Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177451) nord_ válasza szabogabor10 (#177449) üzenetére


nord_
veterán

Így van, teljesen egyénfüggő. Nálam iPhone mellett a Mac volt a befutó. A zasszony viszont annyira egyértelműen tablet-párti, hogy amikor csereérett lett az iPad, le lettem torkolva, hogy a 10,5 Pro helyett miért akarok neki MacBookot. :)

(#177452) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nekem van telefon, ipad meg notebook + PC is... és szerintem mindegyiknek van helye (ha van rá pénz) kényelmi szempontból.

Pl gyakran van hogy tévénézés közben akarok valamit megnézni a neten, vagy ágyban böngészni a netet... erre az ipad kíváló... vagy ha nem akarom a laptopot feleslegesen hurcolászni.
Pl legutóbbi nyaraláskor csak ipad-et vittem, netezni szétnézni elég volt és sokkal kisebb helyen elfér, mint egy laptop pl.

Szóval ezt tényleg az adott embernek kell érezni, sőt én azt mondom ki kell próbálni és utána dönteni (ha belefér). Ha max felesleges akkor eladod... bukó, de addig sose fogod tudni igazán segít e vagy sem. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#177453) S. Laci válasza MasterMark (#177450) üzenetére


S. Laci
tag

Konvertálás nélkül másolódik ki a készülékről a fotó és video. Vagy rosszul értelmeztem a kérdést és nem ez volt a cél?

(#177454) szabogabor10 válasza nord_ (#177451) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam Mac általában munkára van használva, iPad pedig böngészésre, kikapcsolódásra, multimédiára. Kényelmesebb, mint a 15"-os rMBP. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#177455) kentucky


kentucky
őstag

És a Siri mennyire használható "személyi asszisztensként". Mostanában egy csomó dolgot elfelejtek és jó lenne ha csak egy rövid mondattal tudnék egy emlékeztetőt beállítani neki. Androidon nekem egyik calendar meg reminder sem jött be, a bixby pedig egyenesen katasztrófa volt.

(#177456) MasterMark válasza S. Laci (#177453) üzenetére


MasterMark
titán

Normál fotó megtartása van alul, és az a HDR-re vonatkozik.

Switch Tax

(#177457) Cathfaern válasza kentucky (#177455) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Röviden próbálgattam, mert nekem továbbra is furcsa a telefonomnak beszélni :) De az alapján teljesen jó volt, diktálást is elég jól megértette, meg az utasításokat is. Viszont csak angolul tud.

(#177458) aujjobba válasza kentucky (#177455) üzenetére


aujjobba
addikt

Erre használható, azonban csak angolul tudod neki megmondani mire emlékeztessen.
Legalábbis amikor legutóbb próbáltam még így volt.
Pl. azt mondod "remind me to buy milk tomorrow morning / vagy when I'm getting home"
De olyat nem, hogy "remind me to menjek fodrászhoz"

(#177459) tboldi válasza B-L-A-C-K (#177390) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ma jött meg a CP+, remélem, nem lesz gond nálam sem a gyári szilikon tokkal (8 Plus). :)

(#177460) Adams15


Adams15
aktív tag

i7-re tudtok ajánlani üvegfóliát? Akár innen HA-ról, akár máshonnan? :R
Szerk.: Olyat nem szeretnék, ami "3D", mint egy előlap kb.

[ Szerkesztve ]

(#177461) S. Laci válasza MasterMark (#177456) üzenetére


S. Laci
tag

Ez csak a HDR- re vonatkozna?

(#177462) aujjobba válasza S. Laci (#177461) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem a HEIC-re vonatkozik.
JPEG menjen át, vagy a HEIC.

Javítsatok ki ha tévedek.

(#177463) hemaka válasza S. Laci (#177461) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez a specko uj formatumra is vonatkozik, mert azt windozon pl nem tudod megnezni, de igy atvitel elott a mobil atkonvertalja JPEG-be.

(#177464) Tibee86 válasza Adams15 (#177460) üzenetére


Tibee86
veterán

Nillkin 3D cp+max.

(#177465) -secret- válasza aujjobba (#177462) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen.

(#177466) MasterMark válasza S. Laci (#177461) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi megvan, rossz helyen néztem. :R

Switch Tax

(#177467) Adams15 válasza Tibee86 (#177464) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszi, olyan alternatíva, ami nem 3d?

(#177468) -secret- válasza Adams15 (#177467) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ebay legolcsóbb.

(#177469) Tibee86 válasza Adams15 (#177467) üzenetére


Tibee86
veterán

Bocsi, félreolvastam, azt hittem pont olyat keresel. A nem teljes keretesekkel nincs tapasztalatom. Nálam az az a kategória, hogy inkább a karcolódjon a kijelző. :D

[ Szerkesztve ]

(#177470) #76385920 válasza Adams15 (#177467) üzenetére


#76385920
törölt tag

Bámilyen üveg, de azok nem érnek ki a széléig.

Én egy ilyet rendeltem. Ha nem jó, rendelem a 3D CP-MAX-ot.

(#177471) tboldi válasza kentucky (#177442) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt neked kell tudnod, de nekem nincs semmilyen tabletem, mert egyszerűen nem használnám ki. Maradok a MacBook Pro-iPhone kombónál (+ PC játékra, filmnézésre).
------------------------------
Már kb. fél órája fent van az üveg, még nem nyomta fel a tok. :))

[ Szerkesztve ]

(#177472) Adams15 válasza Tibee86 (#177469) üzenetére


Adams15
aktív tag

Igazából még nem volt ilyen teljes keretes fóliám. Tényleg jó ezek? Nem lesz tőle perem az alján a telefonnak? Oké a sima üvegfóliától is lesz mondjuk, de ettől pl a töltő nyílása felett nem keletkezik egy perem, ami idegesítő?

[ Szerkesztve ]

(#177473) Ragnar95 válasza kentucky (#177442) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mi mellé/helyett jönnének? Illetve melyiket mire/mennyit használnád? Azt gondold végig, melyiket használnád többet, melyik dobna többet a produktivitásodon vagy ha csak szórakozásra kell, melyiket tudnád jobban kihasználni.
Ezeket csak te tudod felmérni/eldönteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#177474) tboldi válasza Adams15 (#177472) üzenetére


tboldi
nagyúr

Korábban csináltam pár képet a 7-esemről és rajta a Nillkin 3D CP+ MAX-ról: [link]

Most a 8 Plusra is ilyet tettem, tökéletes. :)

(#177475) Adams15 válasza tboldi (#177474) üzenetére


Adams15
aktív tag

Valóban nem tűnik rossznak, viszont az apple gyári szilikontok az nem feszíti lefelé? Képek alapján mintha ez beljebb érne, mint a te tokod.

(#177476) tboldi válasza Adams15 (#177475) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. 40 perce raktam fel a 8 Plusra, semmi baja a gyári szilikonnal egyelőre.

Sorry, félreolvastam. :B
A gyári szilikonnal pont összeérnek, nincs hézag és átfedés sem, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#177477) Adams15 válasza tboldi (#177476) üzenetére


Adams15
aktív tag

Megkérhetlek, hogy küldj róla 1-2 képet akár privátban? A széleiről főleg az aljánál a töltőnél, illetve a tok pereme mentén, hogy felülről nézve mennyire fekszik rá a tok, illetve oldalról mennyire emelkedik ki a síkjából.

[ Szerkesztve ]

(#177478) alex73 válasza B-L-A-C-K (#177396) üzenetére


alex73
tag

Majdnem nincs otg nincs hivásrögzítés stb. Baromira szokni kell. Meg persze ideg roham számomra az angolból fordítgatás hogy nincs be épített vagy beépülő fordító az appstorban. Így még mindig nem találtam normális scaner, nyomtató, fotó, file commander , PDF kezelő (szerkesztő olvasó) programot. Az se gond ha fizetős csak ne havi vagy éves díjjal legyen.
Biztos van de számomra a fordítgatás szenvedés a idegen nyelv meg sajna nem megy hiába tanulom.

(#177479) tboldi válasza Adams15 (#177477) üzenetére


tboldi
nagyúr

Parancsolj. :)

[kép1] [kép2] [kép3]

Nem akartam privátban, hátha valaki hasonló dilemmában van.

[ Szerkesztve ]

(#177480) Adams15 válasza tboldi (#177479) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszi, hát ez elég jól néz ki! :D Használd egészséggel, ma sztem meg is lesz nekem is. :DDD

(#177481) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Szeretnek egy olyan hangszorot iPhone 6-hoz amibe bele lehet allitani a telefont es mikozben szol a zene, tolti is. Egy ismerosom eleg sokat hallgatja a telefonrol a zenet es mindig le van merulve a teloja... :DDD

Tudtok ilyesmit ami nem csillagaszati aron van? Koszi :R

A játék az nem játék!

(#177482) tboldi válasza Adams15 (#177480) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#177483) Ragnar95 válasza alex73 (#177478) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

OTG-re van alternatíva, ha drágán is, de vannak már direkt iOS-hez tervezett pendrive-ok. Hívásrögzítésre valóban nem igazán van megoldás.
Még csak az kéne, hogy legyen a rendszerbe beépülő fordító, amilyen jól működnek jelenleg a fordítók, nem is értem hogy lehet ezekre hagyatkozni. Még a nagyobb nyelvek között is sokszor rosszul fordítanak, de magyarra kb esélytelen hogy érthető végeredményt kapj. Ha appokat keresel, lehet magyarul is keresni a neten, van egy rakás ajánló, illetve az iOS alkalmazások topik erre való.

Scannelést tud gyárilag is iOS11 óta a Jegyzetek app, de ha az nem lenne megfelelő, nekem az Office Lens tökéletesen bevált. Nyomtatást tud gyárilag a rendszer AirPrinttel, de sok gyártónak van saját nyomtató appja is. Fotót nem ártana pontosítani, megtekintésre/rendszerezésre/szerkesztésre keresel appot vagy kamera app kell? Androidon megszokott fájlkezelőt felejtsd el, mivel a sandboxing miatt minden app csak a saját fájljaihoz fér hozzá, ha rendszerezni szeretnéd a dokumentumaidat, arra szerintem a felhő szolgáltatások saját appjai a legjobbak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#177484) alex73 válasza syIex (#177398) üzenetére


alex73
tag

Nekem konkrétan droidrol ios re szokni szenvedés még úgy is hogy nagyon rég használtam rövid ideig mac ot . Laptopon BSD vagy most éppen Linux fut.
Igaz ha meg lenne az a progi és megoldás ami kell akkor mindegy milyen a rendszert használok. Annó az asztali rendszeren Win elhagyva is szenvedtem de nem adtam fel megkértek a megfelelő programok és volt szuper leírás amit el tudtam olvasni megtanultam. Itt ez egy kicsit nehézkesebb számomra. De kinek mi jön be. Én hajlandó vagyok tanulni csak legyen róla leírás infó stb.

(#177485) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

iPhone6-ról szeretnék képeket lementeni egy win10-es laptopra.

A win felismeri az iphone-t látja is a mappákat, de a kb 1400 kép helyett csak 7-et lát. a többit nem. Mindig csak ugyanazt a 7-et. Valami tipp?

(USB 3-ra tudom csak dugni, mert nincs más port.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#177486) alex73 válasza Ragnar95 (#177483) üzenetére


alex73
tag

Köszönöm!!!!!!!!!
Fotó Camera app ami jobban állítható mint a 7plusz gyári. Szerkesztés is érdekelne. Gondolom gépre vinni adat kábel elég. Linuxnál iTunes helyet még nem tudom mi van.A scaner dolgot nem tudtam. Az pontosan hogy is megy? PDF szerkesztésére mit ajánlasz? Az office programnak az itt ajánlott smartoffice jónak tűnik. :)
Pendrive lithing csatlakozóst láttam egy vagyon. Sajnos nyomtatást adat kábeles megoldást nem láttam még. Tényleg camera csatlakozó a lithing USB átalakító Nem működne ? Esetleg úgy mint egy OTG kábel droidon?

[ Szerkesztve ]

(#177487) Adams15 válasza adamssss (#177485) üzenetére


Adams15
aktív tag

Ez nem azért van, mert a többi icloud-ba van feltöltve? Ha jól tudom a telefon csak ilyen miniatűröket tart meg. Ha meg akarod nézni, akkor pedig letölti ismét a képet icloud-ból.

(#177488) tboldi válasza alex73 (#177486) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fotózni nekem a Halide jött be a legjobban.
Fotót szerkeszteni Darkroom vagy Pixelmator.
Szkennelés Jegyzetek appal itt.
PDF szerkesztésre a PDF Expertet tudom ajánlani, csak magáért az appért is fizetni kell, meg a szerkesztő funkciók aktiválásáért is.

[ Szerkesztve ]

(#177489) adamssss válasza Adams15 (#177487) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Ez volt a megoldás. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#177490) Parson


Parson
addikt

Helohalo, vhogy ki lehet kapcsolni a facebook app-ban, hogy a linkek a saját böngészöjében legyenek megnyitva? Régen mindig külsö böngészöben lettek megnyitva, egy jó ideje viszont a facebook app a saját böngészöjét használja, és mostanra nem kicsit lett vele tele a tököm. Köszi elöre is. :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#177491) Noxy válasza adamssss (#177485) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#177492) Rage47 válasza Parson (#177490) üzenetére


Rage47
veterán

nope

(#177493) Ragnar95 válasza alex73 (#177486) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kábelen biztos, hogy nem fogsz tudni nyomtatni, csak AirPrint, esetleg wifis nyomtató saját appal opció (bár utóbbival nincs tapasztalatom). A kamera csatlakozó alapból csak iPaddel működik és csak fotót átvitelére alkalmas.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#177494) papp_no1 válasza Tibee86 (#177464) üzenetére


papp_no1
senior tag

Nem tudom,hogy az teli üveg e vagy csak középen van üveg a teteje szilikonos anyagú... Általában azok, (nálam a boltban, nem reklám ) " 5D "-sként veszünk olyan üvegfóliát ami valóban üveg teljesen alul felül és normálisan betapad.. Igaz felül meg a home gomb körül minimális ragasztó van. Nekem "Bond gorilla " teljes üvegfólia volt a telcsimen amit korábban említettem, felül csak szilikonos tehát puha anyag és gyenge minőségű és alá koszolódott nagyon.. aztán átváltottam sima üf-ra.. kb 1 hónapja van fent ez az 5D-s nem olcsó mulatság ezért még nem néztem alá :D

(#177495) Tibee86 válasza papp_no1 (#177494) üzenetére


Tibee86
veterán

Teli üveg. Volt Nillkin-ből "szilikon" keretesem is, a többi hasonlónál jobb volt az is (bár nem is az 500-1000 forintos kategória az sem), de a teli üveg az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#177496) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ha törlök egy fényképet vagy videót a telefonról akkor törli a az ICloud-ból is.
Meg lehet oldani hogy az ICloudban megmaradjon a telefonról törölt tartalom?

20 éve a Prohardveren

(#177497) Scrake^;DD válasza odrif (#177496) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Nem törli az icloudból.

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#177498) odrif válasza Scrake^;DD (#177497) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kipróbáltam.
Nekem törli.

20 éve a Prohardveren

(#177499) Scrake^;DD válasza odrif (#177498) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

Turn them on: Beállítások -> Apple ID -> iCloud -> Fotók

[ Szerkesztve ]

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#177500) odrif válasza Scrake^;DD (#177499) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.