Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) LanyUs válasza Alg (#68841) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó is az! :R Annyi, hogy nehéz tartani rajta a pulzus kontrollt.
Síkon egyszerűbb, hogy ne pörögjön ki maximumra, jobban lehet kontrollálni. Nálam pl. akkor a megfelelő ha 172 a teteje ( maxom 184 ), de határesetben 175. Viszont 8%-os emelkedőn ha ugyanezt a tempón megtolom, akkor az első 200m alatt már 182-re ugrik a pulzus, majd jön egy törés, ahol újabb lendületet kell venni és akkor pörög ki rendesen a 400m, de ekkor az emelkedő teteje már 184 ( rohadt egy dolog ez a szegmens vadászat :) ).
Még egy érdekesség részemről: a havi km mennyisége az én esetemben nem számít. Gyorsabb vagyok, ha nincs szénné terhelve a lábam a nagy tömeg miatt. Ellenben a minőség kell! Tehát lassabb vagyok havi 240-250-260 km futással közepes/erős tempón, mint havi 150-160 km minőségi edzéssel.

(#68852) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Fúúúúúúú Srácok, mit lőttem! Utolsó méret, utolsó darab, féláron.

S/LAB PHANTASM

Ismeri/próbálta már esetleg valaki?

Délután mentem próbálni, egész nap azon izgultam, hogy jó legyen a méret.
Egy picikét végül nagynak érzem, de azt hiszem ha fél számmal kisebb lenne, akkor meg már túl passzentosnak találnám.

Elég vegyes kritikákat olvastam róla, de mivel SZÉP kártyával tudtam fizetni, úgy döntöttem, megéri a kockázatot.

Szóval vagy életem legjobb vásárlása lesz, vagy a legrosszabb. Vagy megdöntöm benne minden rekordom, vagy úgy belerokkanok, hogy soha többé nem akarok futni :D

(#68853) -Pepe- válasza Agony (#68838) üzenetére


-Pepe-
tag

Kösz az infót. Azt hittem hamar eldobja magát. Nálam a rugalmasság a fő szempont. Szerencsére lábfejre érkezem.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68854) stefyY válasza LanyUs (#68851) üzenetére


stefyY
őstag

A mennyiség, ha nem akarsz ultrás állóképességet, nem is annyira fontos, mint a sokféle inger. Ha egyszer egy héten azért futsz egy 15-20 kilit legalább, mellé megy a résztáv/tempó, 200 alatti havi mennyiséggel is szépen lehet építkezni valóban. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68855) Studi válasza emvy (#68843) üzenetére


Studi
addikt

Erről, meg az aláírásodról egy klasszikus ugrik be:
- Ha szeretnék elaludni, akkor számolom a nőket akik megvoltak.
- Miért nem a bárányokat?
- Áhh, abból csak egy volt... :DDD

(#68856) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tom írt egy használt futó gép kereskedést. Írtam nekik egy hónapja nem válaszolnak. Hívjam őket, vagy van egyéb ötlet?

Az am in lehet 20km ph val futni az decathlonban fel misi. Hát ennél szeretném olcsobban megúszni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#68857) parandroid válasza tomcica (#68819) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vasárnap ‘hosszút’ futottam. 15 km egy röhejes táv, de idén egyszer futottam eddig ennyit, most megint, ez van, valahonnét építkezni kell. Délutánra netflix volt a terv, belealvással a kanapén, kell a regen, na. Asszony mondta, amikor hazaértem, hogy zuhanyozzak, aztán megyünk a lányomhoz egy falnyi pax szekrényt építeni. Nem volt őszinte a mosolyom. Este hazaestem, ágy, ma hajnali 4-től meló, utána laza 7,5 km, aztán ebéd helyett úgy aludtam 2,5 órát, mint akit leütöttek.

Ellenben végre kezd alakulni a kardio alap, az a gond, hogy az izomzat nehezen viseli a terhelést, amit az idegrendszer még bírna. Lassítani kéne, de a beidegződések 2-3 évvel ezelőttről meg visznek előre. Nyújtok eszeveszettül, meg próbálom ésszel felérni, hogy most nem szabad túlzásba vinni, de bekattant megint a függés, van egy órám, már mennék futni, de a lábaim megint kezdenek széjjelszakadni. Öreg vagyok én már ehhez… Ja, meg még mindig le kéne dobni minimum 5 kilót, de ahhoz is többet kéne futni. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68858) tomcica válasza LanyUs (#68840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68859) tomcica válasza emvy (#68843) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az ma' allapot ;] be kell tolteni rendesen + aludni...plane ha sok mas edzes van

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68860) emvy válasza parandroid (#68857) üzenetére


emvy
nagyúr

> 15 km egy röhejes táv

ez tortenik, amikor az ember csak futokkal beszelget, es aztan jon az, h 'ah, csak egy tizest kocogtam ma reggel, mert beteg voltam' (kozben massziv szegyenerzet)

while (!sleep) sheep++;

(#68861) tomcica válasza Peterhappy (#68852) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Teszteket lattam rola,dicserik rendesen :K siman kiprobalnam aszfalton/rekontanon is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68862) tomcica válasza parandroid (#68857) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dobj be valami folyamatos kardio keresztedzest,ami lekot :K es ami nem veri a labadat.
Amikor kerdeses a lab,akkor szemrebbenes nelkul valaszd a keresztedzest.Igy megmarad a kondi,kordaban a testzsir es nincs az a feeling,hogy nem epitkezel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68863) tomcica válasza LanyUs (#68851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy nem kell szegyellni a keves km-t,ha mas edzes is van :N latod en is csoffadt havi 450-500km-t futok csak...ide jutottunk :P minoseg megvan,hosszu is alakul.
Keresztedzes meg heti 6ora evezes,azzal megvan az aerob volumen is,sot nemi magasabb pulzusos kuszobedzes is akad padon.Az arra jo,hogy aznap delutan mar ne teljesen pihent allapotra tortenjen a minosegi futas.
Egyelore jol mukodik,probaltam 600km/ho-ra emelni,de meg mindig nem tetszett a talpamnak,szoval marad igy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68864) LanyUs válasza tomcica (#68863) üzenetére


LanyUs
senior tag

Talp? Én azt hittem a 6 órás miatt meghúzódott achilles miatt van. De az a "csoffadt" 500km se kevés :R A nyeke-nyóka szoba bringa után, tanácsodra az utolsó 10 percre cipő fel és kiálltam nyeregből a spinning bringán. Érezni rajta, hogy ipari gép, az meg se nyekken alattam, tekerhetem ahogy bírom. Ha szükséges ki tudom pörgetni max. hrm-ig is. Brutalis szerkezet.

Amelyik nap jól viselkednek a gyerekek, futás napon délután megpróbálom bedobni a 3x10 percet 166 hrm-en ( a 04:40 erőfeszítése ). Teszt jelleggel.

Ui.: számomra érthetetlen, hogy a feleségem nyeregből kiállva simán tekeri 10-15-20 percen keresztül, de nekem 2-3 perc után kegyetlenül ég a combom.
Ellipszis tréner ugyanez! Visszafelé tekerve szénné ég a combom, de neki simán megy fél óra. Előre nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#68865) Peterhappy válasza parandroid (#68857) üzenetére


Peterhappy
őstag


Ha annyi százasom lenne, ahányszor ezt mondtam, már cipőboltot üzemeltetnék.

Jó mélyről álltál fel, csak így tovább, kitartás :R

@Emvy: Igen, ez nagyon igaz. A múlt héten csak kétszer futottam, ebből az egyik 8km-nél állt meg és egész nap szégyelltem magam, hogy még tízig sem tornáztam fel magam - igaz siettem haza, és miután kifáradtam, nem volt már kedvem belerakni azt a plusz 10-12 percnyi futást.
Miközben még év elején annak tapsoltam, hogy megy a napi 7km és milyen jó lenne ezt feltornázni hetente egyszer 10km-ig és havonta egyszer félmaratonig.
Pedig csak itt érzem azt, hogy fostubus (hozzátok képest) a teljesítményem és amúgy is még kezdő amatőr vagyok. Ha lenne egy nagy céges futóversenyünk, simán top10 lennék, de talán még dobogós is - megint más kérdés, hogy ez nem számomra dicséret...

(#68866) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ebben van valami. Mikor azt hiszem, hogy jó vagyok heti 70-80km-rel, akkor itt bedobják, hogy a havi 400-500 az csoffadt. Más háromból lefutja azt, amit én hatból, meg hétből. Mondjuk az átlag cigiző, alkoholizáló emberekhez képest meg mi számítunk UFO-nak. Én legalábbis ezzel nyugtatom magam. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68867) TripleB válasza tomcica (#68817) üzenetére


TripleB
senior tag

Na, jól van... 😲

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#68868) tomcica válasza LanyUs (#68864) üzenetére


tomcica
Topikgazda

6oras,de nem az achilles,hanem a kozeplabfej keszult akkor ki,a talpra sugarzott ki.A labfejcsont fajdalom hala az egnek elmult,de ha extra futas terhelest kap naprol-napra akkor a talp jelzi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68869) tomcica válasza -Pepe- (#68866) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te csak legyel buszke arra a heti 70-80ra :K munka van azzal is ;) majd ha engedi a test,es kell akkor noveled...vagy gyorsitod...kesobb noveled es gyorsitod is. :K ilyen ez a hosszutavfutas -> elso 3-4 ev az a homokozo,utana johet az ovoda :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68870) norby_42


norby_42
aktív tag

Úgy látszik az IKEA szerelés az új keresztedzés :)
Én az ágyunkra szereltem új előlapot, a harmadikat. Hogy akadna a húsgolyó a torkán, aki azt gondolta, hogy a teljes fekvőfelületet (rács, matrac, ember) pár pozdorjába tekert csavar megtart.

Eat pasta, run fasta

(#68871) norby_42 válasza -Pepe- (#68866) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pedig jó vagy 70 km-el, sima hétközben futással hétvégi hosszú nélkül jó ha havi 100 összejön

Eat pasta, run fasta

(#68872) inf3rno válasza norby_42 (#68870) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én végül úgy oldottam meg, hogy a matrac tartó rácsot is hozzá csavaroztam, aztán az elég jól egyben tartja 2o csavarral.

Buliban hasznos! =]

(#68873) norby_42 válasza inf3rno (#68872) üzenetére


norby_42
aktív tag

Volt itt is extra csavar bőven, de mégis kevés. Megmérgesedek, legyártatom tömör fából

Eat pasta, run fasta

(#68874) Peterhappy válasza tomcica (#68861) üzenetére


Peterhappy
őstag

Beszámolok majd :K

(#68875) -Pepe- válasza tomcica (#68869) üzenetére


-Pepe-
tag

Igazad van, tényleg idő kell hozzá. 4-5 év? Akkor nem idegelem magam emiatt. Végre eljutottam oda, hogy már nem fárad el futás közben a combizmom. Lazán megyek, ez a kulcs. A lábszár izmai viszont érzik aszfalton, kell majd a csótányroppantó cipő. Mikor erről olvasgattam, nem tudtam elképzelni, hogy a rezonancia, becsapódás ennyit le tud venni a teljesítményből.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68876) inf3rno válasza norby_42 (#68873) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a fajta ágy vasalat nekem bejött, elég jól összefogja. [link] Annyi extra van, hogy érdemes középre betenni még plusz 1-2 lécet, mert ha csak a sarkoknál van ilyen, akkor középen hajlik annyit, hogy leessen a matrac tartó rács, és akkor kénytelen vagy megerősíteni. Én legközelebb ilyennel fogom magamnak csinálni. Azért jó, mert ha ilyen vasalatot használsz, akkor könnyen szétszedhető és szállítható csavarozás nélkül.

Buliban hasznos! =]

(#68877) norby_42 válasza inf3rno (#68876) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kösz, de ettől trükkösebb a történet, ez egy összecsukható ágy, de rendes deszkával és matraccal. De közben kitaláltam, hogy fogom megerősíteni egy léckerettel.

Eat pasta, run fasta

(#68878) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
A Garminok (konkrétan 235) mérik-e, s ha igen, hogyan, a futópadon megtett távolságot, tempót?
S mennyire megbízhatóan, pontosan?

(#68879) stefyY válasza zolikaDB (#68878) üzenetére


stefyY
őstag

Biztosan nem, ahogy a szobabiciklin sem, de manuálisan be lehet importálni az adatokat utólag.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68880) bajnokpityu válasza stefyY (#68879) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor az se fog menni a 245ösön, hogy a futógépen csinálja az ember az edzését?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#68881) stefyY válasza bajnokpityu (#68880) üzenetére


stefyY
őstag

245-ön van "treadmill" funkció, de a pontos működésébe nem okoskodok bele, mert sosem használtam. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68882) Agony válasza zolikaDB (#68878) üzenetére


Agony
aktív tag

Csak a kar mozgásából saccolja, de ezt a mozgás is befolyásolja. Ha pl. sétálsz futópadon és közben telefont nyomkodsz, akkor gyakorlatilag semmit se mér, mert a kezed nem mozog.

Ettől függetlenül a Forerunner 235 is felokosítható szerintem ilyen használatra, csak kell hozzá egy footpod vagy egy Garmin HRM PRO mellkaspánt, ami már tud távot és tempót is mérni, aztán jó vagy. Az más kérdés, hogy szinte egy footpod vagy mellkaspánt többe kerül mint maga az óra.

Másik lehetőség, hogy ha futópados tevékenységet indítasz, akkor a végén bekéri a megtett távot. Ide beírod amit a futópad kijelzett, aztán stimmelni fog a táv meg az idő, csak így a tempó nem lesz pontos, mert azt csak szétteríti a teljes távra. Ha nem intervallozol futópadon, hanem kb. fix tempót futsz, akkor ez is teljesen jó megoldás és plusz kiadást se jelent. :)

Most hirtelen nem találtam magyart, de ez a Garmin leírásból van:

1 Start a treadmill activity (Starting an Activity, page 2), and run at least 1.5 km (1 mi.) on the treadmill.

2 After you complete your run, select STOP.

3 Select an option:

• To calibrate the treadmill distance the first time, select Save.
The device prompts you to complete the treadmill calibration.

• To manually calibrate the treadmill distance after the first-time calibration, select Calibrate & Save > Yes.

4 Check the treadmill display for the distance traveled, and enter the distance on your device.

Start with a whisper, end with a scream!

(#68883) tomcica válasza Agony (#68882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felteve,hogy a futopad pontosan be van kalibralva,mert ha nem akkor csalos lehet amit kiir (es az alapjan barmilyen tovabbi szamitas az oran )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68884) tomcica válasza -Pepe- (#68875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes valtogatni a cipoket :K hosszura ha kell akkor holdjaro,viszont rovid porgosebbekre jo,ha tudsz vekonyabb talpu cipoben is futni. Sokkal erosebb lesz igy a labad,mint ha allandoan ovod.
Persze a normalis kereteken belul,ugye sosem szabad full kretenbe tolni ;] :P :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68885) zolikaDB válasza Agony (#68882) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!

(#68886) tisn válasza parandroid (#68857) üzenetére


tisn
addikt

aztán megyünk a lányomhoz egy falnyi pax szekrényt építeni.

ez az igazi futos rehab, tom is valami ilyet csinalt a napokban, nekem is volt egy pax 2 hete :)

(#68887) Agony válasza Agony (#68830) üzenetére


Agony
aktív tag

Megkapta méltó nyughelyét a megfáradt Next% karbonlap a legjobb idejével. :U
(Kép nem adja vissza... kicsit ribanc lett, dehát kérte a csillogást! ;] )

Start with a whisper, end with a scream!

(#68888) tomcica válasza tisn (#68886) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Keresztedzes kelet europai modon :P :K

@Agony - ez nagyon allat :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68889) LanyUs válasza tomcica (#68863) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akkor meg is van, miért nem társult a megfelelő érzet a tegnapi minőséghez és mi volt az oka a +3 ütésnek. Mára félig dugult orr és a torkom is kapar. Vagy a kolléganő vagy a gyerekektől a 2. kör az oviból :C Imádom!!! Átfutok ezen is.
Ha érzetre adja, akkor csütörtök 1 km/500m...

(#68890) SpaceKombajn válasza tisn (#68886) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Ez talált!
A garminban hol keressem az "ikea féle" edzést/regent? ;]
Én egy cipőtartót/tárolót (pad szerű, tetejére lehet ülni) meg egy zsúrkocsit eszkábáltam össze.
A pulzust nem figyeltem közben. :D

spacetime

(#68891) bajnokpityu válasza Agony (#68882) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szóval az ant meg ant plus nem erre való?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#68892) tisn válasza Agony (#68887) üzenetére


tisn
addikt

nincs neked tul sok szabadidod? :)

(#68893) stefyY válasza SpaceKombajn (#68890) üzenetére


stefyY
őstag

Az újabb Fenixekben van olyan edzés, hogy "Ikeardió"... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68894) tisn válasza Agony (#68882) üzenetére


tisn
addikt

ezt be lehet allitani valahogy, hogy szobabicajjal kerje a tavot edzes vegen? maceras kezzel editalni, beirni, strava activity-et torolni, manualkent kezzel felvenni.

stefYY:

ikeardio: :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#68895) jimpo válasza Agony (#68887) üzenetére


jimpo
aktív tag

Simán lakk elég lett volna, csak hogy megmaradjon a carbon "nyers" felszíne. :C
Amúgy jó lett. A FM idő is. :R

Cipő téma.
FuelCell SC Elite V3 előbb vagy utóbb de tuti lesz véve. :P Bár lehet megvárom a nem limitált változatot, ami március körül lesz azt hiszem.
Endorphin Pro 2 úgy is van, a Pro 3 jobb lett igaz valamivel, viszont a dizájn nem jön át. Az Endorphin Pro 2 Campfire Story amúgy is jobban adja. ;] :P

Meg maga a FuelCell is bejövős, az alacsonyabb dropról nem is beszélve. :K

Az Altra Vanish Carbon még érdekes, bár az Zero drop. :U Viszont az tuti elég széles talp barát. ;)
A Nike is biztos jó, de szintén a drop miatt nem valószínű hogy veszek ZoomX Vaporfly Next% 2 -t. :N Nike Streakfly esetleg ZoomX Streakfly Premium lehetséges, igaz nem tudom mi a különbség a kettő között. :F Viszont úgy is szeretem a 10k és az alatti távokat IS. ;] :C
Hoka Carbon X 3 ami még alacsony drop...
A többi márkával meg nem vagyok képben jelenleg. :B

Stryd Next Gen

(#68896) Agony válasza bajnokpityu (#68891) üzenetére


Agony
aktív tag

Az ANT meg az ANT+ azok csak vezeték nélküli csatlakozási lehetőségek, kb. mint a bluetooth.

Amúgy a ZWIFT -nek vannak olyan kiegészítői, amik kifejezetten futópados futáshoz valók, hogy mérjék a távot/tempót: https://eu.zwift.com/collections/running-gear

@tisn: Volt vele munka, de sajnáltam volna csak úgy kidobni a cipőt, így meg kvázi egy befutóérem. :D Még az első versenycipőm is is megvan (Adizero Adios 3), bár gyanítom már nem sokszor fogom felhúzni... sajnos elpuhultam. :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#68897) SpaceKombajn válasza stefyY (#68893) üzenetére


SpaceKombajn
tag

:C

és tényleg benne van ;]

spacetime

(#68898) tomcica válasza stefyY (#68893) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68899) Peterhappy válasza Agony (#68887) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C Zseniális.

(#68900) bencze válasza bajnokpityu (#68789) üzenetére


bencze
senior tag

Azért ilyen sztorikat olvasva jó döntésnek érzem, hogy elmentem az idén kullancsoltásra (nem kullancsokat oltottam.. na csak értitek...). Itt is van, nem rengeteg, talán 4-et szedtem ki az idén. Sose tudni. A lyme is szívás hát még a tbe. A biztosító fizeti is. Jövő héten kapom a 3.-at, gondolom tavasztól jó vagyok.

@parandroid
Hát pedig neked van direct drive trainered is amint elbölcsködtél vele, tessék azt is használni :)
Én a tegnap rányomtam egy Zwift Hub-ra, lássuk vajon tényleg küldik-e, egyik link szerint nincs stock, másikon tudtam rendelni. Pedig annyi pénz elment az idén, hogy rossz belegondolni és még csak most megyek nyaralni jövő hét végén (monitort akartam venni, lett belőle cpu, ram, gpu meg táp, monitor még nem, na mindegy, fókusz b+ fókusz...).

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.