Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#284151) Jorus válasza Geryson (#284147) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem is gmail cím az apple ID-m.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#284152) Geryson


Geryson
addikt

Nagyon köszönöm Nektek! Ez volt most a legfontosabb kérdés!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#284153) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Srácok! Elfelejtettem megköszönni a sok választ amit a Touch ID problémára írtatok nekem. Köszönet érte! :R

(#284154) R a y válasza oliwire (#284134) üzenetére


R a y
senior tag

Lehet tudni melyik ez a szolgáltató? Azért ez sem egy utolsó szempont?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#284155) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Másodjára járok úgy, hogy az Arénában a parkolókártya mágnescsíkja meghal, majd rájöttem, hogy mindkét alkalommal a telefon mellé raktam a kártyát a szembembe.
14PM magsafe része megölheti ezeket? Vagy esetleg az ESR-es magsafe tok?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#284156) MasterMark válasza bigrob (#284155) üzenetére


MasterMark
titán

Miért szerinted mi történik ha a mágneskártyát egy mágnes mellé rakod? :D

Switch Tax

(#284157) bigrob válasza MasterMark (#284156) üzenetére


bigrob
őstag

Gondoltam, hogy én voltam a f@sz, csak szükségem van a pozitív megerősítésre :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#284158) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy Facebookon néhány posztnál nem látom a like-okat és a hozzászólásokat? Ha nem vagyok bejelentkezve, akkor megjelenik a like és hozzászólások is látszanak.

(#284159) BigBlackDog válasza timelord1987 (#284158) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem rossz topik, inkább errefelé célszerű érdeklődni. :P

[ Szerkesztve ]

(#284160) yodamester10


yodamester10
őstag

Szevasztok!
Valaki tudna nekem linkelni egy videót,hogy kell mobilnetet megosztani iphone-ról win 11-es laptopra? ;)

(#284161) Fritz Teufel válasza Luck Dragon (#284140) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerntem nincs. Olyan viszont van, amit kétoldalú ragasztóval kell felfogatni. Ha érdelek, megkersem neked.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#284162) Fritz Teufel válasza bigrob (#284157) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jó, ezen jót nevettem :C

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#284163) Noxy válasza yodamester10 (#284160) üzenetére


Noxy
veterán

[link]
Ha meg stabil kapcsolatot akkor akkor használd az USB kábelt a wi-fi helyett.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#284164) oliwire válasza R a y (#284154) üzenetére


oliwire
őstag

Telekomról van szó amúgy. Az előző i12-m nem csinálta ezt.

(#284165) yodamester10 válasza Noxy (#284163) üzenetére


yodamester10
őstag

;)

(#284166) Luck Dragon válasza Fritz Teufel (#284161) üzenetére

Köszönöm , de az nem jó . Mobilitás véget lenne jó mágneses .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#284167) Astery


Astery
senior tag

Van ez a beállítási lehetőség: Beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Érintés -> A hívás zárolás általi befejezésének megakadályozása. Gondoltam ez arra jó, hogy ha benne vagyok egy hívásban akkor véletlenül ne tudjam letenni. Ez tök jó ... lenne - azonban ha ez be van kapcsolva akkor nem tudok elutasítani bejövő hívást a dupla gombnyomással csak lezárja a képernyőt. Ez valóban így működik vagy csak én bénázok? És ha így van akkor van más módszer ebben az esetben elutasítani hívást?

[ Szerkesztve ]

(#284168) koxkids válasza bigrob (#284155) üzenetére


koxkids
őstag

Én az Alleeban jártam így :DD Külön zsebbe kerül a kártya mindig azóta..

[ Szerkesztve ]

(#284169) ittakary válasza bigrob (#284155) üzenetére


ittakary
nagyúr

mind a kettőben van mágnes, simán lehet hogy az

(#284170) burgatshow válasza Astery (#284167) üzenetére


burgatshow
veterán

Ennyi. Nincs tovabb, nem tudod elutasitani a bejovo hivast 2x nyomassal ha ez be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#284171) Astery válasza burgatshow (#284170) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi. Akkor ezt a beállítást hanyagolom.

(#284172) Mr.Grincs válasza tothjozsi96 (#284153) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Mi lett végül a megoldás?

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#284173) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
A sógórnőm vett egy iPhone 14 Pro-t.Mitől van az hogyha lezárja a telefont az nem sötétül el?Vagyis nem kapcsol le tisztára csak elhalványul.Gondolom ez valami funkció,de hol kell kikapcsolni? :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#284174) tuzpenge válasza Szabikaa20 (#284173) üzenetére


tuzpenge
őstag

A kijelző beállításoknál keressétek!
Ez az always on kijelző beállítás. Kapcsold ki!

ˣ

(#284175) MasterMark válasza Szabikaa20 (#284173) üzenetére


MasterMark
titán

(#284176) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Megtaláltuk!Köszönöm! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#284177) bigrob válasza bigrob (#284155) üzenetére


bigrob
őstag

Ma ügyes fiú voltam és sikerült másik zsebbe rakni anélkül hogy véletlenül is a telefon mellé tegyem a kártyát, így végre ki tudtam jönni a parkoló iroda boldogítása nélkül! :DD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#284178) Janika--1982 válasza bigrob (#284177) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Fantasztikus! :C
Öröm bódótáá! :R

Nagy János

(#284179) D4rkm4n válasza Szabikaa20 (#284176) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az always on display Fényerejét és színét is be tudod állítani, hogy ne legyen olyan erős fénye. IMHO elég hasznos feature :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#284180) Andalma


Andalma
friss újonc

Sziasztok!
Bárhogy keresem nem találok hasonló problémát… hátha tudtok segíteni. Iphone 11-em van és kb 2 hónapja a szoftver frissítés óta nem tudok képernyő fotót készíteni. :(
Betettem a gyorsgombok közé, ott jön hibaüzenet.
Ez: nem érhető el, amikor az AirPlay, CarPlay, a korlátozások vagy a képernyő tükrözés aktív.
Már mindent kikapcsoltam rajta ezek közül amit csak megtaláltam, tudtam…. mégsem jó.
Azóta már újra volt szoftver frissítés.. a probléma megmaradt.
Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm 😘

(#284181) ittakary válasza D4rkm4n (#284179) üzenetére


ittakary
nagyúr

ilyeneket hol állítasz?

(#284182) tothjozsi96 válasza Mr.Grincs (#284172) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ahogy írtam, egy távoli ismerős, volt munkatárs kérte a segítségem. Megoldás nem lett. Onnan indult az egész hogy egyik napról a másikra a kijelzője elkezdett meghibásodni, csíkozódni kezdett. Javasoltam neki hogy szedje szét a telefont, húzza le a csatlakozót és próbálja meg kicsit megfújkálni, azért ez van hogy segít egy ilyen esetnél. A telefon nem volt szétszedve, tehát magától kezdett el vacakolni a szalagkábel. Igazából szerintem a srác nem kellő figyelemmel szerelte össze a telefont és egyszerűen a Touch ID szalagkábele tönkrement, meghibásodott. Én írtam neki hogy nagyon figyeljen ezekre a szalagkábelekre mert extra érzékenyek és tényleg könnyen tönkre lehet tenni.

Szóval mivel én nem láttam a telefont és csak szóban beszéltünk, így biztos vagyok benne hogy a Touch ID szalagkábele ment tönkre. Valaki itt írta hogyha le van húzva a Touch ID és nincs visszadugva akkor valahogy elszáll a párosítása, de ez szerintem nem igaz, mert ilyent már én is csináltam régebbi (2016-os) SE-vel, illetve iPhone 7-el is, ott visszadugtam a Touch ID-t később és ugyanúgy működött, szóval szerintem itt a szalagkábel ment tönkre. Javasoltam neki hogy egy AliExpress-es kijelzőt meg lehetne próbálni, azokhoz jár ugye a Touch ID szalagkábele is, gyárilag rajta van a kijelzőn, mondta hogy még meglátja mert rendelt egy talán iPhone 13-at, azt hiszem.

Szóval megoldás nem lett, inkább a hiba oka derült ki, hogy a szalagkábel szállhatott el. Én is ahogy írtam csináltam már ilyent hogy nem dugtam vissza a Touch ID-t, később dugtam csak vissza és utána működött. Szóval tuti hogy a szalagkábel sérült. :(

(#284183) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan aki iPhone 11 Pro-ról váltott 14 Pro-ra?
Árakat tekintve még jó lenne nekem a 11 Pro. :DDD Viszont nem tudom hogy az újabb iOS vacakol, de olyan sokszor minthogyha már nem lenne annyira smooth a telefon, régebben jobbnak éreztem. Persze lehet használni meg jó meg minden, csak kíváncsi lennék ha valaki váltott esetleg 11 Pro-ról -> 14 Pro-ra, akkor mit tapasztalt?

Köszi.

(#284184) Oldman2 válasza Andalma (#284180) üzenetére


Oldman2
veterán

A "gyorsgomb" úgy vélem, a Vezérlőközpont lenne. De én ott nem találok ilyet... :F

Én XS Max-on a hátlap koppintásra tettem ezt a funkciót, eddig mindenhol működik (amennyiben megfelelő helyzetben van a készülék).

:F

(#284185) ittakary válasza tothjozsi96 (#284183) üzenetére


ittakary
nagyúr

11 Pro Max -> 14 Pro Max-ra váltott most párom

néha nyomogattam a telefonját, és tényleg picit rakoncátlankodónak találtam, de semmi komoly - őszintén szólva, teljesen jó telefon még, inkább csak azért váltott, mert most még jó áron elment (most májusban lett volna 2 éves a telefon)

[ Szerkesztve ]

(#284186) tothjozsi96 válasza ittakary (#284185) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi hogy leírtad!

Szerintem is teljesen jó telefon még, csak sokszor van hogy megnyitom a Mail app-ot és fekete képernyővel indul, meg összességében nem annyira folyékonyak már az animációk szerintem. Még sose csináltam ezen a telefonon tiszta OS telepítést, lehet hogy jót tenne de annyira nem hiszek ebben. Szerintem inkább tervezett elavulás szaga van a dolognak.

(#284187) bodorjanos válasza tothjozsi96 (#284186) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Nekem sima 11-em van és nem tapasztalom a fent leírt problémákat, sőt a 2016-os se is meglep mennyire folyékonyan működik még most is. Amit érzek inkább az az, amikor egy 120 hz-es android után veszem a kezembe a telefont. Na ott amíg nem "szokik" vissza az agyam a kissebb képfrissítéshez, addig én is laggolósnak érzem a telefont, de ez csak a 60 hz miatt van.

(#284188) Andalma válasza Oldman2 (#284184) üzenetére


Andalma
friss újonc

Igen a vezérlőközpont. A beállítások menüben a vezérlőközpontnál hozzáadtam :)
így derült ki ez a hibaüzenet. Amúgy nem történik semmi, a koppintással sem :(

(#284189) ittakary válasza bodorjanos (#284187) üzenetére


ittakary
nagyúr

amúgy nekem is az a tippem, hogy az érzés jó része abból származik, hogy 13ProMax és 14ProMax után kézbefogva egy 60Hz telefon már nem hozza ugyanazt a fluiditást - de ezt addig nem veszed észre, amíg nem visszafele váltasz

(#284190) bodorjanos válasza Andalma (#284188) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Na a koppintás az egy s... nálam nagyon ritkán jön össze, hogy megérti, hányat koppintok, vagy egyáltalán koppintok-e...

(#284191) burgatshow válasza Andalma (#284180) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem tudom miért csináltál hozzá Shortcuts-ot, amikor a készüléken bármikor működik a "hangerő fel + bekapcsoló gomb" egyszerre történő megnyomásával a képernyőkép készítés...

(#284192) INGJOKE válasza bodorjanos (#284190) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha tokban van a telefon, akkor a hatékonyság az őskort idézi...

Xiaomin a 3 ujj lefelé húzás nagyon kényelmes volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#284193) Andalma válasza burgatshow (#284191) üzenetére


Andalma
friss újonc

Pont azért csináltam mert nem működik amit írsz. A szoftver frissítés után nem reagál rá. Azt gondoltam a gomb rossz, de így megvan a hiba oka… de amit ír azt mindent kikapcsoltam, mégsem megy. 🤷‍♀️ A CarPlay-t teljesen kikapcsolni nem tudom… ha bemegyek keresi a kocsit. De nincs párosítva és soha nem is volt.

(#284194) Big_Boss válasza Andalma (#284193) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Erre nézz rá esetleg.

(#284195) Andalma válasza Big_Boss (#284194) üzenetére


Andalma
friss újonc

Minden engedélyezve volt, de teljesen kikapcsoltam és most sem jó :( 😢

(#284196) bodorjanos válasza INGJOKE (#284192) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Tokban van... :)

(#284197) ittakary válasza Andalma (#284195) üzenetére


ittakary
nagyúr

milyen akadálya van nálad a hagyományos kétgombos Screenshot készítésnek?

(#284198) tuzpenge válasza ittakary (#284197) üzenetére


tuzpenge
őstag

Írta, hogy nem működik nála....

ˣ

(#284199) Andalma válasza ittakary (#284197) üzenetére


Andalma
friss újonc

Hiába nyomom meg, nem történik semmi.

(#284200) Gicz válasza Andalma (#284199) üzenetére


Gicz
addikt

tutira jó gombot nyomsz? nem lehget kikapcsolni sehogy, hogy ne készítsen screenshotot.

Egyszerre fel hangerő, és lezáró gomb.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.