Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#316101) xhege válasza morbi04 (#316099) üzenetére


xhege
addikt

Ha megoldható én biztosan a 15 Plus felé mozdulnék.

(#316102) zoli62


zoli62
addikt

Fizikai kártyával fizetéskor a banki alkalmazás push értesítései azonnal megjelennek még lezárt képernyőn is, ha a telefonon beállított kártyával l fizetek, akkor feloldott képernyőn se jelennek meg a tranzakciók értesítései, de érdekes módon a lezárt képenyő értesítési központjában utólag ott vannak. A beállítások természetesen ugyanazok. Mi okozza ezt a különbséget?

(#316103) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Tudtok olyan külsős billentyűzet alkalmazást, amiben az ékezetes karaktereket testre lehet szabni? Tehát nyomva tartásra ne jöjjön elő más, csak a magyar ékezetes karakter? Vagy meg kell vegyem a hunkeyt? :)

(#316104) divan válasza Dr. Oid (#316103) üzenetére


divan
senior tag

Nincsen ilyen sajnos. Én is megvettem végül HUNKey-t. A húzogatást én is nagyon untam már. Kényelmesebb a HUNKey, de elég keskenyek a betűk, mert jóval több a karakter.

(#316105) saca23 válasza morbi04 (#316099) üzenetére


saca23
aktív tag

Szia , azt kell eldöntened , hogy mennyire vagy érzékeny a technikai dolgokra. A 14 plust ki is lőném a helyedbe , mert az egy 13 pro hardver lebutított kijelzővel és kamera rendszerrel. A 15 plus jó vétel lehet , ha nem érdekel a képernyő frissítés , viszont magasabb fényerejű , persze amíg nem veszi vissza a fényerőt a melegedés miatt. Jobb benne a fő kamera , viszont nincs autó fókusz a szèleslátóba , amit viccnek tartok ennyi pènzèrt 2024-ben , ebből kifolyólag makrót sem tud. Usb c viszont egy éppen ideje dolog már. A 13 pm anyag minőségben jobb ugye, na és a 120 hrz egy nagy tèny. Hiàba mondják , hogy elég a 60hrz , nekem már szaggatós nagyon.

(#316106) Dr. Oid válasza divan (#316104) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Köszi, kiprobalom akkor én is, 2k nem a világ vége. Sok a felreutes, vagy azért szokhato?

(#316107) NemMo válasza Dr. Oid (#316106) üzenetére


NemMo
őstag

Én is megvettem a hunkey-t és néhány hónap után visszaváltottam a SwiftKey-re. Nekem többet ér a rendesen működő prediktív bevitel

(#316108) bostone válasza morbi04 (#316099) üzenetére


bostone
addikt

A minap került kezembe egy ismerős által használt 15 plus. Nekem a 60-as kijelző nagyon szúrta a szemem. Tengeribeteg lettem azalatt a pár perc alatt, amíg teszteltem.
Szerintem a 13 pm egy nagyon jól eltalalált darab.
14 plus szóba sem jöhetne mellette, az általam említett okok miatt a 15 plus sem.
De talán csak én vagyok így ezzel a véleménnyel.

(#316109) Zsolt,72 válasza bostone (#316108) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem csak te vagy így ezzel, viszonylag gyakran szóba kerülő téma. Én azok közé tartozom, akik számára nem zavaró a 60 Hz, ellenben értem, hogy ezzel nem mindenki van ugyanígy.

Akad, akinél vásárlást eldöntő szempont, más számára pedig közömbös.

(#316110) Dr. Oid válasza NemMo (#316107) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ennyire kényelmetlen volt a kisebb billentyűk miatt?

(#316111) saca23 válasza bostone (#316108) üzenetére


saca23
aktív tag

Pontosan hasonló gondolatok vannak nekem is 60 hrz-es kijelzőkről . Én egy sima 15 -öst fogtam a kezembe pár alkalmat és hát finoman szólva is akadósnak elavultnak éreztem az egész menüben való járkálást. Igaz èn is több mint 4 éve már 120hrz-et bámulok. Szerintem 2024 -ben ez alap dolog már , ilyen értékű teloknál pedig kötelező.

(#316112) burgatshow válasza saca23 (#316111) üzenetére


burgatshow
veterán

Kotelezo. Neked. Engem meg kb. tokre nem erdekel mert nem ebben merem a telefon hasznalati erteket.

(#316113) bostone válasza burgatshow (#316112) üzenetére


bostone
addikt

Hidd el, rendkívül zavaró tud lenni annak, aki észleli a különbséget. Ezzel nyilván a cég is tisztában van.
Tökéletesen elégedett lennék egy nem pro készülék tudásával, ha nem játszanának a részletekkel.
És igen, 2024-et írunk, ez egy olyan kényelmi funkció, amiről a felhasználónak kellene dönteni, hogy használja vagy nem.

(#316114) burgatshow válasza bostone (#316113) üzenetére


burgatshow
veterán

En is eszlelem a kulonbseget csak nem erdekel mert en nem ezen merem egy eszkoz hasznalati erteket. Amirol az eredeti valaszom is szolt.

De a megoldas: pro-t kell venni.

“ha nem játszanának a részletekkel”: az autogyartoknal miert nem zavar ez senkit? ;)

[ Szerkesztve ]

(#316115) bostone válasza burgatshow (#316114) üzenetére


bostone
addikt

Értem amit mondasz, ennek ellenére számomra levon a használati értékből, ha egyes elemek nem illeszkednek hozzám.

Persze, mindenki vegyen olyan mobilt, amit meg tud fizetni. Az új iPhone még sokak számára luxus.

Az eredeti kérdés arról szólt, hogy melyik készüléket érdemes választani, amire ezek szerint nem létezik egyértelmű válasz.

Miért pont az autók? A vizilovakon sokkal kevesebb a folt, mint egy zsiráfon.

(#316116) Pyttawrx válasza saca23 (#316111) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl pont nem akartam 120-ast venni anno, ezért vettem a sima 15-öt. Ez még mindig a kinek mi kategória. Pont nem a kötelező. No de ez csak az én véleményem.

(#316117) Årpi válasza Pyttawrx (#316116) üzenetére


Årpi
őstag

Technikai, specifikáció szinten objektíven nézve szerintem talán az iPhone széria egyik legnagyobb hiányossága a 60 Hz, főleg ha az árcédulákat is mellé rakjuk. Felesleges az ilyen szintű gatekeeping, meg "Pro" tulajdonságként való eladás, amikor már olcsóbb telefonokban is van 60-120 Hz LTPO panel. Az már persze egyén függő, hogy kinek mennyire hiányzik ez, meg ki mennyire veszi észre. Egyértelműen javít a felhasználói élményen az emberek egy részénél, a többieknél viszont nem igazán ront, maximum egy-két nagyon-nagyon érzékeny emberkénél, de talán egy ideje ezt is lehet már állítani. Szó sem róla, nálam sem volt visszatartó tényező, amikor anno pl. megvettem a 13-at., de annak ellenére szerintem gáz.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#316118) Zsolt,72 válasza bostone (#316115) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Persze, hogy nem létezik egyértelmű (vagy egyszerű) válasz, hiszen sokfélék vagyunk, eltérő elvárásokkal.

A szomszédban is van hasonló beszélgetés [link] , jelen vagyunk a vevőkörben mi is, akik számára ez a képesség nem érdekes.

Arról már nem is beszélve, amikor egyenesen zavaró a 120 Hz működése. Példa: [link]

(#316119) Sungoo válasza zoli62 (#316102) üzenetére


Sungoo
addikt

Valami nem kerek nálam sem, nagyon késve érkeznek meg a fizetéssel kapcsolatos értesítések.

(#316120) Zsolt,72 válasza Sungoo (#316119) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Tippre itt a banki rendszer anomáliája lehet a ludas. Az esetek döntő többségében pillanatok alatt megérkezik az értesítés, nagy ritkán előfordul 1-2 órás késés. Ez a Tárcában levő kártyák tapasztalata (fizikai kártyát évek óta nem használtam semmire sem, az csak úgy van).

(#316121) Big_Boss válasza Zsolt,72 (#316120) üzenetére


Big_Boss
senior tag

Ez nálam is így van. Fizetés után az ApplePaytől szinte rögtön megérkezik az értesítés. Az OTP-től viszont teljesen random jön. Van, hogy csak órákkal később.

(#316122) Tsebacsi válasza Big_Boss (#316121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 OTP tegnap nem volt a toppon, sőt.
GLS automata sem adta ki a cuccom, ilyet se láttam még, fizettem, ajtó nem nyílt, majd elköszönt az automata hogy viszlát :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#316123) divan válasza Dr. Oid (#316110) üzenetére


divan
senior tag

A Swiftkey okosabban ajánlgat szavakat, mikor elkezded írni a szó elejét. Ezt a részét én is jobban szerettem, bár a HUNKey is próbálkozik. Ha hosszabb szöveget írok, akkor inkább vízszintesre teszem a kijelzőt, és akkor egyszerűbben eltalálhatóak a betűk. De a Swiftkeyen is előfordult, hogy mellé ütöttem. De az, hogy nem kell a hosszannyomás, és húzogatni az ujjamat a sok használhatatlan ékezetes karakter között, az nekem mindent felülír. Leggyakrabban az á helyett sikerült à-t írni, volt, hogy egymás után háromszor, akkor már bedurrant az agyam. Engem halálra idegesít az ékezet nélküli, és a mindenféle más nyelvű ékezetes írás. Olvasni sem szeretem, de írni...

(#316124) fery02 válasza Tsebacsi (#316122) üzenetére


fery02
addikt

OTP már hete óta nincs a toppon, de szerencsére már csak szintén hetek kérdése és nem is fognak többé nagyon érdekelni. :D

(#316125) lazoltan


lazoltan
csendes tag

Sziasztok!

Itteni tapasztalatokra támaszkodva szeretnék ESR cryoboost autos töltőt venni, mert a 13 mini úgy melegszik töltés közben, hogy a hűtőbe kell rakni időnként.
Ha tudnátok hozzá kupont, nagyon hálás lennék!

(#316126) Tsebacsi válasza fery02 (#316124) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én még nem mertem meglépni a bankváltást :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#316127) M1995 válasza divan (#316123) üzenetére


M1995
aktív tag

Nálam gyárinál már “muscle memory” a haptic jelzés segít mikor kell megállni á legyen és ne à.

Az ekezet nelkuli gyorsiras engem nem zavar, sot inkabb az legyen. Amikor vegyesben írják “koszönom a segitsèget” az a halálom, vagy amikor az autocorrect elmebajából kell kihámozni mit is akartak írni. Sajnos a magyar billentyűzet fejlesztése alul van az Apple listáján, talán egyszer lesz egy kellemes meglepetés frissítés.

(#316128) timelord1987 válasza fery02 (#316095) üzenetére


timelord1987
őstag

Sajnos így sem jó :(
Érdekes, hogy az utólag telepített appokat engedi frissíteni, csak a gyáriakat nem. :(

Hogy tudom ellenőrizni, hogy használt telefont kaptam-e?

Ma 30%-ról feltöltöttem a telefont és az akkumulátor -> Akku állapotánál a ciklusszámláló még mindig 0-át ír.

[ Szerkesztve ]

(#316129) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok,

Mielőtt tényleg átlépnék az iphone oldalra, ami elég vonzó, mert formailag nagyon bejön minden, ami 12 és feletti, azért lenne még pár kérdésem, így ős droidosként, hátha ezek nem megoldhatók, vagy akár tökéletesen működik minden, csak túl van lihegve.
A telót alapvetően telefonálásra, netezésre, youtube-ra használom. Sokat vezetek, tehát kell a carplay (és a magsafe), ez nem tudom valósan mennyiben más, mint az AA, navigációra mindenképpen google maps-et szeretnék használni. Ez gondolom rendesen működik itt is.
Ami nem tiszta még, hogy ha pl két alkalmazás között akarok váltani, mondjuk egy banki app és egy chrome, akkor az gondolom itt is megoldható minden probléma nélkül.
Google integráció mennyire jó? Gmail és fotók, amit használok, valamint szülői felügyelet 2 droidos telefonra.
Azt tudom, hogy az értesítések nem annyira testreszabhatóak, de ha pl le szeretném tiltani, hogy 1-1 app ne küldjön értesítéseket, akkor az megoldható itt is?
A 60Hz nem zavar, most is 60-on használom a droidot, pedig tudja a 120-at.
A kamerától pedig csupán annyit várok, amit mindenki emleget, hogy előkapom és mindenféle állítás nélkül használható képet kapjak.
Láttok bármi olyan dolgot, ami sok bosszúságot okozna ezekkel a szokásokkal?

(#316130) Zsolt,72 válasza diegho (#316129) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A Google integráció kifejezetten jól sikerült. Nyugodtan használhatod továbbra is úgy, ahogy eddig megszoktad.

Minden egyes alkalmazás esetén van saját kapcsoló, amivel BE/KI tudod kapcsolni, hogy küldjön-e értesítést.

Ami nem tiszta még, hogy ha pl két alkalmazás között akarok váltani, mondjuk egy banki app és egy chrome, akkor az gondolom itt is megoldható minden probléma nélkül.

Jelenleg egy 6 GB RAM-mal szerelt típust használok, sem ennél, sem pedig a korábban használt, kisebb műveleti memóriás iPhone 13 esetén nem volt gond a multitasking-gal. Tehát ilyentől, ami pl itt [link] olvasható, iOS alatt nem kell tartanod.

A kamerától pedig csupán annyit várok, amit mindenki emleget, hogy előkapom és mindenféle állítás nélkül használható képet kapjak.

Ezt simán megkapod, amikor iPhone-nal fotózol.

[ Szerkesztve ]

(#316131) tuzpenge válasza diegho (#316129) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az androidos szülői felügyelet problémás lehet.....nekem legalábbis anno nem nagyon jött össze úgy ahogy akartam....így a gyerekek kaptak egy jó állapotú 6S-t, azóta tökéletes minden.

ˣ

(#316132) Zsolt,72 válasza tuzpenge (#316131) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ezt jó, hogy írtad, erről nincs tapasztalatom (ezért sem említettem külön). A többi Google cucc viszont elég szépen működik.

(#316133) INGJOKE válasza Tsebacsi (#316126) üzenetére


INGJOKE
veterán

A bankváltás a mai világban annyi, mint a kötelezőt, vagy lakásbiztosítást lecserélni. Évente, pár évente érdemes felülvizsgálni és váltani. :)

(#316134) Tsebacsi válasza INGJOKE (#316133) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ezt máshogy éltem meg, de ez nagyon off.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#316135) M1995 válasza diegho (#316129) üzenetére


M1995
aktív tag

Értesítések: lehet engedni, tiltani, app ikon jelvény, banner, záróképernyő. Ütemezett értesítés összefoglaló adott időben. Fókusz módonként. Adott esetben appon belül milyen fajta értesítés, ha a fejlesztő rendesen megcsinálta.

(#316136) gretzky77 válasza tuzpenge (#316131) üzenetére


gretzky77
veterán

Én korábban a Google family linket probléma nélkül tudtam használni iOS alatt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Apple Watch Ultra 2 & Fiio FF3 & fiio ka3

(#316137) fery02 válasza Tsebacsi (#316134) üzenetére


fery02
addikt

Nagyon off tényleg és csak gyorsan a saját tapasztalataimat fűzném ehhez és részemről is annyi a téma…

Már korábban nyitottam számlát egy másik banknál, ami esetemben a délutánnak egy kis részét érintette, mindent “Szelfis számlanyitás” módon intézhettem.
Kényelmesen átirányítok mindent az új bankra, ami a régivel kapcsolatos (ismerősök utalásai, munkabér, miegymás), közben ismerkedek- és használom az új bankot.

Ha sok pénzem van amott, vagy az új banktól indított fizetési kérelemmel- vagy pedig a legközelebb lejáró DKJ állampapírral oldom meg a dolgot, hogy csak egy minimális pénz maradjon a régi számlán és ha végül úgy látom, hogy már végülis semmi sem köt a régihez, beballagok a bankfiókba és mondom, hogy “Sziasztok, ennyi volt.”

(#316138) sirály69


sirály69
őstag

Mobil adatforgalmi statisztikát meg lehet nézni valahol a telefonon? 14Promax
:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#316139) icecave válasza sirály69 (#316138) üzenetére


icecave
Topikgazda

Settings - mobile service: ott lejjebb görgetve ott lesz a "current period" valamint a roaming is. Alatta apponként részletezve. Legalul tudod resetelni, ott kiírja, mióta gyűlt össze ez a mennyiség.

(#316140) zenit73 válasza timelord1987 (#316128) üzenetére


zenit73
aktív tag

Hogy tudom ellenőrizni, hogy használt telefont kaptam-e?
Te tépted le a zárószalagot? Én fél millás telefont, vagy egy millás laptopot át sem venném ha nem látom, hogy bontatlan.

Ma 30%-ról feltöltöttem a telefont és az akkumulátor -> Akku állapotánál a ciklusszámláló még mindig 0-át ír. Ha jól tudom a merítéseket számolja, nem a töltési ciklusokat, és ha két töltés között 50%-ot használsz, akkor 2x kell ezt megtenned, hogy mutasson egy ciklust.
Ha rosszul tudom majd javít valaki...

(#316141) zoli62 válasza Sungoo (#316119) üzenetére


zoli62
addikt

Közben kiderült, hogy ha a tárca és a banki alkalmazás értesítések is be vannak állítva, akkor alapértelmezetten a tárca küldi az értesítéseket.

(#316142) Kbali válasza zenit73 (#316140) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jól mondod: ha összesen 100%-ot töltöttél bele, az lesz 1 ciklus

(#316143) sirály69 válasza icecave (#316139) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#316144) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok,

ha gyári Mail alkalmazásban jön egy Cím, amennyiben rákattintok mindig a gyári Térképek alkalmazásban nyitná azt meg az iOS. Ami nincs is a telefonon, nem szeretem. Hogyan tudnám a Google Maps alkalmazást alapértelmezetté tenni?

(#316145) timelord1987 válasza zenit73 (#316140) üzenetére


timelord1987
őstag

Igen, én téptem le a zárszalagot. (Hivatalos helyről rendeltem online a telefont és újként is volt írva.)
Egy hiba jelenségre egy Fórumozó azt írta, hogy használt telefonoknál szokott előfordulni. Szoftveresen lehet valahol ellenőrizni vagy Apple oldalon, hogy új-e?

(#316146) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok.

Erősen gondolkozom én is azon, hogy Andriodról iPhone-ra váltsak. Pár hete olvasgatom már a topicot, pár hasznos infót le is mentettem, de lennének még kérdéseim.
Használ valaki Brave böngészőt iPhone-on? Mennyiben más az androidos verzióhoz képest? Ha jól látom nemrég megkapta a magyar nyelvet is. A könyvjelzőim szinkronizálva vannak a PC-m és a telefonom közt, így nem szeretnék mobilböngészőt váltani.

A jelenlegi telefonom (LG G8x) elég hektikusan kezeli a különböző alkalmazásokba átirányító hivatkozásokat. Pl. böngészőben egy facebook oldal linkjére kattintva sokszor nem az applikációban nyílik meg, hanem marad a böngészőben. vagy pl egy Messengerben kapott youtube link sem a yt app-ban nyílik meg valamiért. IOS-en, hogy működnek az ilyen applikációk közti hivatkozások?

Szövegfordításra a DeepL-t használom. Andriodon frankón működik is az a funkció, hogy ha mondjuk a böngészőben vagy a levelezésben kijelölök egy szövegrészt, akkor mellette felugrik egy kis gyorsmenü többek közt a következő funkciókkal: másolás, megosztás, internetes keresés, DeepL. Így egyből átemeli a kijelölt szövegrészt a DeepL appba, nem kell másolgatni. Hasonlóra van lehetőség IOS környezetben?

Egyelőre ennyi, de ha sikerül meghoznom a döntést biztosan lesz még kérdésem. :)
Köszönöm előre is!

(#316147) Zsolt,72 válasza Nortonor (#316146) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Én is a DeepL fordítót használom. Nagyon egyszerű a kezelése, a böngészőben a Megosztás menüpont alatt érhető el az ikonja. [kép]

Ugyanúgy, mint Android esetén, a szöveg kijelölése után tudod ezt végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

(#316148) Sungoo válasza zoli62 (#316141) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem jön mindkettő. A tárca értesítések késnek.

(#316149) zenit73 válasza timelord1987 (#316145) üzenetére


zenit73
aktív tag

Nem tudom hol lehet ellenőrizni, de ha szalaggal lezárt volt, akkor az nem volt még kinyitva, vagyis tuti új. Na meg a 0 akku ciklus is erre utal.

(#316150) gretzky77 válasza zenit73 (#316149) üzenetére


gretzky77
veterán

Illetve ugye a menüben látható az aktiválás időpontja

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Apple Watch Ultra 2 & Fiio FF3 & fiio ka3

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.