Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) tomcica válasza Alg (#68700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van azert meg szep cipo :K amit Agony irt NB Pacer egesz klasszikus cipo kinezeu,meg az Asics-nak is van meg egy-ket szep modellje pl Magic Speed

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68702) stefyY válasza szimpláncsak (#68697) üzenetére


stefyY
őstag

A világ összes pénze se lenne elég arra, amit már az oldalon összenéztem a napokban... :DDD :O

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68703) -Pepe- válasza Peterhappy (#57168) üzenetére


-Pepe-
tag

Érdekes jelenség. Én a finom kolbi mellett is fogytam, eszem hozzá sajtot is. Reája fél fej vöröshagyma meg kettő gerezd fokhagyma. :K Futás előtt 79kg, futás után 77. Én már nem merek nem enni, mert még a végén elfogyok. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68704) -Pepe- válasza stefyY (#68702) üzenetére


-Pepe-
tag

Veséd még megvan? :DDD
Tényleg jó az az oldal, tele van jó árú csótányroppantókkal. Aszfaltra az a legjobb.
Nálam izomfáradás lép fel, ha sokat megyek a laposabb talpú cipőmben. A rázkódás, ütés is fárasztja az izmokat. Nem véletlen mondta Kipchoge, hogy a Nike Alphafly segíti a másnapi regeneráló futást. Akkorát csillapít, hogy nem mennek szét az izületei, meg az izmai a 42km után sem. Van aki kompressziós zoknival tartja kordában lobogó vádli izmait. Én a csillapító cipőre szavaznék.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68705) stefyY válasza -Pepe- (#68704) üzenetére


stefyY
őstag

Még igen...még... ;]

Boston 10/11, Novablast 3, Pega 39, Zoom Fly 4/5, 1080-as NB, Endorphin Shift 2...már azon is agyalok, hogy veszek kettőt ezek közül. :N :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68706) Alg válasza stefyY (#68705) üzenetére


Alg
veterán

Bestsecreten néztem hirtelen, Novablast 3 (TR is) 120EUR, ez még nem az a kihagyhatatlan ajánlat :N

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68707) stefyY válasza Alg (#68706) üzenetére


stefyY
őstag

35k lenne kuponnal most az egyik színben zalando-n, az viszont már... :U 90 euróra sem jön ki.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68708) Alg válasza stefyY (#68707) üzenetére


Alg
veterán

Hmm valóban... remélem nem jó rám a 45-ös (.at oldalon az van csak) :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68709) HKorn


HKorn
addikt

Fejlámpa téma, ha valaki épp keres. A 2022-es Petzl Tikkina (300lm) most 6500Ft a 11 kóddal itt [link]

Run&Ride

(#68710) parandroid válasza HKorn (#68709) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ezzel óvatosan, a Tikka is gyengécske, a Tikkina meg pláne. Közvilágítás mellé, kiegészítő fénynek jó, de erdőbe ne ezzel akarjon menni senki.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68711) -Pepe-


-Pepe-
tag

Egyszer valaki ide belinkelte a Fenix márkát. Ránéztem és döbbentem, brutál fényerőt varázsol az emberke elé. :Y

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68712) HKorn válasza parandroid (#68710) üzenetére


HKorn
addikt

Azt tudni kell, hogy az, hogy Tikkina, önmagában nem mond semmit. Pár évvel ezelőtt 100lm-t tudott a Tikkina, ez a legújabb 2022-es verzió meg már 300lm-t.

Bőven elég lehet egy max 2 órás futásra, hosszabbra érdekes komolyabbat venni, ami tovább is bírja.

Run&Ride

(#68713) Peterhappy válasza -Pepe- (#68703) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
Hát ezt hogy sikerült előbányásznod? :D

Nem semmi, jóféle génállományod lehet!
Én most épp próbálok vegetáriánus lenni, de fogyni nem nagyon akaródzik, hónapok óta ingázok 80-81kg között, lehet hogy el kéne kezdenem kolbászt enni?

"tegnap kezdtem abszolút nulláról újra a kocogást"
Ezt amúgy szívmelengető volt visszaolvasni, szinte napra pontosan egy éve írtam. Tavaly végül 63km lett év végéig, idén meg mellétettem eddig 1500km-t :D

(#68714) inf3rno válasza -Pepe- (#68703) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy ideje már én is csak fogyok, mondjuk én meg elfelejtek enni, azért. Most 65.4kg-nál járok, voltam már 79.4kg is tavaly, az volt eddig a max. Érdekes, hogy a futás könnyebben megy bizonyos szempontból, mert kevesebb súlyt cipelek, viszont nehezebb is, mert az izomtömeg is csökken. Futnom kéne rendszeresen, hogy megelőzzem. Még csak egészségesen sem táplálkozok, kb. most az a szempont, hogy berakom 5 percre a mikróba, és kész legyen a kaja. A konzerv bab, lencse, kukorica, olajbogyó ment egy időben, utána volt spagettis, carbonaras időszakom, most éppen bagett, virsli, tojás, felvágott van. Ez úgy az utóbbi 2 hónap.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68715) stefyY válasza Peterhappy (#68713) üzenetére


stefyY
őstag

:R

#68714 inf3rno: Nekem sem ártana elfelejtenem enni, a túrós derelye-csokoládé-szaloncukor-oreo vonalon voltam egész este... :U + lecsúszott egy kis single malt scotch is a tesómmal, mert hát péntek este... :DDD de 186/68 azért nagyjából most stabil.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68716) inf3rno válasza stefyY (#68715) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem ez számít, hanem az össz kalória. Gondolom. Én pl. ha csokit eszek, akkor nem eszek mellé még 3 fogásos kaját, aztán akkor nem hízok tőle. Volt olyan napom, hogy egy doboz fagyi volt az ebéd, ami azt hiszem 14oo kalória volt. :DDD

A másik, hogy nem kell jóllakottságig enni. Ez ilyen gyerekkorunkban belénk nevelt dolog szerintem. Egyrészt belassulnak az emberek, jön a kajakóma, mert annyi energia az emésztés. Másrészt egy csomó többlet kalória bemegy vele, amitől híznak. Harmadrészt meg csak szemét kajára telik ekkora mennyiségben, kisebb mennyiségben meg ugyanabból a pénzből sokkal jobb alapanyagokat lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68717) sajby válasza -Pepe- (#68711) üzenetére


sajby
senior tag

Nekem is javasolták,azért vettem 4éve Fenixet.Maximálisan elvagyok vele.

(#68718) Alg válasza stefyY (#68715) üzenetére


Alg
veterán

186/68 :Y

188/78 vagyok és simán elférne még 5 kiló izom... bár ha a mostani 16% körü testzsírt levinném 10%-hoz közelebb és a tömeg stabilizálódna 80 kiló körül annak már baromira örülnék.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68719) stefyY válasza Alg (#68718) üzenetére


stefyY
őstag

Izomból talán rám is, de inkább én is a testzsírt nézem, az 14% körül van, a 10 ideális lenne, valóban. Elvégre nem vagyunk szuperatléták. Csak ufók félállásban. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68720) -Pepe- válasza Peterhappy (#68713) üzenetére


-Pepe-
tag

Én sem vagyok egy nyomon. :DD
Még 10 évvel ezelőtti, Pepe futó időszámítás előtti bejegyzéseket is szoktam olvasgatni. Táplálkozás, cipők, stb. témakörökben. Fent a keresőbe beírom és olvasom vadul a régi dolgokat is.
A bélrendszeremet tettem rendbe, erre kegyetlenül ráfeküdtem az elmúlt időszakban. Rengeteg rost és nyomatom gyógynövény italokat is. Ezek mellett bejött a képbe a kefír is, amit régen ki nem állhattam, most meg ész nélkül eszem. Kolbász minden este, kenyérrel, hagymákkal. Nyáron paradicsommal és paprikával, persze a hagyma akkor is marad. Utána kakaó, kevés fahéjjal és mézzel (hársméz). Aztán jöhet a banán. Fogmosás és tente. :D
A banánt ne kérdezd, ez értelmetlen, de finom. Talán Júniusban írtam be először, akkor voltam 100-102kg. Nem akartam lengőhasú lenni, így nekiálltam változtatni. Most már meg azt nem érzem, hogy lenne hasam. Frankón olyan könnyű lettem középtályt, hogy futás közben mellkast, meg csípőt érzem, közte semmit. Néha lenézek, hogy megvan-e a bélrendszer. :D Ú, meg még jött a cékla is, azt is vadul pusztítom.
Talán te is próbálkozz a bélflóra helyreállításával, nálam is az segített. Számos szakirodalom szól erről. Én ezzel az 2000-es évek elején találkoztam egy rádió műsorban, ott mondta a doki, hogy ezen sok minden elmehet, főleg az egészség. Akkor még kiscsikó voltam, de jegyzeteltem, hátha jó lesz később és lám!

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68721) -Pepe- válasza inf3rno (#68714) üzenetére


-Pepe-
tag

Igen, nekem is itt írta talán stefyY, ha majd fogyok jobban fog menni. Így is lett, tovább bírom, valamint gyorsultam.
A kukoricán gondolkozom, most, hogy írtad, mert jó energiaforrás. Tojás az megy nálam is, teszek rá, hogy koleszterin. Már semmit nem ehetnék, ha minden kutatást számba vennék. Sőt húst is eszem: csirke felső comb, csirkemell, karaj, tarja. Tészta szintén megy. Nem tudok vegetáriánus lenni, mindenevő vagyok. A magvakat is beépítettem, igaz még nem nagy mennyiségben. 2 nagy alma, 4-5 szem szilva(mikor van), 1 kiwi, fél fürt szőlő, 2 banán, 1 körte. Nyáron ezek mellé 1-2 barack, dinnye. Néha maracuja, időnként fél répa nyersen.
Szerintem terhes lehetek. :DD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68722) stefyY válasza -Pepe- (#68721) üzenetére


stefyY
őstag

Hát kilogrammonként 3-5 másodpercről tudok, azért akkor ha kiszámolod, egy félmaratonon 5 kg mínusz 5-8 perc.

A húsmentességhez nekem is újjá kellene születnem. Gyümölcs/zöldséget én nem tudnék olyat, amit rendszeresen eszek, de az elmúlt 2-3 hétben sok savanyú kápi csúszott le például...úgyhogy szerintem én is terhes vagyok. :DDD

Szerintem a koleszterinnel annyira nem kell foglalkozni, ha mozgunk rendszeresen. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68723) Alg válasza stefyY (#68722) üzenetére


Alg
veterán

Én eszek ami eszembe jut, azért néha visszafogom magam meg jellemzően a szemetet/túl sósat/cukrosat/fűszereset nem is szeretem, de volt olyan időszak hogy hetente egy fél literes karamella jégrém elfogyott :DDD Tegnap pl. szarvas-steak volt(akciósan találtam a boltban) sült krumplival :P Most meg kiveszem a libamellet a hűtőből holnapra :B

De nagyon rosszul nem csinálhatom a dolgokat, a D-vitaminon kívül hibátlan volt a vérképem. (arra most szedem a felírt cseppet).

Savanyúból nekem a kimchi jött be mostanában, esti nasinak meg a konzerv szardínia (D-vitamin miatt is) - édesség natúr görög joghurt kis sötét juharsziruppal, vagy banános fehérjeturmix.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68724) -Pepe- válasza stefyY (#68722) üzenetére


-Pepe-
tag

A savanyú káposzta is jó dolog. Érdemes fermentált élelmiszert fogyasztani gazdagon.
Aztán még ott a kombucha ital is, ami hozzáadott baktériumkultúrával készül. Na és persze a kristálygomba is! Ezeknek, ha gondolod olvass utána, nem semmi tápanyagok. Én már szemezgetem velük.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68725) inf3rno válasza stefyY (#68719) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem még mindig 18-19%-ot mér testzsírra. Szerintem valahogy úgy rakódhat le, hogy pont azokat a részeket méri a cucc, ami nem ad jó képet a teljes testzsírról. Mindenesetre már legalább 2o% alatt vagyok, eddig szinte mindig felette voltam, bármennyit edzettem. Most meg alig edzek, csak a kajával fogyok. Ha még rá is edzenék, szerintem pillanatok alatt gimis súlyom lenne 57 kilóval vagy pillanatok alatt túledzeném magam. :DD

Buliban hasznos! =]

(#68726) inf3rno válasza -Pepe- (#68721) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kukorica elmegy, a héja nehezen emészthető, azért nem vagyok annyira oda érte, de a chilis babba kell egy minimális belőle az édes íz miatt. Ha csak a szénhidrát pótlása a cél, akkor a jázmin rizs, arborio rizs, sushi rizs, amik igazán jók frissítésre, mert alacsony rost tartalmúak, napi kajára meg kb. bármelyik rizs vagy tészta vagy gumós zöldség, pl. krumpli, karalábé, répa, cékla, stb. Ha fehérje is kell, akkor a konzerv fehér gyöngy bab, lencse, csicseriborsó, amik viszonylag könnyen emészthetőek. A csirke és a hal is nagyon jók fehérje szempontból. Ha kell zsír is, akkor el lehet menni a zsírosabb húsok felé, disznó, marha, kacsamáj, libazsír, stb. Illetve tejtermékek, sajt, tejszín, vaj, tejföl, növényi zsírok, pl. kakaóvaj, kókuszzsír, földimogyoróvaj, pálmazsír mentes margarin, stb. irányába. Illetve olajokat is érdemes bevinni, salátákra len, dió, pisztácia, mák, tökmag, csukamáj, stb. érzékenyebb olajokat és olajos magvakat, főzéshez olivaolaj, repceolaj, napraforgó olaj, mogyoró olaj, stb. Sütéshez én csak zsírt javaslok, pl. disznózsír, vaj, kókuszzsír, stb. Ha valaki nagyon fogy, akkor zsírokkal, olajokkal állítható meg a legegyszerűbben, pl. csokival, fagyival, szalonnával. Ha hízásra hajlamos, akkor meg jobb kerülni őket, és pl. csak minimális olivaolajat használni, szárazabb dolgokat enni, minimumon tartani a zsíros édességeket. Pusztán ezzel és a mennyiségekkel egész jól szabályozható a testsúly. Figyelni kell az anyagcserére, nekem pl. most atom lassú, és szándékosan tartom így. Emésztési problémákat kezelek, azt meg lassú anyagcserével könnyebb, mert kevesebb kaja megy át a rendszeren.

Buliban hasznos! =]

(#68727) Hi!King válasza HKorn (#68712) üzenetére


Hi!King
őstag

Hát igen, iszonyat sokat fejlődtek ezek a lámpák. Az első Tikka, amit 2006-ban vettem 26 lument tudott maximum, egy éjszakai tájfutó OB-t is teljesítettem vele, oda persze nagyon kevés volt, de ösvény követésre elég volt, a második 110 lument tudott, a legújabb ami van nekem (tévedésből vettem, azt hittem elveszítettem a régit), 200-at és most 300-asok vannak. Persze nem mindegy mennyi ideig bírja az adott fokozaton, de 2005-ben meg a 10 wattos halogénizzós, hátizsák aksis lámpák tudtak 300 lument talán.

[ Szerkesztve ]

(#68728) -Pepe- válasza inf3rno (#68726) üzenetére


-Pepe-
tag

Valóban, én is zsírral főzök. Az olaj szagától lever a víz, nekem az büdös. Zsírból sem használok azért sokat. Csokoládéból 85%-ost fogyasztottam, néha 90%-ost. Lehet, hogy azt is visszahozom. Édességet már abszolút nem eszem, cukrot sem, a kávét is befejeztem. Chips, ropi, meg a többi szintén nulla. Már nem is hiányoznak. Aszalt dolgot nassolok néha. Érdekes amit írsz az emésztési problémáról, hogy lassítod az anyagcserét miatta. Erről még nem hallottam. Régen volt ilyen velem, mikor még össze-vissza ettem. 2 naponta széklet, vagy 3...
Tropa volt belül egy-két dolog. Aztán lett napi egy, majd most napi kettő betyárgombóc kitermelés: reggel és este. :DDD Bennszülött, dzsungellakó népeknél hallottam, hogy ott több is van egy nap :U Azért jó, ha valami marad is az emberben.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68729) inf3rno válasza -Pepe- (#68728) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát most ezzel kísérletezek. Egyelőre működik. Javult tőle az emésztésem, de még nem az igazi.

Buliban hasznos! =]

(#68730) Studi válasza inf3rno (#68726) üzenetére


Studi
addikt

Édesszájú, CH-ban, húsban gazdagon táplálkozó, zöldségeket mellőző hogy gyorsítsa az anyagcserét?

(#68731) inf3rno válasza Studi (#68730) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Napi 1-2 futással.

Buliban hasznos! =]

(#68732) norby_42 válasza Studi (#68730) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szilvára tej?
Akkor lesz futás... ;]

Eat pasta, run fasta

(#68733) #76500480 válasza inf3rno (#68726) üzenetére


#76500480
törölt tag

Halból a lazacot tudom ajánlani (omega3) 0 szálka 10p alatt megvan és a kevés mennyiség is eltelít. Rizsből én a jázminrizst kihagyom, tudom, hogy finom illata van de a legmagasabb GI-el rendelkezik. Arborio szinten megdobja a vercukrot, legjobb tejberizsnek vagy rizseshusnak. :K Basmati rizs vagy egy bulgur(gluten) pihenő napokon áldás, lassan emeli a vercukrot.
Anyagcsere pörgetést én még a máj javításával próbálom elérni. Évi 1-2 kúra kene, de újból elkezdtem szedni a mariatovist, szigorúan venynelkuli gyógyszer és nem étrend-kiegészítő formájában.

[ Szerkesztve ]

(#68734) inf3rno válasza #76500480 (#68733) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A glikémiás index alapú diétának akkor van értelme, ha cukorbeteg vagy, vagy ha inzulin rezisztenciád van. Egyébként közel nulla értelme van, nem az ilyen ételek fogyasztása okozza a cukorbetegséget. Nem tudják a mai napig, hogy mi okozza, vannak elméletek, hogy a fruktóz ás alkohol fogyasztás, de olyan is, hogy minden esetben autoimmun betegség, esetleg a bélflóra megváltozása.

A májnak leginkább az alacsony fruktóz és alkohol tartalmú diéta kell, akkor nem tud elzsírosodni. Ezen kívül a B vitamint és a cinket szereti.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68735) stefyY válasza inf3rno (#68734) üzenetére


stefyY
őstag

Alkohol tartalmú? Abban élen járunk. :) ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68736) tomcica válasza Studi (#68730) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Napi 2ora edzes (vagy 2x 1ora) + a kiegeszito aprosagok ;) par ev es azon kapod magad,hogy megetted a fel frigot es meg mindig alacsony a teszsir %-od :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68737) stefyY válasza Studi (#68730) üzenetére


stefyY
őstag

L-karnitin? :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68738) HKorn válasza Hi!King (#68727) üzenetére


HKorn
addikt

Így van, 2022-es Tikka 350lm-t tud. Elemekkel 2 órát, Core akksival 3 órát. Nyilván terepultrára nem ezzel kell menni, hétkoznapi edzésekre azért 300lm teljesen elég.

Run&Ride

(#68739) sipi700 válasza inf3rno (#68734) üzenetére


sipi700
tag

Kinek mi jön be... Fél évvel ezelőttig ettem mindent, főleg rosszat, rosszul. Nem érdekelt, mert nem híztam, de valahol zavart, hogy szart eszek és gyakran vagyok éhes. Aztán lett pár rossz érték, egyértelműen a kaja miatt, IR-t nem is néztek. Kellett változtatni. Ugyanannyi kalória van, de főétkezéseknél figyelek, hogy lassú legyen a felszívódás, legyen rosttartalom és zöldségféle, megfelelő fehérje, nem is éhezek meg 1 óra múlva. Kásák mellé nem tudok zöldséget tenni, ott maradnak a magok. Gyors ch-t csak edzések előtt viszek be, az viszont kell. Amit nagy mértékben kiiktattunk: cukor, búzaliszt, transzzsírok, vaj, zsíros sajtok, állati zsírok, felvágottak. Néha persze kevés cukor és hús van, de közel nem annyi, mint régen. Édesség hiányzik, de minimum cukor miatt kevés fér bele, édesítőt meg semmilyen módon nem szeretnénk fogyasztani (eritritben sem bíznék, akkor már inkább a cukor). A rostokat fokozatosan tudtam emelni, mert okozott eleinte gondot.
Plusz még egy előny: kevésbé vagyok zsíros ugyanannyi cal mellett ;)

[ Szerkesztve ]

(#68740) #76500480 válasza inf3rno (#68734) üzenetére


#76500480
törölt tag

Nem vagyok cukorbeteg de a magas GI tartalmú élelmiszer akkor jó ha utána 30p-1-2ora múlva mész futni stb :D Gyorsan éhes leszel ezek után, azért írtam, hogy pihenő napokon nem célszerű ilyeneket fogyasztani, mert eszel-agyonü(kajakóma) megint eszel…Feldolgozott élelmiszer az ellenség, többit meg alkalomhoz illően kell fogyasztani . Pl a túrót inkább este mint reggel…

[kép] Egy kis libakergetés :)) Nyugdíjak, nov 10. fizetések megérkeztek->étterem előtt a porcelán liba, szállodák tele, még “sk”busz is parkolt. Szóval nem unatkoztam, volt nézni való :C

[ Szerkesztve ]

(#68741) Zozo0525 válasza #76500480 (#68740) üzenetére


Zozo0525
őstag

az szép futás, gratula :C

(#68742) tomcica válasza #76500480 (#68740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R reggel nalam is ez a terv -> 4:25-4:30 az elso 10-12km egyedul,majd a bandaval meg 22km kb 4:35-4:30-on (annyi a csavar,hogy az a hatos palyan fogja kiadni azt az atlagot,a tobbiek 5:00-4:55-on futnak az egyesen....ergo az egyenesben mellettuk annyival megyek,a kanyarokban meg kb 3:55-4:05)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68743) Peterhappy válasza stefyY (#68722) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm :B

Ez a kilogrammonként 3-5mp nagyon durván hangzik.
Jön a görgős időszak, megpróbálok ledobni legalább egy ötöst. Csak mellette meg jó lenne izmot is építeni, amit szépen apránként összegazdálkodtam az elmúlt két évben saját testsúlyos edzéssel, annak a nagy részét az elmúlt fél évben le is futottam magamról...

Halat pl. én is eszek hetente legalább egyszer, igaz azon kívül csak tojást és sajtot, esetleg néha tejfölt.
Én téríteni senkit sem fogok a vegaság felé. Azt tudom, hogy hatalmas húsfogyasztónak tartottam magam és ha valaki, hát én teljességgel kizártnak tartottam, hogy valaha is vega legyek. Aztán végigcsináltam egy-két húsvéti böjtöt (vallásos barátaimmal rokonszenvezve) és úgy maradtam :)

Nyilván sokat segített, hogy Feleségem évek óta vega (a Gyerekek nem), arra volt még egy grátisz löket Scott Jurek (számomra nagyszerű) könyve.

És ugyebár Tomnak is növényi vajból van ám a szíve :D

(#68744) tomcica válasza Peterhappy (#68743) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az oreg edzom ugy mondta -1kg az kb 1mp/400m ,DE a megfelelo mozgas,dinamika,ero is meg kell hogy legyen hozza :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68745) -Pepe- válasza #76500480 (#68740) üzenetére


-Pepe-
tag

Akkor is jól jön a magas GI indexű étel, mikor sport után gyorsan szeretnél újratölteni.
Nem semmi mennyit futsz! Egy héten hány ilyen hosszú futást csinálsz?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68746) -Pepe- válasza tomcica (#68744) üzenetére


-Pepe-
tag

Tom, akkor én indulok az Olimpián, mert -20 másodperc. :DDD
43:03 - 20 = 23:03 :B
Már csak hangyányi erőt kell kiépíteni hozzá. Várj, ezek szerint 200-as idővel futnám a 400-at?
Na, nem trollkodom. ;]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68747) Peterhappy válasza tomcica (#68744) üzenetére


Peterhappy
őstag

Most hogy így mondod, szerintem ilyen formában ezt már én is hallottam, de lehet, hogy csak Te írtad már korábban.

Mozgásról, dinamikáról jut eszembe, épp a minap ébredtem rá, hogy egy szint után már nincs értelme tovább növelni a cadence-t - legalábbis nálam, de gyanítom, ez mindenkivel így lehet, legfeljebb jobb értékkel.
Hiába futok emeltem a lépésszámot ~175-ről 190 fölé, rövidülnek annyit a lépéseim, hogy kevésbé gazdaságos a futásom.

(#68748) Peterhappy válasza -Pepe- (#68746) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerintem túlgondolod.

Lehet, hogy egyszerűen csak megoldást találnál az időutazásra ;]

(#68749) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Velocity Nitro 2 20k
van még pár méret, kupont is eszik!
(random 10%-ost találtok a ruhásban)

(#68750) stefyY válasza Peterhappy (#68747) üzenetére


stefyY
őstag

Bizonyos mértékig lehet a cadence növelésével gyorsulni, de ezen a szinten már valóban kell a térd normális emelése, ebből kifolyólag pedig a nagyobb lépéshossz, ezek ugye összefüggésben vannak a helyes futótechnikával. :) #eztjólmegaszondtam

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.