Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#285201) galaxys80


galaxys80
veterán

Feleségem iPhone 7-e egyik napról a másikra nem talált hálózatot. Gondoltam csinálok egy gyári visszaállítást, hátha megoldja a gondot. Hát nem oldotta. Sőt azóta a telefon aktiválása is sikertelen.Szóval lett egy tégla belőle.
Első tulajdonosok vagyunk, szóval letiltásról szó sem lehet.
Recovery mod-ban újrahúztam az IOS-t, de semmi változás.
Járt már valaki hasonlóan? Vagy van valakinek valami ötlete?
Azóta lett új telefon helyette, szóval nagy összegeket már nem szeretnék rá költeni.
Annyit még tudni kell, hogy kb 1 hónapja lett benne aksi cserélve.

(#285202) dvdbackuper válasza galaxys80 (#285201) üzenetére


dvdbackuper
őstag

elment az imei?

(#285203) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Az innen [link] rendelt spiegen üvegfóliát milyen futár szokta szállítani? Házhoz kértem. Azt hittem posta hozza de nem és elvileg ma kézbesítik.

(#285204) Sys85 válasza Imi1981 (#285203) üzenetére


Sys85
veterán

Sameday a kiszállító,de gondolom kaptál is emailt a szállításról.
Sameday üzemelteti az emag easybox automatakat is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#285205) Wajk válasza galaxys80 (#285201) üzenetére


Wajk
addikt

Sajnos a Restore nem volt jó 5tlet. Ilyet ha szoftveres gond okoz egy restart megoldja. Ellenben ha HW gond, az esetek 90%-ban, akkor nem megy az aktiválás. Sajnos 7-8-as iPhone-oknál előforduló probléma. Ritkán alaplap gond, de van hogy egyszerűbb a megoldás, pl nem érintkezik a SIM.

1. SIM ki/be
2. másik SIMkártyával próbáltátok?
3. új SIM igénylése, ha csak a régivel megy
3. ezt esetleg nézd végig, hátha...
4. legrosszabb esetben az akksicserekor megsérült valami, ami most kiteljesedett

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#285206) Imi1981 válasza Sys85 (#285204) üzenetére


Imi1981
veterán

Az oké csak házhoz kértem így gondolom átadják futárnak. Jött SMS de abból nem derül ki milyen futár hozza. Na mindegy. Legfeljebb felhívom a futárt, hogy már munkahelyemen vagyok úgyhogy hozhatja oda is.

(#285207) Sys85 válasza Imi1981 (#285206) üzenetére


Sys85
veterán

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#285208) galaxys80 válasza Wajk (#285205) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Azt nem említettem. Kártya csere, ki-be stb minden megvolt. Az nem segített. Videót megnézem majd köszönöm. Nekem is az aksi csere ami gyanús. Aztán lehet, hogy véleltlen egybeesés. Lehet, hogy egy sim tálca csere megoldhatná?
Bár SIM nélkül is menni kellene az aktiválásnak nem?
Na mindegy. Lehet, hogy elviszem egy ránézésre még, aztán érzéken búcsút veszünk egymástól. :)
Csak sajnálom, mert új az aksi benne és a kijelzője is olyan, mintha új lenne.

(#285202) dvdbackuper

Fogalmam sincsen. Nem jutok el odaáig, hogy kiderítsem.

[ Szerkesztve ]

(#285209) Imi1981 válasza Sys85 (#285207) üzenetére


Imi1981
veterán

Már átvettem! Köszi

(#285210) rmehesz válasza rmehesz (#285200) üzenetére


rmehesz
tag

Bocsánat .. az előző kérdésemhez kapcsolódóan felmerült még egy kérdés bennem. A nevezett Baseus vagy bármelyik töltő esetén csak a type-c kimeneten keresztül van gyors töltés vagy az USB port-on keresztül is?

(#285211) Fritz Teufel válasza Luck Dragon (#285144) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerinted lesz 16.4.2? :D Nem is teszem fel :P

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#285212) Fritz Teufel válasza rmehesz (#285200) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az USB-A 18W-ot ad le max, az USB-C adja le a maximumot. Ha mind a kettőt használod egyszerre, akkor fifty-fifty.

Egyébként meg korábban beszélgettük, hogy nem baj, ha nem a maximumon töltjük ha van időnk, sőt. Azzal kíméled az akkumulátort.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#285213) Astery válasza Fritz Teufel (#285212) üzenetére


Astery
senior tag

Ha jól értem akkor az említett 20W-os töltő egy iphone töltése esetén az USB kimeneten 18W-ot ad le a type-c-re dugva pedig 20W-ot? Gondolom ez nem észrevehető különbség.

[ Szerkesztve ]

(#285214) Sys85 válasza rmehesz (#285210) üzenetére


Sys85
veterán

USB-A: iPhone esetén max 12W (18W-ot QC képes androidos telónál tudna).
USB-C: PD miatt 20W.
Ha egyszerre használod a kettőt akkor 5V3A max,tehát 15W-on osztozik a 2 port.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#285215) Sys85 válasza Astery (#285213) üzenetére


Sys85
veterán

Szifon usb-a csatin csak max 5V2,4A-es töltést tud,tehát 12W-ot.
Nagyobb tempóhoz kell a PD ami csak usb-c csatin van.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#285216) Fritz Teufel válasza Astery (#285213) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Tanult kollégák megválaszolták, helyesen. Nem csak az számít hogy a töltő mit ad le, hanem az is, hogy mit dugunk rá avagy mit képes felvenni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#285217) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!

A [bekarikázott] jelzés mit jelent? (Van amikor töltésnél nincs ott az a kis piktogramm)

(#285218) -secret- válasza Amilo02 (#285217) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hogy mikor töltött intenzíven.

(#285219) Astery válasza Fritz Teufel (#285216) üzenetére


Astery
senior tag

Gixxer88: :R

[ Szerkesztve ]

(#285220) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

200-as iCloud csomag megosztható igaz?

(#285221) Rage47 válasza -secret- (#285220) üzenetére


Rage47
veterán

igen

(#285222) bbendre


bbendre
őstag

Szeretném megjavítani az időjárást a telefonomon. A kötvetkező a gondom:
- a Widget nem mutat esőt
- az IOS (gyári) időjárás app nem mutat esőt 0% a valószínűség
- Siri-t megkérdezem nem fog esni az eső
- Az órán az időjárás app nem mutat esőt. 0% a valószínűség

- Viszont ha az órán kérdezem meg Siri-t akkor ott már látom, hogy esni fog és mondja is, hogy esni fog az eső. És ez az ami pontos meg itt már jók az adatok.
Van valami esély, hogy ezt megjavítsam? Miben más az órán a Siri? Miért pont az a pontos?

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#285223) Luck Dragon válasza Fritz Teufel (#285211) üzenetére

Megint gúnyolódni tetszik velem? :P
Amúgy kérdésedre a válaszom, nem lesz ,mert az sem fog segíteni ezen. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#285224) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Egy ultra hülye gondom van, az Android-IOS váltás végén. (Majdnem) minden szépen működik, de a Whatsapp beszélgetéseket nem tudom egyszerűen átvinni IOS-re.

Megcsináltam a biztonsági mentést az Android alkalmazásán belül, beindítom az alkalmazást az IOS-en és nem hoz semmit át, üres minden. Valahol azt olvastam, hogy be kell állítanom, hogy a Google Drive-ot használja biztonsági mentésekre (és beolvasásra), de valami miatt a Iphone az első indítás óta elfelejtette, hogy van Google Drive és nem ment oda semmit. Az indításkor beolvasta a képeket, ott van minden, nincs gond, de azóta valahogy nem tudom beállítani. Azt látom, hogy 69 Giga helyett csak 64 Gigát hozott át, mondjuk ez is furcsa...

Bemegyek a Google Drive-ba, beállítások/biztonsági mentés, elindítom és pár másodperc múlva kiírja, hogy "a mentés befejeződött", de látom, hogy csak a naptárt és a névjegyeket hozza át, a több ezer képet egyszerűen kihagyja. Nem is értem...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#285225) xhege válasza Geryson (#285224) üzenetére


xhege
addikt

Ha jól tudom Viber és Whatsapp esetén nem működik a droid és az IOS közötti mentés-visszaállítás dolog. :( Viber esetén tuti nem whatsapp esetén kijavít valaki, ha rosszul tudom.

(#285226) Geryson válasza xhege (#285225) üzenetére


Geryson
addikt

Uch, az kemény lenne. Anno a Whatsapp oldalán azt írta, hogy a Move to IOS alkalmazás majd megoldja. Nem oldotta meg. Sőt, igazából annyira pocsék volt az alkalmazás, hogy szerintem 50%-át még a programoknak sem vitte át, egyesével kellett letöltenem. Egyik kézben az egyik telefon, másikban a másik.
De mondom, ott azt írja, hogy át lehet vinni a beszélgetéseket...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#285227) lugosi válasza Geryson (#285226) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy ebben a sorrendben csináltad-e a teendőket [link] , csak azért kérdezem mert nekem az elsőre furcsa, hogy ha minden igaz mikor elkezded a move to ios segítségével az adatok átvitelét, akkor az iPhone-on még ne legyen telepítve a whatsapp, ha jól gondolom. Utána kell telepíteni.

(#285228) Rage47 válasza bbendre (#285222) üzenetére


Rage47
veterán

egy szó: iOS16

(#285229) Noxy válasza Geryson (#285226) üzenetére


Noxy
veterán

iOS-ról droidra átlehet. [kép]
Droidról iOS-re?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#285230) Geryson válasza lugosi (#285227) üzenetére


Geryson
addikt

Pontosan nem tudom, hogy pár napja hogyan csináltam, de gondoltam most adok egy új nekifutást és ismét lefuttatom a "Move to IOS-t" és kimondottan a lépések szerint járok el, csak a Whatsapp adataira vonatkozóan. A gond az az, hogy nem jön meg a kód az IOS-en, amit ugye a droidon be kellene írni ahhoz, hogy továbblépjek (és ott gondolom a Whatsapp-ot kiválasszam).

Noxy: sajnos nincs ilyen opció az Androidnál

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#285231) Jorus válasza Geryson (#285224) üzenetére


Jorus
nagyúr

Whatsappot nem használok, de Viber mentést pl. nem lehet átvinni droidról iOS-re, mert iOS-en nem tud importálni Google mentésből.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#285232) bbendre válasza Rage47 (#285228) üzenetére


bbendre
őstag

Shame... hihetetlen mennyi bug lett az IOS16-al...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#285233) markknight válasza bbendre (#285232) üzenetére


markknight
veterán

Ó, még így is fényévekre vagyunk a droidtól ;]

(#285234) Fritz Teufel válasza markknight (#285233) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most veszedekni akarsz?! :D Egyébként a droidon én csak az Android Autón tapasztaltam bugokat vagy képesség megnyírbálást. Rendszer szintű hibára én nem emlékszem a 8 évből. Legalább is ennyire biztosan nem :B

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#285235) markknight válasza Fritz Teufel (#285234) üzenetére


markknight
veterán

Csak viccelek :B

(#285236) lugosi válasza Geryson (#285230) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Próbáld ki, hátha úgy működik. Majd írd meg mi lett.

(#285237) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,
Írtam itt korábban, hogy az apple pay nem működik, mert úgy néz ki, hogy az nfc halott a telefonban (iphone 11) Akkor egy csomó ötletet kaptam itt amiket ki is próbáltam (oprendszer újrarakás itunesból, bankkártya újra hozzáadása a pénztárcához, virtuális revolut kártya hozzáadása stb, de nem jártam sikerrel, hogy működésre bírjam a készülék nfc-jét; sőt járt a telefon az istyle szervizben is ahol futtattak egy tesztet rajta ami mindent rendben talált (nem hagytam ott, mert azt mondták, hogy csak alaplapcserével tudják javítani 200k-ért, ha kiderül, hogy hardverhibás), az apple supporttal napokig próbálkoztunk, hogy még mit lehetne megpróbálni, hogy működjön, de velük sem jártunk sikerrel. Végül mivel nem garis már a telefon, ezért abbamaradt a kommunikáció, de így is köszönöm nekik a sok rámszánt időt.
A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e nekem olyan megbízható szervizt mondani, ahol esetleg nfc chipet tudnak cserélni, ha kell. Előre is köszi!

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#285238) Geryson válasza lugosi (#285236) üzenetére


Geryson
addikt

Szívesen megpróbálom, de ahogy írtam a “move to” app nem kapja meg a kódot, amivel egyáltalán el tudnám indítani az androidon.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#285239) szabonagyur válasza eszgabor (#285237) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én nem fizetnék érte semmit, add el ha annyira fontos az AP, ha nem akkor használd míg bírja :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#285240) bigrob válasza Fritz Teufel (#285234) üzenetére


bigrob
őstag

Pixel 6 gixer után nekem már az is öröm, hogy el tudnak érni és nem szakad meg a hívás 5 mp után :))
Az már csak hab a tortán hogy 2-3 naponta töltöm, a pixelt ugyanilyen felhasználás mellett meg naponta kellett... :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#285241) Tsebacsi válasza bigrob (#285240) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Samsungok, LG-k után csak annyit tudok mondani: Az újraindítást néha elfelejtem, hogy kell, annyira ritkán szükséges. Ott kvázi heti szintű buli volt, ahogy az appok kényszerű bezárása is crash vagy egyéb hülye okok miatt...
Néha hiányzik, olyankor csak előveszem az S20+-t pár percre, és már tudom is miért akartam annyira váltani. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#285242) Micsurin válasza Tsebacsi (#285241) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Érdekes nekem az S10 2 év alatt 3x volt újraindítva 2x mert lemerült 1x mert ment alaplapcserére antenna hiba miatt. :)

... a 13 Mini pont ugyan olyan gyakorisággal hülyül meg... pont ma kopogtattak vállon a 4/6-on, hogy amúgy random felkapcsolt a vaku. Pár hete gondolt egyet és remegett a kamera, restart után megjavult... nincs új a nap alatt.:U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#285243) Imi1981


Imi1981
veterán

Felraktam a spiegen AlignMaster Full Cover fóliát és tényleg nagyon jó! Felhejezés ezzel a Felhejező kerettel pofon egyszerű és pontos. Kijelző minőséget nem rontja és olefób bevonat is van amit én nagyon szeretek. Persze egy helyen egy nagyon pici szösz alatta maradt de olyan kicsi,hogy csak kikapcsolt kijelzőn lámpa alatt látom de úgy is koncentrálni kell,hogy észrevegyem. Elégedett vagyok a termékkel. Köszönöm az ajánlást! Régebben ajánlották itt többen.

(#285244) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Apple Music családot hány emberrel lehet megosztani?

(#285245) Gubu0101 válasza -secret- (#285244) üzenetére


Gubu0101
veterán

Maximum 6

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#285246) Sza_Sa válasza Tsebacsi (#285241) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem nincs ennyire negatív véleményem, sőt, az S10e és az S23 után azt kell mondanom, a kamerán kívül - ami egy nagyságrenddel jobb a 14p-n - nagyon nem érzek előrelépést. Oké, az 10e akkuidőben szar volt, de a 23 már bőven hozta a 14p idejét.

Tegnap pl. többször futottam bele olyanba, hogy az AirPlay nem működött egyik tv-men sem, se a Samsung Q90R, sem az LG C12 nem kapta meg a képet, persze a telefonon és a tv-ken virított az AirPlay logó ezerrel. A képrnyőtükrözés meg addig ment, amíg nem videót küldtem volna át, mert megint simán átváltott a fekete kéernyőre.

Igaz, droidon nincs AirPLay, de mindegy is, a képrnyőtükrözés legalább működött, kis túlzással hibamentesen.
Szerintem ez az "ios betonstabil" misztikuma rég megdőlt már, nekem ez a meglátásom.
Ha nem utálnám annyira a nagy telefonokat és a lekerekített kijelzőt, vettem volna egy 23 ultra-t, de csúcs telefon ekkora méretben nincs, csak az i14p.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#285247) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

iPhone X vagy XS esetén, utángyártott, mondjuk NOHON aksicsere esetén, van valami negatívum, azon kívül hogy nem fogja írni a maximális kapacitás százalékát?
Van valami el nem tüntethető felirat vagy csak a menüben? :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#285248) gyapo11


gyapo11
őstag

Lehet-e ismételtetni a hangjelzéseket? Naptár, emlékeztető lejátssza a kiválasztott hangot és utána már csak a kijelzőn lehet látni, azt meg nem szoktam nézegetni, és ha éppen nincs ott a telefon mellettem amikor jelez, akkor elszalasztom az értesítést. Esetleg még az is jó lenne, ha saját hangfile-t tudnék beállítani jelzőhangnak, de erre sem találtam választható menüpontot.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#285249) Geryson válasza lugosi (#285227) üzenetére


Geryson
addikt

Próbáltam utánaolvasni, úgy látom, hogy a kódot az IOS az első beüzemeléskor adná meg, ezt kellene ugye megadnom a droid készüléken. Ezen már túl vagyunk, a rendszer ugye teljesen működőképes mármint a Whatsappon kívül. Új kódot nem ad ki és cserébe a droidon meg nem megy tovább a program a kód hiányában...

Lehet-e szerinted egy "részleges move to IOS-t" végrehajtani, azaz csak a Whatsapp beszélgetéseket átvinni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#285250) R19 válasza gyapo11 (#285248) üzenetére


R19
senior tag

Ez egy nagyon jó emlékeztető app. [Due]
Igény szerint ismétli a hangjelzéseket, jól testreszabható.
A naptárral kapcsolatban nincs ötletem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.