Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) bandus


bandus
veterán

Pegasus 36, szerintem nagyon faszán néz ki, ebből is jöhet majd 1-2 pár :K [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37702) inf3rno válasza parandroid (#37697) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én minden versenyt wcvel nyitok, valahogy a versenydrukk meg a sok víz kihozza.

Buliban hasznos! =]

(#37703) inf3rno válasza bandus (#37699) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, eszerint az első 5k 4:12 körül ment, utána meg 5:10 körülre lassítottál ránézésre indokolatlanul. Próbáld meg 4:45-4:50-be végigtolni az egészet. A pulzus alapján akár még sikerülhet is. Az első 2k ugyanígy mehet 4:10 körül, akkor megvan a frissítők ideje, utána viszont lassíts vissza, különben nem biztos, hogy bírod végig. Csoport beosztásnál meg állj előre, hogy ne kelljen kerülgetni az embereket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37704) inf3rno válasza danielsz (#37700) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :-)

Buliban hasznos! =]

(#37705) bandus válasza inf3rno (#37703) üzenetére


bandus
veterán

nem-nem, ahogy írtam 5 km-nél találta meg a gps jelet, addig össze-vissza mért mindent. az a tempó is kb. 5:10 körül volt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37706) dabgergo válasza tomcica (#37698) üzenetére


dabgergo
őstag

Te sokkal tapasztaltabb vagy mint én, mennyit javasolnál utolsó hétre és milyen tempoban?
4:10-4:15 körüli átlaggal szeretném futni a FM-t.

(#37707) flash-


flash-
veterán

na megvolt az első futásom hosszú idő után(vagy tiz éve nem futottam)

1.km-6.28
2.km-6.18
3.km-6.01
össz:6.15/km
18:55
ez full kezdőnek mennyire jó kiindulási teljesitmény? :)
86kg,178cm,ffi,
3kmert futottam végig úgy 80%on, bírtam volna még többet, de nem akartam elsőre leterhelni magam(bár egyátalán nem éreztem megterhelőnek,úgylátszik a bringa ennyit számit..), illetve mindkét térdkalácsom alatti izom vagy ín vagy mi fájt(nemtom az mi),nem nagyon de éreztem a talajra érkezéskor..Ez vajon mitől? nem nyújtom ki futtásnál a lábom? vagy nagy a cipő?
most futás után nem fáj azért ez is jó jel nem?
cipő:decathlonból a Kalenji Run Cushion Grip futócipő(6990ft)
hát sose futottam még futócipőbe.. (persze gyakorlottak felszissennek, mert nyilván nem ez a futócipő,de nekem az:)
hát valami álom.éreztem hogy minden érkezékor energiát kapok:) élmény volt a futás.
eddig csak teremfocicipőben futottam vagy valami kinai szutyokba, hát ég és föld:)
már egy ilyenbe is élmény a futás:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37708) inf3rno válasza bandus (#37705) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja jó, úgy más. Ha ez a 170 az aerob határán van neked, akkor 5-10 ütéssel tudsz csak feljebb menni félmaratonon. Mennyi a maxod?

Buliban hasznos! =]

(#37709) inf3rno válasza flash- (#37707) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na, gratula!

A térdre figyelj majd oda, hogy idővel múlik, vagy rosszabbodik. Lehet, hogy csak meg kell szoknod a futást, de az is lehet, hogy valamin korrigálni kell. Érdemes lenyújtani az izmokat minden edzés után, hogy ne rövidüljenek be. Keress utána, hogy hogyan kell. Leginkább a vádli, amire oda kell figyelned.

Hát ha azt vesszük, hogy gimiben 3k 12 perc körül volt a Cooper 5-ös, akkor nem akkora szám, de nem is az volt a cél, hogy maxon fussad. A következő alkalommal ki lehet tolni a távot 5k-ra ilyen tempóban, vagy esetleg el lehet játszadozni azzal, hogy emeled a sebességet párszáz méterig, aztán visszaejted, hogy kitapasztald hol vannak a határaid, és hogy milyen gyorsan pihened ki az ilyesmit.

Nem tudom, hogy milyen az a cipő. Ha neked kényelmes, nem dörzsöl, és később sem fájdul meg benne a sarkad, térded, stb., akkor kezdésnek elmegy. Amúgy hosszú távon érdemes beszerezni egy jobbat. Pl sokan vesznek itt outletből kifutott modelleket viszonylag olcsón 15k körül. Újan egy jó cipő 40-50k is lehet, és olyan 1000km-t bírnak, ami hamar lepörög, ha rendszeresen futsz.

Buliban hasznos! =]

(#37710) parandroid válasza inf3rno (#37702) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na ja, de amikor a 9:30-as start előtt már harmadszor mész, és abból az utolsó kettő már híg, és csikar, akkor ez ilyen öngerjesztő stresszkör. Na mindegy, ezt egész jól megúsztam, a tavalyi négykiállásos soproni félmaratonhoz képest mindenképpen. Pedig ott előtte is voltam legalább négyszer. Sajnos ez ilyen, a stressz, meg a drukk kihozza belőlem (régi szép vizsgaidőszakok, hajjaj). Van rá valami szerem, meg általában is kerülöm ilyenkor a tejalapú, illetve zsíros dolgokat (tegnap két száraz piritós volt a reggeli), de nem gondoltam, hogy egy ikyen semmi kis edzőversenyen is előjön.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37711) tomcica válasza dabgergo (#37706) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mehet 5-7km 4:15-on,vagy 10km bontva 5x2000m (200m konnyu futassal koztuk) ez akar 4:05-10-en is.Ez meg a het elejen szerdaig,utana mar semmi komoly,konnyu atmozgatas es nehany emelkedo/gyorsito a versenyig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37712) tomcica válasza bandus (#37699) üzenetére


tomcica
Topikgazda

6het pont eleg,heti 2x eros hosszabb edzes,minden mas regeneralo.Egyik eros a hosszu futasba legyen.16km benne 3km fokozo melegites,majd 10km 5:00-rol 4:40-re fokozo tempo,vegul 3km lazabb.
Masik eros 3-5 x 3km 4:40 koruli sebesseggel.Elso ket heten 3db,kovetkezo ket heten 4db,utolso elotti heten 5db ha meg tart a lelkesedes.Egy het lazabb es mehet a verseny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37713) dabgergo válasza tomcica (#37711) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, profi vagy, hallgatok rád! :)
Ahhoz egyébként h az erőnlétemet ne veszítsem el, nem jó ha mondjuk bringázok? Akkor vádlimat jobban kímélem, de szervezetem edzésben marad.
Csak azért kérdezem mert Fitness-Fatigue-Form grafikon szerint naponta veszítek 1-2 pontot a Fitness szintemből, amikor nem futok, de egy laza futás is max a szintentartásra jó a grafikon szerint. Ez igaz vagy nem pontosak ezek a HR alapú grafikonok?

(#37714) tomcica válasza dabgergo (#37713) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek algoritmusok,a nagy atlag alapjan szamolnak.
Kondit veszitesz,ezert szoktak menni laza rovidet + nehany elesitot (pl 100m eros 100m kozepes valtogatva egy-ket km-en at).
Laza bringa is mehet persze.A lenyeg h ne asd bele magad a faradtsagba hosszabb tempokkal az utolso heten.
A rovid de intenziv ad egy lokest,de nem faraszt tul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37715) dabgergo válasza tomcica (#37714) üzenetére


dabgergo
őstag

Világos, thx a lot!

(#37716) dabgergo válasza tomcica (#37714) üzenetére


dabgergo
őstag

Még egy kérdés feléd: mint tapasztalt edző mit gondolsz mennyi idő (év) lenne elég felkészülnöm 3 órás maratonra, ha egyáltalán az adottságaimmal lehetséges (lehetséges cél szerinted?)?

Eddigi legjobb eredményem 1:28:37-es FM 166-os átlag pulzussal (egyenletesen, végén sem ment fel).

[ Szerkesztve ]

(#37717) tomcica válasza dabgergo (#37716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A maraton nagyon trukkos,van akinek kell 4-5ev is mire sikerul kihoznia a sajat legjobbjat.
1:28-30-as felmarcsi lassu lesz oda,ha nem vagy kimodottan hosszutavos,akkor meg az 1:25is hatareset.
Viszont ha ez a celod akkor igy kell hozzaallni es jo par alapozas-elesites-verseny ciklust vegigjarni.Minden fm alatti versenyt felhasznalni gyorsitasnak (az elezos periodusban) a verseny peripdusban pedig 10k-fm-m tavok mehetnek.Evi ket ciklus,ket maraton.Amikor a FM-d 1:25 ala megy akkor el lehet kezdeni a specifikus osszekotott edzeseket pl FM verseny maratonos kontrollalt sebessegre + masnap faradt labra 10-15km ugyanazon a sebessegen.Ez uj szintre emeli az allokepessegedet,de csak akkor szabad ilyeneket beiktatni amikor mar igen jo alapod van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37718) tomcica válasza dabgergo (#37716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az okes h 166-as atlag lett a pulzus,de mennyi a max pulzusod?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37719) tomcica válasza dabgergo (#37716) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Persze hogy lehetseges.Lehet komplett eletmodvaltast igenyel,sok kitartast a felkeszules soran,de ennek szerintem epp ez a lenyege,a 2:5X eredmeny csak a hab a tortan ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37720) parandroid válasza dabgergo (#37716) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy kedves ismerősöm 3-4 éve állt át bringáról futásra (jó pár aktív év benne volt abban is), tegnap Hannoverben behúzta a maratont 3:05 alá, egyben félmaraton PB-t is ment valami 1:28 körül. Ez talán a 4-5. maratonja volt. KB egykorúak vagyunk, tehát ő is 40 körül van, fiatallon nyilván a gyorsítás egyszerűbben megy.

Ahogy nézem, 30 km-en keresztül tartotta a tervezett 4:10-et, ott visszaesett 4:30-ra, 35 után pedig 5:00-ra. Még a grafikont is fáj nézni… :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37721) dabgergo válasza tomcica (#37719) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, természetesen ez hosszú távú cél, nem baj ha évekbe telik. A jelenlegi 1:29 körüli FM tudom h nagyon messze van még a szükséges szinttől, ez nem is kérdéses. McMillan-os kalkulátor szerint is stabilan 1:25 alattit kéne futni a 3 órás maratonhoz.
Max pulzusom az említett 1:28:37-es FM-nél 172 volt, de 220-életkoros képlet alapján 192 körül lehet kb. az elméleti max, precíz mérésem nincs rá.

[ Szerkesztve ]

(#37722) bandus válasza tomcica (#37712) üzenetére


bandus
veterán

ez fájdalmasan hangzik, főleg a hosszú futás :D de meg kell próbálni, csütörtökre talán elég jól leszek hozzá, hogy megnézzem :K nagyon köszi a tanácsot :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37723) tomcica válasza dabgergo (#37721) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 220-eletkor az nem jo keplet,tobbet er ha mesz egy fokozo melegites + 400m nagyon eros + 200m laza + 200m naguon eros + 200m laza + 200m MAX-ot.Ott kijon a max pulzus.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37724) tomcica válasza bandus (#37722) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezek akkor ernek valamit igy ha minosegesen futod ki oket,hosszu edzes+minoseg.Kozte annyi napot fuss laza roviden amennyi csak kell,rendesen regeneralni kell.Ha most hullara futottad magad az kb csut-pentek mire meheted az elsot.Persze futsz addig,de regeneralo jelleggel laza 20-30p eleg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37725) tomcica válasza parandroid (#37720) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt nagyon jol irod,a maraton az nem 2x felmaraton! Sosem.
A maraton anyagcserebeli valtast igenyel,ehhezz kell az ido-mennyiseg-minoseg alatti nyomasban lenni.
Faradt labra ujabb minosegi farasztast futni,rendesen megemeszteni (ergo kipihenni,mert akkor edzodsz nem a futas soran) es ujra-ujra megcsinalni.Akkor nem fog belassulni a vege annyira.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37726) Agony válasza danielsz (#37700) üzenetére


Agony
aktív tag

Jó volt a váltó, de az egyéni sajnos nem állt össze. A tavalyi 1:24-et azért illett volna hozni, mondjuk az ősszel volt ~10 fokban, most meg 22 fok és verőfényes napsütés, de akkor is... azért bíztam benne, hogy az elmúlt fél évben fejlődtem pár másodpercet. Mondjuk kb. fél éve futottam utoljára félmaratont, azóta a leghosszabb táv 15k volt, szóval csak magamat okolhatom.

De most már idő mint a tenger, ráfekszek a Tom féle edzéstervre, aztán ősszel megpróbálok gurítani valamit 1:20 körül. Az mindenesetre tisztán látszott, hogy a hosszúk hiányoznak, mert 13K-ig stabilan mentek a 3:55-4:05-os kilik, aztán 14-któl 4:10 alá már nem tudtam menni, de inkább 4:15 és csak az utolsó km-t sikerült visszahúzni 4 percre. (Lehet nem minden nap 10k-t kéne futni?! :W :U )

Start with a whisper, end with a scream!

(#37727) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

hétvégén lefutottam az első maratonomat, 4:45-ös idővel, nagyon örülök neki.
évente egyet jó lenne teljesíteni és az időt levinni 4 óra alá, egy kis rutint még szereznem kell.

nagyon tetszett az egész szervezés, de az az irdatlan menniységű műanyagpohár...

2019 van és még mindig ez megy, olyan nehéz ezt elhinni

olvastam már több helyen, hogy ilyen-olyan frissítéseket terveznek meg tesztelnek, ami ezeket lecsökkentik, remélem mihamarabb, addigis egyénileg is oda lehet figyelni erre, de az még nem elég.

https://www.bbc.com/news/business-43830058

most pedig regenerálódás on :)

(#37728) Alg válasza seadrone (#37727) üzenetére


Alg
veterán

Bécsben voltál?

Mi váltót futottunk kollégákkal, szánalmas 1:38/16km lett az én részem. Igazából 13 után fogytam el, addig tartottam egész jól a tempót, ott lassultam hirtelen 30 mp-et.

Tekintve az utóbbi fél év (kihagyott) edzéseit mondjuk ez nem meglepő :B

Viszont a fiatal (96-os) kolléga betolta korcsoport 35. helyre 3:03:14-el az egyénit (összesített 237) :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37729) oxox válasza flash- (#37707) üzenetére


oxox
addikt

welcome.
én aug11-én kezdtem...megnéztem az első 3km-em aug 18-án futottam (addig csak kisebb távokat mentem)
176-177cms körül vagyok, és 102-103kg-al kezdtem.
az emlitett 3km 5:24-es átlaggal ment (5:37, 5:15, 5:21), most 5km-en 4:15p/km a legjobbam, 10km-en 4:30 (45perc)...12kg-al könnyebb vagyok.. Nekem is fájt a térdem, lecseréltem a cipőt egy valódi futócipőre, és eltünt a fájdalom.

nekem az a tanácsom (bár nem vagyok guru), hogy fokozatosan terheld magad, mindig csak amit a szervezet kiván (mondjuk engem nem szórakoztat a futás), eddig volt egy vérhólyagom, és két vizhólyagom (ezek is idén), a második cipőmet kicsit szoknia kellett a talpamnak, de amúgy semmi bajom.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37730) inf3rno válasza parandroid (#37710) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szén tabletta sem használ?

Buliban hasznos! =]

(#37731) parandroid válasza inf3rno (#37730) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem igazán. Attól csak fekete lesz. :DDD Gyógyszerész ajánlott valami bélnyugtató csöppöket, az egész jó, csak időben el kell kezdeni szedni. Ez kimondottan ilyen idegi alapú (izgatottság, stressz generálta) hasmarschra van...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37732) parandroid válasza seadrone (#37727) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gratula! Az első az nagy élmény, meg maga a táv is. Poharak errefelé már nem műanyagból vannak, hanem kartonból (pappe, nem tudom, ez mi magyarul). Sört viszont utána műanyagpohárban adják, és ha kérsz még egyet, nem töltik újra, hanem új pohár... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37733) Alg válasza parandroid (#37732) üzenetére


Alg
veterán

Yorkshire-en nem pohárban adtak vizet, hanem kis 0,33-as szopókás palackban - jóval keveseb fogyott mivel simán magaddal vihetted, és a frisítőpont utáni ~2km-en voltak konténerek, abba kellett dobni. Az utolsó konténer jól láthatóan jelölve volt hogy nem lesz több.

Nem is volt tele szétdobált poharakkal a pálya.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37734) parandroid válasza Alg (#37733) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenki mentségére a papírpoharakat is azonnal szedik az önkéntesek - illetve nagyobb versenyeken kukák is ki vannak pluszban téve a frissítőpont után. Ami engem jobban zavar, amikor gélt is adnak, azok után a pontok után még tíz percig érzem, hogy ragad a cipőm az aszfalthoz. Gusztustalan. Ráadásul azokat a kis ragacsos műanyag tasakokat is ugyanúgy eldobálják, mint a poharat, pedig azt sokkal nehezebb eltakarítani utána. Persze a nevezési díjban az is benne van, hogy utána takarítani kell a várost, ezt vagy a szervezők oldják meg, vagy a városfenntartóknak fizetnek érte. Jellemzően felénk versenyek után (másnap reggelre) az útvonalon nagyobb rend, és tisztaság van, mint előtte. Megvan hozzá az infrastruktúra, az erőforrás, meg a szándék, és az akarat is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37735) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Torokgyulladásra mennyire szoktatok ráfutni? Lázam elvileg nincsen, csak gyengének érzem magam. Szerintem egy laza beleférne ma.

Buliban hasznos! =]

(#37736) seadrone válasza Alg (#37733) üzenetére


seadrone
őstag

az sem rossz

viszont az hogy van egy frissítőpont, és 30 méterrel a vége után van kuka, ami az emberek negyede után fullon van...

frissító után még pár100 méterre is kéne naaagy kontáner, vagy zsákok.
nemtom ez miért nehéz, vagy csak letojják, és majd összeszedik, erre tényleg kíváncsi vagyok

(#37737) Alg válasza seadrone (#37736) üzenetére


Alg
veterán

Tök mindegy hány kukát tesznek ki, az emberek úgyis elhajigálják a poharat mert azt látják a nagyoktól a TV-ben, meg az a menő, meg egyébként is pont az a fél mp fog számítani hogy 1:58:42 vagy 1:58:43 lesz a végén a félmaratonos ideje (ami nyilván egetverő különbség ;] )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37738) parandroid válasza Alg (#37737) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én tegnap minden frissítőpontnál felvettem a poharat, ekocogtam az asztal végéig, hogy ne legyek útban, ott megálltam, megittam, és rögtön ment is a kukába. A frissítős km-ek 10 sec-kel voltak így lassabbak, mint a többi. Kivéve az utolsót, mert ott sikerült félrenyelnem, és majd megfulladtam. :DDD Ebből a pohár eldobása szerintem konkrétan nem is mérhető. Tudok amúgy lassítva is frissíteni, belesétálva meg pláne, de most úgysem siettem. Amúgy is utálok bármit eldobni, banánhéjat, csokipapírt, zseléstasakot is inkább szorongatom a kezemben a következő kukáig, vagy zsebbe gyűröm, ha van olyan zsebem, és a végén ürítem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37739) seadrone válasza parandroid (#37738) üzenetére


seadrone
őstag

húhúú tegnap olyan banánhájon csúszkálás volt, hogy csak na
utána a kilötyögtetett izótól ragadt az aszfalthoz a cipőm, minden volt :)

(#37740) inf3rno válasza parandroid (#37738) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én szoktam lassítva frissíteni. Az a zavaró leginkább, hogy nincs kuka, csak 1-2m-ig, utána meg kénytelen az ember eldobni. Ha meg gyorsan iszod, akkor félrenyelsz.

Buliban hasznos! =]

(#37741) flash- válasza oxox (#37729) üzenetére


flash-
veterán

köszi a tippet, így lesz,!

most élmény mert valami újat csinálok, bár a terv és a cél az a kerékpáros teljesítmény javítása,kíváncsi vagyok hogy mennyire fogja befojásolni a futás:)

nameg pár nap és jön a pulzumérő(bryton sett) akkor lesz pontosabb képem a dolgokról

apropó,pulzus,
így kezdőként milyen pulzusértéket érdemes tartani?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37742) 6030D válasza parandroid (#37738) üzenetére


6030D
Ármester

Vannak kis géles "kulacsok", abba be tudsz keverni bármit, akár vízzel, hogy ne legyen tömény, sóval, Mg-mal, karnitinnal... és mindig annyit szopsz és akkor, ha jól esik. :) Visszazárod, és nem ragad, nem szemetelsz (a pályán). Jó, nekünk könnyebb a bringán, de gondolom 1-2 dl-nek ti is tudtok helyet találni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37743) parandroid válasza 6030D (#37742) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nehéz ügy, mert a kulacs lötyög, elcsúszik az öv, meg kényelmetlen is. Megoldható, illetve biztosan megszokható, persze. Hosszúfutásnál, ha nálam van a zsák, akkor nem gond, de versenyen nem cipelném. Soft flaskből meg azt a trutyit sose mosod ki...

Amúgy az utóbbi időben bébipüréket próbáltam. Sokkal finomabb, mint a gél, gyomrot sem nyírja ki, csak ugye több kell belőle ugyanahhoz a hatáshoz. Meg az egyik zacsi kiszakadt a zsebemben... :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37744) bandus válasza parandroid (#37743) üzenetére


bandus
veterán

szerintem egy jó minőségű gél egyáltalán nem piszkálja a gyomrot, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. a gayi biotech usa-tól rohanhattam wc-re én is, de ami nagyon bejött az pl. a high5 isogel-je (ez sűrűségre valahol félúton van az iso és a gél között), vagy a sis termékek, ezek nagyon tuti minőségűek :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37745) Alg válasza bandus (#37744) üzenetére


Alg
veterán

Embere válogatja, nekem kb mindent bevesz a gyomrom, baránőmnek már egy Vitatigrissel is vigyáznia kell (és ez sajnos pont tavaly Visegrádon derült ki :( )

High5, sis amúgy nekem is bejött.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37746) tomcica


tomcica
Topikgazda

Agony, meg aki a kornyeken van,most vasarnap tervezunk egy fokozo hosszut 30km 4:10-4:00-3:55,valoszinuleg tobben leszunk az UB csapatbol,meg nehany lelkes futo es akkor a palyan csinalnank itt Zentan. A lenyeg h szivesen latunk barkit,akar csak resztavozni is (beugrasz 2-3korre kiallsz 1-2korre stb.) vagy ahogy en is tervezem 3 x 8km minden iramon egy adag.
Lesz itt akinek 3:55-4:00 az 5k sebessege,de beall az elejen tempozni,aztan meg a vegen egy kicsit.Szoval barmit lehet benne csinalni.
10K felmeronek ha valakinek kell stb.
Jelszo: "gyere jo lesz" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37747) Agony válasza tomcica (#37746) üzenetére


Agony
aktív tag

Még nem tudom hogy alakul a hétvége, de jól hangzik, ha esetleg lesz már konkrét időpont hogy mikor csináljátok akkor meglátom el tudok-e menni.

Amúgy valami fizetős távedzősködésben nem gondolkodtál Tom? Bár nyilván a te időd is véges, de pl. a hozzám hasonlóknak, egy ilyen tapasztalatokkal rendelkező edző útmutatásai rengeteget jelentenek és máshol se csinálják ingyen. A kondi terembe is le lehet szurkolni instant az 5-10-20eFt-ot és csak annyit kapsz hogy bemehetsz a terembe, nem pedig egy profi tanácsait. Engem simán érdekelne valami ilyesmi, aminek sokkal több értelmét látom mint egy Trainingpeaks vagy Strava előfizetésnek, ahol algoritmusok mondanak okosakat. :U

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#37748) Danika256 válasza Agony (#37747) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát igen egy élő tapasztalt edző mindig a legjobb, de azért ne szóljuk le pl. a Trainingpeaks-et, mert önmagában az is elég nagy segítség, ha minden jól be van lőve! Én azt használom! De ahhoz nem csak az kell legyen jól belőve, hanem magadat is jól ki kell ismerned! :) Én mostanában rengeteget tanulok..
Mert hiába állok mindig jól "papíron" fáradtság (forma) szempontjából, a szervezetem jelzi folyamatosan hogy sok lesz..
És ezt csak magadnak tudod variálni, hiába van ott akár élő edző, magadnak érzed, hogy mi mennyi, milyen az aktuális állapotod...

(#37749) tomcica válasza Agony (#37747) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Probaltunk mar olyat is,de nem jott ki jol.Akiknek felugyelem az edzeset,azokkal legalabb havi 1x talalkozom es kozosen futunk.
Ahogy pontositunk megirom,de most vasarnap azaz 14.aprilis reggel 9:00 lent a palyan korozes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37750) Agony válasza Danika256 (#37748) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja még véletlen se akartam leszólni, nagy statisztika náci vagyok, szívem szerint még azt is mérném amit nem lehet... de hiába a sok csilli-villi grafikon, meg az elhivatottság, ha hiányzik az edzés fegyelem, amit meg pont egy edző tud nyújtani. Lásd Tom... nagyon jó időt futott, de nem ezt kértem, úgyhogy elküldtem fáradt lábra még 20 km-re. :))

Egy csomóan kínálnak ilyen-olyan edzésterveket online, de pl. egy havi edzéstervet (szerintem) sok minden megboríthat és ezek az univerzális receptek amúgy se húzhatók rá mindenkire. Sokkal jobb ha megkapod a mondjuk a heti elvárást, amiről azt aztán a hétvégén az edzésnapló alapján le lehet vonni a következtetést és az alapján menni a következő hétre.

Én amúgy most ezt a https://runalyze.com/ -t szoktam nézegetni. Meglepő mód ingyenes és egész vállalható statisztikákat ad. A félmaratont most pl. 4:04-re saccolja és valóban, hétvégén 4:06 lett. Ezzel szemben a Garmin 3:55-ös félmaratont jósol és 4:05-ös maratont, ami egyenesen képtelenség. :C

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.