Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) Peetta14 válasza archie17 (#68200) üzenetére


Peetta14
tag

Utolsó mondatodat adom, nagyon! De azért is motiváló, hogy bekerülj a 3%-ba 😉

(#68202) sherlock82 válasza Peetta14 (#68201) üzenetére


sherlock82
senior tag

Biztos hogy nem ez a célja szerintem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68203) tomcica válasza Fred23 (#68196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te csak jelentkezz be hetente,hogy lassuk futsz-e rendesen :K vagyis futtok-e ;)
Tervezzetek meg az etrendedet,irtad h hulladek mar nincs benne,akkor tessek kevesebbet enni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68204) parandroid válasza Fred23 (#68198) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kitartás, nehogy azt hidd, hogy itt mindenki ufo!

Én sok év kihagyás utan kezdem újra megint a futást, sose voltam gyors, de futottam már több maratont is. Most 5 km-ekkel küzdök, max közeli pulzussal, alig gyorsabban, mint a te tempód.

Ráadásul változatlan étrend mellett, minden napi futással eddig 1-1,5 kg plusz van a mérlegen. :DDD A mérleg egy rohadék tud lenni, meg a szrvezeted is meg tud tréfálni, mert a terhelésre néha raktározással válaszol, és eltart egy darabig, mire rájön, hogy jobban jár, ha inkább leürít. Ehhez hosszabb idő kell sajnos.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68205) LanyUs válasza Fred23 (#68198) üzenetére


LanyUs
senior tag

A városomban hajnalban 2-3 középkorú hölgy teper csak, akivel találkozom néha-néha. Fiúk vagy ráérnek rohangászni később vagy nem kelnek olyan korán. Tehát szorgalmasak! Náluk is számít a napi forma. Annyi nem szimpi, hogy egyik sem használ semmilyen világítást, se visszaverőt -> így azért könnyű szélvédőre kerülni :(
Most nyáron épp együtt edzettem egy 43 perces 10k-s huszonéves lánnyal ( nekem 44:30 ). Beleálltam, amikor megpróbált megelőzni. Épp jó napom volt, neki meg rossz. Megfőzte a napsütés és a meleg 4-5 km után. Megdolgoztam érte nekem közel nyélgázzal 98% hrm közelében ( neki is ), valójában nem is építő edzés lett belőle, hanem rombolda :) Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a körülmények és a napi forma...

2 km letudva, 12:30:48, az majdnem 6 perces iram, teljesen rendben van :R Szoktad itt látni, hogy nekem a lassú néha 07:20-30 :) írj bátran. Térdeket be kell mozgatni előtte!

Archie: ez egy nagyon szép gondolat "az ország 50%-a rendszeresen fusson 3 kilométert, mint hogy a 3%-a 50-et" :R

parandroid: sosem értettem, hogy a szivacsos bringa alsónadrág és a bringa rövidnaci miért pont ott szivacsos, ahol nem is kell a szivacs? Túlságosan hátul a fenék részen és nem elől, ahol kellene. Hát mert "kezdő" szett. Keresek komolyabbat :R

[ Szerkesztve ]

(#68206) tomcica válasza parandroid (#68204) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elsore ugy olvastam,hogy
"Kitartás, nehogy azt hidd, hogy itt mindenki futo!" ;]
Na mondom is magamban,mar itt tartunk,mar itt?! Eloszor csak konnyebb edzes,utana mar pihenonap is,majd heti csoffadt 100km ala megyunk...utana van mar henger,pisztoly,Mars dmborzati terkepes nasa ora stb. most meg mar itt?! :O
En azt mondom,hogy hetente 1-2x ki kell lepni a komfortzonabol,jobb esetben nehany ciklus utan ez mar komoly terhelest igenyel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68207) LanyUs válasza tomcica (#68206) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam ténylegesen keményebb lett az edzésterv ám :K Eddig minden 4. nap volt minőség, mert a 2. nap csak laza ment. Most sűrűbb lett, mert heti periódus van. Kénytelen voltam fix napokat kialakítani:
400-as edzes hétfő hajnal éhgyomor g-bomb vagy bcaa
1000-es edzes csütörtök hajnal éhgyomor g-bomb vagy bcaa
Hetvegi hosszu km gyujtes 8 palacsinta 07:00, futás 10:00 babakocsi, aminosav nem kell
este 98,5-99 kg, reggel 97kg, dolgozom rajta, lásd fent 8 palacsinta :)

[ Szerkesztve ]

(#68208) tomcica válasza LanyUs (#68207) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezd profi hozzaallashoz hasonlitani :K :R ez a 3% (nem csak az 50km :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68209) LanyUs válasza tomcica (#68208) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én próbálok pozitívan hozzáállni ha már nem lett maratonom idén sem :) Tisn társunkhoz hasonlóan nálam is fontos, hogy a térdek hogyan állnak hozzá. A futás közti napokon a Többiek miatt írom, hogy annyit tekerek lazán, amennyit csak bírok! Jó hatással van a térdekre!
Brutálisan sok időt hoz vagy mehet el ha nem tudja az erőt átvinni a térd.
Dec. 31-én próbálok majd ismét valami eredményt produkálni, ha épp nem leszek óvoda ajándékkal megáldva :)

(#68210) parandroid válasza tomcica (#68206) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyelőre csak azért edzek, hogy egyszer majd talán nekiállhassak edzeni. Ide jutottunk. :DDD

Jelenleg kb a félórás 5k-kkal is úgy kint vagyok a komfortzónából, hogy egy nap kell, hogy kiregeneráljam. :B

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68211) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
9:00-tol megkezdodott a 6oras szegedi ultra.Viktor kollegam epp negyedik,morzsolja 4:43-on per pillanat. 1130meter a kor,szoval a korido az nem 1km!
Kuldjetek neki a csiiiiit ;] :K :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68212) tomcica válasza parandroid (#68210) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,a padlotol mar lejjebb nem lehet...mehet az epitkezes ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68213) LanyUs válasza parandroid (#68210) üzenetére


LanyUs
senior tag

Oké, de a regen csak izomhoz/ízülethez kell. A görgő miatt a hrm elég jó szinten van nem?:R

Tom: küldjük!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#68214) parandroid válasza LanyUs (#68213) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

* lenne, ha nem hanyagolnám épp azt is. :P

Jelentem mentem ma egy hétvégi 'hosszút'. 10k. Ez van, lehet köpködni. Én legalábbis a végére már tényleg köpködtem. A tüdőmet kifele. Faszom, hogy mi is persze dombon lakunk...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68215) mark939


mark939
csendes tag

Tisztelettel jelentkezem!

Eltelt egy kis idő, hogy jelentkeztem volna, de elhihetitek, hogy nem állt meg az edzés, forgott a mókuskerék. ;] Tegnap volt egy 14 km-es laza kis edzésem, jól vissza is töltöttem utána mindenféle csodával (hívhatjuk zabálásnak), így úgy gondoltam, hogy egy alapos alvás után ha reggel a hold és a nap is úgy gondolja valami nagy dolog fog készülni, megcsinálom az őszi FM felmérőt amit már rég tervezgetek, mivel volt egy pár PB-m azóta, hogy elsőnek jelentkeztem a 4.58 km-es FM-el, de mindig edzés közepén döntöttem úgy, hogy futok kicsit keményebben és PB lesz, így lett utána a 4.50 km-es PB is.

Reggel egy szokásos zabpehely+ fehérje, kávé és vitamin kombó után mentális hangolódás következett, elkészültem, vártam egy órácskát, hogy felszívódjon aminek fel kell. 10 fok volt kinn a hőmérséklet, masszív köd, ami már 3 napja nem akar eltűnni, így úgy döntöttem, hogy mivel versenytempó fog következni póló és rövidnadrág lesz az öltözet, azonban a térdeim kaptam egy kis warm gélt, ami így utólag nagyon hasznosnak bizonyult. Pluszban kaptam még 1-2 hónapja egy energy gélt, bár nem használtam még, de úgy döntöttem, lesz ami lesz elrakom, nem szokott az emésztésem rakoncátlankodni. Kinn alapos bemelegítést követően picit feltornáztam a pulzust, nagyjába 120 körülivel indultam. Első pár km-en éreztem, hogy itt valami nagyon nagy dolog fog végbemenni, tornáztattam kicsit a tempót, hogy mozog el a pulzus, de lehorgonyzott 160 köré. Semmi probléma nem volt a futás során, a 10. km után elfogyasztottam a gélt, ami a 11. km után teljesen visszaállította az energia szintem az indulási állapotra.

De ne csak a felesleges csacsogás legyen jöjjenek a számok. A Samsung Health alkalmazás 4.30 km-es átlagot dobott, a Strava ezt konvertálta át 4.31-re. Ez 20 mp-es különbség az előzőhöz PB-hez képest. A végén sajnos még gyorsítani is volt erőm, úgyhogy még egy pár másodperc maradt benne, de összeségében nagyon büszke vagyok 1.35.06 lett a végleges idő. :Y :C :DD

[ Szerkesztve ]

Földön kívüli intelligencia? Először a Földön találjunk valamit!

(#68216) tomcica válasza mark939 (#68215) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R massziv gratula
tessek az edzestempot atallitani erre az uj idore (azaz tempo egyben 4:40-4:30 koruli...darabolva 4:30...400m gyorsak 4:10-4:20 kornyeke...rovid repulok mehetnek 4:00 v picit ala :K )
Ha a max pulzusod nem 170 akkor ebben van meg booooven :K lsz ez meg 1:2x:xx ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68217) mark939


mark939
csendes tag

Hálás köszönet! :K Igen, az utóbbi időben próbálgattam azok az időket, de akkor teljesen átállok rá. A max pulzusom 180 felett van, de olyan 175-től már érezhető a történet. :D

[ Szerkesztve ]

Földön kívüli intelligencia? Először a Földön találjunk valamit!

(#68218) LanyUs válasza parandroid (#68214) üzenetére


LanyUs
senior tag

Parandroid: Hát akkor megy a 10k is már. Jön ám vissza a forma :C

mark939: ez nagy menet volt! Az időd már most kb. 1:33:xy :R

KJ Viktor is szépen áll :R Az első helyezett is gyakorlott futó lehet. Látni az időkön, hogy 2 óra után ritmust váltott és enyhén fokozóra kapcsolt. Robot Ő is.

(#68219) Agony


Agony
aktív tag

@Tom:
Lett valami a Viktorral? Be akartam frissíteni az excelt, aztán látom, hogy 13 óra óta nem érkezett új részidő. :F Státusznál azt látom, hogy célba ért, de még csak 4 óra telt el a rajt óta

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#68220) tomcica válasza Agony (#68219) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sajnos 4ornal ki kellett allnia :U problema adodott a cipovel es a labaval,majd irja pontosan. Azt irta,ugy erezte abban az allapotban nem birta volna vegigfutni a 6orat,csak naaagyon durva lassulassal,annak meg nem latta ertelmet :N
Egyik szemem sir...annak azert orulok,hogy porfin all hozza,es tudja mikor kell kiszallni,ha ki kell. En biztos nem tudnam :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68221) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nem tudom magamban tartani az alábbiakat.

Reggel borus idő volt ( 6.30 ) némi ködben mondom elmegyek futni egy jót.
Azzal nem is volt gond, azzal inkább hogy találkoztam egy kutyát sétáltató emberrel ill egy biciklissel aki dohányoztak.
A kutyást még eltudtam kerülni, de a biciklis kb annyival ment én és folyamatosan azt a bűzt éreztem.
Mondom lesz ami lesz kb 30 másodpercet vártam amíg elhúz ne kelljen azt szagolnom, és elment egy másik irányba. LEhet hogy én vagyok haklis, de gyűlölöm ezt a szagot, futás közben eleve nehezebben kapsz levegőt erre belemész abban a bűzbe. :F

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68222) #76500480 válasza Fred23 (#68198) üzenetére


#76500480
törölt tag

Futni kell azokat a köröket :K ;) Mindig írd be az eredményt mert olyan felhajtó erőt ad mindekinek, mint egy Strava. Futsz akar 100metert “posztolod” az ember elolvassa és ez jut eszébe: Na b…. Én meg ma meg nem csináltam semmit. :U Ösztönözzük egymást az egészséges életmódra mert most is jól megteltek a wellness szállodák… gondolom a maraton, “hosszú temetői séta” nehéz koszorú cipelés utáni megérdemelt láblógatás. :P

[ Szerkesztve ]

(#68223) LanyUs válasza #76500480 (#68222) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ugyan... az emberekre nem jellemző, hogy ha befizet, akkor úgy használja ki a félpanziót, esetleg az all inclusive kajákat és hányásig zabálja magát :D Eszik 2 levest, 4 főételt és 3 desszertet. A végén meg amelyik a legjobban ízlett megy még egy kört. Mielőtt felállna azért még egyet és done... :DDD Ja hogy jár hozzá ingyen üdítő is :Y Ohh akkor iszunk közben még 2 liter cukros narancslét, lefolyik a gyomorban hézagolni :)

(#68224) Zozo0525 válasza LanyUs (#68223) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez jó :D :D :D

(#68225) jimpo válasza jimpo (#56792) üzenetére


jimpo
aktív tag

Elő születésnapi 29 km, kicsit jobb lett mint a tavalyi. :DDD

A Félmaraton idő 1óra 45 perc körül. Nem siettem, viszont volt benne minden is! ;] Volt két kulacstöltős megálló nagyjából 9 kilométerenként.

Kicsit túl is terheltem a Runalyze szerint. :B A Marathon Shape megugrott megint. :P
Volt egy óra a futás után amíg nem ettem, csak a sótablettás víz ment.
Épp akkor főztem, azóta viszont folyamatosan a zaba megy. :U Mondjuk nem csodálkozom... :C Most épp 100g bacon, arra 4 tojás ütve mellé sok-sok kenyér. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#68226) Zozo0525 válasza jimpo (#68225) üzenetére


Zozo0525
őstag

szép, gratula :C

(#68227) norby_42 válasza sherlock82 (#68221) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én buszmegálló mellett már úgy futok el, hogy messzebb nagy levegő. 20 méterről megérzem a cigifüstöt, és nagyon zavar. Aztán nem értem, fiatal koromban hogy bírtam ki a kocsmákat, meg a koncerteket a Másban (egri nevezetesség volt, egy pincerendszer mélyén szórakozóhely sok remek zenével. Lényegében egy csőben hömpölyögtünk...)

Eat pasta, run fasta

(#68228) tomcica válasza jimpo (#68225) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az szep :R toltes + szieszta + toltes + alvas + toltes...nalam igy megy egy 30km utan :K a szieszta es alvas sokat segit

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68229) Studi


Studi
addikt

Máriahilferstrássze ápdét: még mindig vannak akciós cuccok, Endorphin Speed 2 csúf színekben 60EUR lett volna. De mivel a próbafülkében találtam egy lehullot 50 EUR-os árcimkét, nem lennék magyar, ha nem ragasztottam volna rá. A pénztárnál a gép az eredeti árat hozza, a címke alapján korrigálnak, így extra akciós lett. :DDD :DD

(#68230) itouchfan válasza Studi (#68229) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem küldte haverom, hogy Biatorbágyon a Premier Outletben a Nike-ban nagy akció van, Ő akasztott egy Zoom Fly 4-t, 60 helyett 21k-ért. Lehet, hogy holnap megnézem én is miujsag. Nikebol mik azok a modellek, amik enyhén pronáló lábra jók? (Jelenleg van egy Asics GT 1000 (11), egy Nike Wildhorse 7 és egy Kalenji, ezeket forgatom, az Asics talán a legjobb a bokámnak, a Wildhorse 7-ben érzem hogy kicsit dől befelé de nyilván azt terepen használom legtöbbet ahol alapból teljesen más a talajfogas mint aszfalton/rekortánon, nem nagyon van tökéletesen sík ösvény, de ha annál kicsit stabilabb az nem baj).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#68231) Studi válasza itouchfan (#68230) üzenetére


Studi
addikt

Katt ide. Elvileg ezek lennének a stabil cipőik, a gyári honlap szerint.

Egyébként ahogy egyre többet futok, úgy egyre jobban bejön a stabil/neutrális cipők váltogatása.

[ Szerkesztve ]

(#68232) itouchfan válasza Studi (#68231) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#68233) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi mindenkinek a kedves szavakat!
Tökre lelkes voltam, ment is, idén viszont már tuti nem fogok kocizni, mert nincs 30 perce, hogy a nedves rekortán pályán kanyarodva befordult a bokám. Feleségem már jegeli, ránézésre ez több hét gyógyulást igényel. Volt már hasonló sérülésem (ugyanez a láb), tudom, hogy mit jelent. :(
Majd jövök, ha meggyógyult, Ti meg vigyázzatok, mert a rekortán már most csúszik!

(#68234) Studi válasza Studi (#68229) üzenetére


Studi
addikt

SRY, Endorphin Speed, nem Speed 2 :)

(#68235) parandroid válasza Fred23 (#68233) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ohshit. Jobbulást. Amíg nem teljesen fájdalommentes, eszedbe se jusson terhelni!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68236) HKorn


HKorn
addikt

Futózsák/öv téma. Végül a Decás 10L-es zsákot vettem, 1L-es ivótasakkal.

Kérdés, hogy szabad-e ebbe izót tölteni, illetve mi a best praktika a tisztítására futás után?

Run&Ride

(#68237) norby_42 válasza Fred23 (#68233) üzenetére


norby_42
aktív tag

Baszki, ezt olvasni is rossz:F

Jobbulást!

Eat pasta, run fasta

(#68238) inf3rno válasza Fred23 (#68233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Durva! Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#68239) tomcica válasza Fred23 (#68233) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh :U :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68240) sherlock82 válasza norby_42 (#68227) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ugyanez, próbálom elkerülni.
A másik ami kicsit dühíteni szokott amikor futok, és kikiabálnak a kocsiból ismerősök ( akik életükben nem sportoltak, avgy még egy labdába sem rúgtak bele) hogy gyerünk gyorsabban.
Így utólag nem hat meg annyira de akkor annyira azért nem jó,

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68241) #76500480 válasza Fred23 (#68233) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kitartást. :((( Sérülés után az első 2 hét mentális oldalról kimondottan nehéz, főleg egy “felívelő” szakaszban. Próbálj meg erre az időre másfajta edzést beiktatni, mindig ilyenkor nyílnak meg a kiskapuk. Étrend átalakítása például….Városban ahol futsz nemrég olvastam, hogy megmenekült az uszoda januárig. Az úszás is egy lehetőség arra az időre míg felépülsz. Az a rekortán pálya meg maga az életveszély.,,.keskeny, nagy peremmel a szélén, vizes faleveleket nem söpri le a gondnokság, lámpák sz.rul vannak elhelyezve.

(#68242) Zozo0525 válasza Fred23 (#68233) üzenetére


Zozo0525
őstag

jobbulást :F

(#68243) parandroid válasza HKorn (#68236) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én nemtenném, hacsak nem akarod max félévente cserélgetni a tüdòt benne. Mégis hogyan gondoltad alaposan tisztítani a kerakódott, cukortartalmú löttyöt a szívókából, meg a csőből? Ráadásul azt a puha szilikont kb meg is eszi. Ilyesmibe szerintem szigorúan csak vizet, abból is épp eleg gusztustalanság tud kitenyészni, viszonylqg hamar. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68244) HKorn válasza parandroid (#68243) üzenetére


HKorn
addikt

Utánaolvastam, vízet ajánlják bele, de lehet szépen tisztítani, van hozzá tisztító kit is. Különböző praktikákkal (szódabirkabóna, citromlé, műfogsor fertőtlenítő tabletta) pedig eredményesen lehet sterilen tartani.
Van aki használat után egy öblítést követően egyszerűen bedobja a fagyasztóba, az megakadályozza a bacik és gombák kialakulását.

Run&Ride

(#68245) Studi válasza HKorn (#68244) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom a fagyasztó mennyire tesz jót az élettartamának. Persze a fertőtlenítés oldala az egyéertlmű.

(#68246) -Pepe- válasza sherlock82 (#68240) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó neked, nekem vadidegenek szoktak óbégatni.
Fussál bolond, a másik meg, hogy gyorsabban, a harmadik kiröhög, a negyedik meg felteszi az ötpontos kérdést, hogy hova futok.
Rövidnadrágban futok, erre a félkegyelműek leszólítanak, hogy nem fázom? Mondom, de, pont azért öltözöm így, mert fázom. Erre megsértődik. Ezt a logikát...

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68247) -Pepe-


-Pepe-
tag

Viszont az energia géleket ki fogom próbálni. Ahogy olvastam itt, valaki a lábait kapta vissza, a másik megtáltosodott. Igen, muszáj lesz modernizálódnom, mert futás közben nem tudok sehogy utántölteni. Már rájöttem ezen megy el mindig, nem a savasodáson. Sokszor még a karjaimból is kimegy az erő. Gyorsan jön a letörés, mert nagyon éget a szervezetem. Ja stefyY is említette, ha lefogyok jobban fog menni. Megtettem 102 kg-ról 78kg-ra. Valóban gyorsabb lettem, de ugyanúgy megpusztulnak a lábaim, mint nehezen. Több gyártó van, nem sokat ismerek. Ti melyiket ajánlanátok?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68248) Agony válasza -Pepe- (#68247) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem a gélektől ne várj csodát, főleg hogy nem is túl olcsó "eleség". Ha kifejezetten a lábad fárad és nehezedik el, akkor ott nem a gél lesz a megfejtés, az a ~100 kCal nem fogja megváltani a világot.

Én 30K alatti edzésre nem szoktam vinni semmi, nyáron is max. 2x 5 dl vizet. Ha edzés előtt korrekten fel vagy tölve, meg esetleg indulás előtt fél órával tolsz 5 dl izotóniás italt, akkor 20K-ig kizárt, hogy eléhezz. Verseny persze más, egy félmaratonon elmegy 2 gél, maratont ugyan még nem futottam, de gondolom ott 4-5 -tel meg lehet oldani a távot.

Nekem ilyen volt régen a félmaraton mint amit most te írsz. Megindultam céltempón, aztán 15K környékére "elolvadtak" a combjaim és elkezdtem belassulni, így a táv végére pár perccel a célidőn kívülre kerültem... viszont ezt csak az edzés oldotta meg, semmit se változtattam azon, hogy 2 db gélt eszek 21K-s versenyen. :K

Én amúgy a Science in Sport (SiS) géleket tudom ajánlani, nekem maximálisan beváltak (a sós-karamellás nagyon jó, hogy végre nem egy csömör édes íz ;) ), de ez is nagyon egyéni, hogy kinek melyik gyártó géljétől fordul fel a gyomra. Venni kell pár darabot és letesztelni, nehogy betárazz valamiből amiről aztán kiderül, hogy nem bírja a gyomrod.

Start with a whisper, end with a scream!

(#68249) -Pepe- válasza Agony (#68248) üzenetére


-Pepe-
tag

Ahogy írod, nálam is ez van, szó szerint. Kimegy a dinamizmus a lábaimból. Egyszerűen már nem pattanok el a talajtól. Pedig nyáron heti 70km-t futottam, volt, hogy 90-et. Már a hajam téptem, hogy nem bírom elérni a 20-at egyben. Eléhezni viszont nem szoktam, a pulzusom rendben, sőt a keringésem brutál lett, mert nyomtam tempókat is. A tüdőm is bírja.
Most megríkattál, mert a tápkiegészítőkben volt a reményem. :O Az idegrendszerem is rendben van. Nagyon szeretek futni, mennék én 100-at is, mert bírom a monotonitást. Mi a jó élet lehet a lábaimmal :U Mondjuk így visszaemlékezve, mikor még csak bringáztam és nem futottam ott is előjött ez a jelenség. Viszont ott volt idő, mert hosszúkat mentem így a Balatonszelet kifejtette a hatását. Azt éreztem, mint a mit több futó leírt: a robbanást. Lejjebb esett a pulzus, megszűnt a remegés és úgy kilőttem, mint a golyó. Kb 15 perc kellett hozzá. Na futáskor annyi nem lenne, mert addigra hazaérnék.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68250) Hi!King válasza -Pepe- (#68246) üzenetére


Hi!King
őstag

Én ilyesmi miatt nem nagyon mertem utcára menni futni mikor tizenéves voltam, meg kisvárosban azért ismerős is sok volt, sokuk ezen az értelmi szinten. Eszembe sem jutott volna, hogy futva indulok az erdőig, ott futok, majd vissza, hanem amikor ritkán mégis futottam, bringával mentem az erdőig, mert azért nem néztek ki.

Aztán egyetemen egy másik városban megszoktam a lakott területen futást is. Közben a korszak is változott, mert egyre divatosabb lett a futás, egyre kevésbé számított furának a legtöbb ember szemében.

Most is előfordulnak a beszólogatások, de nagyságrendekkel ritkábban. Legutóbb amúgy bringával jöttem hazafelé, mikor az amúgy rossz hírű környéken üvöltött utánam valaki, hogy nem fázok, ez szeptemberben volt és rövidnadrág + pólóban voltam úgy 15 fokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.