Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Peterhappy válasza LanyUs (#68385) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó, de Te nem vagy normális :D :R

@Peetta: Akartam is írni a minap, simán meg lesz a 3km-es Coopered legközelebb! :R

(#68402) Peterhappy válasza zolikaDB (#68390) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia!

Nem tudom mekkora segítség, a Guide13 egy baromi jó cipő volt, a 14-gyel hatalmasat változtattak a felépítésén, a Guide15 állítólag már annak finomhangoltabb utódja.
Stabilnak elég stabil cipő, ha a vízállóság a feltétel, jó választás lehet.

(#68403) tisn válasza LanyUs (#68393) üzenetére


tisn
addikt

Kaja most elég jól betartott, elkaptam a fonalat és végre lebillentem a 100 kg-ról 97-98-ra.

eszel te rendesen? :DD

(#68404) LanyUs válasza tisn (#68403) üzenetére


LanyUs
senior tag

ehhh... kenyér és víz... egész évben diéta van... 109->98, de itt olyan időket rottyantanak a <80kg, hogy tovább kell faragni :D

(#68405) zolikaDB válasza Peterhappy (#68402) üzenetére


zolikaDB
veterán

A hatalmasat változtattak az kb mit is jelent? Jó vagy rossz irányba? Vagy mi történt vele?

(#68406) sajby válasza LanyUs (#68385) üzenetére


sajby
senior tag

Fenix jó, 5év garival vettem a Media marktban a sajátom. Bőven elvagyok vele. Heti 4ből 3alkalommal rajtam van 😀

(#68407) Peetta14 válasza LanyUs (#68399) üzenetére


Peetta14
tag

Azok talán majd jövőre, oda kell verni még párszor ahhoz :)

(#68408) Peterhappy válasza zolikaDB (#68405) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt nem tudom megmondani, csak azt, hogy jelentősen átépítették. Hogy jól sikerült-e, azt passzolom. Az biztos, hogy látványra is nagy a kontraszt pl. a 13 és 15 között.
A Guide 15-t csak próbáltam, nem futottam benne, de az egyik legkényelmesebb cipő volt, ami valaha a lábamon volt.

Érdemes külföldi teszteket olvasgatni, összevetéseket keresni, de az biztos, hogy alapvetően mindkét változat (14 és 15) elég jó értékeléseket kapott és általánosságban is a Guide évek óta az egyik legjobb stabil cipőnek számít.

Ha debreceni vagy, van Spuri és, Nyúlcipő is helyben, menj be és tapogasd meg, próbáld fel őket - tegyél melléjük esetleg egy-két Asics GT cipőt és válaszd, amelyik árban és komfortra szimpatikusabb. Ha feltétel a vízállóság, akkor a Runshieldes modell jó választás lehet.

(#68409) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Nem is rossz az új coros:
[link]

(#68410) Studi válasza zolikaDB (#68390) üzenetére


Studi
addikt

A Runshield verzió az vízálló, azt figyelembe vetted? Ha kifejezetten esőben nem mész, akkor azzal érdemes számolni, hogy ez egy zártabb, melegebb cipő lesz emiatt!
Guide 15 volt már amúgy a Sanasporton egész jó áron kuponozva, vagy ha az osztrák Intersport elérhető számodra, a Mariahilferen hétvégén még láttam jópár Guide 15-öst 50EUR körül. Nem tudom Parndorfban, vagy más üzletekben van-e hasonló akció?

(#68411) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#68389) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igazad van, már rendelhető is, 20 napos határidővel postázzák.

Csak nagyon gyorsan átgörgettem a bemutató oldalt, amin megakadt a szemem és plusz az első generációhoz képest az Apex Pronál:
- multi-band
- wifi
- új hr szenzor
- hrv mérés
- zenelejátszás

500 dollár az ár, tehát ez nem változott. (Az Apex viszont drágult, az 400 $, míg korábban a 46 mm-es 350 $, a 42-es 300 $ volt. Ha jól látom, már nincs belőle két méret, csak a kisebb.)

DCRainmaker teszt is élesedett, délutáni olvasmány megvan.

(#68412) jimpo


jimpo
aktív tag

Csak hogy futás is legyen nem csak lámpa, cipő, óra téma.
Ezek egyike sem fut majd senki helyett! ;] :C

4x2k küszöb a két kilométerek között 500m laza, az utolsónál volt egy kis tempóváltás. :P

A számok bűvöletében...
A 4. 10. és a 13. Lap azonos Átlag 297 Watt értéken pörgött, viszont az Átlagos Air Power miatt van némi különbség tempóban. 1 % különbség az ezzel a teljesítménnyel ~ 3 Watt, bár ez nem nagy matek. :N
4. 4:05.4 Air Power 5 %
10. 4:03.4 Air Power 6 %
13. 3:59.2 Air Power 4 %
Érdekesség képpen a 8. lap 4:03.1 Air Power 4 % 293W :U Nem sok ez az 1-5 másodperc, de egy maratonon sok összejön belőle. Szélárnyékban biztos könnyebb lehet spórolni a kakaóval. Mint ahogy az jellemző profi szinten, már nem csak kerékpározásnál. :K
Pedig nem is éreztem hogy fújt volna a szél. Mondjuk akkor már rég rossz, mert már ilyen 8+ % az Air Power szembe szélben. :W

Vártam hogy süssön a nap, ezért egy óra után indultam. A Reebok Floatride Energy 3 pörgött, 13 °C Átlagos hőmérséklet póló, rövidnadrág. :))
Sajna nem sütött a nap, jelenleg is el van borulva. :((( Aminek azért örülök, várhattam volna hogy a nap-é legyen a főszerep. :DDD :O

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#68413) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#68411) üzenetére


Zozo0525
őstag

ezt is nézd meg:
[link]
majd este én is :D cégnél nincs hangkártya a pc-n mint a némafilm most :D

(#68414) tisn


tisn
addikt

eros, keresztiranyu terdfajas (mintha a forgasi tengely fajna) az mi a franctol lehet?
beszur, elmulik, par lepes utan ujra. (futas kozben) aztan megijedtem, abbahagytam es gyaloglas kozben is fajt :(

mostanaban nem vacakolt, es ez uj, eddig nem igy fajt (elulso resz, tompa fajdalom, ami lassan fokozodik)

(#68415) Alg válasza tisn (#68414) üzenetére


Alg
veterán

Ennyiből szerintem orvos sem mondja meg, találgatás helyett inkább nézesd meg ha pár nap pihenés után nem javul.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68416) stefyY válasza ígyvanferi (#68387) üzenetére


stefyY
őstag

Elszontyolodtam. :O

#68398 Peetta14: Hoppá-hoppááá... :C :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68417) tisn válasza Alg (#68415) üzenetére


tisn
addikt

jo, de eddig mindenhez IS ertettetek :)

holnap foci, szombat futi, meglatjuk hogy viseli.

(#68418) LanyUs válasza tisn (#68417) üzenetére


LanyUs
senior tag

Térdes vagyok én is. Éles szúrás is volt már. Akkor jött elő, amikor nem voltam bemelegedve eléggé és a gyerek után kellett hirtelen sprintelni. Szar érzés, terhelni és lépni sem tudtam rendesen.
A tompa elől az túlterhelés és rossz cipő, oldalt itb szindróma. Kicsit lassabban fuss, pihentetés. Ha jól emlékszem tekersz elég rendesen az majd rehabolja. Bízzunk benne semmi leválás vagy hasonló.

(#68419) tisn válasza LanyUs (#68418) üzenetére


tisn
addikt

kosz. pihentetem. tekerek, bar most rossz ido, igy marad a szobabicaj :(

(#68420) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Kerestem Garmin fórumot, de nincs ilyen. ha van, melyik?

Szóval garmin edzővel kezdtem "újra" a félmaratont, és ismerkedünk. FR 245 music:

Mi az a RUN: gyorsulás, lassulás és siklás? És ez megszakítás nélkül 3x?

Ugyanis előtte van közvetlen 30 másodperc "pedálütem"/30másodperc séta.

Nah ebben nincs séta. Vagy magamnak kell felosztanom a 30 másodpercet 10 másodperces egységekre?

Előre is köszi, aki tud segíteni. :)

(#68421) Peetta14


Peetta14
tag

Egy esti, jól sikerült futáson túl, benne 7*350 emelkedős tempóval. 11,19km 56:07 lett a vége.

(#68422) #76500480


#76500480
törölt tag

[link] Valamiért ebben tartom a legjobb eredményeket. Első tesztnél lazán belement 24km 4:30’ alatti idővel. ;] Tényleg merevebb, nincs fel polcolva sehol sem, ennek ellenére be lehet vállalni vele a maratont. Ilyenkor elgondolkodom rajta, hogy miért is felek egy Ride 15től. :U
44es méret 267g körül van, nem sokat licitál rá a Turbo 2re(250). Cipő nyelve nyomokban tartalmaz bélést 3v képest. Felső rész merevebb, kicsit műanyagos, tartósabb hatást kelt. Talpa ua. v3-v4.

[ Szerkesztve ]

(#68423) tomcica válasza #76500480 (#68422) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor a puma nitro vonal is erdekes lehet neked is :K Liberate,Velocity.
Ja,tegnap 36perc 2:00-as/500m atlagon az evezes.Nem eroltettem,csak a szokasos 2:04-2:01 koruli efforttal csinaltam,de ADTA.
Delutan a kicsikkel edzettem (16-17evesek) nekik 3x(5x200) piheno elso kettonel atsetalas keresztbe a focipalyan az kb 110-120m a maradeknal 200m kocogas.Szettek kozott 3-4perc passziv piheno. Sprinterek ugye ,nekik nem cel az egybekotes,nekik ez alapozos munka.
Mivel 36-38mp korul szoktak futni,igy tudjuk egyutt csinalni,nekem 400m vegig,ok meg kiallnak 200nal..vegigfutom pihenek 50meter kocogast es mar jonnek is.
Amikor a szettek kozotti piheno van,akkor lefutok eyedul egy 400at es egy 200-a,utana mar ragom is fuluket h kocogjunk fel a kovetkezo szettre (2.5-3percet pihenhettek).
17x 400m ment nekem + 2db 200m. Cserebe 74mp atlag lett a 400-ak (35-36mp volt benne a 200m dolgoztak is a kolkok :P ),az utolso elotti 72mp (az kerek 3:00-as km iramja ;) )
Szoval tegnap orulunk Vincent volt.A heten mar semmi extra,egy Ikea butort rakok ossze,meg 20km 3:55-4:00-an a vasarnapi penzum. :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68424) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

a garmin 245 mitől csinálja, h egy ideje nem ir vo2maxot ugyanolyan futásokhoz, mint korábban?
lehet befosott valami benne?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#68425) Zozo0525 válasza bajnokpityu (#68424) üzenetére


Zozo0525
őstag

azt hiszem terepfutásnál nem mér. csak sima futásnál van vo2max. (ha jól tudom)

(#68426) tisn válasza Zozo0525 (#68425) üzenetére


tisn
addikt

van terepfutas? basszus, miket tud :) sima futast hasznaltam terepen is.

(#68427) Zozo0525 válasza tisn (#68426) üzenetére


Zozo0525
őstag

régen használtam garmint, remélem nem baromság amit írok, :U (90% biztos vagyok azért)

(#68428) Zozo0525 válasza bajnokpityu (#68424) üzenetére


Zozo0525
őstag

esetleg nincs kikapcsolva?
"
A VO2 max. rögzítését letilthatja az ultrafutás és a terepfutás tevékenységek esetében, ha nem szeretné, hogy ezek a futási típusok befolyásolják a VO2 max. becsült értékét (About VO2 Max. Estimates).
Tartsa lenyomva a Menü ikon ikont.Válassza ki a következőket: Tevékenységek és alkalmazások.Válassza ki a Terepfutás vagy Ultra futás lehetőséget.Válassza ki a tevékenységbeállításokat.Válassza ki a VO2 max. rögzítése > Kikapcso​lás lehetőséget."

(#68429) tisn válasza Zozo0525 (#68427) üzenetére


tisn
addikt

van, köszi, be is raktam, ezután azt használom a "terepen" :)

(#68430) Zozo0525 válasza tisn (#68429) üzenetére


Zozo0525
őstag

:R :R :R

(#68431) LanyUs válasza tisn (#68419) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze csak futótársként csevegünk, nem vagyunk orvosok. Hozzáteszem ortopédusoknál már háromszor jártam 10 évvel ezelőtt és porcerősítőt javasoltak és mozgásszegény életmódot ( Igen szegény! Nem írtam el. ) Asics 2120 és sarkazós technika tompán elöl fájt a térdem -> volt MR vizsgálat is, semmi extra, normál jellegű nagyon enyhe kopás, ami szinte mindenkinek van. Egy aszfaltos Hoka és a középtalp érkezés rendbe tette. ITB volt nyújtás hiány miatt. Belső térdszalagom szakadt, mert guggolás közben rotáltam a térdem.

De a lényeg! Pár napja írtad, hogy 10k pb-t futottál. Na most nálam ez úgy szokott történni, hogy ha elfárad a testem megnő a lépéshossz és romlik a talajfogás -> ez jobban terheli a térdet is. Lehetséges, hogy ez a tempónövelés is közre játszik. Az, hogy focizol még rátehet egy lapáttal.

(#68432) tomcica válasza LanyUs (#68431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A foci az tud gyilkos lenni :K plane ha nagy az akarat es a lendulet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68433) tisn válasza LanyUs (#68431) üzenetére


tisn
addikt

nyilvan helyen kezelem :)

lehet itt az ideje egy ujabb injekciozasnak, de azt nagyon nem akarom, ket honap kieses, + 0-rol ujrakezdett futas ujra. (mert az elejen sajna csak ilyen 1-2 km-ek mentek, mert annyira fajt a terdem, elso ho szumma talan 30km volt)

Pár napja írtad, hogy 10k pb-t futottál.

igen, de azota lassitottam :) meg volt pihi is. a tegnapi futas garmin edzo alapjan ment, az meg nagyon nagyon lassu idoket javasol. mindegy, ma focin kiderul, meg holnap futok egy std 6km-t, valoszinuleg erdoben, mert ilyenkor az olyan jo :)

tommester:

mindketto :) de hat a gyerek focizik, peldat kell mutatni, ha azt mondom neki, hogy fussson vissza vedekezni, akkor nem alldogalhatok elol lihegve :)

de a mikromozgasok a gyilkosok, ezek a 14-25 ev kozotti 60-70kg-s sracok durva mozgaskoordinacioval nagyon nem az a szint, ami ezzel a terddel lekovetheto.

[ Szerkesztve ]

(#68434) LanyUs válasza tisn (#68433) üzenetére


LanyUs
senior tag

Erdőben futni :R Holnap hétvégi 17km babkocsival. Sajnos hrm limit 150/184, így gyakran kapom a kérdést elölről, hogy "Apa mi van? Szeretnénk száguldozni!", "Apa gyorsabban?", stb.

(#68435) tomcica válasza LanyUs (#68434) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kellene neked egy kini bringa + utanfuto babakocsi...es megkuldeni...amikor mar nagyon sikitanak akkor gyorsitani ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68436) tisn válasza LanyUs (#68434) üzenetére


tisn
addikt

:DDD

(#68437) norby_42 válasza tomcica (#68432) üzenetére


norby_42
aktív tag

Egy ismerősöm elszakította a z Achilles-inát. Az orvos kérdezte, mi történt, ő mondta, hogy focizni volt. Az ránézett:
- Miért nem inkább sportol valamit?

Eat pasta, run fasta

(#68438) Zozo0525 válasza norby_42 (#68437) üzenetére


Zozo0525
őstag

:D :D :D

(#68439) bencze válasza LanyUs (#68418) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem éles szúrás térdben elöl futómozgásnál talán 2019-ben volt (de haza kellett gyalogolnom úgy előjött, nem mondom, hogy kibírhatatlan de meglepően erős volt). Érdekes módon gyaloglásnál nem. Nem tudom meddig tartott pontosan mert asszem bokám is fájt akkoriban de összesen 1 év maradt ki. 1-2 havonta kimentem futni és nem volt még oké. Akkor szerintem a túl könnyű cipők hajszolása nem volt jó nekem a vékony talpak miatt. Pedig milyen jó könnyű, kompakt cipőben futni...
Ilyen tompa térdkalács futásnál, ez most van, és volt az ősszel talán, akkor megijedtem, kihagytam 2 hetet, akkor vettem a hokát meg igyekeztem nagyon puhán lépni és elmaradt szép lassan.
A cipő nehéz ügy. A hokát szétfutottam, vettem egy másik ugyanolyat, de mostanában a talpam fáj benne (valahogy a boltív). Érdekes eddig miért nem. Rotálnom kell mással (ami meg vízhólyagot okoz). Egyébként a hokát mostanában nem szeretem, nehéz mint a sár.
Sarokra nem nagyon szoktam lépni, de kell a low drop is hozzá. Annó amikor megtaláltam a Sauconyt az volt a nagy váltás, hogy 8mm sokkal jobban esett mint a 10, valahogy természetesebb a lépés futás közben, szerintem segít jobban középre érkezni de tudományosan sosem vizsgáltam. Azok se tökéletesek, folyton keresem a tökéletes cipőt, az adidas solar glide 5 kényelmes végre elöl széles, nem nyom sehol, vállalható érzésre, szerintem párnázott is eléggé, de vízhólyagot hagy belül a boltíven végig (4.5cm hosszú nagy ovális bőrdarabot szedtem le a minap).

@parandroid
A jógát értem, majd megemésztem, félig vicc volt ezekkel a női mozgásformákkal de tényleg amolyan női trendi cuccok ezek (amikor idejöttem dolgozni az onboarding részeként volt lehetőség egy ilyen bevezető órára, valami jóga volt, és nem volt rossz, igazából tényleg hasznos lehet).
A bicajos dolgon gondolkodnom kell. Az a baj most csomó mindent szeretnék venni de sajnálom a pénzt. Vennék egy új (4k-5k) monitort (látom páran ti is akítvak vagytok a monitor topicban), akkor már videokártya is kellene, akkor kell új táp, és akkor a 2e-et elértem ha nem válogatok túl szégyenlősen, így ha már indoor bicikli, akkor egy Zwift setup is eszembe jutott biztos jó poén lenne :D szóval nem ugrom semmibe bele anélkül, hogy átgondolnám. A látogatásról nem mondtam le, köszi a meghívót, biciklizni akartam de valahogy elmaradt, most meg kezd hideg lenni.

@Hi!King
Igen én voltam a hülye most már értem köszi.
Régebben olvastam valahol, hogy ez a 'resistance training' (mi lenne magyarul) lábra erősítés jó a sérülésmegelőzésre is, kicsit furának tűnt, hogy guggoljak súlyokkal vagy tudomisén de valahol logikus, így ahogy vénülök el kell gondolkodni az összképen, hogy mit kellene csak beiktatni így vagy úgy.
Biciklizni nem szívesen megyek ki közútra éjnek idején (mármint tök sötétben, esetleg ködben), szerintem nem egy életbiztosítás, lámpa ide vagy oda azért mennek 100-al a népek autóval. Nem Budapest közepén kell tekerjek hanem kint a mezőn falvak között. Biciklizik itt sok ember de sötétben nem nagyon szoktam egyet sem látni. Plusz ha valami gondom van egy defektet javítani, vagy valakit hívni 25km-el odébb, nyáron világosban mégis más mint ilyenkor. Kimehetek körözni, cég körül 4.6km körön csak kicsit unalmas, de az egy opció végülis, rég csináltam :)
Az úszás biztos jó mint sport, viszont a futás nekem nem annyira mint sport működik hanem ilyen outdoor aktivitás amit szívesen csinálok. Ehhez képest befizetni majd csúcsidőben eljárni valahová, plusz meg is kellene tanulni úszni, nem nagyon kívánom. Funkcionálisan tényleg kb egyenértékűek mint cardió de nehezemre esik ennyire racionálisan csinálni. Mint amikor szereted a mákostésztát de diós van csak amit meg pont nem, valahol ugyanaz, másrészről meg tökre nem. Tudom, bennem van a hiba. Csodálom aki céltudatosabb tud lenni.

@inf3rno
Kösz a javaslatot, talán elkérném kipróbálásra de kicsit messze vagyok onnét. Nekem igazából tetszik ez a szabad görgős dolog, kicsit aggódnék, hogy összetöröm a fél szobát ha leesem róla, de kifejezetten jó poénnak tűnik gyakorolni a nagyon egyenesen menést! :) ideális esetben mindegyiket kipróbálnám pár napot. Na majd megálmodom, most hétvége jön, biciklizhetek is akár.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#68440) tomcica válasza bencze (#68439) üzenetére


tomcica
Topikgazda

evezes? nalam mukodik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68441) tomcica válasza norby_42 (#68437) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68442) Alg válasza tomcica (#68435) üzenetére


Alg
veterán

Még senki? Na jó, akkor én belinkelem ;] :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68443) tomcica válasza Alg (#68442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaaaaaz :R :C ;] :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68444) Hi!King válasza bencze (#68439) üzenetére


Hi!King
őstag

Úszni én is ugyanezért nem bírok menni rendszeresen, még akkor sem, amikor nem volt tömeg, szóval megértelek. Futni azért is szeretek jobban, mert nem kell hozzá előkészület.

A térdproblémák nekem rejtélyesek, mert sokféle okot fel szoktak sorolni, pl. nyújtás hiánya, beállt comb, hideg, szimpla túlterhelés, rossz futómozgás stb., stb., és mikor volt, akkor semmi nem segített, mióta sok éve nincs, egy ideig rettegtem tőle, minden apró irreleváns fájásnál azt gondoltam, hogy jönni fog, ez már biztos az, aztán megszoktam hogy nincs, és már nem rettegek. De most sem tudnék mit tenni, ha visszajönne. De optimista vagyok, az is lehet, hogy anno simán túlterhelés volt, relatív értelemben, azaz még nem szoktam hozzá a nagyobb terheléshez, és a térdem volt a szűk keresztmetszet, most meg évek óta sokat futva megszokta. Nem tudom.

(#68445) LanyUs válasza tomcica (#68435) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lassan kinövik! :Y így is vagy előtte vagy utána jön az Ő mozgásuk is ( tehát vagy bemelegítés vagy levezetés a részük ).

Alg: hatalmas :D :R

bencze: érdekes valóban a cipő téma. Arahi és Challenger nekem nem vált be. A boltív pedig tényleg magas néhány modellnél. Mindenképpen ki kell próbálni. Csillapításra nekem a Clifton/Bondi/Stinson vonal jött be a legjobban. A Stinson6 ATR nagyon nehéz cipő, ha terepen még sarat is kap, akkor lehet akár 0,5kg a 48-as :) Ami érdekes, hogy többször olvasom itt a vízhólyag és köröm gondokat, de nekem még soha nem fordult elő egyik sem még 30k-nál sem.

(#68446) inf3rno válasza bencze (#68439) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szívesen odaadom kipróbálásra. Nem tudom mennyi elpostázni. Azt tudom, hogy nekem nem kell, aztán így is úgy is megy apróra. Ebben a mostani válságban kb. mindent kiteszek, ami felesleges.

Elvileg a szabadgörgősön nem szabad fékezni, mert akkor tényleg lerombolod, meg persze el lehet dőlni oldalra vagy leszaladni róla, de ha megszokja az ember, akkor ezerszer jobb, mint a rögzített. Azt mondják legalábbis. Én sosem próbáltam. Láttam valakit sok éve, aki olyat használt, úgy tűnt tanulható.

Az evezőpadokat tudom még ajánlani, azok nagyon jók kardio edzésre, de magasabb árkategória azt hiszem a belépő szint. Ergométer néven is futnak, bár talán annak a komolyabbakat nevezik csak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68447) inf3rno válasza Hi!King (#68444) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam azt hiszem a derekam nincs rendben, és emiatt egy kicsit féloldalas vagyok, azért fáj általában a jobb térd. De az is hozzájárul, hogy az út általában jobbra lejt, és kénytelen vagyok féloldalasan futni rajta. Meg valszeg van egy szalag szakadásom, de már előtte is ugyanez volt. Szerintem már ezerszer lesérültem a jobb lábamra, a balra meg szinte soha. Hogy mitől van ez a pech sorozat, azt meg franc tudja.

Buliban hasznos! =]

(#68448) bandus válasza ígyvanferi (#68411) üzenetére


bandus
veterán

nekem nagyon tetszik elso latasra, elolvasom en is a tesztet. lehet megvan a karwcsonyi ajandekom? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#68449) bajnokpityu válasza Zozo0525 (#68425) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszi. mér terepfutás közben is, és asszem megvan az oka:

"Your heart rate must be elevated to at least 70% of your maximum heart rate for at least 10 minutes continuously. "

és most gyors rövid sorozataim voltak..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#68450) Peetta14 válasza ígyvanferi (#68411) üzenetére


Peetta14
tag

Na ennek én is utánanézek, eddig a Garmin Forerunner 255 volt a kiszemelt, ha majd le tudom cserélni a Vivoactive 3-at.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.