Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) kenny123


kenny123
addikt

Valaki tudna ajánlani olyan appot/tweaket, amivel tudom nézni hogy melyik app mennyi internet forgalmat bonyolít?

2nap alatt repült 200 mega, és ilyen nem szokott lenni.

Köszi

yo

(#31702) nord_ válasza kenny123 (#31701) üzenetére


nord_
veterán

Dataman pro.

(#31703) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#31681) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi, de ronda is, meg "sok". Ennél egy picit egyszerűbb kéne, de a gyárinál több.
De lehet maradok a gyárinál

(#31704) kenny123 válasza nord_ (#31702) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi, ránézek!

yo

(#31705) vadászcsiga válasza Csabee. (#31695) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És 3GS-en?

szerk: ja hogy már frissítettem? Nem is emlékszem rá :N (asszonyé)

[ Szerkesztve ]

(#31706) kenny123 válasza nord_ (#31702) üzenetére


kenny123
addikt

Na, picit körbenéztem, régen free volt egy onavo count nevű cucc, ezt leszedtem purchase historyból. Viszont feltett valami vpn profilt, ez mi tulajdonképpen, mit csinál?

yo

(#31707) Kommy válasza kenny123 (#31706) üzenetére


Kommy
veterán

Azt csinálja, hogy az összes adatforgalmadat átirányítja egy szerveren keresztül, és így tudja számolni az adatforgalmat.

(#31708) Dagobert07


Dagobert07
tag

Üdv Prohardver Fórumozók!
A minap vettem egy tökéletes állapotban lévő iphone 4et olcsón, és hibátlan a telefon tökéletes virul is a szám viszont van egy kis hibája a belső hangszórja halkabb, nem halk csak halkabb nem túl zavaró de maximalista vagyok, mondta az eladő hogy 2x ki lett cserélve a hangszóró de nemtudják mi a hiba úgyhogy nincs rá túl sok pénzem de ha van valami Home megoldás jelezzétek előre is köszönöm a segítségetek!

(#31709) Mr. Teddy válasza Kommy (#31707) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ha már itt tartunk. Multkor haverommal beszéltünk az adatforgalom mérésről. Mondom neki, hogy fölös tenni rá appot, mert a beépített az pontos. A többi app, max azt az értéket kérheti le. Erre szedett egy appot, azt mondja, hogy az kevesebbet mért, akkor az jó, mert a beépített neki sokat mutaott :D
Mondom, ezt nem igazán hiszem, hogy az a rossz... Igazából akkor ezek az appok vpn-nen keresztül mérik az adatforgalmat? Eddig azt hittem az app lekéri a rendszertől a 3G és Wifi forgalmat, amit szétboncolgat ahogy akar. De ekkor is max a gyári mért értéknek kellene lennie, külön maga nem tudja mérni.

(#31710) Kommy válasza Mr. Teddy (#31709) üzenetére


Kommy
veterán

Az ez egy az onavo mér vpn-en keresztüli csatornán (ehhez kell egy profilt telepíteni), a többi mondhatni, hogy semmit nem ér.

A többinek az a baja, hogy csak akkor tud mérni ha éppen fut, így fordulhat elő az , hogy nem egyezik a beépítettel, mivel a beépített is csak annyit tud mérni ami valóban rajta keresztülmegy. A szolgáltatóknál pedig azért van más eredmény mivel ők szeretnek kerekíteni (sok kicsi sokra megy a végén).

(#31711) nord_ válasza kenny123 (#31706) üzenetére


nord_
veterán

Csak arra figyelj, hogy a sima app törlés itt semmit se ér: a hálózati beállításokat is resetelni kell, különben törlés ide vagy oda, továbbra is a szerveren keresztül megy az összes adatod… az meg érezhetően lassabbá teszi a böngészést. Meg a speedtest is hülyeségeket fog mérni. :)

(#31712) nord_ válasza Kommy (#31710) üzenetére


nord_
veterán

Próbáld ki a Datamant.
Nálam baromi pontos (ld. az értékelés 1 gigás értékelését). Az onavo-tól sikítva menekültem. :D
Úgy rémlik, nem kell futnia a háttérben, akkor is mér. Bár ezt sose figyelem, mert az offline navik kivételével sose zárok be appokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#31713) Kommy válasza nord_ (#31712) üzenetére


Kommy
veterán

Kiemelnék 1 mondatot a leírásból: Precise and Current. DataMan gets the latest usage statistics directly from iOS

Tehát magától a rendszertől veszi az adatokat, tehát ugyan annyit mér mint a beállításokban levő. Ráadásul ez a program meg fog szűnni.

(#31714) nord_ válasza Kommy (#31713) üzenetére


nord_
veterán

Tudom. De ha pontos, tojok rá. Meg arra is, ha megszűnik: az iPhone-ról úgyse törli le. :)

(#31715) madgie válasza Qru (#31699) üzenetére


madgie
titán

Nekem csak az új routerrel csinálja ezt, de most épp idegbajt kapok ettől a routertől, az alatta lévő erősítőt is "pittyegteti" :(

(#31716) Solar_Wind válasza Csabee. (#31695) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nálam nem akadozik. Vasárnap tettem fel, 5.1-ről frissítve, de restore-ral, új telefonként beállítva.

Az akkuidő észrevehetően nőtt nálam.

(#31717) vadászcsiga válasza nord_ (#31714) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fenét tudtad ;] :)

(#31718) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Végre sikerült megcsinálnom a restoret, de sajnos nem oldotta meg a gondot. A mentés visszaállítás előtt még volt wifi, de aztán a visszaállítás után eltűnt vagyis inaktív lett.

(#31719) Kommy válasza Octopus21 (#31718) üzenetére


Kommy
veterán

Nyomj egy összes beállítás törlését a telefonon, hátha visszajön a wi-fi

(#31720) Octopus21 válasza Qru (#31699) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Értem, csak itt az a baj, hogy egyáltalán nem talál hálózatot, majd inaktív lesz a gomb teljesen, majd megint jó. Ezek ilyen több nap eltéréssel történnek.

(#31721) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Nálatok rendesen működik az Auxo? Nekem még mindig jelen van a memory leak bug, pedig már 2 frissítés is jött, mióta ismert a hiba... :(
Illetve megint megjelentek a rejtett ikonok, mint anno 5.x-en, de most nem az SBSettings hozza fel őket, csak később valamelyik másik tweak telepítése után jöttek elő....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31722) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#31721) üzenetére


vadászcsiga
félisten

En mar rég nem használom, ncsettings sokkal praktikusabb. Bár nem ez volt a kérdés :B

[ Szerkesztve ]

(#31723) Mr. Teddy válasza Octopus21 (#31720) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Garis még a telefon? Mert akkor beviheted egy szervizbe.

(#31724) Octopus21 válasza Mr. Teddy (#31723) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Igen garis. T-Mobile-os. Sajnos ez az utsó lehetőségem. Remélem tényleg kicserélik és nem kell várnom javítgatásokra:(

(#31725) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#31722) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elsősorban a multitasking részét szeretem, a kapcsolók csak másodlagosak, azok közül csak a flash jön jól, meg néha a fényerő, ami valamiért random változik szintén az Auxo felrakása óta... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31726) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#31725) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor túl sok előnye nincs ;)

(#31727) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#31726) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Énis elgondolkoztam már a letörlésén, mert elég rendesen bugos sajna, csak a multitasking része elég király :DDD De gondoltam, előbb azért még rákérdezek,h nálam van a probléma vagy az Auxo mindenkinél ilyen még mindig...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31728) agabe válasza Dagobert07 (#31708) üzenetére


agabe
addikt

pontosan minel halkabb ? :)
ha masik I4-hez kepest, akkor fene sem tudja (nem vagyok szervizes), de ha elado olyanokat mond (gondolom utolag), hogy ketszer lett cserelve a hangszoro...hat mar az is lehet alapbol kamu, lehet cserelve benne sokminden...nagyon bizalmatlan vagyok ilyen eladokkal. hiaba olcso esetleg tuti nem vennem meg, mert lutri. inkabb tovabb erdemes gyujteni, de hibatlan, hivatalos papirokkal rendelkezo darabot kell vasarolni ha hasznaltat veszel.
Ha van lehetoseg vidd vissza a telefont...nem annyira a hangszoro miatt, de az egesz "buzlik" kicsit nekem (nem veletlenul lehetett olcso, es meg igy is jol jart az elado).

(#31697) M@te:
na ja..6 ora hasznalat 52% maradek akksival. ilyen eredmenyek akkor szuletnek, ha valami progi hatterben akkor is hasznalatot general amikor a telefonhoz hozza sincs nyulva...orankent 1%-ot merul keszenletben, es 8-10perc hasznalat kerul a szamlaloba. Viber, whatsapp is muvel ilyesmit, de meg egyeb programok is tuti, csak ezekrol sajat tapasztalat volt mar. Ha nincsenek kilove a gyorsindito menubol, akkor idonkent generalnak egy kis hasznalatot, de persze minimalis proci hasznalattal. kijelzo ugye alapbol nem megy, igy a fogyasztas viszonyleg csekely, de nem valos adatot fog mutatni a hasznalati ido szamlalo.

[ Szerkesztve ]

(#31729) Mr. Teddy válasza Ragnar95 (#31725) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Én még 5.1.1-re flashre egy olyat tettem fel cydiából, hogyha lockscreen mellett duplán nyomjuk a home gombot, jobb alul a kamera ikon helyett egy lámpa ikon lesz és azzal lehet kapcsolni a led-et. És addig ég, ameddig hagyod.

Amugy auxot régebben próbáltam, akkor egy bughalmaz volt, fél nap használat után töröltem is le. Jópofa, de eddig is elvoltam a sima multitaskinggal.

(#31730) rayoliviero válasza Ragnar95 (#31727) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nálam hibamentesen működik az Auxo.

(#31731) vadászcsiga válasza rayoliviero (#31730) üzenetére


vadászcsiga
félisten

1 giga ramon nem nagy kunszt

i5-öd van ha jól tudom

(#31732) rooney8


rooney8
aktív tag

sziasztok

nem tudjátok mi lelte a chrome-ot? ios 6.1 iphone 3gs.
tegnap még jó volt, ma megnyitom, majd úgy 2sec múlva kilép belőle
már újratelepítettem, de szintén ezt csinálja
azt hiszem telepítettem a frissítést, de nem vagyok benne biztos, hogy azóta csinálja
nálatok nincs ilyen hiba?

(#31733) vadászcsiga válasza rooney8 (#31732) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Iphoneclub.hu-n találsz rá megoldást.

(#31734) rooney8 válasza vadászcsiga (#31733) üzenetére


rooney8
aktív tag

uu köszi szépen, angolul kerestem gugliba, de nem találtam semmit :)

(#31735) Noxy


Noxy
veterán

Sziasztok!

Csináltam egy Apstore Acc-t, és szerettem volna megadni az OTP-s Maestro kártyámat.
Nem tudtam, ezen egyszerű oknál fogva:

Gondoltam akkor Change Country or Region:

Itt jött a meglepi:

Nem régóta használok Iphone-t, de az Apple-t soha nem fogom megérteni.
Mennyivel fizetett többet az UK-s az Apple termékért, és ezért ő jogosult pld az ingyenes Google Earth vagy a Pokerstars app letöltésére.
Mire ez a megkülönböztető figyelem?
Vagy őröljünk hogy nem vagyunk már a COCOM listán, és egyáltalán a kezünkbe foghatjuk az almás cég kütyüit?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#31736) nord_ válasza Noxy (#31735) üzenetére


nord_
veterán

A Guglit kérdezd, miért nem hajlandó mindenkinek odaadni az Earth-t.

(#31737) rayoliviero válasza vadászcsiga (#31731) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az van.

(#31738) Noxy válasza nord_ (#31736) üzenetére


Noxy
veterán

Ez bosszantott fel legkevésbé.
A MastroCard verte le nálam a biztosítékot.
Londonban élő fiamtól kaptam az iPon..t és nem akartam az ő UK acc-t használni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#31739) DanielK válasza DanielK (#31658) üzenetére


DanielK
addikt

Wunderlist! :C

(#31740) Onderon válasza Ragnar95 (#31721) üzenetére


Onderon
senior tag

én nem vettem észre, hogy bármi baj lenne auxo-val. szerintem másik tweakkel lehet gond!

(#31741) szekfizsolt válasza Onderon (#31740) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Srácok, ismerősöm kért meg, hogy segítsek, mert eltörte a sim kártya foglalatot Iphone 3G-n, viszont a probléma kicsit súlyosabb, ugyanis kitörte a sim olvasónak a lábát a készülékben. :W :W :W
Ilyet meg tud valaki csinálni? Illetve melyik lehet a legfrissebb szoftver 3G-re?

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#31742) szentkuti11 válasza szekfizsolt (#31741) üzenetére


szentkuti11
addikt

4.2.1 a legfrissebb. Hogy törte ki?

(#31743) szekfizsolt válasza szentkuti11 (#31742) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Most vette pár napja...
Fordítva dugta be az egész foglalatot (fogalmam sincs, hogyan csinálta?), aztán minta késsel húzta volna ki... Hozzám azért hozta, hogy eltörte a foglalatot, nézzem már, meg, de a törött foglalat mellett egy lábat is találtam, ami a készülékből hullhatott ki... Ráadásul JB van a készüléken (innentől kezdve azt sem tudom, hogy független-e, vagy sem) és ha restore-t csinálok neki, sim kártya nélkül semmit sem tud vele kezdeni...
Miért nem vásárlás előtt talál meg, amikor még tudnék esetleg segíteni? :W

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#31744) Ragnar95 válasza Onderon (#31740) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

És neked is i5-öd van?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#31745) szentkuti11 válasza szekfizsolt (#31743) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hát, akkor legvalószínűbb az alaplapcsere.

(#31746) bull84ghia válasza szekfizsolt (#31741) üzenetére


bull84ghia
őstag

Talán forrasztható ha a nyáklap nem sérült :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#31747) M@te válasza szentkuti11 (#31745) üzenetére


M@te
senior tag

szerintem az drágább mint egy 3g-s :) ma már nem érdemes 3g-vel p*csölni

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#31748) bull84ghia válasza M@te (#31747) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ipodnak még nem rossz

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#31749) Möhe


Möhe
addikt

Miért kapcsolja ki az i5(JB) a mobil adatforgalmat? Ma reggeltől csinálja. Bekapcsoltam ,jött email,majd pár percre meglesném azt már megint ki van kapcsolva. Eddig nem művelt ilyent.

(#31750) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Van egy Iphone 4S 6.1.2 szoftverrel.
Az Appstore jelzi, hogy van 9 frissítés, de sehogy nem bírom rávenni, hogy betöltse az elérhető frissítések listáját.
restart megvolt, szoftvert tudok letölteni appstorebol, kifogytam az ötletekből :(

Találkoztatok már ilyen hibával?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.