre azert eleg jol lehet oket osszemerni.

I4 idegesitoen lassu. Arabol kaphato barmely andoridos telo mellett csiga. 2es fel eves , meg is latszik.
I4S egesz jo, de lasabb mint a felso kategorias androidosok, masfel eves, mar korosodik, boven eszrevehetoen.
I5 eleri a legjobb androidosokat.

a fentiek nem az appok futasa kozbeni erzetre, vagy az UI folyamatossagara vonatkoznak, mert azok jol mennek mindegyiken (bar egyre tobbnel mar azok kozott is frusztralo volt nekem kivarni I4-en egy-egy adatfrissitest..pl Fb app stb.), de az tuti, hogy a kesobb erkezo igenyesebb appok egyre kevesbe fognak a regebbieken elegseges sebesseggel futni...ez van. nincs mit tenni, nem lehet atlepni a hardveres korlatokat akarmilyen optimalizacioval sem, de az igaz, hogy pl. meg "mikrolag" sem surun jelenik meg I4-nel sem, viszont ez "csupan" a felso animalt reteg, az alatta futo folyamatok normalis sebessegehez kell hardver is, ezert jelenleg uj telo vasarlasa eseten I4-et semmikepp nem vennek, mig I5-tel jol el lehet lenni meg egy ideig.

(#31915) r3dsnake válasza agabe (#31914) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én nem érzem iszonyatosan lassúnak az i4-et, szerintem még mindig sokkal jobban helytáll jelenleg, mint bármelyik dualcore-os androidos csoda.

(#31916) Vasinger! válasza r3dsnake (#31915) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

+1.

Gyorsaságban meg stabilitásban viszont jóval elhúz az i4 IOS-sel a Droidtól, ha sebességben nem is oly látványosan.

(#31917) agabe válasza Vasinger! (#31916) üzenetére


agabe
addikt

nem az android vs ios kulonbsegekre akartam celozni (es szeretnem is kihagyni az esetleges tovabbi folytatast ha lenne) ...csak pelda volt (lehet, hogy nem szerencses) arra, hogy I5 mennyivel gyorsabb I4S-nel.
Gyorsabb. Joval. Ez lehet, hogy most meg csak kutyumaniasoknak szamit, mert mindenki mas siman el tud lenni I4S-el is, sot I4-el is, de azt mindenki tudja milyen kulonbseg van I4S es sima I4 kozott, es ez a szintkulonbseg megvan I5 I4S kozott is.
ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#31918) Xero válasza agabe (#31917) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan. Az idő és az iOS főverziók múlásával pedig hatványozódni fog.
Én tartom magamat ahhoz, hogy iOS alapú készüléket lehetőleg megjelenésekor vagy ahhoz nagyon közel érdemes megvenni. Így kb be vagyunk biztosítva 2-3 évre a használható működésről.

Én mondjuk már i5-t sem vennék senki helyében. Esetleg ha ellopják, összetörik és must have az azonnali készülék csere.

[ Szerkesztve ]

(#31919) agabe válasza Xero (#31918) üzenetére


agabe
addikt

najo...de ha valaki most akar venni, akkor mit csinaljon? Varjon a kovetkezo generaciora ? Az meg jopar honap (fel ev siman), es meg plusz egy honap mire rendesen kaphato is lesz itthon, es nem kell varni ra.
Ha csererlo van szo, akkor persze ki lehet a kovetkezoig huzni azzal ami van, de akinek epp nincs elozo generaciobol valamelyik, vagy pluszban kell egy ....akkor mi mast erdemes venni hosszabb tavra ?
Van aki arra eskuszik, hogy amikor megjelenik az uj verzio, akkor kell megvenni az elozot, mert mar olcsobb, es 1-2 evig meg az is tuti hasznalhato, de most ?

Lopas, tores barmelyikkel elofordulhat amit vesz az ember, es akkor szinten csere (pontosabban uj beszerzese) szukseges , de nem hiszem, hogy ettol tartva lenne erdemes valasztani, mert akkor mindenki regebbi hasznalt telokkal rohangalna :)

Meghatarozo a kolteni szandekozando penz mennyisege is termeszetesen, de szerintem mindig (najo...1 honappal az uj elott mar tenyleg erdemes varni egy kicsit ) az aktualis friss verziot kell venni (akar ios, akar android, akar wp izlestol fuggoen), es azutan nem foglalkozni egy ideig milyen ujdonsagok jonnek ki, csak hasznalni ami van, kulonben sosem lesz eleg jo a meglevo.

[ Szerkesztve ]

(#31920) Xero válasza agabe (#31919) üzenetére


Xero
nagyúr

Én simán várnék. Ha kell akkor valami átmeneti szutyokkal. Esetleg, ha be tudom nyelni az értékvesztést, akkor a jelenlegi modell, majd bejelentéskor egyből eladni.
A megjelenéskor lazán meg lehet venni, csak ésszel kell csinálni. A 3G-t is megvettem megjelenés másnapján, a 4S-t pedig megjelenés napján. Egy percet sem sorakoztam érte.

Az iOS platformnál nem jellemző, hogy annyival alacsonyabb ársávba kerüljön az előző modell, hogy megérje azt venni. Én is szépen megveszem a következő modellt október-november magasságában és kisnyúl.

[ Szerkesztve ]

(#31921) sunahunter válasza agabe (#31914) üzenetére


sunahunter
senior tag

I4S egesz jo, de lasabb mint a felso kategorias androidosok

Ez a gyakorlatban nincs így.

(#31917): Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#31922) kali válasza agabe (#31914) üzenetére


kali
legenda

iphone 4s után lett sony xperia z telefonom, utóbbi nem gyenge vas, meg jelly bean, de azért annyira nem maradt szégyenben mellette a jóval régebbi iphone a sebesség tekintetében, direkt összehasonlítottam a kettőt, amely rövid intervallum alatt párhuzamosan volt meg a kettő.
elfogulatlanul nézve; más az androidos nyers erő, és megint más a trükkös ios gördülékenység!

(#31923) golya32


golya32
aktív tag

Van egy iphone 2G-m ha valaki ingert érezz rá keressen.

Vitatkoztok a 4 és 4s közötti különbségről.
Nekem 3GS van androidról váltottam, elég jól elvagyok vele, egyáltalán nem hiányzik az android.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#31924) flierqqq


flierqqq
tag

Mindegyik iPod Touchban van igaz wifi, de kamera csak a 3G-től kezdve, ugye? :D

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#31925) Ragnar95 válasza flierqqq (#31924) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, de kamera csak a 4G-től kezdve van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31926) agabe válasza kali (#31922) üzenetére


agabe
addikt

igaz...jobb a te megfogalmazasod. nekem a massag mellett volt egy olyan erzesem pluszban, hogy gyorsabban tudnak tortenni a dolgok (a te mostani teloddal meggyezo hardveru, de joval kisebb felbontasu nexus4-en akar el is varhato...persze xperia z kijelzoje meg olyan brutal elessegu, hogy azt erdemes latni :)) ), csucs android vason legfrissebb szoftverrel, de ez szubjektiv erzet, es talan nem merheto sebessegkulonbseg.
Ennek ellenere sokmindent miatt nem tertem vissza par het ujra hasznalat utan sem androidra a nexus4-el, es akkor sem tettem volna ha I4S-em lenne (direkt azt is hasznaltam par napig a nexus4 mellett ) csak ez esetben lenne egy csepp hianyerzetem, de ez tenyleg szubjektiv, es proba nelkul (hosszabb tavra gondolok nem par percre, orara) nem tudtam volna magam szamara ilyen konkret velemenyt alkotni.

Nem minden a sebesseg, de ha az eppen jobban tetszo rendszerben lehet gyorsabbat valasztani, akkor azt valasztom ;) es ezzel visszakanyarodtam a lenyeghez amibol kiindultam egy forumtars kerdesere, hogy miben mas I5, van-e ertelme azt venni 4S helyett. Szerintem van ertelme, es az egyik ok, hogy gyorsabb.

(#31923) golya32:
3GS es sima 4-es kozott nincs akkora kulonbseg sebessegben, mert hardvert alig valtoztattak a kijelzo felbontasat pedig noveltek.

[ Szerkesztve ]

(#31927) kali válasza agabe (#31926) üzenetére


kali
legenda

a 4s -> 5 különbözet legalább annyi, de inkább több - nem csak sebesség szempontjából -, mint a 4s megjelenésekor a 4 -> 4s esetén volt, csak néhányan akkor sem "akarták" látni a többleteket, vagy tényleg csak nem érdekelte őket a jobb hardver, extra támogatás...stb, ez mindenkienk a saját döntése, de attól még nem lehet elvitatni a fejlesztéseket és extra tudást, amik adottak a típusok között!
én kipróbáltam anno a 4s telefonom mellett az elődjét, hasonlítgattuk, és nem csak azért láttam a különbségeket, mert nekem a jobb volt akkor, de ezt igazolja az is, hogy most is láttam az 5 többletét, ha a 4s telefonom mellett kipróbáltam!
ezért nem is hegyezem ki teljesen az összehasonlítgatást a telefonjaim között, eltérő gyártó, oprendszer...stb esetén, pláne kijön, ha valamiben jobb az egyik, másban meg a másik, inkább csak használom a telefont, arra legyen megfelelő, amire nekem kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#31928) agabe válasza kali (#31927) üzenetére


agabe
addikt

ezért nem is hegyezem ki teljesen az összehasonlítgatást a telefonjaim között, eltérő gyártó, oprendszer...stb esetén, pláne kijön, ha valamiben jobb az egyik, másban meg a másik, inkább csak használom a telefont, arra legyen megfelelő, amire nekem kell.

Egyetertek :K ...osszehasonlitgatasok azert minidig lesznek, ugysem birjuk megallni :))
Nomeg anelkul nem is tudnank magunknak eldonteni melyiket valasszuk, de valoban hasznalni kell oket es kesz, csak tul gyorsan dobjak ki az ujabb keszulekeket, es en pl. nem birom nem kiprobalni oket ;]

(#31929) bigdady


bigdady
nagyúr

Rendeltem Kínából egy foliat 1 USD-ért :)
Hat gyerekek ez hülye biztosra van csinálva. Sosem raktm meg fel ilyesmit de 1perc alatt meg volt buborék mentesen. :)

(#31930) Vasinger! válasza Vasinger! (#31901) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

UP! :F

(#31931) Ragnar95 válasza bigdady (#31929) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Belinkelhetnéd, mert én bármilyet is rendeltem eddig, mindegyikbe került 1-2 buborék, bár a mostanimnak csak a szélére, ami nem túl zavaró, de a full buborékmentes elsőre mégiscsak jobb :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31932) bigdady válasza Ragnar95 (#31931) üzenetére


bigdady
nagyúr

3gs-re rendeltem :)

Bár meghülyülhetett az ebay mert most 11 e Ft-ot ir :DDD

5000-ért eladom a maradék kettő darabját, ha vkit érdekel :DD

[ Szerkesztve ]

(#31933) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Mitől van az hogy az appstore feissítést jelez, de az appstoreba belépve üres az update menüpont! Iphone 5 gyári 6.1.2 rendszer van! Letölteni enged de a frissítésre nem hoz ki semmit. Nálatok volt már ilyen?

Üdv: Csabee.

(#31934) Ragnar95 válasza bigdady (#31932) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szép, 11k egy fóliáért... :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31935) bigdady válasza Ragnar95 (#31934) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem csoda hogy buborekmentes lett :)

(#31936) vadászcsiga válasza Csabee. (#31933) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A store b*szakszik pár napja, lehet hogy az a probléma.

(#31937) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy iPhone 4-nél ki lehet tisztítani a home gombot?

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#31938) Ragnar95 válasza CoDWaW07 (#31937) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Voltak rá próbálkozások, de egyik sem oldja meg a home gomb problémát, csak a gomb cseréje, de az se nagy összes, 3-4ezer forintért megcsinálják :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31939) M@te válasza Ragnar95 (#31938) üzenetére


M@te
senior tag

én rászorítottam a porszívó csövet és már hónapok óta hibátlanul működik.
szerintem attól függ hogy a benne lévő kosz éppen hol van, amikor nem volt jó kicsit megütögettem felülről meg oldalról vagy rányomtam 1et izomból és utána működött.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#31940) Vasinger! válasza CoDWaW07 (#31937) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Vidd el szervizbe, nekem 2500-ért csinálták meg 20 perc alatt, olyan mint az új. :K

(#31941) Scoobyka


Scoobyka
addikt

A t-mobile meg mindig szoros szivu ha a tokban hordott iphone kerete kicsit kifenyesedett gyari bumper altal? Ertem ez alatt h garanciat megszuntetik? Csak mert ismerosom 1honap utan levette es egy ket apro kifenyesedes van...o t-s...majd nyaron akarja eladni es tudni akarja gari el-e meg vagy ez milyatt megszuntetik?

(#31942) Ragnar95 válasza Scoobyka (#31941) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ilyenért nem szüntethetik meg a garit, mivel ahhoz csak akkor van joguk, ha akkorát esett a teló, amit a gyorsulásmérő is érzékelt ( tehát pár emeletnyit kb) vagy komoly külsérelmi nyom van rajta, de ez nem éppen számít annak...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31943) Scoobyka válasza Ragnar95 (#31942) üzenetére


Scoobyka
addikt

Es a gyorsulaserzekelos dolgot honnan tudjak megnezni de most komolyan? Amugy nem esett le semmi...csak kifenyesedett par apro potyben a toktol...en nezegettem sztem nem veszes csak regen voltak ilyen remhirek,h ezert ugrik a gari ezert megkerdeztem neki gondoltam egy hozzaerto forumon.

Amugy egyertelmuen ott kopott ahol a bumper kicsit csuszkalhatott hangeroszabalyozo,meg az aljan toltocsatinal...

[ Szerkesztve ]

(#31944) bigdady válasza Scoobyka (#31943) üzenetére


bigdady
nagyúr

sztem is hülyeség

(#31945) Ragnar95 válasza Scoobyka (#31943) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Műszerrel gondolom. Ez a beázásindikátorok mellett a másik "védelmi" funkció benne garzitatás esetére

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31946) agabe válasza Scoobyka (#31943) üzenetére


agabe
addikt

sosem hallottam ilyenrol...osszevissza karcolt telo is garis, es ha olyan hibaja van amit nem kulso behatas okozhatott, akkor fel sem merul, hogy ne javitanak / cserelnek. Ha ilyen elofordulna, akkor folyamatos fogyasztovedelmi gondja lenne a t-nek.

(#31947) kali válasza Scoobyka (#31943) üzenetére


kali
legenda

valahogy biztos, legalábbis nem teljesen kizárt, legfeljebb nem reklámozzák - ahogy korábban sem tették, amikor rögzítették a telefon "útvonalát"...
minimális kopás/kifényesedés miatt nem vonhatják meg a garanciát, csak húzósabb sérülés(ek) esetén, de még akkor is lehet hiba függvénye a dolog!

agabe; t-nél nem, de független telefonról hallottam, hogy megtagadták a garanciális javítást, mert mély benyomódások és horzsolások voltak egy i4 keretén, a hibája pedig az volt, hogy néha vibrált a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#31948) Scoobyka válasza kali (#31947) üzenetére


Scoobyka
addikt

Na akkor szuper...csak mondom ilyen apro kifenyesedesek minimalis karcok vannak amit a tok okozott...legalabb nyugodt lesz a pajti...de akkor nem tudom honnan ez a remhir...

(#31949) TBMC


TBMC
addikt

januarban vasaroltam egy feher i5-t T-nel, kezdetektol fogva, mozog a homegomb (jobbra-balra) a hangero gombok, es a sleep gomb is :( (apumet 1 honappal elobb vettuk, annal is u.ezek jelentkeztek), elso pillanattol.

Mostansag van, hogy neha kihagy a homegomb erzekelese, es egyre jobban mozognak a gombok. Eddig azert nem vittem vissza mert nem tudtam nelkulozni melo miatt, most picit tudnam...

Elvileg ezert kotelesek cserelni a keszuleket -efurbishedre - nemde?

:R

markbellus.hu 

(#31950) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

1 kérdés így off-ba:

Miért erőltetik ezt a home gombot annyira? Ha annyira a mániájuk a fizikai gomb, akkor csináljanak egy olyat ami 5 év után is úgy működik mintha új lenne.
Vagy váltsanak át érintőgombra, azzal sose lesz ilyen baj....

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.