Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#316751) icecave válasza Shyciii (#316748) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mondjuk, azalatt a majdnem 13 év alatt változott egy és más, mióta nincs Jobs. Jóval bonyolultabbak lettek a szoftverek, rengeteg olyan szolgáltatással, ami akkor még nem is létezett. Mikor Jobs meghalt, kb. ott tartott az iOS fejlettsége, hogy éppen "felocsúdtunk" a copy/paste feature bevezetéséből fakadó ünneplésből. Hajlamosak vagyunk mindig a Jobs erát emlegetni, én is az első iPhone óta követem a dolgokat és használom az eszközöket, de ott sem volt messze minden felhőtlen, csak már az emlékek mindent megszépítenek.
Csak pár példa: Antenna Gate, iOS homescreen respring, repedező iPhone hátlapok, stb. Plusz Jobs arról is szentül meg volt győződve, hogy 3,5" a tökéletes képernyő méret és nem kell nagyobb, aztán lám, mennyit változott a világ abban is.

Soktényezős a dolog, tekintve, hogy jeleneg épp az Apple a világ 3. legtöbbet érő cége, elég cikinek tartom én is a sorra jelentkező bugokat, meg mindent. Hatványozottan bonyolultabb egy-egy OS, mint 10 éve? Hátakkor vegyünk fel még fejlesztőket, feltételezem, van miből.

(#316752) Big_Boss válasza INGJOKE (#316749) üzenetére


Big_Boss
senior tag

:DDD

Gondolom nemsokára lesz Mobilarénás hír róla, majd ott lehet gyülekezni. ;]

(#316753) lugosi válasza Shyciii (#316748) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valamilyen komoly hiba történt az biztos. Előbb-utóbb kiderül, lehet programozási, emberi hiba egyaránt. Most ennél nem tudunk többet.

(#316754) FіkuszKukіsz válasza tuzpenge (#316746) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk az, hogy egy már eltávolított kártyáról vonogatnak le, eléggé gáz. Az ilyen adatoknak nem szabadna meglenni. Ezért még súlyos büntetést is kaphat az Apple.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#316755) SharpSA


SharpSA
veterán

OTP app:

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#316756) havri1 válasza FіkuszKukіsz (#316754) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem meg ebből látszik, hogy hova mikorra tehető a hiba. Egy akkori állapotot ismételt meg. Tehát akkori kártya, azzal történi előfizetéseket engedtek rá újra.

havri

(#316757) hackeeeee válasza FіkuszKukіsz (#316754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg teljesen törölt fotók visszaállítása után bármi megtörténhet.. Szerintem. :(

Véleményem szubjektív...

(#316758) Micsurin válasza Jorus (#316726) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem beterhelték dettó 2790-re AppleTV címszóval… pedig 3 hónap free TV pereg szept 19.-éig. :U

Nem hozza meg a bizalmam, ezek is innentől eldobós kártyát kapnak az ApplePay meg megy a levesbe, inkább visszaszokok plasztik kártyára. Még az kéne, hogy egyszer nyaralás vagy kocsi vétel előtt terheljenek be pl….

Értem én nem AP az érintett de ha egyik az ID ennyire “stabil” akkor köszi de a másik is hasonszőrű brigád.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316759) MasterMark válasza Micsurin (#316758) üzenetére


MasterMark
titán

Továbbra sincs köze az Apple Pay-hez.

Switch Tax

(#316760) Villa7 válasza Micsurin (#316758) üzenetére


Villa7
tag

ApplePay-nek ehhez semmi köze.

(#316761) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Én azt értem, hogy ID-hoz társított kártya a téma ezért is írtam innentől kapják a dobóst mindig feltöltve.

Itt a bizalom a kérdés… :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316762) tuzpenge válasza FіkuszKukіsz (#316754) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én nem állítottam az ellenkezőjét, csak annyit írtam hogy nem AP a ludas....

ˣ

(#316763) tuzpenge válasza Micsurin (#316758) üzenetére


tuzpenge
őstag

Semmi köze az AP-hez! A plasztik kártya ötleted meg....had ne minősítsem mennyivel sz@rabb ötlet.....

ˣ

(#316764) Shyciii válasza icecave (#316751) üzenetére


Shyciii
veterán

Steve Jobs 1997-2007-ig volt ha jól emlékszem. Tehát azt mondod, hogy azon 10 év alatt semmi sem változott? Pont ez az időszaka volt az Applenek az, mikor mindenki kullogott utána. Én jól emlékszem az antenna gate-re pl, de arra is emlékszem, hogy Tim Cook alatt immáron 4-dszerre jött elő ugyanazon sms probléma, ami a halálba lefagyasztja az iOS-t pl. Tehát még a hibáiból sem tanulnak. Jobs alatt a 6s szérián kívűl nemigen volt rossz iphone, és a szoftverek is sokkal stabilabbak voltak. Nem véletlenül lett "olyan" hírük.
És most ki ne találd, hogy olyan egyszerű évtizedes funkciók bekerülése miatt lett rosszabb, mint hogy a copy/paste, mert az egyszerűen nevetséges. Annak a leprogramazását az életem során 4(!) programozási nyelven is tanultam, úgyhogy ha ez probléma volt az Apple-nek, akkor igen súlyos probléma, hogy fogyatékos programozókkal dolgoznak. Értem én, hogy egy közel kiváló programozó megfizetése drága, de pont nem az Apple-nek kellene ebbe belerokkannia.

[ Szerkesztve ]

(#316765) rinpocse


rinpocse
aktív tag

Unicredit Bank 2.690 forint levonás! Egy éve lemondtam a német nyelv leckét!😡

(#316766) Micsurin válasza tuzpenge (#316763) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Miért is sz@rabb ötlet inkább visszállni arra, hogy letakarítom a fő kártyám a fiókról és inkább cipelem a fizikai kártyám magamnál? :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316767) tuzpenge válasza Micsurin (#316766) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ellopják, elhagyod, otthon hagyod, nem veszi a terminál, stb...apróságok, de biztonság szempontjából is sokkal gyengébb mint a digitalizált. (Pl valaki valahogy "hozzájut" és elkezd 14.999 Ft értékben vásárolgatni, ugye eddig nem kell a pin sem és mire te letiltod (még ha azonnal észre is veszed egy sms után) addigra egy ügyesebb figura olyan szép 100 ezres mínuszt csinál neked hogy csak pislogsz...

ˣ

(#316768) lugosi válasza SharpSA (#316755) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megnéztem a support oldalt, olyan terhelésnek lehet csak a visszatérítését kérni, ami már megjelenik az apple id alatti vásárlások között. Nekem ott még mindig nem jelenik meg semmi, a korábbi adatokat visszanézve a kártya terhelése utáni második napon szokott megjelenni, úgyhogy az leghamarább holnap. A kártyaadatoknál még mindig csak zárolás látszik.

(#316769) Zsolt,72 válasza Shyciii (#316764) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

„Jobs alatt a 6s szérián kívűl nemigen volt rossz iphone”

Itt valami nem stimmel. A néhai vezérigazgató 2011. őszén elhunyt, az iPhone 6s pedig 2015. őszén jelent meg.

"Nem vagyunk tökéletesek. Tudjuk ezt. Te is tudod. És a telefonjaink sem tökéletesek." - Steve Jobs

(#316770) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy telefon vagy headset felől létezik a megoldás, de a következő kérdésre keresem a választ:
Adott egy Iphone 13 mini (IOS 17), és egy Jabra Evolve 65 SE headset. BT-on kapcsolódva nagyon jól működik a szett, viszont egy dolog bosszantó számomra.
Amikor a telefon valami értesítési hangot játszik le (hívás, üzenet stb) akkor az csak a fülesben hallható, maga a telefon nem ad hangot csak rezeg.
Sajnos sem a telefon, sem a headset (PC-s beállító felület) oldaláról nem találtam erre beállítást.
Előfordulhat, hogy ez másnál, más headset-tel is ugyanígy működik.
Létezik erre a "problémára" megoldás?
Köszönöm!

(#316771) szildavid90 válasza Micsurin (#316766) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Én is valószínű, hogy ezek után vissza fogok állni a fizikai plasztik kártya használatára.

(#316772) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok! Az Icloud 2TB mennyire használható fotó archiválásra? Jelenleg a google photost használom. Ha megtelik az én és feleségem telefonján a 256GB tárhely, akkor a googleben maradnak a fotók, videók, a telefononkat meg töröljük. Így több évre visszamenő archivált képek, videók vannak meg. Az icloudost lehet így használni?

(#316773) Shyciii válasza Zsolt,72 (#316769) üzenetére


Shyciii
veterán

Ott a pont! Akkor meg pláne nem volt alatta rosszul sikerült iphone :)

(#316774) havri1 válasza laccy88 (#316770) üzenetére


havri1
félisten

Miért is adna a telefonon hangot, ha a füles csatlakoztatva van? Ez így van jól szerintem.
Nálam is így van. Akármit csatlakoztatok a telefonhoz (media hang) az onnantól a csatlakoztatott eszközön hallható.
Vagy azt szeretnéd, hogy a zene headseten menjen, az értesítés a telefonon?
Vagy csak a beszéd menjen headsetre, minden media a telefonra?
Utóbbira van megoldás sztem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#316775) Zsolt,72 válasza abrtom87 (#316772) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Archiválásra a Google Fotók lesz a megoldás, mert az iCloud Fotók egy szinkronizációs megoldást kínál. Tehát, ha az iCloud-ból törölsz valamit, akkor az nem marad meg a továbbiakban.

"Nem vagyunk tökéletesek. Tudjuk ezt. Te is tudod. És a telefonjaink sem tökéletesek." - Steve Jobs

(#316776) _NCT válasza szildavid90 (#316771) üzenetére


_NCT
őstag

Lényegtelen, ha van subod és a fizikai kártyáról megy a terhelés, egy hasonló backend hiba esetén arról fogják levonni az összeget., ha tudják. Ha nincs rajta fedezet, akkor nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#316777) burgatshow válasza abrtom87 (#316772) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem, mert az iCloud nem archiv szolgaltatas.

(#316778) Micsurin válasza tuzpenge (#316767) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aha... ennyi erővel a kocsikulcsot is elhagyhatom. :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316779) tboy93 válasza Micsurin (#316758) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csatolj revolutot. Nekem azon egyszerre max parszaz k van, toltok ra mindig annyit amennyi kell.

(#316780) lugosi válasza _NCT (#316776) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a bulvár portálok lehozták így a hírt, hogy "az Apple Pay", és innentől ez megy át a köztudatba, hiába írtuk már le többször, hogy valószínűleg nem az apple payt érinti a hiba. Persze még minden csak találgatás, de már bank is leírta, hogy az alkalmazásbolt terhelgetett, de ha valaki visszaáll a fizikai kártyára, tegye nyugodtan, az is egy fontos szempont, hogy valaki hogy érzi magát szubjektíve biztonságban (a jelen esetben, ha igaz hogy az app store csinálta a terhelést, akkor semmivel se lesz nagyobb biztonságban a fizikai kártyával, de legalább a lelki béke meglesz és azt nem szabad lebecsülni).

(#316781) tboy93 válasza Micsurin (#316669) üzenetére


tboy93
nagyúr

A natúr nekem olyan félkész :DDD De sokaknak tetszik. Igazából az összes Pro szín szép, bele lehet magyarázni az összesbe hogy miert azt veszi az ember :))

(#316782) abrtom87 válasza Zsolt,72 (#316775) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi!

(#316783) tboy93 válasza abrtom87 (#316772) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem igazán. Napokban jártam körül én is (pont nagyobb csomagra kell váltanom mert beteltem) és végül marad a google photos 2TB elofizuval.

(#316784) laccy88 válasza havri1 (#316774) üzenetére


laccy88
senior tag

A headset-et munkához is használom, így van hogy egy idő után kényelmetlen, leveszem a fejemről, de nem kapcsolom ki. Ilyenkor sokszor nem értesülök róla, ha értesítés érkezik a telefonra, mert nem hallom.
Az előző hsz-mat korrigálva, a hívás csengőhang hallható a telefonon is és a fülesen párhuzamosan. Viszont az értesítés hangok nem. :U

(#316785) Micsurin válasza tboy93 (#316781) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jaja revolut, úgy értettem az eldobóst! :K
Spigen tokkal kifejezetten b@szó. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316786) Zsolt,72 válasza Micsurin (#316766) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Tekintettel arra, hogy nem az Apple Pay működik hibásan, teljesen feleslegesen veszed ki alóla a fő kártyádat. Nem ott van a bökkenő, tehát nem is lesz semmire se megoldás.

Lugosi topiktárs már korábban megírta. :) Mivel az Áruház a ludas, onnan jönnek a megalapozatlan levonások, ezért inkább célszerű és hatékony az ID alól kivenni a kártyás fizetési lehetőséget.

Természetesen a döntés a tiéd, nyugodtan vedd ki Apple Pay alól a kártyát és használj inkább fizikait. Ez ugyan nem old meg semmit, amitől tartasz, de ha nem fogadod el az itteni válaszokat, akkor tegyél a legjobb belátásod szerint, úgy lesz számodra a legjobb.

"Nem vagyunk tökéletesek. Tudjuk ezt. Te is tudod. És a telefonjaink sem tökéletesek." - Steve Jobs

(#316787) tboy93 válasza Micsurin (#316785) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jopofa ez a tok, de en olyan szilikon tokot nem veszek aminek a széle átlátszó. Max fél év es besárgul, randa lesz.

(#316788) icecave válasza Shyciii (#316773) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ahogy írták, 2011.okt. 5-én halt meg, előtte nap jelentették be az iPhone 4S-t. Alatta pedig volt rosszul sikerült iPhone, a fehér 3G-k hátlapjai repedeztek spontán, a 4 pedig a híres antenna gate-el jött ki, vagyis hogy megfogtad, azzal le is árnyékoltad a telefont és elment a térerő. Ekkor jött Jobs, és egy keynote keretein belül közölte, hogy a baj az,hogy "rosszul fogod", majd felajánlottak ingyen tokot minden iPhone 4-hez....

(#316789) Jorus válasza lugosi (#316780) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én mindenhol fizikai kártyát használok IRL fizetéshez, pusztán azért, mert csak akkor van nálam telefon, ha valamiért nagyon muszáj. Persze ez nem védett meg most a téves terheléstől, csak kiegészítésként említem meg.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#316790) tothl válasza abrtom87 (#316772) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Én azt csinálom, hogy mindent feltöltök az icloudba, így nagyon szépen használható az összes apple eszközön, minden kép ott figyel a fotók appban, nagyon seamless tényleg jól használható. Viszont ha bármelyikről törölsz, akkor az bizony törlődik, valamint leszedni a képeket is egy rémálom (nekem uszkve 28.000 kép van fönt, sok sok évre visszamenőleg, a dslr -es képeim is.). Tehát használni nagyon jó, a képeket viszont rácsűröm egy fizikai vinyóra, hogy tuti meglegyenek ha bármi van. :D

(#316791) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az létezhet, hogy az Apple kidobta az Apple ID-m alól a hozzárendelt bankkártyát? Be akartam oda állítani egy random virtuális kártyát amit lelimitálok a közeledő tényleges előfizetési díjakra (éppen utazok külföldre és nem hiányzik ez a cirkusz).

Van Apple Pay mögé rakott Revolut kártyám, de az Apple ID-hoz rendelt fizetési módok között nincs semmi. Viszont látom, hogy az Apple Pay mögé rakott Revolut kártyát tudja használni előfizetések megújítására, ha azt onnan törlöm, akkor az Apple Pay fizetés sem fog menni?

(#316792) tuzpenge válasza Micsurin (#316778) üzenetére


tuzpenge
őstag

Úgy-úgy...én nem mondtam hogy ne használd, csak hogy szerintem sokkal de sokkal rosszabb ötlet és veszélyesebb is....de ugye szerencsére a döntés a tiéd...

ˣ

(#316793) baal-amiga válasza Stauffenberg (#316791) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Az id alól kivettem én is az applepayt, csak onnan, wallet és az nfc fizetés marad.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#316794) _NCT válasza lugosi (#316780) üzenetére


_NCT
őstag

Hívtam 2 supportost is, próbálnak lerázni, hogy ők nem látják a terhelést, illetve nem is ők a hibásak, nem terheltek be.Mondom b@zmeg, ott a statement, nyisd már meg. Eszkalálta másik osztálynak, majd hívnak. Hívtak, 20 percig vártam, nem kapcsoltak.

Most ott vagyunk, hogy 3 tranzakcióból 2nél van refund, a 3. meg lóg a levegőben. Revolut oldaláról lesz kérdés még, hogy mi lesz a tranzakciókkal. Nem globál probléma, csak Magyarországot érinti, legalábbis több helyen ezt írják. Ezt is mondtam supportnak, hogy tudnia kellene erről, nem kevés embert érint.

Most annyira nem érzem a nagy globális család támogató erejét…

[ Szerkesztve ]

(#316795) M1995


M1995
aktív tag

Érdekes sztori:

Az "újságírók" nem értik a különbséget az Apple Pay és az App Store Apple ID-hez rendelt kártya.

Kíváncsi lennék, miért csak magyarokat érint ez. (úgy tűnik egyelőre)

Nekem egy Apple Music összeg zárolás keletkezett tegnap.

(#316796) zenit73 válasza hackeeeee (#316689) üzenetére


zenit73
aktív tag

De kiderült, az, hogy a 10 éve törölt képeidet is tárolja apple :DD

(#316797) lugosi válasza M1995 (#316795) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vagy értik, csak így clickbaitabb a cikk. Kit érdekelne egy "az apple alkalmazásboltja, ahol szolgáltatást lehet venni, meg appokat" ahelyett, hogy "az apple pay"? :/

(#316798) crue válasza _NCT (#316794) üzenetére


crue
őstag

Macrumors-on már írtak német, svájci és litván esetekről is kommentben.

[ Szerkesztve ]

(#316799) tuzpenge válasza lugosi (#316797) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ne legyenek illúzióid a mai magyar újságírókkal kapcsolatban..... :N

ˣ

(#316800) koxkids válasza SPF (#316612) üzenetére


koxkids
őstag

Eddig nem volt vele gond. Bár jelllemzően parkolóházban, mélygarázsban áll az autó. De hosszabb út volt már tűző napsütésben. Bírta ahogy kell. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.