Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#284951) emeron


emeron
tag

Sziasztok. Bátyám kislánya kapott ma egy új iPhone-t és a beállítás közben szembesültünk vele, hogy gyermek fiókot csak egy másik Apple eszköz segítségével lehet létrehozni. Bátyámnak és a feleségének is Android készüléke van, ezért átmeneti megoldásként én hoztam létre a fiókot és az én létező családomhoz lett hozzáadva az az Apple ID. Sógornőm részére létrehoztunk a weben egy Apple ID-t, majd őt is hozzáadtam a családhoz és beállítottam szülő/gyám szerepkörbe. A probléma az, hogy ő max webes felületen keresztül tudná csak gyakorolni a szülői felügyelettel kapcsolatos dolgokat, azonban az Apple oldalain szinte semmit sem lehet látni a szülői felügyeleti eszközökből.

Kérdés: van-e valami workaround, hogy Androidos szülők tudják menedzselni a gyerkőc Apple ID-ját? Vagy “kénytelenek” lesznek ők is almára váltani?

[ Szerkesztve ]

(#284952) markknight válasza emeron (#284951) üzenetére


markknight
veterán

Kénytelenek váltani

(#284953) cellpeti


cellpeti
veterán

App Store-val kapcsolatban lenne kérdésem. Megint valószínű én vagyok balf@sz, de kategóriákat elő lehet hozni benne valahogy, mint a Google Play-ben?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#284954) Doki42 válasza cellpeti (#284953) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Belépsz, appokra böksz, lemész az aljára, Legnépszerűbb kategóriák- mellette ott van összes. :K
Ennyit lehet.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#284955) markknight válasza cellpeti (#284953) üzenetére


markknight
veterán

Az adott szekcióban (games vagy apps) görgess le az oldal aljára. Régebben fixen jobb oldalt felül ott figyelt egy categories menüpont, de a minimalizmus nevében leszedték és inkább minket szivatnak.

(#284956) lugosi válasza Bondix (#284948) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így szerintem elég lesz. A Lokátort szerintem ne kapcsold ki, egy kisgyereknél valóban jó funkció az hogy tudod követni hogy hol van.

(#284957) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Térképekben az csak nekem újdonság, hogy megjelent itthon is az utcakép?

(#284958) markknight válasza lugosi (#284957) üzenetére


markknight
veterán

Lent a kis távcső? Eddig én sem találkoztam vele, igaz kb 2 éve nem is használok Apple Mapst :D

(#284959) Bondix válasza lugosi (#284956) üzenetére


Bondix
tag

Elvileg a YouTube nem elérhető már rá mert magasabb szoftververziót kér hozzá, viszont a 6s már nem volt arra frissíthető?
Ezt valaki akinek van a környezetébe egy 6s megtudná nekem ezt erősíteni,hogy van vagy nincs rá?
Köszi előre is

(#284960) cellpeti válasza Doki42 (#284954) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm szépen. :R

Neked is marknight :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#284961) markknight válasza Bondix (#284945) üzenetére


markknight
veterán

Megvetted már a telefont?

Ha nem, akkor én mindenképpen egy iPhone 8-at ajánlanék vagy minimum egy 7-et (de azt se nagyon), mert a 6s-re már "kevés" a játék és meríti is a telefont rendesen. Egy óra Candy Crush belevágja a betonba csórit.

Oké, hogy egy 7 éves gyerkőcnek lesz, de azért neki is lesznek igényei. A 6s már tényleg egy ősi telefon, levelezésre, telefonálásra, képek nézegetésére pont használható, de a külsős appok támogatása hónapról hónapra csökken.

[ Szerkesztve ]

(#284962) lugosi válasza Bondix (#284959) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mennie kellene, ios 14 kell hozzá és 15.valahány a legfrissebb a 6s-re.

(#284963) lugosi válasza markknight (#284958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, az. Egyébként ahogy elnézem elég régi az utcakép (de persze legalább van). Szerintem olyan másfél-két éves meglehet, legalábbis ahol én lakok.

(#284964) Bondix válasza markknight (#284961) üzenetére


Bondix
tag

Hétfőre lett téve a vásárlás mas okból.
100% aksi van benne
Egy játék 1-2 h alatt lenyomja?
Akkor egy YouTube is 1-2h és nulla az aksi?

Végülis van neki egy iPad Air 2 ami az enyém volt ezer éve de a mai napig nagyon jól bírja.
Az van neki játék terén korlátozva mennyit használhatja egy nap.
Persze az ellene téve ha van telefon de így most gondolkozos lett a dolog a telefon téren...

De ha tényleg csak pár órát bír a 6s az elég rossz hír.
Akkor max ez arra lenne jó h nála van néha egy képet csinál és én eltudom érni vagy ő engem telefonon ha szükség van rá igy akkor egy napot bír az aksi talán. 😳

[ Szerkesztve ]

(#284965) markknight válasza Bondix (#284964) üzenetére


markknight
veterán

Az, hogy 100% az akksi az akkor lenne érvényben, ha még mindig iOS 8 lenne rajta. Most, hogy már a legutolsó OS a 15 rá, így kb az egész a felére csökken, hiába van benne fizikailag egy null km-es akkumulátor.

Csak nézz körbe, hogy egy-egy év alatt mennyit romlik az előző iPhone-ok akksi kapacitása az új OS-ek alatt. A 6s meg közel 8 éves telefon.

2 óra YouTube-ot nem biztos, hogy össze tudsz hozni vele. Főleg a mobilnetről megy a készülék. Ha most lenne itthon egy 6S kipróbálnám neked, de sajna nincs.

Viszont az iPad Air 2-t nem tudod kiváltani, de azt még egy iPhone 8-cal sem. Az iPadem mellé én is le tudok ragadni órákra, telefonon már nem csinálnám meg ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#284966) burgatshow válasza lugosi (#284957) üzenetére


burgatshow
veterán

Volt hirekben, hogy erkezik, ill. elvileg a reszletesebb, ujrarajzolt, reszletes nezetet is megkapjuk/megkaptuk.

(#284967) Rage47 válasza lugosi (#284957) üzenetére


Rage47
veterán

wow nem is tudtam, kösz :D

(#284968) col válasza lugosi (#284963) üzenetére


col
addikt

Igen, egyetértek. Legalább 2 éves kép van fönt arról a területről is, ahol én lakom.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#284969) Rage47 válasza lugosi (#284963) üzenetére


Rage47
veterán

a mi falunkból a google térképen 2011-es kép van, még rajta is vagyok :D ilyen szempontból az apple frissebb, haha

(#284970) Bondix válasza markknight (#284965) üzenetére


Bondix
tag

WiFi-ről fog menni egy feltöltős kártya lesz benne az elérhetőség miatt de amúgy WiFi.

(#284971) col válasza Rage47 (#284969) üzenetére


col
addikt

Nálunk a Google térkép is 2021-es, de kevesebb utcát, területet tartalmaz, mint az Apple. :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#284972) Sza_Sa válasza Bondix (#284959) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Megy, nekem yt music is van rajta, az is megy, telepíthető.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#284973) Noxy válasza lugosi (#284957) üzenetére


Noxy
veterán

Ez nekem is újdonság, de ez annyira új, hogy az utcámról kb 3-4 hetes képek vannak. :D Kb ennyi ideje nyírták meg a fákat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#284974) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Iphone kijelzője ha amoled használ valamit a sötét mód üzemidőn ?

(#284975) Jorus válasza burgatshow (#284966) üzenetére


Jorus
nagyúr

Navigációra érdemes használni? Ha eltekintünk attól, hogy borzalmasan néz ki a navigációs nézet persze. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#284976) -secret- válasza jenei1994 (#284974) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Elvileg igen.

(#284977) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv!
Érdeklődnék,hogy van ios-re ingyenes háttérkép letöltés valahol mint androidra?Néha kicserélném de a storban nem leltem rá.

(#284978) -secret- válasza yodamester10 (#284977) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akarmilyen kepet lementhetsz.

En mindig rakeresek redditen az iphonewallpapers-re es ott nezegelodok.

+1 Zedge app sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#284979) jenei1994 válasza -secret- (#284976) üzenetére


jenei1994
addikt

köszi :K

(#284980) trebrona válasza yodamester10 (#284977) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#284981) Noxy válasza Jorus (#284975) üzenetére


Noxy
veterán

Gyakorlatilag ki lehet próbálni egy jól ismert útvonalon, tapasztalatszerzés céljából.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#284982) burgatshow válasza Jorus (#284975) üzenetére


burgatshow
veterán

Igen de en tartosan nem hasznalom az Apple Watch rezgesek miatt.

(#284983) dud998 válasza lugosi (#284957) üzenetére


dud998
őstag

[link] ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#284984) Ersekleon97


Ersekleon97
csendes újonc

Sziasztok! A mai naptól sajnos olyan problémám van, hogy hívás közben teljesen elmegy a mobilnetem, valamint miután véget ér a hívás is csak azután lesz netem, hogy repülőmódot be/ki kapcsolom. Eddig nem állt fent ilyen probléma. Telefon újraindítás megvolt, kerestem volna a VoLTE kapcsolót, de nincs már ilyen menüpont a telefonba(14 pro). Szolgáltatót nem lehet ma elérni mert karbantartás van, nem tudom mi lehet a gond, a mai nap kezdődött. Valakinek valami ötlet? Köszi!

(#284985) TechN7ne válasza Ersekleon97 (#284984) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Előfizetéses vagy feltöltő kártyás szolgáltatás?
Utóbbinál van jelen ez a helyzet.

(#284986) Ersekleon97 válasza TechN7ne (#284985) üzenetére


Ersekleon97
csendes újonc

Előfizetéses.

(#284987) DivatD válasza adika4444 (#277989) üzenetére


DivatD
újonc

Szia!

Lett megoldása a care+ megkötésének itthonról? Én watchot szeretnék és elvileg külföldi lakcím + bankkártyával működhet, bár friss infót nem találtam a témában.

koszi ha valaki segít :)

(#284988) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Vettünk a feleségemnek egy 11-es iphone-t, a videós képességei miatt.
Hát eddig nagyon nem azt a minőséget látjuk az elkészült videókban, mint amit a tesztelők/telefonbemutatós videók mutattak.
A bemutató videók kevésbé zajosak, mint amit látunk.
Elképzelhető hogy a kiadott ios verziókkal romlott a videók minősége?

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#284989) lugosi válasza burgatshow (#284982) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez engem is zavart de kikapcsoltam a térképek értesítéseit az órán.

(#284990) burgatshow válasza lugosi (#284989) üzenetére


burgatshow
veterán

:R :R
Van kulon Carplay opcio!

[ Szerkesztve ]

(#284991) Rage47 válasza DivatD (#284987) üzenetére


Rage47
veterán

Én nemrég kötöttem magamnak care+-t az airpods pro 2-re, működik, külföldi adatokkal, stb. Itt van pár cikk róla:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#284992) gyapo11 válasza westcoastog (#284938) üzenetére


gyapo11
őstag

Szilikonnal kicsit aggódnék, hogy rákenődik valami az érintkezőkre. Nekem elektromos cigi modhoz van egy olyan szilikon tokom, ami 1-2 év után már szinte lucskos lett a kieresztett anyagtól. Nem tudom a csatlakozón át bejut-e a telefon belsejébe por, ha nem, akkor fölösleges dugózni, mert elég nagy erő keletkezik az aljzat és a dugó érintkezői között, az lesúrol bármilyen port és jó érintkezés jön létre. Arra meg kicsi az esély, hogy valami belenyúl használat közben az aljzatba.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#284993) gyapo11 válasza Bondix (#284964) üzenetére


gyapo11
őstag

6s plus 99 %-os akkuval gps+navi programok viszonylag sok fényerő 2 óra után 35 %-on állt, tehát kb. szűk 3 órát bír. A vége felé gyorsul a % csökkenése. Játékot nem tudom, de gondolom hasonló. Podcastot hallgatva képernyő kikapcsolva kb. 10-15 óra lehet az idő.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#284994) yodamester10 válasza trebrona (#284980) üzenetére


yodamester10
őstag

köszi,de zedge már fizetős azt sokáig használtam ;)

(#284995) burgatshow


burgatshow
veterán

Na megegyszer: [link]

(#284996) madgie válasza burgatshow (#284995) üzenetére


madgie
titán

Ez az elektromos autós útvonaltervezés nekem még most sem megy, nem is tudom, mi kellene hozzá, hogy menjen (beállításokban nincs opció erre).

szerk: CarPlay-en csatlakozva sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#284997) Bondix válasza gyapo11 (#284993) üzenetére


Bondix
tag

Akkor viszont nem értem nagyon mire jó még ez a telefon? Persze tisztába vagyok vele h xy éves nem is várok csodát de akkor kb a használhatatlan szinten van...
Akkor max arra h pár hívás elérhető legyen az ember es ennyi...
Arra meg akkor kb felesleges egy iPhone...

(#284998) Doki42 válasza Lacpac (#284988) üzenetére


Doki42
őstag

Fotók videók mobillal topikot javaslom, talán ott.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#284999) cellpeti válasza yodamester10 (#284977) üzenetére


cellpeti
veterán

wallhaven? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#285000) bostone válasza Bondix (#284997) üzenetére


bostone
addikt

Műszaki eszközök életében általában hamar bekövetkezik az elavulás olyan mértéke, amikor már ingyen sem számít jó vételnek egy ajánlat.
Én például 11 vagy SE alá nem mennék, de ez én vagyok. Sokan még mindig boldogan használják az iPhone 8-at.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.