Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#316251) Imi1981 válasza havri1 (#316250) üzenetére


Imi1981
veterán

Ott van az, hogy meg van osztva vele az én icloudom. Tárhely méretet nem ír meg azt sem hogy mostantól oda menti a képeket videókat. Na mindegy pár nap múlva ránézek azt kiderül. De lőttem pár képet és nálam azt jelzi, hogy nem használja . Majd később csinálok egy hosszú videót és este ránézek mit mutat.

Amúgy 200 GB-os csomag után egyből a 2 TB-os csomag van [kép]?
Nem volt itt régebb 500 vagy 600 GB-os?

[ Szerkesztve ]

(#316252) havri1 válasza Imi1981 (#316251) üzenetére


havri1
félisten

Gyerek használta régebben, vagyis vele osztotta meg öcsém, akkor - úgy emlékszem - kiírta mekkorával rendelkezik. De lehet akkor rosszul emlékszem. :U

havri

(#316253) Krethx válasza Micsurin (#316242) üzenetére


Krethx
aktív tag

Rendelkezned kell olyan BIN-es Bankkártyával amelyik országban megkötöd az AppleCare+. Az Apple ID pedig lehet Magyar is. Pl. Németország https://checkcoverage.apple.com/?locale=de_DE
Telefonon a Support App-on is meg lehet kötni de akkor a (Support app) régióját át kell állítani a megfelelő országra.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M2 Pro 32GB/1TB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#316254) lugosi válasza Imi1981 (#316249) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pedig jónak kellene lennie. Látszik, hogy van családi megosztás (ő nem lehet a megosztó, mert az 5gb-os csomagot nem lehet megosztani), és ott, ahol az 5gb-ot írja, ott kéne látszódnia a nagyobb csomagnak. Most néztem meg itthon a családi megosztáshoz kapcsolódó egyik telefont, és ott jelenne meg. Nem értem. Egy icloud ki/bejelentkezés volt már a feleséged telefonján?

(#316255) Årpi válasza Micsurin (#316242) üzenetére


Årpi
őstag

Kell hozzá egy külföldi BIN-es kártya és kb. ennyi :D Én a sajátomat is úgy kötöttem 14 Pro-ra meg 15 Pro-ra is.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#316256) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Bigtax köszi szépen :R

Ehhez bármilyen frissen aktivált telo játszik pl 15 vagy 15 Pro? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316257) koxkids válasza Årpi (#316255) üzenetére


koxkids
őstag

Revolut / Curve ide tartozik?

(#316258) Imi1981 válasza lugosi (#316254) üzenetére


Imi1981
veterán

Pár napos a telefonja. Nem csináltam icloud ki be jelentkezést. Viszont egy újraindítást megpróbálok hátha. Csak most nagyon használja így nem tudom kipróbálni 🙂. Ha az újraindítás nem segít megpróbálom az icloud ki- bejelentkezést.

(#316259) giroud199 válasza Big_Boss (#316100) üzenetére


giroud199
aktív tag

Szia , a főkamera miatt 15plus, viszont 120hz csak a 13pm ben van :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#316260) Micsurin válasza koxkids (#316257) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Túl szép lenne. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316261) lugosi válasza Imi1981 (#316258) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, nagyon más tippem hirtelen nincs. Az újraindítás is jó ötlet.

(#316262) Årpi válasza koxkids (#316257) üzenetére


Årpi
őstag

Egy ideig oda tartozott a Revolut, de volt, akinél már nem ette meg azokat. Nekem szerencsém volt a 14 Pronál még, azóta pedig (UK) Paypalról vonja le a havi a 14 Pro és 15 Pro havidíjat, viszont az AirPodsnál már nem ette meg nekem sem a Revolut kártyámat, így nem tudtam megkötni, mert ott nincs havidíjas lehetőség.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#316263) Micsurin


Micsurin
nagyúr

USA modell itthon, hogy gond nélkül venne jelet? Lehet kintről olcsóbb lenne amikor jön haza nyáron ismerős. Gari úgyis adott az 1 évvel... :DDD

...azt hiszem azt is tudom honnan lesz Care+ :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316264) havri1 válasza Imi1981 (#316258) üzenetére


havri1
félisten

Hívjátok fel munkaidőben a supportot, megoldják. Vagy nem, de legalább megpróbálják :)

havri

(#316265) noorbertt válasza Årpi (#316262) üzenetére


noorbertt
őstag

Nekem az AC+ más csinálta kb 10ert, viszont utána a magyar Revolut kartyammal megtudtam hosszabbítani havi díj jellegűvé. Annyi a szívás hogy azt nem tudom a magyar Apple fiokomhoz csatolni mint előfizetés.

(#316266) Årpi válasza Micsurin (#316263) üzenetére


Årpi
őstag

Amúgy igen, az amcsi beszerzés & AC+ jó kombó lehet :D Ismerős hasonlóan csinálta japán iPaddel. :) Papíron nincs sok negatívum sem, minden csatornát ismer az USA iPhone is. Egyedül a fizikai SIM hiánya róható fel hátrányként szerintem.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#316267) Micsurin válasza Årpi (#316266) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Telenyomoros vagyok, most is eSim-el megy a Mini. :B

AC+ az egy összegben megy ilyenkor vagy havi részlet? Mert az 1 év gari ellenére is az AC+-al viszont megérné elhozni USA-ból haza pl akár csak a 15-öt. AC+-al lenne annyi mint itthon.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316268) Imi1981 válasza lugosi (#316261) üzenetére


Imi1981
veterán

Újra felszabadult a feleségem iPhone-ja és én voltam béna! Rámentem az ő icoudjára ahol az 5 GB-ot mutatta és ott lehetett átváltani családi használatra. Most már 200 GB-ot mutat neki is. Szóval minden rendben.

Már csak az a kérdés hogy kettőnknek is elég lesz e a 200 GB. Nekem simán elég lenne de ő rengeteget fényképezi a munkáit. Nincs lehetőség 200 GB fölött csak 2 TB-ra? Ez hatalmas ugrás tárhelyben de árban is. Annyit azért nem fizetnék.

(#316269) lugosi válasza Imi1981 (#316268) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak azok vannak amiket ott látsz.

(#316270) Imi1981 válasza lugosi (#316269) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen és Googlenál is így van. Tök úgy emlékszem,hogy volt 600 GB-os is valamelyiknél de végülis nem 100 % csak úgy rémlik. Mindegy azért 200 GB nem kevés. Jelenleg mindennel együtt 66 GB-ot használok belőle.
Köszönök minden segítséget és tippet! :R

(#316271) lugosi válasza Imi1981 (#316270) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Örülök, hogy megoldódott!

(#316272) Årpi válasza Micsurin (#316267) üzenetére


Årpi
őstag

Lehet választani a 2 évi vagy a havi konstrukció között.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#316273) Micsurin válasza Årpi (#316272) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R Szerintem skippelem akkor a Prot tényleg csak az AI miatt nem hiszem megérné... ellenben a céges 15 mem managementje és akkuideje megvett kilóra a 13 Minivel szemben. :DDD

A kéknek festett a kerete? Vagy natúr alu? Textúrára ugyanígy matt mint a fekete? Képeken kicsit fényesebbnek hat. :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316274) bigdady


bigdady
nagyúr

Gmailből előzmény e-mail címet hogy lehet torolni? Rendre feldobja első találatra :R

(#316275) i400 válasza bigdady (#316274) üzenetére


i400
senior tag

Weben jobb felül a 3x3 pontra kattints, majd Névjegyzék és Gyakori.

(#316276) burgatshow válasza Imi1981 (#316268) üzenetére


burgatshow
veterán

Mi oten vagyunk a 200-ra, igaz a fotok menteset nem az iCloudba intezzuk. Igy kb 60%-os a kihasznaltsag. Ha fotokat meg akarod/tudod oldanj, akkor boven eleg lesz. Ha nem, akkor nyilvan egyszer majd keves lesz, de ezt ugy is latni fogod.

(#316277) Jorus válasza Imi1981 (#316270) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem 200 GB-os tárhely van és van mellette Apple One (Apple TV, Apple Music, iCloud), amihez további 50 GB tárhelyet adnak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#316278) koxkids válasza burgatshow (#316276) üzenetére


koxkids
őstag

Amugy nem opció hogy iCloud helyett például OneDrive legyen használva a szinkronizálásra? :) Vagy az nem tud úgy beépülni a rendszerbe mint az iCloud? (Több eszköz, stb)

(#316279) Zsolt,72 válasza koxkids (#316278) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

De igen :) , nálam a Microsoft OneDrive a fő tárhely, a Fájlokból is lehetséges az elérése [kép] , így jó az integráció. Az általa kínált 30 GB ingyenes tárhely “egy életre” elég nekem.

(#316280) burgatshow válasza Zsolt,72 (#316279) üzenetére


burgatshow
veterán

A kérdés szerintem inkább az volt, hogy iCloud helyett a OneDrive-ot használná mindenre is. Erre viszont a válasz az, hogy nem. Rendszer szinten nem tudod kikerülni az iCloud-ot, max. kikapcsolni, de akkor bizonyos dolgok mentése nem lehetséges, valamint az erre felkészített alkalmazások sem tudnak mentést csinálni.

(#316281) Zsolt,72 válasza burgatshow (#316280) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Persze, ez így igaz, magának az iPhone biztonsági mentésének szükséges az iCloud, ott nem tudod kikerülni. Minden másra ott a OneDrive, úgy kerek, ahogy kiegészítetted a posztomat.
Nekem úgy jött le, hogy a bizt. mentésen kívül jó-e mindenre, lehet, nem jól értem. :B

(#316282) burgatshow válasza Zsolt,72 (#316281) üzenetére


burgatshow
veterán

A több eszközből sejtettem, hogy nem csak mint Cloud File Storage akarja használni.

Persze, névjegyeket, naptárat meg emlékeztetőket tudhat a bekötött fiókból (Google, Hotmail, Exchange, vagy bármi ami erre alkalmas), de pl. a Health, HomeKit, Messages on iCloud, eszköz mentés stb. nem, azokat csak iCloud-on tudod.
Így kerek valóban. :)

(#316283) koxkids válasza burgatshow (#316282) üzenetére


koxkids
őstag

Bocsánat hogy rosszul fogalmaztam :) Nekem jelenleg 200GB iCloud van használva, és van 1TB OneDrive is. Nem akarom kiváltani teljesen az iCloud-t, csak szeretném jobban kihasználni a OneDrive-t, ha már fizetem az Office miatt :) Több eszköz arra irányult hogy van pl iPad-em, úgy használva a fotókat hogy nem tárolom az eszközön, ha kell lehúzza felhőből, na gondolom ez OneDrive esetén nem ilyen könnyen működik. :B Beépített Fotók app ezt lekezeli?

(#316284) sgeza válasza bigdady (#316274) üzenetére


sgeza
veterán

A Google névjegyek esetén (bár ezt lehet, hogy a gmail beállításai között találod) van egy beállítás, miszerint a válasz üzeneteid címzettjeit automatikusan vegye fel az egyéb névjegyek közé. Vélhetően innen ajánlja be. Ezt a funkciót egyrészt ki tudod kapcsolni, másrészt tudod törölni a már felvett névjegyeket a Google címtár egyéb névjegyei közül. Ezt célszerű inkább pc-n, böngészőből végezni, ott jobban látsz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#316285) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Most olvasom a 15 Pro kerete is PVD bevonatos? :W :(((
Gyakorlatilag akkor nincs is 15/15 Pro-ból nem festett? Gondolom akkor a 15-ből a fehér/kék is PVD bevont ugye? :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316286) burgatshow válasza koxkids (#316283) üzenetére


burgatshow
veterán

A fotós téma úgy működhet, hogy bár a gyári Photos nem tud más forrást csak az eszközt magát ill. az iCloud-ot, de pl. nekem a Synology Photos van így, hogy minden eszköz oda ment (így akár az eszközről törölhető is a fénykép mentés után), de a Synology Photos appban mindent látok, akár másik eszközön is.

Szerintem így a OneDrive is tud működni.

(#316287) Zsolt,72 válasza Micsurin (#316285) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A 15-ös iPhone színezett alumínium kerettel szerelve kapható.



[Forrás]

(#316288) gretzky77 válasza Micsurin (#316285) üzenetére


gretzky77
veterán

Nekem 1/2 éve van kék 15 ProMax, fillérekért rendeltem aliról körbe a szélére sima fóliát, tokban úgysem látszik, de legalább nem kopik. Bár lehet fólia nélkül sem kopna

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Apple Watch Ultra 2 & Fiio FF3 & fiio ka3

(#316289) burgatshow válasza Micsurin (#316285) üzenetére


burgatshow
veterán

Elvileg a "Natural"-ek nem PVD-sek. De cserébe nincs is rajtuk pluszban karcállóságot biztosító bevonat, csak a PVD-seken.

(#316290) Zsolt,72 válasza burgatshow (#316286) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

(így akár az eszközről törölhető is a fénykép mentés után), de a Synology Photos appban mindent látok, akár másik eszközön is.
Szerintem így a OneDrive is tud működni.

Yep. Így használom én is.

(#316291) Zsolt,72 válasza gretzky77 (#316288) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A keretre való fólia teljesen jó ötlet.👍

Én vegyesen használom a telefont, hol tokban, hol anélkül, november eleje óta nem jelentkezett kopás.

(#316292) Micsurin válasza Zsolt,72 (#316287) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na bakker. De wait mi a fehér is? Régen azok nem mindig natúrok voltak? :(

gretzky77 Csak akkor rakom tokba ha kilépek itthonról. A 12-öm pergett a 13-on semmi de most erősen agyaltam jó lenne egy natúr. :( A fólia jó ötlet de ott meg elveszted a fémes érintést.

burgatshow elvileg a natúr sem natúr. Most néztem pár videót direktben rákeresve ez tényleg kezelt színezett felület... :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#316293) R a y válasza Micsurin (#316292) üzenetére


R a y
senior tag

A legkarcállóbb bevonatot a 13 Pro szérián (és iPhoneokon belül) az arany modell kapta, HiPIMS (High Power Impulse Magnetron Sputtering) eljárással. Sokkal karcállóbb, mint a PVD bevonat. Tanúsítom, mert arany 13 Prom van, két éve. Karcmentes.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#316294) Sukta 95


Sukta 95
tag

Sziasztok!

2019-ben vásároltam a Vodafone-nál egy Iphone 11 Pro Max készüléket. Amit pár hónappal később az icentre cserélt, mert olyan hibája volt. Most szeretném függetleníteni, de a Vodafone elhajt, hogy keressem az Apple-t, mert így nem egyezik a készülékem IMEI száma azzal, ami az ő rendszerükben van. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi a megoldás?

Köszönöm előre is,

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#316295) blakey válasza Sukta 95 (#316294) üzenetére


blakey
titán

Ha az iCentre cserélt, akkor független, nem? Őket kérdezd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#316296) lugosi válasza Sukta 95 (#316294) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha hivatalos csere volt, akkor a cserebizonylat alapján a vodafonnak tudnia kell intézni. Én másik szolgáltatónál csináltam egyszer egy cserélt telefonunk függetlenítését, és ott tudták intézni, szerintem a vodafonnak is tudnia kellene.

(#316297) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés, de az iOS-ben hogy lehet beállítani feltételes hívásátirányítást? Céges telót szeretném átirányítani sajátra, de a menüben csak egy elég egyszerű panel fogad, ahol ki-/bekapcsolásra van csak opció. (Iphone 12, iOS 17.5.1, Yettel SIM).

(Találtam egy ilyet, ezekkel a kódokkal működik?)

B.Cs.

(#316298) Zsolt,72 válasza bollokcs80 (#316297) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szerintem érdemes próbát tenned vele. Most lekérdeztem a saját átirányításom állapotát a *#62# kóddal és eredményes volt [kép]

Jó eséllyel a BE/KI kapcsolás is működik, ha a lekérdezés működött.

(#316299) bollokcs80 válasza Zsolt,72 (#316298) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi,kipróbálom! :R

B.Cs.

(#316300) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Felmerült mégiscsak a fotók icloud-ba tárolása a google helyett, mivel az apple tv készülékre elérhető google fotókat elérő képnézegető eléggé bugos, de persze a tvos sajátja jól működik. A legnagyobb problémám az, ha szinkronizáció be van kapcsolva a telefonon, mindenképpen ott is megmaradnak a képek, vagy annak butított változata. Nincs olyan lehetőség, hogy az ios fotók alkalmazásban lássam a képeket az icoud-ból, de a telefonon pedig ne legyen semmi?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.