Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) stefyY


stefyY
őstag

Se egyenletesebb, se gyorsabb 10k-m az életben nem volt még. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68602) tomcica válasza stefyY (#68601) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C :C szep

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68603) -Pepe- válasza stefyY (#68601) üzenetére


-Pepe-
tag

Én a 45km-hez! :C

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68604) -Pepe- válasza tomcica (#68548) üzenetére


-Pepe-
tag

Tovább nyüstöllek az ATP-vel kapcsolatban. :D
2km-t írtál nagy tempón. Csak ilyen távokkal lehet fejleszteni, vagy jó az 1km is?
A 200/200, 400/400 és társai itt nem játszanak?
2km-ből mennyit kell csinálni egymás után? Az már szigorú dolog...

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68605) stefyY válasza tomcica (#68602) üzenetére


stefyY
őstag

:R :R :R

-Pepe-: Köszönöm, bár
"csak" az egyik hölgyismerős 45. szülinapja alkalmából történő kis lötyögés volt. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68606) -Pepe- válasza stefyY (#68605) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó nagy fejlődés az eddigiekhez képest. Milyen cipőben futottad?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68607) Chuck Norris válasza stefyY (#68601) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon szép! :C

(#68608) stefyY válasza Chuck Norris (#68607) üzenetére


stefyY
őstag

:R :R :R

#68606 -Pepe-: Adios 6 :) Egy ultratávokra használható lábbelit kellene már vegyek, mert decemberben szeretnék 75k-t futni, de ilyen "gyors" cipőkben nehéz lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68609) -Pepe- válasza stefyY (#68608) üzenetére


-Pepe-
tag

Valahol nagy mennyiségű energiát találtál. A 75 már azért igen kemény lehet, ott már nagy az ugrás. Szerintem váltják is a cipőt hosszabb távokon, mert egy nem bír ki annyi terhelést.
Itt van Chuck Norris is, talán ő tud benne segíteni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68610) tomcica válasza -Pepe- (#68604) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabol nem a 2km a fix,hanem a kb 5-6perc nyelgaz :K fejlesztheto,de csak korlatozottan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68611) -Pepe- válasza tomcica (#68610) üzenetére


-Pepe-
tag

Értem és ebből mennyit egymás után egy nap?
A másik, hogy egy héten hány ilyen napot érdemes erre rászánni?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68612) stefyY válasza -Pepe- (#68609) üzenetére


stefyY
őstag

A hatóráson decathlonosban toltam, nem volt vele gond, de egy korábban már többször említett Novablast 3 kiszolgálna szépen, csak hát ugye black friday a nyakunkon, nem fogok kapkodni.

A közösségemnek rengeteget köszönhetek, onnan jön az energia. :) :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68613) Zozo0525 válasza stefyY (#68601) üzenetére


Zozo0525
őstag

Gratulálok itt is :R

(#68614) tomcica válasza tomcica (#68610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak,a Vo2max-hoz kell az 5-6perces max tempo.Egy pihent napon melegits be alaposan 3-4km benne nehany repulo sprint,300-400m lenduletes,majd 3-5perc piheno utan mehet az 5-6perces egyenletes nyelgaz.Ezt be kell osztani,altalaban aki nem rutinos az elfutja az elso 200-300metert,de naaagyon. Szoval ugy kell futnod,hogy 90%-al kezdesz be,es kb 3percnel ratolod a maradekot (ha meg van),ha nem birod akkor csak max erofeszitest teszel arra,hogy ne lassuljon sokat.
Amikor megvan az 5perc,akkor megnezed,hogy ez hany meter es milyen perc/km atlagot ad.
Ezt egyszer kell megcsinalni.
Utana ez a felmero alapjan osztod be az edzestempokat.
90-140%-s vo2max sebesseg epiti a vo2maxot...a 90% az ugye tempos (hiszen 100%-ot tudtal 5percig tartani) az felenk 1-2km-es resztavozas (3-4km minosegi gyors resz eleg egy kezdonek,piheno 2perc kocogas),vagy 85-90%-os fokozos tempo egybe 4-6km.Ez mar epiti a vo2maxot a lassabb odalrol.
100%-on mehet a 400meteres resztav,ebbol 8-10db eleg,piheno 1-2perc kocogas.
110-140% ez ugye mar jocskan nagy sebesseg ez 200m vagy rovidebb resztavozas. Itt ossze minoseg 2km pl 10x200m (piheno 30mp kocogas),esetleg 20x 100m (piheno 100m kocogas az is kb 100m).
Emelkedore is mehet ilyen edzes,ott nem tudod igy beloni a tempot,de az gyors futas idejet merheted pl 30mp gyors emelkedo,lefele kocogas..ilyen edzesnel kell egy kis rutin a tobbi resztavbol es erzesbol kell hogy olyan erofeszites legyen mint a 400m vagy 200m esetleg 100m gyorsak amilyen erot kernek,azt erzed felfele az emelkedon. Ez termeszetesen lassabb iram lesz emelkedore,kozben ugyanannyi erofeszitest ker.
Ez a vo2max novelesehez szukseges intenzitas.
A heti edzes 20% lehet ilyen,a tobbi laza aerob alacsony intenzitasu km gyujtes,alapozos futas,regeneralo futas.
A torna,rovid gyorsito,futoiskola,szokdelesek mehanikai cellal tortennek a heti edzesben,az segiti a futas gazdasagossagat,valamint megelozi a seruleseket. Par perc/edzes eleg ezekbol,inkabb surubben kevesebb,szinte minden edzesen lehet erinteni valamit.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68615) tomcica válasza tomcica (#68614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elso idoszakban heti egyszer boooven eleg dolgozni a vo2maxon,erdemes valtogatni pl egyik heten 400m-ek pl 8x400m a vo2maxod 100%-an,piheno 1-2perc kocogas.Masik heten 10x200m a vo2maxod 110%-an,piheno 200m kocogas.Ezeket atletikapalyan tudod csinalni konnyen,ha nincs ilyen akkor merj ki egy sik egyenes 400meteres szakaszt,ahol nincs forgalom.Jelold be minden 100metert,ezen tudsz dolgozni.

Heti masik edzes lehet konnyu tempocska vo2maxod 85-90% fokozosra, 4-6km megallas nelkul.Masik heten mehet 1km-es resztavok 90-95%-os vo2maxon 3-4x 1000m (piheno 2perc kocogas)

Harmadik speci edzes a hetvegi hosszu laza,ez a vo2maxod 65-70%-an tortenik,laza.

A tobbi nap a vo2maxod 65-75%-an gyujtesz km-t,ha faradt vagy akkor 50%-an is mehet,az meg epit kondit.Attol lassabb mar regeneralo,bemelegito es kifutas.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68616) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ja a hetvegi hosszu igy az elejen 12-16km eleg,kesobb lehet majd nyujtani es cifrazni ;)
4-6het ilyen edzes utan erdemes ujra felmerni a vo2maxot,ergo pihent napon 5perces max felmero. Az megmutatja h tortent-e fejlodes es mik a hianyossagok.Sebesseg vs allokepesseg.
Utana lehet allitani a heti terhelesen,attol fuggoen,hogy min szeretnel az adott ciklusban (4-6het) dolgozni. A sebesseg viszonylag gyorsan kiepul,az allokepesseg evekig (evtizedekig) epitheto. A futas gazdasagossaga adott tempon is evekig fejlodik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68617) -Pepe- válasza tomcica (#68616) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez aztán komoly tudásanyag! :R
Mentem Word-be, mint a többit, mert az oldal elszáll(hat), de a felhőben az adat megmarad. :D
Ezt ki kell elemezni tisztességgel. Igen, ez is egyfajta tudomány, bárki, bármit is mondjon.
Sebességem az van, tudom neki nagyon csűrni. Az állóképességhez viszont tényleg idő kell. Apropó elmúlt a combfáradságom a hetekben. Valahogy lazábban futok.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68618) jimpo válasza stefyY (#68601) üzenetére


jimpo
aktív tag

Gratula, csak így tovább. :R

Az esti laza megvolt nekem, jó sűrű tejköd. Már majdnem túrós, ~ 60-80m látótávolság, ebből a távolságból annyit láttam hogy ott egy tábla van az út szélén. Ez úgy jött ki hogy tábla észrevesz, távolság csekkol, majd mikor a tábla mellé értem akkor ismét táv csekkolás és a kettő különbsége ennyire jött ki.
Azt mondanom sem kell hogy azt meg nem mondtam mi van a táblán 50 méterről sem, hiába lámpáztam 2. fokozaton ami /38 lumen/. :DDD Magasabb fokozaton vakít a tej! :O

A fordulatszám rendben volt, a Puma Velocity Nitro 2 került sorra. :U Már az izomzat sem volt annyira feszes, merev mint reggel. :K

A Zerge oldalára felkerült az új Stryd Gen3. Van ára, még jó hogy én kuponnal picit több mint a Gen2 árában hozzájutottam. A régit meg elviszi a cica. ;)

A szállításról még nem kaptam infót, de elvileg Nov közepe után indul. Ha megjön akkor lehet összehasonlítom a régivel. Ami nehéz mert amennyiben nem ugyanazon a lábon vannak akkor már egyből mást mutat majd a kettő, egymás mellett meg nem igazán férnek. :O

Na majd lesz valami, az tuti hogy futok majd az újjal egy auto CP tesztet sajna már régebbi a Critical Power -em mint 90 nap, így jelenleg 306 W 4.44 W/kg 69 kg
Minden korábbi Stryd-al rendelkező a kapott 20% off kupont Nov 10.-éig tudja felhasználni!

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#68619) inf3rno válasza -Pepe- (#68617) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy vettem észre, hogy bármilyen mozgásformáról van szó, ha van valami görcs, belső ellenállás, akkor nem fog úgy menni. Ha le tudod lazítani, és csak azokat az izmokat használod, amire ténylegesen szükség van, akkor menni fog. Ez elsősorban fejben dől el, a problémák lerakódnak az izmokban görcsök formájában. Persze ha minden nap jársz masszázsra, akkor talán idővel kiszedi az is, de jóval gyorsabb fejben rendet tenni.

Buliban hasznos! =]

(#68620) Chuck Norris válasza -Pepe- (#68609) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem tudok neki segíteni sajnos, én még soha nem futottam ennyit aszfalton, a Budapest maraton volt a leghosszabb. Többet nem is szándékozok ilyenre menni, mindenem fájt utána, az ízületeimet teljesen kicsinálta, vagy 2-3 nap volt mire azt éreztem, hogy kezdek rendbe jönni.

(#68621) sherlock82 válasza Chuck Norris (#68620) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én a derekam érzem legjobban az aszfalt futás után elsősorban, a sarkam egy kicsit az első km - en.
Ezért ha lehet földes út választok.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68622) Never79 válasza -Pepe- (#68609) üzenetére


Never79
tag

Valaki váltja, valaki nem. Ha nem érzel bajt, nem kell szerintem. Igaz én csak 81et futottam egyben aszfalton, de Ubs egyéni/páros ismerőseim se váltogatnak, ha jól működik, minek megbolygatni alapon.

(#68623) stefyY válasza Never79 (#68622) üzenetére


stefyY
őstag

Szerintem extrémebb távoknál szerintem akkor lehet értelme egy cserének csak, ha mondjuk kapsz egy nagy esőt, például májusban UB közben, lehet csak 1-2 óra, de ha még van vissza 40-60 kili vagy akár 100, a száraz láb/zokni/cipő nem árt.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68624) sherlock82 válasza stefyY (#68623) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem a vizes zokni és cipő nagyon hamar, rövidebb szakaszokon kárt tehet az ember lábában. Szerintem se érdemes trükközni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68625) tomcica válasza inf3rno (#68619) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Masszazspisztoly is tud valamennyit segiteni :K Amugy ha valaki allandoan benne van a daraloban,akkor a folyamatos leurules is kepes izomfaradsagkent jelenkezni...csak mondom ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#68626) Peterhappy válasza stefyY (#68601) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bravó! :R

(#68627) Alg válasza stefyY (#68601) üzenetére


Alg
veterán

Szép!
Nekem a 4 percen belüli tempó jelenleg talán 2km-en menne...

Novablast3: a minap leemeltem egyet a polcról, nem számítottam rá mennyire könnyű, majdnem elhajítottam a felelemlés lendületével :Y egy TR verzió jöhetne nekem is, úgysincsenek itt nagyon rendes trail-ek csak amolyan poros murvás letaposott turistautak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68628) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Hirtelen ötlettől vezérelve tegnap futottam egy Hadd-tesztet. A rövid (és szomorú) konklúzió az, hogy a 2018. októberi állapotomhoz képest egy fikarcnyit sem fejlődtem. :( (Igaz, akkor novemberben még csak 1:26:50-es FM-t tudtam futni, ahhoz képest azért bő 4 percet javultam idén tavaszra, 10K-n viszont csak kb. 1 percet tudtam faragni egy abban az évben futott verseny idejéhez képest.).

Kb. ugyanilyen átlagtempók jöttek ki az egyes etapoknál, hibahatáron belüli a különbség az akkori mérési eredményekhez képest. Ennél persze árnyaltabb a kép, és igazából sokkal többet nem is várhattam (az utolsó rész nagyon max.-os már most is), talán a 150-es, 160-as HR rész lehetne gyorsabb, de igazából az edzéseim nem arra a tartományra irányulnak, nincs maraton felkészülés. A skálázódás a félmaraton és 10K-ra kihegyezett edzések miatt lehet ilyen szerintem. De erre hátha tudtok valami okosabbat mondani. Illetve hogy ez alapján meg lehet-e határozni valami fejlesztendő területet max. félmaratonok futásához?

[ Szerkesztve ]

(#68629) mark939


mark939
csendes tag

Ezt meg tudom erősíteni, sajnos a Rebel V2-öm felett eljárt az idő, kirepedt mindkettőnek az oldala elég hosszan,plusz a talp koptatófelülete full sima, úgyhogy futásra sajnos nyugdíjba kellett küldenem, viszont ha tudnék szerezni jó áron 43-ast biztos vennék még vagy 2 párt.

Na, de egy fél órája megjött a Novablast 3-am barna fekete kombóban, már a dobozt kézbevéve azt hittem nincs benne semmi. Elég minőségi a kidolgozottsága, bár éles helyzetben nem próbáltam, de belebújba már éreztem, hogy miért annyira felkapott a cipő, ugráltam benne kicsit meg gyalogoltam, háát kíváncsian várom a holnapi éles bevetést. :Y :D :C

Földön kívüli intelligencia? Először a Földön találjunk valamit!

(#68630) inf3rno válasza ígyvanferi (#68628) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csinálj egy sebesség (km/h) - HR (avg, max) grafikont, azon lehet, hogy jobban látszik, mint így táblázatosan. Vagy hát érdemes felvinni rá a régebbi görbéket is. Nem tudom a max mennyire kell, lehet elég csak az avg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68631) Agony válasza ígyvanferi (#68628) üzenetére


Agony
aktív tag

1:30-as FM alatt 4 perc lefaragása azért elég jó. :K Minden zónában meg nem igazán tudsz javulni. Én márciusban még 1:19-es FM-et futottam, most meg kifejezetten nehéznek érzem a 3:45-ös tempót. :U

Ugyanakkor tegnapi edzéshez a bemelegítésre 10 perc laza E2-es pulzuszónában volt a feladat (165-174 BPM), de a már 3:55-4:00 között mentem 165 BPM-nél, úgyhogy nem volt épp bemelegítés. :P

Szóval ha FM-re gyúrsz, akkor jó eséllyel a 10K-d nem lesz olyan erős és 5-10 másodperc tempó eltérések is jelenthetnek nagy különbséget. Én leginkább 20-30K között értem jól magam, ezért nem is erőltetem az 5/10K-t, mert teljesen más munkát igényelne.

Szerintem az jó ötlet amit inf3rno írt, hogy csinálj egy táblát, amiben mindig adott pulzushoz kötsz egy tempót (vagy fordítva) és akkor ha kifejezetten pl. 4:10-es tempóra gyúrsz, akkor ott figyeled a változást. Mondjuk ebbe időjárás, öltözködés, kipihentség, energiaháztartás feltöltöttsége, stb... szóval kb. minden is :D belejátszik. Van, hogy két nap eltéréssel ugyanazt futom és az egyik egy zsák sz*r, a másikon meg magam is meglepődök. :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#68632) inf3rno válasza Agony (#68631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyesmi grafikonokat szoktak:

A táblázatból minden ponthoz tartozik egy HR és egy pace (min/km) érték, az utóbbit sebességre (km/h) lehet konvertálni. Aztán a pontok összekötögetésével kijön egy görbe. Igazán ezeket a görbéket célszerű nézni évről évre, hogy hogyan változtak. Sokkal jobban látszik rajtuk, mint egy táblázaton.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68633) Agony válasza inf3rno (#68632) üzenetére


Agony
aktív tag

Én is hasonlót csináltam régebben, csak nekem a pulzusok voltak vízszintesen, függőlegesen a tempó és a vonalak egy-egy felmérést mutattak, így látszott, hogy pl. fix 150 BPM-en, hogy változott pár hónap alatt a tempó. Találtam is egyet, de ez még 2020-as:

Start with a whisper, end with a scream!

(#68634) Studi


Studi
addikt

Elindítottam augusztusban egy Garmin edzéstervet, félmaraton, 1:40-es célidővel. November közepén futnám, így a célegyenesbe érkezett. Morogtam is, hogy a hétre 4 40 perces könnyű futást ad, és csak egy tartalmas edzést. Ma volt ez a nap, és bemelegítés közben kezdtem csak el számolni, mit is vár tőlem: 4:32 alatti tempót, 20+opcionális 10 percen át. Az azt jelenti, hogy 22:40 alatti 5km, eddigi PB-m 22:51 volt. Nem is futottam le a 20+10-et, gondoltam akkor legyen egy tisztességesen kifutott 5k PB helyette, 22:17-el meg is lett, 34 másodperc javítással. :Y Biztos lehet jobban, okosabban csinálni, de azért ez az automatán generált edzésterv is hozhat magamfajta amatőröknek egész jó fejlődést. :) Jövő keddre betett még egy ilyen edzést, aztán szombaton félmaraton. Meglássuk. :B

MÁS, Gamin hozzáértők: edzéstervnél van az a képernyű, ahol a tempót mutatja, felül a sávokat, hogy mik között kellene lennem. De ezt a képernyőt nem találom a konfigurálások között. Erre nem lehetne rávarázsolni még a pulzust valahogy? Jó lenne ezeket együtt látni. :(

(#68635) inf3rno válasza Agony (#68633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ezen a fajtán ha lejjebb tolódnak a pontok, akkor javul a teljesítmény. Úgy látszik már havi szinten is van értelme követni, nem csak éves szinten, illetve, hogy 1o sec elétérés a pace-ben egy-egy pontnál szinte bármitől lehet, viszont ha a pontok többségénél javul 1o sec-et, akkor az már nem véletlen.

Buliban hasznos! =]

(#68636) HKorn válasza Studi (#68634) üzenetére


HKorn
addikt

ilyen a Garmin Coach, egy állat. Engem mindig gatyába ráz 2 hónap alatt az elvileg 4 hónapos edzésterv.

Tavaly állítottam be neki 58 perces 10K-t, 2. hónap vége felé az egyik edzés végén, ahol egyébként 13km lett az össztáv jelezett a Garmin, hogy 10K PB, 55:20. Persze ettől függetlenül nem írta azt, hogy gratula meg is vagy, hanem csináltatta tovább az edzéseket, illetve az edző meggyőződése sem lett 100% még így sem :D

Azt a képernyőt sajnos nem lehet konfigurálni, ez a bajom nekem is. Hiányzik róla a pulzus, bár lehet hogy jobb is hogy nem látom ilyen edzések alatt :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#68637) Alg válasza Studi (#68634) üzenetére


Alg
veterán

Edzőképernyő szerintem nem változtatható - max ha átállítod hogy pace helyett HR alapon adja a célokat, akkor a pulzust fogja mutatni, de a célzóna is pulzus lesz tempó helyett. Én csináltam magamnak egy saját képernyőt a nekem érdekes adatokkal (tempó, HR, táv, edzésidő, HR zóna mutató)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68638) stefyY válasza Agony (#68631) üzenetére


stefyY
őstag

Azért érzed kifejezetten nehéznek, mert nehéz is. :DDD

#68636 HKorn: 2019-es spar 10 kilis távon másodpercre ugyanennyit mentem, akkor PB lett nekem is. Utolsó 2 kilit kerek 10 perc alatt futottam, hogy mennyire boldog voltam tőle... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#68639) bencze válasza Zozo0525 (#68579) üzenetére


bencze
senior tag

Szerintem 2 dolog a lényeg a Strydben
1. pontosabb instant tempó - sokkal jobb résztávozni pacere vagy pacet tartani mert gyorsabban változik (asszem vannak ilyen beállítások, hogy 3 vagy 5 sec átlagot mutasson). Én a fenix 5(x)-em mellé vettem mert annak borzalmas volt a gps-e ezért a pace is összevissza volt amit mutatott.
2. power alapú edzések - én ebbe nem mentem bele, de amire a power jó volt, amikor UB-n pacelni kellett a dombos részeken akkor power laapon paceltem, vagyis az erőfeszítés szintet tartottam egyenletesre, mert az volt az első szakaszom még volt 3 másik és hogy hasonló erőfeszítéssel fussam meg mint a sík terepekre tervezett pace (tudomisén el volt tervezve 5 perces pace síkra és tudtam az mennyi watt, így felfele meg lefele wattban néztem, hogy azt tartsam)
nemtom ha érthető. watt alapú edzés érdekes ötlet de nem hiszem világmegváltó lenne csak egy más megközelítés, de ez a terepfutós dimbes-dombos power alapú pacelés amire gyakorlatilag sokan használják, hogy ne nyírd ki magad felfele. Pulzus alapján is lehetne csak az lassabban reagál ennél.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#68640) HKorn válasza stefyY (#68638) üzenetére


HKorn
addikt

Ez jó :) Azóta viszont te elég komolyan továbbfejlődtél, én meg megragadtam ezen a szinten. (Na jó, azóta már futottam egy 54 perces 10K-t is, de tényleg ennyi)

Run&Ride

(#68641) Zozo0525 válasza bencze (#68639) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi a választ neked is. azon gondolkodom hogy most elkezdtem a gyorsítóedzést ott t6empot kell tartani de a gps-s megoldás valahogy gagyi. 3 megoldás marad. 1 opció. vagy szenvedek az órával. 2 opció. veszek az coros mellé az új pod2-t ami elméletileg erre ha jól olvastam tökéletes lehet. (itthoni ára nincs még gyártól rendelve 160 Dollár az kb 60.000) Vagy 3. opció rendelek egy stryd? a 3. a legdrágább de ez univerzális eladható ha mégsem ok. amit nem igazán értek az a havidíj. vagy az nekem felesleges?

(#68642) LanyUs válasza Zozo0525 (#68641) üzenetére


LanyUs
senior tag

Annyira nem véres ám ez. A tempó mellé tedd hozzá a hrm adatot is! Ha az túl magas, akkor csökkented a sebességet. Itt a lényeg, hogy ne edzd túl magad hosszútávon. Amikor látom, hogy a pulzusom a max felé közelít, akkor már nem építő jellegű az edzés és vissza kell venni. Tehát a lényeg, hogy ha nem tudom a tempót csak a pulzust és nem tudnám a távot sem, csak a percet, hogy mennyit kell futni, akkor is lemegy a gyorsító edzés :R
Itt szokta mindig Tom említeni, hogy érzet. Idővel az is jó ha csatlakozik + kialakul a táv becslése is kb.
Ha tovább megyek már-már azt is meg merem kockáztatni, hogy városban vagy terepen is bármilyen óra/gps/hrm nélkül is lehet 400/400-at és 1000/1000-et edzeni.

[ Szerkesztve ]

(#68643) Zozo0525 válasza LanyUs (#68642) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez is igaz. :R holnap este lesz egy ilyen edzés tervek szerint. kipróbálom akkor

(#68644) jimpo válasza bencze (#68639) üzenetére


jimpo
aktív tag

Pulzus alapján is lehetne csak az lassabban reagál ennél.

Háthh finoman szólva... Még síkon is "lomhán" reagál a pulzus, kell neki 2 perc mire kapcsol, nemhogy emelkedőn. :DDD

Zozo0525
A Stryd Membership Opcionális, az csak plusz adatokat tesz láthatóvá.
Kifejezetten csak akkor kell ha Watt alapon akarsz "tervezetten edzeni", van hozzá külön app telefonra és órára is. :))
Bár az igazat megvallva úgy is lehet, hogy ha tudod mennyi a küszöböd nekem pl. ~300W 4p/km és akkor azt igyekszel tartani. Persze lehet nézni a tempót is, fényévekkel jobb a pillanatnyi tempó visszajelzés mint csak órával.

Egyébként ha más is gondolkodik a cserén. Mindenki jól jár, hogyha valaki újít Stryd Gen3-re továbbadja a régebbit egy fórumtagnak. Így olyannak is lesz, akinek nem volt eddig. :K Mindenki jobban kijön így anyagilag is, akinek már van kuponnal 10.-éig 20% kedvezmény jár. :U :C

Stryd Next Gen

(#68645) Agony válasza stefyY (#68638) üzenetére


Agony
aktív tag

Inkább aránytalanul nehéznek mondanám.

Tavasszal futottam 30K@3:53-at és viszonylag könnyednek érződött, ezzel szemben a szintén idén tavaszi félmaraton PB-m 3:45-ös, 10K-m meg 3:42. Szóval triplájára nől a táv és 10 másodperccel lassabban már könnyednek érződik, de ha ketté szakadnék se tudnék 3:30-as 10K-t futni... mondjuk nem is arra gyúrok.

Most heti két olyan edzés van ami 15-25K között van és 3:50-4:00 közötti átlagot ad a végére, de simán tempós edzésnek érződnek, semmi megterhelő. Ugyanakkor amikor olyan edzés van, hogy 100/200/400-akat kell futni 3:30-ba, az rendesen lefáraszt.

Ez már régebben volt téma és asszem akkor is inf3rno írta (de nem biztos), hogy a tempó növelésével aránytalanul nől a befektett energiaigény, ezért annyira nyűgösek itt már a másodpercek. :P

Nekem most már nagyon össze vannak csúszva a zónák, remélem a kigyorsításnál kicsit megnyílik a tér a 3:30-3:40-es régióba. Ma pl. 12K laza (145-150 BPM) volt és 4:24-es tempót adott 149 BPM-re (max pulzusom 196 BPM), úgyhogy lassan a laza futások is belecsúsznak a tempóba. :F

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#68646) -Pepe- válasza jimpo (#68644) üzenetére


-Pepe-
tag

Jópofa dolog ez a kis eszköz. A wattmérés jól jön az intervalloknál, vagy szélben is. Ahogy olvasom pontosabb is, mint a legtöbb GPS óra. Az egyenletes tempó tartásánál is hasznosul.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68647) -Pepe- válasza jimpo (#68644) üzenetére


-Pepe-
tag

Ahogy nézem a lazább, csúszósabb talajon léphet fel nála pontatlanság. A testsúly beállítása szintén jó dolog.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#68648) Alg válasza Zozo0525 (#68641) üzenetére


Alg
veterán

4. megoldás Garmin 255 dual band GPS-el? 5. megoldás bármilyen ANT+ footpod(ha létzik még ilyen)?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#68649) jimpo válasza -Pepe- (#68647) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én képben vagyok. :R

Ma egyébként futottam egy hosszút, 23 km lett benne:
21,26 km idő 1:38:20
2x4 km küszöb amik 295 W környékén pörögtek, a kettő között volt 500m átvezető. Majd 250m felvezető, csak hogy a pulzus is kapcsoljon. ;) Aztán pedig küldtem utána egy kis kevertet... ;]

Ahhoz képest hogy a hajnali 4óra előtti zabkása kombó óta Zero kalória volt, egész jó ment délután fél kettőtől. :)) Közben csak sótablettás vizet szürcsöltem. :C
Csak mert sütött a nap felvettem az Asics Magic Speed-et, ezt se sűrűn használom... :B
13.7 °C Átlagos hőmérséklet, kicsit túlöltözve vékony hosszú alsó és felső. :U Mire a kevert lepörgött el is bújt a napocska... :(((

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#68650) Zozo0525 válasza Alg (#68648) üzenetére


Zozo0525
őstag

5. pont. ez jó kérdés ez sem hülyeség :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.