Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) tomcica válasza Peetta14 (#68546) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Peetta es Alg szep munka :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68552) Peterhappy válasza Peetta14 (#68546) üzenetére


Peterhappy
őstag

Itt is gratulálok. Számomra a legsokkolóbb, hogy mindezt 146 átlagpulzus mellett pörögted ki magadból. Az, hogy és ahogyan az utolsó harmadra még tovább tudtál erősíteni, végképp parádés, érdemes lenne/lett volna betenni a km-enkénti időket.
Nagyon motiváló, amit csinálsz, csak így tovább!

Szombat reggel lesz egy kisebb verseny a Havanna-körön. Mivel korcsoportokba verődve hirdetnek dobogósokat, szeretnélek megkérni, hogy véletlen se gyere el :D

(#68553) LanyUs válasza Peetta14 (#68546) üzenetére


LanyUs
senior tag

Reggel amikor megláttam, majdnem belevittél a csábulásba és futottam egy "kényszer" fm-et, de győzött a józan eszem :) Lusta voltam, így nem mentem le a pályára sem. Maradtam a lakótelepen aszfalton. Nagyon szépet mentél! :R Ha sokkal gyorsabb időt is felteszel, akkor szerintem "elengedlek", bár kitartok amíg tudok :) Tudom, Mindenki magával stb.... de azért mégis jó kis játék ez :DDD

Ha azt írom, hogy futottam 10 km-ert 10.00km 59:26 5:56/km átlaggal, akkor az egy közepes futás, de nem minőség. Viszont ha megosztom, hogy ez valójában egy kőkemény 10db 500/500 volt ( gyors 170-174 hrm - tempó 04:00-04:10 ) / pihenőben a pulzus 140hrm alá ejtve, akkor már más a leányzó fekvése :)

Peterhappy: én úgy szoktam kisebb versenyen, hogy átnézem az ott levőket ( már ismerem a kemény magot ) és arra nevezek, ahova ők nem :D így lettem első pár hónapja 21k-n, mert a 4-5 tomcica 7 km-en zúzta egymást :D

[ Szerkesztve ]

(#68554) Zozo0525 válasza Peterhappy (#68552) üzenetére


Zozo0525
őstag

:D :D :D

(#68555) tomcica válasza LanyUs (#68553) üzenetére


tomcica
Topikgazda

beszaladtal volna nyitott szajjal a fa..erdobe :K ;] te csak szepen rakd ossze eloszor darabokban a tempot,majd lassabb iparoson egybe is ;) amikor mar lesz eleg allokepesseg a nyelgazhoz akkor johet a banzai ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68556) LanyUs válasza tomcica (#68555) üzenetére


LanyUs
senior tag

Most esik el valójában mire is gyúrunk :R Jelenlegi 2 éves PB-m 1:39 körüli fm. Jelenleg is lefutom ha kell, de most az a cél, hogy tudjam tartani a tempót a végéig és ne dobjon le 12 km-nél +30-40s-re. Tehát itt az igazi cél, hogy tudjak végre futni egy "normális" fm-et is :D

(#68557) tomcica válasza LanyUs (#68556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg lesz nehany hetvegi hosszu fokozos tempo + 1-2 eros hosszu tempo (12-14km es 14-16km FM celsebessegen ) es mar ki is leszel elezve az FM-re.
De a heti minosegi munka NEM lehet tul gyors,es tul sok sem :N a hetvegi hosszu egyelore unalmas km gyujtes.
Amikor mar minden rutinszeru szinte unalmas,na akkor johet egy ellenorzo tempo pl elsore 6-8km FM celtempon ;) az majd megmutatja,hogy indulhat-e a hetvegi hosszuba a minosegi tempocskak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68558) tomcica válasza tomcica (#68557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1:34:XX ergo 4:29-es iram elsore jo lepes lesz :K es igen ha egyenletesen tudod tartani akkor a "tied",akkor lehett ra epiteni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68559) LanyUs válasza tomcica (#68558) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ejjj, azért az már nem az a tempó, amire minden pillanatban kimegyek fm-re örömfutni. Ezzel már keményen dolgoznom kell majd és minden eltelt km után a pokolra kívánok valakit/valamit :) De jó, hogy még odébb van... ezzel meghoztad a kedvem a sima "unalmas" edzés hetekhez :R

(#68560) tomcica válasza LanyUs (#68559) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha becsuletesen be van edzve a savkuszob sebessege,akkor egy combos FM tempo mar 5-6km utan sem oromfutas :N a maratonos sebesseg nevezheto kenyelmesen kenyelmetlennek kb 15-20km-ig.
Szetvalik a regeneralo,alapozos km gyujtes es a minoseg,de szinte szakadek van koztuk.Kozepen mar nem maszatol az ember ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68561) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Sziasztok!....2400hsz után gondoltam benézek mizujs. Velem annyi, hogy az utolsó sérülésem óta visszavettem....4.50-5ös tempót tolok és egyelőre csak 3x5km-t hetente. Straván nem osztom és ide sem néztem be nehogy ismét ledobjam az ékszíjat pl a pb motivációk miatt. Most a kétnaponta 10km, (4.50-5 tempó) elérése a cél....mindenfajta extra edzéstípus alkalmazása nélkül...melyek eddig csak sérüléssel végződtek sajnos. Fizikailag, egészségileg bírnom kell...ez számomra nem kérdés. A velocity "macskák" jól teljesítenek...bár tempóban nem használom ki a bennük lévő nitrót. Összegezve, inkább futok közepes tempóban mint akárcsak néha feszegetve a határokat sérülés miatt hónapokat ne fussak. Imádok hidegben futni, nem szívesen tölteném a szezont a kispadon.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#68562) Peetta14 válasza Peterhappy (#68552) üzenetére


Peetta14
tag

Köszi...jól kijött minden, a 0,5L iso dobott egyet a 14-17km között. Nekem a pulzussal, keringéssel nem volt bajom sosem, inkább a kérdés, hogy a lábaim mit bírnak, azok fáradnak el inkább. Ez a Havanna jól hangzik, bár 100 millió dolog van aznapra betervezve, nem tudom, összejön-e. Milyen távok vannak?

(#68563) tomcica válasza xy.zsolt (#68561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo hallani,h elsz :K :C elvagyunk,morzsoljuk a napokat a daraloban ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68564) Peetta14 válasza LanyUs (#68553) üzenetére


Peetta14
tag

Be fog érni az a tudtaos építkezés...nálam sokszor edzés előtt pár perccel, vagy akár edzés közben tervezem át a menetrendet. Én 2 naponta futok, többet nem bír a gépezet. Általában 1 laza 10-13km, és 2 tempós (km váltó, 400/400, 200/200 közül valami), illetve van egy 10%-os emelkedős utca kb 350m hosszan, oda is kinézek néha, meg hétvégén egy hosszabb, bár FM fölé nehéz mennem időszűke miatt.

(#68565) Peterhappy válasza Peetta14 (#68562) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fogalmam sincs. :)

(#68566) LanyUs válasza Peetta14 (#68564) üzenetére


LanyUs
senior tag

Peetta14 : akkor együtt edzünk kb. :K ( Hétfő 400/400, csütörtök km váltogató és szombat 15-18km laza ). Köztes napokon laza szoba bringa filmnézés a térdek miatt.

xy.zsolt: nemrég gondoltam Rád mi a helyzet, mert se itt, se a strava... Örülök, hogy visszatérsz :R

[ Szerkesztve ]

(#68567) jimpo


jimpo
aktív tag

Mai 16km átlag 5:28/km 144 bpm, benne egy PB ;]
Tartalma 4x felüljáróra 400m felveretős, 145bpm alá beejtős lekocogós, lazázós majd 1km síkon köpködős, repülős, hazacammogós. :C
Volt benne pár megálló is, a felüljáró tetején minden körben. :K Amolyan félmunka lett, de így marad. :))

Stryd Next Gen

(#68568) #76500480


#76500480
törölt tag

Keresztedzéssel napi szinten való futás számomra kivitelezhetetlen. Sérülés kockázata valóban megnő, “nehéz lábak” szindróma-> felborul az izom egyensúly -> másra terhelek és kialakul egy sunyi stressztörés amit szépen végig zongorázok. 1hét katasztrófa, 2. enyhe fájdalom , 3. héttől(kialakul a lágy csontszövet, alábbhagy a fájdalom)az elcsábulás a sportra ;] Elég sokban részem volt :( De most olvasom, hogy balesetben szerzett töréseim is a legsz.rabb helyen vannak, 2x sarok ami irritálja az Achillest, 2x borda ebből az egyik oldali(háti-mellkasi kevésbé fájdalmas) + 2x gyanús borda(ezek tulterhelestol)Utóbbival már futottam 200km-t :N

(#68569) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Akciós adizero adios pro 2 a sportsshoeson. 120 euro, de az RTR2144 kóddal lejön belőle 15% (a szállítás hozzánk 4 euró), vagyis a vége ~42 ezer Ft.

(#68570) tomcica válasza jimpo (#68567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68571) tomcica válasza #76500480 (#68568) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evezes + kulcs edzesekbol futas kombo?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68572) #76500480 válasza tomcica (#68571) üzenetére


#76500480
törölt tag

Az megoldható mert eloszlik a terhelés. :K [kép]

[ Szerkesztve ]

(#68573) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Egy frankó ár/érték arányú evezőgépre várnék ajánlásokat....privátban, mivel itt off. Köszi

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#68574) jimpo válasza tomcica (#68570) üzenetére


jimpo
aktív tag

A Kinvara 12 pörgött szépen. Nem tudom mi lesz télen mínuszokba, ha kikerül a szellőzése miatt. :O :((

Ha már cipő akció... :))
New Balance FuelCell Propel v3 - MFCPRLB3 27 269 Ft 42-es méret
New Balance FuelCell Rebel v2 - MFCXCP2 28 689 Ft szintén 42-es méret
New Balance Fresh Foam More v3 MMORVO3 35 529 Ft ebből van sok méret 41.5, 42, 42.5, 43, 44, 45
New Balance Fresh Foam 1080v11 - M1080C11 35 529 Ft ebből is van sok méret
Ezeken kívül is van pár akciós cipő...

Nálam nem igen lesz új cipő a hónapban. Már elköltöttem a havi pénzmagot, berendeltem az új Stryd-ot. :B :K

Stryd Next Gen

(#68575) tomcica válasza xy.zsolt (#68573) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Concept2 eleg a regi model is a C,de ha jo aron latsz hasznalt D-t akkor az az aktualis.Maga a gep ugyanaz,a digitalis kijelzo modernebb picit.
Van par kopoalkatresz,gorgok a szek alatt stb. az mind cserelheto. Mas nem is igen tud elromlani rajta :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68576) -Pepe- válasza tomcica (#68548) üzenetére


-Pepe-
tag

Hasznos volt köszönöm. Az ATP-t eddig nem nézegettem, csak az azt előállító mitokondriumokat.
Tehát, ha jól értelemez a mitokondriumok mennyiségét a hosszú, lassú futásokkal lehet szinten tartani vagy növelni.
Az előállított energia (ATP) mennyiségét pedig a gyors futásokkal.
Izomból én nem tudok 2km-t lenyomni, de perceket sem, mint ahogy más oldalakon olvastam. Ez még az én nagy sprinterek sem bírják szuflával. Max erőbedobással maximum pár tíz méter mehet. 400-at is lesprintelni elég kemény, nemhogy 2000-et. :D
Tényleg mekkora az a gyors amiről írsz?
A pár tíz métert úgy értettem, hogy a versenyeken is csak a végén nyomják maximumig, ebben is emelkedett ki Bolt.

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68577) tomcica válasza -Pepe- (#68576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen hosszu laza aerob noveli (es tartja szinten) a mitokondrium mennyiseget :K
A felfokozott ATP anyagcserehez (ami szukseges barmilyen minoseges sporthoz) pedig intenzitas kell,megpedig sportspecifikus.
2km vagy 5-6perc nyelgaz az nagyon eros tempo DE NEM sprint...sprintelni 70metert ha lehet (a 100m-nek is egy resze gyorsulas es van egy kitartasi fazis,szoval meg az se full sprint).
5-6perc a vo2max...lesz itt akinek az a max 1000meteres futasa,masnak 1100-1500m kinek mennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68578) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Sziasztok!

Március után kezdeném újra a futást amikor térdfàjdalom miatt abbahagytam. Inkább bringázni szoktam ( Eddig 6700km- nèl járok az évben) De megint jönnek a hamar sötétedős napok , így kevesebbet lehet tekerni :) .Múltkor elég sok tényező miatt jött elő a térdfàjdalom. 1. Hamar kezdtem el hosszúakat futni, meg sokat. 2. Számomra kemény cipőben futottam terepen ( Salomon Supercross 3) 3. Rosszul beállított ülèsmagassàg bicajon.

Tegnap futottam újra 7 km-t, rekortànon egy adidas supernova+-ban. Egész jó volt,de szerintem aszfaltra valami puhább cipő kéne nekem. Lehet ha sarokra érkeznèk más lenne,de a lábfejem első részével szoktam először talajt fogni. Nike pegasus 38-at néztem, mert a sportsdirectben 28.500ft, de nekem nagyon keskeny, a nagylàbujjam széle pár mm-en már nem volt a talpa felett . Érdekes amúgy, mert a supernova+-ra is azt írják, hogy keskeny ott mégsem tapasztaltam ilyet. Hasonló árban, 30 ezer körül keresnék cipőt ( nem baj ha olcsóbb :DDD ). Asics gel-cumulus 23, lenne a hervisben ilyen áron, az nem tudom mennyire "puha". Meg most néztem a puma velocity nitro 2-t. Az 25 ezer körül lenne. Valami tipp még esetleg? :)

(#68579) Zozo0525 válasza jimpo (#68574) üzenetére


Zozo0525
őstag

Gratulálok, ezek szerint neked bejött a Stryd. én is nézegetem de nem jövök rá hogy tudna engem gyorsítani?

(#68580) jimpo válasza szimpláncsak (#68578) üzenetére


jimpo
aktív tag

Egy pár hozzászólással lentebb a New Balance FuelCell Rebel v2 - MFCXCP2 28 689 Ft 42-es méretben ha megfelel. Ez tuti széles, bár szerintem túl puha... Puhább mint a Velocity Nitro, igaz pörgősebb is. :))
A Kinvara 12 van ami még szélességben nagyon jó. Csak az meg fapad, nem a legpuhább cipő...
Viszont ez a kettő a közelgő télben szinte biztos hogy hűvös lesz a lábfejnek! :U

42.5 méret van a fentebb említett két cipőből, ezzel azonos méretben (42.5) a Puma Velocity Nitro 2 szintén jóval keskenyebb! :((( Egy fél mérettel nagyobb már oké szélességben.

Esetleg Kinvara 11 ez valahol a Rebel v2 és a Kinvara 12 között van, bár ez sem a legpuhább. Viszont nem is túl szellős, ebből sem árt egy fél mérettel nagyobb. ;)

Ahány Salomon volt a lábamon, mind keskeny volt. :O
Sima Supernova 42 2/3 méret szintén bazi keskeny volt nekem.

Esetleg Reebok Floatride Energy 3 42 méret (Gyártói méret: 8) van nekem belőle ez is elég széles, bár szintén nem puha. :K

Nike-ok is keskenyek 42.5 méretben nekem, Air Zoom Pegasus 38, Pegasus Trail 3 és Air Zoom Pegasus 38 Shield. Ezekből is kell picit nagyobb méret.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#68581) szimpláncsak válasza jimpo (#68580) üzenetére


szimpláncsak
tag

Köszi :) Azt nem írtam, hogy adidasból , Salomonból 43 1/3-os kellett, Asics,-ból 43,5 a méretem. Nike pegazus trail 3-ból 44-esem van, a pegasus 38-ból is azt próbáltam. Hozzámèrtem a boltban a Trail 3 talpàhoz és vagy fél centivel keskenyebb volt. Tudom, hogy van belőle széles változat is,de olyat csak a nike honlapján láttam.

[ Szerkesztve ]

(#68582) jimpo válasza Zozo0525 (#68579) üzenetére


jimpo
aktív tag

Önmagában egy kütyü sem fog gyorsítani, neked kell mindenképp gyorsabbnak lenned. Bírni szusszal a tempót, tartani a fordulatot a mozgást. :K

Magát a futást egyáltalán nem könnyíti meg! Viszont a tempó tartásban nekem nagyon sokat segít, meg valahol egy mentális ösztönzésnek is jó számomra.

Nagyjából tudom hogy a 4 perces tempóhoz pl hány Watt kell és akkor igyekszem azt tartani folyamatosan. Illetve látom ha odalépek akkor mennyire futok gyorsan, vagy ha nyomogatom az órám épp mennyire lassan. :DDD Jóval érzékenyebb mint a dzsípiesze... :U

A GPS -t nem sokra nézem, rajzolja ki nekem nagyjából az útvonalat oszt csókolom. :C
Szükségtelen utólag hajszálpontosan látni hogy az út melyik oldalában futottam, hidegen hagy!

Ellenben futáskor minél pontosabban akarom látni a tempót, sebességet.
Azt hogy mekkora Teljesítmény mellett, adott esetben például szembe szélben, mennyivel lassabban is kell futnom hogy ne erőltessem meg magam a kelleténél jobban.

De igazából ennyi. Futni ezelőtt, is meg a vásárlása után is a tulajdonosának kell. ;]

Stryd Next Gen

(#68583) xy.zsolt válasza szimpláncsak (#68578) üzenetére


xy.zsolt
őstag

sajna a velocity nitro2 annyiban más mint az elődje, hogy nincs a felsőrészen középen a talprésztől a fűzőig futó merem pánt....emiatt a lábfej oldalirányú tartása rosszabb. Ha ez nem zavar akkor oké, de én az elődjét használom, kedvelem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#68584) ígyvanferi válasza szimpláncsak (#68578) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Answearen 23800 Ft a Reebok Floatride Energy 4: narancssárga, fekete. Mindkettőből van még 43, 44 (is).

(#68585) ígyvanferi válasza szimpláncsak (#68581) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aboutyoun meg pont van egy Puma Magnify Nitro 26 ezerért a méretedben. Az is jó lehet kimondottan aszfaltra, lazábbakhoz. Nincs vele személyes tapasztalatom, de el tudom képzelni, hogy a nitro hab miatt meg is lehet pörgetni, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#68586) #76500480 válasza szimpláncsak (#68578) üzenetére


#76500480
törölt tag

10km távig egy floatride is kiszolgál, tény hogy keményebb. Ecipon 22k körül van fekete is. Answear oldalon kuponnal olcsóbb (23,8k)ha tag vagy 50% ig minuszolhatod tagpontokkal az akciosat/kuponosat( kb 12k lenne az ára).
Velocity Nitrora mondjak hogy egy all-rounder, mert a Reebookkal szemben puhább. Mindegyik inkább a sarokra érkezést támogatja. Pegasust vegyél később mikor lemegy az ára, mert 39 rengeteget javult az elődhöz képest. 38 egy facelift, a 37el gondok voltak. :U

[ Szerkesztve ]

(#68587) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Köszi mindenkinek! A magnify nitro is jónak néz ki,de azon lehet már túl sok lenne a csillapítás, bár gondolom meg tudják oldani, hogy ne legyen "imbolygós", hanem tartson rendesen .
Esetleg a [gel-cumulus 23] -ról vélemény? :) Bár azt nézem, hogy a 24-el az is jelentősen változott, mert eddig flytefoam volt a középtalp most meg már ffblast. Videók alapján az is elég puhànak néz ki.

comegetsome1:
Nekem nem lett volna bajom a 38-al sem, de tényleg vagy 3mm-el szűkebb volt,mint más cipő a boltban amihez hozzámèrtem. Aztán lehet amit a sportsdirectben árulnak valami szűk fazonú, mert felpróbàltam a winflo8-at is az meg jó volt szélessègben. Van egy pegasus trail 3-am, azzal volt hogy lementem a mellettünk lévő salakos pályára "kocogni", nekem tetszett a nike react hab viselkedèse, lehet gyorsabb futármsoknàl már nem olyan jó :) meg hát az mégiscsak egy terepfutó cipő :)

[ Szerkesztve ]

(#68588) Hi!King válasza jimpo (#68580) üzenetére


Hi!King
őstag

"Nike-ok"

Nagyon off, de ez a ragozás alapján ez olyan, mintha nájknak ejtenéd. Nem nájknak kell azt ejteni, mint a bike-ot bájknak, hanem nájki, mert Niké istennőről van elnevezve, így a végén az angolok ejtenek egy "i" hangot.

(#68589) tomcica válasza szimpláncsak (#68587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Asics Novablast?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68590) LanyUs válasza szimpláncsak (#68587) üzenetére


LanyUs
senior tag

A Pega Trail 3 04:00-ig szépen teszi a dolgát akár rekortánon is. Én volt, hogy nyáron is elvittem egy körre betonon / rekortánon. Van nagyon "nehéz" cipőm is Hoka Stinson 6 ATR és Bondi 7, azoknál érzetre könnyebb. Tehát itt kérdés, hogy mihez szoktál hozzá. Nekem még a lábam sem fülled jobban bele, mint egy szellős nyáriba. A lényeg, hogy csillapítása legyen jó + ahhoz képest könnyű is, akkor Clifton 8 :F De a talp boltozat miatt mindenképp próba!

(#68591) Alg


Alg
veterán

Hogy nem csak cipő téma legyen:
Ez érdekes könyvnek tűnik :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68592) jimpo válasza Hi!King (#68588) üzenetére


jimpo
aktív tag

OK!


Általánosítani egyébként hogy X márka szűkebb a lábközépcsontoknál, nem igazán szerencsés...

Van Saucony Guide 14 -em 42.5 méretben, viszont sokkal szűkebb mint a Kinvara 12. A Kinvara 11 megint csak szűkebb azonos méretben. Szóval adott márkán belül a típusok közt is vannak különbségek. :K Egy sorozatban újabb modellek is simán lehetnek jobbak ezen a téren, lásd fentebb. :C

A Kinvara 12 nekem egy álom, meg a Rebel V2. Ezeknél már csak az Altra Paradigm 6 jobb számomra.
Viszont az ZERO dropos cipő, amit kezdek megszokni. Igaz megy a rotáció, egyik alkalommal 4mm, majd Zero, 8mm, Zero, 6mm és így tovább. :P
A Rebook Floatride Energy 3 is oké, bár abban olyan mintha a lábközépnél lenne egy keményebb rész. Ha nem is mindig, de érzem a benne való futáskor, emiatt nem szeretem túlzottan. :B

Futottam már ma egy lazát, kellemes 7 °C Átlagos hőmérséklet. ;] Az Altra Paradigm 6
volt soron. Szokás szerint felüljáróról történő lepörgetéssel, érdekes hogy nem egy lomha cipő pörög szépen. :))
Síkon mondjuk ez az átlag 303 W 4 perc - 3:50 körüli tempóra lenne csak elég. Igaz szembe szélben még ennyire sem... :DDD
A tegnapit egyébként jól fogadta a test, a bal combom mondjuk éreztem reggel. A mai pörgős részeken is látszik hogy nem 100%, de nem fáj. :K

Stryd Next Gen

(#68593) Zozo0525 válasza jimpo (#68582) üzenetére


Zozo0525
őstag

"De igazából ennyi. Futni ezelőtt, is meg a vásárlása után is a tulajdonosának kell. ;]" ez a baj
Köszi majd még átgondolom kell-e nekem még egy kütyű? az a baj én is kütyűmániás vagyok

(#68594) Alg


Alg
veterán

Amúgy a szeptemberi COVID után most jutottam el kb. oda ahol előtte voltam, legalábbis érzésre, közérzetre, energiasztintre.

...meg a Garmin szerint is, az utóbbi 1 hétben normalizálódott a HRV státusz, training statusz is átfordult "maintaining"-be "unproductive"-ból és a body battery is 90 fölé töltődik reggelre.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68595) Studi válasza jimpo (#68592) üzenetére


Studi
addikt

Guide az stabil, a Kinvara neutrális, ott amúgy is indokolt, hogy lábközépnél szűkebb érzést ad az alátámasztás miatt az előbbi. Amúgy van pár alapvetés persze, de egyetértek, hogy téves lehet ennyire beskatulyázni a gyártókat. Egyrészt mindenhol vannak olcsóbb és magasabb kategóriás cipők, és maga a cipő funkciója is fontos. Egész mást fog adni egy stabil daily trainer mint egy 5-10K-ra kiélezett versenycipő. Ha az egyikből ezt próbálod, a másikból azt, nyilván nem a márka eltérése miatt lesz határozott különbség.

Nekem otthon már 7 gyártó cipője megtalálható, mindnek meg van a helye, feladata a forgásban.

(#68596) tomcica válasza Alg (#68594) üzenetére


tomcica
Topikgazda

alakulsz :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68597) Alg válasza tomcica (#68596) üzenetére


Alg
veterán

Leírom, akkor már muszáj lesz megcsinálnom:
Az alapozás vége felé, Dec vége-Jan eleje környékén szeretnék egy kis saját challenge-et, egy 100km-es hét formájában :U Sokaknak ez itt nem kihívás, de én még sosem mentem heti 40-50k fölé.

Lehet bedobom majd a PH Strava/Garmin csopiba és lehet csatlakozni ha valaki kedvet érez elégetni pár méter bejglit :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68598) tomcica válasza Alg (#68597) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tobb modon lehet "megnyuzni a macskat",de javaslom ha mar kaland,akkor probalj ki 2 duplazos napot,nem kell semmi extra 10+10km vagy 10+6km valami ilyenek :K
Csak az ize vegett ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68599) Alg válasza tomcica (#68598) üzenetére


Alg
veterán

Olyan is lesz nemsokára :K

Meg ha bedurrantom a Zwift/Sufferfest-et hamarosan, akkor futás+bringa dupla napok is benéznek majd néha. (és itt a bringa is rendes edzés, 40-90 perc intenzív strukturált watt alapú).

Térdekre azért figyelni kell majd (-> sok kocsonyát enni :DDD ).

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68600) ígyvanferi válasza Alg (#68597) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó ötlet, én csatlakozom szívesen. Eddig egyetlen egyszer mentem 70 fölé egy naptári héten (de ha simán csak 7 egymást követő napot nézünk, valszeg akkor se lenne ez gyakoribb, vagy a leghosszabb táv ennél sokkal több), szóval nekem is egy külön kihívás lenne 100-at futni. Rendszeresen nem is tudnám csinálni, de így egyszeri challenge-ként mennie kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.