Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) bencze válasza 6030D (#37037) üzenetére


bencze
senior tag

Nem normális. Nem kell kemény legyen de nem kell érezd, hogy puha. Ha hibás akkor olyan, a felújítás előtt a Margitszigeten is olyan volt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#37052) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nnna...jól levert a nátha. :D Múltkor kitárgyaltuk,erre elkaptam én is,meg az egész család.Itt a jó idő,aztán futás meg nuku...Hurrá!... :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#37053) ígyvanferi válasza bencze (#37051) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor én még a felújítás előtt voltam.

Egészen alakulnak a pulzus-tempó értékek. A mai ~10K 4:37-tel ment 155-ös pulzuson (kb. 80%). Az őszi utolsó Hadd-teszten volt kb. hasonló. Tavaly ilyenkor meg ez még egy perccel lassabban ment, és nem is volt stabil a pulzus. Már lassan kezd olyan lenni, mintha néha futnék. ;]

(#37054) tomcica válasza ígyvanferi (#37053) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,erre mar lehet pulzus lokdoso tempokat menni.Alakul :) szep-szep.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37055) tomcica válasza ígyvanferi (#37053) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Javaslom,ha mar viszonylag elegedett vagy az alappal,akkor a heti nehezebbik tempon ne a pulzus diktaljon,hanem fix temposebessegen probald kitartani (pl.20perc 4:10-15-os iram amit majd feszegetsz 4:00 v ala).A masik tempo,a lazabb az maradhat pulzuskontrolos,es ha epp faradtabb vagy akkor lassabb stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37056) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ma is szép idő van. 03:40-el kezdek fél kilcsin, aztán a köv. fél km-ert is sprintelem 03:40 alatt, tehát az első km lepereg 07:20-al :)) . A 2. km-t már 07:00 alá fokozom, pulzust próbálom szinten tartani. Itt bele is állok a tempóba a köv. 6 km-en, majd a végén felkapom 06:00 környékére. Húúú ez a tizes is megvolt :D Idén legalább arányos a terhelés jan. 50 km, febr. 120 km, márciustól meg tartom 120-130 körül ha engedi a gyermek. Mózes run forever :DDD

(#37057) seadrone válasza LanyUs (#37056) üzenetére


seadrone
őstag

szia!

mi az a Mózes-run?
szétszeded a Balcsit és úgy nyomulsz? csatlakoznék ;)

[ Szerkesztve ]

(#37058) LanyUs válasza seadrone (#37057) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs, tényleg nem egyértelmű, csak mi a párommal így rövidítjük :) Mózeskosár run a 10 hónapos babyvel :D Amíg alszik, addig megyek vele egy 100 szintes kört a városban ezzel [link] Fixálható első kerekes, hogy ne buktasd fel szegényt. Egész jól bevált. Rázkódás esetén kiemelem két kerékre és a hátsó rugók szinte az összeset csillapítják. Van rajta 14 villogó a "vakoknak", általában csak az nem vesz észre, aki nem akar. Hátamon futómellény és abban is egy villogó :)

[ Szerkesztve ]

(#37059) inf3rno válasza HarleyCustom (#37052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#37060) seadrone válasza LanyUs (#37058) üzenetére


seadrone
őstag

sejtettem, hogy ez van a szó mögött, ez vagány dolog!

a gyerekek olyan körülmények között képesek aludni, hogy csak lesek néha.
van amelyik a porszívó hangjára alszik el, semmin nem lepődök meg :D

hajrá ;)

[ Szerkesztve ]

(#37061) seadrone válasza zaskar (#37049) üzenetére


seadrone
őstag

értem, köszönöm.

21run

melóhelyre is kiviszik?

vagy sima postás hozza, aki nem hív fel?

(#37062) zaskar válasza seadrone (#37061) üzenetére


zaskar
senior tag

Én a melóhelyre kértem, postás autó hozta, de hívott előtte.

[ Szerkesztve ]

(#37063) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Most tudtam le 10.4km-t 1:05idővel,ami még elég lassú az 56 perc/10km-hez képest :DDD
stabilan 160-164 pulzussal ment végig.(ez már szépen javul(180 felett is jártam pár hete) :Y

(#37064) oxox válasza seadrone (#37061) üzenetére


oxox
addikt

manapság a postások is telefonálnak, ha nem találnak oda....én sportsshoes.com-ról rendeltem eddig kétszer (1hét tranzit idő volt mindkétszer)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37065) tomcica válasza gagyilovag (#37063) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep-szep,fogd meg innen a fonalat es ne engedd!
Valami lehetett tegnap a levegoben,a delutani edzesen magatol megindult az en labam is,pedig emelkedozom mar masfel hete (meg van ket es fel het) szoval mindennek nevezheto,csak pihentnek nem.Kozepes tempotol rendes tempoig fokozo,ami erdekes h a 30korbol a palyan volt levegom egesz a 28.korig csak az orromon vettem levegot.Pulzust es tempot,idot nem mertem,erzesbol ment az egesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37066) ígyvanferi válasza tomcica (#37055) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez amit mondasz lehet fokozó jellegű is? Mondjuk a végefelé lemegyek 4:10 - 4:00 körülre egy 15-20 percre.
Mert úgy gondoltam, hogy van egy résztáv, jellemzően ez most az 1000-es, aminél ahogy írtad korábban, növelem az ismétléseket 8-ig, akár 10-ig, meg faragok a pihenőkből, 400-300-200. Egy pulzuskontrollos tempó, 155-165 között valahol, attól függ hogy érzem magam, ez 45-60 perc. Aztán jöhetne ez a fokozó jellegű, ahol a tempót nézem, nem a pulzust. A negyedik a szokásos hétvégi hosszú, plusz egy vagy kettő nagyon lájtos, 30-40 perc, aminél mondjuk megállok húzódzkodni, lépcsőzök párat, futóiskolázom a végén, ilyesmi.
Ezzel elleszek egy darabig.

(#37067) HarleyCustom válasza inf3rno (#37059) üzenetére


HarleyCustom
veterán

köszi... :R
Várom a végét... :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#37068) tomcica válasza ígyvanferi (#37066) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet fokozo,de ez igy sok lesz egy hetre,amit sorolsz.Ket megoldas lehet,vagy megcsinalod igy,de 10napos ciklusban (7helyett) vaaagy a hosszuba rakod a tempot v a 155-165-os kozepeset.(esetleghetente cserelve egyiket,masikat).Amugy szepen osszerakott terv.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37069) ígyvanferi válasza tomcica (#37068) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt mondod sok? Pedig ilyesmiket csináltam tavaly is. Csak a résztávot, meg a fokozót érzem keménynek, a 160 körüli tempót annyira nem. Sőt, egy ilyen jobban szokott esni, mint egy fél órás lötyögés. Na de nyilván hiszek neked. Akkor majd felkapom a hosszú futás végét inkább. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#37070) gagyilovag válasza tomcica (#37065) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszi!
Úgy lesz! :)

(#37071) tomcica válasza ígyvanferi (#37069) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem azt mondom,h nem lehet megcsinalni,hanem hogy nem optimalis a fejlodes szempontjabol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37072) norby_42


norby_42
aktív tag

@Crytec210

Tegnap direkt a Kiprunt vettem fel, de nem találtam sarat. Az viszont jó, hogy már megy az 5:20 környéki tempó, valamit csak ért az elmúlt 3 hónap.
Még a hosszúakat kell nyújtogatni.

Eat pasta, run fasta

(#37073) Chuck Norris válasza norby_42 (#37072) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A hétvégén én speedcross vario-ban voltam és egy ilyet találtam:

(#37074) tomcica válasza norby_42 (#37072) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont ilyen "terepen" szoktam futni,tempokat is,talan tavasztol egy kocsit jobban le van taposva,simabb,de ilyen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37075) norby_42 válasza tomcica (#37074) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az a jó benne, hogy nem látszik, de emelkedik. Ez pl. egy jó km alatt vagy 100 métert.

Eat pasta, run fasta

(#37076) dabgergo


dabgergo
őstag

A pulzus hány százalékban genetikus?
Van egy ismerősöm aki relatíve kevés edzéssel 150es átlagpulzussal fut 40 perc alatti 10k-t, amin csak ámulok. Ez azt jelenti, hogy akár még sokkal több is van benne? Hiszen a max pulzusa 190 körül van elvileg.

Akinek sokkal rosszabb az átlagpulzusa az milyen tartományon belül tudja fejleszteni? Mennyi a mozgástér, miben lehet úgymond reménykedni?
Az élsportolók "jó" pulzusa hány százalékban az edzések következménye és mekkora részben genetika?

(#37077) tomcica válasza dabgergo (#37076) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ezeket a kerdeseket a mai napig nem valaszolta meg a tudomany,pedig vizsgaltak mar tobb oldalrol is.
A futasnal a pulzus csak egyik tenyezo.A gazdasagos futas (ez foleg 5km feletti tavoknal) es a testsuly/izomero arany is ugyanannyira fontos.
Vegul pedig meg ott van a jo oreg "fejjatek",mentalisan mennyire tudsz ott lenni.
Persze vannak genetikai tenyezok is,van aki kis edzessel egesz jol fut,de utana tetozik es nem tud tovabb fejlodni.Masok hosszabb idot igenyelnek es lehet evekig nem tortenik nagyobb szintlepes,aztan egyszer csak atszakad valami es egesz mas tempokat fut.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37078) tomcica


tomcica
Topikgazda

Fejjatekrol jut eszembe,az este 35kor kozepes tempo volt a penzum,azzal h az egyik kanyarban az eros szembeszeles reszt kb 40-60m fel kellett sprintre kapni,utana pedig igyekezni megpihenni a tempon.10-15db utan mar pavlovi reflexkent jott,h ez itt mindjart fajni fog.A vegen az utolso 10db-nel mar majdnem feltem tole.Kemeny mufaj.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37079) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Egész szép helyeken futkostok, hozok akkor már én is kettőt a legutóbbi 2 alapozóról:

Tempókkal meg távokkal egyelőre nem tudok büszkélkedni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37080) dabgergo válasza tomcica (#37077) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a választ, érdekes téma ez, de nyilván túl sokat sem jó ezzel foglalkozni, élvezni kell a futást és kész :)
Azért lehet hogy még jobban utánaolvasok a dolognak.

(#37081) danielsz válasza dabgergo (#37080) üzenetére


danielsz
tag

Azért egy kis mazochista hajlam se árt :DDD

(#37082) norby_42 válasza jjeahh (#37079) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jóvanna, te győztél :)

Eat pasta, run fasta

(#37083) dabgergo válasza danielsz (#37081) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem hát :DD

(#37084) jjeahh válasza norby_42 (#37082) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lassúságban lehet :DDD . Irigyellek amúgy, hogy ott már sár sincs :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37085) inf3rno válasza dabgergo (#37076) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Értelmetlen a kérdés, mert a genetika nem így működik. Max annyit tudunk mondani, hogy egy-egy allél vagy allél kombináció esetén mekkora részben a genetika és mekkora részben a környezet felelős az átlagtól való eltérésért. Ha olyanok az alléljeid, akkor 90%-ban miattuk magasabb 20 ütéssel a pulzusod, ha meg másmilyenek, akkor meg 90%-ban az életmód miatt.

Hasonlóan értelmetlen, mint amikor arról beszélünk, hogy a fogyásért hány százalékban a kaja és hány százalékban az edzés felelős. Ha csak annyit változtatok, hogy kevesebb kalória tartalmút kajálok, akkor 100%-ban a kaja a felelős a fogyásért, ha meg csak annyit változtatok, hogy többet edzek, akkor meg 100%-ban az edzés. Bár akár a másodiknál is mondhatjuk, hogy 100%-ban a kaja, mert kevesebbet viszek be, mint amennyit elhasználok...

Vannak dolgok, amiket nem lehet egy százalék értékre leegyszerűsíteni, bár sokan megpróbálják...

Olvasgattam azért a HR témában is, nekem az a benyomásom, hogy több tíz ütést is jelenthet edzés közben, ha valakinek rossz a genetikája. Egy bizonyos szinttől már betegségnek számít. De ez is olyan, hogyha pl valaki hajlamos a mitrális prolapszusra, és ki is alakul nála a betegség elég komoly formában, akkor elszállhat már az edzés elején a pulzusa 180-ra nagyon alap terhelésen is, aztán ott nagyjából állandósul.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37086) Crytek


Crytek
veterán

Nem tudom ki mennyire van otthon ebben a témában...

Garmin órával futok (ezer éves forerunner25) ,nincs vele semmi gond teszi a dolgot. Az eseményeket a garmin connectre töltöm fel.

Majd a későbbiekben szeretnék venni Xiaomi Stratos 2 futóórát de ő ugye a Strava-t tudja használni...
Csináltam Strava fiókot és hozzárendeltem a Garmin Connectet de csak 2018 decembertől tette fel az adatokat korábbról nem :(
Nincs valami lehetőség hogy a korábbi futások is átkerüljenek garmin connetről a stravára? (Bár mondjuk az okát se tudom miért csak ezt a 3 hónapot tette rá..)

Next PC Upgrade: 2022

(#37087) parandroid válasza Crytek (#37086) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

tapiirik.com

Megadod neki a garmin, és a strava accodat is, és szépen összeszinkronizálja. Visszafelé viszont tudtommal nem működik (straváról garminra). Azt a sziaomit amúgy én azért még kétszer is megfontolnám (vicceltem, meg sem fordulna a fejemben), de ha mindenáron ezt akarod, ám legyen. Majd számolj be azért, hogy milyen, tényleg kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37088) Alg válasza parandroid (#37087) üzenetére


Alg
veterán

Majd 216 nap múlva tud beszámolni ahogy nézem...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37089) parandroid válasza Alg (#37088) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindegy, előtte beszéltünk privátban, nem jött össze neki. Azt írta, hogy szinkronizált, de nem jelentek meg a régi tevékenységek straván. Nem igazán értem miért, itt többünknek is rendben ment a dolog.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37090) Vertigo18 válasza Alg (#37088) üzenetére


Vertigo18
addikt

Crytek a játékos topikban tanusított viselkedése és megnyilvánulásai miatt kapta a banánt. Eléggé egyedi figura, de én mindig bírtam, sosem tudtam rá úgy kiakadni, mint ott a legtöbben! :)

Egyébként megvan, hogy havi, vagy heti hány hsz-t írhat. Örülök, hogy ide is betévedt, megosztó személyiség lesz, feldobja majd a topikot. Ha 216 nap múlva végre "szabadul", kiváncsi leszek az Ő és Borix fórumtárs összecsapásaira! :D

Üdv itt is, Crytek! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37092) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Mai futásom:
A szívritmus szépen alakul :C
Elég dombos terület!!Majd fényképezek egyszer.(nem akarok megállni)

[ Szerkesztve ]

(#37093) danielsz


danielsz
tag

Na holnap Pécs-Harkány verseny, a táv 25 km. Versenyen az eddigi leghosszabb távom, kíváncsi vagyok, mit tudok belőle kihozni.

(#37094) HarleyCustom válasza danielsz (#37093) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hajrá! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#37095) gagyilovag válasza danielsz (#37093) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Szép táv :K
Én még csak a 21 km-t szeretném elérni,hogy le bírjam futni :)

[ Szerkesztve ]

(#37096) gagyilovag válasza gagyilovag (#37092) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Visszatérve a szívritmus tartományra egész távon végig tudtam(és beszélgettünk is)vége felé már éreztem a lábamban a fáradságot,de semmi izomláz sincs utána :F
Anaerob tartományban voltam nagyrészt.Oxigénhiányos állapotban állít elő energiát a szervezet ,savasodás...stb.
Ez,hogy is van?

(#37097) parandroid válasza gagyilovag (#37096) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel mérted? Van-e kimért max pulzusod? 160 fölött már nem szokott “könnyed” lenni semmi. Ha 178-at mért maxra a futás alatt, ott mennyi tartalék volt még benned?

Anaerob tartomány savasodás szempontjából amúgy még nem problémás, elég sokáig lehet csinálni, ez egy kényelmes terhelés, egészségesen elfáradsz tőle. Hosszútávfutásokat szoktak ezen a pulzuson futni, persze megfelelően beedzve. Utána jön a threshold, olyan 80% körül, ott lehet könnyen, és gyorsan elvérezni.

A pulzusmérőd amúgy szerintem vagy fölémér, vagy nagyon magas a HRMaxod. Vagy mindkettő együtt. Ha diatal vagy, és mibdig sportoltál valamit, akkor inkább az utóbbi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37098) gagyilovag válasza parandroid (#37097) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

A max pulzusomat még soha nem mértem ki.
A szívfrekvenciát egész pontosan méri(visszább linkelt mellkaspánt),mértem mással is,megközelítőleg egyforma,néhány bpm eltéréssel,bár lehetséges a túlmérés.
A kiugró 172 pulzus a 2 legnagyobb dombra való felfutás környékén történt :)
(Akkora,hogy ránézek és elfáradok)
2éve kocogok 43.éves vagyok.
160 pulzus környékén egész jó passzban vagyok..Időnként jön egy kifulladás érzet,de hamar átesek rajta.(domboknak nagy szerepe van benne)Az utolsó km már keservesnek mondható :DDD

(#37099) Vertigo18 válasza danielsz (#37093) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hányas rajtszámmal vagy, Villám?

416...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37100) gagyilovag válasza parandroid (#37097) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Most csináltam egy próbamérést,a felkaros vérnyomásmérő 67 pulzust mért,a mellkaspánt 70.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.